Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) kali válasza Multibit (#31900) üzenetére


kali
legenda

nézek 3d filmeket, de usb útján kapja direktben a tv.

Atish19; adhatnak minimális többletet, de jelentős javulással nem érdemes számolni.

[ Szerkesztve ]

(#31902) Multibit válasza kali (#31901) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, úgy könnyű :D Próbálj meg áttolni wifi-n egy magasabb bitrátás BD50-et NAS és mp között! Néha előfordul, hogy nem akad :DDD

(#31903) Intelligencs válasza Multibit (#31902) üzenetére

De ez csak azért van mert gyenge a médiaplayerben a wifi ellenoldal. Faternál Asus RT-N66U routerrel és Asus EA-N66 Wi-Fi adapterrel 5 GHz-en a 100 mbit alsó hangon megvan. Bármilyen filmet lejátszik akadásmentesen. Igaz, ez egy számítógép és egy NAS között van, nem egy NAS és egy médiaplayer között. Majd ha a médiaplayerekbe is tesznek normális wifi kártyát, akkor menni fog az is.

The Amiga, Born a Champion

(#31904) Multibit válasza Intelligencs (#31903) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt írtam: Néha előfordul, hogy nem akad
Ha közel van egymáshoz az mp, a NAS és a router, ha éppen nem használjuk egyéb megterhelő feladatra a wifi-t... Majd ha a médiaplayerekbe is tesznek normális wifi kártyát
Ha a markecingesek akarták volna, a mérnökök eddig is ellátták volna izmos wifi adapterrel és valódi gigabites LAN interfésszel a mediaplayereket, de sajnos nem akarták és most sem akarják (lásd az új modelleket). (Az általam felhozzott példánál maradva, a NAS-t is el kellene látni egy izmos - ennél fogva drága - wifi adapterrel).
Túl sok a ha! Amennyiben ma akarunk nagy bitrátás video anyagot közlekedtetni egy mp és az adattároló között, rá vagyunk kényszerülve a drótra.

[ Szerkesztve ]

(#31905) gyga válasza Intruder2k5 (#31890) üzenetére


gyga
senior tag

Mivel az volt az indító hogy olyan router kell ami ADSL képes is. A kollega ajánlott egy olyat ami nem ADSL

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31906) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a wifi-s modem routerekről?

(#31907) NTonee válasza gyga (#31905) üzenetére


NTonee
veterán

Intruder2k5 kérdése meg az volt, hogy honnan szeded, hogy működik ADSL-el? Ki mondott neked ilyet? :F

[ Szerkesztve ]

(#31908) Gubek-Einste válasza #94477440 (#31906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak, mindig megpróbáljuk lebeszélni róla az embereket az ilyen eszköznek a megvételéről. Ha a szolgáltatótól kapja az ember és nincs más választása az viszont más kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31909) NTonee válasza NTonee (#31907) üzenetére


NTonee
veterán

na, már én is zöldséget írok... :B
gyga: Szóval, milyen információ alapján jutottál arra, hogy az Asus RT-N65U *nem működik adsl-el?

[ Szerkesztve ]

(#31910) gyga válasza NTonee (#31909) üzenetére


gyga
senior tag

rosszul fogalmaztam bocsi. Azt akartam mondani hogy adslt nem lehet közvetlenül rákötni modem nélkül.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31911) Intruder2k5 válasza gyga (#31910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az olyan eszközök nem is ajánlottak! Erről pont fentebb is esett szó...

(#31912) NTonee válasza gyga (#31910) üzenetére


NTonee
veterán

természetesen, hiszen ez egy router. Amit te akarsz ezek szerint, az egy wifis modem, ami képes 3g stick-el is működni. Így már érthetőbb a dolog. :K
Az Asus DSL-N12U B1 képes erre például, de szerintem hallgass a témában jártasabb emberekre. Én nem tudom ugyan, hogy miért nem ajánlott, de majd ők biztosan elmondják. :R

(#31913) gukker1 válasza kali (#31901) üzenetére


gukker1
tag

Ha csak felezett (half sbs , ou-t) nézel usb-ről, lemondasz az igazi 3d élményről, amit egy Bd 50 3d film adhat.Ha megnézel egyet medialejátszóval teljes felbontásban, meg fogsz lepődni a különbségtől.
Üdv Gukker

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#31914) kali válasza gukker1 (#31913) üzenetére


kali
legenda

megnéztem, de aktív 3d tv, és nem tapasztaltam annyira látványos a különbség, hogy ne feleljen meg a hsbs.

m.Sjani; szia, amennyiben a szolgáltató adja, és megfelel a felhasználási igényeknek adott környezetben, úgy okés, de saját részre nem érdemes venni.

(#31915) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Mi most a legjobb router vétel 10-15 ezres kategóriában.
Wifi kell, de nem fontos a 300+ Mbit, viszont a gigabites hálózat az fontos.
Tp link még ajánlott vagy más fele nézelődjek?
Van egy 1043 amivel meg vagyok elégedve.

(#31916) gyga válasza NTonee (#31912) üzenetére


gyga
senior tag

végül is találtam egy ilyet vélemények? [link]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31917) Intruder2k5 válasza gyga (#31916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy az ország 90%-ában AnnexB-s az ADSL hálózat!

(#31918) kali válasza cekkk (#31915) üzenetére


kali
legenda

szia,

15 e ft-ig tl-wr1043nd v2 (hardveresen jóval erősebb, és jobb wifi képessűgű is, mint a v1), vagy egy tl-wdr3600 is belefér, ami már dual band képes.

[ Szerkesztve ]

(#31919) cekkk válasza kali (#31918) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

Ez most vidékre kell itt még nem sok a wifi így elég lehet a 2.4 is.

A 3600nak is erősebb a hardvere?

(#31920) QuToR


QuToR
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Gigabites optikai hálózat és jó pár eszköz amire netet kellene csiholni. Elsődleges szempont a kábeles hálózat minél nagyobb sebességének kihajtása. A kábelezés Gigás, viszont jelenleg egy Linksys wrtn610-es router van betéve amivel jó esetben 200/200Mbit-et tudok elérni.
Milyen routert javasoltok, mi lenne a legjobb, leggyorsabb választás? Pénz annyira nem akadály, de azért "ipari" árú cuccok nem játszanak. Arra is gondoltam, hogy elég lenne csak egy "sima" de gyors stabil router, és utána tennék, egy Wifi-s cuccot AP-nek, aminek az antennáit szétszórnám a padláson mindenfelé (3 felé :) ), hogy legyen elérhető net mindenütt.

Előre is köszi a segítséget
Q

QuToR

(#31921) kali válasza cekkk (#31919) üzenetére


kali
legenda

igen, mind a kettő jobb.
tl-wr1043nd v1; atheros ar9132 / 400 megahertz proci / 32 megabyte ram
tl-wr1043nd v2; qualcomm atheros qca9558 / 720 megahertz proci / 64 megabyte ram
tl-wdr3600; atheros ar9344 / 560 megahertz proci / 128 megabyte ram

[ Szerkesztve ]

(#31922) Csolaszol válasza QuToR (#31920) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

[smallnetbuilder.com]

Itt megnézheted, hogy kb mit tudnak az egyes routerek.
WAN to LAN, LAN to WAN, és Total Simoultaneous Throughput listák lehetnek érdekesek számodra.

(#31923) cekkk válasza kali (#31921) üzenetére


cekkk
veterán

Te melyiket vennéd a kettő közül? :D
Itt melyik a fontosabb, a sok ram vagy a gyorsabb proci.

HTPC és NAS működik majd rajta, és még kitudja mi.
Mondjuk a régebbi 1043 is jó volt nekem.

(#31924) kali válasza cekkk (#31923) üzenetére


kali
legenda

én a tl-wdr3600 mellett döntöttem, egyrészt a dual band miatt, másrészt az abban lévő proci is elég, de a több ram inkább szimpatikusabb számomra.
amennyiben neked a tl-wr1043nd v1 is megfelel(t), úgy abból a v2 is okés lesz, jó döntés az (is), ha nem kell a dual band.

(#31925) gyga válasza Intruder2k5 (#31917) üzenetére


gyga
senior tag

hoppá, rossz link. Van ám B-s is.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31926) Intruder2k5 válasza gyga (#31925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most már csak az a kérdés, hogy neked annex a, vagy annex b modem kell!

De én még mindig azt mondom, hogy jobban járnál két külön eszközzel, mondjuk egy D-LINK DSL-360R T1 / T1E modemmel, és akkor egy ASUS RT-N12 D1 routerrel!

[ Szerkesztve ]

(#31927) kali válasza QuToR (#31920) üzenetére


kali
legenda

szia,

asus rt-n66u, vagy inkább rt-ac66u, mind a kettőben elég erős hardver dolgozik (Broadcom BCM4706 / 600 MHz CPU / 256 MB RAM), ráadásul külső antennásak, wifi tekintetében is elég jók, és utóbbi nem is csak az AC wifi tudása miatt, hanem mert wan <-> lan sebességben is többet tud egy százassal az előbbinél.
az antennákat nem szabad szétszórni, mert egyrészt oda a mimo, másrészt problémás működést idézhet elő más szempontból is a wifi működésében.

(#31928) cekkk válasza kali (#31924) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

(#31929) gyga válasza Intruder2k5 (#31926) üzenetére


gyga
senior tag

tény hogy olcsóbban kijövök a 2 eszközzel...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31930) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy TP-Link TL WR720N megfelelő lenne 2 gépre kábelen és 1 laptopra wifin eljuttatni a netet? Kb 5 mbites a netet kellene megosztania. Erre megfelelő a cucc? Kicsit aggódom, hogy belső antennás. Ez mennyire ront a vételen? Olyan 10m távolra kellene eljutnia a wifinek és kb 2-3 falon kellene áthatolnia. Itt van, hogy milyen messzire kell eljutnia [link]

[ Szerkesztve ]

(#31931) kali válasza kmisi99 (#31930) üzenetére


kali
legenda

szia,

szerintem felejtős, inkább tl-wr741nd vagy tl-wr740n.

(#31932) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Lehetőségem van viszonylag kedvező áron beszerezni egy Asus RT-N15U-t, és kérdezném hogy ez csak épp megüti a gigabites routerek közt a mércét, vagy ez egy komolyabb típusnak számít 60/6-os nethez, illetve UTP-n kersztüli BD iso50 file-ok, média lejátszón való lejátszásához?

Előre is köszönöm! :R

(#31933) kali válasza z123456789 (#31932) üzenetére


kali
legenda

szia,

60/6 net alá bőven elég - azt még a jobb 100-as routerek is kiszolgálják -, és ha nem is a legerősebb gigabit képes routerek ligájában játszik, azért nem mondható annyira gyengének sem;
Broadcom BCM5357 / 500 MHz CUP / 64 MB RAM

[ Szerkesztve ]

(#31934) z123456789 válasza kali (#31933) üzenetére


z123456789
addikt

64 MB Ram? :F
Akkor Shibby oldalán az milyen RT N15U?
Mert ha tényleg 64 MB RAM, akkor nem is gondolkozom. :)

[ Szerkesztve ]

(#31935) kmisi99 válasza kali (#31931) üzenetére


kmisi99
addikt

Használt lenne és elég "filléres" megoldás kellene. Még ezek lennének
TP-LINK TL-WR340GD
D-Link DI - 524
Belkin Wireless G Plus

(#31936) kali válasza z123456789 (#31934) üzenetére


kali
legenda

a 8 megabyte - ha arra gondolsz - a flash!

kmisi99; ezek inkább nem, akkor már a tl-wr720n, de az is kompromisszumos lesz, pláne a wifi szórás tekintetében, illetve verzió függvényében a hardver is eltérő, valamelyikben csak 16 megabyte ram van, és az a terhelést sem igazán bírja, három munkaállomás simán elfekteti, ha mindegyikről kap terhelést, pláne ha wifi is van azok között, így a 32 megabyte verziós lenne a jobb.
használt, de még garis tl-wr741nd vagy tl-wr740 is kifogható 3 - 4 e ft környékén, illetve új is van akár már 5 ft ellenében is, nem tudom, hogy mennyiért lenne a tl-wr720n, de nem feltétlenül éri meg a különbözet a kompromisszumot.

[ Szerkesztve ]

(#31937) kmisi99 válasza kali (#31936) üzenetére


kmisi99
addikt

Ebből csak egy lenne wifis. És akkor elég csak egy gépnek kábelen juttatni a netet egynek meg wifin és egy kis pusztai 5mbites netet kéne osztani. A 3. gépre amúgy is felesleges lenne. Még így se ajánlod?

(#31938) z123456789 válasza kali (#31936) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, közben rájöttem. :B
Viszont a mostani RT N10-U-nak is 8MB a Flash.
Ez csak a belső tárhely igaz? Ahova a programokat telepítem fel.
Ez befolyásolja a gyorsaságát a webes felületű programoknak?
Mert a mostanit pont ez miatt is akarom lecserélni.

(#31939) kali válasza kmisi99 (#31937) üzenetére


kali
legenda

bepróbálhatod, de szinte biztos vagyok benne - látatlanban is, illetve az általad megadott infók alapján -, hogy kompromisszumos lesz a használat.

z123456789; a flash a moddolt firmware verziók szempontjából lényeges, gyári firmware alatt nincs igazán jelentősége, a teljesítményre főként a cpu a ram van kihatással.

(#31940) kmisi99 válasza kali (#31939) üzenetére


kmisi99
addikt

Rosszabb esetben mi lenne?

Esetleg még ezek beleférnének az árba ha annyira azt mondod, hogy nem lesz jó a dolog.
TP-LINK TL-WR542G
DLink GO-RT-N300
TP-Link TL-WR743ND
TP-LINK TL-WR740N

(#31941) kali válasza kmisi99 (#31940) üzenetére


kali
legenda

a 2 - 3 fal mögött gyenge, lassú, szakadozó, esetleg semmilyen wifi kapcsolat - ez az ellenoldal és a környezeti tényezők függvénye is, ezért nem lehet pontosat mondani -, illetve komolyabb terhelésnél - és még húzós torrent sem feltétlenül kell - melegedés, lassulás, net és/vagy kapcsolatok eldobása.
nem véletlen a kis méret, a csak két lan port, visszafogott használathoz készült a típus.
a tl-wr740n is jó, illetve a tl-wr743nd is azonos hardveres erősségű, csak az ap/clien router, tehát alapban tud olyat is, hogy a wifi útján kapott netet is képes wifi és kábeles kapcsolaton is továbbítani.
ezek a típusok 5 dBi antennával rendelkeznek, az "nd" végződésű típusoknak levehető/cserélhető is.

[ Szerkesztve ]

(#31942) z123456789 válasza kali (#31939) üzenetére


z123456789
addikt

A halál se akarja gyárival használni! :D
Akkor igazából csak annyit jelent amit mondtam, hogy ha nem tudom a router FLASH memóriájába telepíteni, akkor majd megy az USB-n keresztül a meghajtóra az adott program. (Bár amire szükségem volt, azt megoldottam a RT N10U-val is, csak rohadt lassú volt. De akkor ezek szerint az azért volt, mert gyenge volt a CPU meg a RAM)

(#31943) Kassh válasza z123456789 (#31942) üzenetére


Kassh
csendes tag

sziasztok!
szeretnék venni valamit amivel felerősithetem a wifi jelet a házban, sajnos pont úgy jön ki hogy a két legtávolabbi szoba között kéne wifinek lennie (emelet legdélkeletibb szobából földszint legészaknyugatibb szoba), kb 10 méter a távolság amiből kb 1m fal(3 db ~30 centis fal)
Nem kell hozzá gyakorlatilag az se hogy kábelt lehessen beledugni, csak tudjon átjátszani wifit.
Ár szempontból olyan 10ezerig gondoltam. Megnéztem párat de hogy őszinte legyek nem akarok szart venni drágán :D

(#31944) kali válasza Kassh (#31943) üzenetére


kali
legenda

szia,

8 e ft környékén kapható range extender, például ilyen; link
beteszed oda, ahol még elég jó a wifi jel, és az eszköz megnyújtja a szórást.

(#31945) z123456789 válasza z123456789 (#31942) üzenetére


z123456789
addikt

Erre még tudnál válszolni Kali?
Konkrétan a sebesség érdekelne. A belsö Flash mérete akkor nem befolyásolja a webes felületü programok sebességét igaz?
A N15 CPU-ja, és ramja pedig biztosít egy használható sebességet ezeknek, ha jól gondolom.
:R

(#31946) kali válasza z123456789 (#31945) üzenetére


kali
legenda

nem, adott szempontból annyiban szab korlátot a flash mérete, hogy csak adott méretig megy fel moddolt firmware, és azért vannak valamivel nagyobbak is.

(#31947) z123456789 válasza kali (#31946) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben. Mert megmondom őszintén, hogy a múltkor is feketét, és most is feketét keresek.
Jó lenne az N16, ha feketében lenne. De nem az. Sokan hülyének tartanak, de ez van. Fekete kell. :) Többet meg nem nagyon szeretnék kiadni rá. Ami FW jelenleg van az N10-esen azzal is meg vagyok elégedve. Szintén 8MB Flash. És mivel lesz egy NAS mellé, szerintem nem lesz gond.

(#31948) tthom válasza z123456789 (#31947) üzenetére


tthom
senior tag

Én megértem. Nálam egy sorban van az UPC modem, a Fritzbox, meg a router. Mindegyiknek zöld/sárga a ledje.. Egy kéket nem tennék be közé. :) Ha szem előtt van, azért ezek is szempontok.

(#31949) Sandida


Sandida
újonc

Üdv az oldalon!

Olvasgatva a bejegyzéseiteket sok hasznos dolgot olvastam, ezért úgy döntöttem, hogy regisztrálok mert nekem is lenne egy problémám amihez jó lenne ha hozzá szólnátok, mivel kezdő vagyok.

Adva van egy T-hom-os internet előfizetés 10 / 0,5 Mbps sebességgel és hozzá egy D-Link DSL 360R modem ( szürke-kék szinű ) és egy Tp-Link 340 G router.

Kezdetben minden szuper, de egy idő után ( pár hónap ) azt vettem észre hogy a sebesség felére harmadára csökken és a kapcsolat állandóan megszakad.
Volt újraindítás milliószor, resetelés, firmware frissítés, de semmi. Ha kiiktatom a routert és vezetékkel kapcsolódok közvetlenül a modemen keresztül az internetre,akkor stabil a kapcsolat és a sebesség is meg van.
Gondoltam rossz a router ezért tavaly vettem egy WR-740N-es routert. Kezdetben ez is jó volt de pár hónap után ennél is előjöttek a fenti problémák. Egyre sűrűbben. Olvastam másik topikban, hogy a D-link 360R modem nem nagyon fér össze a Tp-link routerekkel. Lehet hogy ez a baj? ( Az előző routerem ugyanis kifogástalanul működik egy másik családban).
Kinéztem egy D-link DIR 605L típusút, de nem tudom ha megveszem fogja-e csinálni a dolgát.
Ha valakinek van ilyen párosítása esetleg valami ötlete erre a problémára örömmel fogadnám ha megosztaná a tapasztalatát, illetve véleményét.

Mikor rácsatlakoztattam egy Tp-link 340 G routert a letöltési sebességem felére-harmadára esett és állandóan elszállt a netem. Űjraindítás, reset, firmware frissítés semmi a net kapcsolat mint a mesében, hol volt, hol nem volt. Ha volt is rövid ideig és lass

(#31950) kali válasza Sandida (#31949) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router és a munkaállomás kábeles kapcsolatáról van szó, ugye?
mert a wifi más téma, ott sok más tényező is befolyásolja, így az egy külön fejezet...
igen, adott modem és router párosítás is okozhatja a problémát, ráadásul nevezett modem nem csak a tp-link routerekkel nem fér össze, sokszor tapasztalni különböző asus...stb gyártójúakkal is, illetve ezen fórum routeres problémákat taglaló témájában is találni ilyen hozzászólásokat is, mivel maga a modem nem az igazi, a fekete a javasolt belőle.
a modem tápját is érdemes ellenőrizni, az elöregedése/elhasználódása is előidéz problémákat, bár ez a routerekre is igaz.
nem kapott a router húzós terhelést, például torrent által?
pláne a régi és gyenge tl-wr340g nem bírja, belassulhat és behalhat a kapcsolat amiatt, de az gondolom látványos jelenség lenne számodra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.