Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) fabias82 válasza Intruder2k5 (#31300) üzenetére


fabias82
tag

Szia!

Igen én is kicsit zavarba vagyok vele...de gondoltam megosztom veletek.Esetleg Asus RT-N65U mi lehet a tapasztalat az R56U-tól miben tér el...

(#31302) Intruder2k5 válasza fabias82 (#31301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Chipset tekintetében teljesen más, az AC56U BroadCom, még a 65u RaLink!

(#31303) fabias82 válasza Intruder2k5 (#31302) üzenetére


fabias82
tag

Értem Akkor az 56U jobb lehet ilyen téren... Nekem a 2,4Ghz-enerős routerek smakkolnak sok a beton két emelet... és nem mindegyik router tudja igaz AC56Uannyira nem állítottam még majd próbálkozok vele még pár napot nálam lesz de már kicsit elvette a kedvem... viszont a torrentezés gyárilag nagyon patent rajta.

(#31304) Intruder2k5 válasza fabias82 (#31303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az szinte minden ASUS-ban benne van, legalábbis az erősebb vasakban, mondjuk N16-tól felfelé! Én nem használok gyári fw-t, de pont az N56U&N65U topikban lehetett olvasni róla, hogy azért vannak gondok a gyári fw-s torrent körül, nem úgy tölt vissza mint kellene, ha jól rémlik! Volt idő amikor csak force downgrade-el lehetett használni egy régebbi verziót, most meg azt hiszem, hogy a pause nem működik benne!

[ Szerkesztve ]

(#31305) fabias82 válasza Intruder2k5 (#31304) üzenetére


fabias82
tag

Értelek ,de még lehet egy próba hogy mi miatt gyenge a 2,4Ghz nem frissítettem az fw a gyárit sem rajta...ami ahogy látom elég szaporán frissül utánanéztem nah majd holnap mert most a régi routeremmel üzemelek :)

(#31306) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv.

Jelenleg egy ilyen routerem van,de ki nem alhatom,ugynis folyamatosan eldobalja a netet es agyamra megy, a regebbi tipusaval semmi gondom nem volt, viszont most ugy dontottem ,hogy LINKSYS-t akarok,mert a regi WRT54GL DDWRt firmwareval sokkal jobb volt. Jelenlegi router (WR1043ND).. Ennek a helyebe tudnatok vmi fullos linksys rutert ajanlani,amire DDWRT firmware felmegy? :R :R :R

(#31307) Ombi5 válasza Ombi5 (#31306) üzenetére


Ombi5
őstag

Hopp az lemaradt, hogy 8dBi antenna van rajta 3db, jolenne,ha linksys-re is ratudnam helyezni?! :R

(#31308) Dalzarus


Dalzarus
tag

Hello,

Mi a best buy router 5k-10k közötti árban? Egyetlen gép lenne rákötve kábellel azon felülpedig csak wifi funkciót töltene be egy egy 35 négyzetméteres lakásban. Egyetlen kikötésem lenne, hogy fekete legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31309) kali válasza Dalzarus (#31308) üzenetére


kali
legenda

szia,

nekem az asus rt-n12 d1 lenne a javaslatom; link

Ombi5; szia, a linksys nem jellemző külső, pláne cserélhető antennákkal.
hirtelen csak a wrt160nl ugrik be, de az nem gigabit képes.
gondolom, v1 a jelenlegi routered, amennyiben igen, úgy érdemes ránézni a v2 verziósra, hardveresen is sokkal erősebb, és wifi útján is stabilabb a korábbi verziósnál.

[ Szerkesztve ]

(#31310) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Azt megtudja nekem valaki mondani hogy U-Boot botloaderben hogyan tudom lementeni a flash tartalmát tftp szerverre? ha van egyáltalán ilyen lehetőség.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#31311) Intruder2k5 válasza Ombi5 (#31306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Linksys-t én sem tudok ajánlani jelenleg, egy kicsit várnod kell még a Linksys WRT1900AC típusra, és persze addig gyűjtsd a pénzt, mert 80-90k közt lesz az ára! Sajnos az EA szériát, mondjuk úgy "elkúrták", sok a panasz rájuk, és DD-WRT sincs hozzá! Ja, és persze nem árt tudni, hogy már a Linksys sem az a Linksys, ugyanis immáron nem CISCO & Linksys-ről beszélünk, hanem Belkin & Linksys-ről, és ez sajnos nagyon nem mindegy! Addig is tudom ajánlani az ASUS RT-N66U-t, ugyanúgy BroadCom Chipset-es, akárcsak a WRT54GL, van rá DD-WRT és Tomato is, Dual Band-es, cserélhető az antennája, rengeteg a memóriája, gyors a procija, és USB-s is! Az egyik legerősebb ma kapható SOHO router, én már egy éve ezt használom, gond nélkül, a WRT54GL meg az asztalfiókban pihen! Bár az antenna cserével kapcsolatban azért meg kell jegyezzem, hogy a Dual Band eszközöknél ez annyira nem szokott sikeres lenni, legalábbis ha kell az 5GHz, akkor semmiképpen! De egyébként nincs a panasz a WiFi-jére sem!

[ Szerkesztve ]

(#31312) nVIPER válasza Intruder2k5 (#31311) üzenetére


nVIPER
senior tag

Abban az esetben, ha csúcs Router kell, akkor egyenlőre Asus RT-AC68U ami elérhető itthon. Nekem is ez van, nagyon jó szolgáltatások vannak benne, létezik hozzá DD-WRT Firmware is, hibátlan, nem melegszik, nem szakad meg a net. Az egész lakást simán lefedi ( kertes ház), 240-es upc netet simán kiszolgálja. Egyetlen hátránya az USB 3.0 port, ami sajnos gyengén van árnyékolva, így csak a 2.0-s teljesítményét hozza. Tud 3G/4G modemet kezelni. Ilyen kategóriában amit még később tudnék ajánlani az a Netgear R7000, kb egy szinten van az ASUS-al, de itt jobb egy kicsit az usb 3 port sebessége. Linksys amióta a Belkinnel állt össze, azóta felejtős márka lett, úgy gondolom..

(#31313) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

Wifi-s routerre lenne szükségem4

Elméletileg 20 megás T-s ADSL-em van ZTE gyönyörűséges modemmel!

Ami be lenne kötve:
Két PC, az egyik a gazda gép kábellel a modemmel összekötve, a másik
T-Linkes USB Wifi vel.
A hálózatban van még két Smart TV DLNA használattal kábellel összekötve.
valamint Wifi-n pár okostelefon, és egy tablet!

Ami kellene: minél nagyobb hatósugarú wifi! Ha lehet 30 méter körül, hogy kint is fogható legyen.
Ha lenne rajta USB, hogy vinyót tegyek rá, az jó lenne, (DLNA kliens még jobb, esetleg torrent)

kb 10 e. vagy kicsivel többet szánok rá!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#31314) kojak27


kojak27
csendes tag

Sziasztok!

20.000 Ft körüli áron keresek ASUS routert.
Az igényeim: WiFi-je erős legyen, gigabites portokra van szükségem és Tomato FW felmnenjen rá.

Melyik lenne a nyerő választás?

Köszi! Kojak

(#31315) Intruder2k5 válasza kojak27 (#31314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ebben az árban RT-N15U, és RT-N16 jöhet szóba!

(#31316) kojak27 válasza Intruder2k5 (#31315) üzenetére


kojak27
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ!
Még 1 kérdés.
Ha megtoldom még 5 ezerrel ( esetleg + 2-vel) az árat, akkor milyen a választék?

Köszi! Kojak

(#31317) Intruder2k5 válasza kojak27 (#31316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán van más hasonló árban, ha maradunk annál, hogy ASUS és Tomato kompatibilis legyen, akkor a következő lépcsőfok az RT-N66U! Ha kihúzzuk az ASUS-t mint követelményt, akkor egy picit olcsóbban Tenda W1800R, ami Tomato-s, és jelenleg 32k-nál indul, a kisebb testvére a Tenda N60, már 14-ért vihető, Gbit-es, Dual Band-es, USB-s, Tomato-s! Ha pedig az ASUS-nál maradunk, és a Tomato-t felejtjük el, akkor RT-N56U, vagy RT-N65U jöhet szóba hasonló árakon!

(#31318) psg5


psg5
veterán

Még egy kört futnék:
Van egy BEFSR81-es routerem(5 éves) és erre volt egy TP-link TL-WA701ND wifi access point-om, ami tönkrement.
10MB/sec a net sebességem. Nagy méretű (40-50gb-os) filmeket nézek hálózatban tv-n, médialejátszón keresztül, melyek lan-on kapják a netet különböző helységekben. 3 számítógép lan-on csatlakozik és telefonok valamint a tv wifin kapcsolódott.
Továbbra is ezek az igényeim lesznek egy darabig és a net sebesség sem tud változni sajna.
Kérdésem inkább érdemes egy újabb AP-t vennem vagy jobban járnék egy új routerrel, mely a wifit is tudja?
Igazából 4 lan elég lenne, egyenlőre. a mostani router ugyan több lanos, de úgysincs kihasználva.

F.K.T.

(#31319) Gubek-Einste válasza psg5 (#31318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem mindenképpen jobban megérné venni egy új wifi router-t mint egy AP mivel árban nincsen jelentős különbség a két eszköz között.
Ajánlott típusok a TP-Link 841ND v8 és az Asus N12 D1, ezek jók lesznek akkor is ha gyorsabb lesz a neted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31320) fabias82 válasza Intruder2k5 (#31304) üzenetére


fabias82
tag

Szia!

Nah ma feltettem egy újabb fw az RT-AC56U-ra és már jobb a wifi ugyanabban a pontban ahol tegnap még szenvedett már most jobb az előzőnél fura is volt hogy ez nem remekel...de az usb tvn való lejátszás tovább is nem megy.. és már a tv.-be lesz valami korlát de azt nem igen tudom kiaknázni... mert ismerőshöz ma mentem samsung tv vittem a régi WD My Net N750 routerem és azzal is ment a 25gb hd film mkv kiterjesztésű külső hdd csatlakoztatással! És az Lg ami másik ismerősömnek van 2013 modell azon sem ment mint nekem...de Philips tv fórumon is kérdezősködöm van akinek meg megy igaz 2011 modell az ő philips tv-je enyém 2012 modell..

(#31321) psg5 válasza Gubek-Einste (#31319) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm.
S ez az Asus (TP-Linket még egyszer biztosan nem veszek) kiszolgálná a felvázolt igényeimet és a sebességre sem lesz panasz? Ha kell picivel szánnék rá többet, de az is igaz, ha ez elég akkor meg minek.
Wifi jeldobása eléri a TP-Link wa701nd szintjét?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#31322) Gubek-Einste válasza psg5 (#31321) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eddig használt eszköznél erősebb így biztosan nem lesz vele gond, wifi tekintetében pedig egy szinten a korábbi AP-val, megfelelő beállításokkal szinte biztosan azonos lesz a teljesítménye.
Drágábban már gigabites típust lenne érdemes venni, 20k-s határral a következőek vannak: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31323) hhx


hhx
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. :) Itthon kinőttem egy Tp-Link 1043nd routert, amit Vargalex mester féle OpenWRT-vel használok. Eléggé telített a 2.4GHz-es tartomány, és mivel van jó pár eszközünk itthon ami tudja az 5GHz-et, szeretnék váltani egy olyan routerre, ami tudja ezt.

Amiket kinéztem: WDR4300, illetve a WDR4900.

Kicsit elbizonytalanodtam, mert olvastam sok olyan kommentet, hogy nem olyan erős a wifi jel ezekkel, meg volt még pár probléma. Nem gond, ha nem tudok telepíteni OpenWRT-t a következőre, úgyis szervert használok, csak a nyomtatót osztottam meg a routerrel.

(Elolvastam a fórumban is a kommenteket a routerekkel kapcsolatban, az volt az első. :))

Kinek mi a véleménye használat után ezekről a fent említett vasakról, vagy ki mit ajánlana alternatívaként?

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#31324) kali válasza hhx (#31323) üzenetére


kali
legenda

szia,

moddolt firmware alatt volt probléma a wifi gyengébbsége bizonyos verzióknál, de azóta már megoldották a hibát.
a jelenlegi routerhez képest - ami gondolom még v1 -, már egy tl-wdr3600 is jelentős lépték, illetve ha kell a 3 antennás verzió, mert van olyan ellenoldalad, ami szintén 3 antennás és kihasználja adott többletet - bár ez elég ritka, sajnos -, akkor a tl-wdr4300, vagy tl-wdr4900.
hardverben (cpu, ram...stb) nincs különbség a kettő között, csak a 2 kontra 3 antenna, és ezáltal a 2*2:2 / 2*2:2 kontra 2*2:2 / 3*3:3 mimo.
a tl-wdr4900 más/erősebb prociban a két korábban említett típustól - illetve 16 megabyte flash, ami a másik két tipus alatt 8 megabyte -, illetve mimo tekintetében is jobb; 3*3:3 / 3*3:3, de fontos megemlíteni, hogy amíg a 3600-as és a 4300-as esetén a 2.4 és az 5 gigahertz is a külső antennán dolgozik, addig a 4900-as alatt a 2.4 gigahertz belső antennás, ami miatt valamivel gyengébb a szórása másik két típusnál, illetve az antennák cseréjével csak az 5 gigahertz javítható, ha ilyen igény mutatkozna.

(#31325) hhx válasza kali (#31324) üzenetére


hhx
tag

Köszönöm a választ!

Igen, V1-es az 1043nd, tényleg semmi panaszom nincs rá, csak túl sok a 2.4GHz-es wifi, hiába lőttem be külön csatornára, kb. 10 hálózattal vagyok körbe lőve, és "zavar van az erőben". :)

5 GHz viszont teljesen üres, és az itthoni eszközök jó része kezeli az 5GHz-et. WDR4300 lesz a befutó szerintem, mert a 4900-ban nem tetszik a belső antenna a 2.4GHz-hez.

(#31326) psg5 válasza Gubek-Einste (#31322) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!

Jelenleg amit helyben találtam egy boltban az akciósan egy Asus RT-N12E ez miben más? Ezt nem érdemes erőltetni a D1 helyett?

F.K.T.

(#31327) fogtunder válasza psg5 (#31326) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az Realtek chipset Broadcom helyett, inkább ne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31328) psg5 válasza fogtunder (#31327) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Még egy üzletet elértem telefonon, ott azt mondták, hogy RT-N12 van és valami táblázatban van írva hogy D1, remélem az már az lesz. A dobozán ennek fel van tüntetve a típus, hogy biztosra menjek ha odamegyek helyszínre?

F.K.T.

(#31329) kali válasza psg5 (#31328) üzenetére


kali
legenda

abból is fogod látni, hogy a "d1" nem csak router, hanem ap és range extender is egyben, és ez szerepel is a dobozán, hogy; 3-in-1 és router/ap/range extender

találtam is képet a neten;

rt-n12_d1

az rt-n12e dobozán szerepel az "e", és nincs 3-in-1 valamint /ap/range extender felirat;

rt-n12e

a sima rt-n12 meg teljesen más;

rt-n12

[ Szerkesztve ]

(#31330) psg5 válasza kali (#31329) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm! :R

F.K.T.

(#31331) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

kérlek segítsetek egy válasszal. Jelenleg egy mezei TP-LINK TL-WR541G-s routerem van. Tökéletesen megfelelt, eddig.

Első problémám: wifin másolva egyik gépről másikra, vagy nasra, nem érem el az 1200Kb/s -es őrült tempót. :(
(pedig wifin letölteni tudok akár 2500-3000Kb/s-mal). Ennek mi az oka?

Második prolbémám: Szeretnék vpn-t az itthoni hálózatom fölé, gondolom erre a routerre nincs az az FW amit fel lehetne passzírozni? Vagy valahogyan meg lehetne oldani?

Családon belül tudnék cserélni egy TP-LINK WR1043ND-re, szerintetek érdemes, megoldaná a fentebb említett problémáimat? Vagy az is elképzelhető, hogy nem a router a ludas? :Y

Köszönöm,
Üdv,
Gy.

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#31332) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok :
Gondom a következő
Cisco 120N router beállítom (t-home adsl net ) Látja minden készülék, csatlakoznak is, de a jel nem jön át!
Mi lehet a gond?
Másik router amit vettünk ma Asus azon átjön, mondjuk ő automatikusan csinálta a beállításokat! :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#31333) Intruder2k5 válasza dwelablack (#31331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A router által elérhető maximális sebesség WiFi-n az a ~2500kbyte/sec, amit Te is említettél! Viszont, ez eloszlik annyi felé, ahány kliens éppen használja a WiFi-t! Ha két gép közt másolsz, akkor reális is az ~1200kbyte/sec!

Nem, erre a routerre nincs alternatív SW!

Az említett 1043 routerrel már elérhető lenne másoláskor is a ~2500kbyte/sec G-s kliensekkel, de amennyiben a kliensek támogatják az N szabványt, úgy ettől jelentősen több is! És van rá 3rd party fw is! Azt viszont hozzáteszem, hogy a 1043-mas TP-LINK WiFi-jével (is) előfordulhatnak bajok, többeknél jelentkeztek úgynevezett DMA hibák, amikor ledobálja a klienseket, és elérhetetlen lesz, és csak a reboot segít! Nem törvényszerű, hogy nálad is lesz, csak jelzem, hogy ez sokakat szívat adott típus esetén!

[ Szerkesztve ]

(#31334) Intruder2k5 válasza Zjunior (#31332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Reset, firmware frissítés (ha van újabb sw) megvolt? IP-t pingelni sem tudsz rajta keresztül?

ping 8.8.8.8

(#31335) Zjunior válasza Intruder2k5 (#31334) üzenetére


Zjunior
veterán

Szia, nem volt firmware upgrade...
Pingelni nem tudok:( :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#31336) Intruder2k5 válasza Zjunior (#31335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor most itt az ideje, ha van újabb firmware a támogatási oldalán, akkor tedd rá! Aztán reset, újra konfigurálás...

(#31337) Claude Leon válasza dwelablack (#31331) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha rákeresel, találsz leírást openwrt felpasszírozást 542-esre, talán ez nem túl sokban rér el attól.
De csak erős idegzetűeknek való, egyfelől a webinterfész sem fért már fel a kicsi flashmemória miatt, másfelől a vpn igénydre sem hoz megoldást ugyanazért.

(#31338) psg5


psg5
veterán

Köszönve minden segítséget!

Lenne egy olyan kérdésem, (új routert még nem üzemeltem) minden rendben zajlott ASus ST.N12-vel, kérdésem, hogy újra kell-e indítani a routert ha minden kész?

F.K.T.

(#31339) solaris17


solaris17
aktív tag

Ugyanúgy csalódtam már Linksys-ben, mint smc-ben :)
Érdemes venni egy olcsó tp-linket, egy mekis menü ára.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#31340) Def26


Def26
félisten

Üdv.
Otthon thome digitális adsl netem van. Pirelli modemmel használom, amit a thome adott. Pár napja vásároltam egy asus dsl-n12u b1 routert. A falból csak a telefon kábel csatlakozik az asus dsl routerbe. Amikor összedugom (táp, telefon kábel a dsl -be, ethernet kábel egy szabad portba, majd a pc -be) azt írja ki, hogy nincs rádugva a telefon kábel. Visszaraktam a pirelli cuccot, tökéletesen él az adsl kapcsolat de az asus dsl router továbbra sem látja.
Lehetséges, hogy azért van, mert "digitális adsl" -em van és ezt valamiért nem szereti a asus dsl router?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31341) Gubek-Einste válasza Def26 (#31340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31342) Def26 válasza Gubek-Einste (#31341) üzenetére


Def26
félisten

Ott is jelen van.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31343) dwelablack


dwelablack
tag

Intruder2k5, Claude Leon

Köszönöm, akkor itt elértük a router határait, nincs mese. Vagy 1043-ra kicserélem, vagy esetleg van valami alternatíva az alsó árkategóriában? :R

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#31344) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Digi 80/25-s nethez szeretnék router vásárolni.
Mivel 2 db routerre lenne szükségem (2 független lakás, más kerületbe), így ennek függvényébe szeretnék ár/érték arányt figyelembe véve tanácsot kérni.
Előre is THX.

(#31345) Gubek-Einste válasza dwelablack (#31343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó megoldás lehet a 1043ND-re csere, alsó kategóriás ajánlott eszközök a TP-Link 841ND v8 és az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31346) Gubek-Einste válasza Xeon7 (#31344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már erősen ajánlott a gigabites portokkal szerelt típus, ajánlottak a TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgeaer 3500Lv2, áruk 13-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31347) psg5


psg5
veterán

RT N12-es Asus routernél be tudom állítani, hogy pl egy torrent klienshez minimális sebességet rendeljen, de csak akkor ha más is használja a netet a hálózaton, de azért töltsön, de ha nem használja más akkor maximálisan húzzon?

F.K.T.

(#31348) edeleny


edeleny
őstag

Létezik megfizethető árú DLNA-s router?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#31349) Intruder2k5 válasza edeleny (#31348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Létezik persze, de akkor az elvárások is olyanok legyenek! Pl. ASUS RT-N10U, Tomato fw-vel már DLNA-s is, de ezzel ne várj WiFi-n 3D FullHD stream-et! Mondjuk ilyen 1-2GB-os DivX-ekkel egész biztos nem lesz gondja...

Mi lenne számodra a még megfizethető ár?
És milyen nethez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#31350) edeleny válasza Intruder2k5 (#31349) üzenetére


edeleny
őstag

A net T-online-os 20 Mb/s
A wifi gyakorlatilag az okostelókat és a tabletet szolgálná ki!
Tehát nem kell iszonyatos sebesség, viszont jó lenne a nagyobb távolság, hogy az udvaron is legyen! ( a fiam PC-je is wifi-t használ de abban egy USB-s 54Mb/s-es modem van)

A router kábellel lenne a PC-re, és a Smart TV-re kötve.
Csak így nem a PC-lenne a háttértár, hanem a router.

megfizethető. Először 10 000 környékére gondoltam, de ebből nem fog kijönni! (10-20 000 között)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.