Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Intruder2k5 válasza fila (#31850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel az írás szerint, elméletileg a 06-1-4452210 szám 25.-től szűnik meg, ott ezt akár meg is lehet kérdezni, hogy valós-e a levél!

(#31852) kali válasza fila (#31850) üzenetére


kali
legenda

jó, akkor visszatérünk rá egy bő hét múlva, felhívjuk kíváncsiságból a telefonszámot, de több szempontból sem látok benne rációt, hacsak nem valami viszontos húz ilyet, de azzal meg nem kell6érdemes foglalkozni...
én már azt sem értem, ha valaki hazai, normál percdíjas telefonszámot hívogat segítség gyanánt, hiszen minden szükséges infó megtalálható a neten, sok segítő fórum van...stb.
akinek meg annyira fontos a gyártói támogatás, mert tényleg nincs képben egyáltalán ilyen téren, meg ismerőse sincs, aki tudna segíteni, és fórumokat sem akar bújni, az ezt is vegye figyelembe a termék kiválasztásakor, bár ez jellemzően a drágább árban is megmutatkozik, ha tényleg minőségi mögötte a támogatás, de ez érthető is.

[ Szerkesztve ]

(#31853) gyga


gyga
senior tag

Jah és a Tp-link levelet én is megkaptam.

Sziasztok.

Kis segítségre (tanácsra) lenne szükségem.

Adott egy ismerős aki egy kis faluban lakik ahol alig van 3g (a lakásban egyáltalán nincs) ő kért meg, hogy nézzek utána milyen megoldásokat lehetne eszközölni.
Kellene egy komolyabb N-es router amibe belehet (benne van a 3g vevő) a 3g vevőt kötni és ezt kivezetni kültérre antennával. Lehetőleg a router tudja a dsl kapcsolatot is kezelni ha esetleg a 3g nem jön össze. És gigabtes a lan rajta.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31854) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok szeretnek egy routert venni de nem tudom milyet vegyek mert eleg laikus vagyok egy ket szintes csaladihazba mindenhol tudjak netezni tobb keszulekel (notebook,tablet) 80-100mbit a net

(#31855) krealon válasza fila (#31840) üzenetére


krealon
veterán

"Feladónál ez van:

TP-LINK Helpdesk info@tplinkhelp.eu"

Barmikor kuldok neked levelet a telapo@eszakisarok.hu cimrol, ha gondolod. :D

(#31856) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Itt is kérdeznék, hátha tudtok segíteni. Bocs, ha nagyon láma a kérdés és nem ide tartozik...
:R

(#31857) Intruder2k5 válasza erzol (#31856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezzel a routerrel maximum 85-90Mbps, mivel ilyen nethez elengedhetetlen lenne a Gbit-es router, és ez is csak UTP kábelen "garantált"! A WiFi sebesség sok környezeti tényezőn is múlik még, így ezt látatlanban nem lehet megbecsülni, de gyakorlatilag ennek is valahol 80-100Mbps közt van a vége szerencsés csillagállás esetén! De ha van más zavaró hálózat is a környéken, akkor lehet 30-50Mbps is!

[ Szerkesztve ]

(#31858) erzol válasza Intruder2k5 (#31857) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm a gyors választ. Wifi Analyzerrel többször ránéztem, nem találtam zavaró tényezőt.Az eddigi 50-es net hibátlanul megy egy éve. Konkrétan milyen routert nézzek minimális keretből, ami kábelen legalább átviszi a max sebességet?

(#31859) TeeJay válasza proradeon (#31848) üzenetére


TeeJay
félisten

Annyit még érdemes hozzáírni hogy az az új Qualcomm (Atheros felvásárlás) proci van a nagy bika AC-s routerekben is, csak ott van mellé 5GHz-es AC-is chip is, szóval nem lehet gyenge :R
ja és gondolom új fejlesztés így lehet jobban megéri azt venni mint a régebbi Atheros chipeset, hátha ezekben már végleg megoldották a wifi halál hibát

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31860) kali válasza erzol (#31858) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a lényeg, hogy 120-as net alá már gigabit képes eszközök kellenek, router esetén abból akár már a legolcsóbb is elég, ami az olcsóbb kategóriában javasolt mostanság; tl-wr1043nd v2
a notidban lévő wifi modul 2.4 gigahertz és csak 1*2 mimo, így az nem fogja tudni wifi útján a net maximális sebességét.
amennyiben a notidban gigabit képes hálózati kártya van, úgy kábelen sima ügy lesz a 120 megabit/sec átvitele a gigabit képes routerrel.

(#31861) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy létezik-e ilyen wifis router:
-8 port (nem akarok külön switchet!) (na jó, leglább 6)
-természetesen gigabites portok
-3 wifi antenna (a mostani egyantennás, egy 5m-es hosszabbító kábellal "viszem" ahova épp kell)
-kettő legyen leszedhetős, mert egyet előrevinnék, a harmadikat meg hátra, hogy a kert végében is legyen wifi. a 10m-es wifi-antenna-hosszabbító működik ilyen hosszon?
-usb, ha lehet kettő, és ha lehet, legalább az egyik 3.0-ás

Pénz természetesen nem számít, csak egy eszköz legyen. Powerlline adaptert_nem_szeretnék. A netem falusi, 20M-nél sosem lesz nagyobb, a cuccaim ismerik a b/g/n-t, ac sem kell feltétlen. Adatokat házon belül csak a rj45-ös cuccok között mozgatok.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31862) Alex91 válasza XEON_QUADRO (#31861) üzenetére


Alex91
félisten

-kettő legyen leszedhetős, mert egyet előrevinnék, a harmadikat meg hátra, hogy a kert végében is legyen wifi. a 10m-es wifi-antenna-hosszabbító működik ilyen hosszon?

Persze :W !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31863) Gubek-Einste válasza XEON_QUADRO (#31861) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igényeidre:

-8 port (nem akarok külön switchet!) (na jó, leglább 6)
-természetesen gigabites portok

SOHO eszközökben 4 LAN port szokott lenni, ennél több csak 1-2 eszközben van és azok sem ajánlottak, sokkal egyszerűbb egy switch bekötése.
A gigabit képesség nem gond, sok ilyen eszköz kapható ami ajánlott.

-3 wifi antenna (a mostani egyantennás, egy 5m-es hosszabbító kábellal "viszem" ahova épp kell)
Ha nincsen olyan eszközöd amely ki is használja a több antenna meglétét akkor elég lehet egy két antennás is.

-kettő legyen leszedhetős, mert egyet előrevinnék, a harmadikat meg hátra, hogy a kert végében is legyen wifi. a 10m-es wifi-antenna-hosszabbító működik ilyen hosszon?
Vagy az összes cserélhető vagy egyik sem. Az antennák nem választhatóak külön mivel nem amiatt van egy router-en több, hogy azok különböző helyekre lehessen vezetni, a MIMO miatt van egy eszközök 2-3 antenna. 10 méter hosszabbítás nagyon sok, egyáltalán csoda lenne ha működne így bármi is.
Ha tényleg akkora területet kell lefedni akkor jobb megoldás egy másodlagos eszköz beállítása a rendszerbe, ez lehet AP vagy másik router is AP módban.
Amit elképzeltél azt is meg lehet csinálni Mikrotik eszközzel amelyben lehet tenni 3 db wifi kártyát de ez a megoldás elég költséges és otthonra nem is ideális, sokkal jobb 2 db eszköznek a használata.

-usb, ha lehet kettő, és ha lehet, legalább az egyik 3.0-ás
USB3.0-s port teljesen felesleges mivel még a 2.0-t sem képes kihasználni egy router. Ha szükséges hub-bal osztható az USB port.

Ami ajánlott az a TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 13-20k, neked bőven elég lesznek a 20-as net alá.
Másodlagos eszköznek TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, switch-nek pedig bármilyen 4-8 portos megteszi.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31864) erzol válasza kali (#31860) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm rufusztól meg is rendeltem.
:R

(#31865) proradeon válasza gyga (#31853) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Legjobb tudomásom szerint az Asus RT-N65U a legolcsóbb olyan gigabites router, aminek az USB kivezetésére lehet csatlakoztatni USB-s 3G stick-et. (3rd party firmware nélkül.)

"3g vevőt kötni és ezt kivezetni kültérre antennával"

Ez viszont már nem a router-en múlik. Nem tudom létezik e olyan stick, aminek van antenna csatlakozója. Neked nyilván az lenne az optimális.
(A másik opció pedig az USB hosszabbító, amivel pedig max. 4,5m-ig lehet távolabb vinni a stick-et, viszont nem tudom mennyire bírná a kültéri hideget / meleget. :F )

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31866) pINgUCI


pINgUCI
újonc

Sziasztok, segítségre lenne szükségem van egy ASUS RT-N12 D1 típusú routerem. Minden jó, azon kívűl , hogy néha fogja magát elmegy a wifi, az asztali PC-n megy tovább van mikor 1percre van hogy 10mp vagy van hogy akár 5 percre is ez az első hiba. A második az , hogy telefonon oldalra lépnék és azt adja ki ,hogy wifi bejelentkezés szükséges egy ASUS hiba oldalt kidobva. Ez mitől lehet a beállítások jók ? :/

(#31867) Intruder2k5 válasza pINgUCI (#31866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem írunk csupa nagy, és/vagy vastag betűvel, mert az kiabálásnak számít, amit senki sem szeret, ilyen formán választ se nagyon fogsz kapni rá!

[ Szerkesztve ]

(#31868) pINgUCI válasza Intruder2k5 (#31867) üzenetére


pINgUCI
újonc

Ezt figyelem felkeltes céljából emeltem ki.

(#31869) pINgUCI


pINgUCI
újonc

Egy ilyen szöveg fogad olyan 5 percenként amikor frissitenem az oldalt esetleg valtanek.

(#31870) Intruder2k5 válasza pINgUCI (#31868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, hogy miért emelted ki, de szükségtelen, anélkül is látni! Ezen kívül nem is jó topikba irkálsz ez ügyben, ha csak nem másik routert szeretnél venni!

[ Szerkesztve ]

(#31871) Multibit válasza XEON_QUADRO (#31861) üzenetére


Multibit
veterán

Létezik:
1 db RB493G
1 db CA493
1 db tápegység
3 db RB52n
3 db MMCX - RPSMA aljzat pigtail
3 db Dipol omni antenna 2.4GHz 5dBi RPSMA
3 db wifi hosszabbító kábel

Persze nem optimális megoldás, nem biztos, hogy a hosszú kábel működik, de annyi baj legyen... ha már a pénz nem számít ;]

(#31872) Troy. válasza proradeon (#31740) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Feltettem a netgear-re a legújabb firmware-t, illetve utána csináltam egy hard resetet, azóta nem volt gond (kopp-kopp). Szóval egyelőre passzoltam a vásárlást. Köszi a segítséget.

üdv

.

(#31873) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az ac-s wifi-k csak sebességben különböznek az n-es társaiktól?
Illetve kinek van szükség egyáltalán ac-s routerre, hol lehet kihasználni a többlet sebességet?

[ Szerkesztve ]

(#31874) TeeJay válasza maestro87 (#31873) üzenetére


TeeJay
félisten

Mondjuk a 240 megabites upc netet csak az viszi át... de már a 120 esetén is kevés az N-es wifi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31875) krealon válasza maestro87 (#31873) üzenetére


krealon
veterán

"Azt szeretném kérdezni, hogy az ac-s wifi-k csak sebességben különböznek az n-es társaiktól?"

Igen. Radasul az AC csak az 5GHz-es tatomanyban mukodik es a gigabit kapcsolati sebesseget az N-es MIMO-hoz hasonloan tobb stream egyideju hasznalataval eri el.
Viszont ha egy eszkoz csak 1 stream-et tud kezelni (pl a Samsung Galaxy S4 -ben levo Broadcom BCM4335 Wi-Fi chipset), akkor az elerheto max linksebesseg 433Mbps.

"Illetve kinek van szükség egyáltalán ac-s routerre, hol lehet kihasználni a többlet sebességet?"

Az 5GHz-es sav miatt csak viszonylag kis tavolsagokon hasznalhato, ott viszont jo sebesseggel, igy a megcelzott piac a nappaliban levo multimedia eszkozok kiszolgalasa.

(#31876) maestro87 válasza krealon (#31875) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor olyan eszköz nem is működne vele (pl. régebbi laptop) ami csak 2.4 GHz-en tud kommunikálni?

Nekem most olyan 100/100Mbit-es netem van ami szerintem bőven elég mindenre, szóval egy ilyen sebességhez kellene nekem egy router (USB, torrent, NAS). Ami leginkább számítana most, hogy a legnagyobb bitrátájú filmeket is át tudja majd vinni a wifi. Ez egy n-es wifi-nek ugye nem akadály USB 2.0 porttal?
Még ha a jövőben 200Mbit-es netem is lenne (ami nagyon nem valószínű), nekem akkor is elég lenne a 100Mbit-es sebesség wifi-n. Egyelőre a routert kábellel kötném össze a PC-vel.
A hardveraprón kinéztem egy tp-link wdr4300-ast 12k-ért. Ennél tudtok most jobbat olcsóbban? Ha nem akkor már meg is vettem.

(#31877) kali válasza maestro87 (#31876) üzenetére


kali
legenda

szia,

működne, mivel dual band eszközökről van szó.
n szabványon a 100 megabit/sec átvitele sem egyszerű, 2.4 gigahertz alatt nem is jellemző, 5 gigahertz esetén már inkább, de ahhoz nem csak a megfelelő router kell, hanem egy jó ellenoldal is, illetve megfelelő beállítások és ideális környezeti tényezők is.
a tl-wdr4300 használtan is jó vétel 12 e ft ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#31878) maestro87 válasza kali (#31877) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi a választ!

De akkor minek írják rá a 300 meg 450 Mbit/s-t? Valójában milyen netre elég a wdr4300-as?
Meg filmek átvitelénél ugye akkor nem lesz gond?
A wifi sebessége mondjuk annyira nem zavar, csak tudjon minimum vagy 5/5Mbyte/s-mal tölteni.

(#31879) krealon válasza maestro87 (#31876) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor olyan eszköz nem is működne vele (pl. régebbi laptop) ami csak 2.4 GHz-en tud kommunikálni?"

Igen.
Az elobb elfelejtettem irni, hogy az AC visszafele kompatibilis (b, g, n).

(#31880) kali válasza maestro87 (#31878) üzenetére


kali
legenda

a 300, 450...stb megabit/sec a valós "kapcsolati" sebesség, de a wifi esetén a forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak, és mérésre csak a hasznos adat kerül, de a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés is, ezért van az, hogy a kapcsolati sebességre például 300 megabit/sec kerül kiírásra a munkaállomáson, ezt írták a routerekre is, ennyivel is kapcsolódik rá a munkaállomás, de méréskor mondjuk csak 80 megabit/sec kerül kijelzésre, a fent leírtak miatt.
a tl-wdr4300 erős hardveres kiépítéssel bír, wan <-> lan sebességben bőven a ma elérhető leggyorsabb publikus net felett tud, tehát a 240 megabit/sec meg sem kottyan neki, wifi útján pedig azt hozza, amit a többi n750 típus, de ez ugye nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldal, környezeti tényezők...stb is jelentősen számítanak.
az 5 megabyte/sec, tehát a 40 megabit/sec wifi útján történő átvitele még egy lite-n ellenoldal mellett sem probléma, persze csak akkor, ha a beállítások rendben vannak, és a környezeti tényezők is úgy akarják.

(#31881) maestro87 válasza kali (#31880) üzenetére


maestro87
őstag

Így már értem! Köszi szépen!
Azért ráírhatnék a hasznos adat sebességet is mondjuk x méter távolságról mérve y környezeti feltételek mellett vagy valami hasonló szabvány szerint.
Kábelből ilyen kell hozzá, ugye?

(#31882) kali válasza maestro87 (#31881) üzenetére


kali
legenda

nincs annyi ember és munkaóra, hogy minden lehetséges értéket összeszedjenek és leírjanak, mert sokszor még egy váza virág is befolyásolja a dolgot... :N
megfelelő lesz a kábel, cat5e vagy felette kell.

[ Szerkesztve ]

(#31883) Intruder2k5 válasza maestro87 (#31881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudod, ha az egyik gyártó elkezdené feltüntetni, hogy mennyi a valós sebesség, akkor a laikusok csak azt látnák, hogy az a router sokkal kevesebbet tud, mint a másik, mert erre 80Mbps van írva, még a másikra 300!

[ Szerkesztve ]

(#31884) TeeJay válasza maestro87 (#31881) üzenetére


TeeJay
félisten

hidd el a LAN kábel lesz neked a barátod ahogy nézem...
CAT5e Patch kábeleket 10-15métert kapsz 700forintból és az gigabitig tökéletes.
hidd el a wifi csak elméleti mindig, sosem lesz olyan stabil mint a kábel.
én is nyomtam 300-as wifi-vel aztán amikor pár év alatt triplájára növekedett a szomszédos wifi routerek száma, akkor jött a fincsi kis LAN kábel és olyan szépen megy gigabites kapcsolattal mint az álom.
egy AC-s szettet nem úszol meg 40-50ezerből, a kábelt meg egy ezresből is.
oké kényelmetlenebb de sebesség szempontjából verhetetlen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31885) kali válasza TeeJay (#31884) üzenetére


kali
legenda

semmi pénzért nem kábeleznék, pedig 150 lakásos panel a környezet, szóval van bőven elérhető idegen hálózat, bár csak 40/20 netem van (ami inkább 43-44/21-22), de azt stabilan hozza bárhol a lakásban minden noti wifi kapcsolaton, csak a megfelelő beállításra kell(ett) figyelni.
nem ingadozik a sebesség, nincs szakadozás, a ping is jó, szóval semmi hátrány sincs a wifi alatt, a kábeles kapcsolathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#31886) TeeJay válasza kali (#31885) üzenetére


TeeJay
félisten

én pedig már semmi pénzért nem wifiznék... régen jó volt de mára csak szívás van vele, főleg ha olyan router-ellenoldal párost fogsz ki ami utálja egymást.
a wifit meghagyom az okostelefon/tablet eszközökre ott nem téma ha 1-2másodperc bizonytalanság van benne de laptopon csakis LAN mert ott megy a töltögetés folyton.
a panel lakótelepeken viszont szintén nagyon sok az elérhető wifi, csak csajom telefonja talált vagy 30-at és a tömb legszélén vannak most...
nem hiányzik a bizonytalanság meg az akadozás, sokkal egyszerűbb a 10méter Patch kábelt a szőnyeg alatt elvezetni a routertől ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31887) gyga válasza proradeon (#31865) üzenetére


gyga
senior tag

köszi. Csak annyi a bibi ezzel hogy ADSL-t nem kezel

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31888) maestro87 válasza Intruder2k5 (#31883) üzenetére


maestro87
őstag

Ezért kellene szabványosítani. A laikusok mellesleg azt sem tudnák, hogy mire vonatkozik az 1000Mbps sebesség így lehet azt vennék ahelyett amire az van írva, hogy 450Mbps.

(#31884) TeeJay:

Azért ez nem olyan egyszerű.:) Mobillal, tábla géppel mit kezdjek? Ezekhez nem tudok LAN kábelt csatlakoztatni.:) Így is most a szomszéd wifi-jét használjuk és idegesítő mikor szó nélkül lekapcsolja. :))

(#31889) Intruder2k5 válasza maestro87 (#31888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak, hogy a fentebb vázolt okok miatt ezt nem lehet szabványosítani! Vagy talán lenne szabványos kliens amivel mérnek, meg lenne szabványos válaszfal, szabványos ajtó amit becsuknak, és szabványos páratartalom, meg szabványos "éteri zavar" is?

(#31890) Intruder2k5 válasza gyga (#31887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért is ne kezelné? Ezt honnan vetted?

(#31891) TeeJay válasza maestro87 (#31888) üzenetére


TeeJay
félisten

félreértettél!
én arra akartam célozni hogy egy AC-s router helyett vegyél egy olcsó 2,4GHz-es N-es wifi képes routert és asztali gépet vagy laptopot LAN-on használj, telefont és táblagépet meg 2,4GHz-es 300-as wifin.
így egy TP-Link WR1043ND V2.x!!! router tökéletesen elég lesz neked, kábelt meg veszel 6-700 forintból
egy AC router ennek három négyszerese árban, és akkor még az ellenoldalra is kell AC képes stick vagy kártya

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31892) kali válasza TeeJay (#31886) üzenetére


kali
legenda

tudni kell összeválogatni az eszközöket, bár ritka az, amikor ténylegesen nem csak beállítási probléma okoz gondot két wifi eszköz között.
sokat töltögetek mostanság én is, jelenleg is 90 gigabyte megy fel a onedrive tárra, de mint írtam, semmi wifi hátrány a kábelhez képest, meg aztán nem is szeretném a kábelt húzgálni a noti után, meg az asszony sem.
nem a régi és gyenge hardveres kiépítésű wifi eszközök alapján kell viszonyítani, ahol a router képes volt eldobni meg besszaggatni a wifi kapcsolatot több ellenoldali eszköz vagy húzós terhelés alatt.
az biztos, hogy a kábel a biztos, pláne ha régebbi és gyenge wifi router van képben, vagy nem tudja valaki megfelelően beállítani, de azért nem annyira problémásak már a wifi eszközök sem, mint régebben.
csak egy tl-wdr3600 van itthon, de nem tudom elfektetni wifi alatt sem, illetve még hibára kényszeríteni sem, pedig teszteltem rendesen.

(#31893) maestro87 válasza Intruder2k5 (#31889) üzenetére


maestro87
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy válaszfal vagy ajtó mögül mérjék a sebességet. Szabványos hőmérséklet meg pl. van akkor miért ne lenne páratartalomba is? Hivatalos méréseket meg zaj mentes környezetben illik mérni. Szóval megoldható lenne.

(#31894) Intruder2k5 válasza maestro87 (#31893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Zajmentes környezet úgyis csak a matrixban van, de a való világban sehol nincs, így aztán megint csak nem teljesülne, ami a dobozra lenne írva, és újból itt tartanánk, hogy miért nem írják rá a valós sebességet...?!

A rádiótechnikában sehol sem működnek így dolgok! Nézd meg a PMR rádiókat (alias walkie-talkie) az ósanban, vagy a teszköban, arra is ráírják sokszor, hogy "up to 5km", aztán a paneldzsungelben meg jó, ha 500 métert át tudsz vele beszélni! Bár hozzáteszem, hogy egy-egy DX-en már sikerült ilyen eszközzel a Mátra csúcsról átbeszélni a Tátra csúcsra, és hasonló egyéb távolságokat is áthidalni rálátással, de az esetek 99,9%-ában nincs rálátás, így már a dobozra írt "up to 5km" sem valósul meg, nem, hogy a ~100km! Na már most a WiFi is rádió, tehát ott is hasonló a kép!

[ Szerkesztve ]

(#31895) kali válasza maestro87 (#31893) üzenetére


kali
legenda

egyrészt nem nagyon van olyan lakás/környezet, ahol egyáltalán sincs semmilyen zaj, másrészt veszel egy routert, kipróbálod 10 ellenoldallal, és nem egyforma értékeket fogsz mérni, az meg egyik gyártótól sem elvárható, hogy minden létező ellenoldali típussal teszteljen, és továbbra sem ejtettünk szót arról, hogy eltérő ellenoldalak más és más beállításokat értékelnek optimálisnak, szóval biztos, hogy lehetetlen, és nem véletlenül nem készülnek ilyen leírások.
a tesztelős oldalak is csak egy meghatározott környezetben - és a csak távolságot és a falak számát írják le, esetleg még néhány fontosabb paramétert, mint például az elhelyezkedés, de sok apróságot nem, pedig azok is sokat számítanak - tesztelnek routereket, és jellemzően csak egy ellenoldallal, minden eszközhöz a legjobb beállítást eszközölve, de még így is eltérő eremények születnek.
sokszor már az sem mindegy, hogy egy adott wifi modul alá milyen illesztést telepít az ember, meg az alapértékek is eltér(het)nek a beállításokban a wifi modulok és a routerek esetén is, szóval hidd el, nincs az a gyártó, aki ezt felvállalná! :(

(#31896) maestro87 válasza Intruder2k5 (#31894) üzenetére


maestro87
őstag

De ott legalább ott van az "up to". Aki egy kicsit is ért hozzá az fogja tudni, hogy nyilván nem panellakásokkal teli környezetben mérték, vagy inkább számolták. A wifi-nél is pl. szerintem ki lehetne számolni az abszolút maximum sebességet, mivel a vevőket nem érdekli a fentebb írt "haszontalan" adatok átviteli sebessége. Így tisztább lenne mindenki számára a kép.
Ha én egy házimozi rendszert akarok venni akkor sem a P.M.P.O teljesítményre vagyok kíváncsi...

(#31897) TeeJay válasza maestro87 (#31896) üzenetére


TeeJay
félisten

gyakorlati tapasztalat hogy általában a wifi hasznos sebessége egyharmada a linksebességnek.
így pl. egy 300-as N-es 2antennás 2x2:2 MIMO-s routerrel és ugyanilyen ellenoldallal, normál körülmények között 300-as linksebesség esetén kb. 100megabit körül lehet max átvinni az adatokat
ez a nagyon max optimális feltételek esetén, ettől már csak kevesebb lehet és általában kevesebb is
nekem pl egy Acer laptoppal amiben egy Broadcom 2x2:2 MIMO-s N-es wifi van egy TP-Link WR1043ND V1.4 routerrel 40MHz-en 300megabites linksebesség esetén olyan 80-85megabit ment át tisztán de ezt szobán belül csináltam.
ha átmegyek 2szobával odébb és már zavarja a szomszédos wifi hálózat az enyémet nincs meg a 300megabites link akkor máris 50-60megabitre le tud esni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31898) maestro87 válasza TeeJay (#31897) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, ilyesmi infóra vártam.

(#31899) Atish19


Atish19
őstag

Üdv! Nemrég már kértem véleményt router vásárlás ügyben. Nos meg is jött a választott (TP-Link Tl-WDR4300) :) olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek megéri egy ilyenre beruházni? Igazából amennyire szükségem lett volna pont annyival nőtt meg a hatótáv így elégedett vagyok, de nem vetném meg ha el érne még a garázsig a wifi így ennyit rászánnék még. Szerintetek mennyit dobnának ezek az antennák a hatótávon megéri az árát? Előre is köszönöm az építőjellegű válaszokat! Ha esetleg tudtok ajánlani jobbat azt is szívesen fogadom :) Üdv: Atish

[ Szerkesztve ]

(#31900) Multibit válasza kali (#31885) üzenetére


Multibit
veterán

semmi pénzért nem kábeleznék
Ezek szerint Te nem nézel BD50 (3D) filmeket hálózaton, igaz?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.