Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) buherton válasza kali (#32150) üzenetére


buherton
őstag

Köszi! Közben megtaláltam ezt. Úgy gondolom én is azt fogom megvenni, amit te is vettél. Bár az 5 GHz-t nem fogom tudni kihasználni egy ideig, mert egyik eszköz sem támogatja, de úgy gondolom, hogy ez idővel változni fog.

Gyári firmwarrel használod?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32152) Intruder2k5 válasza kezdő (#32149) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudomásom szerint a v9 egy Kínába szánt verzió, így aztán arra itthon várhatsz elég sokáig...

HW: AR9341 SOC 2MB Flash 16MB RAM

Bár hozzáteszem vannak más infók is róla, ahol 4MB flash-t írnak, és 64MB RAM-ot, szóval nehéz kiigazodni! Egy dolog amiben nagyjából mindenhol egyetértenek, hogy ez Chinese version!

[ Szerkesztve ]

(#32153) kali válasza buherton (#32151) üzenetére


kali
legenda

az utolsó gyári firmware van rajta, mindent tud, amire nekem szükségem van, így nem kell moddoltat feltolni rá.
két notiban csak 2.4-es modul van, szóval azt is kell használnom, és egy 150 lakásos panelben az nem álom, de szerencsére megtaláltam a megfelelő csatornákat, amik alatt nincs probléma, viszont vannak 5 gigahertz képes eszközök is, bár azok még a notitól is mobilabb eszközök, így tényleg inkább a több ram billentette át a mérleg nyelvét erre a típusra.

(#32154) TeeJay válasza kezdő (#32149) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a V8 és V9 között olyan óriási eltérés nem lesz izomban, annyi viszont biztos hogy az új csúcs cuccokba már Qualcomm Atheros kerül és a 841ND-be is esélyes hogy az az új 2x2:2 N-es Soc fog megjelenni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32155) TeeJay válasza Intruder2k5 (#32152) üzenetére


TeeJay
félisten

több TP-Link cuccnál is volt hogy a kínai verzió mindig gyengébb kiadás mint amit kínán kívülre visznek.
a 841ND V8 is ilyen mert ott is volt 16MB Ram-os kínai míg a többi meg 4MB Flash és 32MB Ram-ot kapott
ez a V9 vélhetően szintén ilyen lesz, hozzánk 4MB Flash és 64MB Ram-os fog jönni bár akkor nem értem ki venne 1043ND V2.x routert hiszen az csak annyival fog többet tudni hogy 450megabites

tehát 2x2:2@2,4GHz 4MB Flash 64MB Ram vs. 3x3:3@2,4GHz 8MB Flash 64MB Ram
én fix hogy a 841-et venném mert a nagyobb flash sem izgat meg a 300 helyett 450-es wifi sem
no majd lehet figyelni hol jelennek meg leghamarabb idehaza

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32156) Intruder2k5 válasza TeeJay (#32155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát persze, meg az USB port...

(#32157) TeeJay válasza Intruder2k5 (#32156) üzenetére


TeeJay
félisten

bevallom férfiasan, sosem használtam még egyik routeremen sem az USB-t de még másoknál se láttam... szóval ez akár elég jelentéktelen különbség is lehet, árban meg a 1043 duplája a 841-nek
ja oké még a gigabit WAN-LAN-t hagytam ki de akinek 90megabitig megáll a netcsomagja annak az olcsóbb is bőven jó.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32158) Intruder2k5 válasza TeeJay (#32157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy Te nem használtad még, de mások biztosan, és a fentebbi hsz-ed nem magadról fogalmaztad szerintem, legalábbis az erre vonatkozó részt biztosan nem!

"bár akkor nem értem ki venne 1043ND V2.x routert"

Akinek kell az USB, a Gbit, stb... Szóval jó néhány dolog van, amiben a 1043 veri a 841-et, nem véletlen az az ár különbség! Viszont, ha már csak egyes szám első személyben gondolkodunk, akkor hozzá teszem, én egyiket sem venném meg, mert ez is, meg az is, TP-LINK! :)

[ Szerkesztve ]

(#32159) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Kb. 1 hónap múlva letelik a t-home-os rablánc a telefon előfizumról, ami azzal jár, hogy a most meglévő Pirelli modem-router kombót vissza kell adnom a szolgáltatónak. A net marad a T-nél, 10 / 0,5-ös Netmánia S lesz (illetve van, és ez a sebesség a jövőben sem emelkedne, kivéve ha nem ez lesz az elérhető legkisebb csomag :D ). Ehhez viszont a jövőben is szükségem lesz modemre, routerre. Router szinten nincsenek nagy igényeim, wifi kellene, családi házban lenne használva (70-es évekbeli "Kádár-kockában"). A legnagyobb terhelés, amit kapna wifi oldalról, az 1 laptop + 2 telefon, de a telókon semmi extra nem menne még ekkor sem. A jelenlegi Pirelli jelerőssége megfelelő lenne, minden szobában van stabilan wifi, tehát nem kellene a jövőben sem nagyon bika cucc.

Mit ajánlanátok (router, esetleg modem szinten is)? Mivel csak alap igényeim vannak, elsősorban az anyagi részét nézném a dolognak, magyarán a legolcsóbb még jó megoldást keresném :)

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#32160) AiRLAC válasza Traxx (#32159) üzenetére


AiRLAC
addikt

Linksys WRT54GL+Tomato ha olcsón hozzájutsz egy használthoz. Erre a célra egyébként kb. bármi jó, alap TPlink stb.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32161) proradeon válasza Traxx (#32159) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Modemnek egy D-Link 360R T1 ajánlott (fekete színű, NEM a régi szürke) ha nincs IP telefon vagy IP TV, router-nek pedig egy Asus RT-N12 D1 vagy egy TP-Link TL-WR841ND.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32162) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Már régebben voltam itt de most jött el az idő, hogy tényleg megvegyem az általatok ajánlott router-t.

A két kiszemelt:
-TP-Link 841ND v8 6.617 Ft
-Asus N12 D1 7.990 Ft

Megérné az Asus azt a plusz 1,5k vagy pedig maradhatok a TP-Link-nél? A netem 40/20.

(#32163) proradeon válasza swoody (#32162) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem ér meg plusz 1,5k-t az Asus. Nyugodtan vedd a TP-Link-et. :) (Hacsak nem vagy budapesti, mert ott ugyanannyi az RT-N12 D1, mint a TP-Link.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32164) Gézengúz válasza swoody (#32162) üzenetére


Gézengúz
addikt

Biztos, hogy szükséged van a cserélhető antennásra? Csak mert...

[link]

(#32165) swoody válasza proradeon (#32163) üzenetére


swoody
senior tag

Fuuuu imadom, hogy ilyen jó árak vannak Pesten. :)

Gézengúz: Igazábál nagyon nincs szükségem még csak wifi-re se, csak már nem akartam tovább bolygatni mert még lecsesztek, hogy ennyit szöszmötölök egy router-rel. :)

[ Szerkesztve ]

(#32166) Samus válasza Gézengúz (#32164) üzenetére


Samus
addikt

A kettő között annyi a különbség, hogy az N fix, az ND cserélhető antennás? Én is ezt nézegetem, így olcsóbb, mint a 741.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32167) proradeon válasza Samus (#32166) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, ennyi a közötti különbség. Minden más tulajdonságuk azonos. Az ND esetében a D a Detachable-ra utal, azaz "levehető".

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32168) swoody válasza proradeon (#32167) üzenetére


swoody
senior tag

A 841N-nél is a v8-as verziót keressem?

Fuuuuuu de irígylem néha azokat az embereket akik bemennek a boltba és kérnek egy router-t minden féle tudomány nélkül, minthogy én már hetek óta sz@rakodok. :))

Gézengúz: Oksi, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#32169) Gézengúz válasza swoody (#32168) üzenetére


Gézengúz
addikt

Igen.

(#32170) OldAkita válasza swoody (#32168) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Őszintén szólva én is álmodom róla hogy veszek egy routert amit hazaviszek bedugom a konnektorba és azonnal jól csatlakozik a T-s Cisco EPC 3925-ös bridge módjától megfosztott routermehez, tölti le a filmeket, na meg seedeli vissza, közben mobilomon nézegetem mit töltsön még le és indítom is mobillal a letöltést, na meg ráakasztok egy webkamerát is amit szintén tökéletesen kezel és menti a felvett tartalmat, de webszervert is üzemeltet azon nyomban :) DEEEE, nem akarok állítgatni semmit. Egyetlen sort nem akarok írni PUTTY-ba, nem akarok dmz-t állítani a cisco-n, nem akarok tomato fw-t rátenni, nem akarok rtorrentet telepíteni és ugyanúgy nem akarok szarakodni a webkamerával és a webszerver állítagásával sem. Ja, és nem akarom a stabilabb és gyorsabb fileművelet miatt ext 3 vagy 4-re formázni az usb-s wincsit, és swap területet sem akarok buherálni kiegészítve a router memóriáját stb...
Mindezt úgy szertném ha tudná a router ahogyan a hajsütővasat lehet bedugni a konnektorba és melegít :)))

(#32171) proradeon válasza OldAkita (#32170) üzenetére


proradeon
őstag

Ilyen igények esetén érdemes átgondolni, hogy mire is való a router, mert hogy nem ilyen igényekre, az biztos. :) Neked NAS-ra van szükséged. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32172) OldAkita válasza proradeon (#32171) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Csak vicceltem, de azt hiszem mindenki pont erről álmodik mint én :)

(#32173) proradeon válasza OldAkita (#32172) üzenetére


proradeon
őstag

Persze. :) Fogyasszon keveset, legyen halk, és tudjon mindent. :)
Ez kb. az az álom-kategória, mint amit a főnökök várnak el az alkalmazottjaiktól. (Tegnapra kell, olcsón, minőségi akármit legyártani. :) )

Amúgy szépen összefoglaltad milyen extrém elvárásai vannak némelyik ide látogatónak. :C

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32174) OldAkita válasza proradeon (#32173) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Amit felsoroltam mind tudja az Asus RT N66U. Igazából azon próbáltam poénkodni hogy jó lenne ha úgy tudná mindezt hogy ne kelljen babrálni vele, hanem mindent magától tudjon :)

(#32175) m0car


m0car
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. T-home, iptv mellé 20 mbites net előfizunk van. A jelenlegi router pontos típusát sajnos nem tudom, viszont elég gyengécske a hatótáv a "speciálisabb" igényeinkre. Otthoni felhasználás mellett vendégházakba (leginkább faházak) is kéne netet szórni, ez alatt akár 30 embert is lehet érteni, persze jobb esetben talán nem ennyi készüléket ami rászaladna a kapcsolatra, nem torrentezési lehetőséget szeretnénk nyújtani, de azt hiszem nem kell magyarázni, hogy már nyaralni se nagyon lehet net nélkül. 2 külön telken vannak a házak, az utca túl oldalán egymással szemben, kis város, nem egy 8 sávos útról beszélünk. :D
A gyenge hatótávra hirtelen felindulásból orvoslásként vettünk egy: TP-LINK TL-ANT2412D antennát, amit a 2 telek között kültéren lenne, TP-Link TL-ANT24PT3 3m-es kábellal a routerra kötve. A gond azonban nem oldódott meg, ezért szeretnénk venni vmit, 30k körül örülnék ha megállna. :)

Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat! :R

(#32176) #05377536


#05377536
törölt tag

Sziasztok!

Miben és mennyiben erősebb (ha erősebb) egy Asus RT-AC56U tipus mint a "régebbi" Asus RT-N66U tip.

Melyik a jobb vétel? Egy árban vannak. Mit javasoltok?

köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

(#32177) Mano66 válasza #05377536 (#32176) üzenetére


Mano66
senior tag

Olvasd el a tesztet.

[ASUS RT-AC56U izomrouter]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#32178) #05377536 válasza Mano66 (#32177) üzenetére


#05377536
törölt tag

köszi, ezt olvastam már ebből nekem az jön le, hogy ez jobb (újabb)

Jó a következtetésem? csak az usb 3.0 csati miatt is

(#32179) Traxx válasza AiRLAC (#32160) üzenetére


Traxx
őstag

és proradeon: köszönöm :R

Egyébként egy ilyen jószág mennyire lenne megfelelő szerintetek nekem? Olvastam, hogy nem preferáljátok a modem-router duót egy eszközben, na de egyrészt ez Linksys (ha számít valamit), másrészt nincsenek extra igényeim, sem a 10 megabitemmel extragyors netem, harmadrészt árban sincs elszállva :B

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#32180) AiRLAC válasza Traxx (#32179) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azt azért nézd meg hogy Annex A vagy B kell-e neked. Illetve ezek a kagylóhéj Linksysek antenna szempontjából nem a legszerencsésebbek (tudom miről beszélek, E3000-em van), szóval attól függ hova lesz, mennyire árnyékolt/milyen messzire kell működjön.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32181) Mano66 válasza #05377536 (#32178) üzenetére


Mano66
senior tag

Az USB3 csati még nem minden esetben előny.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#32182) OldAkita válasza #05377536 (#32178) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Magam is router vásárlás előtt állok és képtelen vagyok dönteni. Nálam fő szempont hogy torrentezhessek vele, a filmeket pedig DLNA-n keresztül megnézhessem az Usb portjára dugott Adata 710-es Usb 3.0-ás hdd-ről és ami a legfontosabb az mkv mellé tett srt feliratot is lejátsza, és jó fájlműveleti sebességeket tudjon. Már nagyon rágerjedtem a WD MY Cloud NAS-re amikor kidrült róla hogy nem tudja lejátszani az srt-t. Ez volt az a pont amikor elhatároztam hogy alsókategóriás NAS helyett, erős routert fogok venni inkább. Első nekifutásra beleszerettem az Asus RT N65U-ba, nem utolsó sorban azért mert usb 3.0, másrészt jobb fileműveleti sebességeket tud (elvileg) mint az N66U és teszi ezt 9000-el olcsóbban. Csakhogy közben annyit olvasgattam róla hogy kiderült, valamit nem árnyékoltak rendesen, ezért a 2.4 Ghz-es Wifi és az USB 3.0 zavarja egymást és nem képes hozni az Usb 3.0 sebességét. Saját fórumjában is érkeznek panaszok rá, elkezdtem félni tőle.
Ezután kacérkodni kezdtem az N66U-val ami atomstabil, nagyon gazdag információtömeg áll rendelkezésre róla saját topicjában és nagyjából mindenki elégedett vele. Hátránya hogy nincs rajta Usb 3.0. és hát az ára. Itt lépett be a képbe az AC56U, ami árban hajszálra annyi mint az N66U, viszont van rajta Usb 3.0 és sokkal de sokkal jobb fájlműveleti sebességeket tud mint akár az N65 a maga Usb 3.0-jával vagy az N66U.
Igenám, csakhogy errőla routerről érdemi topic nincs, talán épp a mai napon szólt hozzá egy fórumtárs hogy a februári FW-al már használható az USB 3.0 port mert előtte használhatatlan volt és nem ismerte fel a hdd-t. Szóval nagyon kevés az infó róla. Jó lenne tudni hogy muzsikál rajta a Tomato? Gyári Fw-on van-e Transmission? Az hogy működik? Hogy viseli a torrentezést? És még kismillió kérdés. Hogy ki fogja ezeket megválaszolni, fogalmam sincs:) Családom meg beszólogat hogy döntsem már el végre melyik routert akarom szülinapi ajándéknak.:))
Torrenteletöltési sebességnek és filemásolgatásra veszett jó lenne az AC56U, csak lenne róla több tapasztalat és infó!

[ Szerkesztve ]

(#32183) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Közben tovább okosodtam itt AC56U ügyben. Sajnos nem tudok angolul, de bekopiztam a tesztszöveget a google fordítójába ami elég mókás fordításokat adott, de a lényeg érthető. Ez a router nagyon "über". Nekem a fájlműveleti sebességek a lényeg, ilyen tekintetben Usb 2.0-án elveri az AC66U-t is, Usb 3.0-án azonos értéket produkál. A többi "1200"-as routert lemossa. Nem mintha ez érdekelne mert engem az se nagyon zavarna ha wifi sem lenne benne :) Mondjuk ez túlzás, de azok a sebességek amikre képes, ahhoz olyan net kellene amilyen nekem 5 év múlva se lesz, de újfent mondom, nekem nem ez a lényeg hanem a nagyon impozáns fájlműveleti sebesség. Kezdek szerelmes lenni bele. Ez akkor lesz gáz ha mondjuk fel sem ismeri a hozzá használni kívánt wincsimet :)

(#32184) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy vane olyan router, vagy akár usb eszköz, amit egy tablethez is lehetne használni? Tehát egy wifi sticket? Vagy olyan is érdekelne, olyan router ami tovább osztaná a wifi netet, wifin.

(#32185) Samus válasza krystman (#32184) üzenetére


Samus
addikt

Wifi netet tovább oszt? Hová, minek? Ha megvan a háló, lehet rá csatlakozni, nem csak egy eszköznek. Vagy nem értettem a kérdést. Szinte az összes router megy táblával is. Vagy a táblagép mobilnetjét akarod wifin szórni? Vagy gyenge a jel, nagyobb területet akarsz lefedni? Akkor repeater.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32186) Gubek-Einste válasza krystman (#32184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tablet-hez nem nagyon van ilyen.
Amit neked kellhet az a repeater nevű eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32187) krystman


krystman
őstag

Mivel a tabletnek gyenge a wifije, így ahol eddig bejott a net a laptopon, a tableten épp hogy van. És ide akarnék egy wifi t ami a jelenlegi wifi jelet felerositené. Tovább osztaná.

(#32188) Samus válasza krystman (#32187) üzenetére


Samus
addikt

Repeater a neve ezeknek az eszközöknek. Viszont ezzel feleződik a Wifi sávszélessége, gyakorlatban ha jó az elhelyezés és a környezet, na meg az eszköz, kis szerencsével az eredeti sebesség nagy része elérhető. Bár az elérhető maximum függ a jelerősségtől, így érdemes nem a lefedett zóna legszélére pakolni a jelismétlőt.), lévén a jel kétszer utazik. Ez független a tablettől, a lefedett zónát pedig jelentősen megnöveli, gyakorlatilag olyan, mintha egy router mellett lennél.

Néhány sor kisokos: [link]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32189) deja vu


deja vu
addikt

Sziasztok!

Egy routert szeretnék max 10 ezer forintig. Kábel netem van, és egy BVG-3612 modemem. A modem már vagy 6-7éves és néha mostanában nem akar jönni a net, újraindítom és működik. Lehet ezt is cserélnem kéne? Először egy routert szeretném ha ajánlanátok. Néztem a tp-link 841nd-t. Viszont olyat is hallottam már, hogy egyes tp linkek kényesek, valakinek apple termékekkel vannak gondjaik. Az én thinkpadem sem akart együttműködni egy tp-linkel, akitől vettem a laptopot ő asus-t ajánlott, hogy annál kevesebb lehet az ilyen jellegű gond. Én nem tudom, nem értek hozzá. Egy asztali gép+laptop+telefon lenne rajta, szóval nem olyan sok eszköz lenne kiszolgálva.
Ez lesz az első routerem, mert eddig csak egy játékos asztali gépem volt, a mobilomon meg van net előfizetés és nem volt rá szükségem, lényegében a laptop miatt van rá szükségem.
Köszönöm szépen a segítséget!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32190) #05377536 válasza OldAkita (#32183) üzenetére


#05377536
törölt tag

Köszi a választ, nézegettem az Asus RT-AC66U típust is, pár ezer ft-al drágább, de egyik helyen az írják 2db USB 2.0 másik helyen 2db USB 3.0 csati van rajta mi az igazság? Valamint a mindennapokban számít-e egyáltalán?! 2-3 terás vinyót/vinyókat tennék rá.

Ami pozitív még emelett, hogy találtam hozzá tomato firmware-t, míg az Asus RT-AC56U-hoz nem.

"ASUS RT-AC66U
2014.02.07. - tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--116-AIO-64K.zip"

[ Szerkesztve ]

(#32191) #05377536 válasza deja vu (#32189) üzenetére


#05377536
törölt tag

Meg fogtok lepődni, én is meglepődtem, most ideiglenesen egy 3500Ft-os "TPLink TL-WR720N 150M Wireless Router" használok és stablilan hozza az 50 Mbites netet (UTP), és 35-40Mbitet wifin jó rálátással egy szobában az eszközzel. 4db SSID-t kezel külön paraméterezhető mindegyik, külön a notiknak, tabletnek, TV-nek.

Én pozitívan csalódtam benne. Az árához képest csillagos ötös.

[ Szerkesztve ]

(#32192) proradeon válasza deja vu (#32189) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Bár az internet hozzáférésed sávszélességét nem említetted meg, ha 80 Mbit-nél nem gyorsabb, akkor egy Asus RT-N12 D1 modell tökéletesen megfelel neked.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32193) #05377536 válasza proradeon (#32192) üzenetére


#05377536
törölt tag

Támogatom a javaslatot :R :)

(#32194) deja vu válasza proradeon (#32192) üzenetére


deja vu
addikt

Köszi!
20 mbit, szóval elég. Ez jobb mint a TP-link 841nd?, mert a TP-re erre még lehet merevlemezt is rakni ha minden igaz. Mondjuk lehet soha sem veszem hasznát. Azért mondtad az asus-t, mert ezzel kevesebb a kompatibilitási gond?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32195) krystman válasza Samus (#32188) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen!

(#32196) proradeon válasza deja vu (#32194) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen, azért ajánlottam az Asus-t, mert ezzel kisebb az esélye a kompatibilitási problémáknak.

A TP-Link TL-WR841ND-re nem tudsz merevlemezt csatlakoztatni, mert nincs rajta USB csatlakozó. Az USB csatlakozóval rendelkező modell az a TP-Link TL-WR842ND.

(Megjegyzem, hogy ~95% esélyt adok rá, hogy a TP-Link-kel sem lenne gond. Saját tapasztalataim szerint csak a Sony telefonok tudják megbolondítani a WiFi-jét, de ez nem feltétlen a TP-Link hibája ... sőt ... felhasználók jelezték már, hogy Asus modell WiFi-jét is ugyanúgy kiütötte némelyik Sony telefon.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32197) deja vu válasza proradeon (#32196) üzenetére


deja vu
addikt

Köszönöm szépen!
Most sony xperiát használok, remélem ha nem kapcsolom be a sony-n a wifi-t akkor nem bolondítja meg a routert. Köszi, hogy erre felhívtad a figyelmem.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32198) Mano66 válasza #05377536 (#32190) üzenetére


Mano66
senior tag

Nekem Asus RT-AC66U routerem van.Biztos,hogy a 2 db USB 2.0-ás csatlakozó van rajta.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#32199) Intruder2k5 válasza #05377536 (#32190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ami pozitív még emelett, hogy találtam hozzá tomato firmware-t, míg az Asus RT-AC56U-hoz nem."

Vagy csak nem jól kerested...

(#32200) #05377536 válasza Mano66 (#32198) üzenetére


#05377536
törölt tag

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.