Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) tthom


tthom
senior tag

Én is átváltottam egy Linksys E6500-ra. Használt, de garis, AC ugyan még nem kell, de így olcsóbban jött ki, mint egy új Asus N65.. Így akkor legyen ez. Szépséges, jól hasít, bár az admin felülete nekem már szinte túl user friendly. Végre ismét megy normál tempóban a net.

Csak még azt kell megnézni, hogy fekve, vagy állítva ad jobb wifi jelet.

[ Szerkesztve ]

(#32252) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Otthoni felhasználásra szeretnék routert, a minimum az n-es WiFi, vigyen át az 59m2-es lakáson belül az összes falon, gigabit nem lényeges. Nem bánnám, ha lehetne rá USB-n HDD-t kötni, és torrentklienst, valamint esetleg helyi, netán távoli elérést is meg lehetne valósítani róla.
Mindkét alternatívára(csak a lényeges és a torrent+távoli) szeretnék egy alternatívát, ha lehet.
Előre is köszi. :R
szerk.: Az ac WiFi nem hiszem, hogy lényeges lenne bármelyik verziónál, úgyis valószínűleg maximum ADSL, ami rá lenne kötve.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32253) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok!

3g modemet fogadni képes wifi routerre lenne szükségem. Vannak gyárilag erre kihegyezettek persze, de egy kis modtól nem riadok meg.
A kiszemeltek TPlink 1043nd v2, wdr-3600, wdr-4300 (Asus is szoba johet, ha tudtok jobbat :) )tekintve, hogy 4-5 ezer forint a köztük lévő diffi melyik lenne időtálóbb, ha már nem kellene a 3g képesség?!

Illetve mennyire stabil dolog, 3rd partyfw-vel a mobilnet?
Egy (T-mobile hotspot+) zte mf-60 lenne rajta első körben ez egy Mi-Fi, vagy egy huawei k3520.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#32254) Samus


Samus
addikt

Megjött a TP-Link WR841N, jól szuperál, de valamiért a wifivel mért sebesség elmarad a közvetlen modemmel mért sebességtől. Ami azért érdekes, mert egyéb paraméterei megvannak a sávszélnek. A feltöltés annyi, mint közvetlen kapcsolattal (Speedtest), a ping tökéletes (19-20ms@1ms Jitter/Pingtest.net), csak a letöltés 24.8 helyett 21.2 mega. A gépemben csak g-s wifi van. A telefonra (n-es wifi modul) pakoltam Speedtest.net alkalmazást, azzal 25/4.5 megát mért az alkalmazás, ugyanott, ahol a lapos van.

Lehetséges, hogy a g-s modul csak ennyit tud? Kábellel még nem néztem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32255) Intruder2k5 válasza Samus (#32254) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, ez 100% biztos!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Legelterjedtebb_szabv.C3.A1nyok

[ Szerkesztve ]

(#32256) krealon válasza LurkerSheik (#32253) üzenetére


krealon
veterán

"Illetve mennyire stabil dolog, 3rd partyfw-vel a mobilnet?"

Ez leginkabb modem fuggvenye, mert rossz veteli viszonyok kozott ezek az USB stick-ek tobb aramot igenyelnek, mint a szabvanyos 500mA.
A kinai modemek legtobbjet pl a TL-MR3420 v2 is kepes meghajtani, viszont lehetseges, hogy sajat tapegyseges USB HUB-on keresztul kell csatlakoztatni, hogy legyen eleg "kraft" a mukodeshez.

Sajat tapasztalatom, hogy a TL-MR3420 v1 jol mukodik a T-mobil Web'n'walk V, masneven Huawei E1750-es (3G) USB modemmel.

(#32257) jeni


jeni
félisten

Szia
Mi a legolcsóbb AC WIFI 1000-s LAN cucc?

(#32258) Gubek-Einste válasza CHIPman (#32252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott típusok neked is jók lesznek, TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1.
USB-s verzióban TP-Link 842ND vagy Asus N10U B.
Gigabites verzióban: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
A torrent-hez 3rd party firmware kell majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32259) Intruder2k5 válasza jeni (#32257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#32260) Gubek-Einste válasza jeni (#32257) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen AC verzióban mert elég sok van?
Amik vannak és ajánlhatóak is: TP-Link Archer C7 (35K, AC1750), Asus AC56U (36K, AC1200), AC66U (43k, AC1750), AC68U (52k, AC1900).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32261) jeni válasza Gubek-Einste (#32260) üzenetére


jeni
félisten

Általánosságra gondoltam
jelenleg DIIR-655 van használatban,valami ilyesmire gondoltam csak újabbra,erősebbre,két sávosra,gyorsabbra ,stb...

[ Szerkesztve ]

(#32262) Yany válasza jeni (#32261) üzenetére


Yany
addikt

Nekem is DIR-655 van. Én az AC66U-val szemezek perpill.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32263) CHIPman válasza Gubek-Einste (#32258) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi, akkor jól értem, hogy a TL-WR842ND-ben az FTP szerver, az N-es WiFi, és mókolással a torrentezés is megoldható, elfogadható áron? A 1043ND v2.1 az én szempontomból akkor csak a 100/1000Mbit közötti különbségben más, mint az előbbi? Ennél jobb már nem hiszem, hogy nekem kell, tehát a 3600-at és a 4300-at már most elvetném.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32264) LurkerSheik válasza CHIPman (#32263) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Az MR-3420 hol all teljesitmenyben egy 1043nd- hez kepest? Különbözet olyan 3k.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#32265) Intruder2k5 válasza CHIPman (#32263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a TL-WR842ND-ben az FTP szerver, az N-es WiFi, és mókolással a torrentezés is megoldható"
Igen!

"A 1043ND v2.1 az én szempontomból akkor csak a 100/1000Mbit közötti különbségben más, mint az előbbi?"
Meg gyorsabb proci van benne, és több ram! Pont ami lényeges a torrentezéshez...

1043ND v2
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd?s=tplink#hardware.highlights

842ND
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr842nd#hardware

LurkerSheik
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-mr3420#hardware.highlights

[ Szerkesztve ]

(#32266) Gubek-Einste válasza jeni (#32261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem még nem érdemes AC router-t venni mivel még relatíve drágák, elég jelenleg egy dual band N-es is, teljesítményben alig marad el az AC-sektől de árban sokkal kedvezőbbek.
Ajánlott dual band N-esek: TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/4x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32267) jeni válasza Gubek-Einste (#32266) üzenetére


jeni
félisten

köszi
bár az is igaz,hogy a DIR-655 routerrel ( nagyon jó kondíciókkal 11 év garival az Iponban vettem meg ) semmi bajom vele,bár a barátomnak is van ilyen, bár ott akadtak gondok vele.

(#32268) CHIPman válasza Intruder2k5 (#32265) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És a kevesebb RAM a torrentezésben hogyan nyilvánul meg?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32269) Intruder2k5 válasza CHIPman (#32268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kevesebb torrentet tud futtatni, mert kevesebb file-t, kevesebb szeletet tud megnyitni egy időben! Valamilyen szinten persze a ram is pótolható némi swap-el, de ez megint csak az egyébként is egyik leggyengébb láncszem, az usb sebesség rovására megy, hiszen plusz lemezhasználatot generál, ami írási/olvasási sebességet vesz el a hasznos adatoktól, illetve plusz terhelést ad a cpu-nak is!

(#32270) TeeJay válasza Intruder2k5 (#32269) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link WR841ND V7.2 routerem legfrissebb gyári FW-el, 5egész napja 500 szálon kapja csutka sebesség mellett a 20/10-es DIGILAN-on a torrentet de egy reccenés sem volt... ez a router gyengébb procis és csak 32MB RAM-os mégis bírja :)) nekem még külön routert nem sikerült soha megakasztani torrentezéssel, ellenben pár T-home Pirelli meg Thomson csodákat szinte azonnal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32271) Intruder2k5 válasza TeeJay (#32270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de fentebb USB-s routerekről esett szó, és a routeren futtatott torrentről, ami 841ND esetén ugye kizárt!

[ Szerkesztve ]

(#32272) OldAkita válasza Yany (#32243) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Közben ma este megérkezett az AC56U :))
Első nagyszerű élményem hogy 5Ghz-en akadásmentesen streameli a full hd 3d Repcsiket a tv-re ami 11m-re van és van közte egy 10cm-es válaszfal. 11m!! :)) Ezt nem hittem volna.

(#32273) Yany válasza OldAkita (#32272) üzenetére


Yany
addikt

Köszi, hogy megírtad. :R Bárki, akinek tapasztalatai vannak, jöhetnek az Asus AC routereiről, mert egyelőre nálam azok állnak nyerésre.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32274) OldAkita válasza Yany (#32273) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Egyébiránt teljes mértékben egyetértek azokkal is akik szerint wifi-n fölösleges az Ac, viszont az AC56U olyan nagyon gyors az NTFS filerendszerre való íráskor és olvasáskor hogy én nem is a wifije miatt hanem emiatt a fileműveleti gyorsasága miatt vettem meg (akarom mondai kaptam szülinapra), mert torrentezni akarok vele.

(#32275) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok nekem a következő szempontokhoz?
- olcsó legyen, 5e ft-ot szántam rá
- panel lakásba venném, tehát 2-3 falon keresztül is legyen jó (wifi)
- megbízható legyen

Semmi különös elvárás ezen kívü :C Szerintem egy 20-40 megabites net lesz bekötve, a jelenlegi eszközök (Pc és noti, meg 2 WP telefon) nagy sebességre nem képes, de gondoltam 300MB/s-es routert nézek.
Ezt néztem, ez olcsónak tűnik:)

( TP-Link TL-WR841N )

Köszönöm előre is! :R

(#32276) kali válasza Vesztor87 (#32275) üzenetére


kali
legenda

szia,

annyiért nem találsz jobbat, szóval meg is válaszoltad a saját kérdésedet.

(#32277) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek!

Mobilnetet szeretnék megosztani 7/24-ben, a kulcsszó a stabilitás ill. gazdaságosság. Sajna a lefedettség elég gyenge.

Tudtok olyan routert ajánlani, amiben van SIM foglalat és nem kell usb stick-kel vacakolni? (főleg, h az USB nemigazán 7/24-es üzemre van kitalálva)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32278) Vesztor87 válasza kali (#32276) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Arról van vmi infód hogy ez mennyire jó/nem jó? Mivel jobb egy drágább? Most egy 340Gd routerünk van, ez nekünk tök elég, annyi hogy hálózaton keresztüli másolásban lassú:-)

(#32279) kali válasza Vesztor87 (#32278) üzenetére


kali
legenda

attól hardveresen is jelentősen erősebb a 800-as széria, így wan <-> lan sebességben is a sokszorosát tudja, a terhelést is sokkal jobban bírja, illetve már n szabványos, 300-as és 2t2r mimo képes a wifi.

(#32280) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
240 mbit-hez kene router.
Nem kell ac. Wifin nem kell h vigye a 240-eleg csak kabelen. Foleg stream es torrentre lesz hasznalva. Legyen stabil (a mostani 1043 sokszor dobalja a netet)
Tp link 4300-al esetleg 4900-al szemezek. Kell nekem a dragabbik? Esetleg mas ebben a kategoriaban?

Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32281) kali válasza adamssss (#32280) üzenetére


kali
legenda

szia,

amikben érdemes gondolkodni; tl-wdr3600 és attól felfelé, illetve rt-n56u és attól felfelé.
főként wifi tekintetében van eltérés a különböző típusok között - néhol valamilyen hardveres is, de a 240-es net szempontjából mindegy -, azt pedig ellenoldala válogatja, hogy kihasználásra kerül a több antenna, jobb mimo...stb.

(#32282) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni olvastam a témában de egy kis valódi véleményre is kíváncsi lennék.
Akár Tp-Link akár Asus vagy valami más márka.

Nekem egy router-e lenne szükségem:
1.Panelba
2. Kb 2 laptop menne róla meg néha rácsatlakozna 1-2-3 telefon.
3.1 laptopon a kettőből valszeg menne torrent is.

5E-től 10E-ig de ha 1-2-3E drágább valami kategóriákkal jobb akkor már nem sajnálok annyit rá.
"Gondozás mentes" stabil legyen. Mert ha itt hagyom anyámnak ne kínlódjon vele :DDD

Igazából szerintem nem nagyok az elvárásaim.
Csak az árkategóriát nem tudom belőni mert ha megkapom 5-6E-ért ami nekem jó feleslegesnek tartok rá többet kiadni. :F

A mi szolgáltatónknál a leg-leg gyorsabb netnek 20mb-os a lapozó sebessége kb :C
Letöltésnél olyan 2mb/sec szokott produkálni.
Már jó 5 éve nagyjából ennyi ha 1-2 éven belül duplázzák is a sebességet nem kell félni nem fogja levinni a hajunkat :DDD

(egy pár linkre lenne szükségem amikből válogathatnék)
Válaszokat köszönöm.

(#32283) Gubek-Einste válasza hunbandit (#32282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz ide egy TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, 50-es netet is simán viszik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32284) adamssss válasza kali (#32281) üzenetére


adamssss
veterán

Magyarul a 4300-al nem járok rosszul. Viszont annak a külsős antennái az 5ghz-esek igaza? Ergo 2.4-en nem lesz nagy a hatótávolsága.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32285) kali válasza adamssss (#32284) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr4300 2.4 és 5 gighaertz esetén is külső antennás, a tl-wdr4900 osztott, az 5 gigahertz külső, a 2.4 gigahertz belső antennás.

(#32286) adamssss válasza kali (#32285) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor én melyikkel járnék jobban, ha sok ezsköz csak 2.4-et tud? Meg szeretném cserélni az antennákat is nagyobbakra. Mi jó hozzájuk? Amúgy a 4900-ban gyorsabb proci van?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32287) kali válasza adamssss (#32286) üzenetére


kali
legenda

tl-wdr3600 és 4300 esetén; atheros ar9344 / 560 MHz / 8 MB /128 MB
tl-wdr4900 alatt; freescale semiconductor p1014 / 800 MHz / 16 MB / 128 MB
a 8 kontra 16 MB flash moddolt firmware felhúzásakor számít.
a 2 vagy 3 antenna az ellenoldali mimo képeség függvénye is, elég ritka a 3 antennás ellenoldal, a tl-wdr4300 viszont 2.4 GHz alatt pont úgy csak 2*2:2 mimo képes, mint a tlwdr3600, szóval akkor mindegy.
a tl-wdr4900 szórása gyengébb kicsivel 2.4 GHz alatt - a beépített antennái miatt -, mint a másik két típusé.

(#32288) adamssss válasza kali (#32287) üzenetére


adamssss
veterán

Az 1043 v2-ben milyen proci van? Melyik az erosebb (1043, vs 4300)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32289) kali válasza adamssss (#32288) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr1043nd v2 qualcomm atheros qca9558 / 720 MHz, viszont csak 64 MB RAM.

(#32290) adamssss válasza kali (#32289) üzenetére


adamssss
veterán

Te melyiket venned ha az ar nem szamit?:)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32291) kali válasza adamssss (#32290) üzenetére


kali
legenda

nem az árat néztem, és a tl-wdr3600 mellett döntöttem, mert a tl-wdr4300 wifi többlete nem lenne kihasználva - minden wifi modulom 2t2r képes, jobb nincs, ami kihasználná a 3 antennás routert -, de a dual band wifi viszont használva van, így a tl-wr1043nd v2 kiesett.

(#32292) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobilnet-megosztásban van valakinek tapasztalata a Huawei 3-4G-s stickekkel (konkrétan ebayről az E8278-at néztem ki - ok, ez is tud wifit, de asztali gépekre is kéne osztani, vezetékesen)? Mennyire stabil a kapcsolat, ha egy USB-s routerbe dugom?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32293) adamssss válasza kali (#32291) üzenetére


adamssss
veterán

Koszonom. Nincsen tobb kerdesem. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32294) TeeJay válasza kali (#32289) üzenetére


TeeJay
félisten

régen meg szénné torrentezve sem volt baja egy 32MB RAM-os routernek :D
nem lihegitek túl ezt a RAM kérdést kicsit? mint írtam egy 841ND V7.2 router gyári FW-el 5napon át 500 szálon kapta csutkán a 20/10megás DIGILAN-on az áldást de köszöni szépen még csak nem is melegszik nemhogy lefagyjon a sok szál miatt
ettől pedig a mai routerek prociban meg RAM-ban is legalább 2x erősebbek ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32295) kali válasza TeeJay (#32294) üzenetére


kali
legenda

az azért túlzás, hogy szénné torrentezve sem, erősebb vas is megakasztható húzós torrent alatt, adj neki több szálat, és majd megtapasztalod. :)
szeretem túllihegni, ne a felső határán dolgozzon egy eszköz, mert abból sosem sül ki jó, inkább maradjon benne tartalék.

(#32296) apuc


apuc
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem.a probléma a következő:

Van egy TP Link TL-WR941ND tipusú routerem,3x3dbi-s és a netet hetente 1-2 néha több alkalommal eldobja, olyankor kihúz-bedug és megint jó lesz.

A net a kábelen a Digitől jön, 87/37 Megát mérek a Speedtesttel kábelen a fő gépünknél.

Ugyanez a router fölött 50 centire, és egy méterre a PC-től lecsökken 40/25 megára.

A fő számítógép szerencsére kábelen kapja, de a panelünkben a nagyfiam gépe egy "z kanyar" után a szobájában wifi antennával veszi a jelet, ott a mért sebesség 8-10-max.18 megára csökken le, de van, hogy nagyon belassul neki.
Ő kábelt szeretne, és nem, mert nem tudnám jól elvezetni a szobájába, jó lenne egy drótnélküli megoldás, ha van.
(Ezek mellet még 3 okosteló veszi wifin a netet a routertől, ha ez számít esetleg valamit.)

Olcsón láttam egy ASUS RT-N12E routert,2 Dbi-s érdekelne, hogy az erősebben eljuttathatná hozzá a netet esetleg, vagy szakadozás-mentesebben?

Eszembe jutott még a konnektorba dugható erősítő, de az ami jó, drága, és nem tudom, van-e értelme? :U

Szerintetek a kábelen kívül mi lenne a legcélravezetőbb?

A mostani TP Link routerre vettem szintén TP Link 3 db nagy méretű antennát, és a fiam PC-ben lévő Wifi-vevőjére rátettem a routerről lecsavart antennák közül egyet, így "javult fel"8-10 Megára a vétel a szobájában..

(#32297) TeeJay válasza apuc (#32296) üzenetére


TeeJay
félisten

hidd el a gigabites LAN-nak nincsen párja. szerintem simán meg lehet oldani a kábelvezetést az ajtókeretek körül lévő műanyag takarólécek alatt, én így vezettem el a bejárati ajtótól a nagy szobáig a LAN-t 2 koax kábellel együtt. sajnos panelban sosem lesz tökéletes a wifi főleg távolabbi szobára mert a vasbeton nagyon tud árnyékolni ráadásul a lakótelepeken az olcsó DIGI miatt szinte minden második lakásban van router és egymást zavarják a hálózatok. az említett router típusszámán kívül a Vx.x verziószámot is írd meg és abból már tudni fogjuk melyik SOC van benne ugyanis egyes Atheros ami a 1043ND V1.x-ben is van elég sűrűn csinált wifi halálozást

a nagyobb antenna ráadásul itt még csak ront a helyzeten szerintem mert egy 5x négyzetméteres panelban olyan kicsi a távolság hogy felesleges nagyobb antennát, a 3x3 dBi bőven tökéletes abból úgyis csak annyit használ amennyit az ellenoldal tud kezelni. én azt mondom 60-80 forint métere a CAT5e kábelnek, a dugó a végére 30-40forint lehet, ha nincs krimpelő akkor lapos fejű csavarhúzóval is meg lehet oldani és megy örökké csutkán akadás és bizonytalanság nélkül. 1x kell végigvezetni és utána gigabitig tökéletesen használható marad.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32298) kali válasza apuc (#32296) üzenetére


kali
legenda

szia,

digi topnet alá már gigabit képes router illene, ami jobb esetben hardveresen is erősebb, tehát a terhelést is jobban bírja.
tudni kellene, hogy milyen ellenoldali eszközök adottak, milyen mimo képességgel bírnak, mert esetlegesen nincs is kihasználva a router által nyújtott 3t3rmimo.
a mimo nem is igazán 50 - 100 cm távolságra érvényesül, hanem nagyobbra, illetve térben.
az antennák megfelelő szögben állnak a routeren? mert ha felette van az ellenoldali eszköz, akkor a függőleges helyzet például nem szerencsés.
a routeren azonosra lett cserélve mind a három antenna?
az rt-n12e minden szempontból visszalépés lenne.
milyen típusú ellenoldali modul van a pc-ben? n szanványos, vagy csak g? az egy antenna maximum lite-n képest sejtet.

(#32299) apuc válasza TeeJay (#32297) üzenetére


apuc
őstag

Köszi, otthon megnézem majd a verziószámot is.

kali, köszi- megnézem ezeket is!

Köszi a gyors reagálást és segítségeteket!

(#32300) apuc válasza kali (#32298) üzenetére


apuc
őstag

Tényleg Digi Topnet a csomag neve.(Mivel nincs TV-n, csak net, azzal megy minden..)

Ez a Linksys nem gigabites router?

Ha nem, mi a legolcsóbb gigabites, amit érdemes megvenni, a legjobb ár/érték arányú esetleg? :U

Megnéztem, és Linksys n-es a vevőoldali modul a PC-ben, és 2 antennás.
Mindkettőre rátettem azt a méretű csavarozható antennát, amiből 3 volt a routeren gyári- azok helyett szintén Linksys nagyobb, utólag vásárolt antennákat feltéve / 5 dbeleseket/, kifejezetten antennakábellel kivezetve az ajtóhoz,az elfogadhatóbb vétel miatt.

Kb 5-8 cm-el az antennák (a router 3 antennája) fölött van az antenna a fiamnál.
A 3 antenna függőlegesen, a két szélső kb 60-65-70 fokban szokott állni.

Hol tudom a router pontos verzió számát megnézni, ami még fontos lehet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.