Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) #05377536 válasza Intruder2k5 (#32199) üzenetére


#05377536
törölt tag

ezek szerint az utóbbi :)

köszi

(#32202) OldAkita válasza Intruder2k5 (#32199) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ez aztán a szuper jó hír :) Már több helyen olvastam hogy belinkelted hogyan megy a Tomato feltelepítése pl itt is. Menni fog ez az AC56U-n is vajon? Illetve hol keresgéljek AC56U-ra való Tomato-kat?

(#32203) feketegergo


feketegergo
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy Access Point-ra és egy switch-re. Azt remélem, hogy egy megfelelő rooter el tudja látni ezt a két feladatot.

A t-home szolgáltatónak van e már egy rootere a házban a padlástérben, de a wifi jel nem megy át a födémen. Megy le egy etertnet-kábel az alsó szintre a t-home rooterétől. Ennek a kábelnek a jelét kéne szétosztani 2 vezetékes asztali gép között + kisugározni wifi-ként.

Két kérdés:
- Milyen rootert vásároljak a célra?
- hogy állítsam be, hogy ne rootoljon, meg ne szolgáltasson DHCP-t, csak AP legyen, meg switch?

Kb 15000 ft szánok rá.

Előre is köszönöm a segítséget!
G

(#32204) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztosan menni fog, eddig még minden asus routerben benne volt ez a recovery mód, de sajnos még nem tudok publikus arm image-ről! Szerintem itt lesz majd hamarosan!

http://www.victek.is-a-geek.com/
http://www.victek.is-a-geek.com/Repositorios/

(#32205) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, itthonra szeretnék egy célnak megfelelő routert. Jelenleg 10Megás T Home ADSL van, de nem sokára szabadulok tőlük és lesz 30-40 körüli kábel. D link DIR 635-öm van, de úgy érzem igen gyengécske. A problémák vele, hogy ha NASról nézek MP-en nagyobb BD filmeket akkor szaggat. A másik hogy NASról már kb. 30 torrentnél teljesen szétesik a net. Minden eszközöm LAN-on csatlakozik. Wifi része szinte egyáltalán nincsen használva, szóval sok jelentősége jelenleg nincs neki hogy az mit tud.
Légyszi ajánljatok valamit, ár gyakorlatilag mindegy, de többet feleslegesen nem szeretnék rá költeni mint amire szükségem van. Legyen atom stabil és gyors....

(#32206) Gubek-Einste válasza southernsun (#32205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlottak a TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/4x00

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32207) pucz


pucz
senior tag

Szevasztok.

Router vásárláson már túl vagyok, kissé más lenne a kérdésem.
Tönkrement az SMC Routerem, és kellett egy gyorsba.
A minap vettem egy Tenda N3 routert, 5 év garamciával.

Szoptam a beállításával, a MAC cím szopatott, de megvan.

Olvastam véleményeket, egy (feltehetően) szaki azt írta, hogy nem biztonságos, könnyű lehallgatni, mivel az adatok egy kínai ftp szerveren mennek keresztül, titkosítatlanul.

Ez igaz, vagy csak ámítás? Kínai ide vagy oda, szerintem csak titkosítva van. De ha nem, a gyakorlatba ez hogy érződik?

Másik kérdésem pedig sebesség gondok. Az előző SMC leadta mind a 10/2-t. Ez meg olyan érdekesen továbbítja. Laptopon befogja majdnem a 10 mega letöltést, viszont a feltöltést már nem egészében. Asztalin meg fordítva. 6-7 mega le, a feltöltés pedig 2.

Ennyit bír ez a vacak, vagy csak beállítás gond?

Előre is köszi a válaszotokat!

(#32208) Gubek-Einste válasza pucz (#32207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel a kérdéseddel inkább menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32209) pucz válasza Gubek-Einste (#32208) üzenetére


pucz
senior tag

THX!

(#32210) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Router kell a döglött D-link DGL4300 helyett. Most egy Linksys WRT54G routerrel vagyok, de kiborító.

erre kell:
Digi 20/10, némi torrent alkalmanként, telített 2.4GHz miatt kell a stabil 5GHz. Gigabit kell. Notebook vezetéken lóg, telefon wifis. Késöbb még jöhet egy-egy tablet és e-book reader. TV, egyéb kütyü nincs, nem is lesz.
Routeres torrentezés USB HDD-re működik? Média ellátásra jó lehet egy router? Tudom, hogy tudják, de működik?

Netgear R7000-re, ASUS AC68-ra nem adok 60k-t, pedig jó lehet. Főleg az R7000 usb sebessége csábító.
TP-Link WDR3600 vagy 4300? 5GHz sebesség csak a különbség. A 3600-ról olvastam wifis bizonytalankodást.
RAM méret mennyire lehet döntő 128MB a TP-Linkekben illetve 256MB a Netgear és Asus fenevadakban? Asusnál USB3.0 sebesség gond van, Netgear alternatív firmnél szintén van valami a myopenrouter oldal szerint driver miatt.

Még azt nem tudom, hogy meglépjem-e azt mint 2006-ban, hogy megvettem a DGL4300-at 30k-ért (sok pénz volt) fél évesen több mint 6 évre. Nem volt rossz választás, mert egész jól működött.

TP-Link/Netgear/esetleg más gyártónál hol kezdődik, ami a fentieket tutira viszi? Inkább arra hajlok, hogy nem leszek bétatesztelő és veszek valami kipróbált darabot.

(#32211) jeni válasza eddie1978 (#32210) üzenetére


jeni
félisten

talán az Asus RT-N65U érdemes még bepróbálnod.
igaz a TP-Link WDR-4300 olcsóbb 8000 Ft-al és ha igaz arra 5 év garit adnak az adott boltban.

[ Szerkesztve ]

(#32212) Intruder2k5 válasza jeni (#32211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már nem! Lassan fél éve már, csak 2 év gari van a SOHO TP-LINK-re!

(#32213) kali válasza Intruder2k5 (#32212) üzenetére


kali
legenda

sok üzletben megadják még az 5 évet!
márpedig ha a jótállási jegyen annyi szerepel, akkor onnantól nyert a vevő, az már nem az ő dolga, hogy a gyártóval miként harcolja le azt a forgalmazó, hiszen a vásárló az üzlettel áll közvetlen szerződésben.

(#32214) proradeon válasza kali (#32213) üzenetére


proradeon
őstag

"sok üzletben megadják még az 5 évet!"

Hol? Így hirtelen átpörgettem a nevesebb boltokat ahol TL-WR1043ND-t ill. TL-WDR3600-at árulnak, és már mindenhol át van írva 2 évre.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32215) kali válasza proradeon (#32214) üzenetére


kali
legenda

nem szabad itt üzleteket reklámozni, de már előttem is linkeltek egy ilyet... :)

(#32216) Intruder2k5 válasza kali (#32215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván bent ragadt termékek, amik 1-2 hónapon belül kifutnak, és akkor ott is 2 év lesz a gari! Amennyiben a gyártó nem ad 5 évet, úgy nem hiszem, hogy az üzlet bevállalná saját szakállára azt! De azon sem csodálkoznék, ha csak a honlapon nem javították volna a 60 hónapot!

(#32217) kali válasza Intruder2k5 (#32216) üzenetére


kali
legenda

nem kifutó típusok, és a papírokon is a hosszabb intervallum szerepel(t) - utóbbi a lényeg, nem a honlapos kiírás.
céges számlára vettük, ezért is kérdeztem rá, de azt mondták, hogy annyi az annyi!
bosszankodtam is a papírok láttán, hogy magamnak máshol vettem, immár 2 évvel, de elég az.
igaz, az sem valószínű, hogy 2 évnél tovább használjak egy routert...stb, de eladáskor nem mindegy, hogy mennyi jótállás van még rá.
mondjuk azt nem garantálom, hogy a cég 4 - 5 év múlva is azonos néven, vagy jugutóddal fut majd, hogy minden biztos legyen, de ez a hibalehetőség más esetekben is áll...

(#32218) TeeJay


TeeJay
félisten

ha valamelyik router kibírt 2év folyamatos üzemet akkor talán a maradék 3is menni fog neki
általában úgy vettem észre amelyik router rossz az már az első pár napban is be fog halni, amelyik pedig jó az menni fog amíg le nem cseréled. én legalábbis még routert sosem gariztattam pedig vettem már párat az fix :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32219) szatyi1


szatyi1
tag

Sziasztok !

Bedoglott a mostani W-routerem . Azt szeretnem kerdezni, hogy mien router lenne elegendo egy 100-150 Mb-os (UPC) netnek?
Ha lehet minel olcsobb legyen :D . Altalaban 1 asztali gep, 1 leptop es 2telefon lenne hozzacsatlakozva.

En egy ilyent neztem az ara miatt: TP-LINK TL-WR841N , ez elegendo lenne?

Koszonom a segitseget !

(#32220) TeeJay válasza szatyi1 (#32219) üzenetére


TeeJay
félisten

nem mert az csak 100-as WAN-LAN portokkal operál
a minimum amit venned kell az egy TP-Link WR1043ND V2.x!!!
abban elég erős proci van, gigabites WAN-LAN portok és 450megabites 3x3:3 MIMO-s N-es wifi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32221) szatyi1 válasza TeeJay (#32220) üzenetére


szatyi1
tag

Es amit en irtam az nagyon lelimitalna a nettemet? kb mennyit bir el max, hany mb-ot?
Mert amit irtal az nem a legolcsobb :DDD

Koszi a valaszt !

(#32222) kali válasza szatyi1 (#32221) üzenetére


kali
legenda

szia,

verziótól függően 89 - 94 megabit/sec lenne a maximum, de mivel nem marad tartalék a routerben, így más szempontból sem igazán egészséges 120-as net alát 100-as router.

[ Szerkesztve ]

(#32223) szatyi1 válasza kali (#32222) üzenetére


szatyi1
tag

Szia.
Ertem.
Eseteleg ezek valamivel jobbak? : Tenda W309R
Tenda W3002R
Tenda W303R
Asus DSL-N10E
D-Link DIR-605L
Vagy ha tudtok ezeknel jobbat 9-10k forint ig? Max ennyi a keret .

Koszonom ! :R

(#32224) TeeJay válasza kali (#32222) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem tudom, a WR841ND V7.x-ben hasonló proci van mint a gigabites WR2543ND-ben (fele annyi ram) és utóbbi a TP-Link mérés alapján tud 120megabitet DHCP-n keresztül [link]

a 841ND V8.x ráadásul erősebb is, tehát tudna a proci lehet 200megabitet is csak a 100-as WAN-LAN limitálja. ezért írtam hogy egy DIGI 80/25-höz lehet egy ilyen is elég lenne mert bőven tud 120+ megabitet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32225) kali válasza szatyi1 (#32223) üzenetére


kali
legenda

egyik 100-as router sem lesz jobb, 10 e ft indulóval beszerezhető tl-wr1042nd, az már gigabit képes, vagy használtan tl-wr1043nd, abból a régebbi v1 is megbirkózik a 120-as nettel.

TeeJay; a cpu/"chipset" azonosság nem minden, egyrészt a lan potok is limitálnak, de más módon is szokása eltérni a gyártónak, még ha azonos is az alaplap is, arról jellemzően lemarad egy marék alkatrész, amik a gigabit képes router alatt már adottak.

(#32226) TeeJay válasza kali (#32225) üzenetére


TeeJay
félisten

az lehet de maga a soc tudna jóval többet is csak limitálja a 100-as WAN...
kétlem hogy mással fékeznék mert már ez is bőven limitáló tényező
de persze az lenne az igazi teszt ha valaki egy 100/100-as netet hajtana napokig csutkán 1000 szálon torrentezve és meglátnánk bírja-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32227) szatyi1 válasza kali (#32225) üzenetére


szatyi1
tag

Kaptam egy: ASUS RT-N53 Black Diamond Dual-Band Wireless-N600 - eleg jo arban
Ez gigabit kepes? Megfelelo lenne?

Bocs hogy ennyit kerdezek de szeretnem a legjobbat valasztani ebben az arban :)

Koszi

(#32228) kali válasza szatyi1 (#32227) üzenetére


kali
legenda

nem, sajnos az is csak 100-as, így azzal is az alatt lenne a netes sebesség.

(#32229) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
A múltkor megvettem a routert, amit itt ajánlottak. [ASUS RT-N12 D1] Tényleg jó meg minden, csak az a probléma, hogy naponta kell bejelentkezni vele, különben nincs net. Ezt nem lehet valahogy beállítani? :U

(#32230) Intruder2k5 válasza Chereiose (#32229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hova kell bejelentkezni? De ezt már inkább IDE írd meg!

(#32231) Chereiose válasza Intruder2k5 (#32230) üzenetére


Chereiose
addikt

A router kezdőoldalán kell bejelentkezni. Legalábbis a bátyám gépén van vezérelve, ő mondta.

[ Szerkesztve ]

(#32232) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Kezd furcsán viselkedni a D-Llink DIR-655 gigabites routerem. Mit ajánlanátok? Amikre használom: dlna, nyomtatómegosztás, wol, svn, ritkábban torrent.

Preferenciáim:
- passzív hűtés
- gigabites vezetékes hálózat (3-4 port elég)
- AC és N hálózatot is támogatnia kéne (kivéve, ha valamiért lebeszéltek az AC-ról), mert van a háztartásban már egy AC-s noti és a jövőben esélyes még. (hogy van ez egyébként, minden AC-s router felülről kompatibilis az N-es hálózattal?)
- Minél nagyobb hatótáv (panel lakás, ahol a DIR-655 a lakás egyik egyébként kritikus pontján már elfogy az ereje)

Előre is nagyon köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32233) Yany válasza Yany (#32232) üzenetére


Yany
addikt

Finomodott a kérdésem. A fentieknek megfelelően melyik lehet nekem jobb választás:

Asus AC56
TP-Link Archer C7
Esetleg van mindegyiknél jobb?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32234) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Helo!

Az a kerdesem hogy kemenyen torrentezek de kene legalabb 10 evet biro wifi.
Van ilyen?

Mit ajanlotok?

Udv!

(#32235) proradeon válasza tothjozsi96 (#32234) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

"10 evet biro wifi"

Hát érdekes a megfogalmazás, de ezekkel aligha nyúlhatsz mellé:

Asus RT-AC66U
Asus RT-AC68U

Kettő közötti különbség:
Asus RT-AC66U: 600 MHz-es processzor; szimultán max. 1750 Mbit/s-os WiFi sávszélesség a klienseknek (névleges érték!); 2 db USB 2.0 port
Asus RT-AC68U: 800 MHz-es processzor; szimultán max. 1900 Mbit/s-os WiFi sávszélesség a klienseknek (névleges érték!); 1 db USB 2.0 port és 1 db USB 3.0 port

És az AC-s WiFi kihasználásához természetesen megfelelő kliens oldal is kell:
Asus PCE-AC66
Netgear A6200
D-Link DWA-182

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32236) Gubek-Einste válasza Yany (#32233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az Asus-t ajánlanám a kettő közül.
Szerintem még nem érdemes AC-s eszközt venni, elég egy dual band N-es is még pár évig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32237) Yany válasza Gubek-Einste (#32236) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a gondolatokat. Lehet, hogy rosszul kombinálok, de a jelenlegi routerem is már vagy 5-6 éves és legalább ennyi időre venném a következőt is, ráadásul már most AC-s az egyik noti itthon, így kézenfekvőnek bizonyult. Inkább most kiadnék érte picit(?) többet, mint a két említett router is, ha nincs velük szemben semmilyen fenntartás, mint 1-2 év múlva megint foglalkozni ezzel a kérdéssel, csak azért, mert az N-es elavul időközben.

Ha már Asus, akkor viszont elgondolkodtat, hogy az AC56 és AC66 között vajon mekkora különbség lehet. Elsősorban a térerő érdekelne, hogy a 4 db "High Efficient Internal" vagy a 3db "external" antenna ad stabilabb/erősebb jelet? Az Asus compare oldalán nekem semmi nem derült ki, hogy valójában miben jobb egy kis plusz sebességen kívül.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32238) krealon válasza Yany (#32237) üzenetére


krealon
veterán

AC eszkoz vasarlas elott erdemes elolvasni, nehogy pofaraesesek legyenek.

Gigabit Wi-Fi: 802.11ac is here: Five things you need to know :B

(#32239) Yany válasza krealon (#32238) üzenetére


Yany
addikt

Köszi, hogy átküldted, bár nem tudom, hogy mennyire érint engem. Ezt a dupla kábeles uplinket viszont totál nem értem. Se dupla port nincs azokon az "ac" routereken, amiket eddig láttam, se a koncepció lényegét nem vágom.

Van valami tapasztalat, hogy a legtöbben mit nem vesznek észre, ami az "ac" routerek buktatója? (hátha én sem veszem észre :) )

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32240) krealon válasza Yany (#32239) üzenetére


krealon
veterán

A leglenyegesebb szerintem, hogy csak 5GHz-en ad nagyobb sebesseget, ami tavolsaggal jobban csokken mint a 2.4GHz-es sav. Szoval aki az N-es routert csereli AC-re az ne csodalkozzon, hogy 2 szobaval arrebb mar sokkal lassabb mint a korabbi, ha egyaltalan mukodik.

(#32241) OldAkita válasza Yany (#32239) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Egyetlen buktatója van az AC-nak. A legolcsóbb AC sokkal drágább mint a legolcsóbb n. Azonban az általad említett AC56U semmivel nem olcsóbb mint az n-s széria egyik legnépszerűbb és valóban kiváló darabja az RT66U, viszont fileműveleti adatátviteli sebességben sokkal gyorsabb. Ilyen tekintetben az AC56U porrá veri az általad még kívánatosnak jelölt Archer 7-et is. Mindezt itt nézegetheted.

Az AC-t taglaló cikkhez ezt fűzném hozzá:

1.
AC több hd minőségű video továbbítását tudja. Ha több, mondjuk akár 3 hd képes tv-re streamelsz filmet egyidőben. Ez nem futurusztikus, igen sok családban van 2 vagy akár 3 tv. Mindezt akkor tudhatja ha az ellenoldali eszközök is képesek az AC sebességének fogadására. Jelenleg ilyen kevés van, de egyre több lesz. 1 pont az AC-nak.

2.
5Ghz-en valóban közelebb kell helyezni az eszközöket egymáshoz. A cikkben jól írja milyen problémás lehet ez nagy szállodákban és konferenciákon nagy termekben. Ha otthon akarod használni, oldd meg hogy elég közel kerüljenek az eszközök és élvezheted az AC előnyét az n-el szemben.
1 pont az AC-nak

3.
Ebben a pontban azt taglalja a cikk hogy mindig a leggyengébb láncszem határozza meg a sebességet. Ezzel nincs mit vitatkozni, feltételezem ezzel mindenki tisztában van aki AC-s router várásrlására adja a fejét. Viszont ez az állítás semmit nem von le az AC előnyéből az n-el szemben. Szóval ha mondjuk tervezel beruházni egy AC-s wifikártyára az Asustól 26000Ft-ért, akkor az n-s router kevés lesz :)
1 pont az AC-nak

4.
2.4 Ghz-en akár 14 csatorna is rendelkezésre állhat mégis, az interferencia elkerülése érdekében ebből jó ha 3 elég tiszta ahhoz hogy zavartalan és gyors legyen az adatátvitel.
Az AC számára országonként változhat a szabályozás, az USA-ban pl 5 csatorna lesz csak amin az AC kommunikálhat és ez a jövőben kevés lehet ha terjedni kezd az AC.
Erre azt mondom: Ez itt nem amerika :)) Ez Magyarország. Itt a népek, velem egyetemben azzal vannak elfoglalva hogy falat kenyeret próbáljanak előteremteni a családjuk számára, nem pedig benépesíteni az AC csatornákat.
Szóval ez ne riasszon senkit hogy AC-s routert vegyen. Az AC ugyanis visszafelé kompatibilis, tehát ha szükséges tud lassítani,az n-es viszont nem tud gyorsítani :)
1 pont az AC-nak.

5.
A következő generációs AC-s technika igényelni fogja hogy a Gigabites sebességhez 2 Ethernet port álljon rendelkezésre. Emiatt növekedni kell a switch portok számának és újabb kábelek kanyaroghatnak mint a dzsungel.
Ez igaz lehet, de aki most akar AC-t vásárolni azt nem kell hogy érdeklje mire lesz szüksége a következő generációs AC-nek. Őt az kell hogy érdekelje hogy mire van szüksége a mostani AC-nek. Semmire :))
A végső mondatokban még megjegyzi az író hogy az AC gyorsabb, de drágább.
Persze ez sem feltétlen igaz, mert az AC56U forintra azonos árban van mint az RT66U.
1 pont az AC-nak :)

Ennyit a cikkről!

[ Szerkesztve ]

(#32242) TeeJay válasza OldAkita (#32241) üzenetére


TeeJay
félisten

aki torrentezni akar az használjon gigabit LAN-t, a telefonra tabletra meg bőven elég az N-es wifi is mert nagy részüket 1x1:1 MIMO-val gyártják ami még 40MHz-en is csak 150megabitre képes
egyelőre full felesleges az AC, sőt még laptopoknál is vannak gyártók (Dell) akik 100-as LAN-nál meg 1x1:1-es N-es wifinél ragadtak meg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32243) Yany válasza OldAkita (#32241) üzenetére


Yany
addikt

:R (krealon, neked is)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32244) Multibit válasza TeeJay (#32242) üzenetére


Multibit
veterán

A jelenlegi Dell kínálatban vannak 100 Mbites LAN-csatolóval szerelt notebook-ok?

(#32245) mamago1972


mamago1972
tag

Egy hónap után megadta magát egy TP-Link N750. Nem gondoltam volna. Nem is volt olcsó.

Valami nagyon megbízható darab kellene.

Do I make myself clear?

(#32246) kali válasza mamago1972 (#32245) üzenetére


kali
legenda

olyan nincs, a legjobb/legdrágább is elromolhat, sajnos...
rt-n56u - vagy attól felfelé -, de ezzel kapcsolatban is találsz olyan hozzászólást, hogy egy hónapon belül cseréltetni kellett, mert behalt.
ez nem jelenti azt, hogy bármelyik típus is rossz lenne, amelyikből elromlik néhány darab, hiszen attól még ezerszám működik azonos típusból megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#32247) mamago1972 válasza kali (#32246) üzenetére


mamago1972
tag

Igen, ezt tudom, nincs is ezzel gond. Bármikor, bármilyen termékből kifogható hibás darab.

Do I make myself clear?

(#32248) proradeon válasza mamago1972 (#32245) üzenetére


proradeon
őstag

A lényeget leírta kali. Annyival egészíteném ki, valóban nem olcsó, de ott van rá a 2 év garancia aminek keretében ~2 hét átfutási idővel kicserélik. Ne írj le egy termék alapján egy márkát. A csere darabbal már nagy eséllyel nem lesz gond (legalábbis nagyon szerencsétlennek kell lenned ahhoz, hogy gond legyen).

Ja és nem TP-Link N750 a típusa, hanem TL-WDR4300. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32249) mamago1972 válasza proradeon (#32248) üzenetére


mamago1972
tag

Nekem mindegy, melyiknek nevezzük. :)

http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WDR4300

Do I make myself clear?

(#32250) proradeon válasza mamago1972 (#32249) üzenetére


proradeon
őstag

Jó jó, csak az N750 arra utal, hogy mekkora link sebességre képes szimultán az adott modell. (Magyarul az N750 jelzést sok más egyéb márka is használja sok más egyéb modell esetén.)
The TL-WDR4300 is referred to as an "N750" router because it will support 300Mbps on 2.4GHz and 450Mbps on 5GHz, together, it will yield a maximum speed of 750Mbps, hence "N750 Wireless Router".

:) :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.