Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Gubek-Einste válasza umek7 (#31049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás egy kábellel összekötött router lenne AP/Switch módba elvezetve messzebb a HGW-től.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31052) akarnokd


akarnokd
csendes tag

Üdv, nekem most egy TP-Link TL-WR740N v4 van, és néhány nap után belassul az ADSL net a névleges tizedére. Google szerint ez a használók 10-15%-át érinti. Tudnátok javasolni helyette másikat (nem feltétlenül TP-Linket)?

(#31053) Gubek-Einste válasza akarnokd (#31052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 ha 10k alatt keresel eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31054) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

15k -ig tudtok olyan routert javasolni aminek ha lehet magyar menüje van és tudom korlátozni benne a wifi sávszélességet.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31055) davta


davta
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon nemértek a router témához, úgyhogy segítségért jöttem ide. Szükségem lenne egy olyan routerra amivel 1080p-s .mkv filmeket tudnék DLNA-n keresztül a tv-n nézni. És a lehető legtöbb helyen a lakásba legyen hasznalható jelerősség. Kb 80 négyzetméter a ház vályogfalakkal.

(#31056) sgtGiggsy


sgtGiggsy
csendes tag

Sziasztok

Az itt ajánlottaknak köszönhetően vettem egy Tp-Link WDR3600-at, is eddig nagyszerűek a tapasztalataim vele :) Az alig egy ezressel olcsóbb Asus RT-N14U-t agyba-főbe veri minden lehetséges szempontból.

Ami hozzáfűznivalóm lenne, hogy kipróbáltam a gyári firmware-rel és az OpenWRT-vel is, és nekem meglepő módon a gyárival jobban bevált. Az az NTFS fájlrendszerű 2Terás külső HDD-t 12-14MB/sec-kel olvassa, és 9-11MB/sec körül írja, az OpenWRT-vel mindkettő olyan 5MB/sec környékén volt. Az ext4 sajnos nálam nem opció, mert annyira tele van a merevlemez, hogy esélyem sincs kimásolni valahova, hogy újra tudjam formázni.
A gyári firmware médiaszervere elég fapados, de végülis működik, és nekem a miniDLNA sem igazán vált be (egyszer szkennelte a mappákat, egyszer nem)
Szóval én is mindenkinek csak ajánlani tudom a WDR3600-at :)

(#31057) Gubek-Einste válasza Def26 (#31054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen szintű korlátozásra az összes ajánlott típusban van lehetőség de komolyabb korlátozáshoz valamilyen 3rd party firmware kell. Magyar menü gyáriban nincsen vagy csak én nem ismerek de 3rd party firmware-ban már van ilyen lehetőség is.
15-ból ami kijön az a TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 a 100-as portokkal rendelkező típusok közül, gigabitesekből TP-Link 1043ND/3600 vagy Asus N15U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31058) Gubek-Einste válasza davta (#31055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog fal nagyon erősen árnyékol így nem biztos, hogy mindenhol lesz megfelelő jel, lehet, hogy kell egy másodlagos eszköz is.
Kábelen gépről/NAS-ról a film átvitel nem lesz gond, wifi-n már nem biztos, főleg a vályog falak miatt. Router-re kötött HDD-ről pedig erősen kétséges, hogy összejön-e.

Mivel net sebességet és beszerzési árat nem írtál így leírom, hogy mik az ajánlottak:
50-60 Mbps net alá: TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1
60 Mbps fölé és/vagy gigabites port igény esetére 20k alatt: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2
20k felett: TP-Link 4900, Asus N65U/N66U, Netgear 3700/4x00

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31059) nVIPER


nVIPER
senior tag

Megérkezett az ASUS RT-AC68U - routerem. Gyorsabb az oldalak betöltése wifin, mint a Netgear WNDR3700 kábeles kapcsolatán. Nagyon Profi a cucc, magyar menüvel, minden finomsággal, ami kell. Jelenleg tesztelgetem, beállítom. Lehet kérdezni, akit érdekel a dolog.

(#31060) Def26 válasza Gubek-Einste (#31057) üzenetére


Def26
félisten

nagyon köszi. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31061) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv!
Valaki esetleg megtudja mondani,hogy érdemes-e AC-s routert venni egy Lg 42la667s tévéhez,vagy elég egy N-es Dual band-s is?Wifin szeretnék főleg 3d-s filmeket átküldeni.Köszi a válaszokat :R

(#31062) kali válasza yodamester10 (#31061) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tv wifi modulja nem támogatja az ac szabványt, a/b/g/n dual band képes, tehát csak a tv miatt felesleges az ac router.

(#31063) yodamester10 válasza kali (#31062) üzenetére


yodamester10
őstag

Már vissza olvastam egy évnyi hsz.-t :DD
Már tettem fel kérdéseket is pár héttel ezelőtt amire kaptam is választ,DE nem tudok dönteni.
Akkor leírnék pár paramétert és ígérem nem kérdezek többet :D
-családi ház,azonos szinten a tévé a routerrel
-a 2 eszközt két 12 centis gipszkarton fal választja el kb 5-6 méterre vannak egymástól
-a net 60/6 Mb/s kábelen /vidanet/
-egy tévé csatlakozna rá amin főleg 3D filmek mennének DLNA-n wifivel
-a kettő jelölt

-mindegyiknél van lehetőség ssd-t rádugni usb csatira??
Köszi a választ,meg a türelmet. :R
-ami még esetleg esetemben fontos lehet,hogy számít-e,hogy külső,vagy belső antennás?
Sajnos az egy évnyi visszaolvasásból nem sok derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#31064) Intruder2k5 válasza yodamester10 (#31063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben ezzel szeretnél torrentezni is, úgy az SSD szerintem felejtős, max fél év alatt kinyírja! Ez csak HDD-vel működik!

(#31065) jogle


jogle
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

A jelenlegi 20/3-as internetemet fogják napokon belül cserélni 60/5-re. Jelenleg egy TP-Link TL-WR543G wifi-s routerel osztom meg a netet. Az egyik gépbe rendesen vezetékkel jön be, a másik gond nélkül teljes jelerősségél érzékelve wifi-n keresztül kapja a netet. Viszont a két gép között szoktam adatokat is wifi-n keresztül küldeni. Az adat mennyisége akár 30 GB-ot is eléri ami sok ideig tart. Le szeretném cserélni a jelenlegi routert olyanra amivel gond nélkül tudok wifin keresztül internetezni és a fájl másolás is azért gyorsabb lenne. Viszont kellene hozzá egy adapter is mert a jelenlegi csak 54 Mbittel dolgozik.

Előre is köszönöm a választ.

Tisztelettel jogle

(#31066) Gubek-Einste válasza jogle (#31065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

T-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 ami ajánlott ha nem kell gigabites belső hálózat. Adapterból TP-Link WN822N vagy WN8200ND amivel is ki lehet használni a fenti router-ek wifi képességeit.
Nagyobb adat mennyiséget inkább kábelen vigyél át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31067) RipRiley


RipRiley
újonc

Üdv.
Nekem van egy Samsung SMART Tv-m eddig nem igazán használtam ki a TV minden adottságát (nem igazán volt rá időm). De most elhatároztam, hogy mindent kipróbálok rajta amit csak tudok de ehez először is Internet kapcsolat szükséges. 2 lehetőségem van van UTP kábellel vagy Wi-Fi. Én Wi-Fi-vel szeretném megoldani, na de szükség van a TV-be egy USB-s Wi-Fi "vevő" adapterre. Persze azt irja hogy egy márkaboltból vegyek egy SAMSUNG adaptert, na de, hogy is mondjam rá van irva, hogy SAMSUNG és ez "megdobja" az árát.
Szerintetek egy Olcsóbb USB-s adapterrel müködne?

R.R.

(#31068) kali válasza RipRiley (#31067) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem feltétlenül a samsung felirat dobja meg az árát, hanem az, hogy az direkt adott kompatibilitással készült.
bepróbálkozhatsz másmilyennel is, de nem garantált, hogy (megfelelően) működni fog bármilyennel.

(#31069) Intruder2k5 válasza RipRiley (#31067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én kétlem, hogy működne! Mint mindenhol, itt is kell valamiféle (driver) meghajtóprogram a wireless adapternek, és kevésbé valószínű, hogy a tv rendelkezik tp-link driverrel! Esetleg egy olyannal lenne esélyed, amiben ugyanaz a chip van, ami a samsung adapterben!

(#31070) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok, A thome router - em cserélném le. Tudtok ajánlani best - buyt jelenleg. Nem akarok rá okos szoftvert, de legyen stabil. Esetleg tudja az 5 ghz-et. És jó lenne a gigabit.

[ Szerkesztve ]

(#31071) R.P. válasza Gubek-Einste (#31048) üzenetére


R.P.
aktív tag

Köszönöm a segítséget, a router akkor meg is van, viszont sajnos ezt a modemet nem nagyon találom sehol, úgy látszik, hogy már nem lehet kapni?

Amit viszont lehet az a D-Link DSL-321B, ahogy nézegetem dchard vonatkozó írását, ez is megfelelő (sőt, még jobb is). Jól gondolom?

(#31072) Gubek-Einste válasza sittes79 (#31070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg milyen szolgáltatói eszközt használsz és milyen net csomagod van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31073) Gubek-Einste válasza R.P. (#31071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link 360R T1E-t a T-Pont-ban lehet kapni de a HardverApró-n is van belőle néhány használtan.
A két modem hardveresen azonos, csak a 321B drágább és több helyen kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31074) fogtunder válasza yodamester10 (#31063) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a 3d wifi streaminggel max akkor próbálkoznék, ha egy légtérben van a két eszköz, a gipszkarton fal fém váza nem tesz jót a jelnek, és itt kettő is van belőle.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31075) yodamester10 válasza fogtunder (#31074) üzenetére


yodamester10
őstag

Igazából nem hiszem,hogy gond lenne a keret,mert a kisebb méretű filmeket a pici tp-link 741 is simán áttolja rajta úgy,hogy közben megy a feltöltés.
Lehet előbb ki kellene próbálnom sima lan kábellal ami még a régi háló partikról maradt meg :DD 10 méteres.
A szint egyébként azonos,csak nehezen szánom rá az összeget a routerra mert max heti 2-3 3d filmet néznénk a párommal.Néha dolgozni is kell :DD

(#31076) fogtunder válasza yodamester10 (#31075) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ha kábellel megoldható, akkor semmi probléma, még a megabit lanon is átmegy egy mkv.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31077) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!

Nemrég gondjaim adódtak egy egy TP741nd típusú routerral. Az LG smart tvn ha dlnan keresztül akarok filmet nézni sokszot eldobja a wifit. Csatornát is váltottam már a routeren de úgy néz ki a hozzá csatlakozó eszközök száma miatt túlterheltté vált a hálózat.
Wifin csatlakozó eszközök: 3 db nes wifis laptop, 3 okostelefon, 1 tablet, 1 smart tv, 1 Chromecast.

Ehhez a rendszerhez kellene nekem egy jobb wifis router, ami normálisan tudná kezelni az eszközöket. Pár cucc már kezeli az 5Ghz-t is, úgyhogy egy dual bandos routermben gondolkodtam.

A TP WDR3600-ast ajánlgattátok itt sokan, de olvastam róla negatívakat is, hogy gyenge a 2,4Ghz-es wifije illetve dobálja is a jelet.

Esetleg vmi alternatíva?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#31078) Gubek-Einste válasza Csigger (#31077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band képes router-ekből a következőek ajánlottak még a TP-Link 3600 mellett: TP-Link 4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/4x00.
Ezekkel már talán nem lesz gond a 9 wifi-s eszköz kiszolgálása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31079) kali válasza Csigger (#31077) üzenetére


kali
legenda

szia,

jó a tl-wdr3600 is, a gyári firmware alatt rendben van, a módosított firmware verziók alatt prolémás a wifi, de ez ugye csak azt érinti, akinek elengedhetetlenül kell a moddolt firmware.

(#31080) Csigger válasza Gubek-Einste (#31078) üzenetére


Csigger
őstag

Gubek-Einste és kali köszönöm a válaszokat! kicsit jobban utánaolvasok akkor ennek a wdr3600-nak is...

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#31081) etern


etern
tag

Sziasztok!!
Router vásárlás előtt állok, és kinéztem 3 fajtát. Az egyik egy asus rt-n12e , a másik egy TP-Link 841ND ami az ajánlóban is van, illetve a harmadik egy szintén tp link TL-MR3420 .
Az utolsó az érekesebb, mert ez 3g/4g. Na ez nekem teljesen homály, de egy kolegám ajánlotta...
Szerintetek a 3 közül melyik lenne a jó megoldás?
Jelenleg Digi 80 megás et van itthon, és egy belkin router, ami folyton eldobja a netet, és ezért kell egy másik router.
Előre is köszi a válaszokat!!

(#31082) kali válasza etern (#31081) üzenetére


kali
legenda

szia,

80/25 digi pppoe alá már gigabit képes router ajánlott, mivel a jobb 100-as routerek is erősen a felső határon dolgoznak, ha adott sebesség mellett terhelést kapnak, tehát nem marad bennük tartalék.
az rt-n12e helyett az rt-n12 d1 lenne a jó választás, a tl-wr841nd (v8) is jó.
a 3g/4g jelölésű eszköz annyival tud többet, hogy az usb wifi stick által biztosított mobilinternetet is képes megosztani, más routerek ezt nem, vagy csak módosított firmware alatt tudják.
a tl-mr3420 gyengébb a tl-wr841nd (v8) verziótól, amennyiben nem kell a mobilinternet megosztási funkció, úgy azt inkább ne.
olcsóbb gigabit képes router a tl-wr1043nd (a v2 újabb és erősebb), vagy a tl-wdr3600, utóbbi már dual band képes.

[ Szerkesztve ]

(#31083) ftb01


ftb01
tag

Sziasztok!

A jelenlegi asus wl520gc router-t szeretném lecserélni, panellakás 40/20-as digi net.
Amiket ki kéne szolgálnia wifin: két notebook, egyik n-es másik g-s wifivel, hamaorsan jön még hozzá egy n-es wifis noti, xbox, és néha teleofonok.
Kábelen meg egy pc-t.

Ilyen felhasználásra mit tudtok ajánlani?

Köszönöm.

I’ve got the chance I have to try

(#31084) p2pp válasza ftb01 (#31083) üzenetére


p2pp
őstag

TP-Link 4900, Asus N56U/N65U/N66U

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#31085) kali válasza ftb01 (#31083) üzenetére


kali
legenda

szia,

mennyit szánsz rá?
mert 40/20 alá akár egy jobb 100-as router is elég, amik már 6 - 8 e ft környékén is akadnak, de aránylag olcsón vannak jó gigabit képes verziók is, viszont gondolom nem mindegy, hogy abból 13 - 16 e ft, vagy a kétszerese, netán a háromszorosa.

(#31086) ftb01 válasza kali (#31085) üzenetére


ftb01
tag

Szia,

jó lenne minél olcsóbban megoldani, max 20 de jó lenne olcsóbban.
A wifi a lényeg a kábel nem annyira.

@p2pp köszi.

I’ve got the chance I have to try

(#31087) etern válasza kali (#31082) üzenetére


etern
tag

Köszi a gyors választ! :R :R
Azt honnan tudom, hogy a TL-WR841ND melyik verzió? Bluechipen néztem ki, de ott nem látom, hogy ez lenne jelölve.
Na így akkor másik háromra módosult a dolog :D A fent említett tp-link TL-WR841ND
Az asus rt-n12d1, illetve a TL-WR1043ND.
szerinted megéri megvenni a gigás verziót, mert akkor azon a pár ezer forinton már nem múlik? illetve az asusnál mi a különbség az e és a d között? Mert a honlapon olyan nagy különbséget nem láttam... :S

(#31088) kali válasza etern (#31087) üzenetére


kali
legenda

simán a tl-wr1043nd v2 lenne a választásom, 12.500 ft ellenében is beszerezhető már, és 80/25 digi pppoe alá az illik, nem pedig a 100-as routerek.
a tl-wr841nd esetén újonnan már nincsenek régi verziók, szóval amiatt nem kell aggódni, hogy a kicsivel gyengébb régi verziót adják, inkább csak használt esetén kell ellenőrizni.
az asus típusok esetén az "e" a takarékos verzió, és a takarékoskodás csak a fogyasztás szempontjából jó, viszont a teljesítmény rovására megy a spórolás.

ftb01; 40/20 alá akár az imént írt 100-as routerek is elegedőke lennének, de ha a wifi terheléses használat a főbb szempont, mert a 2 - 3 noti, és mellé még az xbox és a mobiltelefonok is egyszerre lógnának a hálózaton, ráadásul komolyabb terhelést is kapna a router, például komolyan le- és feltöltés (torrent és társai képében), akkor érdemesebb erősebb hardveres kiépítésű típusban gondolkodni, akár egy olcsóbb gigabit képes változat formájában, és akkor amiatt sem kell majd aggódnod a későbbiekben, ha esetleg 80/25 lesz a jelenlegi 40/20-ból.
a 100-as routerek jellemzően 300- 400 megahertz procival és 32 megabyte ram kiépítéssel rendelkeznek, de ezt nem olyan nehéz elfektetni akár 5 - 6 wifi eszköz azonos időben történő használatával, viszont az olcsóbb gigabit képes routerek is erősebb hardverrel rendelkeznek, elég csak 12 - 13 e ft, és már beszerezhető egy tl-wr1043nd v2, ami 720 megahertz qualcomm atheros procival és 64 megabyte ram beépítéssel bír, vagy ha kell a wifi dual band, akkor jó választás egy 15 e ft környékén egy tl-wdr3600 típus, ebben 560 megahert atheros proci és 128 megabyte ram dolgozik.
én például a tl-wdr3600 mellett döntöttem saját részre, mert a sok ram fontosabb, a benne dolgozó proci még bőven elég a sok ram mellett, és kellett a dual band wifi is. nem is csalódtam benne, bár nem is vártam mást, mivel elég sokat letelepítettem már ebből a típusból is, szóval van tapasztalat bőven.
annyi hibája van csupán, hogy bizonyos módosított firmware verziók alatt nem verziónál olyan jó a wifi, de te nem írtad, hogy moddolgatni szeretnéd, a gyári firmware verzióval pedig okés.

(#31089) etern válasza kali (#31088) üzenetére


etern
tag

Danke schön! :D Pont a 1043-as verziót néztem, úgyhogy szerintem az lesz. Nálam max ps plusz noti lenne rákötve a wifire, meg néha teló. A gép meg kábelről kapná a netet, szóval az tökéletes lesz. Köszönöm!! :R

(#31090) kali válasza etern (#31089) üzenetére


kali
legenda

arra figyelj, hogy lehetőleg a v2 verziós tl-wr1043nd legyen, ez a fekete;

v2

a régi világos színű a gyengébb hardverű;

v1

[ Szerkesztve ]

(#31091) etern válasza kali (#31090) üzenetére


etern
tag

Néztem is, hogy teljesen másképpen néz ki az új. Legalább így könnyebb megkülönböztetni. Bár először azt hittem, hogy csak az aktuális oldal igénytelen és arra sem figyelnek mit tesznek ki:D

(#31092) mamago1972


mamago1972
tag

Van egy réges régi routerem, újat vennék. A meglévő routeren egy db 9dbi-antenna van. Nem egészen fedi le teljesen az egész házat. Jó vastag, vályog falak. TP-WDR4300-as vajon a három antennával milyen lefedettséget adna?

Do I make myself clear?

(#31093) csixy válasza mamago1972 (#31092) üzenetére


csixy
addikt

Egyenlőre vályoghoz a tp-link három antennás egyáltalán nem ideális.
Szerintem válassz egy másik egyantennásat és tedd rá át a 9dbi-s antennát.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31094) mamago1972 válasza csixy (#31093) üzenetére


mamago1972
tag

Azt mondod, hogy a 3 antennával nem érhetek el nagyobb nyereséget? Ha egyantennásat vennék, ugyanúgy lesz egy lyuk, amit nem fed le. Vagy tegyek be egy jelerősítőt?

Do I make myself clear?

(#31095) mamago1972


mamago1972
tag

A routernél mért erősség: -28 dbm. A lakás egyik végpontján -54 dbm. Itt jó a vétel. A másik végponton -77 dbm. Itt már nagyon ritkán lehet netezni.

Do I make myself clear?

(#31096) mamago1972 válasza mamago1972 (#31094) üzenetére


mamago1972
tag

Látom, hogy 2, illetve 3dBi az antenna nyereség csak. Valóban kevés.

Do I make myself clear?

(#31097) kali válasza mamago1972 (#31094) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 3 antenna akkor jelent érezhető előnyt, ha az ellenoldal is 3 antennás, és mimo képes.

mimo

csixy; ideális az, illetve semmivel sem problémásabb a másmilyeneknél, ha minden feltétel adott.

[ Szerkesztve ]

(#31098) mamago1972 válasza kali (#31097) üzenetére


mamago1972
tag

Szia,

köszönöm válaszodat. Előbb írtam a mérési eredményeket. Szerinted mit tegyek? Milyen routert vegyek? Azért vennék új routert, mert már sok készülék kapcsolódik és streamelni is szeretnék.

Do I make myself clear?

(#31099) kali válasza mamago1972 (#31098) üzenetére


kali
legenda

a mérési eredményekből nem lehet teljes képet alkotni, azt kellene főként tudni, hogy milyen ellenoldalak adottak, azok mimo képesek vagy sem, illetve adott a dual band vagy nem, mert a router antennájának az esetleges cseréjekor ez fontos szempont lehet, mivel a gyári értékek jellemzően 2/3*3-5dBi értékűek, és a dual band esetén a nagyobb érték az 5 gigahertz sávhoz tartozik, de a távolságot, falakat...stb a 2.4 gigahertz jobban megugorja.
nem kizárt, hogy egy range extender/expander beiktatása jobb - és olcsóbb - megoldás lenne, ha a jelenlegi router amúgy okés, és csak a wifi szórást kellene megnyújtani.
milyen típusó router van jelenleg használatban? az egy antennából arra lehet következtetni, hogy maximum lite-n, netán g szabványos?
300-as mimo képes ellenoldali eszközök csatlakoznak fel a router által szórt wifi hálózatra, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#31100) mamago1972 válasza kali (#31099) üzenetére


mamago1972
tag

A router típusát most nem tudom megmondani. TP-link, jó régi, az biztos. Az antenna TL-ANT2409A. Ez a mimo nekem új nem mond semmit. TV, műholdvevő, laptop, ipad, telefonok, pc-ék csatlakoznak rá. Egyidőben közel 10 készülék, de mivel négyen vagyunk, ez egyszerre 4 aktív netes kapcsolatot jelent.

Gondoltam veszek egy n-es routert, kipróbálom, ha nem elég, akkor ott az antennám, egyiket kicserélem.

Do I make myself clear?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.