Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) kali válasza apuc (#32300) üzenetére


kali
legenda

melyik linksys?
a tl-wr941nd nem gigabit képes.
a legolcsóbb gigabit képes, újonnan jó ár/érték arányú router 12 e ft környékén a tl-wr1043nd v2. (fontos a v2, jóval erősebb hardveresen a korábbi v1 erzióstól, wifi tekintetében is jobb, és jobb antennák is vannak rajta, megkülönböztetni ránézésre így; link)
problémás lehet kábel betenni a router és az antenna közé, amennyiben túl hosszú a kábel, úgy többet árt, mint használ.
a tl-wr941nd esetén mindegy a verzió, hardverben van minimális eltérés v3-ig és utána, de a wifi tekintetében az mindegy.
nekem is volt anno tl-wr941nd v3, nem olyan rossz az wifi szórásban, bár ha csak 2t2r vagy nem mimo képes ellenoldali eszköz kapcsolódik fel rá, akkor szélsőséges környezetben már nem annyira jó a 3dBi antenna, de ez más routerekre is igaz.

(#32302) apuc válasza kali (#32301) üzenetére


apuc
őstag

tl-wr941nd , a fehér, régebbi az enyém.

A plusz antennakábel a vevőoldalon van betéve, így erősebb lett vele a vétel, ezért.
A vevőoldal is mimo-s, megnéztem.

Akkor olyan nagy csodát nem okozna, ha az újabb Linksys-t venném meg, így a legjobb lenne kábellel átvezetni?

(#32303) TeeJay válasza apuc (#32302) üzenetére


TeeJay
félisten

linksys már felejtős... egy Asus vagy TP-Link gigabites 300-450-es N-es router bőven elég jó pár évig még.
tessék venni CAT5e kábelt meg rá pár dugót és végigkábelezni. hidd el olcsóbb és megkímél sok kínlódástól, valamint időtálló mert 1000megabitig nem lesz vele semmi tennivalód. az meg hogy otthonra lakossági netcsomagból 2-3-5gigabites legyen még nagyon sok idő ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32304) Intruder2k5 válasza TeeJay (#32303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC-nél lehet lesz már jövőre, de 300Gbyte adatforgalmi korláttal, amit 10 perc alatt letudsz majd, aztán meg hívogatnak, hogy ejnye-bejnye, vegyél vissza szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#32305) adamssss válasza Intruder2k5 (#32304) üzenetére


adamssss
veterán

Ez ugye valami rossz vicc...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32306) TeeJay válasza Intruder2k5 (#32304) üzenetére


TeeJay
félisten

majd azért hívnak hogy fizess 5ezerrel többet és akkor majd "más szerverre irányítanak" :D
és akkor majd nincs korlát és mehet éjjel nappal és hasonlók...

DIGI meg T-com helyében már gyártanám a TV reklámos szlogent hogy "nálunk 300giga utána is gyors a net" :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32307) Intruder2k5 válasza adamssss (#32305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik része? Az, hogy jövőre lesz 2Gbit-es net? Az igen!

A 300Gbyte adatforgalmi korlát az nem vicc, az jelenleg is benne van az ÁSZF-ben, a 240-es csomagnál is, ahogy az összes többinél is, ADSL-ig bezárólag! Ez alól csak az üzleti csomagok képeznek kivételt! UPC úgy gondolja, hogy ez ma bőven elég egy családnak, efelett pedig indokolatlanul túlterheled a hálózatukat!

De erről inkább a UPC- topikban diskuráljunk tovább! :)

[ Szerkesztve ]

(#32308) adamssss válasza Intruder2k5 (#32307) üzenetére


adamssss
veterán

De eddig kutya sem szólt... Pedig elég gyorsan ki van merítve a korlát.
Mikor várható amúgy a 240 emelése? ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32309) Multibit válasza adamssss (#32308) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem már szólt. Na nem a kutya, hanem egy hölgyemény. Le akart nyomni a torkomon egy 8+ ezer forintos net csomagot, mondván, hogy az már korlátlan. Mondtam, hogy találkozunk az ügyfélszolgálaton, mikor visszaviszem a modemet és felmondom az előfizetést. Holnap jön a DIGI bekötni a 80/25-öt. Nem gondoltam volna, hogy az UPC-nél ekkora f@szok, hogy kóstolgatnak valakit, akinek nincs hűségszerződése és a lakóhelyén jelen van még két másik versenytárs!

(#32310) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek!
Telenor hipernethez milyen 3G-s router-t ajánlanátok? Nézegettem a TP-Link MR3220-at de az elvileg nem támogatja a ZTE MF820-as Stick-et amit adnak a hipernethez. Mindenképpen telenorra van szükségem, a segítséget előre is köszönöm!

20 éve a PH-n.

(#32311) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Gbites, wifis routert keresek, de olyat ahol az előlapon vagy könnyen hozzáférhetően a hátlapon ki-bekapcsolható a wifi. Amilyen a Linksys WRT54GL-nél is volt tomató fw-vel. Bevallom nagyon bejött ez a szolgáltatása, mert nincs mindig szükségem wifire és nem akarom, hogy ilyenkor menjen.

Tudtok ilyet mondani?

(#32312) kali válasza Proci85 (#32311) üzenetére


kali
legenda

szia,

nekem tl-wdr3600 van, annak a hátulján van wifi kapcsoló is, de igaz ez a tl-wdr4300, tl-wdr4900 és a tl-wr1043nd v2 esetén is.

(#32313) Gubek-Einste válasza kali (#32312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neki Tomato kompatibilis eszköz kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32314) Gubek-Einste válasza Proci85 (#32311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég kevés eszközön van dedikált wifi on/off gomb de 3rd party firmware alatt az egyéb gomb beállítható erre a funkcióra.
Szerintem nem kell ki/be kapcsolgatni a wifi-t, menjen nyugodtan mindig, ha meg muszáj akkor menüből is meg lehet csinálni.
Ajánlott eszközök (mivel nem írtál nem net sebességet és árat sem így elég vegyes lesz a kép):
100-as portokkal és 50-60 Mbps net-ig: Asus N12 D1, TP-Link 841ND v8
Gigabites portokkal: Asus N15U/N16/N56U/N65U/N66U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Netgear 3500Lv2/3700/4x00

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32315) kali válasza Gubek-Einste (#32313) üzenetére


kali
legenda

csak azt olvastam ki a hozzászólásából, hogy amilyen volt, de azt nem, hogy csak olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#32316) Gubek-Einste válasza kali (#32315) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy csak én olvastam ezt ki belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32317) Intruder2k5 válasza Proci85 (#32311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS-on az EZSETUP / WPS gomb alapfunkciója pont ez, Tomato alatt! Ezek nem süllyesztett gombok mint a RESET / RESTORE, tehát jól használhatóak!

RT-N16 hátulja, piros gomb...

RT-N15U, hátul, felül...

RT-N66U, hátul, innen nézve jobb szélen...

stb...

[ Szerkesztve ]

(#32318) Samus válasza Proci85 (#32311) üzenetére


Samus
addikt

A TP-Link 841N hátulján van ilyen kapcsoló. Nem nyomógomb, hanem csúszkás kapcsoló, elég kicsi is, én is csak néztem, hogy ez meg mi...

Kérdésem is van az eszközzel kapcsolatban. Az antenna állása mindegy? A dobozon a függőlegeshez képest kb. 45 fokban állnak, egy balra, másik jobbra, én egymással párhuzamosan állítottam őket. Van valami jelentősége?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32319) kali válasza Samus (#32318) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr841nd nem gigabit képes, az viszont biztos, hogy neki olyan kell.
van jelentősége az antennák helyzetének, teljesen függőleges állásban főként vízszintes irányban szórnak, enyhén "v" alakban pedig fel és le is kicsit, azért jobb úgy a lefedettség, ha nem minden eszköz helyzekedik el a router síkjában, mert például a szekrény tetején van.
előre és hátra irányban is dönthető kicsit, azonos szempontok alapján.

(#32320) Proci85 válasza Intruder2k5 (#32317) üzenetére


Proci85
senior tag

Sziasztok

Köszönöm a sok gyors és segítő hozzászólást. Az asus típusok tetszenek, igen pont ilyesmire gondoltam. Szerintem nézek belőlük egyet. Az ár kb 15-20k.
A tomato nem volt feltétel, de előny ha felmegy rá. Ugyanakkor azt néztem, hogy ma már ezek az Asus gyári fw-k is elég okosak.

Az Asus N16 kapcsán tapasztaltatok nagyobb adatforgalomnál túlmelegedést, fagyást? Itt egy ilyenről szól cikk és rá a megoldás: [link]

Igazából N15U és N16 között gondolkozok.
2-3 laptop wifin vagy vezetéken + 1-2 csak wifis eszköz. Idővel hálózati meghajtó, nyomtató esélyes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32321) apuc válasza TeeJay (#32303) üzenetére


apuc
őstag

Köszi, ki is néztem ezt a kábelt:Equip UTP gigabit patch Cat6 kábel,ez jó lehet?Mi a különbség a Cat 5 és a Cat6 között??Érdemes duplán árnyékoltat venni?

[ Szerkesztve ]

(#32322) Intruder2k5 válasza Proci85 (#32320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, valóban nem rosszak a gyári fw-k se, de akkor bukod a WiFi ki/be kapcsolást, és ugyebár ez volt a kiinduló kérdés!

Jómagam is két évig használtam N16-ot, Tomato fw-vel, két torrentkliens futott rajta, általában 100+ torrenttel, sosem volt gondom a melegedés miatt! Persze hozzáteszem a BroadCom mindig is melegedős fajta volt, az ASUS modellek (WL-500gP, RT-N16) nem véletlenül vannak olyan lyukacsos házban amilyenben vannak, illetve az N66U-n is nem véletlenül van a termetes hűtőborda, de egy percig sem gondolnám, hogy melegebb lett volna, mint ahogyan azt kitalálták, amennyire szabadna neki! Nem szereltem rá ventilátort, a gyárilag tervezettnél jóval nagyobb terheléssel használtam (moddolás, torrent, samba, stb...), de stabilan ment mindig!

Mondjuk ezekről tudni kell, hogy a 240-es UPC nethez már kevesek!

(#32323) TeeJay válasza apuc (#32321) üzenetére


TeeJay
félisten

arra figyelj a patch kábelnél hogy azt már készre szerelik így mindkét végén ott lesz a csatlakozó is ami pl egy sima fúrt lyukon nem fér át ráadásul nem is fali kábelnek tervezik így sodrott erek futnak benne nem tömör ér mint a fali kábelben... maga a kábel jóval vékonyabb mint egy koax kábel ám a csatlakozó nagyon nagy a 8 ér miatt... vegyél bárhol pesten SAT vagy PC boltban, méterre CAT5e kábelt mert az is bőven elég 1000megabitig, a CAT6 kábel csak annyiban különbözik hogy belül van egy műanyag vezető ami a 4 érpárt azonos pozícióban tartja az egész kábelen belül. picit vastagabb és merevebb lesz tőle de ugyanúgy csak gigabitig használhatod (egyelőre)

20méter CAT5e kábel kijöhet 1200 forint körül, meg veszel 4 csatlakozót ami szintén vagy 200 forint és ez alapján betolod, csavarhúzóval "krimpelsz" és kész is egy életre ;)

B verziót csináld
sárgafehér-sárga-zöldfehér-kék-kékfehér-zöld-barnafehér-barna

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32324) TeeJay válasza TeeJay (#32323) üzenetére


TeeJay
félisten

lejárt az idő
UTP kábelt így lehet krimpelő nélkül készíteni
[link]

egy profibb krimpelő 4-5ezer forinttól indul, egy olcsóbb made in china 1000-1500 ebay-ről
de mivel elég ritkán gyártunk otthonra LAN-t én is megoldom laposfejű csavarhúzóval
UTP tesztelő is lenne ebay-en 4-500 forinttól de az csak leteszteli a 8 ér rendesen érintkezik-e mindkét végén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32325) apuc válasza TeeJay (#32324) üzenetére


apuc
őstag

Köszi! :R

Inkább készen veszek 20 métert, és megoldom az elvezetést valahogyan, nem krimpelek, mert én technikai analfabéta vagyok- sajnos.

Van jelentősége a Cat5-ön belül, hogy Cat5e vagy csak sima Cat 5?
Illetve van annak jelentősége, hogy duplán árnyékolt?? :U

Köszi!

(#32326) Gubek-Einste válasza apuc (#32325) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CAT5-tel csak 100-as háló lesz, CAT5E-vel pedig már gigabites.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32327) apuc válasza Gubek-Einste (#32326) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!!

(#32328) apuc


apuc
őstag

Sajnos lejárt a szerk.idő..

Érdekes az egyáltalán, hogy a wifit a lakásban hány okosteló használja egyébként?

(#32329) apuc válasza Gubek-Einste (#32326) üzenetére


apuc
őstag

Végül ez a befutó, mert lapos:

[link]

(#32330) Proci85 válasza Intruder2k5 (#32322) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszönöm a választ. Igazad van, az a gomb csak WPS, hirtelen azt hittem tényleg dedikált gomb van wifi on/off-ra. Akkor tomato megy rá mindenképpen. WRT54GL-en egyébként is bevált már.
A RT-N16 előlapi ledjei aktivitásra villognak? Az N15U-nál azt olvastam, hogy fixen világít, ami kevésbé szimpatikus.

(#32331) TeeJay válasza apuc (#32329) üzenetére


TeeJay
félisten

én a helyedben nem vennék ilyen laposat...
hardverkerben kemény 660 forint volt nekem a 15méter CAT5e Patch kábel, bár én jobban szeretem a fali tömör erest mert az masszívabb, egyszer kihúzod elvezeted, 2 dugó a végére és kész :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32332) Samus válasza Gubek-Einste (#32326) üzenetére


Samus
addikt

A sima cat5 miért nem tudja a gigabitet? Ugyanúgy 4 pár és 100MHz.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32333) apuc válasza TeeJay (#32331) üzenetére


apuc
őstag

Jogos, én a masszívságra nem gondoltam, inkább a könnyebb elvezethetőségre, a vékony tuti elférne úgy, hogy nem kellene megfúrni semmit, a résekben, a vastag már nem..

(#32334) TeeJay válasza Samus (#32332) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyobb távolságon érzékenyebb a zajra, a CAT5e érpárok sűrűbben vannak csavarba
10-20méteren mondjuk szerintem elhanyagolható a különbség, inkább 100méter körül van eltérés
mint írtam UPC-s Cisco modem és TP-Link WR1043ND router között 10-12méter házilag krimpelt CAT5 fali kábel esetén is gigabites link volt mert a modemen külön szín van a 100 és külön az 1000 megás csatlakozás esetén

apuc: sem a fali sem a patch kábel nem vastag, egy sima koax kábel vastagabb tőle, tehát nem a kábellel lesz bajod hanem a csatlakozóval... azt hogy egy fali lyukon át tudd vezetni legalább 15mm-es lyukat kell fúrnod míg maga a kábel 4-5mm vastag lehet max
ezért szoktak fali kábelt venni amit elvezetnek szépen pici lyukon át majd a végére maguk tesznek csatlakozót

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32335) apuc válasza TeeJay (#32334) üzenetére


apuc
őstag

Értem, viszont az esetleges szobacsere miatt sanszos, hogy elkerül egy másik szobába a PC, nem tudom fúrnánk-e.. :U Ezért gondoltam először a vékonyra, de írtam privit is.

(#32336) CHIPman válasza Intruder2k5 (#32269) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mivel a feltöltés maximum 325KBps, de ez nagyon szélsőséges eset már, szerintem az USB nem lesz szűk keresztmetszet, tehát mehet a swap. Jól sejtem?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32337) rico6


rico6
csendes tag

sziasztok

adsl nethez mit ajánlotok, ha a wifi lefedettség a lényeg?

vagy...tudnák ilyet használni RJ11-RJ45 adapterrel? [link]

(#32338) Samus válasza rico6 (#32337) üzenetére


Samus
addikt

Neked most csak router kell, vagy vagy modem-router kombó? Mert az RJ-11 a telefoncsati, azt hiába alakítod át RJ-45re, attól még nem lesz neted. A telefon kell a modembe, és az onnan kijövő normál UTP megy a routerbe.

A nagy lefedettség mit takar? Lehet elég egy három antennás, nagyobb nyereségű router, vagy egy sima és egy repeater, vagy olcsón egy TP-Link féle WPS Bridge.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32339) rico6 válasza Samus (#32338) üzenetére


rico6
csendes tag

értem, akkor maradok az adsl routernél, nem akarok +modemet is használni

ja, igen...gondolom elég lesz a 2-3antennás, most egy jópár éves smc-m van, annál ha kicsit jobb a hatótáv, már rendben lesz

[ Szerkesztve ]

(#32340) rico6 válasza rico6 (#32339) üzenetére


rico6
csendes tag

például [link] ajánlott kategória?

(#32341) Intruder2k5 válasza Proci85 (#32330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N16 LED-jei tuti, hogy villognak!

(#32342) Gubek-Einste válasza rico6 (#32340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem-router kombo eszköz nem ajánlott, több baj is van velük, itt mindig különálló modemet és router-t szoktunk ajánlani mert sokkal nagyobb a rugalmasság és a funkciók/tudás is jobban ki van használva.
Modemből D-Link 3600R T1E (fekete) vagy 321B ajánlott, egyből mehet is rá dchard fórumtárs által készített firmware.
Router-ből elég lesz egy TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 ha nincsenek nagy igényeid.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32343) rico6 válasza Gubek-Einste (#32342) üzenetére


rico6
csendes tag

:R már látom, jobban utána kell olvasnom. de ez a kombináció jónak néz ki! koszi

(#32344) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Fősulis albérletünkbe szeretnénk új routert venni, 6 gépet kell neki kiszolgálni, ebből 5-t wifin, eddig ezeket néztem ki (a jelenlegi egy annak idején ~6000 Ft-s, nem N-s TP-Link router, szóval ahhoz képest ezek közül szerintem bármelyik megváltás :D ):

http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wdr3600-router-12475

http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr1043nd-router-43479

http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wdr3500-router-110852

Ezek közül melyik lenne a legjobb vétel? Illetve Zyxel van még hasonló árban, esetleg inkább azok közül?

[ Szerkesztve ]

(#32345) S. Szabi válasza S. Szabi (#32344) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ja, és még annyi, hogy a főbérlőnk veszi, szóval ha az olcsóbb lényegesen nem rosszabb... :)

(#32346) TeeJay válasza S. Szabi (#32344) üzenetére


TeeJay
félisten

WR1043ND V2.x!!! vagy WDR3600 ha van 5GHz-es eszközötök is
mindkettő gigabites, 8-900 megabitig simán tud natolni és van bennük bőven RAM meg proci szóval nem fog elhasalni ha 2-3gépen beröffent a torrentezés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32347) kali válasza S. Szabi (#32344) üzenetére


kali
legenda

szia,

az első jó, nekem is olyan van jelenleg, a második is okés, a fekete v2 jelentősen jobb a régi és gyengébb v1 típustól, az utolsó viszont nem gigabit képes, így nem mondanám annyira jó ár/érték arányúnak.
a tl-wdr3600 dual band képes, két usb csatis, atheros ar9344 / 560 MHz / 8 MB /128 MB
a tl-wr1043nd v2 csak 2.4 GHz képes, egy usb csatis, qualcomm atheros qca9558 / 720 MHz / 8 MB / 64 MB
a zyxel esetén több a negatív tapasztalatom, mint a pozitív, bár ez abból ered, hogy olyan helykere hívtak, ahol a tulaj az olcsóságot nézve vásárolt be, íztán várta, hogy csodát tegyek az eszközzel, de nem mindig ment...

(#32348) S. Szabi válasza TeeJay (#32346) üzenetére


S. Szabi
őstag

Akkor a WR1043ND lesz az első jelölt, gondolom a PCX-től V2-t küldenek... Majd írok nekik emailt :)

Köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#32349) TeeJay válasza S. Szabi (#32348) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ahol van forgalom már csak V2-t lehet kapni
hardverkernél tuti mert még tavaly rákérdeztem tőlük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32350) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Létezik-e olyan router, ami nem csak 4db kábeles portot képes kezelni, és gigabites?
120-as nethez kéne, de az a gond, hogy a hálózatban lesz 1db NAS, 3db PC, 1db TV és 2db media player (+a WiFi eszközök, de ez a kérdést illetően mindegy).
Vagy tegyek switch-et? Az összes router amit néztem, 4db portot kezel csak. Van egy 8portos D-Link switch-em, de lassú mint a tetű...Örülök ha 6-7Mbitet visz, bár azokhoz talán elég, amik csak a belső hálóba lesznek kötve (media szerver), a 3 PC ami a netre megy, az csatlakozhat közvetlen a gigabites routerre. Vagy erről így ne is álmodjak?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.