Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) Neoteric


Neoteric
addikt

Erről a TP Link W8970 routerről mi a véleményetek?
Az hogy Gigabit ADSL2+ a router mit jelent pontosan? Használható kábelnettel v csak adsl jó neki?

PSN: ne0teric_sAN

(#31552) Gubek-Einste válasza Neoteric (#31551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy modem-router amely xDSL modem és wifi router egyben de használható normál router-ként is ha jó látom.
Nem ajánlott több okból is, néhány hete volt valaki itt a fórumon aki elég sokat szenvedett egy ilyen modem-router-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31553) Neoteric válasza Gubek-Einste (#31552) üzenetére


Neoteric
addikt

:R

PSN: ne0teric_sAN

(#31554) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözletem! :R

Mostanában váltottam DIGI 20/10-ről, 80/25-re és az eddigi ASUS RT-N12E sajnos nem áll a helyzet magaslatán, sikerült szereznem egy régebbi 1043ND-t de az állandóan eldobja a wifit, ezért gondoltam, hogy vásárolnék egy normálisabb routert, ami megbirkózik a feladattal.
Minden márka szóba jöhet, max. 15K a keret, 50nm tégla lakás, 2 db eszköz kábelen, 5-6 wifin kapcsolódik.
Mit ajánlanátok?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31555) kali válasza F.B.I. (#31554) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott összegig nem sok gigabit képes van, pedig már az javasolt 80/25 digi pppoe alá, de jó a tl-wr1043nd, csak szigorúan a v2 (teljesen fekete az egész router) kell, ami hardveresen jóval erősebb a régi v1 típustól, és wifi tekintetében is jobb, illetve beleférhet még a tl-wdr3600, ez már dual band, és dupla ram dolgozik benne, mint a tl-wr1043nd v2 alatt (128 kontra 64 megabyte).

(#31556) smallmer


smallmer
őstag

Srácok mi a véleményetek erről a routerről?? D-Link DIR-645 Router

(#31557) F.B.I. válasza kali (#31555) üzenetére


F.B.I.
veterán

:R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#31558) Gubek-Einste válasza smallmer (#31556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott, az utóbbi időben megjelent D-Link router-ek közül nincsen olyan ami ajánlott lenne, akik vettek azoknak is több bajuk volt velük. A D-Link hírnevén sokat rontott a T-Home által osztogatott DIR-600 típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31559) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali Srácok!

Egy TP Link WR-841N mekkora maximális sávszélességű netet tud wifi-n biztosítani?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31560) kali válasza tomcsi23 (#31559) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 2.4 GHz képes, 300-as és 2t2r mimo eszközök, legalább azonos ellenoldallal, maximális "kapcsolati" sebességgel, megfelelő beállításokkal és ideális környezeti tényezők mellett, jellemzően 80 megabit/sec "mérhető" sebesség környékén tudnak.
nem lehet pontos értéket írni, illetve csak egy konkrét eszközre általánosítani, mivel sok más tényező függvénye is a dolog, sokszor elég csak az ellenoldalt cserélni, vagy más környezetben használni, illetve akár más csatornára tenni a forgalmat, és máris változik a "mérhető" átviteli sebesség.
sokszor olvasni olyat, hogy minek írnak rá 300-as sebességet, ha például csak valakinél csak 80 megabit/sec mérhető, ilyenkor jönnek a parasztvakítással, a laboratóriumi körülményekkel...stb, pedig csak arról van szó, hogy bár a munkaállomás kijelzése szerint 300 megabit/sec sebesség adott a router és az ellenoldal között, de adott forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, és mérésre csak a hasznos adat kerül, holott a forgalom részét képezi a szükséges körítés is, innen a 300 kontra 80 megabit/sec különbözete.

[ Szerkesztve ]

(#31561) tomcsi23 válasza kali (#31560) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szuper, köszönöm szépen a precíz választ.
Tehát akkor egy 60 megás netet vígan kiszolgál, míg a 120-ast már csak részben tudja osztani.
:R

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31562) smallmer


smallmer
őstag

[link]
srácok ez jó lesz ? nem tudom, hogy vannak-e verziók

(#31563) kali válasza tomcsi23 (#31561) üzenetére


kali
legenda

igen, amennyiben az ellenoldal, a beállítások és a környezeti tényezők is úgy akarják, abban az esetben a 60 megabit/sec átvitele nem gond.

(#31564) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok!

Adott egy hálózat, amibe kéne egy Wireless Repeater, mit tanácsoltok, milyen hw-t vegyek hozzá?

(#31565) krealon válasza felora:) (#31564) üzenetére


krealon
veterán

Az ASUS RT-N12 D1 gyari firmware-rel kepes erre (esetleg mas Range Extender megjelolesu eszkoz) vagy koltseghatekonyan egy Gargoyle firmware kompatibilis router.
A valasztasnal erdemes figyelembe venni a mar meglevo AccessPoint-ok chipset-et.

(#31566) Egon


Egon
nagyúr

Adott egy hálózat, ahol egy Asus RT-N16 router WAN portjába csatlakozik a net (Digi 80 MBit), a LAN portokban pedig 1-1 asztali gép, NAS illetve médialejátszó van dugva.
A lakás egy távoli pontjára is szeretném továbbvinni a netet (illetve pl. a NAS elérhetőségét), praktikus módon a 4. LAN porton keresztül. Mivel a kisszobában is szükség lenne vezetékes, illetve vezeték nélküli elérhetőségek biztosítására (médialejátszó, laptop, tablet, esetleg egy asztali gép is lenne), arra gondoltam, hogy veszek egy olcsó(bb), gigabites LAN portokkal és n-es wifivel felvértezett plusz routert, és azzal oldom meg a problémát. Működhet ez az elképzelés? Ha igen, milyen routert javasoltok, illetve milyen beállításokra lesz szükségem?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31567) Intruder2k5 válasza Egon (#31566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már ASUS, akkor az RT-N15U jó lehet Neked, Gbit-es, és N300-as WiFi-s, illetőleg ugyanúgy Tomato kompatibilis is! Ennek mostanában 16-17k az ára, ettől 2-3k-val olcsóbban TP-LINK-et kaphatsz esetleg!

(#31568) lapozo74


lapozo74
újonc

sziasztok! routert keresek! a keresztapámmal ketten használnák szembe lakik velünk 15 métere legalább 3 falon is át kéne mennie. laptop és telefont használok, ő is úgyan ezt fogja. milyen rutert javasoltok hozzá? ár max 10 ezer ft.ig. köszi!

(#31569) Intruder2k5 válasza lapozo74 (#31568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Olyan router nem létezik, ami garantáltan jó jelet fog adni a szembe szomszédban is! A net sebességétől függően, mondjuk 60Mbps-ig lehet próbálkozni az ASUS RT-N12 D1 típussal, de mint mondtam, ilyen feltételekkel semmi sem garantált!

(#31570) lapozo74 válasza Intruder2k5 (#31569) üzenetére


lapozo74
újonc

köszi! :R

(#31571) Egon válasza Intruder2k5 (#31567) üzenetére


Egon
nagyúr

Én is az N15-re gondoltam. Ilyenkor Repeater üzemmódba kell állítani, és a két router LAN portjait kell összekötni? Vagy rosszul gondolom? IP-címek hogyan fognak alakulni, kell valamit ezzel kapcsolatban állítani?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31572) Intruder2k5 válasza Egon (#31571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán, mert a repeater egy wifi funkció, ott nincs összekötő lan kábel! Neked vsz az lenne a legjobb, hogy Tomato-t rá, és be switch módba, úgy egy alhálózatod lesz otthon, nem lesz dupla nat!

De nem N15, hanem N15U!

ASUS RT-N15U

[ Szerkesztve ]

(#31573) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Nemrég kötöttek be Digi 80/25-ös netet, a régi router abszolút nem képes megfelelően osztani, a szaki aki beszerelt TL-WR841ND-t ajánlott, szerintetek megfelelő választás lenne vagy érdemesebb egyből TL-WR1043ND-re váltani?
Az ára miatt, az ajánlott routerhez húz az ész, de érdekelne a véleményetek, esetleg a 6-7 ezres árkategóriában valami más megfelelőbb típus?
A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31574) Gubek-Einste válasza #25712384 (#31573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a 1043ND legyen és abból is a v2, ennél olcsóbb ajánlott típus nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31575) #25712384 válasza Gubek-Einste (#31574) üzenetére


#25712384
törölt tag

(#31576) kali válasza #25712384 (#31575) üzenetére


kali
legenda

a fekete a v2, ami sokkal erősebb lett hardveresen (v2; qualcomm atheros 720 megahertz proci és 64 megabyte ram kontra v1; atheros ar9132 400 megahertz proci és 32 megabyte ram), és wifi tekintetében is jobb lett (v2; 3*3:3 és 3*5dBi antenna kontra v1; 3*3:2 és 3*3dBi antenna).

(#31577) #25712384 válasza kali (#31576) üzenetére


#25712384
törölt tag

Köszönöm a kimerítő választ! :)

(#31578) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Azt szeretném még megkérdezni, honnan lehet megtudni, hogy az adott WR841N router, az most V8 vagy valami korábbi verzió? Rajta van a dobozán, esetleg külsőre is van különbség? Mennyivel rosszabb egy korábbi verzió? Netes boltokban nem nagyon van erre vonatkozó infó. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31579) tthom


tthom
senior tag

Most, hogy kijött az 1043nd v2, még mindig a 3600os éri meg jobban? Árban elvileg egy ezres a különbség. Ugye a 3600os két frekis, dupla ram, de a másik három antennás és erősebb procis, meg újabb..

(#31580) Gubek-Einste válasza tomcsi23 (#31578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mostanság már csak v8-at lehet kapni, az eszköz alján rajta van a pontos verzió szám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31581) Gubek-Einste válasza tthom (#31579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használati körülményektől függ, hogy kinek melyik lesz megfelelőbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31582) tthom válasza Gubek-Einste (#31581) üzenetére


tthom
senior tag

Najó, de mi az előnye az 1043nd v2nek? Jobb lehet a lefedettsége a három antenna miatt?

(#31583) Gubek-Einste válasza tthom (#31582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, a lefedettségnek semmi köze hozzá, keres vissza mert le lehet írva részletesen a két eszköz közötti különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31584) tthom válasza Gubek-Einste (#31583) üzenetére


tthom
senior tag

Ah, oké, úgy látszik pont kimaradt, mert követem azért a topikot.

(#31585) kali válasza tomcsi23 (#31578) üzenetére


kali
legenda

szerepel az infó a dobozon lévő matricán is.
régebbi "chipset" és gyengébb proci; atheros ar7240 vagy ar7241 és 400 MHz kontra ar9341 és 535 MHz

(#31586) tomcsi23 válasza kali (#31585) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi, Szakértő Urak!
:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#31587) Mano66


Mano66
senior tag

Most egy TP-LINK TL-WR1043ND v1-es routert használok,de az a gond vele,hogy a wifi mindig megszakad.Gondolkoztam már drágább router vásárlásán (ASUS RT-AC66U),de a netem (29-es körzet) Adsl 15/1,5-es nem indokolja a nagyobbat.A közel jövöben nem is tervezik felénk a nagyobb sávszélességet (Monornet :W ).Keresek olyan routert ami stabil wifivel van szerelve.Ami fontos,hogy ne dobálja a wifi hállozatot mint a mostani.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#31588) kali válasza tthom (#31579) üzenetére


kali
legenda

az sosem legyen szempont, hogy valami újabb, a technikai adatokat is nézd.
amennyiben van 3 antennás ellenoldalad, ami képes kihasználni a jobb mimo adta többletet, úgy előnyös lehet a 3 antenna, de sajnos elég ritka az ilyen eszköz.
amennyiben kell a dual band, úgy egyértelmű a helyzet.
ezen a szinten úgy vagyok vele, hogy előnyösebb tl-wdr3600 alatti több ram, mert az az ar9344 560 MHz proci is bőven elég, nem véletlenül tud a router 800 megabit/sec feletti wan <-> lan sebességet, és a 128 MB ram nem fogy el könnyen, míg a tl-wr1043nd v2 alatt hiába az erősebb qca9558 720 MHz proci, a 64 MB ram véges, inkább elfogyasztható húzós terhelés alatt.
igaz, azt is fontos megemlíteni, hogy a jobb - nem a több! - antennák miatt inkább képes az akadályozó környezeti tényezők leküzdésére a tl-wr1043nd v2, de ez csak 2.4 GHz alatt igaz, mivel csak azt tudja, és ez inkább csak szélsőséges környezetben jelent némi előnyt, ahol nagyobb távolságot és több falat kell leküzdeni.
minden kompromisszumos, ezért mindenki vegy számításba, hogy számára mi a fontosabb, az sajnos ritka, hogy egy eszköz mindenben a legjobb.
nekem van dual band képes eszközöm, de (jelenleg) nincs 3 antennás, meg előnyösebb is szerintem a több ram, így a tl-wdr3600 mellett döntöttem.
amennyiben kellene a 3 antenna, úgy a tl-wdr4300 lenne/lett volna a választásom.

Mano66; nem kell oda ac router, csak a jelenlegitől erősebb hardver és jobb wifi, akár már egy tl-wr1043nd v2 képében.

[ Szerkesztve ]

(#31589) haddent


haddent
addikt

sziasztok

most vettem egy Asus RT-N16 -ot, de nem igazán vagyok megelégedve vele. 120/10 MBit/s netet és 2 IPTV boxot kéne kiszolgálni zökkenőmentesen betonstabilan plusz wifi.. Szerintem n -es wifi nekem elég, mire olyan net lesz meg olyan eszközeim amik támogatják és igénylik addigra kiöregszik ez.. Legalábbis ez alapján egy jó n -es tud 135-150 mbit/s -et is akár. Ha 100 fölött tud az bőven elég nekem.

Na, a lényeg, hogy őt szemeltem ki: Mikrotik RouterBOARD RB2011UiAS-2HnD-IN. Szerintetek a fenti igényeket ő ki tudja szolgálni kényelmesen?

(#31590) kali válasza haddent (#31589) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen szempontból kellene a jelenleginél jobb, tehát miben nem elégíti ki az elvárásokat?
n szabványos (300-as) wifi kapcsolaton nem jellemző a 135 - 150 megabit/sec "mérhető" átvitele, pláne nem 2.4 GHz sávon, de általában még a 100 megabit/sec is nehézkes, inkább kicsivel alatt szokott tudni.
iptv alá olyan eszköz kell/javasolt, ami tudja az igmp proxy funkciót;

iptv

(saját eszközről készített kép, azért van kitakarva a mac adress)

a wifi tekintetében azt is tudni kelle, hogy milyen eszközeid vannak, mert hiába veszel akár jobb, dual band képes routert, ha az ellenoldali wifi modul nem megfelelő, akkor nem a router lesz a szűk keresztmetszet.
a kinézett router nem épp átlagos otthoni felhasználásra szánt eszköz...

[ Szerkesztve ]

(#31591) haddent válasza kali (#31590) üzenetére


haddent
addikt

Az a gondom vele, hogy gyári fw -ben ugyan van IGMP snooping, és egy ideig megy ,de tök random néha megáll az iptv és vége..
Tomato -ban eleve meg sem tudtam oldani, hogy IGMP proxy menjen és a wifit ne árassza el, DDWRT -ben megy minden, de itt is fagyott már meg 1x, egyszer-kétszer az egész router és ráadásul a sebességek is sokkal labilisebbek :F
Ezért gondoltam, hogy kicsit túllövök a célon és túlméretezném a dolgot, ráadásként jönne vele a RouterOS ami tudtommal messze a legjobb mind közül

(#31592) tthom válasza kali (#31588) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm az infókat mindenkinek a 3600 vs 1043 ügyben. Igazából azért gondolkodom a cserén, mert olyan, mintha haldoklana a mostani wl-500gp wifi része.. Valamint a WAN-LAN része is csak 50et bír, de azzal el lennék. Csak alig van valami korlátozó tényező a wifinek és mégis nagyon gyengül a jel.. Meg csinál olyat, hogy egyszercsak nem ad netet, felcsatlakozik rá az eszköz és wifin nincs net.. LAN-on jó.

De hát nem mai darab ez már.. :)

Tudásban meg úgysem használnám ki a nagyobb ASUSokat, lehet elég lenne ilyen TP-LINK is. Jelenleg 60/6-os UPC net.

(#31593) Sunyak


Sunyak
újonc

Sziasztok!

Otthon egy digis 80Mbit/s -os netem van. Az lenne a kérdésem, hogy milyen roter tudnátok javasolni. Egy tíz emeletes bérházban lakom, a router körülbelül 6-8 méterre van. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#31594) Mano66 válasza kali (#31588) üzenetére


Mano66
senior tag

Kössz a választ.De pont az előttem irónak válaszoltad -"a tl-wr1043nd v2 alatt hiába az erősebb qca9558 720 MHz proci, a 64 MB ram véges, inkább elfogyasztható húzós terhelés alatt.".A wifi rész elég terhelésnek van kitéve.Néha 4-5 telefon,4 műholdvevő,2-3 laptop és a lan kábelen 4 számítógép.Igaz a kábeles résszel nagyon ritkán van gond.A v1-es néha ha csak 1 dolog log a wifin is randon mod megszakad.Ezért keresek olyat ami a wifi terhelést nagyon birja.A nagy forgalom miatt lehet jobban járok olyan routerrel ami 128MB ramos?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#31595) kali válasza haddent (#31591) üzenetére


kali
legenda

amennyiben csak a menedzselés okozza a problémát, és olyan jellegű a probléma, ami a kiszemelt routerben - akár szoftveresen - orovosolható, úgy lehet, hogy megoldást jelent, de hardveresen (cpu és ram tekintetében) nincs jelentős mértékű különbség a két típus között.

Sunyak; szia, attól függ, hogy mennyit szánsz rá, mert bár 80/25 digi pppoe alá már gigabit képes router javasolt, de abból a legolcsóbb ajánlott típus is simán megbirkózik a nettel, és innen már csak pénz kérdése, hogy milyen gyártójú és hardveres kiépítésű kell, milyen terhelést kellene annak bírni, milyen igények vannak...stb.
olcsóbb kategóriában a tl-wr1043nd v2, kicsit drágábban de már dual band képességgel és dupla ram mellett a tl-wdr3600 és attól felfelé, rt-n15u és attól felfelé, dual band képességgel rt-n56u és attól felfelé.

Mano66; igen, de ott nem a tl-wr1043nd v1 és v2 különbözete volt a kérdés, ami arányában jóval nagyobb lépték, és nem csak hardver tekintetében, a v1 wifi problémája mondhatni ismert, hogy nem szereti a sok felcsatlakozó eszközt, hajlamos eldobálni azokat, ha a kelleténél többen akarnak dolgozni vele, tehát már a v2 is jelentősen jobban teljesítene esetedben is, de igen, még attól is jobb döntés lehet a 128 megabyte ram verziós megfelelő típus választása.

(#31596) Sunyak


Sunyak
újonc

Köszönöm a gyors választ kali.

Annyit tudnék hozzá fűzni még, hogy általában 3 laptop kapcsolódik a netre. Szóval nem nagy igények vannak. Illetve fontos tény lenne, hogy nagyobb távolságra is jó legyen a sávszélesség. Gondolom így az olcsóbb tl-wr1043nd v2 router is elég lenne? Árban maximum 17 ezer HUF -ban gondolkoztam

(#31597) kali válasza Sunyak (#31596) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor jó döntés lehet a tl-wr1043nd v2, adott szempontból jól teljesít az 5 dBi értékű antennáival, 2.4 GHz tudással nem is nagyon adott router, ami gyárilag jobb dBi értékű antennákkal van szerelve.

(#31598) Sunyak


Sunyak
újonc

Akkor úgy néz ki, ez marad. Illetve annyit tennék még hozzá, hogy elég sokat torrentezek.

(#31599) kali válasza Sunyak (#31598) üzenetére


kali
legenda

az is menni fog módjával, vagy kicsit a wifi rovására egy tl-wdr3600 - gyengébb dBi értékű 2.4 GHz antennái vannak -, ami a 128 MB ram mellett már inkább bírja, és az általad említett 6 - 8 méter még annak sem igazán okoz gondot, akár 1 - 2 fal mögött is rendben van a wifi kapcsolat, ha nincs extrém befolyásoló tényező.
fontos megemlíteni, hogy amennyiben csak 2.4 GHz képes 300-as n szabványos ellenoldali wifi modulod van, úgy a 80 megabit/sec "mérhető" átvitele pont határeset lesz, de ez majd kiderül a gyakorlatban, adott környezet függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#31600) Sunyak


Sunyak
újonc

A ellen oldali wifi modul egy dell laptopban található DW1501 Wireless-N WLAN félmagasságú mini kártya . Remélem, hogy ezzel így működni fog. Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.