Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) z123456789 válasza tthom (#31948) üzenetére


z123456789
addikt

Azért a led szerint válogatni még nehezebb lehet. :D
Próbáltam én is hogy a TV ledjéhez igazodni...az első kompnensnél elbuktam. :D

(#31952) Sandida válasza kali (#31950) üzenetére


Sandida
újonc

Üdv!

Az előbb egy kicsit pontatlan voltam. A routerről egy asztali gép megy vezetékről, és két laptop wifi-ről.
Mindegyik gépen ez volt a probléma.
A modem 10 éves és kicsit meleg. Nem nagyon csak úgy érződik rajta az hogy üzemi hőfokon van. Nem tudom hogy ez természetes-e mert a routeren semmi sem érződik. Irták hogy függőleges helyzetben kell üzemeltetni mert így jobb a hútés, amit tapasztaltam is de így se mükszik a dolog.
Ha modemet szeretnék cseréltetni a szolgáltató lecseréli vagy nekem kell megoldani saját zsebből?
Ha igen abból is vajon milyet?

Köszi előre is.

(#31953) tthom válasza z123456789 (#31951) üzenetére


tthom
senior tag

Naja.. Lehet egyszerűbb lenne átforrasztani az összeset. Csak akkor meg mi van a garival..? :)

(#31954) Thomas16


Thomas16
tag

Hi!

Egy UPC-s Technicolor TC7200 routerem van, és az a problémám, hogy nem tudom neten keresztül elérni a mögötte lévő NAS-omat. (az ftp kapcsolat, és az admin felület elérése se működik)

A NAS-on elvileg minden jól be van állítva, úgyhogy szerintem a routerrel van a gond.
A port forwardingot beállítottam a routeren, de nem működik.

Valami ötlet?

Köszi!

(#31955) Intruder2k5 válasza Thomas16 (#31954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És? Másikat szeretnél venni helyette? Csak, hogy ebbe a topikba írtál... :)

(#31956) Thomas16 válasza Intruder2k5 (#31955) üzenetére


Thomas16
tag

Sorry, elnéztem! :)

(#31957) kmisi99 válasza kali (#31941) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem is tudtam, hogy ilyen router is van. :C Akkor ha az 740n vagy 743nd választom akkor nem lőhetek mellé?

(#31958) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, öcsém kapott egy okostelefont, meg remélhetően a háztartásban később egyre több készüléken lehet majd netezni. A lényeg, hogy kellene valami wifi, de csak egy vezetékes routerünk van. Nem igazán értek a vezeték nélküli megoldásokhoz, sosem volt vele dolgom. Nem tudom például, lehetséges-e mondjuk a mostani routerre valami adót szerelni, hogy az szórja a netet. Azt sem tudom, mik a távolságbéli korlátok, például nyílt terepen 50-70 méterre elmegy-e a jel, és ha igen, ahhoz milyen készüléket kell venni.

Úgy látom, hogy a gigabites routereknek van jelen időben a legjobb jele, de ezek 30 ezer körül kaphatóak. Lehet, hogy inkább csak a házat fednénk le idén, ami kb. 10 méteres kör, aztán egy év múlva inkább vennénk valami nagyobb teljesítményű cuccot, vagy hatótáv-kiterjesztőt, ha van ilyen. Mit javasolnátok?

Mod: 120/10-es UPC netet kellene szórni.

[ Szerkesztve ]

(#31959) sutszi válasza Crystalheart (#31958) üzenetére


sutszi
veterán

Nem derült ki egyértelműen, hogy a 30K az most sok vagy még éppen belefér a keretbe? Azért kérdezem, mert eléggé befolyásolja a választ...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31960) kali válasza Sandida (#31952) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltató is rávehető a cserére, de ha azonos típust adnak, akkor nem feltétlenül lesz javulás, abból a típusból a fekete a javasolt.
a sebességet kábelen kell mérni, a wifi egyéb befolyásoló tényezők miatt nem mérvadó.

kmisi99; legalábbis előrébb leszel, mint a 720-as típussal.

Crystalheart; szia, amennyiben megfelelő a jelenlegi vezetékes router, és arra fizikálisan rászúrható egy access point, úgy akár az is megfelelő lehet, de ár/érték arányban érdemesebb lehet routert venni, akár 15 e ft környékén is vannak már olyan gigabit képes wifi routerek, amiknek kábelen még a 240-es net is sima ügy.
amennyiben elég a 2.4 gigahertz wifi szórás, úgy olcsó de jó a tl-wr1043nd v2, ha kell a dual band wifi, akkor pedig tl-wdr3600, ez is kapható 15 e ft ellenében, drágábban pedig még jobbak is vannak.
a wifi szórás sok más tényező (ellenoldal, beállítások, környezeti tényezők...stb) függvénye is, így arra látatlanban nem lehet mit mondani.

(#31961) Djuree


Djuree
félisten

hali!

kellene nekem vmi megízható wireless router, vmi olcsó darab, csak általános netezésre.
mit ajánlotok?
max 1 fal lenne közte meg a laptop között hogy a másik szobából is tudjak netezni.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31962) Djuree válasza Djuree (#31961) üzenetére


Djuree
félisten

TP Link TL WR740N jó lenne?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31963) Gubek-Einste válasza Djuree (#31961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31964) Djuree válasza Gubek-Einste (#31963) üzenetére


Djuree
félisten

asszem most 10 megás, de lehet lesz 25 is majd.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31965) Gubek-Einste válasza Djuree (#31964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor elég lehet a TP-Link 740N is, kb 40-50 Mbps-ig elég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31966) TeeJay


TeeJay
félisten

egy TP-Link WR841ND V7.x!!! tehát nem V8 elég lehet egy későbbi 40/20-as DIGILAN alá masszív torrentezéshez? természetesen nem wifin megy majd a nagy forgalom hanem LAN-on
van itthon egy ilyen routerem a UPC meg adott egy Technicolor HGW-t amiben van wifi
aztán lehet felhasználnám a routert feltéve ha a UPS-s kütyüt be tudom rendesen állítani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31967) koczka13


koczka13
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék milyen routert érdemes venni 15 Mbites internethez?
Gondolom az ajánlott alsó kategória megfelelő lenne, vagy érdemesebb előre gondolkodni és drágábbat, felső kategóriájút venni?
Vezeték nélkül futna 2 számítógép (alkalmanként intenzív torrent használat mellett), nyomtató, esetleg telefon, ezidáig egy SMC WBR14-G2-vel szenvedtem, de már megelégeltem a nyavalyáit, hiányosságait (pl. QOS), így lecserélném.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#31968) m0ski válasza TeeJay (#31966) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nekem 120/10-es UPC-n van v7-es 841ND. Mivel nem gigabites, ezért a teljes sávszélességet nem tudom kihasználni, de 80/10Mbit simán átmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#31969) TeeJay válasza m0ski (#31968) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
még annyi kérdésem lenne hogy gyári FW-fut rajta vagy DD-WRT esetleg Openwrt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31970) m0ski válasza TeeJay (#31969) üzenetére


m0ski
aktív tag

DD-WRT-vel használom. Stabilan megy, max áramszünet miatt szokott újraindulni, egyébként hozzá se kell nyúlni :)

(#31971) kali válasza TeeJay (#31966) üzenetére


kali
legenda

prociban gyengébb kicsit a v7.x, így a terhelést is kevésbé bírja, ami torrent alatt is megmutatkozik, de módjával a gyengébben is elmegy, nem olyan egetverően nagy azért a különbség a két verzió között.

koczka13; szia, attól függ inkább a dolog, hogy mennyit szánsz az eszközre, der adott smc típushoz képest, már egy 5 e ft környéki tl-wr741nd vagy tl-wr740n is javulás lenne.

(#31972) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Egy Linksys WRT54GH router milyennek számít egy D-Link DI-524-hez képest? A beépített antenna gyengébb mint a külső? :R

szerk.: 40/20-as nethez. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#31973) proradeon válasza MasterMark (#31972) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem hiszem, hogy komoly különbség lenne a két említett modell között a WiFi jelerősséget tekintve. A DI-524-nek 2 dBi-s külső antennája van, míg a WRT54GH-nak 3 dBi alatti belső antennája.
Mivel 40/20 Mbit-es nethez lesz, én nem ajánlanám a DI-524-et, mert annak csak 160 MHz-es processzora van, míg a WRT54GH-nak 320 MHz-es.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31974) MasterMark válasza proradeon (#31973) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi.

Dlink-em van most, akkor érdemes lecserélni?

Switch Tax

(#31975) proradeon válasza MasterMark (#31974) üzenetére


proradeon
őstag

Abban az esetben, HA jelenleg a 40/20-as Digit a D-Link modellel használod, és nem tudja rendesen lekezelni (értsd: nem tud átjönni rajta a teljes sávszélesség, vagy fagy / újraindul nagy terhelés mellett) akkor érdemes lecserélni az említett WRT54GH-ra, HA csak a WRT54GH jöhet szóba. HA más is szóba jöhet, és nem tervezel 80 Mbit-nél nagyobb csomagra váltani a következő pár évben, akkor inkább egy Asus RT-N12 D1-et ajánlok. (Annak 2 db 5 dBi-s antennája van, és bevált, stabil modell.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31976) MasterMark válasza proradeon (#31975) üzenetére


MasterMark
titán

Hát vannak bajai. Újraindulni nem szokott, de letöltés mellett teljesen behal a wifi rész pl, de a webconfigot sem lehet ilyenkor elérni.

Akkor lecserélem. Köszi az ajánlást, ez a Linksys 3 ezerért van aprón, ennyit most megér hirtelen. :) Ez után már csak valamilyen gigabites routerre fogok valószínűleg váltani. :R

Switch Tax

(#31977) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!

Egy tp-link routerhez csatlakozók egy másik tp-link (TL-WR741ND) routerrel WDS-en. A vezeték nélküli kapcsolat az rendben van de a TL-WR741ND-be ha beledugom a hálózati kábelt akkor nincs kapcsolat a gép és a router között. Mi lehet a probléma?

(#31978) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hello

Van egy Tp-link wr814n-es routerem, és kéne egy olyan, aminek nagyobb a hatósugara.
Mit ajánlotok?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#31979) Gézengúz válasza MrPetya19 (#31978) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mellé még egy ugyanilyet? :U

(#31980) Koktail


Koktail
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, meghalt a régi router kéne venni egy új, csak nem tudom milyet.
Most a RT-N14U-t és a DIR-636L néztem, néztem még az Asus RT-N56U-t is de 23eFt-t annyira nem akarok kiadni egy routerért. Vagy esetleg van valami más javaslat. A net az 20Megás, a routernek a kikötése hogy valamilyen formán (programmal vag ftp szerver) kezelje a külső winchestert, amit elérjek bárhonnan, más kritérium igazából nincs.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.:
Koktail

(#31981) Koktail válasza Koktail (#31980) üzenetére


Koktail
tag

Ja azt elfelejtettem hogy későbbiekben lehet beruházok egy nasra és az rá lenne kötve, de ez szerintem nem mostanában lesz! :DD

(#31982) Intruder2k5 válasza Koktail (#31980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Inkább ASUS RT-N15U, vagy RT-N16! Mindkettő 20k alatt van jelenleg, Gbit-esek, Tomato fw-vel egy részletesen konfigolható FTP szervert kapsz rájuk, sok más extra funkció mellett!

[ Szerkesztve ]

(#31983) MrPetya19 válasza Gézengúz (#31979) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajna az nem jó.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#31984) Koktail válasza Intruder2k5 (#31982) üzenetére


Koktail
tag

Hello!

Értem, köszi a választ és a tájékoztatást!
A Gbit portnak van jelentősége ilyen felhasználás és internet sebesség mellett?
Letölteni meg ilyeneket különben nem akarok a routerrel.
Akkor ez általam írt két router az nem ajánlott kategória, bár valahol olvastam, hogy ezek az icloud szolgáltatás könnyen feltörhető.
Tényleg és mondjuk egy Netgear WNR3500L-ről mi a véleményed?

Köszi!

Üdv.:

Koktail

(#31985) Gézengúz válasza MrPetya19 (#31983) üzenetére


Gézengúz
addikt

Miért nem jó? Mit kell tudni lefedni?

(#31986) Intruder2k5 válasza Koktail (#31984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A netedhez nem indokolt a Gbit-es router, de a majdani NAS-hoz igen! Egy NAS-ről tudsz 30-50, vagy akár több MB/sec sebességgel is másolni, gondolom nem lennél boldog, ha a router miatt ez limitálva lenne 10MBps körül! A Netgear WNR3500L se rossz, főleg ha v2-es modell!

[ Szerkesztve ]

(#31987) MrPetya19 válasza Gézengúz (#31985) üzenetére


MrPetya19
addikt

A jelenlegi router pont nem fedi le a ház egy végét, és e miatt a két routerrel az a baj, hogy az eszközök ugránálnak a kettő között lehet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#31988) Gézengúz válasza MrPetya19 (#31987) üzenetére


Gézengúz
addikt

és az miért baj?

nálunk, bár ez elég tág értelmezés... :) jó nagy területet lefed...

[ Szerkesztve ]

(#31989) MasterMark válasza Vikt0r (#31977) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs kapcsolat, akkor rossz a kábel...

Kicsit pontosíts, hogy mi a nem jó.

Switch Tax

(#31990) Koktail válasza Intruder2k5 (#31986) üzenetére


Koktail
tag

Ja tényleg, igazad van! :DDD :R
Igen a V2-es verzió, most az sem vészes 17.900 az ed-ben. A lényeg akkor hogy Netgear WNR3500LV2, vagy N15U, N16U legyen. Ja most látom hogy mégse v2-es verzió, csak sima, az nem jó? :(

(#31991) Intruder2k5 válasza Koktail (#31990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem sima WNR3500L-t már nem kapsz sehol, maximum nincs feltüntetve, hogy v2-es! Egyébként nem volt rossz a v1 sem, de azért gyengébb hardver! Én inkább az ASUS-ok közül választanék! A firmware cserélgetés is biztonságosabb azokon, mert van recovery módjuk, így szinte kockázatmentesen lehet játszadozni vele, mert nem tudod brickelni!

(#31992) Vikt0r válasza MasterMark (#31989) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

A fő router és az al router között megvan a WDS vezetéknélküli kapcsolat és tudok is hozzá csatlakozni vezetéknélkül internet megy rajta, de az al routerhez nem tudok hálózati kábelel pc-vel csatlakozni. Összedugum de se a gép se a router nem jelez semmit, hogy össze lenne kapcsolva. A router ip-je se érhető el ha kábelel van összekötve a pc és az al router.

2 kábelel is próbáltam.

(#31993) Koktail válasza Intruder2k5 (#31991) üzenetére


Koktail
tag

Ok, köszi a segítséget, holnap megpróbálok valahonnan felhajtani egyet. :C :R

Üdv.:

Koktail

(#31994) MasterMark válasza Vikt0r (#31992) üzenetére


MasterMark
titán

És másik portban? Lámpa se villog, meg semmi? :F

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#31995) djozsi


djozsi
senior tag

Sziasztok!

WiFi routert szeretnék venni. Lassú ADSL van felénk, ezért ez nem olyan fontos szempont, ellenben az, hogy erős legyen az antennája az. 1 emeleten és 3 szobán (összesen kb. 5 falon) kéne tudnia átmenni, illetve az sem árt, ha az udvarra is kiér.
Eddig 1antennás routereink voltak (jelenleg egy D-Link DIR300) és ezekkel nem vagy csak alig-alig volt elérhető a net a ház másik végéből.
TP-Link 941ND-t nézegetem, mert ott van az ajánlottak között, de sokfelé olvasom, hogy ennek gyenge a jele, hiába a 3 antenna. Vélemények? Javaslat?

Előre is nagyon köszönöm!

(#31996) djozsi


djozsi
senior tag

Sziasztok!

Tárgytalan, átnéztem a topikot és találtam számomra hasznos infót épp eleget.
Elnézést, hogy előbb kérdeztem.

(#31997) koczka13 válasza kali (#31971) üzenetére


koczka13
csendes tag

Max egy 10-est szánnánk rá, így gondolom 841nd, 941nd férne még bele, a kérdés ezek megérik a plusz kiadást vagy maradjunk a 741nd-nél, van-e olyan verziószám amit érdemes elkerülni vagy ami éppen ajánlott (1. hsz kivül)?

Olvastam valahol, hogy a 841nd - vagy a 941nd pontosan nem emlékszem - nagyon melegszik, ez mennyire igaz, illetve mennyire befolyásolja a stabilitást?

[ Szerkesztve ]

(#31998) TeeJay válasza koczka13 (#31997) üzenetére


TeeJay
félisten

WR841ND V8.x az tökéletesen jó. már szereltem belőle és egyáltalán nem meleg
én az 1 antennás N-es cuccokat elfelejteném mert alig olcsóbb mint a 300-as wifi-s utóbbival pedig azért nagyobb mennyiséget lehet tolni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31999) Gézengúz válasza koczka13 (#31997) üzenetére


Gézengúz
addikt

A 841-es tápja 9V, 0.6A= 5.4W max. fogyasztás. Ennél langyosabb egységgel még nem találkoztam..Fogyimérővel mérve 2W-ot eszik... Mitől melegedjen? :)

(#32000) Ghoston


Ghoston
csendes tag

Üdv mindenkinek!

3 szobás albérletbe keresek 4 gépet wifin kiszolgáló megbízható routert. (a netet főleg játékra és letöltésre használjuk). A szóban forgó internet a digi Topnetre keresztelt csomagja névlegesen 80/25 Mbps sebességgel.
Nem az ár a legfontosabb tényező de nem legyen 20k-tól drágább.

A régi routerünk egy TP-WR340gd wifis router, sajnos problémák tömkelegével szembesít minket nap mint nap:
Ha valamelyik gépen csak böngésznek a neten (mégcsak nem is letöltenek) a másikon már a játék játszhatatlan. Gyakran egy gépen való töltés esetén is szakad a kapcsolat. Tehát úgy tapasztaltuk ez a router képtelen kiszolgálni 4 gépet wifin keresztül. A fennti problémák lan kábelt használva, illetve közvetlen a digis kábelt használva nem fordulnak elő.

Laikus vagyok a témában de probáltam már váltzotatni a wifi csatornáját (hátha zavarja vmelyik másik eszköz a társasházban), de nem javult.

A speedtesten mért adatok (Kecskeméti host):
Közvetlenül digis káblet használva: 87 Mbps letöltés, 27 Mbps feltöltés
Routeren keresztül lan kábelt haszálva: 61 Mbps letöltés, 27 Mbps feltöltés (ez a gyakorlatban egy bizonyos fájlcserélő program esetében: 7-7,5MB/s letöltés ami kellemes)
És végül a router wifijén keresztül: 19Mbps letöltés, 22 Mbps feltöltés. (ez a gyakorlatban: 2-2,5MB/s letöltés ami nem kellemes)

Tehát olyan routert keresnék amely használata esetén a fennti problémák nem fordulnak elő, illetve a wifis letöltés sebességét növeli. Nem ragaszkodunk ahhoz hogy egyszerre tudjon 3 gép letölteni 4 megával és a 4. gép röccenés mentesen játszani, de szeretnénk egy megbízható wifis kapcsolatot.

Mellékesen megjegyzem hogy a lakás kialakítása és amiatt hogy nem fúrhatunk a falakba (albérlet) a router a hűtőn helyezkedik el a konyhában :) , illetve a routertől a jelnek maximum 3 falon is átkell mennie légvonalban (egyébként ha a jel okos akkor talál 2 ajtót is amin átmehet :) )

Minden segítséget nagyra értékelek, köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.