Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) Intruder2k5 válasza Yany (#32548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS sajátja? EZZEL tuti nem nyúlsz mellé, nagyon dicsérték, dehát az ára is megvan!

(#32552) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
WRT610N routerhez milyen PCI, vagy USB-s adaptert ajánlotok játékra? (kis válaszidő mindenek előtt)

[ Szerkesztve ]

(#32553) kali válasza megint én (#32552) üzenetére


kali
legenda

szia,

írtam egy jó dual band típust - mivel a router is olyan -, az nem felel meg?

[ Szerkesztve ]

(#32554) Gubek-Einste válasza megint én (#32552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel a legjobb, főleg játék esetén.
USB-s adapter lenne a legjobb amelynek külső antennája van, pl. TP-Link 822N vagy 8200ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32555) CHIPman válasza Intruder2k5 (#32519) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szóval akkor a 3dBi 2,4GHz-en a hatótávot korlátozza valamennyire? Milyen erősebb antenna mehet a WDR3600-ra?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32556) kali válasza CHIPman (#32555) üzenetére


kali
legenda

nyilván nem olyan, mint a csak 2.4 GHz képes, és azon 5 dBi antennás eszközök, viszont a dual band képes routereknél ez a jellemző - más gyártóknál is -, hogy a 2.4 Ghz 3 dBi környékű, az 5 GHz pedig úgy 5 dBi értékű antennákkal rendelkezik.
bármilyen antenna mehet rá, de ha nem dual band, hanem csak 2.4 Ghz, akkor oda az 5 Ghz szórás.

(#32557) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok.

3 Szintes családi házba kellene router, Vasbeton födém van, a modem a 3. szinten található, a cél, hogy mindenhol legyen jó jelerősség. Max 10-12 ezer ft a keretösszeg, de ha lehet olcsóbb legyen :)
Mit ajánlanátok?

Válaszokat előre is köszi

Sabee

Sabee

(#32558) Gubek-Einste válasza Tepsifüles (#32557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy eszközzel nem lehet megoldani, min 2 db kell majd mert túl nagy területet kell lefedni.
Milyen net alá kellene az eszköz?
Milyen és mennyi eszköz csatlakozna rá?
Egyéb alkalmazási paraméterek?
Mit kellene tudni az eszköznek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32559) Tepsifüles válasza Gubek-Einste (#32558) üzenetére


Tepsifüles
tag

Semmi extra, valami upc-s csomag jön be a házba, kb 1 laptop, egy usb stickes-antennás asztali gépet és 2 mobiltelefon menne róla a földszinten (ezek sem együtt). Igazából le lehet vinni 1 emelettel "lejebb" is, hogy csak 1 födémen kelljen "átmenni" a jelnek; most van egy 1 antennás router, de nagyon sokszor elveszik a jel, és újra kell csatlakozni, meg csak "1 csík van".

Sabee

(#32560) Sgt. Chris válasza kali (#32539) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Szia!

No igen, pár ezressel emeltem a limitet közben... Ettől függetlenül az ASUS amit linkeltél szimpatikusabb számomra, bár a tl-wr842nd rendelkezik USB kimenettel, míg az ASUS nem, de ha a wifi része erősebb, akkor gondolom kibírom nélküle.

Az, hogy az Asus mellé a tp-link 822-es stickje kerülne, nem lenne probléma? Kompatibilitásra gondolok...vagy asusból nincs ebben az árban hasonló ajánlott vétel?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#32561) kali válasza Sgt. Chris (#32560) üzenetére


kali
legenda

nem erősebb a wifi része (wan <-> sebességben meg konkrétan gyengébb valamivel, ellenben ap és range extender is egyben), csak arra írtam, ha esetleg nem szimpatikus a tp-link.
nem probléma, ha eltér a router és a wifi modul gyártója, asus gyártmányút meg csak drágábbat mernék mondani jó specifikációval, és még beszerezni sem egyerű.

(#32562) CHIPman válasza kali (#32556) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És ha mondjuk az egyiket lecserélném a kettő közül egy 2,4GHz 5 vagy 8dBi-sre, akkor annak lenne valami haszna? Mármint értem, hogy akor elvesztenék egy 5GHz-es antennát, de a 2,4GHz-es szórás ebben az esetben erősödne, ugye? Vagy ezt nem lehet így mérni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32563) kali válasza CHIPman (#32562) üzenetére


kali
legenda

haszna nem, de a mimo funkciónak betenne, és jellenzően a wifi szórásnak is.
nem javasolt/szabad eltérőre cserélni, vagy egymástól elkülöníteni a mimo képes eszközök antennáit!
kompromisszumot kell kötnöd, vagy csak 2.4 GHz képes eszköz, amin eleve jobb értékű antenna van, vagy azon olcsón cseréled jobbra, illetve dual band, de akkor drágább a csere, vagy megelégszel az adottal.
nem mellesleg, nem olyan gyenge az a 3 dBi antennás 2.4 GHz sem, nem szélsőséges elvárások mellett elég, nem véletlenül szerelik olyannal a legtöbb eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#32564) CHIPman válasza kali (#32563) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor ezen gondolkodás alapján maradjak inkább a WR1043ND-nél, ha fontos a 2,4GHz szórás is?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32565) kali válasza CHIPman (#32564) üzenetére


kali
legenda

tl-wr1043nd v2, ha csak a 2.4 GHz wifi fontos, mert ez a típus nem dual band képes, viszont eleve 3 * 5 dBi antenákkal szereték, és olcsón beszerezhető hozzá saját gyári 8 dBi értékű 2.4 GHz képes antenna, akár már 1000 ft/darab környékén is ilyen; link

[ Szerkesztve ]

(#32566) CHIPman válasza kali (#32565) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tudom, nagyjából kitudakoltam ezeket, csak a dupla RAM és az 5GHz miatt a WDR3600-on gondolkodom/tam.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32567) kali válasza CHIPman (#32566) üzenetére


kali
legenda

nálam is a dual band és a dupla ram volt a lényeg, hogy a tl-wdr3600 mellett döntöttem végül.

(#32568) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan wifi megoldásra, hogy időszakokra tudjam bontani mikor használható rajta keresztül az internet. Egy nap kb 6-8 intervallumot kellene beállítani. Létezik erre alkalmas eszköz? (az időzítő kapcsoló nem játszik)

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32569) Yany válasza Real_Necro (#32568) üzenetére


Yany
addikt

Ezt már a régi DIR655 routeremen is be lehetett állítani. Ha egy ennél újabb DLink-et nézet, tuti képes rá (legalábbis, ha ugyanabban a kategóriában nézed).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32570) Real_Necro válasza Yany (#32569) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, meglesem. Tp-Link-et nézegettem eddig, de akkor körbe nézek másfelé is. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32571) kali válasza Real_Necro (#32570) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tp-link esetén egy ideje alapban adott a funkció, de például asus típusokat is nézegethetsz, illetve módosított firmware alatt sok más is tudja.

(#32572) Real_Necro válasza kali (#32571) üzenetére


Real_Necro
veterán

Találtam a tl-wr941 esetében egy internet access control beállítási lehetőséget, csak még arra nem jöttem rá hogyan tudok pl teljes hálózaton internet elérhetőséget engedélyezni/tiltani, mondjuk megadott IP tartományon, vagy éppen mindenkinek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32573) kali válasza Real_Necro (#32572) üzenetére


kali
legenda

a dhcp -> address reservation szekcióban minden mac adress mellé nyomsz egy ip címet, utána akár a parental control részlegben is megoldható a dolog, részletesebben is, külön minden munkaállomáshoz más és más szabály is, igény esetén csak konkrét netes oldalakat engedélyezésével is.

(#32574) Real_Necro válasza kali (#32573) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meghatározott címek nincsenek, tehát az összes erre az eszközre bejelentkező készülékre kellene beállítani, de akkor lehet felkeresem tp-link topicot, nem itt zavarkolódok vele. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32575) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

wifi-n keresztül szeretnék lejátszani 3D-s filmeket a tv-n, jelenleg egy ilyen routerem van ami elég kevés mert diavetítés fíling van ha elindítok egy ilyen filmet úgy akad.
tudnátok nekem ajánlani vmit?

segítségeteket előre is köszönöm!

(#32576) tthom


tthom
senior tag

Van ugye az Asus AC66 - Tenda W1800R páros, amihez van Tomato.
Valamint van az Asus N66 - Tenda N80 páros, ami szintén eléggé ugyannak tűnik.. Az N66ra van Tomato.

Ilyenkor gondolom nem lehet csak úgy az Asuson működőt beleflashelni a Tendába..?

(#32577) Intruder2k5 válasza tthom (#32576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet! A Tenda W1800R-re is saját verzió van, nem az ASUS-ét kell rátenni!

http://tomato.groov.pl/download/K26RT-AC/116-EN/W1800R/

(#32578) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem: A mostani routerem, egy nagyon régi SMC, már nem bírja a terhelést - a routerre kötött Linux alapú műholdvevő képe szétesik, a laptopon, tableten, telefonokon elmegy a net. Ami rá lenne kötve az újra:
A műholdvevő, médialejátszó, asztali gép, Play Station kábellel
Laptop, egy androidos tablet, 3 androidos teló, erősítő, TV vezeték nélkül.

Melyik router-t tudnátok javasolni ami kielégítené ezeket az eszközöket?
Köszönöm, Zoli

PSN: pzolii

(#32579) proradeon válasza zolikzolik (#32578) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A legfontosabbat nem írtad: Mekkora sávszélességű internethez kell az új router?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32580) zolikzolik válasza proradeon (#32579) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

Ja, igen, bocsánat: egyelőre 10 Mb, kb fél-egy év múlva tervezek sávszélesség bővítést.

PSN: pzolii

(#32581) szombat


szombat
csendes tag

Sziasztok!

Felmerült hogy lecseréljünk egy routert, egy nagyon régi TP-link routert cserélnénk le. Egy nagyobb családi házat kell tudnia lefedni, 6 számítógép, egy NAS és 6-7 mobiltelefont kellene tudnia kiszolgálnia.
Valahogy elment a kedvem az ASUS-októl így azokat nem néztem, ám a TP-Link kínálatban a TL-WDR3500 (N600) és a drágábbik testvéreit nézegettem. Fontos hogy leszerelhető legyen legalább egy antenna, mert már van külső antennám.
Az internet egy alap UPC csomag, talán fiberpower 20? Később ez változhat.

Válaszaitokat köszönöm!

üdv.: szombat

[ Szerkesztve ]

(#32582) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Elromlott a TL-wr740n routerem. Meg voltam vele elégedve bár volt egy kis gondja. 3 androidos és egy iphone 4 és néha egy laptop csatlakozott rá és a wifi ilyenkor egy idő után szétkapcsolt, újra kellett indítani. Kaptam tippet, hogy miket kéne beállítanom, be is állítottam már csak nem volt lehetőségem tesztelni, mivel az iphone és az egyik androidos teló + a laptop is unokatestvéreméké, akik nincsenek mindig itt. Szóval nem tudom, hogy a router hibája volt-e vagy a beállításoké. Tehát egy olyan routert keresek ami legalább ennyi eszközt elbír és még egy gépet, ami rá van kötve a routerre és körülbelül olyan árban van mint az előző routerem. Az lenne a kérdésem hogy router és router között van-e különbség olyan szempontból, hogy az egyiknek a wifije messzebbre szórja a jelet falakon keresztül is, függetlenül attól, hogy a wifi milyen módban van beállítva (b,g,n stb.). Mert ha igen és nem sokkal drágább a régi routeremnél egy ilyen, akkor azt venném meg, mivel csak 1-2 méter hiányzik, hogy az egész házat lefedje úgy, hogy stabil jelerősség legyen mindenhol.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#32583) proradeon válasza zolikzolik (#32580) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha nincs gigabites LAN igényed, és a várható sávszélesség bővítés után:
- maximum 60 Mbit-es sávszélességű internet lesz, akkor az ajánlott router a Asus RT-N12 D1.
- maximum 90 Mbit-es sávszélességű internet lesz, akkor az ajánlott router a TP-Link TL-WR841N

Ha van gigabites LAN igényed, és/vagy a várható sávszélesség bővítés után 90 Mbit-es sávszélesség felett lesz, akkor az alábbi modellek ajánlottak:
TP-Link TL-WR1043ND v2.x
Asus RT-N56U
TP-Link TL-WDR3600
Asus RT-N65U

Valamint megjegyezném, hogy ha van az androidos telefonok között Sony modell, akkor mindenképp valamelyik Asus modell ajánlott, mert bizonyos Sony modellek megbolondítják a TP-Link-ek WiFi-jét.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32584) kali válasza szombat (#32581) üzenetére


kali
legenda

szia,

szerintem ár/érték szempontjából jobban járnál a tl-wdr3600 típussal, tekintettel a gigabit képességre, ami nem hátrány a munkaállomások között sem, illetve ha van olyan ellenoldalad, ami mimo szempontjából kihasználja a 3 antennát - a mobilteelfonok nem ilyenek -, akkor tl-wdr4300.
a tl-wdr4900 már problémásabb lehet, mert annak a 2.4 GHz beépített antennákkal folgozik.
igaz, még a külső antennákkal sem lehet garantálni - semmilyen routerrel - sem bármilyen ház teljes lefedését, mert az nem csak a router függvénye.
azt is fontos megemlíteni, hogy nem szabad/javasolt csak egy antenna lecserélése a mimo képes routeren, mindegyiket azonosra kell cserélni, és az antennákat szétválasztani sem lehet egymástól, különben egyrészt oda a mimo, másrészt a wifi szórással/kapcsolattal is problémák adódnak!

(#32585) proradeon válasza zolka95 (#32582) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A számodra ajánlott típusok:
Asus RT-N12 D1
TP-Link TL-WR841N

Neked is halkan megemlíteném, hogy ha van az androidos telefonok között Sony modell, akkor mindenképp az Asus modell ajánlott, mert bizonyos Sony modellek megbolondítják a TP-Link-ek WiFi-jét.

Továbbá ha a két említett modell közül kiválasztott router nem tudja lefedni teljesen a lefedendő területet, akkor nagy eséllyel egy sok tízezres router sem lenne képes rá. (Elég erős WiFi-je van mindkettőnek.)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32586) Gubek-Einste válasza Tepsifüles (#32559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás lenne a mostani router átvinni a födém másik oldalára és kábellel össze kötni AP módba az újonnan vettel mert így sokkal jobb eredmény lesz elérhető.
Ha a net sebesség nem több mint 50-60 Mbps akkor elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32587) zolka95 válasza proradeon (#32585) üzenetére


zolka95
őstag

áhá szóval a sony ilyen kis sunyi
egyébként az újabb modellek is ilyenek? mert az enyém Xperia Mini(2011)

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#32588) kali válasza zolka95 (#32587) üzenetére


kali
legenda

a csúcskategóriás készülékeknél (xperia z és újabbak) nem tapasztaltam még soha ilyen problémát.

(#32589) zolka95


zolka95
őstag

amúgy ennek az asus routernek a menüje magyar?
mert én egyszer láttam az egyik topikban egy képet a menüről és magyar volt, úgy emlékszem az is asus volt

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#32590) CHIPman válasza kali (#32567) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem ezek szerint muszáj lesz a "gyengébbiket" választanom. Olyan nincs, aminek legalább 5dBi antennája van 2,4GHz-en is, és 128MB ramja van?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32591) gyiku


gyiku
nagyúr

hello,
1043nd v1.7 Firmware: DD-WRT v24-sp2 (07/20/12) std, heti 1-2x eldobja a netet, se lan, se wifi, elerhetetlen, csak a power off+on segit. erdemes ujabb fw-vel probalkozni? ha igen, ez lenne a megfelelo?
koszi.

hüllő

(#32592) kali válasza zolka95 (#32589) üzenetére


kali
legenda

inkább csak a felsőbb kategóriában jellemző.

CHIPman; nem nagyon tudok olyat mondani.

(#32593) baandii


baandii
senior tag

laptopról dlna segítségével (serviio) wifin keresztül szeretnék lejátszani 3D-s filmeket a tv-n.
milyen router ajánlott erre a feladatra? eddig ezt és ezt néztem ki de hátha van barátibb áron is :D

(#32594) Lord255


Lord255
csendes tag

source: [link]

RT-N66U: ~36.000
Broadcom BCM4706 @600 MHz
256MB ram
32MB flash

RT-AC56U: ~36.000
Broadcom BCM4708A0 @800 MHz
256MB ram
128MB flash

RT-AC66U: ~43.000
Broadcom BCM4706 @600 MHz
256MB ram
128MB flash

kérdés hogy miért kerül az n55u ugyanannyiba mint az ac56u ha az 56 jobb, továbbá miéert kerül az ac66u többe mikor a procija kisebb (bár látom más chipset - nemértek hozzá).

________________

akkor 240+ mbitre, jövőt tekintve melyik a legjobb arra hogy mondjuk 10 évig ne kelljen vennem routert? bírja a nagy sebbességet, nem baj han me falra szerelhető, antenna se baj mert a régi e2000 is végig vitte a házba a jelet (de gondolom azért ezek erősebbek..).. a lényeg hogy hosszútávú legyen és bírja a nagy sebességet.
melyik a tanácsos?

nope

(#32595) Intruder2k5 válasza Lord255 (#32594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyértelműen az RT-AC56U! Nem csak a 200+ MHz miatt, hanem mert újabb generációs, ráadásul Dual ARM proci van benne, tehát igazából 2x800MHz!

OK, mondtad, hogy nem értesz hozzá, de ezt nagyjából úgy értsd, mint PC-nél is volt Pentium 1, 2, 3, 4 széria, az újabb processzoroknak nem csak a MHz-ben mért sebessége nőtt, de újabb utasításkészleteket kaptak, aztán itt is több mag lett, stb...

[ Szerkesztve ]

(#32596) Yany válasza Intruder2k5 (#32595) üzenetére


Yany
addikt

Akkor a Pentium 4-et vedd is ki a példáidból. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32597) Lord255 válasza Intruder2k5 (#32595) üzenetére


Lord255
csendes tag

right. és miért van akkor a társa túlértékelve?:o
gyári firmwarerel is boldogulni fog?

nope

(#32598) Intruder2k5 válasza Lord255 (#32597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt ne tőlem kérdezd, nem látok bele az ASUS üzletpolitikájába, de a hardverben ezt semmi sem indokolja! Egyébként ha a többi ASUS modellhez viszonyítom ezt a kettőt, akkor azt kell mondjam, nem az RT-AC66U van túlértékelve, mert az bevezetésekor ugyanúgy indult a "szokásos" 50-55 ezer HUF körüli árról, és onnan lassan tendál lefelé, akárcsak az RT-N66U, vagy most az RT-AC68U! Kivételnek az RT-AC56U tekinthető, ami az ASUS-tól megszokottnál alacsonyabb árszinten mozog! A fentebb említett RT-AC68U nagyon hasonló hardver, csak külső antennás, de cpu, ram ugyanaz, mégis van köztük ~20k eltérés!

[ Szerkesztve ]

(#32599) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok.
Egy kis tánácsot szertnék kérni tőletek.
120-as UPC netünk van, 1 laptop, 1 PS3, van használatban. Jelenleg a UPC wifi routerünk van csak. Szeretnénk egy másikat mert ez elég gagyi. Nézelődtem,de annyi tipus van, hogy gondoltam megkérdem itt,milyet érdemes venni. Max.11-14 ezret szánnánk rá.
Gyakorlatilag a fent említett készülékek lesznek használva, egy lakásban. Viszont olyan megbizható készülék érdekelne, (ha már veszünk újat) amire lehet kötni pl. egy külső vinyót, és torrent-ezni is lehet vele, hogy ne menjen egész nap a laptop.
Nem tudom ki mit ajánl, de mindent előre is köszönök.

(#32600) Gubek-Einste válasza H2o-pok (#32599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen az áron csak a TP-Link 1043NDv2 van, egy picivel többért TP-Link 3600 lehet kapni, más nem már nem fér bele a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.