Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) Mardel92 válasza Gubek-Einste (#31198) üzenetére


Mardel92
tag

Köszi!
Nem nagyon tudtam, milyen árban mozognak. Ez a 10-15k még belefér. Mit ajánlanál ilyen áron gigabitest, amire van jó custom firmware? Ha valami baja van, garis ügyintézés idejére vissza tudom állítani az eredetit?

Szerk.: Esetleg nem gigásat is mondanál egyet? :)

[ Szerkesztve ]

(#31202) Gubek-Einste válasza Mardel92 (#31201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A garanciáztatás nem lesz gond.
Ajánlott típusok 20k alatt: TP-Link 1043NDv2/3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.
Nem gigásban: Asus N10U B vagy TP-Link 842ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31203) Valdhorvath9 válasza Gubek-Einste (#31200) üzenetére


Valdhorvath9
csendes tag

50/20-as nethez kellene a router.
Én néztem már pár routert de nem tudom eldönteni hogy melyiket:

1. TP-Link TL-WR841ND 300M Wireless router 2x2MIMO
2. TP-LINK WR-842ND Wireless 300Mbps
3. Linksys E900 300Mbps Wireless Router
4. TP-LINK WR-843ND Wireless 300Mbps
5. ASUS RT-N12E 300Mbps
6. D-Link DIR-605L Cloud 300Mbps Wireless router

(#31204) Valdhorvath9 válasza Gubek-Einste (#31200) üzenetére


Valdhorvath9
csendes tag

50/20-as nethez kellene a router.
Én néztem már pár routert de nem tudom eldönteni hogy melyiket:

1. TP-Link TL-WR841ND 300M Wireless router 2x2MIMO
2. TP-LINK WR-842ND Wireless 300Mbps
3. Linksys E900 300Mbps Wireless Router
4. TP-LINK WR-843ND Wireless 300Mbps
5. ASUS RT-N12E 300Mbps
6. D-Link DIR-605L Cloud 300Mbps Wireless router
7. D-Link DIR-657 HD Media Router

(#31205) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Hali!

Tenda W1800R van valakinek? Mik a tapasztalatok?

Köszi,

b

(#31206) Intruder2k5 válasza blueboy_HU (#31205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

zambozoli-nak van, éppen a Tomato-s fórumban beszéltünk pár perce...

(#31207) grabber


grabber
addikt

Hello!

Ha új routert szeretnék,de nem gyári FW-vel,akkor melyik FW a leginkább ajánlott?

(#31208) Intruder2k5 válasza grabber (#31207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Ez csak attól függ, melyik routerhez! :)

(#31209) grabber válasza Intruder2k5 (#31208) üzenetére


grabber
addikt

Amelyikhez jobb a FW ;] Inkább Asus-on gondolkozom

2 TP-linkem is van
841 ND Annyira stabil,ha nincs maxon járatva(10/2 net),hogy 3 hónap runtime,áramszünet miatt.Ha meg elment a net,csak a szolgáltató karbantartása miatt volt.De most,hogy rajta lóg a másik router is 741 ND,már nem mondanám igazinak.

De most szeretnék mást is kipróbálni.Meg visszaolvasva is inkább másik gyártó.Gbit/n-es wifi/1-2 USB nem tudom mi szokott még igény lenni.Antenna mindegy ha jó a belső.

(#31210) Intruder2k5 válasza grabber (#31209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS-ra például leginkább a Tomato ajánlott (legalábbis általam biztosan)! Mondjuk van rá DD-WRT is, és több típusára van OLEG is, de utóbbit már meglehetősen hanyagolják a fejlesztői, előbbivel meg hiába dolgoznak, akkor sem az igazi, soha nem is volt az! OpenWrt meg nem is nagyon létezik rá a zárt BCM driverek miatt!

Bár 10/2-es nethez jó lenne még az RT-N10U is, de a Gbit miatt leginkább RT-N15 jöhet szóba, vagy pedig RT-N16, RT-N66U, RT-AC66U, a BroadCom vonalon!

Ezen kívül van még a RaLink família, az RT-N56U, RT-N65U, és RT-N14U (ez nem Gbit-es)! Ezeknek van egy saját custom fw-jük, én azt sosem használtam annyira nem ismerem, és bár nincsenek rossz véleménnyel róla, én inkább maradok a BroadCom mellett!

[ Szerkesztve ]

(#31211) grabber válasza Intruder2k5 (#31210) üzenetére


grabber
addikt

Openwrt és Tomato között mi a különbség?Openwrt ha jól sejtem,megy TP-linken?

(#31212) Intruder2k5 válasza grabber (#31211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt (nem) kicsit hosszú lenne itt kitárgyalni, így ebbe inkább ne menjünk bele mélyen itt! Sokban hasonlítanak egymásra, de ugyanakkor nagyon sok mindenben nem! Még a Tomato alapvetően egy kész fw, sok integrált funkcióval, addig az OpenWrt egy modulárisabb felépítésű, jobban variálható, éppen ezért kicsit nagyobb Linux tudást is igénylő rendszer! Ennek ellenére a Tomato is bővíthető optware, vagy entware rendszerrel, amihez szintén sok csomag áll rendelkezésre, de ha ezeket akarod telepíteni, akkor szintén parancssorozni kell majd! És hát a fő eltérés, hogy még Tomato csak BroadCom platformra létezik, addig az OpenWrt (kis túlzással) pont erre nem létezik!

(#31213) Gubek-Einste válasza Valdhorvath9 (#31203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz ehhez a nethez a korábban ajánlott TP-Link 841ND v8 és Asus N12 D1.

Az általad kinézettekről:
1. TP-Link TL-WR841ND 300M Wireless router 2x2MIMO
Én is ezt ajánlom.
2. TP-LINK WR-842ND Wireless 300Mbps
Ez is megfelelő de ha nem kell az USB port akkor inkább 841ND.
3. Linksys E900 300Mbps Wireless Router
Jó lesz ez is, kicsit régebbi modell és belső antennás.
4. TP-LINK WR-843ND Wireless 300Mbps
Nem sokat tudni róla, ha nem akarod kliens módban használni akkor inkább 841ND.
5. ASUS RT-N12E 300Mbps
Nem vedd meg, csak baj van vele, inkább legyen a D1-es verzió mivel sokkal jobb nála.
6. D-Link DIR-605L Cloud 300Mbps Wireless router
Szintén nem ajánlott típus, ezzel is többen megjárták.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31214) traders válasza Claude Leon (#31192) üzenetére


traders
tag

Igen, de például ugye ez a két vas pont nem openwrt kompatibilis, így ha már úgyis venni kell akkor olyanra gondoltam ami gyárilag terhelhető, így jutottam a cisco következtetésre.

Openwrt-nél például milyen vasat ajánlanál? Mert okés hogy ott a kompatibilitási lista, de ha beválasztok valami gyenge vasat akkor ugyanott vagyok.

Még tavaly pont ebbe a fórumban terelgettek a mikrotik felé, ki is néztem egy RB2011UiAS-2HnD-IN-t de nem nagyon értettem a beállítási metódusát, még oktatást is néztem hozzá, ami nem nagyon indult azóta :(
Nyilván erre is feltehető a az openwrt, de nem akartam ennyire bonyolítani inkább kerestem egy könnyebb utat.

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#31215) traders válasza Gubek-Einste (#31197) üzenetére


traders
tag

Nyilván nem ilyen terheléshez lettek vásárolva, hanem szépen az idő múlásával váltak kevéssé.
Nem tudom hogy érdemes-e megtartani ezeket irodai környezetbe mert már jópár évesek és külföldi fórumon panaszkodtak hogy az ilyen kategóriájú, több éves eszközökben az alkatrészek is gyakran megadják magukat és sokszor az a baj hogy egy kondi már kivan száradva vagy meglazul egy forrasztás és a hibajavítás azért hosszadalmas mert először mindenki a beállításokra gyanakszik, azzal mókol és túl sok idő telik el mire eljutnak a hiba valós okához.

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#31216) Gubek-Einste válasza traders (#31215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tartaléknak/hatótáv növelésre mindenképpen érdemes lenne megtartani.
A kondik kiszáradása először a tápban szokott jelentkezni, azért egy-egy ilyen eszköz kibír 5-6 évet is különösebb gond nélkül. Sokan jönnek a fórumra elég régi eszköz gonddal/cserére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31217) fabias82


fabias82
tag

Sziasztok!

Valakinek van Asus RT-AC56U routere? Tapasztalatok érdekelnének róla! Főleg NAS ként hogyan remekel az érdekel!

(#31218) swoody válasza Gubek-Einste (#31213) üzenetére


swoody
senior tag

Szia,

Pár hete nekem is ezt a két router-t javasoltátok pontosabban a TP-LINK WR-841ND v8 és az ASUS RT-N12 D1-t.

1.Mi alapján döntsek a 2 router között?
2.Illetve ez a 2 router mekkora netig ajánlott? Diginel van 80/25 csomag is bár nekem nem ez van, de ha egyszer váltanék akkor is elég lenne ez a kettő a nagyobb netre?
3. Találtam egy olyat, hogy TP-LINK WR-841N, ahogy néztem az ND-től annyi a különbség hogy az N-es verzión fix az antenna. Emiatt nem ajánlott az N-es verzió vagy van valami más is?

(#31219) kali válasza swoody (#31218) üzenetére


kali
legenda

szia,

nincs más különbség az "n" és az "nd" verziók között, de fontos, hogy ne legyenek v8-nál korábbi verziók, mert ott volt egy ugrás a hardverben, a régebbi típusok picivel gyengébbek.
újonnan mindenhol az új van már, nem jellemző, hogy bárhol is régebbi verziót kaparnának elő raktárról, de a használt kategóriában ez fontos szempont.
a digi 80/25 pppoe alá már gigabit képes router javasolt, mert bár a jobb 100-as routerek átviszik wan <-> lan irányban a 80 megabit/sec sebességet, illetve picivel felette is, de ha mind a két irányban megtekeri az ember a maximum sebességet, akkor erősen a felső határán dolgozik a router, és egyrészt akár az is kevés, másrészt nem barad benne tartalék, tehát könnyebben elfektethető terhelés alatt.
az rt-n12 d1 ap/range extender is egyben, ha ez szempont, akkor egyszerűbb a döntés, de valaki moddolt firmware támogatásra, gyártóra, árra, netán a külsőre tekintettel dönt, ezt embere válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#31220) ftb01


ftb01
tag

Üdv

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni asus rt-n16 vagy tp-link wdr3600? Dual band-en kívül nem látok sok különbséget a kettő között.

I’ve got the chance I have to try

(#31221) Intruder2k5 válasza ftb01 (#31220) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Hát, pedig a kettőnek nem sok köze van egymáshoz! Még az egyik fehér és szögletes, addig a másik inkább lekerekített és sötét színű! De ha a komolyabb és lényegesebb dolgokat nézzük, akkor is az egyik BroadCom alapú, még a másik Atheros! Az egyiket Tomato fw-vel szokás okosítani, a másikat OpenWrt-vel! Nem kicsit lényeges, hogy milyen internet sebességet tervezel használni vele, mert az N16-nak eredetileg 140-150Mbps körül vége van, ami Tomato fw-vel némileg növelhető még! Mondjuk én ettől függetlenül sem vennék magamnak TP-LINK-et, mert nem szeretem! :)

(#31222) 1Laci


1Laci
tag

Hali, lakásba lenne szükségem egy új Routerre...olyat szeretnék, amin van USB bemenet pendrivere, külső HDD-re. Árkategória: 30- max40euró (9000 - 12 000ft)

PÜ-ben vagy akár ide is jöhetnek termékek, ajánlások. Köszi szépen előre is!

(#31223) ftb01 válasza Intruder2k5 (#31221) üzenetére


ftb01
tag

Köszönöm

Ennyire nem merültem bele a részletekbe :) 40/20-as digi nethez lenne, Asus felé húzok én is a 3 év gari miatt.

I’ve got the chance I have to try

(#31224) Intruder2k5 válasza ftb01 (#31223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azzal nem lehet gond, még a 80/25 is lazán átmegy rajta, bőséges tartalékkal!

(#31225) swoody válasza kali (#31219) üzenetére


swoody
senior tag

Koszonom szepen a segitseget.

Majd ha kezhez kapok egy TP-LINK-et kivancsi leszek a dobozan rajta van-e a verzio, de valahogy ASUS nekem szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#31226) swoody válasza swoody (#31225) üzenetére


swoody
senior tag

Ehhh lemaradt...

Erdemes lenne mostmar inkabb gigabites router-re beruhazni? Ha igen tudnal irni egy ajanlott modelt? Lattam hogy a forumba mar lett emlitve par darab de egyik masiknak igen huzos ara van.

[ Szerkesztve ]

(#31227) Intruder2k5 válasza swoody (#31226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ASUS felé húzol, akkor a legolcsóbb Gbit-es típusok az RT-N15U, RT-N16, és RT-N56U!

(#31228) kali válasza swoody (#31225) üzenetére


kali
legenda

rajta van a dobozon lévő matricán a pontos verzió.
amennyiben az asus szimpatikusabb, úgy vedd azt, nem fogsz benne csalódni.
érdemesebb gigabit képes verziót venni, egyrészt ha 80/25 lenne később a netes sebesség, másrészt már most is előnyét láthatod az erősebb hardvernek, és ha dual band képes verziót veszel, akkor azon tudásnak is.
én a tl-wdr3600, tl-wdr4300 és az rt-n56u típusokban gondolkodtam, mindegyikkel volt már dolgom bőven, sok helyre telepítettem mindegyikből, eltérő szolgáltatók alá, más és más környezetbe, és nincs velük gond, saját lakásban is tesztelgettem - a wifi fő szempont volt, mert 150 lakásos panel, sok elérhető idegen wifi hálózattal -, és végül a tl-wdr3600 maradt, és jól is teljesít.
ja, és nekem is csak 40/20 van (bár a gyakorlatban mindig több kicsivel), de nem akartam már 100-as routerben gondolkodni, bár nem szempont a 80/25, mert amire a net kell, arra a jelenlegi sebesség is bőven elég, ellekező esetben nem sajnálnám a 80-as netért a havi +1000 ft többletet.

(#31229) Gubek-Einste válasza 1Laci (#31222) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az árkategóriában csak az Asus N10U B és a TP-Link 842ND van, egy kicsit többért már lehetne kapni egy TP-Link 1043NDv2-t ami már gigabites portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31230) swoody


swoody
senior tag

Koszonom szepen a segitsegeteket.

Fogom meg picit torni az agyam, hogy koltsek-e tobbet egy gigabites router-re, de ha azt nezem, hogy par evig szerintem nem lesz nagyobb netem es egy gigabites router a simanak a 3-szorosa az elegge elveszi a kedvem, az itthoni halozat pedig nem indokolja a nagyobb sebesseget lanon.
Szepen lassan csak lebeszelem magam hogy ne adjak ki ennyi penzt. :)

[ Szerkesztve ]

(#31231) Intruder2k5 válasza swoody (#31230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Senki sem kényszerít a nagyobb megvételére, én még csak azt sem írtam soha senkinek, hogy ne vegyen G-s routert, mert tudom magamról is, hogy mennyi wifi-t használok, és bár nekem N-es van, de akár egy B szabványú is elég lenne, amire nekem a wifi része kell! Nyilván ha valakinek ADSL nete van, 4-8Mbps, és esélye nincs nagyobb sebességre az elkövetkezendő években, illetve nem mozgat BDRip-eket LAN-on, annak tökéletes még a WRT54GL is, ha emberi áron tudja megvenni, ami nem 5000+ Ft-ot jelent!

(#31232) 1Laci válasza Gubek-Einste (#31229) üzenetére


1Laci
tag

Köszönöm szépen a válaszod!

Még egy kérdés: megéri megvenni inkább azt a drágábbat, ami gigabites portokkal rendelkezik? Ki fogom én azt a közeljövőben használni?
Mert ha érezni lehet a különbséget a kettő között egy lakásban, ahol 3 PC + 4wifis tablet/telefon van csatlakoztatva, akkor nem kérdés, hogy a drágábbat veszem! ;)

(#31233) Gubek-Einste válasza 1Laci (#31232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Főleg HDD kezelésnél érezhetően sokat számít az erősebb, gigabites portokkal rendelkező eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31234) swoody válasza Intruder2k5 (#31231) üzenetére


swoody
senior tag

Ezt most nem ertem, ne haragudj. :)

A router amit irtal 16 ezer kornyeken van.

(#31235) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak egy példa volt, én nem azt mondtam, hogy ilyet kell venned! Egyébként igen, újonnan valóban, de nem is szabad megvenni annyiért! Egyébként az ASUS RT-N12 D1 nem alkalmas a DIGI 80/25 net routeolására, mert 65-70Mbps környékén kifullad!

[ Szerkesztve ]

(#31236) swoody válasza Intruder2k5 (#31235) üzenetére


swoody
senior tag

Jahhhh oksi, bocsi mostmar ertem csak lassan esett le. :)

Amugy maradok a router-eknél amit ajánlot-tál/tatok bár még lenne egy utolso kerdesem es elis koszontem a topic-tol.
Melyik router allithato be reszletesebben? TP-LINK WR-841ND v8 és az ASUS RT-N12 D1-t.

MOD: Most a 40/20-as csomag van csak felvettem, hogyha esetleg valtanek nagyobbra, de akkor jobban jarok a TP-LINK-el hogyha ezt irtad.

[ Szerkesztve ]

(#31237) Intruder2k5 válasza swoody (#31236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így egy eléggé megválaszolhatatlan kérdés! Általában a gyári szoftverek pont annyi lehetőséget adnak, amennyire egy átlag felhasználónak szüksége van, többet nem igazán! Ha részletesebb konfigra vágysz, akkor 3rd party fw-t kell használnod, abban "szinte minden" megvalósítható, amit a router hardveres erőforrásai lehetővé tesznek! Az USB-s verziókra még különböző programok is telepíthetők, amennyiben kötsz rá egy HDD-t, vagy pendrive-ot háttértár gyanánt!

Én sosem írtam olyat, hogy jobban jársz a TP-LINK-el, mivel nagyon nem szeretem az egész márkát úgy, ahogy van! Én nem is szoktam ajánlani soha! Csupán azt írtam, hogy az RT-N12 D1 nem alkalmas a 80/25 netre! :)

[ Szerkesztve ]

(#31238) buca84


buca84
őstag

Egy ismerősömnek kellene segítség.
Inviteles net és iptv előfizetésük van. A szolgáltatótól kaptak egy ZTE ZXW10-W300 modem-router kombót.
Azonban ennek a készüléknek igen gyenge a wifije.
Szeretne egy routert rákötni a ZTE-re és azt a lehető legegyszerűbben úgy megoldani, hogy az iptv adásnak semmi baja ne legyen.

A két kiszemelt router:
- D-Link GO-RT-N150
- ASUS RT-N10E

Mi lenne ez legegyszerűbb mód, amivel ez megoldható lenne?

Köszönjük előre is a segítséget!

(#31239) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok! Routert keresek a Cisco 3925 ős kiváltására , mert azt vettem észre hogy a sok eszköz ami itthon kapcsolódik hozza , néha sok neki. A netem 120 Megas amit a UPC ad ! Kapcsolódik rá tablet, okos telo 2db , laptop 2db , BR lejátszó ezek amin WiFis szolgál ki, es az asztali gép , Smart tv , média lejátszó amit lan szolgál ki! Tudnátok erre írni javaslatot ? Köszi Ja es az összeg határ kb 30 k , jó lenne ha 2 év múlva is megbizható társam lenne! Köszi

[ Szerkesztve ]

bandi

(#31240) Gubek-Einste válasza buca84 (#31238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik típus sem ajánlott, mindkettővel volt már nem egy panasz.
Helyette legyen Asus N10 D1 vagy TP-Link 741ND.
Ha meg lesz az új eszköz akkor AP/Switch módba tedd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31241) Gubek-Einste válasza bandi20 (#31239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kiváltani nem lehet mivel saját kábel modem nem használható.
Tedd a Cisco-t bridged módba és köss utána a normál router-t.
Ha van remény 240-es netre előfizetni akkor TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U, Netgear 3700.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31242) bandi20 válasza Gubek-Einste (#31241) üzenetére


bandi20
aktív tag

Nem akarom kiváltani, hanem ahogy írtad utánna kötni egy komolyabb routert, mi az a briged
mód? Akkor úgy működik mint egy switch?

[ Szerkesztve ]

bandi

(#31243) Gubek-Einste válasza bandi20 (#31242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bridged módban le van tiltva a router funkció így publikus IP-t oszt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31244) Intruder2k5 válasza bandi20 (#31242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mint egy modem!

(#31245) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#31240) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindig az ND-s routereket preferáljátok pedig az esetek többségében nem lesz antenna csere egyiken sem...

Ha ilyen kicsi az árkülönbség akkor nem jobban megéri a 841N??

741ND

841N

(#31246) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#31245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

E kettő közül inkább a 841N legyen.
Később még jól jöhet ha van csere lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31247) Intruder2k5 válasza Gézengúz (#31245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem semmi, hogy szinte kivétel nélkül az összes értékelés 5 csillagos! Alig átlátszó a dolog! Ráadásul az esetek döntő többségében "valódi" teljes névvel, ami igen ritkaság az internetes fórumokon! :)

Mellesleg ez nem ugyanaz a 841N router amit Te linkeltél, csak itt akcióban 400Ft-al drágábban adják?

Ámbár látom van nekik még 5700-ért, és 6100-ért is belőle! :)

Lehet mire odamész érte, addig csak a drágábból lesz raktáron? :)

[ Szerkesztve ]

(#31248) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#31246) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én már vettem vagy 10db 841N-et engem nem kell meggyőznöd... :) Nem is vennék semmi mást ezért az árért nincs jobb szerintem...

Ezért kérdeztem...

[link]

Intruder2k5

a legutolsó már D-s :)

Érdekes az árképzésük, de kit érdekel ha jól szuperál a cucc. :)

Internetes rendelés esetén a leütött ár él, (nem mindenhol, de itt ebben az esetben biztos) utóbbi időben mindenkinek ilyet veszek..Probléma sehol..

[ Szerkesztve ]

(#31249) #91574272 válasza Gubek-Einste (#31241) üzenetére


#91574272
törölt tag

Hello,

én is ugynazon töröm a fejem, mint a kedves bandi20 kolléga, akinek válaszoltál.

A keret szintén 30k környéke, viszont nekem olyan különbséggel, hogy jelenleg csak WiFi-n kapcsolódó klienseim vannak. A 2,4 GHz-es tartomány nagyon túlterhelt, zajos, így dual band-es megoldásra lenne szükségem, mivel a Sony telefonom és a PS4 nem tud 5 GHz-en kommunikálni, így a két tartomány egyidejű kezelésére lenne szükség. Mivel csak WiFi kliensek vannak, így a router ezen részének hibátlannak kellene lennie, lehetőleg minél nagyob lefedettség mellett minél jobb jelerősséggel.

Valamint olyan típus lenne jó, amely akár egy kezdetleges NAS-ként is használható lenne. LAN-on jó lenne, ha HD tartalmak streamelése sem okozna gondot a routernek természetesen szintén WiFi-n, ez akár laptopról, akár a routerre kötött HDD-ről történhetne.

Kliensek: 2-3 laptop, 2 tablet, 3-4 telefon, egy PS4.

Ezen igénykehez melyik típust ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

(#31250) Intruder2k5 válasza #91574272 (#31249) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

35k már sok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.