Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-21 10:50:26

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. augusztus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) Egon válasza evilskati (#31399) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem DMZ, hanem DDNS.
A gyári firmben is van legalább 3-4 különböző dinamikus dns-szolgáltató (egy részük ingyenes): alternatív firmware-rel tovább bővülhetnek a lehetőségeid.
Amúgy ha jól tévedek, az Asus RT-AC66U-hoz gyárilag jár egy darab Asus-os dinamikus dns-cím is (valami.asuscomm.com), legalábbis már az N16-osomhoz is volt ilyen (csak a gyári firmmel).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31402) Intruder2k5 válasza Egon (#31398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

tIgen éreztem, és nyilván én sem gondoltam komolyan amit írtam! Tudom, hogy a WiFi-re gondolt, de már sokszor le lett írva, hogy elviekben minden router azonos szabványoknak megfelelve kerül forgalomba, így aztán lényegi eltérés köztük nem nagyon lehetne, és azt lehetetlen előre megjósolni, helyszíni próba nélkül, hogy adott darab, adott helyszínen, és adott időben, miként fog teljesíteni!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#31403) Intruder2k5 válasza evilskati (#31399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem nem döntöttetek rosszul! Egyébként igen, van rá lehetőség!

http://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/en/

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#31404) Intruder2k5 válasza Tylerx (#31400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ez a vas tudna még jelentősen többet is, mivel 300Mbps WiFi-je van! Tölts le valahonnan egy inSSIDer 3-mat (eredeti weboldalán a 4-es már nem ingyenes), és csinálj egy screenshot-ot, amit aztán tölts fel ide, de már ne ebbe a topikba, hanem mondjuk legyen a router gondok!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#31405) evilskati


evilskati
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat Egon és Intruder2k5 ! :R

(#31406) 1Laci


1Laci
tag

Hali...
Holnap veszem a routert, TP-Link TL-WR1043ND V2 mellett döntöttem, viszont olvastam pár helyen nyugtalanító tapasztalatokat, mint pl.: "hetente restartolni kell a routert, mert nem elérhető a wifi", "nehéz beállítani", "kiesik rajta néha a wifi"

Nem tudom, hogy most ezeknek higgyek e, vagy ne...mert lehet, hogy csak a vásárló tudatlan és használni se tudja rendesen a routert....szóval ha valakinek tényleg van valamilyen rossz tapasztalata ezzel a routerrel, kérem jelezze holnapig, hogy ne vegyek már mégis rosszat :) Köszi.

(#31407) Core2duo6600 válasza 1Laci (#31406) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Konkrétan ezt a típust nem ismerem, de van a márkából egy bent a cégnél, amire totálisan igaz az amit halottál.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#31408) LuxLux086 válasza kali (#31391) üzenetére


LuxLux086
újonc

Köszi a részletes választ!
Nem ragaszkodom a 3 antennához, mert az összes gép a gyári WiFi kártyával dolgozik, és kétlem, h 3antennás rendszer lenne bennük alapból. Sajnos az 5Ghz-et se támogatják, de örülnék egy dual-band routernek a későbbiekre nézve.
A fő gond az a jelenlegi WR1043ND-vel, hogy ha öcsém játszik online, egy másik gépen csevegnek, a harmadikon pedig édesapám dolgozik interneten, akkor nagyon gyorsan elkezdni dobálni a hálózatot a router, és bosszantó olyankor a tápkábel ki-be, megvárni még feláll, és 3 perc múlva ugyanez.
A jövőbeni routernek ezt a problémát kéne orvosolnia, és hogy a rákötött küldő merevlemez tartalmát elérhesse a házban az összes gép. Ez változtat valamit a tanácsodon?

1Laci:
Nekünk WR1043ND V1.4 van, és ez is sokszor dobálja a WiFi-t. Főleg akkor, ha sok gépet kell kiszolgálnia, illetve hosszantartó, nagysebességű letöltés esetén is megesik, hogy nem bírja.

[ Szerkesztve ]

(#31409) kali válasza 1Laci (#31406) üzenetére


kali
legenda

szia,

a v2 rendben van, inkább a régi v1 verzióssak kapcsolatban hallhattál/olvashattál problémát.
aki azt mondja, hogy nehéz beállítani, arra pláne nem mondok semmit...
az viszont fontos szempont - pláne a wifi esetén -, hogy a nem megfelelő beállítás esetén problémás működés mutatkozhat, de az nem a router hibája.

Core2duo6600; nincs olyan gyártó, amelyiknek minden típusa kifogástalan, egy - néhány - típus alapján meg nem lehet általánosítani egy gyártó tekintetében.

LuxLux086; a tl-wr1043nd alatt csak 32 megabyte ram dolgozik, így nem annyira bírja a húzós terhelést, mint az újabb és erősebb típusok, de a tl-wdr3600, a tl-wdr4300, az rt-n56u és az rt-n65u már 128 megabyte ram verziós, és persze prociban is jobbak a meglévő routerednél, így sokkal nehezebb elfektetni azokat akár wifi terheléssel is, sebességben is minden téren többet tudnak, illetve a merevlemez hálózati megosztása sem probléma általuk.
amennyiben nem kell a dual band, úgy lehetne mondani a tl-wr1043nd v2 verziót is, de abban csak 64 megabyte ram van, bár prociban erős, de érdemesebb inkább a fenti négy típus valamelyikében gondolkodni, jobb az a 128 megabyte ram.

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31410) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Max 15k-ig vennék routert, lehessen torrentezni vele, ne kelljen hetente újraindítani. Sok eszköz nem fog rajta lógni, max 1-2 telefon és laptop + pc.

Távoli asztali bejelentkezésre használnám inkább.

TL-WR3400GD-t néztem ki magamnak, de elég vegyes hsz-eket olvastam itt. Nem akarok úgy járni vele, mint a régebbi TL-WR54GD routeremmel, hogy hetente kellett újraindítani.

Illetve örülnék ha lenne hozzá stabil, normális firmware.

(#31411) kali válasza _NCT (#31410) üzenetére


kali
legenda

szia,

hogy milyet néztél ki, meg milyen volt régebben?
egyik típus sem stimmel...

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31412) _NCT válasza kali (#31411) üzenetére


_NCT
őstag

Sorry,hülyeségeket írtam, hirtelen fejből ezek ugrottak be.

TL-WR540GD volt régen, most meg TP-LINK TL-WDR3600 Router-t néztem ki.

(#31413) kali válasza _NCT (#31412) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr3600 valóban 15 e ft környékén mozog, és van már minden verziójára jó moddolt firmware is.
az 500-asok régiek, gyengék, felejtősek, hardveresen és minden más szempontból sem lehet azokat összehasonlítani, már a 700-as szériával sem, nem, hogy a gigabit képes, és pláne a 128 megabyte ram verziós típusokkal, mint a tl-wdr3600 és felette.
csak viszonyítás ként; az 500-as széria alatt 8 megabyte ram dolgozik, a 700-as, 800-as, 900-as és néhány 1000-es típusban 32 megabyte, az újabb 1000-es szériában 64 megabyte, a 3000-es és 4000-es széria alatt pedig 128 megabyte. a prociról szintén elmondható, hogy jelentős léptékek történtek az 500-as széria óta, szóval nem szabad a régi típusokhoz viszonyítani.
nekem is tl-wdr3600 van jelenleg, hibátlanul teszi a dolgát az utolsó gyári firmware alatt, bár torrent nálam nincs, de más húzós terheléseket kap, és bírja rendesen, nem lehet rá panaszom.

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31414) _NCT válasza kali (#31413) üzenetére


_NCT
őstag

Ha már van rá moddolt firmware, kihasználom, ne a gépnek kelljen csak a torrent miatt döcögnie.

5GHZ-es kütyüm még nincs, így ez nem érdekes, de hosszútávra tervez az ember, ki tudja 1 év múlva mi lesz...

Ezek szerint bátran vehető a wdr3600-as? :)

(#31415) kali válasza _NCT (#31414) üzenetére


kali
legenda

szerintem igen, ami problémák voltak vele - illetve csak bizonyos verziói alatt - korábban a moddolt firmware alatt a wifi tekintetében, azok is orvoslásra kerültek már, gyári firmware alatt meg egyikkel sem volt/sincs gond, ha megfelelően beállítja az ember.
moddolós támogatás itt; link

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31416) _NCT válasza kali (#31415) üzenetére


_NCT
őstag

Ezt akartam kérdezni, h openwrt vagy dd-wrt közül melyikkel érdemes foglalkozni?

(#31417) Sorgette


Sorgette
csendes tag

Sziasztok!
Routert szeretnék venni, és nem tudom milyet vagy hogy keressem. Arra kellene, hogy a szomszéd wifi jelét szeretném fogni és azt szét osztani a házban(Tud róla a szomszéd:D ). Olyan kellene aminek elég jó a vételi távolsága.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#31418) kali válasza Sorgette (#31417) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor olyan router kell, ami ap client képes - már ha feltétlenül router kell.
a wifi útján kapott netet csak wifi útján szeretnéd szórni tovább, vagy kábel útján is, illetve kell saját menedzselés? saját (al)hálózat, külön dhcp tartománny, saját titkosítás...stb?
ellenkező esetben akár egy range extender is elég, ami megnyújtja a kapott wifi hálózatot, de a főbb feladatokat a szomszéd eszköze végez el.
egy ap clien funkciós router képes rá, hogy saját menedzseléssel adja tovább a wifi útján kapott netet kábel és wifi útján is.
csak egy példa, a szmeléltetés végett; link
a jogi része tiszta, hogy a szolgáltatók jellemzően nem engedik - ászf szerint - a net továbbítását másik ingatlanba?!?!
az kevés, hogy az előfizető tud róla, adott tiltást nagy valószínűséggel aláírta a szolgáltatóval kötött szerződés során.

MMA87; azt nézd meg, amit linkeltem, vargalex hozzáértő és segítőkész.

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31419) Intruder2k5 válasza kali (#31418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy szóval sem írt internet megosztást, csak wifi jelról volt szó, amit nyilván a szomszéd lan hálózatának elérésére szeretne használni! Nekem ez teljesen egyértelmű! Tovább megyek, szerintem a szomszédnak nincs is internet előfizetése! :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#31420) kali válasza Intruder2k5 (#31419) üzenetére


kali
legenda

aha, persze, életszerű... :U :)

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31421) Intruder2k5 válasza kali (#31420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Végül is tök mindegy, ide úgyis csak a technikai része tartozik... :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#31422) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Most tervezek a laptopomhoz venni egy ilyet. E mellett más eszközökkel is szeretnék csatlakozni, ezt szem előtt tartva mik lennének az ajánlott wifis routerek (lehetőleg külső antennás)?

(#31423) _NCT válasza kali (#31418) üzenetére


_NCT
őstag

:R Köszi

(#31424) kali válasza Draken (#31422) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300

Intruder2k5 az igaz, amennyiben egyértelműen jogsértő a téma, úgy nem is segíthetünk, ezért is írtam számára inkább kérdés/felvetés formájában a dolgot.

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31425) Draken válasza kali (#31424) üzenetére


Draken
őstag

A kettő között, ha jól látom, csak az antennák száma a különbség? Ez esetben jobb vételnek tűnik számomra a 4300!

(#31426) töky76 válasza kali (#31418) üzenetére


töky76
tag

Köszi :)

(#31427) kali válasza Draken (#31425) üzenetére


kali
legenda

igen, az antennák, és amiatt a mimo tekintetében van különbség, de azt is vedd figyelembe, hogy az általad linkelt n600 wifi modul nem fogja kihasználni a tl-wdr4300 által nyújtott n750 és mimo többletet.

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31428) Draken válasza kali (#31427) üzenetére


Draken
őstag

egyáltalán létezik olyan wifi adapter, ami ezt kihasználná?

(#31429) Mano66


Mano66
senior tag

Van egy TP-Link WR1043ND routerem ami kezd kevés lenni.A wifire sok dolog csatlakozik (4 telefon,4 műholdvevő,2 laptop + kábelen 4 gép) és ez miatt sűrűn eldobja a hálozatot.Kellene egy ujjat vennem,de mit?Tudtok olyat ajánlani ami birja az extrém terhelést,mert van ugy,hogy minden be van kapcsolva és kint van a neten.
Néztem alternativákat:
- ASUS RT-N66U
- TP-LINK TL-WDR4300
A két szélső eset ami bejön.Vagy tudtok jobbat?Mindegy milyen márka csak stabilan tartsa a wifit,hogy nekeljen perceket várni az ujra csatlakozáshoz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés), iPhone 15 , Synology DS218+,.

(#31430) Core2duo6600 válasza kali (#31409) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez igaz, csak akkor már feláll egy vélemény a gyártóról, ha visszaküldöm garanciába 5 ször /1,5 év alatt/ és még mindig nem sikerült egy jól műkődő példányt kifogni, lehet, hogy nem szerencsés a szeria.
És lehet, hogy az eladott példányokhoz képest, ez nem nagy szám, de valami oka van annak, hogy a másik hozzá szoló, is halott ezt azt, lehet, hogy az a modell, amit ő kinézett, teljesen rendben van, így legyen.

6 szor már nem küldöm vissza.
Eluntam.

Én most vettem egy Switchet, mert 4 év után meghallt a linksys em, és most Ciscot választottam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#31431) 1Laci válasza kali (#31409) üzenetére


1Laci
tag

Köszi, megnyugtattál, meg is veszem akkor :)

[ Szerkesztve ]

(#31432) kali válasza Draken (#31428) üzenetére


kali
legenda

igen, akár n900-as is van, a linkelt gyártó oldalán is találsz, de más gyártók különböző típusai is adottak; asus...stb.

Core2duo6600; minden gyártónál lehetséges bármi, sajnos...
volt anno olyan linksys típus (e1500), amiből több újonnan kibontott darab is azonos hibával bírt, elég nehéz is volt a sokadik, immár nem hibásat otthagyni az irodában a vezetőnél, mert ugye látta az előzményeket...
ez csak egy példa, sok ilyen van, asus, tp-link...stb, ezzel az erővel nem lenne már gyártó, aminek a termékét megvenném, illetve ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31433) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Router vásárlás előtt állok.
Albérletben ~40/20-as UPC van, idővel talán bővülhet. 2-3 kliens vezetékről, 1-2 ritkán wifiről. Kis lakás, nem kell erős wifi.

Fő szempont: stabil működés és a tomato fw felmenjen rá, mert szeretem a finomságokat.
Jó ha van: wifi on/off gomb, usb.

1. lehetőség: 100Mbites helyi háló kialakítása.

Szüleimnél WRT54GL megy 4 éve.
Ha 100 Mbites helyi hálón gondolkozok, ez elég. Kár ehhez újat vennem. Így albérletbe is ilyet vennék, használtan a PH!-n 4-5 ezer pengő.

2. lehetőség: 1 Gbites háló kialakítása.
Hosszabb távban gondolkozva érdemesebb. Kérdés milyen típusokat ismertek amin jól mennek ezek a 3rd party firmwarek és megbízhatóan mennek? Alapból 15 ezret szánnék rá, bár ahogy nézem gigabitnél ez már kicsit necces.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#31434) kali válasza Mano66 (#31429) üzenetére


kali
legenda

14 ellenoldal már elég sok egy otthoni router számára, ha azok egyszerre mennek, pláne ha húzós terhelést is bonyolít egy vagy több, de a két általad említett típus jelentősen erősebb hardveresen a jelenleg használt típusnál - gondolom még a v1 tl-wr1043nd, tehát nem az új, ami teljesen fekete, hanem a sárgás -, így jobban bírják a terhelést, pláne az rt-n66u, amiben 256 megabyte ram dolgozik, így én inkább azt javasolnám.

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31435) Mano66 válasza kali (#31434) üzenetére


Mano66
senior tag

Kösz a választ.Igen a v1-es szériám van azt cserélném.Eddig nem volt vele gondom csak az utobbi időben megszaporodott a wifin logo készűlékek száma és állandóan meg szakad a kapcsolat.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés), iPhone 15 , Synology DS218+,.

(#31436) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni wifi router vásárlással kapcsolatban. Barátnőmékhez kéne panelba, nagyon sok a szomszédos hálózat. Jelenleg egy TP-Link WR741ND van náluk, de rendszeresen lefagy illetve megszakad a hálózat, gondolom gyenge már ehhez. Milyen routert ájanlanátok ilyen rossz körülmények közé?

[ Szerkesztve ]

(#31437) kali válasza .:ZS:. (#31436) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben a sok idegen hálózat zavar be, úgy egy jobb router sem igazán jelent megoldást, inkább a megfelelő csatorna...stb beállítása fontos.
esetleg annyi, hogy ha a 2.4 gigahertz telített, és az 5 gigahertz kevésbé, akkor egy dual band router megoldást jelenthet, de az is csak akkor, ha az ellenoldalak is 5 gigahertz képesek.

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31438) .:ZS:. válasza kali (#31437) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Tudom, de igazából nincs jó csatorna választás, telített a spektrum teljesen náluk. 5 Ghz-esre gondoltam, de az meg piszok drága, és a telefonján kívül semmi se tudja. :W

(#31439) Atish19


Atish19
őstag

Hello mindenki! Router vásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy Tp-link tl-wr841ND teljesít szolgálatot. A Tp-link mint márka nagyon bejött ezért szeretnék ennél a márkánál maradni. Olyan routert keresek ami a jelenleginél jóval nagyobb hatótávval rendelkezik. Tudnátok ajánlani valamit? Az keret olyan 20körül mozog. Előre is köszönöm a segítséget. Ha esetleg tudtok olyat mondani ami modemként is üzemel azért még inkább hálás lennék!

[ Szerkesztve ]

(#31440) kali válasza .:ZS:. (#31438) üzenetére


kali
legenda

közben pont azzal egészítettem ki a hozzászólásomat, de akkor az sem az igazi megoldás.
maga a router nem annyira vészes, 10 e ft körül van már dual band router (tl-wdr3500), illetve 15 e ft ellenében már jó gigabit képes dual band is; tl-wdr3600, de ezek mellett orvosolni kell(ene) még az ellenoldal 5 gigahertz képességet is.

Atish19; szia, nem nagyon fogsz jobb hatótávút találni, mivel a jelenlegi 2 * 5dBi antenákkal van szerelve, az újabbak sem erősebbek ilyen szempontból, inkább az erősebb hardver, a gigabit képesség és a szimultán dual band adott, mint többlet, de ugye az 5 gigahertz meg pláne nem a jobb hatótávról híres, mert bár a 2.4 gigahertz ellenében gyorsabb sebességet ad, de érzékenyebb a távolságra és egyéb befolyásoló tényezőkre.
a modem + router kombó nem javasolt, nem is igen találni sok ilyen ajánlást ebben a témában, de sok más helyen sem.

[ Szerkesztve ]

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31441) .:ZS:. válasza kali (#31440) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Nah a wrd3500 szimpatikus, a gigabites lan nem szempont náluk. Ha minden kötél szakad veszek neki a notijába dualbandes minicardot, hálistennek 5 perc cserélni az övében.

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#31442) Atish19 válasza kali (#31440) üzenetére


Atish19
őstag

Igazából ezzel szemezgetek jelenleg. Úgygondolod felesleges lenne váltanom? Csupán a wifi hatóköre miatt tenném. Ha 10-20%-al jobb nekem már az is jó lenne. Csupán a 3 antenna miatt gondoltam, hogy számíthatok némi növekedésre távolság téren.

(#31443) kali válasza Atish19 (#31442) üzenetére


kali
legenda

csak a wifi hatóköre miatt szinte felesleges, egyrészt a linkelt router 2.4 GHz alatt csak 3dBi antennákkal rendelkezik - az 5 GHz 5dBi antenákkal -, tehát ha a felcsatlakozó ellenoldalad 2.4 GHz alatt csak 2T2R mimo képes - mint a jelenlegi routered -, akkor még annyira sem lehet számítani mint most, csak akkor lesz kihasználva a 3 antenna többlete, ha 5 GHz képes ellenoldal csatlakozik fel, ami 3*3 mimo tudású, mert adott router 2.4 GHz alatt csak 2*2 mimo képes.

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31444) Gubek-Einste válasza Proci85 (#31433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; lehetőség: Asus N10U B ha USB-s, nem USB-ból pedid Asus N12 D1
2; lehetőség: Asus N15U/N16 ami szóba jöhet

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31445) Atish19 válasza kali (#31443) üzenetére


Atish19
őstag

Esetleg más márka? Hogyan lehetne növelni a hatótávot?

(#31446) kali válasza Atish19 (#31445) üzenetére


kali
legenda

más gyártó sem jelent jelentős javulást, de akár még visszalépés is lehet, inkább egy range extender/expander beiktatása lenne megoldás.

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31447) GIJoe


GIJoe
addikt

Tisztelt Szakértők, tudnátok nekem tippet adni:
Adott egy internet elérés, az első emeleten osztom a jelet egy Linksys WRT54Gel, sajnos a 2.on már igen gyér
a jel. Tudnátok ajánlani egy jóval erősebb, de nem vagyonokba kerülő routert? :R

(#31448) kali válasza GIJoe (#31447) üzenetére


kali
legenda

szia,

bepróbálkozhatsz egy jobb dBi értékű külső antennás routerrel, például tl-wr841nd (2 * 5dBi külső), talán jobb lesz valamivel, pláne ha az ellenoldal is 300-as és mimo képes, de jelentős javulást nem a routerek cseréje szokott hozni, mivel annyira irtózatos eltérés nem jellemző, inkább egy range extender/expander lehet a megoldás.

TP-Link TL-SG1005D V5 Gigabites 5 portos switch eladó: https://hardverapro.hu/apro/tp-link_tl-sg1005d_v5_gigabites_5_portos_switch_el/friss.html

(#31449) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Egy felmérést szeretnénk csinálni, hogy az átlag ember mire használja a free wifit. Szóval felkapcsolódnak a hotspotra, megjelenik egy kis szöveg, meg hogy hozzájárul-e. A routerból azt kellene kivenni, hogy milyen honlapokon fordultak meg az emberek. Tudnátok-e valami ötletet adni, vagy elindulási szempontot hogyan csináljam, milyen routert vegyek stb.

Köszönöm szépen.

(#31450) Intruder2k5 válasza ampulla (#31449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom ezzel újat mondok-e, de minden bizonnyal firmware moddolt router fog kelleni a feladathoz!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.