Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) Gubek-Einste válasza Vesa (#32350) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon kevés olyan SOHO router van amelyen több mint 4 LAN port van, a legelterjedtebb a 4 portos verzió, ha ennél több kell akkor egyszerűen egy switch utána a kötése a legjobb megoldás.
Vegyél egy akár milyen 8 portos gigabites switch-et és el van intézve a négynél több LAN port kérdése.
Router-ből a szokásosan ajánlottak vannak: TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Asus N15U/N16/N56U/N65U/N66U, Netgear 3500Lv2/3700/4x00.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32352) laameer


laameer
csendes tag

Helo! Én olyan routert akarnék venni ami tud wifi hálózatra kapcsolódni. Telefonon megosztott hotspot-ra akarok csatlakozni.
Vagy olyan kéne amin van usb-csatlakozó meg wifi is! Mert a gépemen rossz az usb ezért akarok venni wifiset hogy legyen rajta net. koszi a valaszt!

(#32353) Gubek-Einste válasza laameer (#32352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a két eset megoldható.
1; Kliens módú működés kell, gyárilag kevés eszköz támogatja de 3rd party firmware-rel már nem gond.
Ajánlott típusok 100-as portokkal a TP-Link 841ND v8 és az Asus N12 D1.
2; USB porttal szerelt típusok a TP-Link 842ND és az Asus N10U B.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32354) laameer


laameer
csendes tag

Köszi, még az lenne a kérdésem, hogy az usb-s routerek bármilyen usb eszközt tudnak kezelni? pl usb modem, pendrive, webcam stb.
Olyan mintha a gépen lenne egy usb port? Mert akkor arra elvileg lehet rakni usb wifi antennat.
Vagy ez is attól függ hogy milyen routet?

(#32355) Tendd


Tendd
tag

Sziasztok!

100/1Mb optikai nethez lenne szükségem wifis routerre. A szolgáltatónál a TP-Link TL-WR741ND típus jár a csomaghoz, de ezt nem kértem, mert boltban sokkal olcsóbb és marad választási lehetőségem is. A notebookomban egy atheros ar9285 hálózati kártya van. Érdekelne, hogy támogatja e az n-es szabványt. Neten egyértelmű infót nem találtam róla, esetleg win7-ben valahol meg tudom nézni? A fent említett router megfelelő lesz, vagy ajánlotok esetleg másikat? Köszi!

(#32356) Intruder2k5 válasza laameer (#32354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez megint csak driver függvénye, amihez ugyebár gyári szoftver esetén nem tudsz hozzányúlni, tehát azt használhatod ami benne van, de 3rd party fw esetén telepíthető hdd, pendrive, webcamera, usb modem, stb..., szinte bármi, amihez elérhető a meghajtó szoftver!

Na de milyen az az usb wifi antenna?

(#32357) krealon válasza laameer (#32354) üzenetére


krealon
veterán

"az usb-s routerek bármilyen usb eszközt tudnak kezelni? pl usb modem, pendrive, webcam stb."

Nem.

"Olyan mintha a gépen lenne egy usb port?"

Altalaban nem.
Peldaul a TP-link-eken levo USB porton (TL-WR842ND, TL-WR1043ND, TL-WDR3500, 3600, 4300, 4900) alap vetoen csak pendrive vagy kulso vinchester hasznalhato rendeltetes szeruen.
Nyomtatot ugy tudsz rakotni, hogy a szamitogepre feltelepitesz egy Virtualis USB port programot, amitol ugy fog tunni, mintha a nyomtato a gepbe lenne dugva.
Mivel az USB sebessgenel sokkal lasabb a halozati atvitel es az amugy is lassu (mivel fogyasztasra es halozati funkciokra optimalizalt) a router processzora, relative lassan fog mukodni a dolog.

"Mert akkor arra elvileg lehet rakni usb wifi antennat."

Nincs USB Wifi antenna. USB-s Wifi halozati kartya van, amire szoktak kulso antennat is kotni.
Az Wifi-s halozati kartyat mukodesehez meghajtoszoftver is kell, ez pedig nincs a routerkben, telepiteni pedig nem tudod ra, mint egy PC-re.
PC-bol lehet routert csinalni megfeleo szoftverekkel, de routerbol nagyon nehez PC-t csinalni.

(#32358) Intruder2k5 válasza Tendd (#32355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

100/1-es net? Az milyen? Jó lenne tudni a pontos sebességet, bár a felajánlott router típusából ítélve szerintem 10/1 lesz az! Mondjuk az meg optikához tűnik soványnak, szóval előbb a pontos sebességet kellene tisztázni!

[ Szerkesztve ]

(#32359) Tendd válasza Intruder2k5 (#32358) üzenetére


Tendd
tag

Jól írtam :) . 100Mbit/s le, 1Mbit/s fel. Minden csomaghoz ez a router jár, a 40/40-hez és a 80/8-hoz is, hogy pár végletet említsek még.

(#32360) Intruder2k5 válasza Tendd (#32359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, Te tudod, végülis a feltöltés tök lényegtelen abból a szempontból, hogy a 100Mbps sebességhez mindenképpen Gbit-es router kell, ergo az ajánlott 741ND mindenképpen kevés lenne!

(#32361) laameer


laameer
csendes tag

Értem, akkor a wifis router az egyetlen megoldas. Köszi a válaszokat!

(#32362) Tendd válasza Intruder2k5 (#32360) üzenetére


Tendd
tag

Az 1Mb feltöltés nekem bőven jó lesz. 5Mb/512kb ADSL-ről váltok ami eddig is megfelelt. Ahol lakom, jelenleg ez a legolcsóbb net, szerencsémre. :)

(#32363) vargalex válasza krealon (#32357) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ahogy fentebb Intruder2k5 kolléga is írta, alternatív firmware-val minden megoldható. Még az USB-s wifi adapter is.

Gigabites típusoknál egyébként nem igaz, hogy a hálózati átvitel lassabb az USB-nél (persze USB2-ről beszélek). Nyomtatásnál egyébként én egyáltalán nem vettem észre lassulást, igaz nem is gyári firmware-t használok. És nem gyári firmware esetén természetesen "virtuális USB port program" sem kell. Csak a driver.

Alex

(#32364) Vesa válasza Gubek-Einste (#32351) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, akkor marad a switch...Csak gigabitest kell vennem.

A tudomány a valóság költészete!

(#32365) TeeJay válasza Tendd (#32362) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos hogy 100/1 megabit az? csak mert ha 100megabittel töltesz le akkor közben a feltöltést is használja igencsak a válaszcsomagokra és szerintem el is fogyna kapásból az 1megabit, így ha feltöltesz masszívan sosem tudnál mellette 20-30megabittől többel letölteni
eléggé asszimetrikus lenne ez, ráadásul pont optikán ne tudnának legalább 10mega feltöltést adni? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32366) proradeon válasza Tendd (#32362) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az AR9285 támogatja az n-es szabványt, igaz, csak 150 Mbps-es linksebességig, mely névleges érték, így a 100 Mbps-os sávszélesség soha nem fog rajta átjönni. (Az pedig sok mindentől függ, hogy a gyakorlatban mennyi fog átjönni a 100 Mbps-ból.)
A TL-WR741ND - mint előttem is írták - ehhez a sávszélességhez már kevés. Legolcsóbban egy TP-Link TL-WR1043ND v2-vel úszhatod meg a dolgot. (Bár a v1.x is elég lenne az említett sávszélességhez, a boltokban már nagy valószínűséggel csak v2-t kapsz, mely jóval erősebb elődjénél.)
A TL-WR1043ND kábelen gond nélkül lekezeli a 100 Mbps-ot. Ha te mindenképp WiFi-n keresztül akarod elérni a teljes sávszélességet, akkor mindenképp cserélned kell a WiFi kártyádat egy 300 Mbps-os linksebességre képes kártyára, DE még akkor sem feltétlen fogod tudni a teljes 100 Mbps-os sávszélességet kihasználni. (Kb. 120 Mbps lehet a maximum, amit ki lehet ezekből az eszközökből hozni, DE ezt a sebességet erősen befolyásolják a környezeti tényezők. A ~120 Mbps-os értéket ideális feltételek mellett lehet elérni.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32367) TeeJay válasza proradeon (#32366) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V2 már 450-es N-es így ha szerez 3antennás 3x3:3 MIMO-s kártyát akkor 450megabit link esetén van esélye 100megabitet viszonylag stabilan át tolni :) az más kérdés hogy CAT5e kábellel töredékéből meg lehet oldani a gigabites LAN-t és az időtálló és stabil nem úgy mint a wifi :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32368) Tendd válasza TeeJay (#32365) üzenetére


Tendd
tag

Köszi mindkettőtöknek.

Hogy világos legyen a kép, ilyen opciók voltak: 100/1, 20/20, 40/20, 40/40, 60/6, 80/8
100/1 a legolcsóbb. Azt tudtam eddig is, hogy a válaszcsomagok sebessége befolyásolja a maximális letöltést, 100Mbps-t sem gondoltam reálisan elérhető sebességnek. Csak a konkrét arányról nem volt fogalmam. Így már tiszta, és az sem véletlen, hogy ez a legolcsóbb, mivel 100-at ezek szerint soha senki nem fog elérni.
Jó lenne tudni, hogy az 1Mbps feltöltés mekkora átlagos letöltési sebességet tud kiszolgálni. Ha ez a 30Mbps megközelítőleg reális adat, akkor induljunk ki ebből és ne a 100-ból. A hálózati kártyám szerintem erre elegendő, most cserélni sem szeretném, a router majd 1m távolságra lesz többnyire a notebooktól. Tehát számolhatunk teljes jelerősséggel. A TL-WR741ND-hez írták, hogy 30-at viszi stabilan, de volt akinek a 60Mbps-es netet is kiszolgálta.

(#32369) kali válasza TeeJay (#32367) üzenetére


kali
legenda

fehér holló szintje a 300-as 450-es és 3*3:3 mimo képes ellenoldal... :(

[ Szerkesztve ]

(#32370) proradeon válasza TeeJay (#32367) üzenetére


proradeon
őstag

"ha szerez 3antennás 3x3:3 MIMO-s kártyát"

Ami ritka mint a fehér holló, és még ha szerez is, akkor sem tud vele mit kezdeni, tekintve, hogy az adott notebook nagy valószínűséggel nincs felkészítve erre. (Értsd: Csak 2 antenna kábel van behúzva.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32371) TeeJay válasza Tendd (#32368) üzenetére


TeeJay
félisten

40/20 annyira drága volt? sokkal többet ér a 20x akkora feltöltés miatt
nem mondom hogy 100megabit nem lesz meg, de el fogja vinni az 1megás feltöltést a válaszcsomag, szóval ha torrentezel és seedelsz 1megabittel akkor mellette biztos nem fogsz 100megabittel letölteni semmit
DIGI-nél 20/10 van nekem, ugye itt 2:1 az arány és ha seedelek csutkán akkor is megy a letöltés majdnem maximumon

proradeon+kali : nem néztem hogy laptopba kell neki, azt hittem asztali gép
notiba is elvileg lennie kell 450-es wifi kártyának, antennát belehúzni meg nem téma, ebay-en fillérekért van 3antennás kiszerelés

hoppá van pedig 3x3:3 MIMO mini PCIe adapter
AR5BXB112 ebay
AR5BHB112 (half size) ebay

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32372) proradeon válasza TeeJay (#32371) üzenetére


proradeon
őstag

"hoppá van pedig 3x3:3 MIMO mini PCIe adapter"

Senki nem mondta, hogy nem létezik. :P Csak azt, hogy ritka. Be lehet szerezni, lehet tákolni neki harmadik antennát, de még akkor is ott van az eshetőség, hogy magával a notebook-kal sem kompatibilis (pl. HP notebook-ok igen válogatósak, és ha nem olyan kártyát raksz bele, ami "kompatibilis" vele, akkor el se indul.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32373) Tendd válasza TeeJay (#32371) üzenetére


Tendd
tag

Nem volt drága az sem, viszont nincs rá szükségem. Egy kezem meg tudom számolni hány órát megy a torrent egy héten és máshol sem használnám ki a nagy feltöltési sebességet.

(#32374) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen kívül azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy sokan az asztali PC-t sem merik szétszedni, nem, hogy egy notebook-ot, amibe ráadásul egy olyan alkatrészt kellene beszerelni, ami nem belevaló, ergo keresni kell neki a helyet, tudni kell hova lehet tenni, és hova nem lehet tenni, stb... Szakszerviz el sem vállalna ilyet, mivel a felhasználni kívánt alkatrész nem eredeti gyári, és még ha vállalná is, horribilis összegbe kerülne! Hol ér ennyit a 3x3 és a 2x2 különbsége...? Sehol!

(#32375) Intruder2k5 válasza Tendd (#32373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nagyon nem mindegy ám, hogy egy komolyabb mellékletes levél is esetleg 10 percig megy fel, vagy a facebook-oló családtagok a 10 megapixeles képeket 5 percig töltik fel, vagy mindezek akárcsak lefelé, felfelé is elmennek néhány mp alatt!

Persze nyilván a Te dolgod, de én is inkább választottam volna egy komolyabb feltöltésű csomagot, főleg így, hogy valószínűleg lefelé sem fogod tudni majd kihasználni a sebességet! ADSL-nél is pont ez a gond, ha van egy kis kimenő forgalom, akkor beáll az egész, úgy ahogy van!

(#32376) Tendd válasza Intruder2k5 (#32375) üzenetére


Tendd
tag

Hidd el az 512kbps jelenlegi feltöltésem mellett tisztában vagyok vele mit meddig tart feltölteni, főleg 4 év tapasztalattal. :) Amire én használom több, mint elég lesz az 1Mb. A 100Mbps-ről nem is beszélve. A kérdés viszont még mindig adott. Melyik router legyen. A max letöltési sebesség elérése nem cél, de gagyit nem szeretnék. Legyen stabil, ne bontsa a kapcsolatot és amit az 1Mb/s feltöltés sebesség valamint a hálókártyám korlátai támasztanak, azt hozza a router is letöltési sebességben. Ez a lényeg.

(#32377) TeeJay válasza Tendd (#32376) üzenetére


TeeJay
félisten

bármelyik gigabites router jó neked
TP-Link WR1043ND V2.x jó árban megy 2év garanciával
mondjuk én nem értem a hozzáállásodat de akinek manapság 1megabit bőven elég felfelé az tud valamit
én mit nem adnék 20-30-50-100megabit feltöltésnek, azt se bánnám ha lefelé csak 50 lenne :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32378) Tendd válasza TeeJay (#32377) üzenetére


Tendd
tag

Fog kelleni 300Mbps-os router? Proradeon azt írta, hogy 150Mbps névleges linksebességre képes a hálózati kártyám, amit cserélni nem fogok. Egy ilyen minőségű 150Mbps-os nem lenne elég?

Azért jó nekem az 1Mb fel, mert nem torrentezek, nem játszom, felhőben sem tárolok semmit, facebookra sem tolok fel 10Mpx-es képeket, és a munkám sem indokolja.

(#32379) proradeon válasza Tendd (#32378) üzenetére


proradeon
őstag

Ha kábelen akarod kihasználni a teljes 100 Mbps-os sebességet, akkor muszáj leszel gigabites router-be fektetni, abból pedig nem igen találsz olyat, ami csak 150 Mbps-os WiFi-t tud. Az összes legalább 300 Mbps-ra képes.
Ha pedig nem cseréled a hálózati kártyád, és WiFi-n fogod használni az internetet, akkor a hálózati kártya jelentette szűk keresztmetszet miatt úgysem fog átjönni a teljes, 100 Mbps-os sávszélesség, így ennyi erővel vehetsz egy kisebb routert is ... sőt, ennyi erővel minek 100 Mbps-os internet csomag, ha se a router, se a kliens nem képes annak lekezelésére? :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32380) Tendd válasza proradeon (#32379) üzenetére


Tendd
tag

Wifin fogom használni és a hálókártya marad a jelenlegi. Ennek tükrében kellenne egy router.
100Mb-es net nem kellene, de ahol lakom ez a legolcsóbb (3000ft). Az összes ADSL és optikai drágább.

(#32381) proradeon válasza Tendd (#32380) üzenetére


proradeon
őstag

Aha, értem. Ebben az alábbi modelleket ajánlom neked: TP-Link TL-WR841N vagy Asus RT-N12 D1. Ezek kábelen ~80-90 Mbps-t fognak tudni átengedni, WiFi-n pedig ... majd kiderül ha kipróbáltad. ( max. 30-40 Mbps-ra tippelnék.)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32382) Intruder2k5 válasza proradeon (#32381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak a pontosítás végett, az ASUS maximum 65-70Mbps-t tud NAT-olni, az sosem lesz 80-90!

(#32383) kali válasza Intruder2k5 (#32382) üzenetére


kali
legenda

jogos, pont írni akartam, hogy a digi 80-as net nem ment át rajta teljesen.

(#32384) Intruder2k5 válasza kali (#32383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, mert abban csak 300-as proci van, szemben a TP 400-al! Ezen kívül általánosságban az ugyanolyan sebességű Atheros mindig gyorsabb, mint a BroadCom, úgy NAT vonatkozásában is, mint USB adatmozgatási sebességben is!

(#32385) proradeon válasza Intruder2k5 (#32384) üzenetére


proradeon
őstag

:R Köszönöm a pontosítást. De ha már itt tartunk, a TP-Link-ben 535 MHz-es Atheros van, nem 400. ;]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32386) Tendd válasza proradeon (#32385) üzenetére


Tendd
tag

Köszi! Akkor a TP-Link TL-WR841N lesz. 1 hónap múlva kiderül a sebesség is. :K

(#32387) Intruder2k5 válasza proradeon (#32385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már itt tartunk, ez verziószám függvénye, de Te azt nem írtál! :)

(#32388) otto1


otto1
tag

Sziasztok!
Beruháztam én is egy ASUS RT-N12 D1 routerre, az volna a kérdésem, hogy ha frissítem a legújabb firmware-re (2014.02.21) továbbra is magyar lesz a webes felület?
Egyenlőre csak ismerkedem vele, nem akarok Tomato-t.

(#32389) Intruder2k5 válasza otto1 (#32388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, kivenni nem nagyon szoktak belőle semmit, leginkább csak hozzátesznek, vagy javítanak a funkciókon!

(#32390) otto1 válasza Intruder2k5 (#32389) üzenetére


otto1
tag

Köszi.
Ügy látom az enyémen a legrégebbi firm. van. (2013.08.07.)
Csak holnap frissítem, mert a fiam már így is kiakadt, hogy 10 percig nem volt net :DD

(#32391) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Kábelnetet szeretnék 2 asztali számítógépre szétosztani a házban. Motorola modemom van, 20/2-es a net sebesség (közeljövőben talán lesz 40-es - ez majd még kialakul).
Eddig egyik ment utp-n másik pedig usb kábelen keresztül, de az usb-s ugye max 6-ot tud. Ez pedig kevés most már.
Wifi-s is érdekel, ha nem nagy az árkülönbség. Nem szeretnék sok pénzt költeni rá. Lényegében csak annyira kell, hogy rádugjam a 2 gépet utp-n keresztül és ez így menjen gond, megakadás, lassulás mentesen (napi 10-14 órában).
Mik az opciók ezekre a feltételekre?

Baggio

(#32392) Samus válasza Baggio04 (#32391) üzenetére


Samus
addikt

Ha rászánsz 5.7k-t, akkor TP-Link WR841N (jelenleg a PCX-nél legolcsóbb, ez az ár Pick Pack pontba szállítással), ha pesti vagy, akkor csak 4.8k (személyesen). Ha kevesebbet, akkor WR741N (vagy ND, ha azonos árban van). . Előbbit vettük, nálam 24/7ben megy, napi 8-10 órát változó intenzitással. 25/4 kábelnet van alatta Cisco kábelmodemmel.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32393) Baggio04 válasza Samus (#32392) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szegeden tudnám átvenni. Két bolt ami most játszik, linkekben látni is fogod.
Egyik ismerősöm a figyelmembe ajánlott 3 darabot.

wifi01
wifi02
sima

Ezek közül érdemes valamelyiket? Vagy muszáj leszek kicsit több pénzt rászánni?

Baggio

(#32394) Samus válasza Baggio04 (#32393) üzenetére


Samus
addikt

Én biztos nem vennék Wifi nélkülit. Én is sokat vacilláltam, hogy melyik olcsót érdemes venni, de úgy voltam vele, hogy egy picit többet szánok rá, és akkor már meglesz a full N is, mondjuk nálam a Wifi fő szempont volt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32395) Gubek-Einste válasza Baggio04 (#32393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első és a harmadik nem ajánlott, a második jó lehet de inkább vegyél egy 841ND v8-at ami hardveresen jóval erősebb és alig drágább nála.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32396) Baggio04 válasza Samus (#32394) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm Samus és Gubek-Einste !
Ahogy látom mindketten ezt ajánlottátok: [link]
Ennek a nevében nincs v8 jelölés. Eltér valamiben a kettő egymástól vagy egy és ugyanaz a kettő?
Tehát ezt ajánlottátok amit linkeltem? (mert ha igen akkor lerendelem tőlük)

Baggio

(#32397) Gubek-Einste válasza Baggio04 (#32396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szinte biztosan v8 lesz mivel elég régóta lehet már kapni és a korábbi széria tagja már kifutott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32398) Samus válasza Baggio04 (#32396) üzenetére


Samus
addikt

A PCX.hu webshopban olcsóbban kijön, PickPackPont szállítással. [link] . Biztos, hogy van Szegeden átvételi pont, nem is egy. Én így rendeltem Pécsre. Az N és ND között annyi a különbség, hogy utóbbi cserélhető antennás, az N fix, de persze állítható (úgy ajánlott beállítani az antennákat, ahogy majd a doboz elején lévő képen van.). 5860 pénz így.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32399) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Összeszedem rá a pénzt és már rendelem is.
Üdvözletem :R

Baggio

(#32400) TeeJay válasza Gubek-Einste (#32397) üzenetére


TeeJay
félisten

sőt ha mázlija van akkor már V9-et kap amiben már QCA SOC lesz és elvileg 64MB RAM 32 helyett
persze ezt majd csak akkor tudjuk meg ha valaki szétszedi és fény derül a belsőre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.