Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) vargalex válasza Tigerclaw (#31649) üzenetére


vargalex
félisten

Ne hidd azt, hogy a gyári firmware hibátlan...

Alex

(#31652) Tigerclaw válasza vargalex (#31651) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem, de amiatt lehet szidni a céget vagy a terméket, a barkácsolt firmware miatt meg nem ők a hibásak. Én is ezért döntöttem, hogy maradok a jelenlegi 300-as routeremnél. Betonstabil (még sosem kellett újraindítanom fagyás vagy hiba miatt pedig évek óta működik) és az egész házat lefedi. Ráadásul a net is csak 10Mbites (pontosabban 7,5 hála a T-home csúcstechnológiás hálózatának) szóval a 150-300Mbit jelenleg megteszi.

Csak azért lenne jó az 5GHz-es router mert az Apple nem engedélyezi a mobil eszközein 2,4GHz-en a 40MHz-es módot, így csak a 150-en érem el a 300-as routerem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31653) tthom


tthom
senior tag

Ez a wifi erősség is érdekes. Igazi pontos méréses teszt nem nagyon van róluk. Mármint általában. Az egyéni környezet pl. sokat számít. Nekem ELMÉLETILEG ideális helyen van a jelenlegi router, mégis van a konyhának egy sarka, ahol szinte nincs jel. Pedig légvonalban nincs messze, de van két fal közötte, egyik tartófal, vastagabb, meg egy beugrás és ott nincs elég. A konyha többi részén meg van. :)

Ha valakinek tutira kell net, húzzon kábelt, az a biztos. Nálunk is egyre több helyre elvezetem valahogy.. Kicsit gondolkodni kell, aztán egész kevés fúrással megoldható. Max rádug mindenhova egy APt. :)

(#31654) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

50/25 T-homi net mellé szeretnék egy routert, kb. 5m-es sugárban lenne körülötte minden eszköz, ami kapcsolódik és csak wifin..

Ezt a routert néztem ki?!?! Van esetleg valami tapasztalata valakinek ezzel az eszközzel?

[ Szerkesztve ]

(#31655) Intruder2k5 válasza ritterkrisz (#31654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább egy ezressel drágábban EZT! Más chipset (BroadCom), van hozzá 3rd party fw támogatás, nagyobb nyereségűek az antennái!

(#31656) ritterkrisz válasza Intruder2k5 (#31655) üzenetére


ritterkrisz
tag

Köszönöm a segítséget, akkor inkább ezt választom... Esetleg erre valami bevált fw?

(#31657) Intruder2k5 válasza ritterkrisz (#31656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-t szoktam ajánlani, de van rá OLEG és DD-WRT is, még az E verziósra semmi nincs, csak a gyári!

(#31658) ritterkrisz válasza Intruder2k5 (#31657) üzenetére


ritterkrisz
tag

Nem igazán vagyok otthon, router fw. frissítésben.. mitől jobbak ezek, mint a gyáriak? :)

(#31659) Intruder2k5 válasza ritterkrisz (#31658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert sokkal több dolgot tudnak, több funkció van bennük, általában a hardver képességeit is jobban kihasználják, tehát gyorsabb is lehet velük a router, ezen kívül még egyedi funkciókkal is kiegészíthetőek (pl. Linux shelll scriptekkel), és fejlesztők az esetleges hibákra is sokkal gyorsabban reagálnak, mint a gyári fejlesztő csapat! Stb, stb... Mondjuk az igazi előnyük az USB-s modelleknél jön ki, ahol plusz alkalmazásokat is lehet telepíteni rájuk, mint webszerver, ftp szerver, torrent kliens, mysql, DLNA, stb...

Ettől függetlenül nem erőszak a használatuk, akinek megfelel a gyári, és probléma mentesen működik, az maradhat annál is!

(#31660) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Barátnőm szüleihez kellene router + wifi vevő asztali géphez. Tp-Link 841N-t néztem, de nem igazán vagyok már elégedett a tp-linkel, enyémben nemrég halt be a wifi most épp gariban van (1043nd szerencsére 5 év garival, de 2 év után ment tönkre) , garit is csökkentették 5-ről 2 évre, ha jól tudom szinte összes tp-linknél, nem véletlen... Tenda TEW316R-ről mi a véleményetek? 5 év garival van és jókat olvastam róla és csak 3500 Ft. kb. 5 megás a net és földszinten lenne a router egy pc-vel összekötve, emeleten egy másik pc, ide kellene wifi vevő , usb-s vagy pci-s 3000 Ft-ig. Milyen routert és vevőt vegyek? Köszönöm

(#31661) dudi6 válasza dudi6 (#31660) üzenetére


dudi6
senior tag

Meg is van a wifi vevő is: Tenda W311M . Erről vélemény? Erről is jókat olvasgatok most külföldi oldalakon.

(#31662) Intruder2k5 válasza dudi6 (#31661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tenda routerek közül leginkább csak az N6, N60, és a W1800R tartozik az ajánlottak közé, a legalsó szegmens viszont nem igazán!

[ Szerkesztve ]

(#31663) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

A most meghalt Netgear WNDR3700v2 helyére keresek hasonlóan megbízható, falra szerelhető routert. Ami jó lenne az a gigabites LAN portok, egyéb finomság, mint az usb port nem érdekel. A routernek 3 asztali gépet és 1 laptopot kellene kiszolgálni + telefonok és egy konzol. Ami még fontos lenne, hogy a gépek között zökkenőmentesen mennyen a videó stream és az online játék is menni fog, így fontos lenne a jól működő QoS funkció. Szívem szerint újra megvenném ugyan ezt a Netgear router, mert nagyon meg vagyok elégedve vele, de jelenleg nem fér bele, szóval valami olcsóbb kellene.

Itt kellene kiválasztani a legjobbat, árban 60-70$ fölé nem mennék.

A válaszokat előre is köszönöm.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#31664) Gubek-Einste válasza Zsohi (#31663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt oldalon lévőek közül a TP-Link 3600 ami ajánlott és belefér a megadott keretbe, van még a TP-Link 1043ND 2$-ral kevesebbért de kérdés, hogy v2-e, ha nem akkor nem éri megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31665) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Elromlott a TP-LINK WR740N routerem és most szeretnék venni egy újat. Ezt néztem ki: TL-WR841ND. Az előző 5dBi egy antennás routerrel az egyik szobában és a konyhában alig fogta a jelet és néha meg is szakadt. Ezzel a két antennás routerrel nagyobb lenne a hatótáv vagy a falak miatt ugyanúgy nem lehetne fogni, mint az előzővel? És van-e értelme az antennákat cserélni 8dbi vagy annál nagyobbra vagy nem sokat érnek?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31666) proradeon válasza zolka95 (#31665) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A két antenna nem jelent nagyobb hatótávolságot, így valószínűleg az új router-rel sem lenne jobb a jel az említett helységekben. És nincs értelme cserélni az 5 dBi antennákat, mert prohardver fórumozók tapasztalatai alapján ~semmivel nem jobb a jel a 8 dBi-s antennákkal, mint az 5 dBi-s antennákkal. 8 dBi felett pedig egyenesen parasztvakítás a botantenna. (pl.: a 16 dBi-s eBay-es antennákkal abszolút nem érdemes foglalkozni. Kamu, úgy ahogy van.)

Megjegyezném, hogy ha a TP-Link TL-WR841ND nem viszi át a falakat, akkor nagy valószínűséggel más, sok tízezres router se vinné át, így nem érdemes azokra kidobni a pénzt. Inkább ha lehetséges, próbáld minél optimálisabb helyen elhelyezni a router-t (pl.: ház közepén)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31667) zolka95


zolka95
őstag

Akkor miért vannak 2 és 3 antennás routerek? vagy úgy érted, hogy nagyobb lenne a hatótávja csak azokban a helységekben nem lenne ugyanúgy jel a falak miatt?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31668) proradeon válasza zolka95 (#31667) üzenetére


proradeon
őstag

A 2 vagy 3 antenna csak a 2x2 ill. a 3x3 MIMO (multiple in, multiple out) miatt van alkalmazva, ami csak sávszélességbeli növekedést jelent szintén MIMO képes kliens csatlakozása esetén. A hatótávon nem változtat. (Sávszélességbeli növekedést pedig azért jelent a MIMO, mert a MIMO képes kliens és a MIMO képes router (AP) között nem 1, hanem 2 vagy 3 darab antennán keresztül folyik a kommunikáció.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31669) Zsohi válasza Gubek-Einste (#31664) üzenetére


Zsohi
őstag

Köszönöm. Esetleg a D-link DIR827 nem lenne e jobb vétel? Árban ugyanaz és azt még ma helyben is meg tudnám venni.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#31670) TeeJay


TeeJay
félisten

DIGILAN 20/10megabithez tök felesleges combos routert venni ugye?
később is maximum 40/20megás csomag lesz, ezért gondoltam egy TP-Link 841ND V8.x igazán ki tudja szolgálni az egy laptopomat meg mondjuk 2 okostelefont wifin
a laptop ráadásul LAN-on fog lógni

van valami gebasz ezzel a routerrel? szokta dobálni a wifi-t mint a 1043ND V1.x típusok?
6200 körül megkapnám hardverkernél 2év garival, szerintem én most nem költenék többet routerre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31671) Gubek-Einste válasza Zsohi (#31669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link újabb eszközei már nem tartoznak az ajánlottak közé, akik mostanság vettek azok sincsen megelégedve velük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31672) Gubek-Einste válasza TeeJay (#31670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz a 40-es net alá a TP-Link 841ND v8, minden eszközre vannak panaszok de általánosságban megfelelő eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31673) TeeJay válasza Gubek-Einste (#31672) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel laptopon nem lesz használva csak okostelefonra megy a wifi így elég lesz G módban is használni
esetleg max 20MHz N mód 150megabittel aztán talán ott nem fogja dobálni a wifit.
laptopon természetesen töltögetni akarok majd de már néztem is 10méteres LAN kábelt és azon fog menni.
köszönöm akkor megyek is venni majd egy olyat :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31674) zolka95 válasza proradeon (#31668) üzenetére


zolka95
őstag

és wifi jelerősítőt érdemes venni?
például ilyet: Huawei WS320

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#31675) Dorian válasza TeeJay (#31670) üzenetére


Dorian
félisten

Arra figyelj oda, hogy nálam pl. a wifi konkrétan felezi a 20/40-es net sebességét, hiába 300N-es a router és csak egy válaszfal van a készülékek közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31676) TeeJay válasza Dorian (#31675) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor ott régen baj van valamivel
WR1043ND V1.x routerrel DD-WRT-vel 20MHz-en 2x2:2 MIMO-s laptoppal 150megabiten is összejött legalább 50megabit, 40MHz-en pedig 60-70mega is
érdekes is lenne ha egy 40/20-as csomagot nem bírna átvinni a wifi 2x2:2 MIMO-val 40MHz-en
de mint írtam engem a wifi része kevésbé érint mivel a laptop LAN kábellel lesz összekötve csak 2 okostelefon fogja a wifit használni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31677) Dorian válasza TeeJay (#31676) üzenetére


Dorian
félisten

Bizonyára baj van, de vajon mi lehet? Korábbi (G-s) routerem is pont ezt az alacsony sebességet produkálta wifin, mint a mostani. Kábelen meg sima a 40mb.

Laptopomban N-es wifi van: Leírás: Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 2230

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31678) Intruder2k5 válasza Dorian (#31677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk esetleg azért, mert G-s a kliens?

(#31679) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
10 ezer Ft környékén keresnék routert, 10-20 Mbps körül van a netünk, fontos, hogy jó legyen a wi-fije.
Elég olcsón találtam ezt, erről mi a véleményetek?
esetleg erről?

Ezek 6-10 K között vannak, ahogy nézem egész jók. Más ötlet van esetleg ilyen árban?

(#31680) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősnek kellene router. Azt mondja fontos lenne a ható távolság, és 6 eFT-nál többet nem akar rászánni. Tudtok valamit ajánlani?

(#31681) Dorian válasza Chereiose (#31679) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen Asus RT-N12E-t vettem nemrég, pár hsz-sal feljebb olvashatod a wifijéről a tapasztalatomat. De simán lehet user error, a kellő alázattal kezelem a témában való jártasságom :) De sztem mindent jól beállítottam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31682) Intruder2k5 válasza Chereiose (#31679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezerszer inkább EZT! Az E verzió nem ajánlott típus!

[ Szerkesztve ]

(#31683) Gubek-Einste válasza zolka95 (#31674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már jobb megoldás, én személy szerint inkább egy külső antennás típust ajánlanék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31684) Gubek-Einste válasza RaPiDsHaRe (#31680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND v8 ami ebben a kategóriában van. Milyen net alá kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31685) RaPiDsHaRe válasza Gubek-Einste (#31684) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Invitel 10 vagy 15Mbit -es nethez kellene.

(#31686) Gubek-Einste válasza RaPiDsHaRe (#31685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz bőven elég lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31687) Chereiose válasza Intruder2k5 (#31682) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, köszi. Akkor amit linkeltél, azt nyugodtan megvehetem?

(#31688) Intruder2k5 válasza Chereiose (#31687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen megveheted!

(#31689) RaPiDsHaRe válasza Gubek-Einste (#31686) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Köszönöm :R .

(#31690) Chereiose válasza Intruder2k5 (#31688) üzenetére


Chereiose
addikt

Okés! :) Ilyen 8-9K környékén van még ajánlott típus vagy ez a legjobb?

(#31691) Intruder2k5 válasza Chereiose (#31690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok másikat mondani, amik lennének, azok már (jócskán) 10k felett vannak!

(#31692) Chereiose válasza Intruder2k5 (#31691) üzenetére


Chereiose
addikt

Rendben. Akkor ezt fogom venni. Egyébként szerintem mivel csak 10megás netünk van, viszonylag kicsi lakás, ezért nem kell egy csúcs-szuper router, wi-fi elég erre is.

(#31693) Intruder2k5 válasza Chereiose (#31692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez 60-70Mbps-ig meg fog felelni!

(#31694) Chereiose válasza Intruder2k5 (#31693) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát, jelenleg sokszor még 10 Mbps sincs, pont a határon vagyunk, s csak ez a szolgáltató érhető itt el ( t-home)....

(#31695) olahjana


olahjana
tag

sziasztok
szeretném a segítségetek kérni abban, hogy milyen routert lenne érdemes vennem.
Amire használnám:
- internet 10-15Mbit
- USB csati és torrent használat telefonon tableten keresztül
- a rá csatlakoztatott winyót elérjem bármilyen eszközről (pl a meglévő régi LCD tvmben HDMI WIFI okos androidos sticket téve tudjak filmet lejátszani)
a lényeg az lenne, hogy különállóan tudjak rá tölteni de mindennel elérjem és le tudjam játszani.
wifi elég erős legyen hogy 1 födémen át még jó legyen vagy a háztól 20 méterig még ok legyen.
Kérdés: ezek folyamatosan pörgetik a winchestert? vagy ha nem kell akkor megállítja?
csak mert nem tudom hogy a kis notiwinyó, esetleg külső tápos 3,5'' os meddig bírná.
Választ ha 1 mód van rá priviben,
árban ha nagyon szuper, úgy 25000ig elmegyek, de ha 15búl kijön sem bánom.
A gépről másolás ha lassabb sem gond 10 MB már elég
esetleg jobban járnék egy gyengébb router plusz gyengébb NAS kombinacióval?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#31696) blueye válasza Chereiose (#31679) üzenetére


blueye
veterán

Ha e900 akkor inkább innen.
Itt írtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#31697) Chereiose válasza blueye (#31696) üzenetére


Chereiose
addikt

Végül nem ezt veszem, hanem amit fentebb a kolléga ajánlott :)

(#31698) Intruder2k5 válasza Chereiose (#31697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mellesleg a hardver szinte ugyanaz, csak az ASUS külső antennás!

ASUS RT-N12 D1
Linksys E900

Mindkettőben Broadcom BCM5357@300MHz proci, 32MB RAM, és 8MB flash van!

(#31699) Gubek-Einste válasza olahjana (#31695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi esetén nem lehet előre megmondani, hogy meddig és mekkora sebesség lesz, ez csak helyszíni teszt során fog kiderülni, ez főleg igaz a födém átvitelére.
Sokan használnak router-re kötve HDD-t és nem panaszkodnak, hogy hamar tönkre mennének, hosszú ideig lehet folyamatosan használni ezeket erre a célra. Amit nem lehet azaz SSD mert néhány hónap alatt tönkre megy.
10MB/s másolás már elég jónak számít, ennél csak lassabb lesz.
Külön álló NAS használata mindig jobb megoldás mivel teljesítményben sokszorosan felülmúlja egy router-ét.
25k-ból már gigabites típus érdemes venni, bár a net sebesség ezt nem indokolja de az igényeid miatt inkább azt kellene beszerezni. 3rd party firmware kell majd feltenned mert gyáriban nincsen meg minden amit szeretnél.
Választ miért kellene privátba küldeni?
Ajánlott típusok: TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Asus N15U/N16/N56U/N65U, Netgear 3500Lv2/3700.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31700) olahjana válasza Gubek-Einste (#31699) üzenetére


olahjana
tag

koszi
nekem a NAS-al sincs bajom. alapvetően a direkt filemegosztást preferálnám, mert nem tudom,hogy a NAS csak DLNA-n keresztül osztja e meg az adatot, vagy így is mint ezek?
mivel elég sokat filmezek, sorozatozom, ezért az okosTV stick mellett döntenék a rendszerem felallitasanal, mert androidra van bsplayer már, amivel tömöritett állományból is meg tud nyitni, illetve feliratot keresni hozzá.
lényegesen kényelmesebb megoldásnak tűnik.
amenyiben ezt az elérést a NASal is meg tudom oldani úgy ok lehet a dolog.
sajna nem vágom a témát, de az ottani elérésrél, dlnaról nem sok jót hallottam. a torrentezős dolog sem tudom hogy működik ott.
a routeres változatnal a telefonos app volt szimpi.
ilyen háttérinfókkal melyik verzió lenne inkább preferált?
köszi mégegyszer

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.