Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) kk831228 válasza vargalex (#32450) üzenetére


kk831228
addikt

Igen egy kicsit fájó pont ez sok mindenkinek... :B Nézzük már meg mennyiszer kell winchestert cserélgetni egy notebook-ban... :B Én már szedtem szét és nem olyan bonyolult. Persze aki nem ért hozzá ne szedje szét... :))

Ettől eltekintve igazad van... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32452) vargalex válasza proradeon (#32449) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

TL-WR740N-nél a v5-re igaz csak, amit írsz. Viszont honnan gondolod, hogy a TL-WR741ND csak 50 Mbps-t képes route-olni?

Alex

(#32453) kali válasza vargalex (#32452) üzenetére


kali
legenda

így igaz, kábelen visz az többet is, mint a régebbi tl-wr841n(d) típusok, hiszen azonos hardver, legalábbis cpu, ram...stb tekintetében, csak a wifi tér el.

[ Szerkesztve ]

(#32454) vargalex válasza kali (#32453) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, pont ezért kérdeztem. Nem volt kiemelve, hogy wifin.

Alex

(#32455) proradeon válasza vargalex (#32452) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Tegnapi napon, néhány ezen topicban tevékenykedő szakértő fórumtárs aktív közreműködésével frissítettem a topic téma összefoglalóját. Eredetileg én is 70-80 Mbit-es sávszélességet adtam meg a TL-WR741ND-nél, de az egyik szakértő fórumtárs privát üzenetben javasolta, hogy ezt inkább módosítsam 50 Mbit-es értékre. Mivel feltételeztem, hogy ezt az értéket gyakorlati tapasztalat alapján írta meg nekem, így nem kívántam ezt felülbírálni az én elméleti értékemmel. De ha neked van gyakorlati tapasztalati értéked, mely ennek az 50 Mbit-nek ellentmond, akkor természetesen azonnal módosíttatom az értéket a téma összefoglalóban.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32456) Dr.Speed


Dr.Speed
csendes tag

Sziasztok!

A következő hálózati eszközök kiszolgáláshoz keresek egy megbízható eszközt:
-QNAP NAS (LAN)
-LG Smart TV (LAN+Wifi)
-2-3 Notebook (Wifi)
-Házi mozi DLNA (Wifi)
-2-3 okostelefon (Wifi)

Mindenképpen szeretnék Gigabites változatot, a kérdés, hogy a 5 [GHz]-es típusokra érdemes-e beruházni vagy elégedjek meg az N-es szabvánnyal?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#32457) Intruder2k5 válasza Dr.Speed (#32456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az 5GHz-es frekvencia alapjában véve gyorsabb átvitelre képes, ámde a különböző akadályok, falak, stb... sokkal inkább csillapítják, tehát zárt térben mindenképpen kisebb távolságot lehet áthidalni vele! Viszont, ha olyan helyen laksz (jellemzően panelrengeteg, lakótelepek), ahol a 2.4GHz-es sáv telített, akkor érdemes az 5GHz-ben gondolkodni, de tudni kell, hogy erre a kliensnek is alkalmasnak kell legyen! Ezen kívül másik haszna a dual band-nek, hogy a sebesség megtöbbszörözhető az által, hogy több rádió van használatban a routerben!

(#32458) kali válasza proradeon (#32455) üzenetére


kali
legenda

többet is átvisz - verzió függvényében, akár 90 megabit/sec felett is kicsivel -, gondolom azért lett javasolva a 50 - 60 megabit/sec sebességű net alá, mert utána már csak a 80/25 digi pppoe jellemző, oda meg gigabit képes a megfelelőbb, ha nem akarja folyamatosan maximumon járatni valaki az eszközt, tartalék nélkül hagyva.
itt van némi támpont; link
igaz, a magam részéről sem tenném a legjobb 100-as routert sem 80/25 (pppoe) alá, a gyártói leírás/mérés ellenére sem.

[ Szerkesztve ]

(#32459) Dr.Speed válasza Intruder2k5 (#32457) üzenetére


Dr.Speed
csendes tag

Szia!

Igencsak telítettek a csatornák szóval az 5 [GHz] jól jönne, szerencsére a kliensek tudják.

Mivel NAS ellátja a főbb feladatokat ezért nincs szükségem mindent tudó routerre, csak a sebesség lenne a lényeg.

Jelöltjeim: D-Link DIR-860L
Asus RT-AC56U

Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#32460) Intruder2k5 válasza Dr.Speed (#32459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS RT-AC56U egy elég komoly, dual ARM procis router, és nagyon jó árban is van, tehát jó választás! A D-LINK-ről bevallom én sokat nem tudok, de az az igazság, hogy az utóbbi időben a D-LINK-nek elég sok félresikerült modellje is volt, amire sok volt a panasz, itt a fórumon is, így tehát én azt nem tanácsolnám! Ami még jó alternatíva lehet, az az ASUS RT-N66U / RT-AC66U, amik külső antennákkal rendelkeznek, és szintén hasonló árban vannak! Utóbbi értelemszerűen AC szabványú, az első "csak" N900-as! ARM procival szerelt külső antennás az RT-AC68U, de plusz 20k, ami már elég húzós szimpla routeing feladatokra!

(#32461) vargalex válasza kali (#32458) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ilyen alapon a TL-WR841-es modellek (legyen akár a v8), illetve a TL-WR842ND, TL-WDR3500 modellekre is igaz lenne ugyan ez...

Illetve most nézem, hogy az összefoglalóból az eddig az első hozzászólásban benne lévő (és általam nagyon kedvelt :) ) D-Link DIR-825 kimaradt, pedig azonos a javasoltként szereplő Netgear WNDR3700-al.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#32462) kali válasza vargalex (#32461) üzenetére


kali
legenda

azokra is igaz, én egyik 100-as routert sem teszem be 80/25 digi pppoe alá, ha kikérik a véleményemet a munka/kihívás előtt, és nem úgy kell már mennem, hogy adott minden eszköz, csak állítsam be, és jó lesz úgy...
a dir-825 meghatározott verziói szerintem is elég jók, a beszerzés viszont más téma, tőlem legutóbb a tavalyi év vége felé kértek, és már akkor is nehézkes volt, kerülőkkel ment csak.
én is megnéztem az összefoglalót, típust nem tettem hozzá és nem vettem el belőle, csak infókkal szolgáltam, azzal is inkább csak mimo, antennák és hasonlók tekintetében, de amit én leírtam, ahhoz adom a neven szükség esetén. :)

(#32463) Frenk válasza proradeon (#32449) üzenetére


Frenk
aktív tag

A most beszerezhető TP-Link TL-WR841N routerek már az újabb típusok vagy boltok kínálatában fellelhető v.8 előtti típus is?
TP-Link TL-WR841ND-s variáció beszerzése megérne egy kis ráfizetést vagy amire Nekem kell elég a TP-Link TL-WR841N v.8?
Csak a TP-Link TL-WR841N v.8 firmware-moddolható?

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

(#32464) Intruder2k5 válasza vargalex (#32461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DIR-825 kivételét én javasoltam, de hangsúlyozottan pont azzal az indokkal, hogy egy nagyon jó router, viszont már alig lehet beszerezni! Az argep.hu 2 találatot ad rá, ebből az egyik közel 40k, ami lássuk be nem kicsit sok érte! Ugyanakkor a 95%-ban megegyező Netgear még sok helyen kapható! Tehát még egyszer hangsúlyozom, nem azért javasoltam a kivételét, mert bármi bajom lenne vele! Azon kevés Atheros-os vasak közé tartozik, amit még jómagam is ajánlottam többször! :)

De akkor már legyen teljes a kép, én javasoltam a TP-R460 kivételét is, azzal az indokkal, hogy 2014-ben az ajánlott routerek közt ne legyen már WiFi nélküli darab, ráadásul úgy, hogy 150Ft különbséggel lehet venni WR740N-t! Tudtommal kali álláspontja is az, hogy 74x alatt ne vegyünk TP-LINK-et se ha lehet!

Ja, és még a 1043ND v1 kivételét javasoltam, amivel azt hiszem nem vagyok egyedül, mert mint azt láthattuk, már mindenki leginkább a v2-t ajánlja, és a v1 lassan mindenhonnan eltűnik!

(#32465) TeeJay válasza kali (#32462) üzenetére


TeeJay
félisten

80/25-höz márpedig egy 100-as normális routernek elégnek kellene lennie
pont a TP-Link-es táblázatból néztem hogy a WR2543ND 110megabitet tud PPPoE tolni viszont szinte ugyanez a proci van az én WR841ND V7.x routeremben amit meg limitál a 100-as port így ott már csak 93 megabit ez az érték. itt ugye full duplexről beszélünk tehát a 100-as port fel és letöltés egyidejűleg nem pedig összesen.
ezek alapján pl egy ma kapható WR841ND V8.x router amiben még erősebb is a proci ha nem 100-as WAN-LAN portokkal menne lehet vígan tudna 7-800 megabitet is ha azt nézem hogy a szintén 100-as portos WDR3500 kajakra ugyanannyit tol minden módban amivel egyező procis WDR3600 gigabites WAN-LAN miatt simán visz 920 megabitet.

80/25 megabit még bő ráhagyással is csak 110megabitet karcol tehát ha egyidejűleg járatnád fel le akkor sem hiszem hogy egy 841ND V8 routert szénné járatnál vele ugyanúgy mint egy WDR3500-at sem
kicsit túl van lihegve ez, többre képesek ezek a procik csak olcsó termékbe kell tenni és már maga a WAN-LAN is visszafogja.

[link]
fura kicsit ez a TP-Link chart mert a WDR3600 DHCP és Static-ban majd 20megabittel gyengébb
PPPoE módban meg 110megabittel gyorsabb a WD1043ND V2.x-től holott utóbbiban újabb combosabb a SOC

lényeg a lényeg ha a proci bika a 100-as routerben akkor a 80/25-ös DIGI csak nem fogja leteríteni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32466) proradeon válasza vargalex (#32461) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Igen, valóban eredetileg benne volt a listában a D-Link DIR-825, sőt az én listámba is bekerült első körben, de végül csak kikerült belőle, mivel igyekeztünk olyan router-eket belerakni a listába, melyek jelenleg reális áron, újonnan, boltból beszerezhetők. Ez utóbbi sajnos már nem jellemző a DIR-825 modellre. :( (Szemben a Netgear WNDR3700 modellel.)

(#32463) Frenk: A TL-WR841N - ahogy a topic téma összefoglalójában is olvasható - gyakorlatilag ugyanaz, mint a TL-WR841ND, azzal a kivétellel, hogy az ND verzióról eltávolíthatóak az antennák (a D betű a Detachable-re utal, azaz eltávolítható.)
Boltban ma már csak v8.x-at lehet kapni, de átvételkor ellenőrizheted, mert rajta van a dobozon. ([link] - Ilyesmi doboza van. A doboz oldalán lévő vonalkódos fehér matricán van ráírva a hw version.)

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32467) kali válasza TeeJay (#32465) üzenetére


kali
legenda

mint korábban is írtam már, a "chipset", cpu és ram azonosság nem minden két eltérő típusnál, sokszor nem csak a 100-as wan és lan portokban térnek el.
aki akarja, az használja 100-as routerrel a 80/25 (pppoe) netet, én lehetőség szerint nem teszem, ha rajtam áll a döntés.

[ Szerkesztve ]

(#32468) Samus válasza Frenk (#32463) üzenetére


Samus
addikt

Szinte biztos, hogy v8 lesz. Én PCX-ből rendeltem, v8 jött. A 841N és ND hardveresen és szoftveresen is ugyanaz, a különbség annyi, hogy az ND antennái cserélhetőek (ami szerintem számodra felesleges, nem beszélve arról, hogy a nagyobb antennák darabja több, mint az említett router, és kettő kell belőle. Egy árából veszel még egy routert, ha nem elég a lefedettség, beállítod repeaterként, és máris lényegesen megnőtt a lefedettség). OpenWRT Wiki is ezt írja: [link]

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32469) TeeJay válasza kali (#32467) üzenetére


TeeJay
félisten

aki jelenleg csak 20/10-ben van mint én esetleg 40/20 megabittel megelégszik annak tökre elég egy 100-as WAN portos router (841ND V8), max akkor látnám értelmét kétszeres áron a 1043ND V2-t ajánlani ha tudnánk hogy pl év végére DIGI behozza ide is az 50/50 meg 100/100-as csomagokat és esetleg a mostaniakat automatikusan emeli... ott biza tényleg router csere lenne mindenkinél vagy visszamódosítás a "leglassabb" csomagra. nyakamat rá hogy egy 50/50megabitet is elbírna egy 100-as Router de a 100/100-nál már csak 93 körül van a max a limit miatt

Samus : lehet hogy valamire rosszul emlékszem de régen pont azért ajánlottuk mindig a cserélhető antennás routert a fix helyett mert utóbbit is ugyanolyan méretű dobozban szállítottak és a fix antennásra csak kis p*cs méretű rúd került a cserélhetőre meg rendes 5dBi antenna, amit ráadásul lehet cserélni nagyobbra vagy irányítottra is. az a pár száz forint különbség megéri a cserélhető antennát bár utóbbi időben már nem is láttam fix antennásat

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32470) kali válasza TeeJay (#32469) üzenetére


kali
legenda

tiszta sor, 40/20 alá is bőven elég a tl-wr841nd vagy az rt-n12 d1, de a 80/25 már más téma.
igaz, én kicsit előre is néztem, és már most is tl-wdr3600 van 40/20 alatt, bár csak 80/25 a lehetséges maximum, illetve a korábbi szolgáltatóm esetén 120/10 - bár nem tervezem visszamenni, illetve a 80/25 sem elvárás részemről, ellenkező esetben megérne +1000 ft ráfizetést, de az itteni felhasználói szokásokhoz 40/20 mindenre elég.

(#32471) ncc1701


ncc1701
veterán

Sziasztok,

Segítsetek pls. Havernak kellene vmi wifis router. Követelmények: usb port, amire egy noti lemezt dugva tud torrentezni, valamint a wd live-nak ezt a tartalmat képes sambán kiszolgálni wifin keresztül. Szép lenne, ha gondolva a jövőre tudná az 5ghz-es wifit is. Pénz kb nem akadály, a lényeg, h jó legyen, a srác 10 évente költ ilyesmire.

(#32472) Intruder2k5 válasza ncc1701 (#32471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben a pénz nem akadály, úgy ASUS RT-AC68U! Mindent tud, amit ma egy router tudhat!

(#32473) ncc1701 válasza Intruder2k5 (#32472) üzenetére


ncc1701
veterán

Kicsit borsos az ára. :) Itt panaszkodnak kissé a kieső dlna funkciókra, illetve a torrent seedelésére, márpedig ez a srácnak roppant fontos lenne.
A b terv vmi nagyon mini pc lenne, annál azért árban alá kellene mennie a routeres kütyünek jóval, hiszen egy router proci-memóriája igencsak véges. Plö vetetek vele 15-20 körül egy eoutert, ami intézi a wifit (ennyiért már jót lehet kapni), és 60e egy microserver, és az 80-ért tuti működik, erre meg 55-ért kapásból nem egyértelműen csak jókat írtak.

(#32474) Intruder2k5 válasza ncc1701 (#32473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint mégis számít az ár! Ez esetben nagyon hasonló hardverrel, de belső antennával ott az ASUS RT-AC56U! Dual 800MHz-es ARM proci, 256MB RAM! Olyan routert nem fogsz találni, amire nem találsz panaszt a neten!

[ Szerkesztve ]

(#32475) ncc1701 válasza Intruder2k5 (#32474) üzenetére


ncc1701
veterán

Ár/teljesítményben számít. :) De látom, ez valóban egy nagyon nehéz téma, vki szerint piros, vki szerint ugyanaz pedig kék. :)

(#32476) Intruder2k5 válasza ncc1701 (#32475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

AC-s WiFi-vel (ha már 10 évben gondolkodsz) egy TP-LINK Archer C7 is hasonló áron van, sőt egy Tenda W1800R is, ez alatt meg nem is nagyon kapsz AC-s routert! Igazából az USB HDD elérési sebessége miatt javasolnám inkább az ARM platformot, ahol szó lehet akár 20-30MB/sec másolási sebességről is, még a MIPS/MIPSEL vasaknál ez inkább 10-15MB/sec!

(#32477) Yany válasza Intruder2k5 (#32474) üzenetére


Yany
addikt

ezeket a MHz-eket honnan lehet tudni? Én nem találtam meg a gyártónál sem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32478) Intruder2k5 válasza Yany (#32477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyártók ilyet nem is tesznek közzé soha! Például a wikidevi-n fent van sok, google-ba írva a router típusával hamar megtalálható! De vannak más oldalak is, ahol router hardvereket boncolgatnak, tesztelnek!

(#32479) kali válasza Yany (#32477) üzenetére


kali
legenda

a gyártónál nem, de a dd-wrt, wiki...stb oldalak segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#32480) Yany válasza Intruder2k5 (#32478) üzenetére


Yany
addikt

:R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32481) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Ezzel a routerrel hogy tudom megoldani a fentebb említett torrentmegosztást rögtön a routeren keresztül usb-s külső winyóval rajta?
[link]

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#32482) proradeon válasza drmazsi (#32481) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ennek az adott típus topic-jában nézz / kérdezz utána.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32483) drmazsi válasza proradeon (#32482) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm!

Don't hate the player, hate the game ...

(#32484) OldAkita válasza ncc1701 (#32473) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Az a hozzászólás amiben kicsit panaszkodnak az AC68-ra decemberi! Akkori kommentekben állandó panasz volt hogy a 3.0-ás hdd-ket dobálja. Ugyanezt mondták az AC56U-ra is, amit egy hete próbálgatok a magam hozzá nem értő módján. Egyelőre a gyári FW-al, de még egyszer sem dobta el a wincsit és a letöltött torrent minden gond nélkül megy seedbe a gyári Download Masterrel. Gondolom Tomato-val ez még jobb. Itt ragadnám meg az alkalmat hogy megkérdezzem, a Tomato-nál hogyan működik a MAC cím alapján történő sávszélesség korlátozás? A gyárin ugyanis egy tól-ig terjedő határt lehet megadni, legalábbis én így értelmeztem, viszont én a feltöltést és letöltést külön szeretném beszabályozni.

(#32485) Intruder2k5 válasza OldAkita (#32484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Külön tudod megadni a le, és a feltöltést is, mindkettőnél egyszer egy garantált minimumot, egyszer pedig egy elérhető maximumot! Ezt rendelheted MAC címekhez is, illetve IIP címekhez is, utóbbi esetén tartományt is használhatsz, ekkor a bele tartozó eszközök osztoznak a megadott limiteken!

De ez nem ennek a topiknak a témája!

(#32486) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Most készülök rendelni, torrentszerver, fájlmegosztó lenne 16/3 ADSL mellé, és fontos a jó WiFi hatótáv. Megéri a +2ezret a WDR3600 a WR1043ND-hez képest? 5GHz nem hiszem, hogy lenne most még használva, de a dupla RAM még jól jöhet, viszont nem tudom, hogy a 2 antenna nem hátrány-e a 3-mal szemben a hatótáv vagy az erősség tekintetében. Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32487) TeeJay válasza CHIPman (#32486) üzenetére


TeeJay
félisten

bőven elég neked a WR1043ND V2!!! nem lesz 5GHz-ed de lesz 2,4GHz 3x3:3 MIMO 450megabites N-es wifi meg bivaly proci és 64MB RAM amire sokan kárognak itt de elfelejtik hogy pár éve 32megás routerekkel is vígan elvoltunk hetekig masszív torrent mellett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32488) Intruder2k5 válasza CHIPman (#32486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az antennák száma nincs direkt hatással a "hatótávra, és az erősségre" sem, emiatt nyugodtan választhatod bármelyiket!

(#32489) Samus válasza TeeJay (#32469) üzenetére


Samus
addikt

A 841 tudtommal 5dBi antennákkal van szerelve, ennél nagyobb antennát 5k alatt nem kapsz, , akkor viszont inkább egy másik router, és repeaterként beállítani, szerintem. Vagy tévedek? ez az én véleményem, és direkt a 841 szériával kapcsolatban. Az irányított antenna már más tészta, de mezei felhasználó egyébként sem fog ilyennel vacakolni. Szerintem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32490) CHIPman válasza Intruder2k5 (#32488) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, akkor marad az 1043ND, a WDR3600 egy hirtelen fellángolás volt. :D pcx-től rendelt mostanában valaki? V2-t küldenek?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#32491) TeeJay válasza CHIPman (#32490) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos hogy már csak V2 lesz nekik, már ősz óta csak az jön, max tesco auchan meg ilyen media markt-ban találhatsz beragadt készletet mert drágán adják... éppen a héten voltam a Határ úti Media Markt-ban és egy 841ND-t ráadásul még V7-est 13ezer körül adtak... mondtam is ott két nézelődő csajnak hogy meg ne vegyék, menjenek inkább argep.hu-ra vagy hardverkerbe és 6körül megkapják az erősebb utódot.
hihetetlen árak vannak ottt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32492) kali válasza TeeJay (#32487) üzenetére


kali
legenda

nem károgás, de a több ram sosem probléma, sőt!
ezzel az erővel inkább semmi értelme a 3*3:3 mimo képességnek, mert csak minden ezredik eszköz használja ki.
pár év nagyon sok idő, pláne ha az informatikáról van szó.
a legtöbb auchan tele tl-wr1043nd v2-vel, v1 nincs, de van még sok régebbi 900-as, 800-as és 700-as szériás típus is.
tecsóban láttam utoljára tl-wr1043nd v1-et, de az is karácsony előtt volt már.

[ Szerkesztve ]

(#32493) Intruder2k5 válasza kali (#32492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

+1 a RAM kérdésre, sőt, mivel a fórumtárs, ha jól értettem, torrentezni szeretne rajta, így ez fokozottan ajánlott!

A 450-es WiFi meg minek? Milyen klienssel lesz használva? Gondolom nem 450-essel...

[ Szerkesztve ]

(#32494) ncc1701 válasza Intruder2k5 (#32493) üzenetére


ncc1701
veterán

Magam is úgy gondolom, h legalább egy 256Mb-os router kellene legalább. Ezért az ASUS RT-AC56U, vagy a 66-os verziója jó választásnak tűnik.

(#32495) Yany


Yany
addikt

Ha kisebb sávszéllel és kevesebb antennával dolgozik az 56-os Asus, akkor hogyhogy gyorsabb procija van, mint a 66-osnak? Ennyire nem számít a proci? Vagy valamiben akkor jobb az 56-os?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32496) Intruder2k5 válasza ncc1701 (#32494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát SOHO router kategóriában a 256MB RAM egyelőre nem a minimum, hanem a maximum! Mindkét kiválasztott típus jó lehet, "belső részét" tekintve az AC56U egy jelentősen gyorsabb vas, még az AC66U előnye a külső antenna! A döntés innen a haverodé! :)

[ Szerkesztve ]

(#32497) Intruder2k5 válasza Yany (#32495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit értesz az alatt, hogy "kisebb sávszéllel" dolgozik?

Az AC56U ARM architektúrára épül, és 800MHz-es dual procis, még az RT-N66U és az RT-AC66U is egy procis 600MHz-es MIPS architektúra!

[ Szerkesztve ]

(#32498) Yany válasza Intruder2k5 (#32497) üzenetére


Yany
addikt

300 vs 450, 800 vs 1300 Mbps

Nem ismerem a MIPS architektúrát. Annak nagyobb az IPC-je? Vagy valami más miatt erősebb? (pl. több, cache, vagy ilyesmi?)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32499) Intruder2k5 válasza Yany (#32498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, értem a WiFi sávszél! De nyilván a proci mindenbe beleszámít, viszont nem csak a WiFi-re van hatással, hanem pl. még ami nagyon fontos, az USB adatátviteli sebességre, és itt nagyon is jól jön a dual 800-as ARM, mert ezzel 30MB/sec körüli tempót tud diktálni, még a gyengébb 600-as MIPS procis AC66U csak 15MB/sec körülit! És akkor igen, tehát a MIPS a régebbi, gyengébb, és az ARM az újabb arch!

(#32500) Dapro


Dapro
senior tag

Sziasztok, kicsit alap kérdés lesz a következő, első hozzászólásban erről nem találtam semmit.

Cisco EPC3925 t-home-os akármit akarom lecserélni mert sok játéknál szarakodik (GTA5 xboxon meg PCs játékoknál is mikor a többen akarunk egy szerverre menni a házból. ) Vmi a nat dologgal van para mindig.
ASUS RT-N12E
Ezt néztem ki.
A kérdés a következő. Ha veszek egy ilyent, akkor a T-set csak kihúzom, ezt bekötöm a helyére és minden jó? :) Mármint ettől jobb lesz a dolog remélhetőleg? Sebességet és akár wifi távolságot (1-2 méter kéne csak a kertben :) ) tud növelni? :R :R

Ja és telefon meg tv is rá van kötve.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.