Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) Intruder2k5 válasza edeleny (#31350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát 20k-ba már belefér egy ASUS RT-N15U, RT-N16 is, vagy ha bízol a gyártóban, akkor TP-LINK WDR3600/4300! Én ez utóbbiakat személy szerint nem szoktam ajánlani, mert nem szeretem, de mások szokták, és a lehetőség természetesen erre is adott!

(#31352) yodamester10


yodamester10
őstag

Nos én oda jutottam a router vásárlásban,hogy megvárom ezt:

Jelenleg amit wifin nem visz át a 741nd,akkor jön a lan partikról megmaradt 10 méteres kábel :DD
ha már beruházok egy routerre legyen tuti :D

Egyébként köszönöm a hasznos infókat,azért még bejárogatok olvasgatni,mindig tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

(#31353) hurrikan


hurrikan
addikt

Sziasztok.

Nem tudom jó helyre írok e, de más wifi router témát nem nagyon találtam.
A napokban jött elő, egy olyan probléma az itthoni routeremmel, hogy 80%-ban nem osztja az internetet, csak akkor ha bekapcsolom a számítógépet is mellé, és elindítom a böngészőt. Tehát csak akkor ad netet a router, ha a gép is használja a netet.
Lassan egy éve be van kötve IP TV-vel egybekötve, eddig sose csinált ilyet, az utóbbi 4-5napban viszont folyamatosan ez a gond jelentkezik.
Sáv váltás, csatorna váltás, driver frissítés, router és modem újraindítás és egyéb általános dolgok nem segítenek.
Az eszközök sem változtak, ugyan azzal a laptoppal, tablettel, okos telefonokkal szeretnénk csatlakozni ahogy eddig is, és amikor előjön a gond, akkor mindnél jelentkezik, tehát 100%, hogy a routerrel lesz baj. Mert nyilván nem ment tönkre egyszerre 4-5eszköz wifije.
Sem a gépen, sem az eszközökön semmilyen módosítás nem történt a közelmúltban.

Van ötlete valakinek hogy mi lehet a gond? Vagy találkozott már valaki hasonló problémával?

Ha rossz helyen kérdeztem elnézést.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#31354) Multibit válasza hurrikan (#31353) üzenetére


Multibit
veterán

Rossz helyen kérdezted. ITT tedd közzé a problémádat!

(#31355) hurrikan válasza Multibit (#31354) üzenetére


hurrikan
addikt

Eléggé pang az a fórum ahogy nézem.
Azért köszi. Megpróbálom. Vagy jön válasz vagy nem.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#31356) bagyesz70


bagyesz70
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy Tenda N60-at. Linkeljétek nekem légyszi, hogy melyik Tomato verziót rakjam fel rá.

Köszi: B

(#31357) Multibit válasza hurrikan (#31355) üzenetére


Multibit
veterán

Ha úgy döntesz, hogy új routert veszel, a vásárlás előtt gyere vissza ide! :)

(#31358) Intruder2k5 válasza hurrikan (#31355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól, hogy nem írogatnak bele tizenöt percenként, még nem pang! Elég sokan figyeljük azt is, ha kell, és tudunk, akkor válaszolunk!

(#31359) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#31356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint az ITT látható, RT-N branch-ből származó fw-t használ, a changelog-ban pedig csak a 116-nál említi Shibby, tehát mindenképpen innen választanék! Mivel a wikidevi szerint hardveresen az ASUS RT-N15U-hoz esik közel (cpu egyezik, flash, ram méretre egyezik), így az arra való fw-k a nyerők szerintem! Első körben a legkisebbet javasolnám, más úgyse nagyon fér el 8MB-ban!

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-116-BTgui-VPN.trx

Vagy írsz a kínaiaknak, és elkéred amit Ők használnak! :)

(#31360) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi TP-Link WR1043ND leváltására kersek routert. Sajnos nem elég erős, hogy az emeletre is felküldje a jelet, illetve túl sokszor dobja el a kapcsolatot a gépek felé. Így egy nála erősebb routert keresek, 16.000 Ft körül. Vezetékkel mindössze egy gép van rákötve, de van, hogy másik 8 eszközt kell ellátni WiFi-vel (notebookok, tablet, mobiltelefonok). Az előny, ha USB-n rá lehet kötni a külső merevlemezt, vagy pendrive-ot!
A jelenlegi TP-Link megy majd az emeletre jelismétlőnek, de a nappaliba szeretnék valamit, ami megfelel az előbb említett kritériumoknak. MIt tudtok ajánlani?

Köszönettel: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#31361) Intruder2k5 válasza honyike (#31360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N15U, ASUS RT-N16, illetőleg ha szeretnél hű maradni a márkához, akkor WDR3600 ami árban közel van a megadott értékhez! Mondjuk én ebből leginkább az első kettőt szoktam támogatni!

(#31362) Egon válasza honyike (#31360) üzenetére


Egon
nagyúr

Írtam privit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31363) bagyesz70 válasza Intruder2k5 (#31359) üzenetére


bagyesz70
csendes tag

Köszönöm szépen!

Keresgettem én is egy picit, talán lehet ajánlani.

- Shibby ftp: http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/testing/Tenda/

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#31364) Intruder2k5 válasza bagyesz70 (#31363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, ez is jó! Egyébként Tomato-nál azonos branch-ből származó fw-k jellemzően működnek más routeren is, nem egyszer volt már példa rá, hogy mondjuk valaki feltette az N53 fw-t RT-N12-re figyelmetlenségből!

Egyébként Te feltoltad már? Működik? Az NVRAM törlést semmi esetre se felejtsd el ha feltetted a Tomato-t, mert sok későbbi szívástól kímélheted meg magad! :)

(#31365) Tylerx


Tylerx
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni: egy Linksys WRT54G/GL/GS-t szeretnék lecserélni. Nem ragaszkodom a márkához (ahogy olvasgattam vissza itt, nem karcolnak már annyira a Linksys termékek.), a fő szempont a jelerősség (két helyiség, három betonfal), és a stabil üzem (ez utóbbi nagyon fontos, elég sokat játszom mmo-t, szóval a lag/disconnect nagyon nem barátom). A másik oldalon egy TL-WN881ND pci-e wifi kártya van. Mivel nem értek hozzá, nagyon nem fogom állítgatni az eszközt az alapvető funkciókon kívül. A költségvetés kb. 20-25e forint.

Előre is köszönöm a segítséget

üdv

(#31366) honyike válasza Intruder2k5 (#31361) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Van esetleg másik opció, ha az ár 20.000 Ft köré nőhetne?
Esetleg az Asus RT-N56U-val van tapasztalat?

(#31367) kali válasza Tylerx (#31365) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wr1043nd v2 (fontos a v2, mert a korábbi v1 gyengébb hardveresen, és wifi tekintetében is), tl-wdr3600, tl-wdr4300, vagy ha beépített antennás is okés, akkor rt-n56u, ebben elég jók a beépített antennák.

(#31368) Intruder2k5 válasza Tylerx (#31365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

30-as UPC-hez, és még a 60-ashoz is, megfelel az ASUS RT-12 D1, ami árban is jelentősen a megadott keret alatt van! Ezen 100Mbps portok, és 300Mbps WiFi van, és van rá DD-WRT és Tomato fw is, mivel akárcsak a jelenlegi Linksys-ed, ez is szintúgy BroadCom alapú darab! Árban és teljesítményben is efelett van az RT-N15U, amit annyira nem ajánlok, a beépített antennái miatt, viszont az RT-N16 megint csak jó választás lehet! Ezek már mindketten Gbit-esek, és szintén 300Mbps WiFi-sek, BroadCom Chipset-tel! Ezektől olcsóbban TP-LINK eszközökből válogathatsz, WR-841NDv8, 1043NDv2, WDR3600, bár személy szerint nem preferálom őket, így nem is nagyon szoktam ajánlani!

(#31369) Intruder2k5 válasza honyike (#31366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az is megfelelő lehet, szintén Gbit de már Dual Band is, van rá egy fajta 3rd party fw is, sokan elégedetten használják! Smallnetbuilder-en mindig előkelő helyet foglalt el a versenytársaival szemben!

(#31370) Tylerx válasza Intruder2k5 (#31368) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Hétfőn megyek is vásárolni. :)

(#31371) carr


carr
őstag

Találtam a szekrényben egy Sam know's TP link TL-WR741ND-t.
az fw nem tudom milyen rajta, tekintve, h sztem mikor 2 éve próbáltam, nem sikerült elérnem. Mekkora eséllyel tudok rá tenni openwrt-t, ha elérem?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31372) Intruder2k5 válasza carr (#31371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen jó eséllyel! Mondhatni 100%! Leginkább failsafe módban kellene megpróbálni, de nem itt, hanem a router gondok, vagy az openwrt, vagy a tp-link topikok valamelyikében!

(#31373) carr válasza Intruder2k5 (#31372) üzenetére


carr
őstag

:R igenis. amint beértem az albérletbe, megteszem. :))
Köszönöm.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31374) whatnot


whatnot
őstag

TP-Link TL-WR1043ND általános otthoni használatra jó, vagy érdemes mást nézni?

(#31375) kali válasza whatnot (#31374) üzenetére


kali
legenda

nem rossz, bár kérdés, hogy v1 vagy v2 verziós, mert utóbbi az újabb, ami hardveresen és wifi szempontjából is jobb, erősebb.

(#31376) whatnot válasza kali (#31375) üzenetére


whatnot
őstag

Most konkrétan erre kérdeztek rá, passz, hogy melyik.

(#31377) kali válasza whatnot (#31376) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a fekete színű, úgy az már az újabb és jobb v2, de a képen n750 látható, az meg nem tl-wr1043nd, hiszen az nem dual band, n750 a tl-wdr4300.

(#31378) whatnot válasza kali (#31377) üzenetére


whatnot
őstag

Ok, értem.
Otthoni, egyszerű felhasználó számára van értelme az n750-et venni? Nem hinném, hogy a dual bandet egyáltalán tudnák, mi, nemhogy kihasználnák.
v2 hol kapható amúgy? iponéknál fehéret látok a képen.

(#31379) kali válasza whatnot (#31378) üzenetére


kali
legenda

nem igazán, ritka még az ellenoldal, ami támogatja is, pláne notebook és társai szinten, én is csak a tl-wdr3600 típust vettem, ami már dual band, de "csak" n600, ezt tudom kihasználni.
akinek persze van megfelelő ellenoldal, annak érdemes azonos routert venni.
többnyire v2 kapható már, ha a képet nem is javítják a honlapon.

(#31380) whatnot válasza kali (#31379) üzenetére


whatnot
őstag

Ok, akkor ezek szerint jó lesz.
Kösz, továbbítottam a tanácsot.

(#31381) pINgUCI


pINgUCI
újonc

Sziasztok ! Nagyon nagy dilemmában vagyok. Segítenétek egy routert választani 10ezerig? Emeletes családi házban az lenne a cél, hogy mindenütt legyen wi-fi . ASUS RT-N12 D1-et néztem . Lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem,hogy ez csak sima router összedugom oszt wi-fit és kész is? Vagy ez valami tartozék vagy bővítő cucc ?

(#31382) pINgUCI


pINgUCI
újonc

Sziasztok ! Cisco-Linksys E900 Router gyenge lenne emeletes lakásba a beépített antennájával nem?

(#31383) Gubek-Einste válasza pINgUCI (#31381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #31382
Ez egy sima wifi router, beállítani azért be kell.
A Linksys E900 is jó eszköz dea belső antennák miatt lehet, hogy nem lesz olyan jó jelszint mint egy külső antennással.
Ne írjál ilyen betűkkel.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31384) kali válasza pINgUCI (#31381) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-n12 d1 egy router/access point/range extender kombó.
az senki sem tudja garantálni látatlanban, hogy egy családi házat biztosan lefed, mert az nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalak, beállítások, környezeti tényezők...stb is befolyásolják, de adott tekintetben és árkategóriában az egyik lehetséges jó választás.
némi beállítást igényel, de nem ördöngősség, néhány perc alatt bekonfigurálható.
igen, az e900 sokkal gyengébb szórást produkál.

[ Szerkesztve ]

(#31385) pINgUCI


pINgUCI
újonc

Némileg értek valamit hozzá de a különböző IP címek beállítása és ilyesmi már nem megy. Akkor az ASUST fogom választani . Köszönöm szépen a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#31386) fury71


fury71
aktív tag

Egy Linksys WRT54G szeretnék lecserélni, mert úgy néz ki meghalt a wifi része.
A Netgear JWNR2010-100PES N300-ról mi a véleményetek.
Általános otthoni felhasználásra. Nem kell gigabites LAN.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#31387) Gubek-Einste válasza fury71 (#31386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs vele tapasztalat így nyilatkozni sem lehet róla.
Ami ajánlott ebben a kategóriában az a TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31388) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nem tudom milyen topicba írjak, úgyhogy írom ide. T-home-os netem van és pár hónapja kaptunk speedport hálózati eszközt. Van rajt egy USB port. Arra lehet dugni valamit, hogy hálózati meghajtónak betegye? Egy kis pendit tettem rá, igaz az bootolasra van formázva mert klónozó prog maradt rajt, de arról nem csinált semmit csak elment a hálózatom amíg rajt volt.

(#31389) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Sziasztok !

Ugyan nem routert keresek, hanem switchet a meglévő routerem mellé (Kis servergép)

2 Versenyzőre gondoltam,
Cisco SG100D-08 és a Linksys SE2800-EE

8 portos Gigabitest keresek, ha van eme 2 ön kivül valami tuti tipp szívesen fogadom.

(#31388) KISDUCK

Ebben a topikban hamarabb kapsz választ

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#31390) LuxLux086


LuxLux086
újonc

Az alábbi routerek közül melyiket ajánljátok?

Asus RT-N65U
Asus RT-N56U
Linksys E4200
TP-Link TL-WDR4300
TP-Link TL-WDR4900

4 laptopot, 4 mobilt, és 2 tabletet kéne WiFi--n kiszolhálnia, jelenleg 25 megás T-Home internetet kell megosztania, mely 2 éven belül nőni fog. Fontos a háttértérak kezelésére alkalmas USB, illetve erős WiFi kell, mert 2emeletes, betonfödémes családi házban kell mindenhol értékelhető WiFi, és jó lenne, ha a kertbe is jutna belőle.Jelenleg egy WR1043ND teljesít szolgálatot, és a ház átellenes pontjában nincs internet, ezrért ennél erősebb kell.

Köszi: Péter

(#31391) kali válasza LuxLux086 (#31390) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi szórás tekintetében egyik sem feltétlenül lesz sokkal jobb a jelenleginél - annak tekintetében sem, hogy az nem csak a router függvénye -, illetve akár gyengébb is lehet, de a kicsivel jobbság sem kizárt, ezt nem lehet csak a router típusa alapján megmondani.
jelentős eltérések nincsenek, dual band képes routerek esetén a legtöbb gyártó 3 dBi körüli 2.4 gigahertz és 5 dBi körüli 5 gigahertz antenákkal dolgozik, illetve belső antennák esetén adott értékek fölé mennek kicsivel, hogy némileg ellentételezzék a beépített antennák hátrányát.
a tl-wdr4900 esetén a 2.4 gigahertz beépített antennákkal működik, csak az 5 gigahertz megy a külső antennákon, szóval az nem annyira ideális ilyen tekintetben.
az asus típusok a beépített antennák viszonylatában elég jók, de korlátozó tényező, hogy lévén nincs külső - mozgatható - antenna, az egész routert mozgatni/forgatni kell, ha szélsőséges a helyzet.
az e4200 papíron jó dBi értékű belső antenákkal bír, de a gyakorlatban sok ellenoldallal és eltérő környezetekben sem tapasztaltam, hogy látványosan kijött volna a várt többlet.
amennyiben kell a 3 antennás típus - mert van 3 antennás ellenoldal, ami jobb mint 2t2r képes, ezért képes is kihasználni a 3 antenna nyújtotta többletet -, úgy jó lehet a tl-wdr4300, vagy 2 antennás kivitelben, de azonos hardverrel a tl-wdr3600, illetve ha nem gond a beépített antennák miatti esetleges korlát, akkor jó a két általad írt asus típus, azok közül nekem wifi tekintetében az rt-n56u alatt jobbak a tapasztalatok.
ja, és a tl-wr1043nd nem dual band képes, az újabb routerek már azok, ezért ne csak 5 gigahertz alatt nézd majd az elérhető távolságot, a jel erősségét...stb, mert az eszközöktől függetlenül is sokkal érzékenyebb az 5 gigahertz átvitel a távolságra, akadályokra és egyéb befolyásoló tényezőkre, és így tévesen azt láthatod majd - ha 5 gigahertz képes is az ellenoldal -, hogy az újabb router gyengébb wifi szórásban, mint a régi, pedig az nem feltétlenül igaz, mert esetlegesen csak a 2.4 gigahertz kontra 5 gigahertz technológia különbözete adja a tapasztaltakat.

[ Szerkesztve ]

(#31392) töky76 válasza kali (#31391) üzenetére


töky76
tag

Szia, egy kérdésem lenne. linksys wrt54gl v1.1-et cserélnék le asus rtn56u-ra, és úgy láttam, hogy te nem nagyon preferálod a beépített antennás routereket, egyébként én is tartok tőle, :D de neten is olvastam egy két tesztet róla, meg itt prohardveren, és kifejezetten dícsérik hogy milyen jó a hatótávja.
Tudná azt a hatótávot az rtn56u mint a wrt54gl?
http://prohardver.hu/teszt/asus_dizajnrouter/asus_rt-n56u_es_usb-n13.html
A tp-linket nem preferálom, az asus rtn16-tól meg csak 2 ezerrel drágább,viszont dual band-es és valamivel szebb,újabb :D
Mit mondasz?
Köszi

(#31393) kali válasza töky76 (#31392) üzenetére


kali
legenda

az nem igaz, hogy nem preferálom a beépített antennás típusokat, csak ott több a korlátozó tényező, és azt jellemzően figyelembe kell venni!
sokszor nem mindegy, hogy például csak a mozgatható külső antennákat kell egy routeren viszíntes vagy függőleges síkban megfelelőre beállítani, hogy mondjuk két szintet megfelelően beszórjon, vagy az egész routert mozgatni/forgatni/dönteni kell...
az rt-n56u tekintetében jók a tapasztalataim, többször is leírtam itt (is), hogy beépített antennás létére szépen teljesít.
az nem csak a router, hanem az ellenoldal, környezeti tényezők és beállítások kérdése is, hogy miként teljesítene egy másik típushoz képest, de az rt-n56u az egyik esetleges jó választás.

(#31394) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
valaki tudna mondani nekem olyan routert aminek írdatlan nagy a hatótávolsága? :)

(#31395) Intruder2k5 válasza smallmer (#31394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen! Bármely LAN porttal rendelkező router, egy jófajta UTP kábellel 100 méterig garantáltan helytáll!

(#31396) Egon válasza Intruder2k5 (#31395) üzenetére


Egon
nagyúr

Nemár, merjünk nagyot álmodni! 100 méter, az nudli!!!
Kell kettő darab médiakonverter, pártíz kilométer optikai kábel, no meg néhány jelerősítő, és a máris "irdatlan" távolságokat hidaltál át... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31397) Intruder2k5 válasza Egon (#31396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sőt, mindjárt vonjuk be a modern, műholdas tehcnikát is!

(#31398) Egon válasza Intruder2k5 (#31397) üzenetére


Egon
nagyúr

Remélem érezted az iróniát... ;)
Amúgy szerintem az illető wifire gondolt, a hatótávnál.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31399) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, bátyám szeretne routert venni, és a topikban rákeresve a Linksys EA6400-as helyett is az Asus RT-AC66U-t ajánlottátok, így valószínű az lesz megvásárolva.

Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: Az Asus routerben van lehetőség a DMZ-t no-ip-re állítani, vagy csak dyndns van? Ez azért lenne fontos, mert be van kamerázva a ház, és a kamerák képét küldenénk ki, hogy tudja figyelni máshonnan is a házat.

(#31400) Tylerx válasza Intruder2k5 (#31368) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Szia,

Beruháztam a javasolt Asus RT-12 D1-re, nem bántam meg. Gyors setupot követően minden megy hibátlanul, a jelerősség valamivel jobb, a sebesség pedig közel a kétszerese (22-24Mbs) a korábbinak. Gondolom lehetne ezt még fokozni, ha rendesen be tudnám konfigurálni az eszközöket. (pl. a kliensben lévő wifi kártya a windows szerint 150Mbps-en üzemel..)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.