Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) Joeker67 válasza Intruder2k5 (#32850) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Köszi!

proradeon: neked is köszi!

Akkor nézek egy olcsóbb routert és lesz két hálózat otthon.
Sajna az invitel csak így tud + sávszélességet adni nálunk, ha behúz mégegy adsl vonalat, :F
így lesz 2x5 megás netem!

(#32852) Gubek-Einste válasza kokosmith (#32848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás az lenne ha feltennéd a Transmission-t a WD-re, a router csak USB HDD-re tud dolgozni.
Router-re is nyugodtan telepíthető custom firmware és szükség esetén vissza lehet állni gyárira minden nemű kockázat nélkül.
Ajánlott típusok: TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7, Asus N15U/N16/N56U/N65U/N66U/AC56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32853) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok !

Ma a net szolgáltatót lecseréltem (falun airMAX series) letöltési sebesség 2Mbit/s cseréltem 12Mbit/s-re
stabil egyenlőre :)

A probléma a routerrel van egy régi WN-200R :DDD eddig nem vettem észre hogy visszafogja a netet mérések alapján .. Ha router nélkül mérek :

Router használva :

ASUS Gigabit LAN 802.11a (5GHz), 802.11b (2,4GHz), 802.11g (2,4GHz), 802.11n router is oroz letöltési visszafogást ?

A teszteket többször elvégeztem [link] , [link]
:)

[ Szerkesztve ]

(#32854) Gubek-Einste válasza Dragon27 (#32853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MI a konkrét kérdésed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32855) proradeon válasza Dragon27 (#32853) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Bár pontos Asus típust nem írtál (csak specifikáció adatokat :U ), bármelyik gigabites portokkal rendelkező Asus modell könnyedén lekezeli a 12 Mbit/s-os sávszélességű internet-et.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32856) Dragon27 válasza Gubek-Einste (#32854) üzenetére


Dragon27
senior tag

proradeon

A kérdés az hogy a WN-200R router ennyire képes vagy gyenge alkatrészek okozzák a veszteséget ?

Mire érdemes cserélni TP-LINK TL-WR1043ND , TP-LINK TL-WDR4300 .. vagy Asus ami közel van teljesítményben és árban vagy a TP-LINK is jók

[ Szerkesztve ]

(#32857) proradeon válasza Dragon27 (#32856) üzenetére


proradeon
őstag

Hardver alapján többre is képes lenne a WN-200R. Hogy nálad mégis miért korlátoz, az jó kérdés.

Ha nem várható a közeljövőben ~65 Mbit-nél nagyobb sávszélességű internetcsomagra váltás, akkor akár egy Asus RT-N12 D1 is bőven elég neked, vagy egy TP-Link TL-WR841N.

Ha pedig gigabites router-t szeretnél, akkor tökéletesek az alábbiak (az általad meghatározott árkategóriában):

TP-Link TL-WR1043ND v2.x:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességű internetkapcsolat mellé
- Qualcomm Atheros QCA9558 @720 MHz, 64 MB RAM
- USB 2.0 port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra
- Teljesértékű (450 Mbit linksebesség) N WiFi, 3x3:3 MIMO
- 3 db 5 dBi külső antenna

Asus RT-N15U:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességű internetkapcsolat mellé
- Broadcom BCM47186B0 @500 MHz, 64 MB RAM
- 1 db USB 2.0 port nyomtató megosztásra, FTP szerver futtatásra
- Teljesértékű N WiFi (300 Mbit linksebesség), 2x2:2 MIMO
- 2 db 3 dBi belső antenna

TP-Link TL-WDR3600:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességű internetkapcsolat mellé
- Atheros AR9344 @560 MHz, 128 MB RAM
- 2 db USB 2.0 port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra
- Teljesértékű Dual Band N WiFi (szimultán 2.4 GHz - 300 Mbps & 5 GHz - 300 Mbps), 2x2:2 MIMO
- 2 db 5 dBi külső antenna, 2 dBi nyereség 2.4 GHz-en, 3 dBi nyereség 5 GHz-en

A TP-Link-ek is jók.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32858) Dragon27 válasza proradeon (#32857) üzenetére


Dragon27
senior tag

megtaláltam a hibát ,. QOS Wan Setting Bandwidth: 10000 kbps volt :( eddig észre se vettem

de lehet lecserélem Asus RT-N15U mert bővíteni is szeretném gigabit switchemet :)

:R köszi

(#32859) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Az összefoglalóban írjátok:

Asus RT-N15U:
- Akár 800 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé

Asus RT-N16:
- Maximum ~140 Mbit-es sávszélességû internetkapcsolat mellé

E mellett pedig többször úgy hivatkoznok az N16-ra, mint az N15U-nál erősebb vasra.
Ha erősebb, akkor miért bír kevesebb sávszélességet?

(#32860) kokosmith válasza Gubek-Einste (#32852) üzenetére


kokosmith
tag

Szia. Köszönöm szépen a válaszod. Esetleg lenne itt valaki, aki tett is már fel transmissiont wd cloudra, és megtudná nekem csinálni távolról Team viewer vagy hasonló segítségével?

(#32861) proradeon válasza Proci85 (#32859) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Összességében maga a hardver valamivel erősebbnek mondható, mert bár egy régebbi, és 20 MHz-el alacsonyabb frekvencián járó processzor jár benne, RAM-ból dupla annyi van benne, mint az RT-N15U-ban. Utóbbi csak azért tud nagyobb sávszélességű internetet lekezelni, mert hardveres NAT-ra képes gyári firmware-rel.

Jómagam csak akkor szoktam ajánlani az RT-N16-ot, ha viszonylag kis sávszélességgel torrent-et szeretne futtatni valaki a router-en. Egyébként inkább RT-N15U, tekintve, hogy olcsóbb ~5 ezer forinttal.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32862) Intruder2k5 válasza Proci85 (#32859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-N16 régebbi modell, abban még nincs hardver nat!

Viszont usb alkalmazások vonatkozásában (ftp, torrent, stb...) jobban terhelhető az N16!

(#32863) Proci85 válasza proradeon (#32861) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszönöm a választ. Torrentet biztos nem futtatok routeren. FTP, fájl megosztás. Távoli szerverek (VPS) elérése, felhőben történő adatmozgatás lesz később. Tehát ha a szolgáltató emel a jelenlegi 40/20 sávszélességen, annak maximális kihasználása fontos lesz később.
800Mbit jól hangzik, de képről szegény n15U elég bizar. Az n16 kellemesebb, megszokottabb design, ezért kacsingatok arra felé, csak feltünt a nagy eltérés a átvihető sávszélességben.

"Az ASUS RT-N16 régebbi modell, abban még nincs hardver nat!"

Tomatoval n15U alatt sincs kihasználva, ha jól bogarásztam a szavaitókból(?).

[ Szerkesztve ]

(#32864) Intruder2k5 válasza Proci85 (#32863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez így van! Jelenleg a 3rd party fw-k semmilyen routeren nem támogatják a hardver nat-ot! Tomato-ba nem régen került be egy úgy nevezett "bcm_nat", ami a mérések szerint körülbelül 30%-os gyorsulást eredményez, és ez igaz az N16-ra is, megfelelő build választása esetén!

http://tomato.groov.pl/?p=450

(#32865) Gubek-Einste válasza kokosmith (#32860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erről inkább a saját témájában kellene érdeklődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32866) kokosmith válasza proradeon (#32849) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ. A probléma csak az, hogy a WD Cloud nem csatlakozható USB-n keresztül, csak UTP-vel, ezért lett volna jó olyan router, aminek a torrent kliense elér hálózati meghajtókat is.

(#32867) Intruder2k5 válasza kokosmith (#32866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Alternatív, 3rd party firmware-el szerintem erre bármelyik router képes, CIFS-el be tudod mountolni a hálózati megosztásodat a router filerendszerébe, és onnan simán tudja használni a saját torrent kliense is!

Gyári szoftverrel viszont felejtős!

[ Szerkesztve ]

(#32868) kokosmith válasza proradeon (#32849) üzenetére


kokosmith
tag

Illetve még az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy a külső antennák és az AC kompatibilitás érdekében érdemes lenne még egy kisebb összeget rászánni és beruházni egy Asus RT-AC66U-ra? Vagy mondjuk a bruttó 45 ezerig már más kategóriát javasolnál?

Köszi előre is!

(#32869) kokosmith válasza Intruder2k5 (#32867) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Huh, ez szuperül hangzik. Kicsit úgy érzem, egy routert ezzel a Tomato firmware-el könnyebb és biztonságosabb piszkálni, mint a WD Cloudot, jól érzem?

Kezd meggyőzni ez az ASUS cucc a Tomato-val, lehet ilyesmire ruházok akkor be.

(#32870) proradeon válasza kokosmith (#32868) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Sajnos az RT-AC66U-ról nem lehet elmondani, hogy egyesítené az RT-AC56U és az RT-N66U előnyeit. Az RT-AC66U-ban ugyanúgy 600 MHz-es processzor van, mint az RT-N66U-ban, és ugyanúgy nincs rajta USB 3.0-s port (Persze megemlítendő, hogy az USB 3.0 jelenleg kb. semmi előnyt nem jelent a 2.0-s port-hoz képest router-ek esetében.)
Az RT-AC66U egyetlen előnye (az AC1750-et leszámítva, de erről lentebb írok) az RT-AC56U-val szemben az, hogy külső antennákkal szerelt. Ez elméletileg jobb lefedettséget biztosít, mint az RT-AC56U belső antennái, de ez a gyakorlatban nem feltétlenül igaz, ill. nem feltétlenül jelentős mértékű.

Úgy vélem csak akkor éri meg az RT-AC66U a plusz ~6000 Ft-ot, ha ki tudod majd használni AC képes klienssel az AC1750 szabvány által nyújtott többlet sávszélességet. (Mert ugyebár az RT-AC56U 'csak' AC1200-as.)

Én magam biztos az RT-AC56U-t választanám azt figyelembe véve, hogy 6000 Ft-tal olcsóbb, és 800 MHz-es processzor van benne. Azt, hogy te melyiket választod, az a te döntésed. ;)

A keret 45 000 Ft-ig való kibővítése pedig nem növeli a választékot, mert az RT-AC66U után már csak az RT-AC68U jön a maga 54 ezres árával. Erről viszont már elmondható, hogy egyesíti az RT-AC56U és az RT-N66U előnyeit. Sőt ...

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32871) kokosmith válasza proradeon (#32870) üzenetére


kokosmith
tag

Szuper! Nagyon szépen köszönöm, ez igazán részletes leírás és indoklás volt. Én sem gondolom hogy nagyon égető szükségem lenne az AC1750-re, főleg nem felárért. Ha sikerül eljutnom a vásárlásig, akkor még lehet kérnék segítséget a firmware telepítésben. Köszi mindenkinek! Illetve még lesz egy nagyobb lélegzetű kérdésem egy másik ház hálózatának lefedésében, de ezt még meg kell fogalmaznom. Szuperek vagytok!

(#32872) kokosmith


kokosmith
tag

Lenne még 1 dolog, amiben szeretném a hozzáértők segítségét kérni.

Adott egy családi ház, melynek az alsó emeletének bal szélső szobájában, abszolúte a szélen (ablak mellett) van egy Linksys WRT160NL Router, ide van bekötve a net is, a kábelmodem is itt van. Ebben a szobában állandóra rá van kötve egy asztali PC, illetve egy HP laptop néha kábelen, néha WIFI-n csatlakozva ebből a szobából. Az alsó szint túlsó, jobb oldali szobájában (távolság kb 10-12m), van egy X-Box 360, ami WIFI-n csatlakozik a hálózathoz. A hálózatra még csatlakozik 4 mobiltelefon, illetve még 1 HP laptop.

A probléma egyszerű, a ház lefedettsége nagyon gyenge, az emeleten szinte alig elérhető a jel és a hálózat, gyakran ledobja a mobilokat és a laptopot is, illetve az X-Box Live-ot használva sem kielégítő a netkapcsolat, valamint ebben a szobában is gyenge a jel.

Az internetet a T-Home szolgáltatja, 50/5 Mbit kábelnet.

Abban kérném a segítségetek, hogy hogyan lehetne ezt a házat a lehető legjobban és ésszerűen lefedni úgy, hogy ne kelljen kábelezni.Sajnos olyan a ház felépítése, hogy sehol sem lehet jól elrejtve elvinni a kábeleket, ezért is kerülendő. Powerline megoldásban is gondolkodtam, viszont nem vagyok biztos benne hogy ehhez a megfelelő pontokban van esetleg hálózati dugalj (mondjuk a lakás középső részén, vagy az emeleten középen elhelyezve). Az se lenne baj, ha a meglévő router beépíthető lenne valahogy, ezzel is csökkentve az újabb kütyük és beruházás számát. Árban ötletem sincs mennyibe kerülhet ez, úgyhogy nagyon keretet sem tudok rá belőni. 1-2 verzió érdekelne, és ár-érték arány függvényében lehetne mérlegelni. 30-40 ezer Ft mondjuk beleférhet bruttóban.

Amennyire utána néztem, a Powerline és a Wifi Access Point lehet megoldás, mert sajnos kábelen az Access Pointig sem tudom elvinni a netet kultúrált módon.

Semmilyen extra igény nincs itt, átvigye az 50Mbitet, a lakás le legyen fedve legalább annyira, hogy az emeleten ha nem is a teljes 50 Mbit, de legalább 15-20 Mbit fogható legyen szakadásmentesen, illetve a dolgozószobában ahol a router van és a lenti távolabbi szobában lévő X-Box teljes sebességet tudjon kapni. Értelemszerűen azért itt is a fejleszthetőség a szempont, tehát ha új eszközök kerülnek a hálózatba, ne elavult kütyük szolgálják ki, de semmi hiper mega technológia nem szükséges.

Nagybátyámnál kéne valamit összehoznom, azért írok sok helyen bizonytalan tényezőt, de ha valami fontos info kimaradt a tervezéshez, akkor annak gyorsan utánatudok járni.

Hálás köszönetem előre is a segítő válaszokért.

(#32873) tthom


tthom
senior tag

Hirtelen két ötlet:

1. Ha van szőnyeg, vannak lapos UTP kábelek, fel se tűnik, ha alatta átvezeted a szoba túlsó felébe és máris közelebb van a ház mértani közepéhez, tehát jobb lesz a lefedettség
2. A jól ellátott szoba ház közepéhez legközelebb eső részébe raksz egy repeatert..

Ez a kettő nem kerül sokba és könnyen kivitelezhető. A powerline is jó lehet, ott sem kell nagyban gondolkodnod, elsőkörben megnézed, hogy a netes szoba árama melyik szobáéval van együtt. (biztosíték le-fel), aztán oda is rakhatsz APt, amihez a netet a powerlineból kapja. Szerencsés esetben egy emeleti szoba is együtt megy azzal a körrel és akkor az emeleten egy AP beszórja azt a részt wifivel a dugaljtól.

A lényeg, hogy akár 1 jó routerrel is belőheted nagyjából a házat, ha középre sikerülne betenned valamit.

[ Szerkesztve ]

(#32874) kokosmith válasza tthom (#32873) üzenetére


kokosmith
tag

Köszi a választ.

A 2 szobát egy hosszú, járólapos előszoba választja el, 2 ajtót leszámítva szinte tiszta rálátás van a router és az X-Box között (nyilván belelóg az a fránya fal is, kettő is, szóval ez mégsem igaz). Szőnyeg ebben az előszobában nincs, tehát alatta nem tudom elhozni, meg az ajtók alatti szegélyek is olyan szerencsétlenek, hogy nem lehet jól elvinni.

Én is hasonlóban gondolkoznék, a Powerline és egy erős repeater, ha ennél nincs praktikusabb megoldás, akkor örülnék javaslatoknak konkrét típusok tekintetében mindkét eszközre.

Illetve repeater esetében alapfeltétel lenne, hogy ne kelljen váltogatni a kapcsolatok között, legyen egy SSID egy jelszóval, és az eszközök automatikusan lépjenek át az erősebb jelre, amennyiben ez megoldható.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32875) tthom válasza kokosmith (#32874) üzenetére


tthom
senior tag

Nem is a két szobánál gondoltam a szőnyegre, hanem ahol most van a router, abban.. Csak átvinni a szoba másik végébe, közelebb a ház közepéhez. /azt írtad, hogy a ház egyik sarkában van most, ha át tudnád helyezni szobán belül, már lehet az is sokat számítana /

Ha van szőnyeg, egy próbát megér egy normál kábellel, aztán utána is lehet finomítani. De ha van powerline kapcsolat a ház két szintje között, talán az a legjobb.

(#32876) kokosmith válasza tthom (#32875) üzenetére


kokosmith
tag

Bocs, akkor félreértettelek. Mindenképp komolyabb megoldást szeretnék, mert ez egy kisebb dolgozószoba, tehát max 1,5m-t tudnék csak nyerni, ami a ház méretét tekintve elhanyagolható, nem beszélve a kábelekről amik átmennének a szobán.

Másrészt most az íróasztalon van a modem, router, egy laptop és alatta a PC, így a kábelek az asztal mögött elvannak. Ha elviszem a routert a szoba másik felébe, akkor helyből 3 plusz kábelt kell szőnyeg alá söpörnöm (1 a router és modem közt, 2 pedig a router és 2 gép között).

Ne érts félre, természetesen nem leszólni akarom az ötletet, hálás vagyok a segítségedért az ötletelésben, de átütőbb sikert szeretnék elérni, ami nyilván anyagi ráfordítást igényel, de hát ez van...

Természetesen megnézetem este, hogy melyik konnektor van közös hálózaton a dolgozószobával. Úgy talán könnyebb megtalálni a legmegfelelőbb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#32877) melan


melan
senior tag

sziasztok! lecserélném a tp-link 941nd-met egy gigabites routerre. az 1043-as megfelelne, ha kellően erős az antennája. emelett a tenda 330r-el szemezek . vélemény?

(#32878) proradeon válasza melan (#32877) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A Tenda W330R harmatgyenge még a TL-WR1043ND v1.x-hez képest is, a TL-WR1043ND v2.x-hez képest pedig végképp. Tehát a TP-Link TL-WR1043ND v2.x ajánlott. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32879) tthom válasza kokosmith (#32876) üzenetére


tthom
senior tag

Én nem haragszom, tervrajz nélkül csak tippel az ember. Nálunk pl, ahol bejön az UPCos net, abban a szobában 5 métert lehetne nyerni és kb. a lakás középpontjába kerül a dolog. :)

Akkor neked marad a Powerline. Kideríted melyik van közös dróton, aztán ahhoz a konnektorhoz telepítel egy APt, ami belövi neked a felső szintet. Aztán ha már meg van a két powerline, akkor kipróbálhatod, hogy a ház többi részébe mennyire tudja átvinni a netet és még bővítheted a rendszert, amennyire szükséges. Mivel a wifi sebessége összemérhető ezekével, simán lehet, hogy annyit átvisz, ami elég a vezetéknélkülihez. Még az is lehet, hogy akár 4 szobába is tehetsz APt, az már lefedi a házat rendesen. :)

Mondjuk a powerline adapter nem olcsó, de APből ideiglenesen akár vaterás 2000ft-os netgear is jó.

(#32880) proradeon válasza kokosmith (#32872) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A szóban forgó WRT160NL nagyon régi modell. Ezzel még nem is lenne gond, de a külső antennáinak a nyeresége mindössze 1.8 dBi, ami nagyon kevés. Ennél még a RT-AC56U belső antennái is nagyobb nyereséggel bírnak (3.8 dBi). Ha esetleg - az előző beszélgetésünkből kiindulva - veszel magadnak egy RT-AC56U router-t, beüzemelés előtt érdemes lenne kipróbálni nagybátyádnál, hogy ugyanarról a helyről, ahol most a WRT160NL van, mennyire képes WiFi-vel lefedni a lefedendő területet. Ha esetleg az RT-AC56U elfogadható lefedettséget nyújt, akkor érdemes lenne belefektetni egy TP-Link TL-WR1043ND v2.x-be, mert az 5 dBi nyereségű külső antennákkal rendelkezik, így nagy valószínűséggel elég korrektül le tudná fedni a területet. DE! Sajnos a körsugárzó antennák főleg horizontális irányba sugároznak, így mindig gondot jelent a WiFi emeletes házak esetében. Megvan rá az esély, hogy az emeleten alacsony lesz jelszint. Ezt kábelezés nélkül úgy lehet megoldani, hogy pl.: veszel egy TP-Link TL-WR841N-t az emeletre, raksz rá OpenWRT firmware-t, és kliensként csatlakozol az alsó szint WiFi hálózatára. Így bár a felső hálózat egy külön WiFi hálózat lesz, de legalább lesz megfelelő jelszint (viszont az 50 Mbit kizárt, hogy átjöjjön).

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32881) kokosmith válasza proradeon (#32880) üzenetére


kokosmith
tag

Hello,

Te ezek szerint a Powerline megoldást kizárnád akkor is, ha az emelet egyazon biztosítékon van? (ez persze szinte kizárt).

(#32882) proradeon válasza kokosmith (#32881) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem zárom ki a Powerline adapter-ek alkalmazását, viszont ha van lehetőség egy nagyobb nyereségű antennákkal rendelkező router-rel letesztelni, hogy mennyivel jobb a lefedettség, addig felesleges Powerline adapterekkel próbálkozni. Utóbbiakat én csak végső megoldásként szoktam javasolni.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32883) Brogyi válasza kokosmith (#32881) üzenetére


Brogyi
senior tag

Powerline persze. Képzeld el amikor a szomszédod bekapcsolja a kávédarálóját. Az nem csak a dróton hanem a levegőben az egész spektrumot megszórja. Tuti leszakadsz a netről. Tudod mit, vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#32884) kokosmith válasza Brogyi (#32883) üzenetére


kokosmith
tag

Ez a veszély családi ház esetében is fenn áll, vagy panelban jellemzőbb?

(#32885) Intruder2k5 válasza kokosmith (#32884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet Brogyi fórumtársnak vannak ezzel rossz tapasztalatai (mint nekem a TP-LINK-el), amit mindenképpen meg kell hallgatni, és figyelembe kell venni, de ez ugye automatikusan még nem jelenti azt, hogy mindig rossz lenne! Kolléganőmnél az Invitel pakolt be PowerLine adaptereket (sajnos a márkáját nem tudom) az IPTV boxoknak, és kifogástalanul működnek! Bár nem panel, de 4 emeletes társasház!

Mindettől függetlenül én is az UTP kábel híve vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#32886) tthom válasza Intruder2k5 (#32885) üzenetére


tthom
senior tag

Meg hát powerline adaptert se egy cég gyárt.. Ha valaki nem fél attól, hogy utána esetleg el kell adnia, azért egy próbát megér két darab vásárlása.

(#32887) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlotok max. 6-7 ezer Ft-ért? Nincs semmi extra elvárás, csak legyen megbízható, és lehetőleg erős Wi-Fi-je legyen, egy lassabb netet kéne megosztania, szóval a sebesség nem szempont... Ami még fontos, hogy NE legyen TP-Link, mert besz*ptan már 1-2-vel, úgyhogy nem bízom a márkában.

Köszi előre is! :R

(#32888) kali válasza tibz03 (#32887) üzenetére


kali
legenda

szia,

rt-n12 d1
arra senki sem tud garanciát adni, hogy bármelyik is nem pusztul be 1 - 2 év alatt, néha a legolcsóbb tp-link is megy sokkal tovább, máskor meg a drágább és "márkásabb" is elfekszik 2 éven belül...

(#32889) tibz03 válasza kali (#32888) üzenetére


tibz03
őstag

Az RT-N12 E egy ezressel olcsóbb. Az miben kevesebb, mint a D1?

(#32890) kali válasza tibz03 (#32889) üzenetére


kali
legenda

azt lehetőleg ne!
gyengébb hardver, és kisebb dBi értékű antennák.

(#32891) krealon válasza tibz03 (#32889) üzenetére


krealon
veterán

- Ralink chipset
- Nincs alternativ firmware ( !!! )
- Gyari firmware nem tudja a Repeater es az AccessPoint modot.

(#32892) tibz03 válasza kali (#32890) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi! Esetleg valami olcsóbb? :D

(#32893) tibz03


tibz03
őstag

Ez esetleg ér ennyit?

http://hardverapro.hu/apro/tp-link_wr842nd_1

Ez helyben lenne. Tudom, hogy TP-Linket nem akartam, de itt Debrecenben az általatok említett ASUS-t 8k alatt nem úszom meg... Pesten bezzek 6200-ért is van.
Na mindegy, szóval ez jó lehet?

(#32894) kali válasza tibz03 (#32892) üzenetére


kali
legenda

olcsót, megbízhatót, "erős" wifi szórással, és még ne is tp-link legyen?!?! :N
nem, ennyi igényt nem lehet teljesíteni, de ettől is olcsóbban, én tl-wr841nd v8 típust vennék! :))
nem tudom, hogy neked milyen típussal volt problémád, de a régebbi verziós (például v5, de pláne a v3) tl-wr841nd is sok helyen megy bőven több, mint 2 éve.
a tl-wr842nd esetén a v2 lenne a jobb, de végszükség esetén bepróbálhatod a linkelt hirdetésben szereplő v1-et is, hátha...
ellenkező esetben betámadod a helyi edigital üzletet, a kiírásuk szerint 1 napon belül szereznek tl-wr841nd (v8) típust 6890 ft ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#32895) tibz03 válasza kali (#32894) üzenetére


tibz03
őstag

Pontosan a 841ND-vel (vagy N? a fix antennás) volt bajom. Egy rakás szutyok, használhatatlan volt. Újonnan vettem. Akármilyen firmwaret tettem rá, rendszeresen szakadozott vele a net.

Szerintem bepróbálom a hirdetésbelit, ha enged az árból egy keveset...

Köszi a segítséget! :R

(#32896) Intruder2k5 válasza tibz03 (#32893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

7200-ért pikpak ponton átveheted Debrecenben is az ASUS-t!

(#32897) kali válasza tibz03 (#32895) üzenetére


kali
legenda

"n" a fix, az "nd" pedig a levehető/cserélhető antennás.
pedig pont a tl-wr841n(d) típusból tudnám hirtelen a legtöbbet összeszámolni fejben, ahol régóta mennek routerek, és csak ritkán hívnak, jellemzően ha új eszköz kerül a házhoz, és fel kell venni a mac adress engedélyezési listára, szülői felügyelet módosítása, vagy ilyesmi, estleg ha változik a wifi környezet, mert más is ráköltözik a korábban beállított csatornára, vagy annak valamelyik szomszédjára, és amiatt szakadozik a wifi kapcsolat, de ezeket általában telefonon megoldjuk - és ilyenek ugye nem csak egy gyártónál adottak, hanem bármilyen router esetén.

[ Szerkesztve ]

(#32898) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Sziasztok!

Mivel szakadozik a netem, és gyanús, hogy router (ki-bekapcs megoldja a problémát), ezért cserélni szeretném. Ezzel együtt szeretném megoldani azt a problémát, hogy a kb. 10 méterre lévő házba is megfelelő minőségű jelet tudjak sugározni, mert a jelenlegi wifiépphogy átjut a falon. Tudtok erre komplett megoldási "csomagot" javasolni? Milyen routert vegyek, hozzá milyen jelerősítőt stb,?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#32899) tibz03 válasza Intruder2k5 (#32896) üzenetére


tibz03
őstag

Igaz, csak nem debreceni vagyok, hanem egy környező falubéli, és csak pénteken leszek Debrecenben, addig pedig nem érne oda a router - csak hogy még tovább bonyolítsam a dolgot. :D

De akkor már 8k-ért van az Edigitalban. Úgyhogy még átgondolom.

(#32900) proradeon válasza rasurosenpai (#32898) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Mi a jelenlegi router típusa? Mekkora sávszélességű internethez kellene?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.