Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26537) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#26536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen vannak ilyesmikre képes routerek! Bár DLNA-t én nem használok, de torrentezni azt szoktam, és erre én is egy ASUS RT-N66U-t használok, egy 2,5"-os 320-as WD winyóval! 3-4MB/sec letöltést gond nélkül viszi, párhuzamosan az 5-600kbyte/sec feltöltéssel, bár ezt is leginkább csak tesztként próbáltam, általában ettől sokkal lassabbra limitálom a dolgokat! HDD-ről és HDD-re másolás tekintetében is van szórás, 10-15MB/sec közt szokott alakulni, kinek ennyi, kinek annyi, ez kliens és protokoll függő is! Samba, FTP, stb... Ja, és nekem két kliens fut rajta, más is ezt használja a családban!

Ha ettől olcsóbbra gondoltál, akkor RT-N16, vagy akár TP-LINK-ek közül is válogathatsz, persze más típusokra más-más szoftvert szokás tenni! ASUS-ra Tomato, TP-LINK-re OpenWrt...

De egy dolgot azért mindenképpen le kell szögezni, egy NAS-al sosem fog vetekedni másolási sebesség tekintetében, viszont így megúszhatod egy eszközben a kettőt!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.