Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) Hi!King válasza Tapsi (#94886) üzenetére


Hi!King
őstag

A kurva nagy különsbég, hogy öcsémék közelében nincs magánbölcsi vagy magánovi, mert egyébként fizetőképes kereslet sincs rá. Teljesen más kategória a kettő. Ahol meg van, ott is teljesen más, mint írtam, mert németeknél (ahol bátyám él, és nem, nem fizet magánovit) eleve az állami oktatás színvonalasabb, a középrétegnek (nem a felső-középnek) nincs szüksége magánovira, magánsulira, a bölcsi az tényleg van ahol ott is necces, mármint hogy nem szar, hanem csak magán van vagy nincs. Itthon meg mint írtam, hogy épp az is gond, hogy a magánoktatás nem az állami hiányosságait kívánja kiküszöbölni, hanem bizonyos körökben státusszimbólum, de attól még hasonló (hasonlóan rossz) módszertant várnak el a szülők, ami nyugati országokban már az államiból is kikopott.

Oda költöztek, ahol konkrétan öcsém dolgozik, egyébként nem egy világ vége hely.

(#94902) Tapsi válasza aAron_ (#94900) üzenetére


Tapsi
addikt

A WISE ugye deklaráltan a fizetésforgalomra koncentrál, ez a stratégiai célja is. Mivel nem tart egzotikus/kockázatos eszközöket, ezért nem látom, hogy milyen veszély fenyegetné.

(#94903) HussarF

Akkor most már hivatalosan is kijelenthetjük, hogy j0k3r! elképzelése nyert PredatorZoli-éval szemben vagy még nagyobb kilengés kell hozzá? ;]

Január-februárban bennem is bennem volt kicsit FOMO, mert 2500 eur ott csücsül december óta a 2022-es TBSZ-emen, de ellenálltam a kísértésnek, hogy bevásároljak. Hátha most kifizetődik a piac időzítéses próbálkozásom :DDD

(#94904) Hi!King válasza julius666 (#94891) üzenetére


Hi!King
őstag

Én nem tartok sok pénzt Wise-nál, de ha nem csalnak, akkor szerintem az üzleti modelljük biztonságos, mert ezeknél a bankoknál, befektetési bankoknál tartják a pénzedet:
https://wise.com/help/articles/50VrYRVwHcsYeKzvWbjf3n/how-our-eu-entity-wise-europe-sa-safeguards-customer-funds

Ha ezek bedőlnek, akkor hacsak nem aranyrudakban tartod otthon a pénzed, így is, úgy is megszívnád.

Persze ehhez képest nyilván a Wise-ban sem lehet 100%-ig bízni, hiszen láttunk már sokmindent.

[ Szerkesztve ]

(#94905) j0k3r! válasza HussarF (#94903) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Tök más a stratégiánk PredatorZoli-val, nyereség szempontból biztosan jobban áll, mint én :)

some men just wanna watch the world burn...

(#94906) julius666 válasza aAron_ (#94900) üzenetére


julius666
addikt

Uhh, el is felejtettem, hogy már tőzsdén vannak. Köszi, ez a tipp most jól jött, valóban - egyelőre - nincs nagy ok az aggodalomra úgy tűnik. :R

#94902 Tapsi:
Ha egy hete kérdeznek az SVB-vel kapcsolatban, arra tudtad volna írni, hogy egyébként tőkeáttétes poziban vannak hosszú kötvényekre, kockázatos hely? Naugye. ;]

(#94907) HussarF válasza j0k3r! (#94905) üzenetére

Mármint arra gondoltam, hogy "lesz még itt baj, mert kiesnek a csontvázak a szekrényből" vs. "a bezuhanás a nagy érdeklődésre tekintettel elmarad" :)

Nyilván mindkettő mellett voltak érvek. Én is kezdtem már kondícionálni magam a gondolathoz, hogy amit büdös volt megvenni 91-en (VWCE), azt majd mosolyogva megvehetem 96-7-en vagy magasabban. De azért az előbbit éreztem hihetőbbnek. Fene tudja meddig megy le, 90-re raktam be még tavaly december közepén vételi megbízást, hátha az teljesül majd most. Bár ebben a hangulatban lehet még lejjebb is pozícionálhatnám, de aztán a végén tényleg kimaradok :DDD

(#94908) Tapsi válasza julius666 (#94906) üzenetére


Tapsi
addikt

Semmit sem tudtam volna írni, mert azt se tudtam, hogy mi az az SVB. :) De hát az egy bank, nyilván kockázatosabb eszközöket tart, mint egy fizetési szolgáltató, aki elég transzparens (tőzsdén jegyzett cég), és a stratégiai célja továbbra is a fizetésforgalom biztosítása, az üzleti modellje is szemmel láthatóan fenntartható.

(#94909) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Venném az első részvényeim az Ersténél, de nem egészen világos minden.
Úgy tudom, a piaci árat kell választanom, ha a jelen pillanatban elérhető legjobb áron akarom megvenni... De miért van az, hogy a megbízás értéke az előző napi záróárhoz képest 15%-al növelten kerül rögzítésre?

[ Szerkesztve ]

(#94910) PredatorZoli válasza SzekeresPeti (#94909) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A piaci áras megbízás az így működik. Adják limitárasat.

(#94911) bandus válasza SzekeresPeti (#94909) üzenetére


bandus
veterán

piaci áras megbízásnál belekalkulálja azt is, hogy a trade order kiadása között és a teljesülés között eltelt időben elmászik jelentősen az árfolyam, ezért teszi rá a biztonsági tartalékot. ha limitáras megbízást adsz, akkor nem csinál ilyet. pl 10 db részvényt akarsz venni max 100 eur/db áron, akkor ahhoz csak 1000 eur kell. míg ha nem adsz meg limitet, akkor az említett 1150.

szerk: ez rc-n is így működött :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94912) SzekeresPeti válasza PredatorZoli (#94910) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Miért van erre szükség? Az RC-n volt egy könyv, amiben láthatóak voltak h hány db van egy adott részvényből és mekkora áron, azokat meg is lehetett venni annyiért.

(#94913) SzekeresPeti válasza bandus (#94911) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Ja, értem, köszi.

(#94914) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

zprv -6,5% csak ma :DDD
Szerintem ennyiért jó deal, már 47 alatt van

[ Szerkesztve ]

(#94915) Hi!King válasza SzekeresPeti (#94912) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem tudom hogy volt az RC-nél, de Ersténél (és KBC-nél, ahol most van a számlám) úgy van, hogy 15 perces késleltetett adatokat látsz.

A piaci áras vételi megbízás gondolom azért úgy működik, hogy az előző napi záráshoz képest 15%-al növelt ár, mert így nagy eséllyel azonnal teljesül a vétel az aktuális eladási áron (amennyiért legolcsóbban árulja valaki), ami nyilván jó esetben közelében sincs az előző napi zárás + 15%-nak.

De ne piaci árassal vegyél, mert megszívod ha nincs árjegyző és nagy a spread (eladási és vételi ajánlat közötti rés), adjál limitáras megbízást. Akkor is, ha nincs realtime előfizetésed, és a 15 perces késleltetett adatokat látod.

(#94916) bandus válasza PredatorZoli (#94914) üzenetére


bandus
veterán

eh, mégis ebbe kellett volna topni a jpgl helyett :W :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94917) peetie1 válasza PredatorZoli (#94914) üzenetére


peetie1
aktív tag

Kár hogy pénteken elvásároltam 50ért a havi keretet :( Egyszer majd csak sikerül az ingadozás jó oldalán is vennem :D

(#94918) julius666 válasza PredatorZoli (#94914) üzenetére


julius666
addikt

Gondolom tele van kisebb amcsi bankokkal. :))

(#94919) Ixion77 válasza PredatorZoli (#94914) üzenetére


Ixion77
őstag

TA alapján egyértelmű támasz, beszállóhely. De inkább megvárom a következőt, 45-nél jövő héten :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#94920) julius666 válasza Ixion77 (#94884) üzenetére


julius666
addikt


lmao

[ Szerkesztve ]

(#94921) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Biden says customers can access their money after regulators shut down Silicon Valley Bank & Signature Bank, and announces actions:
Management will be fired
Investors won't be protected
Those responsible will be held accountable
U.S. will reduce the risk of this happening again

(#94922) SzekeresPeti válasza Hi!King (#94915) üzenetére


SzekeresPeti
tag

És ha véletlenül magasabb árat adok meg, mint a kötésnél elérhető legolcsóbb ár, akkor melyiken kapom meg végül a részvényt?

(#94923) emvy válasza SzekeresPeti (#94922) üzenetére


emvy
nagyúr

A jobb arat kotelezo adnia a jegyzonek.

while (!sleep) sheep++;

(#94924) bandus válasza SzekeresPeti (#94922) üzenetére


bandus
veterán

ez esetben te vagy az agresszor, és az order bookban lévő legalacsonyabb áron teljesül az ügylet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94925) PredatorZoli válasza julius666 (#94918) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Van benne bőven, 25%-a a követett indexnek financials.

(#94926) julius666 válasza PredatorZoli (#94925) üzenetére


julius666
addikt

Egy valag kis banknál szüneteltették a kereskedést ma. Vajon ezeknek az ETF-eknek, amik tartalmaznak a beragadt papírokból az árazásában ez hogyan jelenik meg? Belekalkulálja a piac, hogy esélyesen kuka a tartalmazott részvény pakk egy része és kvázi "ár alatt" megy az ETF, vagy nem és ha hivatalos lesz, akkor esik még egy kellemeset?

Nyilván az alapkezelő se eladni, se venni nem tud a hivatalosan is férges bankrészvényekből, ez valamennyit mindenképp torzít.

[ Szerkesztve ]

(#94927) SzGee


SzGee
aktív tag

VIX +16% az indexek meg +/- 0-ban... érdekes... :U

If you leave me, can I come, too?

(#94928) 360xbox360 válasza emvy (#94923) üzenetére


360xbox360
tag

Pár kezdő kérdés :R
1. Abban az esetben mi történik, ha megadok egy megbízást a mai napra, 100db 100€-ért, de csak 50db teljesül? Levonja a 7€-t és lesz 50db-om 100€ alatti árral?

2. Tettem be eladást 11.7-re viszont most jött az üzenet, hogy 11.88on teljesült. Miért adta el valakinek drágábban? Ez átlag ár vagy az összes darabot ennyiért adta el?

3. Ha visszavonom a megbízást akkor van 7€-s Xetra költség?

#94929bandus editáltam azóta sry.

[ Szerkesztve ]

(#94929) bandus válasza 360xbox360 (#94928) üzenetére


bandus
veterán

1. igen, 3. nem 2. mert már volt az orderbookban magasabb árú vételi ajánlat, itt a másik irányból voltál most te az agresszor.

szerk: megigazítottam a számokat :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94930) j0k3r! válasza SzGee (#94927) üzenetére


j0k3r!
senior tag

A VIX csak a 30 nap, vagy annál távolabbi lejáratú opciókat "számolja". Ma lehet egy semleges nap, miközben a háttérben már elkezdtek put-okkal hedgelni a nyárra.

some men just wanna watch the world burn...

(#94931) PredatorZoli válasza julius666 (#94926) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ebben az indexben 1-1 papír súlya bőven fél százalék alatt van még az etf legnagyobb súlyú elemeinél is, a többségben pedig pár tized százalék, esetleg csak század százalékok. Nem tudom hány ilyen szünetelő kereskedés van, de szerintem nagyságrendileg nem fog eltérést okozni az a pár cég egy ilyen indexben. De hogy az hogy van figyelembevéve, az passz.

(#94932) Shadowbull válasza Tapsi (#94886) üzenetére


Shadowbull
addikt

"de amúgy a fejlett országokban is magánsuliba járatják a kölykeiket a tehetős szülők"

Ebben a formában azért ez nem teljesen igaz.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#94933) SzGee válasza 360xbox360 (#94928) üzenetére


SzGee
aktív tag

Szerintem olvasgass a tőzsdéről egy picit, had ne kezdjük az elejéről...

If you leave me, can I come, too?

(#94934) bandus válasza SzGee (#94933) üzenetére


bandus
veterán

hehe, most nézem csak, hogy a kollégának két nickje van :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94935) peetie1 válasza julius666 (#94926) üzenetére


peetie1
aktív tag

Még a végén adni kell el a rövid usa kötvény ETFből akár veszteséggel is(az enyém pont egy tranzakciós díjjal van mínuszban), hogy lehessen zprvt venni :D

(#94936) SzGee válasza bandus (#94929) üzenetére


SzGee
aktív tag

3. nem - ez annyiben igaz, hogyha részteljesült ajánlat van visszavonva, tehát ha akár 1 db is kötött, akkor vonják a díjat

If you leave me, can I come, too?

(#94937) SzGee válasza bandus (#94934) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ja hogy ő SzekeresPeti? úgy emlékszem pár hónappal ezelőtt már egyszer ezt eljátszotta, lehet elfelejtette azóta :)

If you leave me, can I come, too?

(#94938) bandus válasza SzGee (#94937) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom, csak gyanús, hogy ugyanabban a témában kérdez és megegyezik az avatar, lehet nem így van :D

#94936 -true :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94939) sakal83 válasza julius666 (#94891) üzenetére


sakal83
addikt

Én mint volt wirecard tulaj, tapasztalatból mondom hogy csak ovatosan a babzsakosokkal :DDD robinhoodom is van. Epp 6odoltam :B

(#94940) avl


avl
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

(#94941) julius666 válasza peetie1 (#94935) üzenetére


julius666
addikt

Látom én is, hogy nagyot esett a ZPRV, de azért kicsit zoomoljatok ki a charton, volt tavaly mélyebben is. Ha igaz amit PredatorZoli írt, elég erősen érintett a papír a mostani bankos parában (pont a problémásabb kis bankokból lehet benne sok), aminek még messze nem látszik a valódi mélysége. Esélyesen a hulló késeket próbáljátok elkapni.

Persze tévedhetek is, a bankok helyzetén a kötvényhozam-esés meg biztosan javít valamennyit (meglátjuk végül tartós marad-e).

(#94942) julius666 válasza sakal83 (#94939) üzenetére


julius666
addikt

Én mint volt wirecard tulaj
Uff. Ott huss és pöcc eltűnt végül a pénzed? Nem vágom kisember szemszögből azt a sztorit.

(#94943) discrate


discrate
aktív tag

az első kör PEMÁP vétel sikerült is, köszi a gyors segítséget, aki hozzájárult infoval :R

[ Szerkesztve ]

(#94944) Stanlee válasza bandus (#94887) üzenetére


Stanlee
őstag

A szakkepesitessel nem rendelkezo "Tagesmutter" vigyaz a gyerekekre, mert nincs tobb hely az oviban, es valamelyik csaladbol anyuci felaldozza magat, hogy a tobbi anyuci el tudjon menni reszmunkaidoben dolgozni.

Ismeros, mindegyik nonek ez az alma itt a nemeteknel is, hogy Tagesmuterra avanzsaljon :U

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94945) PredatorZoli válasza julius666 (#94941) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én szokás szerint nem látom ennyire drámainak a helyzetet.

(#94946) SzekeresPeti válasza bandus (#94938) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nem úgy van, nekem csak ez az egy nickem van. És csak forinton veszek részvényeket. ;)

(#94947) Ringman


Ringman
nagyúr

ha tegnap vettem pemapot revolut kártyás fizetéssel, akkor az mennyi idő, míg a folyamat átfut a rendszeren?

most Elszámolás alatt lévő értékpapír fázisban van

[ Szerkesztve ]

(#94948) Shadowbull válasza Stanlee (#94944) üzenetére


Shadowbull
addikt

Bölcsődei helyet valóban nehéz kapni, de az óvoda az nem ennyire problémás. Ráadásul pont úgy könnyebb kapni, ha teljes napra bent akarod hagyni a gyereket. A félnapos helyek telnek be leghamarabb.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#94949) Oppenheimer válasza julius666 (#94835) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát ez magasabbra ment 🤩

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#94950) Tapsi válasza Shadowbull (#94932) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, nem muszáj magánsulinak hívni, nevezzük egyházi iskoláknak, ahol megvalósul a szelekció, de mégsem kell nagy pénzt fizetni. Ez vastagon megy Nyugaton is. :) Vagy szerinted random tehetős francia/sváb majd betolja a gyerekét az 5 arab, 6 afgán, és 4 nigériai mellé a suliban?

És hja, az örök pro példa skandináv államok talán a kivételek, de ők mindig, minden alól kivételek. Azért tuti ott is menekíti a kölykeit a középosztály a bevándorlós környék állami iskoláiból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.