Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93501) nort_on válasza bigdady (#93500) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem csak sajátra, bármilyen természetes személy részére.

(#93502) fokukac


fokukac
nagyúr

Ma véletlenül szembe jött a kormány fészbúk oldala. Hát ez jobb mint egy mém-oldal..! :))de úgy látszik, erre van igény...
Felelős kormányzás, meg minden ugye

Eközben a tigr infláció "

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93503) dani0113 válasza nort_on (#93501) üzenetére


dani0113
senior tag

+1

Utaltam már ismerősnek is pénzt a MÁK számlámról.

iPhone 13 Pro 128GB

(#93504) j0k3r! válasza fokukac (#93502) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Jól sejtem, hogy az éves infláció továbbra is két számjegyű lesz idén, mert ők a december/decemberre lőnek, ahol segít nekik a bázishatás?

some men just wanna watch the world burn...

(#93505) Brandynew válasza j0k3r! (#93504) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha az átlagra gondolsz, nyilván, hiszen januárban 25,7%-ról indulunk. De nem is mondták, hogy az éves átlag lesz egy számjegyű.

(#93506) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem tudok jobb topikot a PH!-n, nagyon OFF, de hátha tudtok segíteni.

Van kb. 1m Ft értékben Édenred ajándékutalványom. Ezt készpénzre szeretném váltani, majd befektetni.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek, ha rendelek 1m értékben pl. egy MacBook-ot valamelyik nagy áruházba, ahol elfogadják ezt az utalványt (pl. Euronics), majd átvétel után elállást kérek, akkor kötelesek forintban visszaadni a befizetett összeget, ugye?
Nincs jobb ötletem, mintsem valahogy trükközni.

[ Szerkesztve ]

(#93507) llacee válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


llacee
őstag

Nem ilyen megfontolásból, de egy téves rendelésem a szépkártya számlára utalták vissza, amivel fizettem.
Szóval szerintem nem biztos, hogy kp lesz belőle

(#93508) bandus válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ez igy nem mukodik, oda kapod vissza a penzt ahonna kifizetted.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93509) Ádám16 válasza bandus (#93508) üzenetére


Ádám16
addikt

Édenredet nem adhatnak vissza, ez szerintem tuti.
Visszajárót sem adnak belőle. Szerintem fizetésnél készpénzként ütik fel.

(#93510) dugo_ válasza Ádám16 (#93509) üzenetére


dugo_
veterán

Én nem tudom a választ, de szerintem itt is megfuttathatod:
https://logout.hu/tema/garancia_kerdes_3/friss.html

(#93511) SzGee válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


SzGee
aktív tag

Biztos nem így lesz, ezt garantálom, miért lennének kötelesek pénzben visszaadni? Nem készpénzként ütik fel, hogy ütnék annak, ha nem az? Gondolom van utalvány gomb...
Esetleg menj el az Euronicsba, vagy ahol még beváltják, és a sorban ha látsz valakinél egy köteg pénzt meg egy iphone-t. kérdezd meg, nem cserélné-e el a pénzét utalványra... persze egy kis %-ot felajánlhatsz...
Most nézem elfogadják a Tescoban, Dm-ben, Auchanban kb mindenhol miért nem csak a napi költésedet fizeted ezzel, ami meg megmarad befekteted egyszerűen? Nem értem miért kell trükközni

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#93512) Oppenheimer válasza SzGee (#93511) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1, amikor ilyeneket kaptam fizu mellé, prioritást élveztek a költésnél. Hamar elfogyott a boltokban, fel sem merült hogy milliós mennyiséget gyűjtsek össze. Ez nem igényel semmit csak minimális pénzügyi tudatosságot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#93513) SzGee válasza Oppenheimer (#93512) üzenetére


SzGee
aktív tag

Még ha egyszerre kapta megértem, de nem hiszem hogy 1 milliót odadobtak csak úgy... Ha meg igen, akkor nem fáj, ha pár hónap amíg kipörög... Tök univerzálisan el lehet költeni, még Aldi is ott van a partnerek között, ott azért lehet költeni akkor is, ha nem akarsz :) kaját meg kell venni

If you leave me, can I come, too?

(#93514) Ádám16 válasza SzGee (#93513) üzenetére


Ádám16
addikt

Konkrétan nem járok boltba (max 30k/hó), és minden elektronikai cucc, amit szerettem volna, rendelkezésemre áll.
Kajarendelésnél (baromi ritka) nem lehet vele fizetni, ott megy a SZÉP.
Egyébként december-januárban gyűlt össze a dolog, kivételesen rövid idő alatt. Nem igazán akarom, hogy mások tudjanak arról, hogy kapok ilyet is a melómért, ezért nem osztogatom ismerősök/rokonok közt.
Hagyjuk már ezt a minimális pénzügyi tudatosság maszlagot, tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#93515) DanielLong válasza bandus (#93495) üzenetére


DanielLong
senior tag

Mondjuk a Billa megfelelője itthon nem a Tesco vagy az Auchan szerintem. Köztudottan a legdrágább bolt a legnagyobb választékkal. A Billa Plus meg már egyenesen olyan kategória, ami itthon nincs is. Akkor inkább nézd meg a Hofer, Aldi vagy Penny oldalát. Egyébként annyi 25%-os kupont, amennyit a Billa adott, még sehol nem láttam. 2021-ben tuti jutott minden hónapra 4-6 darab, de ha szemfüles voltál, elkérted a szomszédét is...

(#93516) szabi__memo válasza Ádám16 (#93514) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem nem tudják utalványban visszaadni. De bármi lesz örülnék ha megírnád, engem érdekel mi van ilyen esetben. De szerintem kp

(#93517) SzGee válasza Ádám16 (#93514) üzenetére


SzGee
aktív tag

Fényevőnek tetszik lenni? Vagy a családból sem jár senki boltba? :U De hagyom is az OFF-ot, rádbízom akkor azt csinálsz vele, amit akarsz...

If you leave me, can I come, too?

(#93518) Ádám16 válasza SzGee (#93517) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem értem, mi nem világos, de nem is akarom. :)
szabi: rendben.

(#93519) Fredo78 válasza llacee (#93497) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nekem engedte Revolutról, sőt Revolutról másnak a webkincstárába is

(#93520) AssAssynn válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem próbáld ki egy apróbb, de azért nem túl kicsi kütyüvel, hogy mi történik vele. Aztán, ha visszakapod, akkor mehet a nagyobb összeg. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#93521) -Skylake- válasza Ádám16 (#93518) üzenetére


-Skylake-
addikt

az nem vilagos, hogy hogy oldod meg 30k-bol a kajalast ugy, hogy nekem parommal ketten nagyjabol ~170-200k a kaja ugy, hogy nem eszunk hust. 30k az egy honapra vetitve 300 forint / etkezes. 300 forintert ketto darab tojast lehet venni VAGY 4 darab kiflit.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#93522) Ádám16 válasza -Skylake- (#93521) üzenetére


Ádám16
addikt

Abszolút nem rám vonatkozik, csak egy elképzelt példa, hogyan is valósulhat meg egy ilyen:
Egy hotel(lánc) felsőbb menedzsere vagy, ahol az igazgató/tulajdonos hozzájárulásával fogyaszthatsz reggelit, ebédet, és vacsorát is. Egyedül élsz.
:)

(#93523) Rolly válasza -Skylake- (#93521) üzenetére


Rolly
veterán

mindenkinek mások az igényei :) nekünk heti bevásárlás hússal cirka 35e Ft tehát nálunk havi 140 a költés...

:)

#93518 Ádám: féláron szívesen veszek 500e Ft értékben :), ha fél éven belül felhasználható :) és nem hamis :)

(#93524) HoTDoG


HoTDoG
tag

PMÁP esetében az automatikus újrabefektetés nem opció? Megkaptam a kamatot (esedékességfizetés), de a pénz számlán landolt és a következő esedékességfizetésnél sem választható ki az újrabefektetés, csak az esedékességfizetés.

(#93525) aujjobba válasza Ádám16 (#93522) üzenetére


aujjobba
addikt

Igy van, vagy konyhan dolgozol ahol a fizetseg resze az etel is, chef vagy, edesanyad foz rad, barmi lehet.
Meg aztan nem is a temahoz kapcsolodik, nem vagom miert rugoznak itt ezen.

(#93526) Fredo78 válasza UberMutant (#93494) üzenetére


Fredo78
aktív tag

A PEMÁP 2028/Y-ra gondolsz? Ami most 2,85%-al megy és augusztusban fordul az EU-s infláció +0,25%-ra? Én várnék március-április környékén friss kiadású jurósat egyből nagy kamattal... (lehet hogy irreális várás?)

(#93527) pictigjis válasza Fredo78 (#93526) üzenetére


pictigjis
senior tag

teljesen irreális

(#93528) AssAssynn válasza HoTDoG (#93524) üzenetére


AssAssynn
őstag

Én is nem rég írtam erről, ha ugyanarra gondolunk. Én is kíváncsi vagyok rá. :D

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#93529) SzGee válasza Rolly (#93523) üzenetére


SzGee
aktív tag

Én 51%-ot is adok érte :)

If you leave me, can I come, too?

(#93530) SzGee válasza aujjobba (#93525) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nyilván az befektetési téma, hogyan csencseljünk az ajándékutalvánnyal... :U

If you leave me, can I come, too?

(#93531) -Skylake- válasza Ádám16 (#93522) üzenetére


-Skylake-
addikt

ilyesmire mondjuk valoban nem gondoltam.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#93532) aujjobba válasza SzGee (#93530) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyilvan nem befektetesi tema, de a kerdeshez akkor sincs semmi koze, hogy emberunk mennyit kolt etelre a boltban. :U

(#93533) SzGee válasza aujjobba (#93532) üzenetére


SzGee
aktív tag

Abszolút életszerű havi 30 ezerből élni, és semmi olyanra nem költeni hónapokig, amire az utalványt be lehetne váltani... :U

If you leave me, can I come, too?

(#93534) bandus


bandus
veterán

azért ez a 2028/I kamatforduló szíven ütött. értem én, hogy magas a akamat egy ideje, de látni egész más. nem tudom, hogy toljak-e be ide most eurót mégiscsak. vajon gyengülhet-e 16%kot egy év alatt. nyilván igen is meg nem is :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93535) Fredo78 válasza pictigjis (#93527) üzenetére


Fredo78
aktív tag

pictigjis : Miért? Nem adnak ki újat?
bandus: Kíváncsi lennék, hogy mennyibe fáj naponta az MNB-nek a 18%-os kamat.

[ Szerkesztve ]

(#93536) tomazin válasza SzGee (#93533) üzenetére


tomazin
veterán

Azert, mert te valamit nem tudsz elkepzelni, attol az meg letezhet. De amugy tenyleg jo lenne mar elengedni ezt a temat.

(#93537) Gigicuci válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


Gigicuci
senior tag

szerintem ez jó elképzelés, én úgy csinálnám, hogy letesztelném a módszert valami kis értékű ,pár tízezres cuccal, és ha működik akkor utána a maradék részével. De nem egy boltba mennék csak, hogy ne okozzak nagy gondot nekik, hanem elosztanám 3-4 részre.

(#93538) bandus válasza Fredo78 (#93535) üzenetére


bandus
veterán

voltak erről korábban cikkek, csak meg kell nézni a betétállományt és ki lehet számolni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93539) Ra3 válasza Fredo78 (#93535) üzenetére


Ra3
őstag

3.3 milliárd naponta, itt volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#93540) Fredo78 válasza bandus (#93538) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Rá lehet látni a kerbankok-MNG betétállományra?

(#93541) pictigjis válasza Fredo78 (#93535) üzenetére


pictigjis
senior tag

miért adnának ki? ha lesz új pemáp, az csak szarabb lesz, mint a mostani, feleslegesen vár bárki jobbat. egyébként meg leginkább egyáltalán nem akarják piszkálni, a kezdeti 100 millió eurós keretet már 400-ra bővítették

(#93542) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok! minimál kamatfizetéssel mit érdemes csinalni? (300e ft), kiutalni elinni :Dvagy ujra befektetni? :) (2028 / l) volt.

(#93543) HoTDoG válasza AssAssynn (#93528) üzenetére


HoTDoG
tag

Szerintem ugyanarra gondolunk. A jövő évi esedékességre sem tudok újrabefektetést választani.
Feltételezem azért, mert ebből a papírból már nincs "készleten" tehát nem tudja újra befektetni automatikusan.

(#93544) bandus válasza bazsimano (#93542) üzenetére


bandus
veterán

ez mind opció, döntsd el te :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93545) Sisco2 válasza AssAssynn (#93496) üzenetére


Sisco2
tag

Nem párolog el nyugi :D

Igen az az alapértelmezett hogy a pénzszámlán landol ha nem rendelkezel semmit.

"Benéztem a Beállításokba, azon belül az egyéb beállításokba. Ott legfelül az értesítési szolgáltatásoknál az SMS be van téve (és meg van adva a számom). Ennyi elég ahhoz, hogy..."

Igen ennyinek elégnek kell lennie.

"Viszont az Újrabefektetést ..."

Erről majd nyilatkozik aki már szívott vele, én szeretem manuálisan megvenni ezeket :)
De nem tűnik úgy hogy minden flottul működne evvel kapcsolatban, ahogy olvastam vnorbi tapasztalatait.

(#93546) julius666 válasza bandus (#93534) üzenetére


julius666
addikt

Ha 1 évről beszélünk, akkor optimális esetben is csak 15% az a hozam. Majdnem pont annyi, mint amit amúgy a piac áraz az 1 éves kötvényre. Nyilván nem véletlenül.

Csak összehasonlításképp, a tavaly októberi csúcs a jelenlegi eurhuf szinttől több mint 13%-al volt több, ekkora mozgást kb. 5 hónap alatt képes volt tenni az árfolyam.

(#93547) AssAssynn válasza Sisco2 (#93545) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm. :R Akkor majd, ha jön az SMS megcsinálom magamtól én is.

#93543 HoTDoG Azért is érdekes, mert ha nem is adnának ki jövőre újat, de a mostani meglévőbe miért is ne lehetne újra visszatenni a kamatot? :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#93548) Fredo78 válasza pictigjis (#93541) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Értem, köszi. Logikus amit írsz. Ha adnának ki újat normál kondiciókkal, igencsak odaverne a forintnak...

(#93549) fecus válasza Ádám16 (#93509) üzenetére


fecus
őstag

Nem saját tapasztalat, de a lányom mesélte, hogy egy kolléganője a férje költségére rendelget gyerekholmit amit mindig visszaküld és visszakapja a pénzt a saját számláját megadva. Így tesz szert zsebpénzre.
Szánalmas, de ezek szerint működhet.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#93550) Zada


Zada
tag

Sziasztok!

Korábban Randomos voltam, az Erste óta nem aktívkodtam az új felületen a kötelező dolgokon kívül.
A kérdésem az lenne, hogy az Erste felületén, hogy lehet TBSZ-t nyitni az idei évre? illetve a beutaláshoz szükséges információk hol vannak leírva, mert egyiket sem találtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.