Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93551) mzso válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


mzso
veterán

Én biztos nem egyben próbálnék meg trükközni, még ha mások szerint működik is. Elég sok pénz ahhoz, hogy az ember nyakán maradjon valami ami nem kellett.

(#93552) Ereshkigal válasza Zada (#93550) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Itt belépsz, lesz majd TBSZ számlanyitás opció: https://netbroker.erstebroker.hu/netbroker/Logon.aspx
Ehhez minimum 25e Ft (vagy azzal megegyező értékű deviza) kell, ami nyitáskor át is vezetődik.

Itt a leírás, hova kell utalnod: https://www.erstebroker.hu/hu/gyik_devizas_ertekpapirok.html

[ Szerkesztve ]

(#93553) HoTDoG válasza AssAssynn (#93547) üzenetére


HoTDoG
tag

Esedékességfizetést megelező 30 naptól lehet rendelkezni az automatikus újrabefektetésről, ezt most erősítette meg az ügyfélszolgálat. Ezért szürke az újrabefektetés opció.
A meglévőbe azért nem lehet visszatenni, mert olyan már nincs. Nekem pl 2029/I esetében volt esedékessgéfizetés, ilyen már "nem kapható", nem lehet jegyezni.
Tőkésítés csak a MÁP+-nál van.

[ Szerkesztve ]

(#93554) stingy2 válasza Ra3 (#93539) üzenetére


stingy2
senior tag

Ha már szóba került ránéztem, és tegnap 11.553 mrd volt egynapos betétben amire ma az MNB kifizetett kb. 5,7 MRD forint kamatot. 1 nap alatt. 5.700.000.000 Ft. Azaz ma minden egyes magyar polgárnak kb.600 Ft-jába fájt az ámokfutás. Egy 4 fős családnál ez napi 2.400FT, azaz ha marad ez a mennyiségű pénz egynapos betétben, és a kamat sem változik, akkor havonta egy ilyen családnak 72.000FT-ba kerül finanszírozni az elszabott gazdaságpolitikát. Mert senkinek ne legyen kétsége, végső soron ezt mi finanszírozzuk.

INTJ

(#93555) fokukac válasza stingy2 (#93554) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nem emiatt aggódnék elsősorban, hanem mondjuk az állam finanszírozási költsége miatt... az egy plusz 2-3 ezer mrd ft lesz, évente...
bár végül is mondhatjuk azt is, hogy egész ügyesen elinflálták az adósságot, tehát belefér :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93556) stingy2 válasza fokukac (#93555) üzenetére


stingy2
senior tag

...végül is... ha azt nézem, hogy kb.1.000 milliárdot terveztek be '21-re egész évre mint adósságszolgálati kamatkiadás, és ebből lesz 2 évvel később 2-3.000 milliárd, vagyis min. duplázódik, az infla meg '21-ben 5,1%, '22-ben 14,5% volt, akkor az "ügyes" szót erősen idézőjelbe tenném :)

INTJ

(#93557) Ra3 válasza stingy2 (#93554) üzenetére


Ra3
őstag

Azóta nem is néztem de ez brutális, és még így is "csak" 380 környékén tudják tartani az eurhuf-ot.
A lengyeleknél 6.75% a kamat, dehát ők egy kicsit hamarabb és meredekebben kezdték a kamatemelés, meg nincs egy inkompetens jegybanki vezetés aki ökörségekkel hergeli a piacot.
Csak azért őket hoztam mert náluk se nagyon akarnak az EUs pénzek megérkezni, mégis elég jól ellavíroznak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#93558) llacee válasza Fredo78 (#93519) üzenetére


llacee
őstag

köszönöm!

(#93559) Zada


Zada
tag

Köszi szépen.

Ha jól értem akkor előbb be kell utalnom EUR-t az Erste dedikált számlájára és onnan vezetik át az én főszámlámra, majd TBSZ nyitáshoz onnan tudnak 25k-t átvezetni? Ez lenne a teljes folyamat vagy valamit kihagytam?

(#93560) Catman válasza Ádám16 (#93506) üzenetére


Catman
aktív tag

Ha papír alapon van, azzal nem biztos, hogy tudsz online rendelni...

(#93561) Ádám16 válasza Catman (#93560) üzenetére


Ádám16
addikt

Vettem már vele iPadet Euronicsban, nem volt gond. :)
Mármint online megrendeléssel, de személyes átvétellel kellett csinálni.

(#93562) Fredo78 válasza stingy2 (#93554) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Elmagyarázod a számokat? 11.553 mrd-nek 5,7M ft a kamata. Ezerrel arrébb van a szám? :)

[ Szerkesztve ]

(#93563) stingy2 válasza Fredo78 (#93562) üzenetére


stingy2
senior tag

11553 x 0,18= 2079,54 milliárd az éves kamat 18%-kal. 2079,54/365=5,697 mrd a napi kamat. (kerekítve 5,7 milliárd HUF/nap)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#93564) travix válasza stingy2 (#93554) üzenetére


travix
aktív tag

én kétlem hogy sokáig tudja tartani a forint ez az "erős" szintet, vagy gyenge forint vagy még több adó lesz a böjtje

(#93565) SzGee válasza stingy2 (#93563) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ez szerintem 11,553 millárd, legalábbis ez az excel alapján

https://www.mnb.hu/letoltes/mnb-instruments.xlsx

If you leave me, can I come, too?

(#93566) Fredo78 válasza SzGee (#93565) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Igen én is emiatt kérdeztem. Csak a 11,5 mrd-ot kevésnek a 11500 mrd-t meg soknak érzem :)

(#93567) SzGee válasza Fredo78 (#93566) üzenetére


SzGee
aktív tag

igen valami nem stimmel ezzel :) de az első fülön van valami 6,894 ezer milliárd 18%-os kamatra az már inkább lehet valós szerintem

If you leave me, can I come, too?

(#93568) CragON válasza bazsimano (#93542) üzenetére


CragON
aktív tag

Ha tudod nélkülözni az összeget, akkor fektesd be újra.

(#93569) Attis7 válasza SzGee (#93567) üzenetére


Attis7
tag

Az E oszlop adatai furcsák, október 14. óta van 18%-os kamat és épp aznap esik le az állomány értéke?!

(#93570) SzGee válasza Attis7 (#93569) üzenetére


SzGee
aktív tag

Szerintem átkerült a betéti gyorstender fülbe, mert az meg október 14-től létezik (quick depo)

If you leave me, can I come, too?

(#93571) Fredo78 válasza SzGee (#93570) üzenetére


Fredo78
aktív tag

És akkor az a fül lenne a kifizetett kamat összege? Brutális számok vannak benne...

(#93572) stingy2 válasza SzGee (#93567) üzenetére


stingy2
senior tag

Igazad van, a "quick depo" fület kell nézni, ott van az 1 napos betét teljes mennyisége, ami
6 894 mrd. Akkor csak a fele a kamat :) (amúgy mindig megzavar, hogy az angoloknál a
" , "az ezres elválasztó és a " . " a tizedes, nálunk meg a " , " a tizedes.)

#93571Fredo78
nem, az a teljes 1 napos betét összege, az éves kamat "csak" annak a számnak a 18%-a.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#93573) Fredo78 válasza stingy2 (#93572) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Akkor nem lőttem nagyon mellé: a 11 és a 11000 között van az igazság: 6800mrd
éves kamat 1204mrd Ft :Y

[ Szerkesztve ]

(#93574) Ereshkigal válasza Zada (#93559) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Beutalod, 1-2 napon belül ők ráteszik az értékpapírszámládra, onnan pár kattintással akármikor, akármennyit át tudsz tenni TBSZ-re, ez azonnal megjelenik ott. (TBSZ nyitáskor van persze egy minimum 25e Ft-os limit.)

(#93575) BlackV


BlackV
senior tag

Ez még nem Orbán EKG-ja, de hamarosan korrelálhat vele.

(KCS: "Ha a 10 éves amerikai hozam a 2 éves hozam alá esik, az általában a küszöbönálló recessziót jelenti a világ legnagyobb gazdaságában.")

[ Szerkesztve ]

(#93576) Ereshkigal válasza BlackV (#93575) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Merjünk nagyot álmodni! :K Mondjuk lenne helyette másik barom.

(#93577) AssAssynn válasza HoTDoG (#93553) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem. :R
Akkor valószínűleg marad az, hogy ha jön az SMS, akkor belép az ember, és akár rendelkezéssel, akár simán újra vásárlással elteszi a pénzt az új helyére.

Az elején azt hittem különben, hogy majd csak a 7 év lejárta legvégén jön meg a kamat, és addig bent pihen a befektetett összeggel együtt, és, hogy legfeljebb "feltörni" tudom, ha nem várom ki a 7 évet. Így azért elég kényelmes, hogy évente egyszer megérkezik a kamat. Ha elég nagy tőkém lenne, akkor akár a kamatból meg is lehetne így élni. Feltéve, ha nem értek valamit félre.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#93578) PredatorZoli válasza AssAssynn (#93577) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

állampapírnál nem egy nagy ötlet a kamataiból élni, mivel ha a kamatokat nem forgatod vissza, elértéktelenedik a tőke.
Ez a probléma például a részvényeknél nem áll fent, ezért azok erre alkalmasak.

(#93579) Ixion77 válasza BlackV (#93575) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez nem egy mai sztori, de három dolgot érdemes hozzá figyelembe venni:
1, Az ábrán jól látható, hogy a jelzés, és a recesszió kezdete közt az eltérés években mérhető
2, Ráadásul a recessziót utólag jelentik be, tehát a szürke oszlopok még fél évig nem láthatók miután elkezdődtek
3, Nem tudom mi az oka, de történelmi tapasztalat hogy a recesszió nem következik be akkor, amikor túl sokan várják.

Mostanában le is került az asztalról, egyre kevesebbet foglalkoznak vele. Az utolsó FED jelentésben is alig néhányszor szerepelt ez a szó. (Ha jól emlékszem 4-szer, míg mondjuk az infláció 41-szer).
Rendkívül valószínű lesz recesszió, és az is több mint valószínű hogy csúnya lesz. De hogy mikor, azt nem lehet tudni. Majd, valamikor, 4 éven belül. Erre nehéz kereskedési stratégiát építeni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#93580) AssAssynn válasza PredatorZoli (#93578) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, mondjuk ez nem butaság :DDD na látod, pont ezért járok ide okosodni.
Habár, ha nem lenne infláció, akkor nem lenne rossz ötlet. ;)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#93581) KMT


KMT
addikt

Kína nélküli feltörekvőre milyen ETF ajánlott Erste-nél? Az 5MVL 32% Kínájának ellensúlyozására.
Ex-china EM etf-et nem látok. Kerülőutasként az SPDR MSCI Emerging Markets Small Cap-et látom (6% Kína). Mit gondoltok?

(#93582) PredatorZoli válasza Ixion77 (#93579) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A 3-as ponthoz. A piaci szereplők alkalmazkodó képeségét előszeretettel alábecsülik (mind a cégekét, mind a lakosságét). Amikor mindenki válságra számít, akkor mindenki behúzza előre a fülét farkát, és ezzel elkerülik annak bekövetkezését. Ezért olyankor egész egyszerűen nem tud recesszió bekövetkezni, amikor azt mindenki várja- a véleményem szerint.

(#93583) Lmh válasza AssAssynn (#93580) üzenetére


Lmh
őstag

Ha nem lesz infláció, nem lesz rá olyan kamat sem amiből élhetnél :P
engedd el, én is próbálkoztam hasonló eszmefuttatással, aztán bele kellett törődnöm, hogy dolgoznom kell, amig el nem pusztulok :,(

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#93584) BlackV válasza Ixion77 (#93579) üzenetére


BlackV
senior tag

"Majd, valamikor, 4 éven belül. Erre nehéz kereskedési stratégiát építeni."

Ha tutira tudnád ezt miért nehéz? Tegyük fel 4 év alatt megy még ~40%-ot az s&p, majd 4 év után jön is az esemény ahogy gondoltad, majd a csúcs -20%-on sikerül is kiszállnod belőle. Majdnem el is tűnt a hozamod összevetve azzal, ha 4 évig kötvényben lettél volna. (És ez a legoptimistább verzió nem a 3 évig oldalazás majd utána bumm.)

(#93585) axioma


axioma
veterán

Partiz honappal ezelotti [jovedelem]forintot ki mivel jelenertekesitene mara? Nagysagrend erdekelne, nem tûpontos v. jogilag vedheto adat, de a mostani zivataros idokben nem vilagos, milyen kamatlab lenne korrekt modon a szamolas alapja [es eves ara'nyositas vagy havi de evente tokesitve, vagy milyen modszer].

(#93586) AssAssynn válasza Lmh (#93583) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igazságtalan az élet :( főleg annak, aki revitiligóban szenved. ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#93587) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!

Babakötvénnyel kapcsolatban a névérték és piaci érték (összesen) közötti eltérés az utolsó kamatforduló óta felhalmozott kamat miatt van? Forduló óta nem történt befizetés. Pár ezer forint a különbség.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#93588) Gabró válasza Iparmágnás (#93587) üzenetére


Gabró
tag

Igen.

(#93589) Ixion77 válasza BlackV (#93584) üzenetére


Ixion77
őstag

Vagy túl öreg vagyok, vagy túl reggel van, de nem értem mit akarsz mondani.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#93590) j0k3r! válasza Ixion77 (#93579) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Harmadik pontodra reagálva. Engem megnyugtat, hogy a tavalyi para helyett újra előtérbe került a "soft landing", illetve a számomra már-már sci-fi kategóriába tartozó "no landing" scenario is. Nem szerettem, amikor a konszenzus az a recesszió volt, amit én is gondoltam/gondolok.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#93591) Sisco2 válasza Ixion77 (#93579) üzenetére


Sisco2
tag

Nehéz sajna ja, de valamit azért mégiscsak ki kell találni nem? Ilyeneken agyalok mostanában én is, de mondjuk ki nem? :)

Nem garancia semmire persze, de a multbéli medvepiacokat lehet még elemezgetni ehhez kis segítségként. Most néztem pont a Cryptoverses Benjamin Cowen dumált erről:
SP500 Bear Markets

Ha kiderülne minél elöbb, hogy a lumpsum befektetőknek kedvező hard landing valósul meg és nem a sok évig agonizáló soft landing amit a FED szeretne akkor hamarabb is lehetne lépni egy durvább kötvényből átsulyozással egy beszakadásnál. Tudom bilibe lóg a kezem :D

[ Szerkesztve ]

(#93592) avl válasza Ixion77 (#93579) üzenetére


avl
aktív tag

ennek megfelelöen a Te cash arányod most ? (nekem 5-6% ...és akkor tervezem csökkenteni, ha szerintem jó áron tudok ETF-et venni; jó ár: elmult idöszakhoz kepest es eddigi atlagaramhoz kepest a nehany kiszemelet ETF-böl)

azert kerdezem, mert ezt a - szerintem [is] korrekt - beirasod ugy ertelmezem, hogy nem erdemes a recessziora varni, mert ki tudja mikor lesz illetve soká is lehet
korabban meg ugy emlekszem azt irtad: maradsz a partvonalon - ezt pedig ugy ertelmezem, hogy jelentösebb a cash-ed aránya

(#93593) aujjobba válasza Iparmágnás (#93587) üzenetére


aujjobba
addikt

A legszebb, hogy nálam iOS-en 0 HUF-ot mutat névérték gyanánt, illetve ma már el se indul az app, összeomlik amint megnyitnám.
Többek közt ezért is tartok itthon is legalább egy minimál kp-t egyébként.

(#93594) avl válasza axioma (#93585) üzenetére


avl
aktív tag

a "partiz" -töl is erösen függ, hogy 10 vagy 20 vagy 30

en talan 1.15 tajan, tehat akkori 100 az olyan mint ma 115

es persze nem tudom megvédeni :-)

(#93595) axioma válasza avl (#93594) üzenetére


axioma
veterán

Kb. 20-25 honap [ezert erdekelt a modszer inkabb, hogy majd ara'nyositok], attol fugg honnan nezzuk (amikor eloszor vagy amikor utoljara effektiv volt a viszonyitott osszeg). Nem cegen beluli berfejlesztesi kerdes, de nyilvan direkt tettem hozza hogy jovedelem-forintok, mas mint a befektetett osszeg hozamelvarasa.
@SzGee koszi, jelen esetben a kiindulasi ertek az nem az a kategoria amit havi szinten el is koltesz a boltban - kisebb szorzokig egyszerubb vszinu a min.ber valtozashoz ara'nyositani. Nyilvan azonos megtak. ha'nyaddal lehetne szamolni de az annyira fugg a konkret csaladtol, meg a recesszio ugye arrol szol hogy ez alapbol csokken, hogy nem tartottam alkalmasnak a szamolasra.

[ Szerkesztve ]

(#93596) SzGee válasza axioma (#93595) üzenetére


SzGee
aktív tag

Inflációs kosár értékével számolnék, megnézném az adott hónapban és most az értékét, a kettő hányadosa a tényleges infláció
Aztán, hogy Te ezen felül kérsz-e még valamit vagy engedsz belőle, az a Te döntésed, de ez lenne a kiindulópont... Mondhatod azt is, hogy kajára költötted volna a pénzt, kéred a dupláját... De azt is, hogy csak csirkemellet vettél volna, szóval adja vissza, amivel tartozott...

If you leave me, can I come, too?

(#93597) BlackV válasza Ixion77 (#93589) üzenetére


BlackV
senior tag

Hogy ha tudnank a jövőt, miszerint 4even belül durva recesszió jön, akkor jobban jár az ember a 4eves időszak végére ha most kötvényt választ részvény helyett. (Igaz kereskedési stratégiát írtál nem befektetésit, előbbit meg én nem tudom nálad mit jelent.)

[ Szerkesztve ]

(#93598) btraven válasza fokukac (#91162) üzenetére


btraven
őstag

Jól értem hogy Önkéntes Nyugdíjpénztár esetén 10 év után a hozam adómentes? De a alaptőke után 15% SZJA + 27% EHO-t kellene fizetni ha kiveszem? Nekem vagy 15 éve megvan.
Nekem is van ilyen megtakarításom, de úgy alakult hogy nem szeretném fizetni a havi 11ezer forintot. Viszont így meg tavaly pár ezer forint volt az összes hozam. Ami a mostani kamatkörnyezetben egy vicc.
Most fizessem újra a havi 11e-t, reménykedve hogy elérik a mostani 16%-os hozamot?

(#93599) Szibilla válasza btraven (#93598) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Hát, szerintem annak is örülj, ha tavaly volt hozam...úgy gondolom, most kivenni onnan pénzt butaság lenne, azzal akkor el is könyvelted a veszteséget.

(#93600) sajtos365 válasza btraven (#93598) üzenetére


sajtos365
tag

Ezt a részt is fontos tudni mindenkinek:

"Fontos, hogy az adómentességet el is veszítheted. A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 65. §-a szerint nem érvényesíthető az adómentesség, ha annyival növeled a rendszeres díjat, ami meghaladja “a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett, a díjnövekedés évét megelőző második évre vonatkozó éves fogyasztói áremelkedés 30 százalékponttal növelt értékét (fogyasztói árcsökkenés esetén a 30 százalékpontot)”. Ez 2023-ban 35,1 százalékos emelést jelent (hiszen két évvel korábban, 2001-ben 5,1% volt az infláció). Az elveszített adómentességet visszaszerezheted, viszont ehhez újabb 10 évnek el kell telnie. Nagyon figyelj oda tehát arra, hogy mennyivel emeled meg a rendszeres díjakat, főleg akkor, ha már nincs 10 év hátra a megtakarítási időből."

Nem 2001 hanem 2021-et akart írni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.