Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90328) .mf válasza Yellow73_a (#90322) üzenetére


.mf
veterán

Ha már szar befektetések...
Dec 31-én járt le egy 10 éves UL életbiztosítás az Uniqanál (tudom-tudom, de 10 éve még nem olvastam a topikot). Eleinte havi 10k-t fizettem be, amit pár évvel később 11250-re emeltek, összes befizetés 1 106 475 Ft. Ez egy BRIC (Brazil, Russia, India, China) részvényalapba ment, ami akkor volt 1.0xx körül, ma 2.1863, tehát megduplázódott.
Jan 2-án bementem kérni, hogy utalják ki a Revora, ugyan litván bankszámlaszám, de multi-currency account, nyugodtan mehet forintban.
Tegnap, 12-én reggel felhívtam őket, hogy hol a pénz? Szabadkoztak, hogy akár 8 nap ellenőrzés, 15 nap átváltás és kiutalás, de utánanéznek.
A hívás után ez érdekes módon felgyorsult. Ma reggel érkezett a Revora 3090.64 EUR. Ami átszámítva 1 224 697.
Hiába mondtam, hogy forint, euróban utalták ki, 2%-os marzzsal váltva.
Hiába duplázódott meg a mögöttes alap, fizettek évi átlag 1%-ot.
Közben pedig a költségeket folyamatosan egyoldalúan emelgették, induláskor még "csak" huszonpárezerről tavaly és tavalyelőtt az éves befizetett 132k után már 46 ill. 47k-t vontak le mindenféle költség címén, tehát a befizetés 30%-át költségként elnyelték.
Legszívesebben bepanaszolnám őket a fogyasztóvédelemnél, nem tudom, hogy ennyi elég-e hozzá. Ez a magas költség minimum arcpirító. És most képzeljük el, ha a mögöttes alap 10 év alatt nem megduplázódik, hanem csak 30-40%-ot nő, akkor még nominálisan is mínuszban van a teljesítmény, nem csak reálértéken...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.