Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sipeti2


sipeti2
tag

Köszönjük a tesztet, várós volt már! :R

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A legszebb készülék lenne, kisebb kávákkal, és notch nélkül. De így nem az. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) judas13


judas13
addikt

Megdöbbentő mérete volt kézben fogva. Nekem ez már shock..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#4) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Szép :)

¯\_(ツ)_/¯

(#5) nozs23


nozs23
addikt

Az esti 3x képeket nem sikerült a tele optikával meglőni. Exif alapján mindegyik digitális crop a főkamerából. Szerintem egy mondatot megérne a tesztben. Amúgy a telével is meg lehet lőni, csak manuálisan hosszabb záridőt kell kérni a Night Mode-tól és akkor -többnyire- átvállt a másik kamerára, amivel nyilván jobb eredmények születnek.

Szerk.: De még a nappali 3x képek közé is bekerült főkamerából croppolt kép is. Kicsit idegesítő, hogy nem jelzi az automatika, hogy mikor használja a tényleges telét. Egyből kiszúrtam, mert szarul néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#6) kengyel


kengyel
nagyúr

Sok év android után, erre váltottam. Idáig, nem bántam meg. :)

kengyel

(#7) icezozo


icezozo
addikt

Ez lesz a következő iPhone készülékem!

http://qwankido.hu/

(#8) Neurotoxin válasza nozs23 (#5) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Azt azért hozzátenném, hogy eddig is voltak applikációk (ProCamera vagy a Halide, ez utóbbit még nem próbáltam), amiben választani lehetett, hogy a telelencsét használja a telefon. XS-en én is szívok vele. Éjszakai fotózásra meg ott van a NeuralCam.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#9) Bog válasza nozs23 (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Franc, tudtam, hogy elfelejtem, csak most már úton a Honor bemutatóra, de ha géphez jutok, akkor beleírom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) natë


natë
nagyúr

Állat. :K

(#11) Navaren


Navaren
aktív tag

Köszi a tesztet, én személy szerint azt hittem, hogy most már kivártok, pont a ProRes miatt és majd a 15.1 érkezése után jön a teszt (ami elvileg pont ma este esedékes).

A telefon szerintem klassz, nekem a kisebbik Pro váltotta a kétéves 11 Pro-t, és bár a motyót szeretem, saját tapasztalat alapján az iOS 15 viszont szokatlanul bugos még mindig.
Ennyi forcequit/restart nálam még talán sosem volt iOS launch utáni 1,5-2 hónap alatt, pedig megéltem már pár verziót.
Ettől függetlenül ha összeáll a dolog akkor nagyjából elégedett leszek én is :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#13) Aryon87


Aryon87
félisten

"Kameraban gurit nagyot".
Olyannyira, hogy reszletessegben az i11PM megeszi, meg ugy is, hogy ott a HDR nem annyira fejlett mint a 13as szeria eseten. Fotos topikban pedig jol lathato a felhasznalok altal hozott kepek milyen gyatra minoseguek egy ilyen kaliberu telefontol, ugy, hogy egy kozepkategorias is kirohogi... Ennyiert nem ert varna az ember. Atlagjuzert ez ugyse fogja erdekelni, neki erdekesebb lesz az atlosban fotozas, amit majd instara feltesz, es annyit fog latni milyen jo szinei vannak, ami igaz is. Nekem ez nem elfogadhato.
A tobbi resze nem erdekel a telefonnak

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#14) Kiss4ever


Kiss4ever
csendes tag

Amikor a főkamera képeit néztem nem akartam elhinni h ez ennyire csapnivaló :Y Egy 11 ultra, vagy p 40 pro sajnos rommá veri nappal is, éjszakáról nem is szólva, makrók viszont jók.. Ezt így hogy gondolták 680 ezerért? :F

(#15) natë válasza Aryon87 (#13) üzenetére


natë
nagyúr

Nem értek egyet.

(#16) Aryon87 válasza natë (#15) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom :K
En ezt latom a kepekbol.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17) Tsebacsi válasza Aryon87 (#13) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valahogy sikerült jobb képeket lőnöm 13 Pro-val (értsd, részletgazdagabb és színhűbb) éjszaka vagy félhomályban, mint a Samu S20+-al. De biztos én vagyok a hülye. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18) Persie12 válasza Bog (#9) üzenetére


Persie12
aktív tag

Az árat javítsd, mert a sima 13 pro árát írtátok be. :D

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#19) adams29


adams29
csendes tag

Elnézve az Ár/Érték arányát ez egy fizetett hirdetés. Valójában 4-est kéne, hogy kapjon.

(#21) hmb


hmb
aktív tag

szep es jo de legalabb fele olyan jo lenne az os mint mint a bb10…igy ez csak egy draga ipari hulladek

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#22) natë válasza hmb (#21) üzenetére


natë
nagyúr

:DDD

(#23) syIex válasza hmb (#21) üzenetére


syIex
veterán

Ezt az értelmes hsz-t is... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#24) C4mp3r


C4mp3r
addikt

kepektol nem vagyok elajulva, a szinek jok, de a reszletek szerintem eleg mosottak, olajfestmenyesek. legjobban a novenyzet, faleveleknel jon ki. ha kisebb kijelzon/meretben nezi az ember jol nez ki nagyon, de amint belenagyit feltunik. ilyen kepeket lo a sima 12-m is, pedig abban fostosabb a kamera sokkal. lehet a szoftver a ludas :F

az uzemido viszont kene, mert 12-n nagyon gyasz.

[ Szerkesztve ]

(#25) -Ben- válasza Aryon87 (#13) üzenetére


-Ben-
veterán

Itt is kezded? :D Tudjuk már, hogy az egész egy sz@r. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) hmb válasza syIex (#23) üzenetére


hmb
aktív tag

volt idaig a palm oprendszeren kivul mindegyik os.a legaszarabb az apple os volt szamomra.teny jok a formatervezoik meg a reklamcsapat.ugy tudnam jellemezninmint a ford F150 kistehert.az egadta vilagon nem jo sehova igazan,de jo a design.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#27) Hallosz


Hallosz
senior tag

"Ebben az esetben az iOS lesz a rendszer központi eleme, ahonnan mindent el lehet érni és mindenféle babrálás nélkül szinkronban működik az összes eszközünk olyan természetességgel, amit egy sokkal töredezettebb Android-Windows vonal nehézkesen old meg."

Saját tapasztalatom szerint, egyszer hangoltam össze a telefont a laptopommal és babrálás nélkül, kifogástalanul teszi a dolgát. :R

Mert lakni, muszáj.

(#28) syIex válasza hmb (#26) üzenetére


syIex
veterán

Mégis a legeladottabb kisteher! :))
Attól, hogy neked valami nem tetszik nem feltétlenül rossz. Én pl egyik Androidon sem tudok már el lenni. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#29) nozs23 válasza -Ben- (#25) üzenetére


nozs23
addikt

:D

(#30) syIex válasza -Ben- (#25) üzenetére


syIex
veterán

És még lesznek páran tuti.... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#31) Aryon87 válasza syIex (#30) üzenetére


Aryon87
félisten

Biztos. Plane kozuletek, akiket erdekel is ez a tema. Na az lesz gaz.. mert ugye ez egy tokeletes cucc...
Engem erdekelt volna a 13PM, de latva ezt a minoseget fotoknal, inkabb kihagyom:N

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) hmb válasza syIex (#28) üzenetére


hmb
aktív tag

ez csak az emberek ostobasagat bizonyitja.ugyanis az autokat is elsosorban formatervuk alapjan valasztanak az emberek.magyarisztanon az emberek dontos tobbsege meg mindig azert vesz iphonet mert “statuszszimbolum”

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#33) syIex válasza Aryon87 (#31) üzenetére


syIex
veterán

Senki nem írta, hogy tökéletes cucc. Nem létezik olyan, hogy tökéletes. Mindig lesz olyan akinek valami nem tetszik. Viszont, hogy ez az eddigi legjobb iPhone az tény. Nem tudom a képeket hol láttad és milyen minőségi roncsoláson mehettek át, de a kamerával nem igazán van probléma. Biztos van sok fizetett cikk is, de az, hogy a 11 PM szebb képeket csinál nettó hülyeség. :R

#32; Aki az iPhonet státuszszimbólumnak tartja ott elég nagy gáz van. Sosem volt az, régen esetleg lehetett rá mondani, mert drágább volt, mint a többi csúcs mobil, de ez mára teljesen eltűnt és egy Xiaomi is 400 felett van. :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#34) Tsebacsi válasza hmb (#32) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :N

Te amúgy meggyőzni akarsz valakit? Esetleg pénzt kapsz ezért? Vagy miért vagy itt? Elmondtad a véleményed, megköszöntük, elmehetsz, nem kell felesleges hsz-eket generálni általad vélt témákban, mert csak egyre hülyébbnek fogsz látszani.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35) Silenzio


Silenzio
addikt

Megértem, hogy Bogék többet vártak a videós résztől, de érdemes jelen esetben (is) ránézni a promóciós feature listára. 15.1 (beta)-tól elérhető a Prores codec Pro és Pro Max esetén, ezt az iOS-szel szimultán fejlesztett Filmic Pro is már tökéletesen prezentálja, de tudtommal a gyári kamera appal is engedélyezhető, tehát még ha a Mobilarena szerkesztői idegenkednek is a nem gyári megoldásoktól sima teszt keretében, célszerűnek látom bővíteni a cikket ezzel a lehetőséggel, ugyanis egy régebbi/olcsóbb videós MILC tudása elérhető vele, ráadásul mindezt Dolby Vision támogatással, a MILC meg 10 bitet se tud. Bizonyíték itt.

Meglátásom úgy általában mobil videózásra tekintettel:

Androidosoknak továbbra is ott a mcpro24fps, amit ajánlok minden (akár régebbi) Sony, Xiaomi, Samsung stb. tulajnak. Oneplus-szal a 11-es droid bugos, a 10-es viszont lealázza az egész mezőnyt, egyedül talán az új Prores verheti a Pro almás vonalon. Szinte vaksötétben tudsz videózni kevés zajjal. Jobban lát, mint a szemed. Tehát néhány db ezres ráfordítással már egyből nem igaz, hogy a többi telefon sem kínál jobb esti minőséget, mert a Sony pl. gyárilag előkészített appal ad jobbat, a többiekre meg ott a mcpro24fps vagy a Filmic Pro. Úgy tűnik, jelenleg 150 Mbps a limit videózásnál Androidon, de ez is a másfélszerese annak, mint amit pl. a Sony tavalyig kínált a félprofi vázaival (pl. A7 III).

Akármilyen telefonod van, ha érdekel, mit tud egy mobil szenzor, próbáld ki a fenti appok egyikével akkor is, ha profi videós vagy. Nekem is van 4 kamerám, plusz 3 céges, és van, ahova nem viszek mobilt, a teló viszont mindig nálad, úgyh. félhomályos koncertet pl. már simán azzal veszek fel. Kalandra fel. :))

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#36) Postas99 válasza syIex (#33) üzenetére


Postas99
senior tag

[link]
Aryon87 szerintem erről beszélt. Kérlek nézd meg ezt a képet EREDETI méretben. Siralmas.

[ Szerkesztve ]

(#37) natë válasza Postas99 (#36) üzenetére


natë
nagyúr

B@szki, olvass már vissza [link]

(#38) nozs23 válasza Postas99 (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Egy egy 3x digitalis zoom a foszenzorbol. Nem a tele optika. Nyilvan moslek igy.

(#39) cellpeti


cellpeti
veterán

Mikor én néztem utoljára még 465.000 volt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40) Aryon87 válasza nozs23 (#38) üzenetére


Aryon87
félisten

Az meg gazabb. Ennyiert ne digitalis vagdosson nekem...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#41) nozs23 válasza Aryon87 (#40) üzenetére


nozs23
addikt

Felfogtuk, hogy szar. Megjegyzem az összes iPhone ezt csinálja, ha az adott pillanatban az automatika szerint nincs elég fény a teléhez, akkor a főszenzort veti be, valószínűleg egy mp-el később már 3x-al lőtte volna a fotót. Nem a legjobb megoldás, de így csinálja az Apple és nem 13 specifikus.

(#42) Frozzy


Frozzy
őstag

Részletes teszt, tetszett.. DE, úgy dobálózunk azzal, hogy mekkora kijelzős telefon hol ott a piacon az összes flagship hasonló méretekkel rendelkezik :DDD (na mondjuk itt legalább van opció, hogy lehet kissebb kompromisszumok nélkül) aztán az esti kamera felvétel koszos zsíros lencsével persze, hogy nem lesz jó.. aki kicsit is ad ilyenekre kép/video készítés előtt megtörli a lencsét és csinál normális anyagot. :W

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#43) Drp81 válasza Navaren (#11) üzenetére


Drp81
aktív tag

Én is azt hittem, hogy a 15.1 után jön a teszt. De majd biztos a sima Pro-ban tesztelik.

Tetszik a mobil, viszont a régi notch szerintem jobban néz ki, ez az új ilyen régi huaweis-xiaomis keskeny kövér csúfság :) persze ez szubjektív.
(Nem ezért, de) én megvárom a jövő évet, még marad a 11PM.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#44) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

csak lenne már elérhető 256-os grafit valahol :O

-

(#45) Aryon87 válasza nozs23 (#41) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt nem tudtam. Koszi az infot

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46) Drp81 válasza nozs23 (#41) üzenetére


Drp81
aktív tag

Bizony, már a 7 Plus is ezt csinálta.
Én a ProCam-mel küszöböltem anno is ezt ki.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#47) hmb válasza Tsebacsi (#34) üzenetére


hmb
aktív tag

kotelezo olvasnod a hozzaszolasomat?igen, penzt kapok ezert is Sorostol…omg.varom az ervet miert is olyan uberfasza ez a telefon,meg a rajta levo os.amugy van egy nagyon jo benne.az uzemido.meg peldaul mondhatnam meg az uzemidot is az uzemidoejen kivul….

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#48) Mans20


Mans20
addikt

Akkor nem a monitorom rossz, fotók mint a 13 mini és sima verzióknál, túlélesít. Kb mintha a P20-amat látnám.

(#49) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

1-2 kép (a tesztben lévő képek egy része frucsán béna minőségűek és jellegtelenek)

[ Szerkesztve ]

(#50) Tsebacsi válasza hmb (#47) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Látom kompenzálsz, vagy csak simán perverzió, nem tudok rájönni. De további kellemest kívánok, remélem messzire jutsz az életben! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.