Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90551) pictigjis válasza robag93 (#90548) üzenetére


pictigjis
senior tag

ezt itt nem olyan feltétel, mint ami mondjuk egy ingyenes bankszámla fenntartásához kell. a bank kőkeményen az igazolt munkabéredet vizsgálja, amikor dönt egy hitel folyósításáról

[ Szerkesztve ]

(#90552) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#90547) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Koszi, ennek majd utananezek hogy melyikbe erdemes, ha aktualis lesz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90553) PredatorZoli válasza pictigjis (#90551) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

az oké, de konkrétan annak az érkeztetését várja el oda vagy elég ha te pl másik számláról beutalod, erre vonatkozott a kérdése...

(#90554) pictigjis válasza Oppenheimer (#90550) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez pénteken aligha derül ki. ha megváltoztatják (az összes pmápnál) az egy százalékot, akkor egyik napról a másikra átírják ezekben a táblázatokban a nettó vételi árfolyamot, és hellószia. valószínűleg felkészülni se lehet rá

(#90555) pictigjis válasza PredatorZoli (#90553) üzenetére


pictigjis
senior tag

a hitel egyik feltétele, hogy rendelkezel minimum 600e havi jövedelemmel. ahhoz, hogy 9,99 százalék legyen a kamat és ne 11,99, azt kell vállalni, hogy a munkabéred az mkb-s számlára érkezik. vagyis a minimum 600e-nek vagy többnek értelemszerűen munkabérként meg is kell érkeznie oda. ha "kipótlás" kellene, akkor eleve nincs meg a kedvezményes hitel egyik alapfeltétele

A Plus konstrukciók csak jövedelem érkeztetés vállalása mellett igényelhetők. Plus konstrukció igénylése esetén az igénylőnek rendelkeznie kell a Banknál vezetett fizetési számlával, vagy a kölcsönszerződéssel egy időben a Banknál lakossági fizetési számlát kell nyitnia, és a munkáltató által kiállított munkabér áthozó igazolással kell igazolnia, hogy a havi rendszeres jövedelmét a banknál vezetett számlára utaltatja.

(#90556) Kobe válasza pictigjis (#90555) üzenetére


Kobe
veterán

En ezert nem ertettem ezeket a fene optimista szamitasokat, egyreszt az MKB a vilagszar bank, vigye oda a fene a penzet, masreszt azzal hogy oda kered a fizetesed, a banki koltsegek novekedese a megterulesi mutatot rontja. Es a NERes intezmenyek nem epp a koltsegek csokkeneserol hiresek
(harmadreszt meg igy par evre nyertel magadnak egy KHR bejegyzest….)

[ Szerkesztve ]

(#90557) Sisco2 válasza Oppenheimer (#90544) üzenetére


Sisco2
tag

Ha jól értem a tervet akkor a 7.000.000 -t eladogatod folyamatosan a 2 év alatt havonta és betörleszted így folyamatosan csökken a névértéked, így nem jön ki a végére a 15%. Érdemes lenne havonta kiszámolni a csökkentett névértékre a kamatot és így összeadni a 24 hónapot. Ha nem jól értem akkor bocsesz.

[ Szerkesztve ]

(#90558) Oppenheimer válasza pictigjis (#90554) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De bekerul a tablazatba, es latni fogom, hogy 1%-e, vagy sem. A riziko pedig ismert.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90559) avl válasza donat_sz (#90543) üzenetére


avl
aktív tag

igen.

szerintem ez csak másféle megfogalmazás

van "rövid/közép/hosszú távú megtakarítási stratégiám" és mivel utolso kivetelevel valtozás van, a teljes portfolioban kicsit (mert idövel / jo esetben a hosszú távú mérete nagy a többihez képest) valtoznak az arányok

"Végezetül a "az ugyanannyi minden evi TBSZ-en" nekem elég komoly elhatározás, persze felfelé lehet majd eltérni" -> na jo, de ha felfele el lehet térni, akkor máris nem lesz ugyanannyi !
evvel hasonlot mondasz: el lehet hatarozni, de ha ilyen, ha olyan valtozas bejön (nagyobb fizu, bonusz, örökség, kiadas oldalon valami szüksegallapot), akkor nem lesz ugyanaz
nekem sok (szerintem 25+) TBSZ-em van, még a megfelelöek összeparositva sem "egyenlöek" ...az a lenyeg, minden legyen minél több :-)

(#90560) pictigjis válasza Oppenheimer (#90558) üzenetére


pictigjis
senior tag

mostanában szerintem biztos nem írják át. hülyeség is lenne pont akkor, amikor megy a nagy hírverés, hogy indul a 16 százalékos megagigaszuperjóljárós állampapír :) ha elült a por, már résen kell lenni (magánvélemény)

(#90561) Oppenheimer válasza Kobe (#90556) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"egyreszt az MKB a vilagszar bank, vigye oda a fene a penzet"
Lehet felreerted, de a koncepcio lenyege pont az ellenkezoje, te viszed el a penzt a bankbol.

"masreszt azzal hogy oda kered a fizetesed, a banki koltsegek novekedese a megterulesi mutatot rontja"
Aki oda viszi annak lehet. Elfelejtesz 2 esettel foglalkozni: aki alapbol ott van, es aki nem is tervez szamlavezeto bankot valtani. Foleg azert vicces, mert a threadben amire reagalsz, az utobbirol van szo.

"harmadreszt meg igy par evre nyertel magadnak egy KHR bejegyzest"
Es ha mar van? Es ha valakinek most lesz, akkor mi van?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90562) Oppenheimer válasza pictigjis (#90560) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem sem mostansag lesz. Elofordulhat, hogy nyaron, osszel, de az is lehet hogy csak 2 even tul.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90563) Mizsala válasza Mizsala (#90530) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Hát ezt nem gondoltam volna, de máris a KBC számlámon van a pénz.
Szóval 11:30-kor indítottam revolutról az EUR utalást és 15:19-kor könyvelték le a KBC-nél!

(#90564) Segal válasza Oppenheimer (#90558) üzenetére


Segal
veterán

Boritékolhatod hogy a bekerüléskor 1% lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#90565) Oppenheimer válasza Sisco2 (#90557) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Valo igaz. Ha vegig PMAPbol torlesztek (1% dijjal), az excelem szerint csak 150k/ev a profit.
Viszont lesznek honapok amikor cashflowbol torlesztek (akarok nagyobb allampapirlabat mostani 1.9%-nal), es ez nagyban atirja (javitja) a megterulest.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90566) Resike válasza Oppenheimer (#90550) üzenetére


Resike
tag

Nekem tetszik hogy a csúnya privátbankos ezredszázalékos jutalék az ördög találmánya, de amikor évente 3x kell váltogatni az állampapírt darabonként 1%-os bukóval az teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#90567) robag93 válasza Resike (#90566) üzenetére


robag93
aktív tag

Az apróért lehajolunk és nem mi dobjuk a földre, mi ezzel a baj :DD ?

(#90568) Kobe válasza Oppenheimer (#90561) üzenetére


Kobe
veterán

Megtortent eset, multkor szemelyes azonositasra kellett mennem MkB bankfiokba, egeszsegpenztar miatt, a pultnal ez a beszelgetes szorol szora lezajlott (Bp, frekventalt belvarosi fiok) - 2022 decemberben

Elottem levo ugyfel: szeretnem letiltani a bankkartyamat, mert elloptak az adatait es valamilyen ceg havonta terhel be rajta teteleket online vasarlaskepp

MKB Ugyintezo 1: Ahogy nezem Onnek januar vegen lejar a bankkartyaja, en javasolnam varja meg es akkor ez a problema megszunik az uj kartya legyartasaval

MKB Ugyintezo 2: Jajj Marika, ne javasolj mar hulyeseget az ugyfelnek. Az uj bankkartyat ugyanazokkal az adatokkal gyartjak le, mint a regit, ezert nem oldodik meg, csereljen inkabb PIN kodot itt az ATMnel most…..

Ertem en hogy lepattano, meg ingyenpenz, de
- van az a bank amelyiktol az ingyenpenz sem kell
- az ingyenpenz merteke irrelevans, ha NER. 150-200k ert egente meg plane nem lepnek veluk szerzodeses viszonyba
- hosszabb tavra (minden ami holnapnal tabolabbi), felesleges szamolni naluk. MKB nal elso dolog volt a dijtetelek modositasa moutan jo helyre ment, MKB EP nel is azonnal dijklltsegeket emeltek, most a Vodanal tortenik ugyanez
- fenti beszelgetes utan en ilyen kvalitasu dolgozokat felvonultato intezmennyel meg egy wc-pucolas erejeig sem kotnek szerzodest, nemhogy millas kolcsonszerzodest

de annyi szokas, ahany haz ugye

[ Szerkesztve ]

(#90569) korcsi válasza Oppenheimer (#90565) üzenetére


korcsi
veterán

Letábláztam a megadott adataid alapján hogy néz ki a történet:
Feltétel, hogy kamatfizetéskor azonos feltétellel újra be tudd forgatni a pénzt:
Végig 16%-os PMÁP kamattal számolva, visszaváltási bünti bele van számolva.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#90570) bandus válasza peetie1 (#90495) üzenetére


bandus
veterán

engem a tulajdon atruhazasa erdekel. az egyenes agon itthhon ha jol tudom ajandekozasnak minosulhet, igy nem ado/illetekkoteles. aztan ha ezt visszakapom, az ausztriaban nemmadokoteles, igy meg tudom uszni az ottani 27.5% adot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90571) tototos válasza korcsi (#90569) üzenetére


tototos
őstag

Jól értem hogy 2 év után 190 ezer forint a nyereség?

(#90572) Oppenheimer válasza korcsi (#90569) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem is ez jott ki, de ha az elso honapot cashbol fizetem, sokkal jobb lesz, ha a 2-3.-at is, meg sokkal jobb.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90573) korcsi válasza Oppenheimer (#90572) üzenetére


korcsi
veterán

És ha mindet, akkor meg abszolút nyerő :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#90574) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, nem jövőbelátást várok, csak hangosan gondolkodnék, és hogy megerősítse vagy megcáfolja valaki ha hülyeséget írok/gondolok.
És tudom hogy amúgy is utálatos dolog az ilyen kérdés, főleg hogy állampapírt se szeretjük :B .

Van némi PEMÁP-on és PMÁP és most is vennék valamit. Fontos szempont, hogy szokás szerint nem tudom mikor váltok vissza és mennyit, tavalyra terveztem két nagyobb kiadást, de átcsúsztak idénre.

-PMÁP most kb 6,5%ot fizet még az előző év után.
Gondolkozom, hogy érdemes lehet kivenni és átrakni BMÁP-ba (tudom, máris buktam itt is, ott is kb 1-1%ot). Valamikor idén autó miatt nagy részét valószínű fel kell pattintani.

-PEMÁP meg kb 4,7%ot fog most fizetni. És az eurós infláció se fog valószínű sokat emelkedni, meg talán ebből 1-2 éven belül nagyot romlani se az eur/huf árfolyam.

Jobb híján újonnan BMÁPot vegyek, és legalább a PEMÁPot érdemes lehet átrakni?
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#90575) donat_sz válasza avl (#90559) üzenetére


donat_sz
senior tag

oké, újra átgondolva elfogadom, hogy nem csak teljesen azonos biztos nem lesz, de még azonos se biztos, bár remélhetőleg a minimum oldal felrúgását igénylő kockázat nem következik be.
ha az extrém helyzetet megúszom, akkor azért távolról nézve szépen ki fog simulni várakozásom szerint a következő 20+évben nettó jelenértékre visszaszámolva minden tbsz.

(#90576) Oppenheimer válasza korcsi (#90573) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Axioma irt privatban es igaza van, sztem jobb megosztani.
Kimaxolt futamidovel, 2 ev utan elotorlesztessel 100x jobban nez ki a keplet. Igy fogom csinalni en is. :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90577) tototos válasza MC Pite (#90574) üzenetére


tototos
őstag

Miért nem rakod át PMÁP-ba? 16%-on fog kamatozni és ugyanolyan feltételelel váltod vissza mint a BMÁP-ot. (a PMÁP-ot már rég át keleltt volna tenni amikor jött az új széria 11,75-el kamatozik a fordulóig és nem 6,5-el.)

(#90578) JoinR válasza Kobe (#90568) üzenetére


JoinR
senior tag

Az aggodalom érthető, de sajnos ebből nem következik, hogy bárhol máshol szakképzettebb munkaerő dolgozna.

(#90579) robag93 válasza Oppenheimer (#90576) üzenetére


robag93
aktív tag

Úgy mennyivel jobb a matek?

(#90580) tototos válasza robag93 (#90579) üzenetére


tototos
őstag

hát a táblázat szerint 10x-es szorzó. 200 ezer helyett 2 millió

(#90581) Oppenheimer válasza tototos (#90580) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hiba van benne, inkabb kitoroltem egyelore. Egyenletesen csokkeno tokevel szamoltam a hitelnel, ami nem igaz.

#90579robag93: Ugy latom, hogy 2. ev vegen, vegtorlesztessel kb 4-500k-ra jon.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90582) korcsi válasza Oppenheimer (#90576) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem az itt beidézett előtörlesztési költség nem tiszta, mennyi ott az annyi?

Mondjuk van 5 millió tőke tartozás és még 60 hónap lejáratig, akkor erre mennyit kell fizetni?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#90583) Pfiucska válasza peetie1 (#89295) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Total kieges ez nekem. 2023.01.05-en inditottam a vasarlast, naponta nezegetve, hogy mikor veszi már meg tenylegesen, hogy aztan eladhassam ES visszavezethessem a penzemet. Ma vegre sikerult visszavezetni. 11 nap osszesen, vicc.

Remelem legalabb mukodni fog :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#90584) Stanlee válasza bandus (#90570) üzenetére


Stanlee
őstag

Milyen 27%-ot akarsz megúszni?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#90585) PredatorZoli válasza bandus (#90570) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Magát a számlát nem lehet sem átíratni, sem elajándékozni, csak magát az értékpapírokat, amiket rajta tartasz. Arra padig van egy külön menüpont a webkincstárban.

(#90586) donat_sz


donat_sz
senior tag

használja valaki az extraetf.com-ot a portfóliója követésére?
az ingyenes verzió is tartalmaz pár érdekes összegzést, többek közt:

(#90587) bandus válasza Stanlee (#90584) üzenetére


bandus
veterán

nem neztem meg reszletesen utana, de ausztriaban ennyi az ado a tokejovedelem utan. vagy talan 27.5.

Zoli: koszi, megnezem majd. Mondjuk kb 4 milliom maradt pmapban es dkj-ben, ezek miatt lehet nem erdemes baszakodni ezekkel.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90588) MC Pite válasza tototos (#90577) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem nagyon követtem mikor jött ki az új pmáp (ha jól látom épp 11,75-3% köv évre?) :B .
Azért néztem elsőre a BMÁPot(14,6-0,8% köv negyedévre?), ami ha ha jól értem hivatalosan nem; de gyakorlatilag negyedéves léptékben kb inflációkövető.
Pemápot meg akkor mindenképp érdemes átrakni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#90589) tototos válasza MC Pite (#90588) üzenetére


tototos
őstag

Szeptember végén jöttek ki az új PMÁP szériák. Éves 11,75%-os kamattal a kamatfordulóig, ami a 2027/J esetében most lesz januárban. Pénteken érkezik az új széria ami már az inflációt plusz kamatprémiumot fogja adni a kezdettől. Ez sokkal jobb mint a BMÁP jelenlegi 14,6%-os kamata.

(#90590) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek?

Egyre több jel utal arra, hogy az egész világ benézte a gazdasági válságot

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#90591) stingy2


stingy2
senior tag

...és 4 órával később, a rendkívül megbízható portfólió nevű vicclapban: Itt egy újabb jele a globális gazdasági lassulásnak :D

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#90592) bulikavagyok válasza AMD Power (#90590) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Reméljük a legjobbakat. Bárcsak igaz lenne.

(#90593) Ereshkigal válasza AMD Power (#90590) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Zoli nem nézte be. :D

(#90594) Sisco2 válasza stingy2 (#90591) üzenetére


Sisco2
tag

(#90595) attiati válasza Kobe (#90568) üzenetére


attiati
veterán

és a kedves kiinduló pont? :) Havonta terhelgetnek és csak utána merül fel a tiltási igény?
Fiókban? Persze van az az eset.

#90570 bandus

Értékpapír transzferrel tudod átpattintani.
Két ÁKK-s számla között ingyenes.
Be kell adni a megbízást a küldő és a fogadó oldalon is, ugyanazon a napon belül!
Pépör' nem árt róla.

[ Szerkesztve ]

(#90596) attiati válasza korcsi (#90569) üzenetére


attiati
veterán

Így ránézésre gyanús. Folyamatos törlesztés mellett csökkenni kellene vagy a törlesztőrészletnek vagy a futamidőnek, nem?

[ Szerkesztve ]

(#90597) axioma válasza attiati (#90596) üzenetére


axioma
veterán

? annuitasos hitel, a reszlet ugyanaz vegig - lakossagnak sose volt linearis torlesztes sztem talan valamelyik gyorskolcson cegnel csak...

(#90598) korcsi válasza attiati (#90596) üzenetére


korcsi
veterán

24 hónapra veszed, fel, fix törlesztő (ezt a bank ajánlata tartalmazza) a tőke tartozás csökken közben.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#90599) kozeposztaly válasza Oppenheimer (#90581) üzenetére


kozeposztaly
csendes tag

2 év alatt 4-500e akkor a tiszta nyereség? Akkor max 21e nettó havonta?
Akkor, ha minden összejön. Ha működik a PMAP 1% visszaváltás 431 alkalommal? :)

És ha erre a falu minden lakója rászokik, már reggel Balázsék is erről beszélnek, a bombás plakátok helyett is majd ez lesz kint,...akkor is marad ez a kedvező arbitrázs a kedvező PMÁP visszaváltás miatt? Itt ahol 1 perc alatt éjjel átírják az életedet?

Kecsegtető az egész, de nekem kicsit olyan mint a napelem...számolgattam, számolgattam, s mindig oda jutottam, hogy ez akkor működik, ha az állam....S ahol az állam benne van a történetben, azt az élet megmutatta az elmúlt években, hogy hihetetlen rizikó.

Ha meg időközben változik a matek, ottmarad neked egy felvett hitel.

[ Szerkesztve ]

(#90600) attiati válasza korcsi (#90598) üzenetére


attiati
veterán

jajó semmi, valamiért havi előtörlesztést értettem, storno

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.