Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) stingy2 válasza mauimagic (#90349) üzenetére


stingy2
senior tag

+1 :K

INTJ

(#90352) bandus


bandus
veterán

mi a fenet csinal ejszakankent az eth?🤔😅

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90353) nort_on válasza bandus (#90352) üzenetére


nort_on
senior tag

Vigyázni kell a kriptóval. Vigyázni, hogy ki ne maradj belőle. :U

Jó volt ez a hét, organic growth. ;]

[ Szerkesztve ]

(#90354) buherton


buherton
őstag

[Kiszamolo - Személyi kölcsön jelzáloghitel helyett]

10%-os személyi kölcsön. Másnak is az jutott az eszébe, hogy ebből állampapírt venni? Évi 4-600k forint nettó nyereség és kb semmit nem kell csinálni. Ha az infláció lemegy, akkor meg végtörleszteni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#90355) robag93 válasza buherton (#90354) üzenetére


robag93
aktív tag

Azért a matek nem teljesen ennyi, mert közben ugye törlesztened is kell.

(#90356) Stanlee válasza nort_on (#90353) üzenetére


Stanlee
őstag

Azért ezek a napon belüli növekedések se normálisak, lesz ennek még böjtje.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#90357) Oppenheimer válasza Stanlee (#90356) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1, én még nem merek örülni

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90358) avl válasza PredatorZoli (#90346) üzenetére


avl
aktív tag

hasonlo, pl.: #85090

(#90359) Drizzt válasza nort_on (#90353) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Remek kiszallo. ;]

I am having fun staying poor.

(#90360) nort_on válasza Stanlee (#90356) üzenetére


nort_on
senior tag

Napos RSI 98.77. :DDD

Persze, ez még semmi, de recesszióhoz képest nem rossz teljesítmény. 2025-ig sok időnk van még.

Drizzt azt mondod most vége a kriptónak? :)

[ Szerkesztve ]

(#90361) Drizzt válasza nort_on (#90360) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kripto sosem letezett. ;]

No, de on akarok lenni. Az lenne a kerdesem, hogy az YoY inflacio vs annual inflacio megbeszelese utan mi a hivatalos realber szamitasi keplet? Annual salary change/annual inflation? Vagy? Es ennek mi a hivatalos mostani merteke? Ha annual, akkor az eddig ismert annual average-ek vannak benne az evkozi adatokban?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#90362) Stanlee válasza nort_on (#90360) üzenetére


Stanlee
őstag

Tegnap nezegettem az egyik liquidity pool-t, amibe tettem be 1 ev alatt egy kisebb osszeget (talan $4k-t osszesen tobb honap alatt). Legalabb haromszor atszamoltam az egyik poziciot, mert a mostani ar haromszorosara jott ki a coin ara.

Szoval most ha nezem, akkor eszement gainz 1 het alatt, viszont ha az 1 evvel korabbi szintrol nezem, akkor meg massziv vesztesegben vagyok.

Vagy ott van a DOT vasarlasom, a celar amin venni akartam $6,35 volt meg a nyaron, sikerult egy nagyobb mennyiseget (1k DOT) $4,5-os atlagaron venni decemberben, ma hajnalban nagyon rossz szajizzel vettem $500-ert $5,8-on, most nezem, hogy $6,3-on vagyunk. :Y

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#90363) Stylewars_kp válasza mauimagic (#90349) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

+1. :R

(#90364) nort_on válasza Stanlee (#90362) üzenetére


nort_on
senior tag

Én 90%-át FTX crash után toltam be wMA300-on, úgyhogy most jó vagyok. :U

(#90365) pictigjis válasza nort_on (#90364) üzenetére


pictigjis
senior tag

elég nagyot ugrott éjjel az egész piac, tényleg irreális. valakinek mondjuk épp ez volt az érdeke, de mi lesz, ha short pozira áll be? ez a kriptó tényleg kaszinó, nyilván lehet most örülni, de na

(#90366) Oppenheimer válasza Stanlee (#90362) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sajna én is még veszteségben vagyok, tavaly január - május között rengeteg pénzt toltam be kriptóba is a tőzsde mellett.

Szerintem BTC most új bázist fog építeni 20k környékén hetekig mire lesz egy újabb felfelé kör. Reméljük 19k alá nem nézünk vissza.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90367) nort_on válasza pictigjis (#90365) üzenetére


nort_on
senior tag

Kb $100M short pozit ütöttek ki ezzel az utóbbi napokban.

[ Szerkesztve ]

(#90368) pictigjis válasza nort_on (#90367) üzenetére


pictigjis
senior tag

aki kellően nagy szereplő kellően sok milliárddal, az pont úgy fogja mozgatni a piacot, ahogy éppen akarja. de inkább azt akartam érzékeltetni, hogy ugyanígy pont lefelé is ugorhatott volna egyet a piac, maximum tippelni tud mindenki, mi fog történni holnap

(#90369) bandus válasza pictigjis (#90368) üzenetére


bandus
veterán

azert ez eleg langyos viz jellegu megallapitas. egy kelloen nagy szereplo, kelloen sok milliarddal barmilyen picaot tud mozgatni barmilyen iranyba, ez nem a kriptok sajatossaga.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90370) pictigjis válasza bandus (#90369) üzenetére


pictigjis
senior tag

való igaz, de én főleg a kritptóknál látok ilyen hirtelen, ok nélküli, kiszámíthatatlan mozgásokat. akár egymást követő napokon hasonló mintával (olyan tavaly volt legutóbb)

azt nyilván egyikünk sem gondolja komolyan, hogy pont ebben a magyar idő szerint péntekről szombatra virradó időszakban kisbefektetői tömegek léptek be olyan vásárlásokkal a piacra, amik ekkora ugrást hoztak. ez patikamérlegen kiszámolt és időzített stratégiai lépésnek tűnik valaki/valakik részéről, amitől én - alapvetően óvatos szemléletűként - csak arra tudok gondolni, hogy ugyanezzel az erővel a másik irányba is ugyanígy el tudják mozdítani az árfolyamokat

ez például nagyon nem tetszik a kriptóban

[ Szerkesztve ]

(#90371) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Egeszsegpenzarat szeretnenek nyitni a szuleim (50+). Ezeknel mire kell figyelni, hol erdemes nyitni, mennyi osszeggel jo beszallni?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#90372) KMT válasza Oppenheimer (#90366) üzenetére


KMT
addikt

Reméljük, visszanéz bőven 19k alá, mert én még nem kezdtem el a felhalmozást. :DDD

(#90373) nort_on válasza Pfiucska (#90371) üzenetére


nort_on
senior tag

Ezt azért nem olyan egyszerű kérdés, nem mindenkinek jó az EP/ÖP. Nekik max akkor érdemes, ha van 150e visszaigényelhető SZJA és éves 750 ezer körüli magánorvosi kiadásra számítanak. Pl tervezett műtét, fogorvosi (fogszabályozás) ellátás is jó lehet, persze a leszerződőtt orvosok lehet, hogy pont ennyivel lesznek drágábbak. Egyéb esetekben én biztos nem kötnék, csak azért, hogy legyen, aztán majd egyszer hátha jó lesz valamire.

[ Szerkesztve ]

(#90374) kapasz válasza .mf (#90328) üzenetére


kapasz
tag

Köszi, hogy leírtad. Mindenki tudja, hogy nem jó az UL, de számokkal leírva látni tényleg tanulságos.

(#90375) Oppenheimer válasza pictigjis (#90370) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Aki nem bírja a volatilitást, annak nem való a kriptó, úgyhogy az jó hogy kellő önismerettel elkerülöd.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90376) Oppenheimer válasza KMT (#90372) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát lett volna rá időd pedig! Sztem most sem késő venni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90377) Merlini válasza buherton (#90354) üzenetére


Merlini
tag

10 mFt a január 20-án kijövő 2030/I-be. 2024. február 20-án (13 hónap után) fizet 1,736 mFt kamatot.

10 mFt 8 év futamidejű személyi kölcsön havi törlesztője 154,5eFt, ez 13 hónap alatt 2 mFt.

Valamit nem jól látok, számolok, vagy van kedvezőbb személyi kölcsön?

(#90378) Oppenheimer válasza Merlini (#90377) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Valamit nem jól látok"

Igen tulsagosan leegyszerusitve hasonlitod ossze.

Szemelyi kolcson az annuitasos hitel, tehat a futamido elejen tobb kamatot fizetsz vissza, mint a vegen. Kozben a kotvenynel meg a kamatos kamatert egyszreszt neked kell dolgozni ujrabefektetessel, masreszt nem annuitasos, tehat egyenletes a kamatfizetes.

THM-et hasonlits EHM-mel.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90379) Merlini válasza Oppenheimer (#90378) üzenetére


Merlini
tag

Igen, buherton hozzászólására reagáltam, nem látom ezt az évi 4-600k nyereséget.

"10%-os személyi kölcsön. Másnak is az jutott az eszébe, hogy ebből állampapírt venni? Évi 4-600k forint nettó nyereség és kb semmit nem kell csinálni. Ha az infláció lemegy, akkor meg végtörleszteni."

(#90380) pictigjis válasza Merlini (#90379) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha valakinek van amugy penze a havi torlesztore, meg lehet nezni ket evre is azt a hitelt. ekkor kb. 465 ezres havi torleszto latszik, a hitel dija ket ev alatt 1,16 millio. a pmap ket even at hozza majd ezt a 16 szazalekot kb., vagyis tobb mint ket milla plusszal lehet szamolni. ha amugy ez a 10 millio rendelkezesre all, nem rossz uzlet

(#90381) Pfiucska válasza nort_on (#90373) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ennyi visszaigenyelheto SZJA lenne, de csak kisebb (havi 20-40k)-val is megerheti ezt?
Jol emlekszem, hogy 20% adojovairas van? Koltsegek, hogy alakulnak?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#90382) PredatorZoli válasza Merlini (#90377) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

a törlesztőben tőketörlesztési rész is van, azt le kéne vonni csókolom...
A pmáp kamatát a hitel kamatköltségével hasonlítsad

(#90383) PredatorZoli válasza bandus (#90369) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Bármilyet meg tudna, de ez minden máshol kb börtön/csúnya büntetés. Ha egy ellenőrzött tőkepiacon ilyen durva piacbefolyásolást csinálsz, akkor meg fogják kérdezni hogy csókolom hogy tetszik lenni, míg egy szabályozatlan piacon mint a kripto, bármit meg lehet tenni.

(#90384) robag93 válasza PredatorZoli (#90383) üzenetére


robag93
aktív tag

Börtön, mert sok pénzért fektettél valamibe? :F

(#90385) Oppenheimer válasza Merlini (#90379) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"nem látom ezt az évi 4-600k nyereséget"

Akkor még nem értetted meg a válaszom

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90386) PredatorZoli válasza robag93 (#90384) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha ezt szándékosan éjszaka, hétvégén csinálod amikor alacsony a forgalom és könnyebb az árfolyamokat manipulálni akkor ott teljesen egyértelmű hogy felmerül a piacbefolyásolás, mint btk-ban részletezett bűncselekmény gyanúja. Ha olvastad a porfoliot, ott nemrég volt erről egy cikk amit ide is belinkeltünk mert éppen szó volt róla itt is. Ezt például amerikában nagyon szigorúan is veszik, de idehaza is ha nem vagy holdudvarbeli.
Nem tilos nagy összeget betolni valamibe, de a befektető felelős azért hogy ez a hatályos törvényeknek megfelelően történjen meg. A kriptopiac nem szabályozott, így ott szabad rablás van. Az ellenőrzött tőkepiacon ezt azonnal elmeszelik, általában nem is próbálkoznak vele mert mindenki akinek meglenne rá az eszköze, tudja mivel játszik.

(#90387) robag93 válasza PredatorZoli (#90386) üzenetére


robag93
aktív tag

Éjszaka.. kinek? :D

(#90388) pictigjis válasza Oppenheimer (#90385) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem valojaban neked nem sikerult Merlini valaszat kontextusaban ertelmezned

(#90389) travix


travix
aktív tag

Én vagyok az egyik legnagyobb China bear a subon, de a héten találtam valakit aki nálam is nagyobb ;]
[link]

Szerintem kommunizmus szerű diktatúrákban sosem lesz nyugati világ szerű fejlettség, Kínának sikerült rövid időn belül megközelítenie ezt, hatalmas népességnövekedéssel és összeszerelő nagyhatalom lett. Viszont az egy-gyermek politika, oktatási rendszer és a rendszer ellenségessége(pl covid politika: bezárják az embereket a lakásaikba) miatt megrekedtek a blue-collar joboknál, a fizetések már nem növekszenek úgy mint régen, a fiatalság számára cégalapítás csak a gazdag szülők segítségével lehetséges, telített a piac náluk. Apple elkezdte az átszervezését Kínából, túl drága lett és a politikai befolyás miatt túl rizikós, hogy csak náluk legyen összeszerelés, hiszen Kína már nem egyszer nyíltan mutatta meg, hogy a párt minden felett áll, kényük-kedvük szerint avatkoznak bele a vállalkozásokba, ha esetleg valami nem tetszik nekik vagy túl jól megy az üzlet és a ceo esetleg bírálni merészeli a pártot (alibaba). Kínát igazából már csak az mentheti meg, ha lecserélik az egypártrendszert, viszont erre még sokat kell várniuk (talán többet mint itthon), a társadalom még csak most kezd el igazán elöregedni, a jelenlegi rendszerkedvelő felfogás még mindig döntő többségben van. Ezt csak tetűzi, hogy az agyelszívás miatt a fiatal értelmiség USA-ba, Kanadába, Ausztráliába vándorol. Nagyobb fizetés, megbecsülés, demokrácia, gyermekek számára jobb oktatás várja őket. A gdp illetve egyéb általuk jelentett gazdasági mutatókban pedig nagyon naivnak kell lenni, hogy elhiggyük, a kommunizmus legnagyobb ismérve, hogy a valóságot nem fogadjuk el, mindent kiszínezünk, hogy milyen jó és szép, nehogy magunkra haragítsuk a felettünk állót. Üdv a mátrixban.

(#90390) Veron


Veron
őstag

Szeretnék néhány milliót Ft állampapírba tenni min. 3-4 évre. Ezeket néztem ki.
MÀK 2027/B: árfolyam 108%
PMÁP 2027/J: árfolyam 104% gondolom ezt hónap végén érdemes venni a kamatfizetés után
2051/G zöld: nyilván ez a kakukktojás, mert hosszabb távú. 69% a bruttó vételi ár
Melyik ajánlható?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90391) ngaba válasza Veron (#90390) üzenetére


ngaba
aktív tag

PMÁP 2027/J ezek közül szvsz, nyugodtan vedd meg most.

(#90392) Mahamoti válasza Veron (#90390) üzenetére


Mahamoti
csendes tag

A következő állampapírok értékesítését kezdi meg az ÁKK január 19-én:
2027/K – 4 éves PMÁP (idő előtt is eladható); éves kamat: 15,25%
2030/I – 7 éves PMÁP (idő előtt is eladható); éves kamat: 16%

(#90393) Oppenheimer válasza travix (#90389) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én is nagy China Bear vagyok, egyetértek azzal az állítással hogy közepes fejlettség csapdájába fognak ragadni örökre a jogállam hiánya miatt

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90394) stingy2 válasza Oppenheimer (#90393) üzenetére


stingy2
senior tag

Igen, teljesen más, amikor kívülről tét nélkül kell sztárolni pl. akár Kínát, vagy meg kell tenni a tétet kp-ben. Ott azért már nem mehetünk el szem lehunyva az olyan apróságok mellett, mint Jack Ma félreállítása. Sok BABA befektető öröme nem őszinte mostanában :)

INTJ

(#90395) Wn2tl válasza travix (#90389) üzenetére


Wn2tl
tag

Nagyon érdekes videó, rendkívül jól összefoglalja a Kínával kapcsolatos aggályokat.

(#90396) concret_hp válasza travix (#90389) üzenetére


concret_hp
addikt

+1, elég sok példát láttunk rá, hogy nem működik,
Németország kettészakadása pár évtizedre még újabb pár évtized után is érezteti hatását, Korea különbsége talán a legelvakultabbak számára is egyértelmű, de még akár a Monarchiát is lehetne példának hozni, a folyamatos 10-15 éven belül utolérjük Ausztriát mondással (ami soha nem reális), de a szovjetunio szétesése se véletlen történt, gyakorlatilag a ladán kívül a legtöbb ember nem tud orosz / szovjet céget mondani, ami itt, nem sokkal odébb is ismert és használható minőségű (lada se az, de azt legalább sokan bemesélik maguknak, hogy milyen jó volt :C)

az ilyen rendszerek egyszerűen megölik az innovációt és a vállalkozó kedvet. attól meg, hogy sokan vannak ez nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#90397) Veron válasza Mahamoti (#90392) üzenetére


Veron
őstag

Inkább ezek mint az általam említettek?
Mit jelent, hogy idő előtt eladható, büntetőkamat nélkül?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#90398) Stanlee válasza Oppenheimer (#90393) üzenetére


Stanlee
őstag

A mondat masodik felet olvasva azt hittem hogy Mo-rol irsz :U

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#90399) j0k3r! válasza Stanlee (#90356) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Januárban szerintem ismét visszatér az eufória a piacokra (tőzsde, crypto: risk ON). Úgy gondolom, hogy az eddig szépen kitartó csökkenő trendvonal (amiről eddig 3x lepattantunk) fölé lesz egy fals kitörés (S&P500 $4200 környéke), ahonnan majd jön egy szép kis bukfenc, amikor mindenki elhitte, hogy nincs itt semmi látnivaló, mert vége a medvepiacnak. Nem tudni mi lesz a katalizátor, de a dollár gyengülés és ezzel párhuzamosan néhány nyersanyag emelkedése még hozhat meglepetést az inflációban.

#notafinancialadvice

some men just wanna watch the world burn...

(#90400) ody42 válasza Veron (#90397) üzenetére


ody42
senior tag

Minden PMAP eseten 1 szazalek a visszavaltas dija jelenleg.
Erdemes megvarnod a jovo csutortokot, mert az uj PMAP sorozatok akkortol elerhetoek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.