Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235551) Luck Dragon válasza tboldi (#235550) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#235552) gabormgp


gabormgp
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,ha az iphone X ios 14.2-t (checkra1n jailbreak) gép nélkül próbáltam újraindítani,hogy tudom bebootoltatni?
Csak a kis karika forog,nem reagál semmire.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#235553) Noxy válasza gabormgp (#235552) üzenetére


Noxy
veterán

gép nélkül próbáltam újraindítani,hogy tudom bebootoltatni?

MAC, vagy Linux alól tudod csak.
Mikor forog a karika, mert ha az iPhone X vmi miatt újra indult
akkor a checkra1n eltűnik, és csak a Cydia marad ott, de az sem indul. Amúgy meg a checkra1n-ra bökve a Loader-nek kell bejönni az Install Cydiaval.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235554) GalaxyS9 válasza Luck Dragon (#235551) üzenetére


GalaxyS9
tag

:R

(#235555) Ngtx válasza Noxy (#235548) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Nekem is minden rendben volt ma.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#235556) Noxy válasza Ngtx (#235555) üzenetére


Noxy
veterán

AppStore viszont nem megy az OTP-s MasterCard-l.
Hiába erősítem meg a kártyát bizt..kódjával elutasítja, SMS sem jön.
Viszont ha vásárláson kívül erősítem meg, a kártyát elfogadja.
Viszont ilyenkor régebben zárolni szokott 1$. Most viszont se SMS se zárolás. Valami nagy katyvasz van itt.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235557) Ngtx válasza Noxy (#235556) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Biztos nem találtak alkalmasabb napot a fejlesztésre, mint év utolsó/első napja. :U

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#235558) antocskin válasza Noxy (#235556) üzenetére


antocskin
tag

A magyar bankok addig szórakoznak amíg végleg búcsút intethetünk az AppStore vásárlásoknak.
Miért nem elég a kártyát egyszer autentikálni, mikor hozzárendelik a fiókhoz. Minek kell minden egyes vásárlásnál ez a sz....kodás.
Ha a kártya a fiókhoz van rendelve ugysem vásárol ott vele más.
Agyrém :W

(#235560) tboldi válasza antocskin (#235558) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én mondjuk örülök mindenféle intézkedésnek, ami a biztonságot szolgálja, így ennek is. Persze most egy kicsit bajos, de túl fognak lendülni rajta.

(#235559) /PepsiBéla/: Ezt mindenhova beírod? :D

[ Szerkesztve ]

(#235561) SharpSA


SharpSA
veterán

A 12-es szériánál melyik kamera kapta meg még az éjszakai módot?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#235562) balinlin válasza antocskin (#235558) üzenetére


balinlin
senior tag

Biztos hogy a magyar bankok találták ezt ki? Tudtommal EU előírás.

(#235563) Noxy válasza tboldi (#235560) üzenetére


Noxy
veterán

Én is így gondolom, de ettől függetlenül az idióták még meg maradnak akik a b.kártya PIN kódját ráírják, vagy a tokba teszik a b.kártya mellé or lefényképezik mind 2 oldalát, és ki rakják fo..buuukra. :DDD

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235564) balinlin válasza Noxy (#235563) üzenetére


balinlin
senior tag

Kártya és telefon egy táskában, telefon persze mutatja az üzenetek szövegét...
Szoktam gratulálni érte.

(#235565) gabormgp válasza Noxy (#235553) üzenetére


gabormgp
senior tag

Köszi,megoldottam közben!
Illetve már le is töröltem az egészet.Teszem vissza a 14.2-t.

(#235566) tboldi válasza SharpSA (#235561) üzenetére


tboldi
nagyúr

A fő és az ultraszéles. Ugyanaz, mint a 11-eseknél.

[ Szerkesztve ]

(#235567) dud998 válasza tboldi (#235560) üzenetére


dud998
őstag

Olyan mint annak idején Fejvadi volt. Mindenhova beírta, hogy "Köszi a tesztet." :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#235568) Prowler válasza tboldi (#235566) üzenetére


Prowler
senior tag

Neked 11 Pro-n is van éjszakai mód az ultraszéles kamerán? Most néztem csomó összehasonlító tesztet de azt írták hogy csak a 12-es szérián elérhető.

Veremivadék Undorkutya

(#235569) tboldi válasza Prowler (#235568) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sorry, elnéztem. :B

11: fő és telefotó
12: fő és ultraszéles

(#235570) Prowler válasza tboldi (#235569) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm a megerősítést :R

Kisebb kitérő után éppen most sikerült bezsákolnom egy 11 Prot szóval vasárnaptól visszatérek a klubba. Remélem nincs vele semmi idegesítő hiba iOS 14 alatt. :)

Veremivadék Undorkutya

(#235572) tboldi válasza balinlin (#235562) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, EU-s, és az alkalmazások fejlesztőinek kellene alkalmazkodni hozzá.

Maga az App Store elvileg már fel lett rá készítve.

(#235573) Zozo0525


Zozo0525
őstag

https://telex.hu/gazdasag/2021/01/01/fennakadasokkal-indul-a-ketfaktoros-bankkartyas-fizetes?fbclid=IwAR1qHNilkqAHsA40yhry7QbkGQqxq1oz6OHhqYrwaHwdLJF72p6ebS-kRms
Nem ez miatt vannak gondok a fizetéssel?

(#235574) SharpSA válasza tboldi (#235569) üzenetére


SharpSA
veterán

A 11-es szérián szerintem csak a fő kamera tudja az éjszakai módot.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#235575) tboldi válasza SharpSA (#235574) üzenetére


tboldi
nagyúr

11 Pro

[ Szerkesztve ]

(#235576) SharpSA válasza tboldi (#235575) üzenetére


SharpSA
veterán

És valóban tudja nálam is a Max. Bár elsőre nem hozta a lehetőséget.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#235577) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok! :K
Első iPhone tulaj vagyok, nagyjából 2 hónapja vásároltam magamnak egy 7-est (teljesen újonnan, nem használt)
A telefon iOS 13-al érkezett a dobozban, amire első bekapcsolás után rá is eresztettem minden frissítéssel együtt az iOS 14.2-t (akkor az volt még a legfrisebb).

Na most a problémám vagy kérdésem az az volna, hogy tapasztal-e más is hasonló furcsaságot rendszer oldalon aki 7-es vagy esetleg 6S tulaj, hogy Feloldáskor 1-3 másodpercig frame droppolnak az animációk a készüléken? Szabályosan akad, de tényleg csak random és rövid ideig, utána vajsima minden. :F

Plusz észrevétel még ha megnyitok egy oldalt (pl. PH-t) Google Chrome-ban, lezárom a telefont, és mondjuk feloldás nélkül akarom gyorsan a kamerát megnyitni (Balra csúsztatással) akkor az is akad egy jó 3ms-ig. :U Nem a világvége meg persze, tudom hogy 16’os telefon de azért feltűnik. :U
Ja és igen, 14.3-al is ugyanez a helyzet.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#235578) Rage47 válasza Norbi887 (#235577) üzenetére


Rage47
veterán

6s-nél volt ilyenem, igen. esetleg egy telefon újrarakás megoldhatja a problémát. icloudból visszarak mindent

(#235579) Norbi887 válasza Norbi887 (#235577) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Időközben beleolvastam az iPhone X topikjában is, mondván hogy van e hasonló helyzet a “felsőbb” kategóriában, úgy tűnik ez inkább rendszer alapú dolog lesz ez a feloldásnál való akadozás, illetve lag lapozás közben - téma, mintsem készülék specifikus. Reddit-en is találni iOS topicban pár hasonlót.

Annyi hogy én személy szerint különbséget nem tudok levonni régi vs új rendszer között, mert iOS 14.x-ről kezdtem. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#235580) bigdady válasza antocskin (#235558) üzenetére


bigdady
nagyúr

EU

[ Szerkesztve ]

(#235581) Dzsuri89 válasza Norbi887 (#235577) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Asszony lassan 4 éves iPhone 7 készüleke ugyan ezt a laggolást produkálja, bár hozzáteszem az akku állapota neki 82%. Újrahúzva a rendszer nagyjából egy éve volt, viszont az én 1 éves 11 Pro Max-omnál nyoma sincs az akadásnak.

(#235582) anderledani válasza Dzsuri89 (#235581) üzenetére


anderledani
őstag

De szerintem ha "Támogatja a normál csúcsteljesítményt" akkor nem szabadna akadnia.
6S-emen nincs ilyen frame dropnak nyoma sem.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#235583) koxkids válasza Norbi887 (#235577) üzenetére


koxkids
őstag

Nálam is volt a hetesen ilyen gond. Az újrarakás sem segített, nálam 84% volt az akksi. Most már váltottam 12 Minire, itt semmi nyoma.

(#235584) tboldi válasza Noxy (#235556) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most kipróbáltam, az App Store és az alkalmazáson belüli vásárlás is működik nálam OTP-vel, és elég volt csak a Face ID-val azonosítani magam.
Mondjuk fizetési módként az Apple Pay van megadva, nem közvetlenül a kártya.

(#235585) Noxy válasza tboldi (#235584) üzenetére


Noxy
veterán

elég volt csak a Face ID-val azonosítani magam.

Nálam ki volt kapcsolva a touch id az AS-ban, mert egyszer benyaltam ezzel egy alkalmazáson belüli fizetésnél. (Nem akartam megvenni, de még is a home gombot nyomtam meg. Ez már elég volt a fizetéshez.)
Most visszakapcsoltam, és így már OK. Köszi, hogy leírtad. :R
Ez csak azért piszkálta a csőrömet, mert nem voltam bent biztos hogy tudom e fizetni az iCloud tárhelyet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235586) Rossi


Rossi
addikt

Vissza nem, icloud-os állítható biztonsági mentés kapcsán helyzetjelentés, hátha valakinek érdekes.

3 "sima" és 2 "felső" supportos apple-s kollégával való telefonbeszélgetés után még mindig ott tartok, hogy nem tudom visszaállítani a biztonsági mentést a vadonatúj 12 Pro-mra.

Kipróbált, apple által javasolt módszerek:
- router újraindítása;
- másik wifi hálózat;
- recovery módban telefon visszaállítása, majd újrapróbálkozás;
- biztonsági mentés zárolásának feloldásának megvárása (mert hogy egyből töröltem a telefont a kézi biztonsági mentés után), majd újrapróbálkozás.

Egyik sem működött.

48GB egyébként a biztonsági mentés, ami miatt volt sziszegés a support részéről, kb. 7 éve cipelem...

Egyelőre semmi eredmény, hétfőn tudom hívni őket legközelebb.

Az új telefonként beállított 12 Pro biztonsági mentését szerencsére vissza tudtam álltani, így nem kell többet nulláról kezdeni a folyamatot...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#235587) sly54 válasza antocskin (#235558) üzenetére


sly54
tag

Ezért jó a szolgáltatói fizetés

(#235588) lacy86 válasza Rossi (#235586) üzenetére


lacy86
addikt

Mibol van 48GB biztonsagi mentésed? :F

(#235589) Noxy válasza sly54 (#235587) üzenetére


Noxy
veterán

És akinek nincs szolgáltatói előfizetése?
Nekem is volt vele gondom, de a végére jártam.
B.kártya bizt.. kódját el lehet lopni, le lehet sutyiban olvasni, de az ujjlenyomatot nem lehet ellopni. A bank innentől már biztos benne, hogy én fizettem a kártyával. Nem kell még kódot küldeni SMS-ben, aminek a kétségét szintén rám verik. Ennyi. Ezt tudomásul kell venni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235590) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Az kikapcsolható, hogy bluetooth-on a hangerőt ne vegye le? Gondol egyet és néhány perc, vagy óra múlva(mikor hogy),lehalkul. Minden erre való dolog ki van kapcsolva a menü-ben, de mégis szórakozik. Ez hogyan van most?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#235591) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! 5 év után ismét kipróbálnám az iOS-t, úgy látom számomra előnyére fejlődött a rendszer. Viszont mivel korábban nagy csalódást okozott, ezért túlságosan nagyot nem mernék beleinvesztálni, maximum 90-100 között gondoltam.
Ahogy eddigi látom, ebbe az iPhone 8 Plus lesz az, ami biztonsággal belefér, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Látok ugyan sok X és XR hirdetést 100 körül, de ezeken ennyiért a Face ID nem működik. Ez valami típushiba, ezért inkább kerülendőek az öreg X/XR modellek?

A másik kérdés, hogy az átlagárhoz képest kisebb felárért, mondjuk ilyen 10 ezerért látok céges hirdetéseket, amik akár félév garanciát is vállalnak. Ezek érnek bármit vagy inkább megbízható magánszemélyt keressek?

(#235592) HoldfenyLuna válasza krisi047 (#235591) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én Androidról váltottam, teszt gyanánt egy 8-ast vettem. Először X-ez néztem ki, de hallgattam a többiekre miszerint az nem a legszerencsésebb modell lett, így úgy döntöttem, ha mégse jön be, kevesebbet bukok. Nem bántam meg a 8-ast, pedig egy Samu S10-est váltott, ami az első normális androidos telefonom volt. Ősszel pedig cserélni tervezem. Tök fura, hogy a 2 giga RÁM-ős telefonom milyen fluid. Persze más rendszer, vannak hiányzó dolgok benne, de sosem gondoltam volna, hogy az iOS ilyen. Szóval én a helyedben vennék egy készüléket tesztre, aztán max eladnám, ha mégse jön be.

(#235593) tboldi válasza HarleyCustom (#235590) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs rá megoldás sajnos.

Én emiatt szoktam vissza CD-re az autóban. :D

[ Szerkesztve ]

(#235594) HarleyCustom válasza tboldi (#235593) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Menjenek a csá’ba az Apple-nél...

Amúgy lightnig-on keresztül is össze tudom dugni a kocsiban, akkor nem csinálja. Csak bluetooth-on. Na mindegy...
Bekaphatják! ;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#235595) sethi válasza tboldi (#235593) üzenetére


sethi
senior tag

Csak egy ötlet, még nem próbáltam! Ha az egészség app törölve van ahová gyűjti az adatokat talán nem játszik a hangerővel. Nyilván ez csak azoknál működhet akár próba szinten is aki nem használja

(#235596) tboldi válasza HarleyCustom (#235594) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy tudom, Androidon is megvan ez a "funkció" újabban. Azt hiszem, ez is valami EU-s dolog.

(#235597) Noxy válasza tboldi (#235593) üzenetére


Noxy
veterán

Én beállítottam egy (IMEI) letiltott 5S-t (csak zene meg navi) AUX-n.
Lassan váltja egy SE.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235598) Sungoo válasza krisi047 (#235591) üzenetére


Sungoo
addikt

A nem működő faceID általában kijelző cserére utal.

(#235599) tboldi válasza Noxy (#235597) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem szeretem a szabadon lévő kábeleket, meg lusta vagyok dugdosni, mert nincs másik telefonom, úgyhogy marad a BT adapter (Tunai Firefly) az AUX csatiban.

(#235600) Noxy válasza HarleyCustom (#235594) üzenetére


Noxy
veterán

Csak bluetooth-on

Mert nem tudja, hogy nem a fülesen keresztül megy a zene.
Egy kalap alá vesz mindent BT-n.
A hallásod, egészséged fontos az Apple számra. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.