Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235251) mr.tamasbiro válasza Gaben92 (#235250) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Csak a használata közben van feltüntetve és az be van állítva.

(#235252) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

(#235253) Spitya válasza lugosi (#235249) üzenetére


Spitya
csendes tag

Lehet hogy félre érthető módon írtam. Nos nem akarok olyan dolgokért fizetni,ami nem biztos hogy megmarad. Egyenlőre ismerkedem az iphonnal ezért próbálok valami ingyenes navit. Na de ma kiderült hogy egyik sem megy rajta, valami más gebasz lesz a kütyü GPS -ével.

(#235254) SharpSA válasza Noxy (#235247) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogy akadok fenn ezen, csak nevetséges és talán még közben doboz számra szívják a cigit és egyéb hülyeségeket vásárolnak, amire persze nem sajnálják a pénzt. Node, ahogy mondani szokták: az ü dóguk... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#235255) silvergod


silvergod
őstag

lightning kábelt ilyet használ valaki esetleg?
[Ravpower kábel] mert ez most elég jó árban van ,ráadásul 2db.
MFI -t nem látni,de megnéztem és megfelel neki..
mert azt irták hogy az olcsó ali-s kábelekkel felesleges vesződni mert vagy nem támogatja vagy a minősége gyenge...
tényleg csak MFI-s kábelekkel érdemes használni?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#235256) tboldi válasza silvergod (#235255) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, kell az MFI, különben kiírja a telefon, hogy nem támogatott kiegészítő.
Az alis kábelekkel sincs gond, ha a bejáratott márkákból választasz (Ugreen, Baseus, Blitzwolf, stb.).

De ezzel a Ravpowerrel sem nyúlsz mellé.

szerk.: Én amúgy a Lidl-ben vettem mostanában több kábelt is, azok is MFI-sek, hibátlanul működnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#235257) silvergod válasza tboldi (#235256) üzenetére


silvergod
őstag

az a baj ami alin is MFI-s az már olyan drága mint kb. itt most a két kábel...egyet rendeltem..ennyiért nem rossz

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#235258) herdsman12 válasza Spitya (#235253) üzenetére


herdsman12
őstag

Megnézhetnéd a gyári Iránytű alkalmazást, hogy indítás után azonnal mutatja a pontos koordinátákat szabadban és lakásban is?
Extra csapadékos felhők alatt lehet bizonytalan a helyzetmeghatározás, felőlünk most húzott el egy ilyen zóna és azonnal pontos adatokat mutat (6+, SE 2020).
Amennyiben az iránytű beállítások rendben, de nem működik pontosan, akkor hardver hibát gondolok.

(#235259) Jaded válasza Gaben92 (#235240) üzenetére


Jaded
senior tag

Hogy adtad hozzá a tv-t? Én ha fejreállok sem sikerül, pedig elvileg mennie kéne (Samsung QE55Q70R).

Renault Megane IV Limited

(#235260) Gaben92 válasza Jaded (#235259) üzenetére


Gaben92
őstag

Az enyémnek meg elvileg nem. :)

NAS-on fut egy Home Assistant OS (VM, nem Docker) ami BRAVIATV-vel van integrálva, customization.yaml kicsit meg van birizgálva, hogy jól működjenek a források, és HomeKit Bridge-el accessory modeban ki van tolva a cucc HomeKit-nek. Soundbar ugyanígy, hogy azon is tudjak HDMI Source-t valasztani.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#235261) Jaded válasza Gaben92 (#235260) üzenetére


Jaded
senior tag

Jaaa, úgy más :P Nem mintha az Apple tv-t tudnám onnan irányítani, nem is tudom minek van benne.

Renault Megane IV Limited

(#235262) kali válasza esbii22 (#235225) üzenetére


kali
legenda

Kár, hogy iOS-en kevesebb funkciót tud, mint Androidon.
Igaz ez sajnos sok más - nem csak Google - alkalmazásra is.

(#235263) w.miki


w.miki
veterán

Gmail fiókba hogyan lehet feltölteni a névjegyeket?
Iphone SE-nek hozzáadtuk a fiókok közé a google fiókot, de a névjegyek nem töltődtek fel bele.
Mit kell még csinálni hozzá, hogy feltöltse?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#235264) kali válasza w.miki (#235263) üzenetére


kali
legenda

A Fiókokon belül, a Gmail esetén a Kontaktok legyen bekapcsolva.

(#235265) lugosi válasza Spitya (#235253) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Éppen ezért jó neked az a konstrukció, amiben nem kell megvenned sok pénzért egy appot, hanem csak a havi használatot fizeted ki. Ha nem válik be, nagyon kevés pénzbe került.

Egyébként valóban lehetséges, hogy valami gond van a gps-szel. Szerviz előtt először én egy force restartot és ha az sem oldja meg, egy restore-t megpróbálnék.

(#235266) nord_ válasza kali (#235264) üzenetére


nord_
veterán

Illetve a Gmail legyen az alapértelmezett fiók.

(#235267) Noxy válasza w.miki (#235263) üzenetére


Noxy
veterán

Be is kapcsoltad a Mail mellet Kontaktokat?
SE-n a kontaktok csoportoknál is be van jelölve?
PC-n látod a kontaktokat a Goo..fiókban?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#235268) w.miki válasza nord_ (#235266) üzenetére


w.miki
veterán

hogyan van ez? :F
PC-n nem látni a kontaktokat a gmail fiókban.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#235269) Gaben92 válasza Jaded (#235261) üzenetére


Gaben92
őstag

Mármint Home Assistantban? Én ignoráltam teljesen ott. Mondjuk nálam HA csak a hattérben fut, kizárólag arra használom, hogy kitolja a cuccokat HomeKit-nek. Fűtést nem kell vezérelnem, minden mással meg elboldogul a HomeKit is. Gyakorlatilag elég lenne egy Homebridge is arra amire nekem kell, de a HA kényelmesebb, a NAS meg bőven bírja a virtualizációt. Ha transzkódolnia is kellene párhuzamosan akkor lehetnének bajok, de Infuse Pro mellett ilyen dolgok nem fenyegetnek. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#235270) Szabi®


Szabi®
addikt

Ezzel valamit lehet kezdeni ? Délután 1 óta beakadt ez az 5 elem feltöltése, és nem akar mozdulni a sáv,már újra indítottam a telefont, netet is ki és be kapcsoltam, de semmi.
Teljesen meg van dögölve :D
Elvileg nettel nincs gond, bár a szüleimnél nem túl acélos, de minden más meg gyors.


(#235271) TheMarci válasza Szabi® (#235270) üzenetére


TheMarci
addikt

Rakd toltore a telefont.

Do You Dream?

(#235272) Szabi® válasza TheMarci (#235271) üzenetére


Szabi®
addikt

Köszi, tényleg ez volt a gond, 32%-on voltam. :R

(#235273) Jaded válasza Gaben92 (#235269) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem, nálam csak Homekit van, gyári Home appal. A NAS-ra nincs docker, késztetést meg nem éreztem még, hogy beszerezzek valami plusz eszközt. Egyébként az alap Homekit bőven elég lenne nekem.

Renault Megane IV Limited

(#235274) Sungoo válasza w.miki (#235268) üzenetére


Sungoo
addikt

Hogyne lehetne.

(#235275) hackeeeee válasza lugosi (#234749) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényeg az lenne, h bárki meg tudja nyitni.

Most feltettem a CopyTrans HEIC for Windows-t,

így legalább a sima képnézegető is megnyitja, legalább. Plusz ha akarok előhívni belőle esetleg, akkor nem sokat érek a heic formátummal. :( hiába jobb..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#235276) hackeeeee válasza hackeeeee (#235275) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, ezzel tudok konvertálgatni pár képet, ha kell, ez már teljesen jó.

Véleményem szubjektív...

(#235277) Gaben92 válasza Jaded (#235273) üzenetére


Gaben92
őstag

Én se vettem volna plusz eszközt csak emiatt. Docker alatti HA amúgy elég macerás, szóval ne sajnáld. Ha nem tudna a NAS-om virtualizálni akkor tuti Homebridge lett volna a vége. Azt kb minden NAS-on lehet futtatni. Én is csak amiatt mentem HA felé mert egyszerűbben és flexibilisebben lehet integrálni az eszközöket aztán kitolni mindent HomeKit-re. Havonta egyszer ránézek, hogy van-e valami frissítés de kb pont ennyi nálam a HA.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#235278) HoppMaster válasza Spitya (#235220) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Én meg nem erőltetném a TomTom-ot.
Mi a baj a Waze-val?
Google Maps tökéletes, ha nem vagy megelégedve a Waze-val.
Bár attól függ melyik országban használnád.

(#235279) Jaded válasza Gaben92 (#235277) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem egyelőre két izzó van benne, látszik az Apple tv meg az erősítő. Automatizálva is csak a 2izzó van, úgyhogy én sem viszem túlzásba, de szeretném bővíteni idővel.

Renault Megane IV Limited

(#235280) Rdinhoo


Rdinhoo
csendes tag

Sziasztok, hazaertem videki turarol,es az itthonk wifire azt irja ki az iphone12es hogy gyenge biztonsagos.Eddig semmi ilyen gondom nem volt.Baratnom telefonjan pedig eros a wifi jel.2hetes telefonrol van szo...mar reseteltem a halozati beallitast is.Mi lehet a gond?illetve most nezem,nem a jelre irja hogy gyenge hanem a biztonsagra :) de eddig ezt sem irta ki.mit allitsak ,h biztonsagos legyen?koszonom

[ Szerkesztve ]

(#235281) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali. Hogy tudom csekkolni hogy a készülékem esim képes-e? Iphone 11 pro maxrol van szó. Köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#235282) telefonmágus válasza Jano_023 (#235281) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Tutin az,hacsak nem kínai verziós

Ha független,akkor még magyarban is tudod használni tmobil előfizussal

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#235283) CharlieDrop válasza Rdinhoo (#235280) üzenetére


CharlieDrop
veterán

most nem elég biztonságos, vagy gyenge a WiFi jel? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#235284) bigdady válasza Rdinhoo (#235280) üzenetére


bigdady
nagyúr

Wpa2-re mindig is azt írja nálam. Wpa3 kéne neki vagy ki. Nem kell vele foglalkozni

(#235285) Sungoo válasza Rdinhoo (#235280) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezt írja nekem is. Sosem foglalkoztam vele.

(#235286) kali válasza bigdady (#235284) üzenetére


kali
legenda

A WPA2 is ok, ha megfelelően van beállítva.

(#235287) nord_ válasza HoppMaster (#235278) üzenetére


nord_
veterán

Az a baj, amire már többször fény derült. Időközönként hajlamos elveszíteni a GPS-jelet; évek alatt sem képesek a késést kiküszöbölni, de legalább kaptunk helyette reklámokat... Egy darabig tényleg ők voltak a legjobbak, de az előny tudatában elkényelmesedtek... pont mint az iGO.
Észre sem veszik, hogy a konkurencia apránként utolérte őket... sőt...

(#235288) HoppMaster válasza nord_ (#235287) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nekem akkor volt gondom vele mikor hazajöttem Amerikából, egyszerűen katasztrófa volt az útvonal tervezése. Azért is kezdtem el a Google Maps-ot használni, most az tökéletesen teszi a dolgát.
Régen még a Symbianos rendszerben a Garmin verhetetlen volt.

(#235289) dud998 válasza HoppMaster (#235288) üzenetére


dud998
őstag

Azóta kezdett lemenni a színvonal a Waze-nél, amióta felvásárolta a Google. A Google Maps sokat profitált belőle. És tényleg jó. Az Apple térképe se rossz csak annyira idegesítő a hangja ahogy beszél. Totál robot az egész. :)
Illetve a Google térképében benne van a helyi tömegközlekedés is.

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#235290) Tibee86 válasza nord_ (#235287) üzenetére


Tibee86
veterán

Most arra derült fény, hogy rossz a telefonjában a gps.
Az egyetlen nagy előnye az még mindig megvan, és ebben sajnos még minimálisan se jár semelyik másik navi a közelébe.

[ Szerkesztve ]

(#235291) balinlin válasza dud998 (#235289) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem pár hónapja még nagyon nem jött be a gugel maps androidon. Ez a haladj Észak felé stb duma....
De annyira dicséri itt több fórumtárs, hogy ki kell megint próbálni, immáron szifonon :)

(#235292) HoppMaster válasza Tibee86 (#235290) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Mire gondolsz arra az erényre?
Lehet valamiről lemaradtam.

(#235293) dud998 válasza balinlin (#235291) üzenetére


dud998
őstag

Lehet hogy vannak fura fogalmazásai, de sokkal emberszerűbben/élőbben beszél.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#235294) Jano_023 válasza telefonmágus (#235282) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#235295) bigdady válasza kali (#235286) üzenetére


bigdady
nagyúr

Wpa2 AES. Mit lehet még beállítani? :U

[ Szerkesztve ]

(#235296) nord_ válasza dud998 (#235289) üzenetére


nord_
veterán

Az Apple térképet némítva használom. :)
A legjobb hangja szerintem a TomTom navijának van (Ervin). Érthetően, szépen beszél, szerintem Kautzky Armand mondta fel a szöveget (Pierce Brosnan magyar szinkronhangja, leginkább James Bondként lehet ismerős).

(#235297) dud998 válasza nord_ (#235296) üzenetére


dud998
őstag

Neki tényleg kellemes a hangja. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#235298) atirag válasza nord_ (#235287) üzenetére


atirag
őstag

Valóban zavaróan tud késni a waze. Igazából a helyszínhez képest kell választani. Azért a gugli maps még mindig sokszor nem kerül ki egy dugót. míg a waze meg néha feleslegesen visz kerülőre :)
A tom tom nem tudom ebből a szempontból milyen mert akkor használnám.

Azért nekem bagyon jól jött a waze másfél hete mikor ausztriából jöttem és a gugli hegyeshalom felé akart a waze meg több újratervezés után sem. Emiatt sporóltam néhány!!! órát Sopron felé.

(#235299) HoppMaster válasza atirag (#235298) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nahde a Maps nem ajánlott alternatív útvonalat?
Pedig szokott és még hanggal is mondja, h a gyorsabb út pl milyen területeken halad át ami következtében változhat a menetidő.

(#235300) kali válasza bigdady (#235295) üzenetére


kali
legenda

Hogy a router, home gateway...stb. csak azon szórjon, ne mixed módban, úgy egy szóval nem panaszkodik egyik ellenoldali eszköz sem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.