Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, ADB-vel lehet egérmozgást szimulálni :D Betört kijelzővel már jött jól :)

Amúgy Linuxra ugyanezek QtADB, meg simán telepíthető az adb és fastboot parancs is, teljesen jól működik :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) crok válasza hcl (#1) üzenetére


crok
nagyúr

Így van, én eleve Linux-on használom a legtöbbet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3) user26


user26
aktív tag

Szia!
Egy kis pillanatra meg vagyok zavarodva. Új gép, új rendszer (Win 11).
ADB-nek / ből ezt szeretném fel tenni: [TOOL]Minimal ADB and Fastboot [2-9-18].
Ha jól emlékszek ez "ajánlottabb" mint az az 1.4.3 adb, a minimálos verzió újabb, jobb, stb. Ennek ellenére amit az oldalról töltök le, annak a fájl nevében 1.4.3 van.
Szeretném tudni, hogy amit letöltöttem jó-e, vagy ezt a "minimal 2-9-18" vagy újabb verziót honnan lehet beszerezni ?
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4) crok válasza user26 (#3) üzenetére


crok
nagyúr

Valamiért most le van szedve a Download link és csak a lehajtható rész alatti régi build-ek linkjei vannak ott. Használj másikat - ez a "régi" Tiny, át lett nevezve mert ki lett bővítve:
[TOOL][WINDOWS] ADB & Fastboot++ | August 2022
https://forum.xda-developers.com/t/tool-windows-adb-fastboot-august-2022.3944288/
Neked elég az ADBKit.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5) user26 válasza crok (#4) üzenetére


user26
aktív tag

Szia! @crok!
Kicsit elakadtam, user error. kb másfél hete nem volt gondom még.
Windows 11 22H2 -re frissült.
Ha az ADBKit v33.0.1 -t szeretném használni, (open cmd.bat), cmd elindul, be írom, hogy "fastboot devices" ezt írja ki:
"'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file."
Lehetséges, hogy én kevertem meg magam, és ezért a gondom!

Ha a régi "megszűnt" minimal and adb fastboot -ba teszem ezt, ott jó.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6) crok válasza user26 (#5) üzenetére


crok
nagyúr

Az eredeti kérdésedben levágtad a cikk cínmének elejét addig hogy "ADB / ből" innen nekem az jött le neked csak adb kell, arra meg elég az ADBKit - de abban nincs fastboot.
Ha fastboot IS kell akkor neked kell a teljes csomag ADB & Fastboot++ amit letölthetsz a releases szekcióban. Ha van lehetőséged telepíteni akkor a telepítő a neked ajánlott mert egyből, még a telepítés végén megkérdezi hogy rakja-e a környezeti változók közt a PATH-ba az adb és fastboot binárisok helyét (így elérhetővé téve bárhonnan, ha a portable-el kell csinálnod akkor azt mindig meg kell magadnak oldani majd).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7) user26 válasza crok (#6) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi szépen, úgy látom működik ami kell.
User error volt a hiba.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#8) user26


user26
aktív tag

Szia @crok!
Azt szeretném kérdezni, hogy eltudnád nekem mondani, hogy mi az a GSI ROM, és ez rövid távon, milyen várt, nem várt dolgot vált ki pl olyan xiaomi modelleken, amire jelenleg csak "ilyen" ROM van.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#9) crok válasza user26 (#8) üzenetére


crok
nagyúr

"milyen várt, nem várt dolgot vált ki pl olyan xiaomi modelleken, amire jelenleg csak "ilyen" ROM van." -- a kerdest se ertem. Semmit se valt ki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10) user26 válasza crok (#9) üzenetére


user26
aktív tag

Akkor ilyent lehet nyugodtan használni? Így értem az eredeti kérdésem.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#11) crok válasza user26 (#10) üzenetére


crok
nagyúr

Persze, nyugodtan, pl. a phh fele GSI hiresen normalis ROM.. De nem ide valo a kerdes...

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#12) Soma01


Soma01
veterán

Szia crok!
Én a MicroG-vel kapcsolatban kérdeznék.
Írtad, hogy:
Azért érdemes / kell(het) elsősorban új, spoof-al már rendelkező MicroG-t használni mert előjöhet a protobuf probléma (videólejátszás megáll, végtelenségig pufferel).
Na de melyik MicroG verzió amiben már benne van? Mert ugye van a sima, amiben még nincs benne ez a cikked alapján. Van még a Vanced MicroG, mMicroG, meg még ki tudja milyen MicroG. :)
Ahogy én láttam az (inotia00 féle) mMicroG-ből csak egy verzió van most. Ebben már benne van? Ez frissítést fog kapni vajon a későbbiekben?
Plusz a ReVanced már tartalmaz egy javítást erre a hibára. De ahogy tudom, a MicroG az igazi bűnös és abból kell frissített változat. A régi Vanceddel egyidős MicroG már egy éves, azt a Vanced csapat nem fejleszti, de mégis ezt ajánlják a ReVancedhez még ma is. (Vanced MicroG v0.2.24.220220) Most azt gondolom, hogy a cuynu féle Vanced MicroGt kellene használni, mert az frissül (Vanced MicroG v0.2.27.231612 beta). De mondjuk a mMicroG se régi. :) Vagy melyik legyen?

(#13) crok válasza Soma01 (#12) üzenetére


crok
nagyúr

Közben maga a patch is változott. Az inotia00 vagy a Cuynu féle egyelőre fejlesztés alatt áll (a WST félét még bele se vettem mert nem látom egyelőre biztosnak hogy csinálni akarja-e egyáltalán) de az eredeti Vanced félét dobnám mert az biztos hogy bottal se lesz piszkálva. Azért írtam hogy a patch és maga az elv is változott azóta mert ha csak emiatt váltasz akkor nem kell. De mivel az eredeti Vanced féle már nem lesz frissítve.. szóval érted. Nem tudom magadnak csinálod-e a build-et vagy valamelyik előre készítettet használod de az volna a lényeg hogy a patch-ekkel legyen összhangban a microG is. Én most az mMicroG-re álltam át ha számít, nincs gondom vele egyáltalán. Ha a MIUI.HU féle ReVanced build-et használod (látom ott is irogattál..) akkor (egyelőre) mindegy melyik microG van fent nálad.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14) Soma01 válasza crok (#13) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
Igen szoktam oda is írni és onnan szoktam leszedni a kész apk fájlokat. Másoknak is fel szoktam tenni a MicroG-t és a ReVancedet. Ezért kérdezem, hogy milyen kombóval a legbiztosabb a működés? Nem akarok másoknak kellemetlenséget, hogy nem működik nekik. Meg én is kezdhetem elölről telepíteni nekik.
Akkor a mMicroGből is várható majd frissítés, új verzió?

(#15) crok válasza Soma01 (#14) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, az mMicroG-bol varhato frissites.
Olyan, hogy biztos.. az max ami mar elmult :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#16) Soma01 válasza crok (#15) üzenetére


Soma01
veterán

És már van is újabb. mMicroG v0.2.27.231613
Megy ez...

(#17) crok válasza Soma01 (#16) üzenetére


crok
nagyúr

Raallt a srac, sokminden epul a munkajara.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.