Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ablakos


Ablakos
őstag

Pont a héten vettem egy Keychron K10 pro-t. Nagyon 'örülök' a grátisz vicik-vackoknak, csak a bluetooth adapter nincs a dobozban. Fene gondolta, hogy ez nem jár hozzá. Egyébként nagyon finoman jár a szerkezet.
A betörőtöl sem kell félnem. Súlyos csapás mérhető az eszközzel a betolakodóra. :D

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ez a Keychron M4 egész szimpatikus. A kicsi egeret kedvelőknek jó alternatívának tűnik.

(#3) Angie™ válasza Ablakos (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Ezen van háttérvilágítás?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Ablakos válasza Angie™ (#3) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen. Rgb és programozhatóak is. Valamilyen json paraméter fájl kell hozzá, de nem értem rá ezzel játszani.

(#5) Kansas válasza Angie™ (#3) üzenetére


Kansas
addikt

Egy gond van vele, hogy a LED az a billentyúk userhez közelebbi("déli") felén van, ami alapvetően 2 problémát okoz:
1. a spec. karakterek megvilágítása vacak a numerikus és funkciógombok sorában
2. nagyon sok fény szűrődik ki a billentyűk között az eggyel távolabbi billentyűsor alatti LED-ekből, ami így hajlamos elcseszni a kontrasztot és kevésbé látni a billentyűkön levő karaktereket, amik viszont átvilágítás nélkül nehezen olvashatóak. Ez leginkább 45°-nál laposabb szökben nézve probléma, ha ennél meredekebb szögben nézed, nem akkora gáz, saccra 60° felett már nincs igazán gond.
+1: ha keycapet cserélsz, ezt is számításba kell venni

Nyilván aki vakon tud gépelni annak ez nem sokat számít, de annak igazán a háttérvilágítás se.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) MaCS_70


MaCS_70
félisten

"E Ink Carta Plus érintőképernyője 1072x1448 képpontos, és villódzásmentes MOON Light 2 háttérvilágítását úgy csúsztathatjuk fehérből sárgás árnyalatúvá, ahogy a nappal az éjszaka felé halad. "

Erről már volt szó, de a jelek szerint a falra hányt borsó eredményességével: az eInk megvilágítása NEM háttérvilágítás. Mivel nem lehet hátulról megvilágítani. Történetesen ez az egyik oka annak, hogy jobban kíméli a szemet.

Az r=1 felhasználónak persze szinte mindegy, hogy honnan jön a fény, de ez elvben egy technikai portál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) Angie™ válasza Kansas (#5) üzenetére


Angie™
addikt

Köszönöm a profi, részletes választ :R

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) Acélfarkas válasza Ablakos (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

+1. Nekem szerdán érkezett meg a Keychron oldaláról megrendelt PBT kupakos red swiches cucc. Most elkezdtem nézni silent kapcsolókat, mert meglepett hogy mennyire 'zajos'. Csak egyelőre még nem tudtam választani a bőségből. Mondjuk ráérek, mert a havi költési keret elfogyott. :DDD

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Úgy látom ez a Keychron M6 nagy kezeseknek való, főleg palm fogásra...
De mi az, hogy "tökéletesen alkalmas játékra"? Ok, a súlya rendben van, de a többi? Be fog ez is kerülni a (Gamer) "egérajánlóba"? (Ez a márkanév eddig nem nagyon villogott ezen a téren.)

(Amúgy meg a "szabadon futós görgő", pont játékra meg minek? Ekkor gyanakszom a "szokásos irodai" felhasználási célra inkább, lásd Logitech MX-ek pl.).

[ Szerkesztve ]

(#10) Mephike válasza SunMount3r (#9) üzenetére


Mephike
senior tag

De mi az, hogy "tökéletesen alkalmas játékra"? Ok, a súlya rendben van, de a többi? Be fog ez is kerülni a (Gamer) "egérajánlóba"?

Az M6-ban (magyar nyelvű videó) egyik legújabb szenzor van beszerelve, top switchekkel, oké talpakkal, szóval játszani is lehet vele. A Logi MX-ekkel ugyanez nem fog menni.
(Ez a márkanév eddig nem nagyon villogott ezen a téren.)
Ma már a gamer egerek rég nem csak az ASUS, Razer és egyéb ismert márkákat jelentik. Amilyen tempót diktál a Keychron hidd el pár év múlva ha minden így marad ismert cég lesz a játékosok körében is.

(#11) SunMount3r válasza Mephike (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nekem is vili, hogy azóta már sokkal több szereplős lett ez a piac, de konkrétan a Keychron-ról még az egeres Topic-ban sem olvastam sokat, hogy emlegetnék.

(#12) Evil Snowman válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Pedig írtam az M1 Wireless-ről egy viszonylag részletes review-t. ;)

(#13) isiusi12


isiusi12
csendes tag

:C

Üdv

(#14) fatal`


fatal`
titán

Kár, hogy a K10 Proból nincsen kék kapcsolós sehol.

(#15) Kansas válasza fatal` (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Miért, a barna nem elég hangos?
Amúgy meg hotswap switchek vannak benne, ki lehet őket különösebb macera nélkül cserélni. $16+szállítás egy 110 db-os szett, már persze amikor van raktáron.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) Kansas válasza Kansas (#15) üzenetére


Kansas
addikt

----

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) SunMount3r válasza Kansas (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak és kizárólag "gépelésre" melyik a legjobb? A kék? (A hangja nem érdekel annyira.)

(#18) Kansas válasza SunMount3r (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, soha nem voltam gépíró, a szakdolgozatomat pedig gumiharangos billentyűzeten gépeltem és semmi gondom nem volt vele, és gyanítom a legtöbb irodista is gumiharangost használ(ha másért nem, az ára miatt).
A gumiharangoshoz képest kb. bármelyik mechanikus jelentősen jobb.
Elméletben valóban a kék switchek a legjobbak, mert azokat a legnehezebb bottom-outolni(nagyobb erő kell hozzá, mint a barnák esetében) és taktilisak tehát van egy érezhető "röccenés" az érzékelési ponton, és aki annál meg tud állni, annak nem kell számolnia a bottom-outtal járó rezgésekkel amik elvileg nem épp barátai az ízületeknek.

Tehát ha tudsz, vagy meg akarsz tanulni nagyon sekély leütésekkel gépelni, a kék a nyerő(különösen, ha hallássérült vagy, süketekkel körülvéve ;) ).
De ez is olyan mint a csillió hertzes mintavételezésű gamer egér: az átlagember nem fog érdemi előnyöket realizálni, mert ahhoz hogy azok előjöjjenek, sokat kell gépelni illetve megfelelően, bottom-out nélkül.

Én magam sokkal inkább kezdek az ezüst switchek(halk, lineáris, rövid úton jár, majdnem LP) felé hajlani, esetleg némi extra bottom-out csillapítással(gumigyűrű, filc, stb), de én relatíve nagy erővel szoktam gépelni, viszont nem túl sokat, lévén se fejlesztő se titkárnő, se regényíró nem vagyok.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) 0xmilan


0xmilan
addikt

> A tenyértámaszról leválasztott főklikkek

Az a tenyertamasz mondjuk csak egy csecsemonel erintkezik a tenyerrel. :D
En imadom az enyemet es felcsillant a szemem, amikor meglattam a header kepen.

(#20) tatu9 válasza SunMount3r (#17) üzenetére


tatu9
tag

Gyakorlatilag bármilyen clicky, vagy taktilis switch megfelelő lehet. A brutál csattogóstól kezdve a silent tactile kapcsolóig bármilyen igényt le tud fedni a kínálat. Ha sokat gépelnél, akkor valami könnyebb kapcsolót ajánlanék. Én nagyon szeretem a heavy tactile kapcsolókat, de hosszú távon nekem fárasztó a használata. Egyéni igények kérdése ez.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#21) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Már jó ideje használok 2000Hz-es vezeték néküli egeret, kiváló cucc. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.