Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) axlrose32


axlrose32
őstag

Sziasztok!

Ebben a topicban választ kaphattok rendellenesen működő készüléketek hibájának okára.
Pontos hibaleírás (kijelzőhibánál lehetőleg fotóval illusztrált) esetén várható javítási összeget is tudok adni támpontként.Így mindenki mérlegelheti, hogy egy adott probléma esetén érdemes-e foglalkozni a javíttatással, vagy jobb ha hibásan megy a "levesbe", mert kifizetődőbb egy új tv két-három év garanciával.
Noteszemben körülbelül 40 megbízható kolléga telefonszáma, tehát mindenki megtalálhatja a legközelebbi segítséget a problémája orvoslására.
Budapestieknek személyesen is tudok segítséget nyújtani, amennyiben igény mutatkozik rá.

Akkor kérem az első "beteget" :)

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#2) SONAJ58


SONAJ58
csendes tag

S[L:/dl/upc/2011-11/19/352933_n6wj9olstuwxtmba_p1010098_c_2.jpg](IMG:/dl/upc/2011-11/19/352933_n6wj9olstuwxtmba_p1010098_c_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]zia !

Sikeres topicot kívánok !

Az én beteg Samsung LCD tv-m / LE40M87BD /
Hibája : a kép bal oldalán képszéltől-képszélig függőleges
színes csíkok.,ami 4/3-ra kapcsolva a kisebb képméret miatt
már nem jelentkezik.
a bal oldalon a kép sötétebb,és elszíneződik,ami 4/3-ban is
megmarad.

Szerinted LCD panelhiba, panelra kötött sorkábel érintkezési hiba,vagy mi
okozhatja a jelenséget?
Kíváncsi lennék szakértő véleményedre,

köszönettel
üdvözöl
János

(#3) SONAJ58


SONAJ58
csendes tag

http://logout.hu/dl/upc/2011-11/19/352933_n6wj9olstuwxtmba_p1010098_c_2.jpg

(#4) axlrose32 válasza SONAJ58 (#2) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Köszönöm.
Ha 4:3-ban nincsenek csíkok, akkor jó eséllyel t-con.Egyéb esetben a kijelzőn lévő cof kábel érintkezési hibája.
Ha elhozod hozzám gyorsan kiderül.

06703896891

(#5) SONAJ58 válasza SONAJ58 (#3) üzenetére


SONAJ58
csendes tag

szia
és köszönöm a diagnózist..

ha timing-control : T400HW01 V0 CTRL BD

>a kép hibás bal oldali részén a gyorsan mozgó alakok
"szellemképet húznak" illetve csatornaváltás után egy ideig
az előző csat. logója beégve marad.Ezt 4:3 és 16:9-ben is
Talán ez az infó is mond valamit..
üdv.
János

(#6) kenwood3 válasza axlrose32 (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

Helló!

Erre tudsz mondani valamit? Köszi :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#7) sanyi77


sanyi77
csendes tag

Erre valaki tud valami megoldást?[link]

(#8) sanyi77 válasza sanyi77 (#7) üzenetére


sanyi77
csendes tag

Hahó valaki!!!

(#9) axlrose32 válasza sanyi77 (#8) üzenetére


axlrose32
őstag

Hétfőn meg tudom neked kérdezni mennyi lenne az új.
A múltkor 30 körül jött, garantáltan 0km-es .
Ysus esetén nem kifizetődő a használt beépítése, úgy is mondhatom ablakon kidobott pénz.

06703896891

(#10) sanyi77 válasza axlrose32 (#9) üzenetére


sanyi77
csendes tag

Előre is köszi!

(#11) blacky36


blacky36
tag

Szia!
Pont ilyesmit kerestem, jo hogy nyitottad ezt a topicot! A tv LG 37lf66 kb. 10 percig rendesen mukodik aztan [ilyen] lessz a kep, illetve ilyesmi, mert ossze vissza villog. Tudsz erre mondani valamit? Kosz!

[ Szerkesztve ]

(#12) blacky36 válasza blacky36 (#11) üzenetére


blacky36
tag

(#13) axlrose32 válasza blacky36 (#12) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Látatlanban t-con vagy kijelző...
Ha elhozod okosabbak leszünk.

06703896891

(#14) blacky36 válasza axlrose32 (#13) üzenetére


blacky36
tag

Ha bekapcsolva hagyom egyre lassul a villogas lassan kezd kivehetove valni a kep es 1-2 ora alatt ujra nezheto. Ezzel a plusz infoval jobban behatarolhato?

(#15) axlrose32 válasza blacky36 (#14) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Nem akarok tippelgetni.
Kép alapján kijelző vagy t-con.
Ettől jobban behatárolni bevizsgálás során lehet.

06703896891

(#16) blacky36 válasza axlrose32 (#15) üzenetére


blacky36
tag

Szia!
Kosz, hogy megprobaltal segiteni! Csak jo lett volna tudni mibe fog ez nekem kerulni, mivel a tv Angliaban van nem egyszeru a dolog.

(#17) axlrose32 válasza blacky36 (#16) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha t-con akkor anyaggal munkával 10eft körül.
Ha kijelző.....?

06703896891

(#18) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung P2770 HD típusú monitor/ tv. Mikor bekapcsolom a tv-t akkor megjelenik a fekete háttér előtt a kék samsung logó. Na, most viszont tv nézés közben is elsötétül a kép, fekete lesz és jön a logó aztán eltűnik és van újra kép, azaz látom a csatornát. Nem csak egy adott csatornán van ez a hiba, hanem máshol is. A tv 2 napos. Egy filmet ment talán végig. De akkor még hiba nélkül.

Várok válaszokat, hogy mitől lehet.

Köszönöm előre is.

(#19) axlrose32 válasza Eliot Anders (#18) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Táp vagy inverter hiba.
Uzsgyi vissza garba.

06703896891

(#20) Eliot Anders válasza axlrose32 (#19) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen.

(#21) Tubi1976


Tubi1976
tag

Szia!
Sajnos ma tönkrement a Samsung SP43T8HL tipusú projektoros tv-m.Egyszer csak átváltott a kép pirosba majd kikapcsolt.Be tudom kapcsolni, bekapcsoláskor piros lézerfényszerű jelenség, malyd bejön a kép, pontosabban egy halványpiros massza mely mögött halványan látszik a kép és hang is van malyd 5 -10 másodperc múlva egy piros folt kiséretében kikapcsol.Vmi ötlet, menthető még?

(#22) axlrose32 válasza Tubi1976 (#21) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Menthető, vagy az r végfok vagy a r tube (piros katódsugárcső), ment tönkre, legalábbis így leírás alapján.
Az is elképzelhető, hogy a piros csőből kifolyt az olaj vagy a képcsőpanelre vagy a képcső foglalatba, és az okozza a zárlatot. Ez lenne a leginkább költségkímélő hiba.
Egy a lényeg, így ne próbálgasd, mert ha ráfolyt az eltérítőtekercsre és az is zárlatos lesz, akkor mehet a kukába.
Helyileg merre vagy?

06703896891

(#23) Tubi1976 válasza axlrose32 (#22) üzenetére


Tubi1976
tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ.Budapesten a XVIII - ban van a beteg.Nem is reménykedtem abban hogy ilyenkor választ kapok.Tudsz ajánlani esetleg valakit aki megcsinálná?

(#24) axlrose32 válasza Tubi1976 (#23) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Én is foglalkozom ezek javításával.
Ha gondolod hívj fel és megbeszéljük: 06304168852

06703896891

(#25) Tubi1976 válasza axlrose32 (#24) üzenetére


Tubi1976
tag

Aki erre a topicra téved nyugodtan megbízhat Axlrose32-ben!!Nekem Ő segített,abszolút hozáértő és segítőkész csak ajánlani tudom mindenkinek!!Köszi még 1X!!Szerintem most még annál is jobb a kép mielőtt elromlott volna.

(#26) axlrose32 válasza Tubi1976 (#25) üzenetére


axlrose32
őstag

Köszönöm szépen az elismerő szavakat!

06703896891

(#27) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem.Van egy Daewoo dlp 37 c3 típusú hd lcd tv-m.Sajnos megjelentet egy 15 cm-es fekete alapon piros-világos alapon világos kék függőleges csík.Régebben is megjelent,de egy kis masszírozással eltűnt(ami most hatástalan).A kérdésem,hogy lehet e javítani és milyen módon,egyáltalán érdemes e vele foglalkozni.Ha panel csere lenne van egy Daewoo dlp 37 d1-es tévé(itt az aprón 20-25 ropiért) ami trafó hibás.A kettőből lehet e egyet csinálni,már ha ez járható út.
A kérdés jelen pillanatban elméleti lenen,mert van rajta Auchan gari ami még él,de mivel az országban divi a garancia figyelmen kívül hagyása,ezért a kérdés...

A választ előre is köszönöm! :R

(#28) Milka 78 válasza Milka 78 (#27) üzenetére


Milka 78
nagyúr

EZ lenne a hiba.

(#29) axlrose32 válasza Milka 78 (#27) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Ezt a hibát ráolvasással masszírozással, esetleg emelt díjas kuruzsló igénybevételével orvosolni maximum időlegesen lehet.
A megoldás a kijelzőcsere.

Az multi garancia sajnos sok esetben tényleg csak seggtörlésre való.
Sokszor elmondtam már, élelmiszer diszkontban és k-keleti multiknál vásárolni azért is gáz, mert nem a hivatalos úton (a gyártó magyarországi/ ennek hiányában európai képviseletén keresztül) jönnek az országba a cuccaik, hanem girbegurba úton, adott esetben egyenesen a kínai sufnyisorról.
Így nem várható el a hivatalos márkaszervizektől, hogy ők vállalják a garanciát mások szemetéért. Jó példa az elektroworld esete...

A garancialevélen találsz egy (legközelebbi) kijelölt szervizt, oda be kell vágtatni, átvetetni a készüléket, mivel ez egy garanciális probléma.
Ha ez egy pistabácsi féle egyéni vállalkozás (mert vele szerződött a forgalmazó), akkor a készülék talán soha nem fog elkészülni, viszont pistabácsi ki fog állítani 15 nap elteltével egy cserére jogosító papírt, amiért az ósanba vásárolhatsz egy másik szemetet, remélhetőleg nagyobb sikerrel.
Ha mégsem akkor ósan vevőszolgálat, üvöltözés.... átvetetés és oldják meg ők.
Pár nap múlva fognak hívni, hogy levásárolhatod, mert a pertől félnek mint a tűztől.

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#30) Milka 78 válasza axlrose32 (#29) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem és köszönöm a választ! :R Addig edzem a hangszálaimat :D Elméletileg a gyártói gari már lejárt és az osannál vettem külön +2 évet ami jelen esetben él.Elméletileg telen kell hívnom őket(vevőszolgálatnál ezt mondták) és egy úgynevezett szakember kijön megvitatni a hogyan továbbot.Remélem nem fognak akadékoskodni...

Még egyszer köszönöm az útmutatást! :R

[ Szerkesztve ]

(#31) Xbboxxer


Xbboxxer
csendes tag

Sziasztok
Adott egy Samsung PS42C91HX-XEC Samsung plazma televízió.
Mivel ez egy régebbi típus,és nincs rajta USB meg ilyesmi,hogyan lehet ezen szoftvert frissíteni?Hátulján van egy jack dugó féle valami aljzat,alá írva,hogy service,de ehez milyen fajta kábel kellene?
És, hol találhatok hozzá esetleg frissítést?
Segítsetek kérlek!
üdv.

(#32) axlrose32 válasza Xbboxxer (#31) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
No akkor az elejéről, miért szeretnél szoftvert frissíteni?
Hetente minimum 1 db tv érkezik a szervizünkbe elbaszott nem megfelelő frissítés után.
Sokan azt gondolják elég egy új szoft és a készülék máris fogja akár még a mars szonda jeleit is. Tömören : lófaszt
Ne akard elqrni a hibátlanul működő tévédet!

06703896891

(#33) Xbboxxer válasza axlrose32 (#32) üzenetére


Xbboxxer
csendes tag

Hello
Nem elkúrni szeretném,csak újabb szoftvert,néha nem reagál a hdmi jelre,még annyira tetszik a már 'A' sorozatnál a ki be kapcsolásnál a zene,meg hogy újabb menü stb,én is ilyet szeretnék.
Tehát akkor ez nem is lehetséges?

(#34) axlrose32 válasza Xbboxxer (#33) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A hdmi probléma szerintem nem szoftvergyík.
A múltkor találkoztam olyannal, hogy eloxidálódtak az érintkezők az aljzatban.
Kis kontakt spray csodákra képes.
Ha nem oldja meg akkor valószínű, hogy a rohs szabványnak köszönhető ólommentes cínnel történt forrasztás engedett el a csatlakozó és a nyák között.

A zene már sokkal régebbi készülékeknél is volt, pl. a projektoros szériáknál, tehát valszeg ez is tudja csak ki van kapcsolva.
Ehhez sem kell szoftfrissítés elég bekapcsolni a felhasználói menüben vagy ha ott nincs akkor a service menüben.
Én a saját tévéimen kikapcsolni szoktam mert idegesít a trallala...
Samsung belépések általában a készülék stby módba kapcsolásával, majd a info, menü, mute, power on "parancssorral" érhetők el.
Gyorsan kell lezongorázni a kombinációt a távon.
Vigyázat, a szerviz menü nem felhasználói menü, egy paraméter megváltoztatása akár a készülék halálát is okozhatja.

Sok sikert, ha kell pontos készüléktípus (és emailcím) esetén tudok küldeni manualt, aminek segítségével könnyebben fog menni a dolog.

06703896891

(#35) axlrose32 válasza Xbboxxer (#33) üzenetére


axlrose32
őstag

Nem is kell küldenem, innen letölthető:
http://elektrotanya.com/samsung_ps42c91hx-xec_ps50c91hx-xec_chassis_f33a_p_europe_hd_lily_sm.zip/download.html

06703896891

(#36) mlacko1111


mlacko1111
csendes tag

Szép estét kívánok mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget és tanácsot kérni az alábbi hibával kapcsolatban:
Két nappal ezelőtt az LG 26LC45 tipusú LCD tv-n egyik pillanatról a másikra a kép összeugrott egy vékony csíkra, hang továbbra is gond nélkül ment. Ki-be kapcsolás után csak sima sötétszürke háttér úgyszint hanggal.
Kb egy órás pihentető után gond nélkül működött több órán keresztül.
Ma reggel bekapcsolásnál szintén szürke háttér hanggal, fél órával később újból próbálkozva gond nélkül üzemel.
Mire számíthatok? Mi okozhatja ezt a hibajelenséget? Köszönettel fogadom a tanácsokat!

(#37) axlrose32 válasza mlacko1111 (#36) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tcon vagy kijelző.
A 26"-os kijelzők jó eséllyel javíthatók.
Jav. költség nálam kb. látatlanban 8-12eFt

06703896891

(#38) mlacko1111 válasza axlrose32 (#37) üzenetére


mlacko1111
csendes tag

Köszönöm szépen, ez nagyon gyors válasz volt. Szívesen rád bíznám csak az a baj, hogy egri vagyok. A szállításon kell gondolkodnom.

(#39) Matthisa


Matthisa
tag

Üdv! Szeretnék segítséget kérni tőletek! Van egy adott Lg LCD TV,egy Lg Felvevős DVD lejátszó, és utoljára egy MinDIG Beltéri! Nah szóval ismerősömnek kéne összekössem!Csak nem tudom h mit mivel ( a beltérit a felvevővel???) vagy (a tv-t a felvevővel??)...nem tudom.
A készülékeken a következő csatlakozók vannak:
Tv: Y Pb Pr+Audio L R
Beltéri: Y Pb Pr Spdif +Audio L R
Felvevő: Y Pb Pr Coaxial+Audio L R

Milyen kábelt vegyek?

Előre is köszi a segítséget!!!!!!!! :R

(#40) axlrose32 válasza Matthisa (#39) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A tv-n gondolom egy komponens bemenet van tehát nem tudod mindkettőt egyszerre rákötni.

06703896891

(#41) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Hello!

Nem igazán ide illő a kérdés, de megfelelő topic hiányában megpróbálkozom vele, hátha kapok segítséget.
Adott egy kb 30 éves videoton tv, mely a mai napig tökéletesen működött, de az utóbbi időben elhomályosodott rajta a kép, van amikor kevésbé, van amikor nagyon, és a teletext is olvashatatlan. Nem igazán szeretnénk új szutykot venni sokszázezerért, mert a mi csekély tv-zési igényeinket bőven kielégíti. Esetleg menthető, vagy kiszolgálta magát?

(#42) axlrose32 válasza Ranger^41 (#41) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Meg lehetne próbálkozni a képcső regenerálásával, de kérdés megéri-e.
Nem kell szutykot venni, nálunk az üzletben vannak jó crt-k már 8eFt-tól.

06703896891

(#43) Ranger^41 válasza axlrose32 (#42) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

A képcső regenerálása pontosan mit jelent, mennyire költséges művelet, elvégezhető e otthon is(szerelő által)? Ez az a klasszik fa burkolatú, ami egyezik a bútor színével és nagyon illik oda, nem szívesen dobnánk ki :)

(#44) axlrose32 válasza Ranger^41 (#43) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hétvégén meg tudom talán oldani, 4eFT-hoz mit szólsz?
Természetesen helyszínen elvégezhető a művelet, nem kell cipelni.

06703896891

(#45) Ranger^41 válasza axlrose32 (#44) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Az a probléma, hogy zalaegerszegen van a készülék... :)

(#46) axlrose32 válasza Ranger^41 (#45) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hát arra ritkán járok....

06703896891

(#47) sanci84


sanci84
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap vásároltam kéztől egy philips 42 lcd tv-t és digitális kábel TV-vel használom ( DIGI ). A probléma az, hogy egy idő után a kép becsíkozódik, zöld csíkok jelennek meg a képernyőn, ha kikapcsolom, bekapcsolom, akkor elmúlik és változó idő múlva újra előjön.
Úgy tűnik, hogy miután bemelegszik, a hiba nem jön elő, de ezt még nem tudom 100% biztosra állítani, mivel ahhoz túl kevés ideje van nálam a TV.

Kép1

(#48) sanci84


sanci84
csendes tag

(#49) #67551488


#67551488
törölt tag

Sziasztok!
Megköszönném, ha valaki tudna segíteni. Nemrég vásároltam egy Samsung UE46D7000- es 3D- s 117 cm- es LCD- LED TV-t. A képminőséggel van gondom. T- Home- os IPTV előfizetésem van, gyanítom, hogy itt lehet a bibi. A setup boxon és a TV- n is végignéztem a beállítási lehetőségeket, de a képminőség nem javult (a setup box HDMI kábellel csatlakozik a TV- hez). Olyan, mintha szétesne a kép (pixelesnek mondják talán?). Egy jó példa: A Viasat csatornán a logóba írt Viasat feliratot pl. nem lehet elolvasni. Ha stúdiófelvételeket nézek, pl. X- Factor, Heti Hetes szinte kikockásodik a kép. Létezik olyan megoldás, amivel ez a hiba megoldható? Ha tudtok segíteni előre is köszi.

(#50) sanci84 válasza #67551488 (#49) üzenetére


sanci84
csendes tag

Szia! HDMI-n keresztül próbáltad már, másképpen: másik forrás esetében is hasonló a helyzet? Ha nem elég valószínű, hogy nem a készülékben van a hiba. Végső esetben meg lehet próbálkozni egy TV antenna bedugásával, ha ott is rossz a kép, akkor gáz lehet. (Budapesten szobaantenna, vidéken erősítős szobaantennával)
Sajnos a rossz képminőség szubjektív, ezért jó lenne ha csatolnál képet, így látható lenne a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.