Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) Tomacko válasza Kiskokó (#74916) üzenetére


Tomacko
senior tag

Az én Jm Lab dobozaim se mai darabok (sacc 15 évesek). Mégis mondhatni makulátlan dobozokról van szó. Én vagyok a 3-ik gazdájuk ráadásul. Szerencsémre az előző tulaj, ha szerettem volna az első gazdát is be tudta volna nekem mutatni személyesen is akár :) Szóval mindent tudott a dobozokról ami fontos volt a vételnél nekem.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74952) Tomacko válasza Dorian (#74944) üzenetére


Tomacko
senior tag

Minden valamire való kapcsolat jövője az alkalmazkodás egymáshoz :) :D Úgy tűnik nálatok ez is működik valamennyire. Haladó szinte kezd lépni a hölgy, majd el kísér meghallgatásokra és élvezni is fogja :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#74953) Lacy6 válasza Lacy6 (#74894) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ismét Én. :)
Találtam egy ilyen ARCUS TM99 hangfalat viszonylag olcsón.
Ennyiért megéri szerintetek?
Lehet, hogy elmegyek meghallgatni ha valóban érdemes.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#74954) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74948) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igaz, 1500 és 1700 "ojró" volt kiviteltől függően. Én a magasabb összeget jegyeztem meg. :)

De te most szívatsz engem, mert párszor már leírtam, milyen dobozaim vannak. Ráadásul ajánlottam is újat Francia forrásból. Bár lehet, hogy Nemir Ombe linkelte neked. Így most büntetésből rá kell keresned... :D
Az ára viszont túl van a 150-en.

"csak a zene van"

(#74955) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#74954) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jóóóólvan hülye vagyok basszus. Vágom hogy a Triangle!!! Nem vagyok toppon mindig, ma húzós nap volt ráadásul az egyik fogam fele le van törve... vagyis nincs letörve csak félig... szal kb fityeg a számba az egyik fogam fele..gondolhatod :D
Tudom hogy te is ajánlottad és Nemir is igen, ha ÚJ vétel van jobb arra lehet áldozok többet. Azt nettóba meg tudnám venni. Ez a Triangle hangfal mindig kimegy a fejemből azóta se néztem rá jobban!!! Jó a kezemre is csapok mindjárt !!!!
Milyen kábeleket használsz amúgy ? :)

Tomacko :
Köszönöm a válaszod. Igen azért én is gondoltam, hogy annyira vészes nem lehet, de hát azért persze itt nagyon sok függ az előző tulajoktól is :)

Valamikor összehozok valami hangfal hallgatást lehetőleg a saját erősítőmmel, mert nagyon érdekel mit tudna például az Elac 15-öse mélyben.. de ezt ellehet mondani akár a Bronze 5-re vagy bármi hasonló párra.

Dorian :
Ja amúgy nem rossz ötlet :) Még az asszony örülne is neki, jó kis Szöged túra :P
Audi nem rohad, elég sok minden alu, meg karban van tartva :) Mivel munkába se kocsival járok (kb a szomszéd :D) ezért nem is nagyon megyek többet évi 15-20ezer kmnél. Lehet egyszer majd a távoli jövőben az új autó benzines lesz, ekkora évi távra felesleges a Dizel (bár szeretem amúgy nagyon nagyon Dízel párti vagyok)
Ha meg rám szakad a lottó akkor meg tesla! :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74956) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#74955) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Milyen kábeleket használsz"

AVA táp, VanDamme IC, hangfal és táp, AQ IC és HDMI, Supra USB, Kácsa optika. De nem untatnék senkit a részletekkel.

"csak a zene van"

(#74957) lakobalan


lakobalan
újonc

Tanácsot szeretnék kérni, hangsugárzó-ügyben. Van egy Onkyo erősítőm: A-9211, 8 Ohm, 60 watt, 15-50000 Hz, 102 dB - legalábbis ez van ráírva. Hangdobozokat szeretnék hozzá, lehetőleg állványosakat (a szoba kb. 25 nm), főleg jazz és klasszikus zene hallgatására. Kb. 100 ezret tudnék egy párra költeni. Van valakinek javaslata erre? Előre is köszönöm.

(#74958) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Szerintetek lehet ezek között 75ohmos digi rca csati,vagy ezek sima rca-k?Ill mi a véleményetek,a fenti kábelről?

[ Szerkesztve ]

(#74959) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#74956) üzenetére


Kiskokó
veterán

óh :D köszi a 80%a kínai :D ha van kedved meg egy kis szabad időd kicsit kifejtheted Privátba.
Ha ezek ilyen jó ár érték arányú cuccok akkor nagyon is érdekel. olyan 20-30ezerből megakarom úszni a kábeleket így elsőre.
Viszont mása felállás, nem kell 10Mes RCA, USB se kell hosszú (legalább is aminek számít a minőség)

Sőt az X Fi Hd-mat tanulmányoznom kell, sajnos nem épp úgy működik ahogy én azt elképzeltem. majd leírom a storyt, mert nem tudom , hogy kéne megoldani.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74960) Aronson85


Aronson85
újonc

Yamaha yst-sw012 (35k)
Jamo sub 210 (45k)

Melyiket ajánlanátok zenehallgatáshoz? 20nm-es szobába szeretnem Denon sztereo erősítő es Dali zensor 1-es polcsugárzók mellé. Sajnos jobbra nincs zseton.

(#74961) Irmscher 353 válasza Lacy6 (#74953) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Én is Arcusokon hallgatok zenét csak nekem a ts25-ös szeria két régebbi darabja van meg.
Nekem tetszik nagyon a hangja, bár én elég ütött-kopott külsövel rendelkezö hangfalakat vettem.(ennek ellénere az enyém belenyúlásmentesnek tünik,mert a hangszórókat szerintem én vettem ki a gyártás óta elöször)
Ha van lehetöséged, szerintem hallgasd meg öket,s ha tetszik,akkor alkudj az árból, hátha olcsóbban is el tudod hozni öket.

De majd a topic nagy öregjei véleményét is várd meg, hogy ök mit mondanak rá.

[ Szerkesztve ]

(#74962) Dorian válasza Sz.Péter (#74958) üzenetére


Dorian
félisten

A valós 75 Ohm csatit nagyon drágán szokták mérni, így nem hinném.
Amúgy sem tudom hogyan lehetne értelmezni adott hullámimpedanciát nem összeszerelt csati-kábel-csati egységen kívül.

Az adott kábel nálam már a sokkal korábbi-gyengébb rendszeremben sem teljesített valami jól.

Aronson85:
Egyiket sem javaslom, főleg zenehallgatásra. Ha van lehetőséged, cseréld a Zensor1-eket nagyobb dobozokra, de még midig inkább lemondanék a mély-tartományról, minthogy olyan subok próbálják meg leadni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74963) liszi70 válasza Sz.Péter (#74958) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez például teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#74964) Aronson85 válasza Dorian (#74962) üzenetére


Aronson85
újonc

Köszönöm a választ. Akkor a következő kérésem, hogy mi lenne a belépőszint erre a célra, ha maradok a sub megoldásnál?

(#74965) bta1 válasza Dorian (#74962) üzenetére


bta1
őstag

A bélafórumon egyszer (jópár éve...) megírtam a frankót erről a 75ohm kérdéskörről. A lényeg, h ne nagyon foglalkozzatok vele, mert a hullámimpedancia a gyakorlatban (a szokásos digit.kábelhosszon) nem igazán lényeges, az RCA csatiknál pedig aztán tényleg nem ez számít... ráadásul a koaxkábelek többsége -hogy is mondjam- elég jellegzetes hangú.

(#74966) krichd1 válasza lakobalan (#74957) üzenetére


krichd1
addikt

25 négyzetméterre inkább álló handgdobozt vegyél szerintem. Így legalább megspórolod az állványok árát, amiből vehetsz jobb erősítőt, vagy DAC-ot, akár mindkettőt. :)
Például Chario Syntar 100 T, Royd Minstrel, Canton Ergo 70 DC.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74967) Sz.Péter válasza Dorian (#74962) üzenetére


Sz.Péter
tag

Köszönöm szépen,és liszinek is.Még ezt a kábelt néztem,ill ezt is.Még filozók?.

(#74968) krichd1 válasza Sz.Péter (#74967) üzenetére


krichd1
addikt

Sokat nem kell filozofálni a Kácsá kábeleken, mivel mind elvihető letét ellenében kipróbálásra. Ezek a Furutech kábelek most jó áron vannak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74969) Sz.Péter válasza krichd1 (#74968) üzenetére


Sz.Péter
tag

Köszönöm szépen Neked is.Hétvégén,vagy jövő hét elején,megyek is.Igen a furukat most jóárasitották. :R

(#74970) duo


duo
őstag

Sziasztok!

szeretnék egy vintage láncot összerakni.
70-80K a keret. de ez nagyon a teteje. (az egyik aktív hangdoboz páromnak mennie kell, ha az nem kel el akkor 60ezer.)
Tudnátok e mondani, akár többféle összeállítást ebben az ársávban? (használtban gondolkodom csak)
ami lényeges hogy ne álló hangfal legyen, mert az nem fér el sehogy sem, hanem állványozható monitor stílusó dobozpár. nem kell hogy "aggya a mélyet" de azért olyan zenéket is hallgatok amik elég sokat tartózkodnak 35-40Hz környékén. tehát jó lenne ha azt az említett ár fuggvényében le tudná azt sugározni.
a forrás számítógép lesz, illetve egy külső hangkártya az is belépőszintű (ASUS xonar u7)

minden segítséget megköszönök, illetve privátban is meg lehet keresni ha esetleg. <-ez még nem minősült üzletelésnek.csak jeleztem.

:R :R :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#74971) Ribi válasza duo (#74970) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem álló hangfal és 30Hz ?
Szóval amolyan régi bazihangszórós videon típusút keresel?

(#74972) duo válasza Ribi (#74971) üzenetére


duo
őstag

öszintén nem tudom. kétutas Cantonokat láttam, meg háromutas grundig boxokat kompaktabb méretben amik 35 körül dolgoztak. tehát létezik, de tapasztalatom nincs e téren.
szerk:
de jobban belegondolva igen alighanem olyasmit keresek. vagy majd az itteni tapasztalt topiklakók irányba állítanak.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#74973) bta1 válasza Ribi (#74971) üzenetére


bta1
őstag

A "bazi" (30centis:)) mélysugárzójú VT doboz átvitele 60Hz körül kezd lejtőbe váltani... az én 20 centis mélyközéppel szerelt állódobozaim viszont 30 alá is lemennek. A "hűdejólszólabasszus!" feelinget mindazonáltal máshol kell keresni...

(#74974) Ribi válasza bta1 (#74973) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ezzel most mit szerettél volna mondani? :U

(#74975) bta1 válasza duo (#74970) üzenetére


bta1
őstag

"olyan zenéket is hallgatok amik elég sokat tartózkodnak 35-40Hz környékén"

És mi lesz mondjuk azzal a számmal, amelyben pulzáló 25Hz-es komponens is van? :) Nem a spektrumanalizátort kellene figyelgetni, mert ott sem az alsó határfrekinek van jelentősége, hanem a hangzás integritásának, mellyel már a PC alapú "front-end" hangkimenetén is komoly problémák szoktak lenni... a kegyelemdöfést persze egy túl mélyre hangolt* reflexdoboz vagy olcsó szub adná meg.

(#74976) Ribi válasza bta1 (#74975) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem ugyan azok az igények és nem ugyanakkora összegből.
Kötözködésen kívül, vagy a majd megmondom mi minden szaron kívül esetleg tanácsot is adsz?

(#74977) cappa72 válasza duo (#74972) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én vettem egy Canton classic c871-et. Szépen betöltötte a garázst egy Onkyo A807-tel. A "rendszer" együtt volt 35kHUF; igaz ki kellett fogni, az erősít pedig javításra szorult. De kifigható néhány ilyen.
A hangfal mélynyomói vélhetően eredetiek, vagy eredetire cseréltek, mert sorszámozottak. A hátulján 28-30000Hz-ig van az átvitel.
Természetesen ennél többért lehet, hogy jobbat kapsz. Ez sajnos a vadászat tipikus esete, amikor figyelni kell a hirdetéseket akár több oldalon is.
Ha nem vájfülű módon hallgatod a zebét, akkor az "újabb" régi denon erősítők 40k körül elérhetőek (még olcsóbban is), és hozzá 40k-ból pedig possugárzót már lehet venni, az bizonyos. Tuti, hogy lesz rá ajánlás.

Fentieket mint egyszerű laikus írogattem le.

(Persze van a garázsban egy Videoton 6363s + vidi 2050 hangfalpár is, ha már vintage... ;) )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74978) bta1 válasza Ribi (#74976) üzenetére


bta1
őstag

Hát persze, én kötözködök, meg személyeskedek veled, hooogyne...

(#74979) Ribi válasza bta1 (#74978) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahh értem, szóval még mindig nem segítesz, de persze én meg személyeskedek. :W

Kiírt egy igényt, amire te elkezdesz kötözködni, hogy de akkor mivan a 25Hz-el?
Meg felhozod a PC frontend kimenetet, hogy a milyen vacak. Csak minek? Direkt leírta, hogy milyen eszközzel hajtja. Aztán még leírod hogy a szar sub meg a rosszul hangolt reflex is milyen rossz. Ezeket is minek? Ki kérdezte ezeket?
Én is elkezdhetném leírni, hogy milyen szar a nyárigumi télen, de ugye senki sem kérdezte.
Nem személyeskedek, de te írsz valakinek teljesen haszontalan információkat, aki viszonylag jól behatárolta igényeit.
Valaki feltesz egy kérdést akkor a kérdést próbáld megválaszolni és nem kisregényt firkantani irreleváns dolgokról. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74980) duo válasza cappa72 (#74977) üzenetére


duo
őstag

Köszi! :)

na pont ilyen méretü dobozpár érdekelne.
Ismerős ajánlott vidi 6368S-t az is tisztességesen szól, egy kondicsere, kábelezés ill koppanásgátló elektronika beszerelése után.
(sőt lehet lenne egy preludium dobozpár is , de ott rettentöen zavar a membránok habszéle. mármint hogy gyakran kell cserélni.)

Ribi: köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#74981) bta1 válasza Ribi (#74979) üzenetére


bta1
őstag

Szóval magácska lenne duo magyar hangja, kedves Ribi nagyúr? :)) :))
Jaj, szegény Duo... (és ide okkal nem került mosoly).

(#74983) bta1 válasza duo (#74980) üzenetére


bta1
őstag

A Preludium is nagyon távol áll a basszusátviteli követelményedtől*, úgyhogy kezdelek nem érteni... a VT RA6386S említése után pedig.... abban mindenekelőtt a fix Loudnesst kellene "kikötni", de inkább hagyd a fenébe, mert nem éri meg a fáradságot. Kutyából nem lesz szalonna.

* Sokkal hasznosabb lett volna részletezni, milyen zenéket hallgatsz...

[ Szerkesztve ]

(#74984) cappa72 válasza duo (#74980) üzenetére


cappa72
nagyúr

AVX-en van egy Canton dc-32-es hangfalpár 19-ért. bp-en (van LE-207 is ott, csak az már álló hangfal). Esetleg az érdemes meghallgatni.
Hozzá egy denon pma715r 40k-ért, vagy 700ae 38-ért. Akik értenek hozzá és hallották is, azok úgyis megmondják ezekről a véleményüket.

Azért az biztos, hogy nem fog úgy szólni mint a hájend cucc, de gondolom nem is az a cél, illetve nem is az a költségvetési kategória.

(A Videoton hangfalakhoz lehet kapni eredeti habszélt (és komplett hangszórót is) Székesfehérváron; én is így jártam el: vettem, kicseréltem a széthullottat, azóta azt hallgatom szerelések közben a garázsban)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74985) bta1 válasza cappa72 (#74984) üzenetére


bta1
őstag

Egy PMA280 20eFt körül beszerezhető, és nem szól rosszabbul (sőt..), Az így felszabaduló 20eFt-nak köszönhetően viszont kicsit komolyabb hangdobozok is képbe kerülhetnek.

(#74986) enterlaci válasza blattida (#74933) üzenetére


enterlaci
senior tag

Terveztem magamnak egy állványt, aminek alacsonyan lesz a súlypontja. Fából fog készülni a talapzat és acél súlyt fogok aljára rögzíteni. Az egész állvány tüskéken fog állni és persze színben tökéletesen egyezni fog a meglévő bútorokkal hogy ne érje szó a ház elejét :D
A doboz rögzítve lesz bluetac gyurmával, ezt kompromisszumnak beterveztem. Az oszlop vékony falú acélcsőből fog készülni, de nem tudom, hogy a műanyag cső jobb vagy rosszabb lenne-e..?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#74987) bta1 válasza enterlaci (#74986) üzenetére


bta1
őstag

A műanyag sokkal rosszabb választás. Esetleg meg lehet próbálni a pillérek csillapítását, de nem biztos, hogy az lesz a nyerő. Izgalmasabb kérdés a fémpillérek fához rögzítése - talán nem nehéz belátni, mennyire benne lesz az állvány hangkarakterében.

(#74988) Lacy6 válasza Irmscher 353 (#74961) üzenetére


Lacy6
senior tag

hmm, akkor bizakodó vagyok. Legalább van egy ember aki ismeri a márkát és tetszik is neki a hangja.
Ez az Arcus középkategóriás gyártó amúgy, vagy be lehet egyáltalán így kategorizálni?
Mindenképp meghallgatom előtte és ha tetszik, akkor megpróbálok belőle egy kicsit alkudni.
Az a baj hogy messze van tőlem egy kicsit :(

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#74989) fehér_ember válasza krichd1 (#74966) üzenetére


fehér_ember
addikt

Többek közt egy ilyen Royd is a bakancslistámon van, annak ellenére hogy valószínűleg nem tartanám meg, de a hifibogár okán majd mindenképp meg kell hallgatnom egy ilyet is.
Az a Canton is jó áron van, főleg ahhoz képest hogy annak idején minimum 4 havi átlagfizetésbe fájt volna.

(#74990) enterlaci válasza bta1 (#74987) üzenetére


enterlaci
senior tag

"Izgalmasabb kérdés a fémpillérek fához rögzítése - talán nem nehéz belátni, mennyire benne lesz az állvány hangkarakterében." Nekem egyenlőre semmi izgalmam nincs benne, mert még nem készítettem el, de sajnos tapasztalatom sincs. :) A pillért a falemezek fogják összeszorítani egy menetes szár és anya csavarok segítségével. Fából kellene inkább az oszlop is? Az, hogy benne lesz a hangképben, általánosan igaz, vagy kimondottan a vázolt tervemre értetted? Kösz!

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#74991) bta1 válasza fehér_ember (#74989) üzenetére


bta1
őstag

A Royd képességeit csak megfelelően kiszolgálva ismerheted meg. Egyébként nem fogod megérteni, mit esznek rajta...

(#74992) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Az új Ethosz Eal-07-et hallgatta már valaki innen?

(#74993) fehér_ember válasza bta1 (#74991) üzenetére


fehér_ember
addikt

Legyen neki elég ami van (tc impact twin+yamaha ax-1070)
A másik lehetőség meg, hogy megpróbálom öcsémet rábeszélni hogy vegye meg :) mondjuk egy ilyennel; úgysincs normális sztereója, a barátnője meg amúgy is kedveli a hangszeres zenéket és a kompakt méretek is segíthetik az ügy véghezvitelét.

[ Szerkesztve ]

(#74994) bta1 válasza enterlaci (#74990) üzenetére


bta1
őstag

Nekem a 100% fa DIY hangszóróállvány-kísérletekkel soha nem volt szerencsém. Van azonban itt egy "ezeréves" könnyű, de igen erős tömörfa felső lappal készült becsavarós-szétállós falábú asztalka - a fekvő házas PC-k állandó helye. Inkább nem is folytatom, mert a Troll Nagyurak úgyis szétcincálják (haszontalan információ + az öregannyuk térde kalácsa)...

[ Szerkesztve ]

(#74995) enterlaci válasza bta1 (#74994) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ahogy olvasgattam itthoni és külföldi fórumokon, a cső oszlopot legalább lehet hangolgatni klf feltöltő anyagokkal és mennyiségükkel.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#74996) fehér_ember válasza enterlaci (#74995) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tudom mennyire éri meg vesződni normál méretű állványok készítésével, használtan is ki lehet azért fogni 10-20e forint közt fémből készülteket (néha még gyáriakat) is.
Ha viszont építessz, akkor próbálj meg minél merevebbet. Én műanyagot biztos nem vennék számításba (oszlopnak sem).
Nekem is kell majd az álló dobozaim alá is valami (nem szeretem a "magas" lóról hallgatni az előadókat :) ). Ha tudnák valahol valami jó nagy ármérőjű faronkből vágatni olyan 38-40cm magas darabokat akkor az is megtenné, de valószínűleg lapszabászat (az öntőformának) és zsákos beton segítségével készítek 2db. 310*330*380mm-es kockát (kötözködőknek téglatest), majd lefestem feketére.

[ Szerkesztve ]

(#74997) lakobalan válasza krichd1 (#74966) üzenetére


lakobalan
újonc

Thanks a lot

(#74998) enterlaci válasza fehér_ember (#74996) üzenetére


enterlaci
senior tag

Szívesen csinálom, nem okoz nehézséget eddig, sőt igazán passzolni tud a bútorokhoz. A festék is már ki van kevertetve, egy tavalyi projekthez - szóval ne száradjon be. :D
Nincs szerencsém talán, 3-4 hete nézem a használt állványokat, egy sem volt ami ide jó lett volna.

Kösz a tanácsaidat! Acélból lesz, elsősorban erre szavaztam magamban is, vágni is szépen tudom görgős vágóval. 76os méret 2es falvastagság, sima, szép felület amit festeni is könnyű lesz. Btw a műanyag oszlopnak 90x8,2 PP csőre gondoltam először, szobahőmérsékleten bazi merevnek tűnik. M12-es menetes szár amúgy is előfeszítette volna szerintem - de csak kitérőként említem.
Merevségre törekszem a súlyával viszont nem vagyok tisztában. Érdekes hogy a gyári lábak sem feltétlenül súlyosak, vagy tolják lefelé a rendszer súlypontját. Vajon miért?

Betonból! Woow! Nem tudom milyen a környezet nálad, de nézd meg ezeket és ezeket. Vannak jó lehetőségek.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#74999) blattida válasza enterlaci (#74986) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, műanyag abszolút kerülendő, sokkal rosszabb lenne hang és tartósság szempontjából is.
Az állvány belsejébe tölts például homokot, a mennyiséggel lehet játszani, mert jól hangolható ezzel a megoldással, amire utaltál Te is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75000) enterlaci válasza blattida (#74999) üzenetére


enterlaci
senior tag

Oké, megjegyeztem és "felülírtam" az állvány - műanyag szókapcsolatot a fejemben! :)

Most jutott eszembe, hogy a homok feltöltésre nem is találtam még ki semmit. Mármint a menetes szár és az átmenő furat közé kell valami persely. Elvonulok aludni, álmomban biztosan rájövök vagy talán holnap..

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.