Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Akkor maradok a B&W-nél. Most 602 S3 van, csak majd költözés miatt az álló lesz a praktikusabb.
Mi a 603 S3 használt reális ára manapság?Mennyiert találok majd? Nem nagyon látom sehol hirdetni.

[ Szerkesztve ]

(#84002) Ragadozó válasza BenceShearer (#84001) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Itt a beárazásos topik ;)

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#84003) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, adott egy kábel amit banándugó nélkül használtam és kicsit gyűrött a szorítástól és el is van oxidálódva a vezető szállak. Most fel banán dugóznám de nem tudom hogy érdemes beljebb vágni e vagy így ahogy van banánozzam.
Személy szerint én így hagynám. Valahol láttam is leírást hogy valamélyk kábel banándugóját szándékosan megégették kissé talán bele is csiszoltak a villába.Érdekes de nem tudom van e jelentősége. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#84004) bkercso válasza xxxxxxxxx (#84003) üzenetére


bkercso
nagyúr

A rézoxid félvezető. Nemkívánatos egy ilyen rétegen átkergetni az áramot, mert alagutaznia kell majd, így nagyobb ellenállásként minimum szerepet fog játszani.
Ide is kezdenek jönni a súlyos kérdések, mint a hangfalépítősbe? :U ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84005) fehér_ember válasza BenceShearer (#84001) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én látok.
Habár biztos el kell telnie egy "kis időnek" amíg ismét használható lesz valamennyire az avx. Oké hogy megint vacakolnak, viszont jó lett volna végre egy olyan felület ahol az árakra is tudnánk "szűrni".

[ Szerkesztve ]

(#84006) Dorian válasza fehér_ember (#84005) üzenetére


Dorian
félisten

Nem volt prioritás az adásvételi rész.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84007) xxxxxxxxx válasza bkercso (#84004) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Köszönöm válaszod!
Forrasztott vs. szorított vezeték pro és kontra? :D

Szerk: Van olyan banán ami csak forrasztani lehet van olyan amit csak szorítani és van amélyknél mind2 lehetőség megjátszható.

[ Szerkesztve ]

(#84008) Ragadozó válasza Dorian (#84006) üzenetére


Ragadozó
Ármester

De akkor is jó volt...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#84009) Dißnäëß válasza bkercso (#84004) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen.. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#84010) attiati


attiati
veterán

Kezdő kérdéseim lennének :) Alacsony tv szekrényt vennék, de a hangfalaktól függ a mérete.

A tv szekrényre helyezhető kisebb méretű hangfalak is szólnak olyan jól, mint a nagyobb méretű padlón álló társaik?
pl ez a Pioneer CS 9030

Vagy mondjuk egy Denon sc-a3l ?

A másik, hogy a padlón álló hangfalak nagyon hülyén néznek ki a tv szekrényre állítva?

(#84011) fererencz89 válasza attiati (#84010) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!
Barátom cserélte le a hasonló Pio-it egy kis Phonar-ra.
Meglepődve tapasztalta, hogy kb azonos mennyiségű mélye van így is, csak sokkal-sokkal jobban egyben van a hang. Tehát nem feltétlen a méret a lényeg. :D

Nem szotkam hibázni.

(#84012) krichd1 válasza attiati (#84010) üzenetére


krichd1
addikt

Biztos létezik olyan divatirányzat, ami szerint zseniálisan néznek ki a TV szekrényen, sőt még az is lehet, hogy ez egy új forradalmi ötlet, aminek nagy sikere lehet a jövőben. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#84013) attiati


attiati
veterán

köszi, most nagyjából elolvastam az összefoglalót és lett pár kérdésem. Eddig olyan egyszerűnek tűnt :)

Ti mire figyelnétek a hangfal kiválasztásánál a lenti helyiségben? (állványos, polc, álló sugárzó, kicsi, nagy?)
Előre bocsátom, hogy társasházról van szó, így nagyon ritkán szólna hangosan.

Kb 3 méter távolságra ülnék egy 28 nm-es helyiségben. A helyiségben hosszában vagy keresztben lehet terjeszkedni, csatoltam a szoba alaprajzát:
1. lehetőség: hangszórók az ablak mellett,üléspozíció fal mellett (ez az esélyesebb verzió)
2. lehetőség: hangszórók a fal mellett, üléspozíció a tér közepén.

A zeneforrás:
1. pc-ről (integrált ALC892 megoldással)
2. tv saját lejátszójával youtube-ról (LG UH7707)
3. bármi más, amit javasoltok

Mire lesz szükség a hangfalon és erősítőn kívül?
Digitális vagy analóg erősítő?
Használt digitális erősítő milyen árban kezdődik, ami elfogadható? Vagy jó nekem valami T-amp is?

Kb 50-100e ft-ot szánnék a teljes rendszerre (használtan.)
Keskenyebb hangfalakat szeretnék a hely miatt (22-25cm széles), de a keskeny kialakítás tényleg a mély hang rovására megy? Tényleg 25-30cm közötti mélynyomó kell a jó mélyhez? Bár a szomszédok miatt ez egy felesleges kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#84014) kukulec válasza attiati (#84013) üzenetére


kukulec
őstag

ne vedd támadásnak, de 50-100 ezer forint az egy tisztességes használt erősítőre elég. ha ebből komplett rendszert szeretnél, akkor az nem hifi lesz. nekem mind a két elrendezéshez hasonlóan be volt rendezve a 22 nm-es szobám; a 2. opció szerintem nagyobb erősítőt és hangfalakat igényel. én a helyedben vennék egy használt aktív hangfalat egy használt pro-ject box dac-kal, és az sokkal jobban szólna mint az integrált kártya, illetve amit össze tudnál vásárolni passzív rendszerből.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#84015) attiati válasza kukulec (#84014) üzenetére


attiati
veterán

Fél évvel ezelőtt is te válaszoltál :)
Ez az egész hi-fi rendszer építés nekem teljesen kínai. Minél többet olvasok, annál kínaibb.

Azt sajnálom, hogy fél éve nem vettem meg ezt a tanácsolt utolsó összeállítást
egy ilyen összevállogatást ismét megköszönnék :)

Alapfogalmakkal nem vagyok tisztában: rádiós erősítő, tunner, integrált erősítő, aktív passzív hangfal (ennek most utánaolvastam). Kábelezésről nem is beszélve.
Szívem szerint megvennék egy megbízható embertől egy komplett hangrendszert. Mert fogalmam nincs mi mivel illik össze :D

[ Szerkesztve ]

(#84016) bkercso válasza xxxxxxxxx (#84007) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én forrasztom. Az jobb szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84017) bkercso válasza attiati (#84013) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem az első megoldás szimpibb, mert nem ülsz háttal a szobának. Társaságilag jobb szerintem. És a TV sem vonja úgy el a figyelmét a többieknek, akik esetleg mást csinálnának.

Csak gondolkodom... Ez vajon milyen lehet? Nyilván kellhet hozzá egy aktív szub a mozihoz... Meg egy USB-optikai transzport PC-hez.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84018) fehér_ember válasza attiati (#84013) üzenetére


fehér_ember
addikt

Adok tipppet, de nem halottam őket, úgyhogy lehet nem mész vele sokra; de amíg nem jön jobb ajánlat akár fontolóra is veheted ;) (magam is ezek közül választanék a jelenlegi kínálatból, nagyon szűkös keret esetén). Persze ha nem kelt volna el ez a 960-as canton karat akkor ezt választottam volna a denonhoz.
Erősítő:
Én ennyiből erre a Denon AVR-3300-asra költenék (37k). De ha akarsz akkor bepróbálhatsz valami kínai d-osztályt is.
Hangdoboz: Braun ADS M90 (28k).
Kábelek: hangszórókábel természetesen Vandamme hifi series 4mm²-es; tévéből meg egy alap optikai kábellel vihetnéd a hangot az erősítőbe; Ha jobb az erősítő dac-ja mint az alaplapid akkor a pc-ről is csatlakozhatsz spdif-fel, de természetesen jack-rca-val kipróbálhatod a pc analógját is.

Persze a denonhoz még akár a kinézett 2.1-edet is könnyen tudnád társítani. De lehet ezekkel sem járnál túl rosszul:
Grundig Box 5500 (15k)
Canton Piano 6 (26k)
Esetleg Canton Karat S8 DC (60k)

[ Szerkesztve ]

(#84019) attiati válasza fehér_ember (#84018) üzenetére


attiati
veterán

Kösz a gyűjtést. Ismét kínaiak ezek a kábel fogalmak :D , de utánanézek.

Jól gondolom, hogy ezekhez a kisebb polcsugárzókhoz elég a kisebb teljesítményű erősítő is?
És hogy ezekhez ajánlott egy hangfal állvány? A kihúzott ágy például lezárná a hang útját, ha a földre tenném.

Az álló (teljes méretű) hangfalakhoz nagyobb erősítő kell?

(#84020) fehér_ember válasza attiati (#84019) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem jól gondolod, az érzékenység számít nem a méret.
Én soha senkinek nem fogok kis teljesítményű erősítőt javasolni :P Többek közt pont azért, hogy nehogy má még a dobozok érzékenységével is állandóan foglalkozni kelljen, meg hogy mi hány ohm-os.
Kell egy viszonylag bika erősítő oszt el van felejtve egy csomó plusz szívás.
A hifistáknak biztos kell a rendes hangfal állvány az állványos dobozokhoz (vagy az isoacoustics), neked lehet néhány gumitalp vagy "szivacs" is megteszi. De tökéletes lehet 2-2 pincefalazó elem is, pl. a kívánt színűre festve (állványnak); ha pl. nem volna elég merev a bútorod.

[ Szerkesztve ]

(#84021) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Kisebb teljesítményű erősítőnél meg még azon is agyalhatsz hogy vajon rendesen meghajtja/kihajtja-e az épp aktuális dobozaidat. Szóval ha valami kisebbet akarsz akkor magadra vess a továbbiakban a döntésed miatt ;]
Akarjál nagyobbat :C

[ Szerkesztve ]

(#84022) johnywalker válasza krichd1 (#84012) üzenetére


johnywalker
őstag

krichd1 Úr ismét látható, és hallható körünkben! :K :R Üdvözöljük a segítőkészségét, szakértelmét! :C

[ Szerkesztve ]

(#84023) bkercso válasza fehér_ember (#84018) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem produkál csőzajt ez a Kanton? :F Kicsinek tűnik a luka... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84024) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#84020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"az érzékenység számít nem a méret."

Ez így elég sarkos megállapítás.. :)

"csak a zene van"

(#84025) Polllen válasza dgyuri0123 (#84024) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én azért látom benne az igazságot.

Egy Heco Argon 50 könnyebben hajtható, mint egy Philips Legend 2.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84026) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok.

Akítv hangfalat keresek, ami egy laptop-usb DAC (Matrix RIP) után lenne kötve. Metal menne rajta (MP3, FLAC), abból is a zúzósabb és kásásabb irányzat (black, thrash, floridai death). Egy kb 30m2 helyiségben szólna, de nem kell koncert hangerö, kultúrált hangnyomást szeretnék elérni.

A méret nem annyira számít, de örülnék, ha nem nagy dobozok lennének. Használt is játszik. A keret kb 80K (pár).

Köszi a tippeket elöre is.

(#84027) Ribi válasza Polllen (#84025) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt így ránézésre mondod?
Heco-ra rá van írva 4-8 ohm. Az ilyen tipikusan nem könnyen hajtható.

(#84028) Eugene Roe válasza Ribi (#84027) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ezt azt jelenti, hogy az egyik hangszóró 8 a másik pedig 4ohm-os? :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84029) Polllen válasza Ribi (#84027) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, használtam mindkettőt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84030) krichd1 válasza johnywalker (#84022) üzenetére


krichd1
addikt

Nem leszek sokáig. :)

(#84028) Eugene Roe: Az impedancia nem egy konstans állandó a teljes frekvenciatartományt tekintve. Szinte minden hangdoboznál változik valamennyit a frekvencia függvényében, ezért a megadott mondjuk 8ohm egy névleges érték, nem fix. Komolyabb gyártók megadják a minimum impedanciát is, ami egy átlagos 8ohmos hangdoboznál simán lehet 3,5-4ohm, akár kevesebb is, ez általában 100-200Hz környékén szokott lenni.

Valóban hülyeség az a tévhit, hogy kis méretű hangdobozhoz elég a kis teljesítményű erősítő, a nagy méretű hangdobozhoz meg mindenképp batár monstrum kell, mert elég sok a kivétel. Legtöbb hangdoboz szériánál az állványos hangdobozok szinte mindig érzéketlenebbek, mint az álló társaik és nem csak papíron.
Én hifis pályafutásom alatt a kisméretű állványos hangdobozokkal kínlódtam legtöbbet ilyen szempontból is. Ennek éppen annyi haszna lett, hogy később, mikor odakerültem a ribbon és elektrosztatikus panelsugárzók közelébe is, akkor már jóval könnyebb volt kiválogatni a használható erősítőt az ipari hulladéktól. Bár a nagy érzékenységű tölcséres hangdobozok megint teljesen más párosítási koncepciót és típusokat igényelnek.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#84031) krichd1 válasza Golota (#84026) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt nem tudom miért itt kérdezed, de mindegy, olyan túl nagy választási lehetőséged úgysincs ennyiért aktív téren, újonnan például JBL LSR305, használtam Fostex PM-2. Matrix Rip nem a legideálisabb ezek elé.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#84032) attiati


attiati
veterán

még pár amatőr kérdés:

1. Egy DAC-ra (vagy egy ampba intergrált dac-ra) rá lehet (kell) kötni a tv-t és a számítógépet is?

2. Az gondot okozhat, hogy a számítógép és a médiaszekrény között adott esetben 8 méter távolság van? (mondjuk a jó minőségű kábel árán kívül)

3. Illetve a pc rákötést akár ki is lehet hagyni a buliból, ha a tv-t külső vinyóról hajtom? Vagy adott esetben a tv eléri a pc vinyóját hálózaton át (ha lehet egyáltalán ilyet).

4. Budapesten hova érdemes betérni hallgatózni? Főleg használt cuccokat, figyelembe véve a kb 100k-s keretet (hangfal + erősítő + dac).

[ Szerkesztve ]

(#84033) bkercso válasza attiati (#84032) üzenetére


bkercso
nagyúr

Magánszemélyekhez.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84034) Golota válasza krichd1 (#84031) üzenetére


Golota
aktív tag

Igen, bocs, benéztem. Köszi a tippet azért.

(#84035) fehér_ember válasza attiati (#84032) üzenetére


fehér_ember
addikt

1. Ez függ attól hogy milyen kimeneteket akarsz rácsatlakoztatni a dacra és hogy azon milyen bemenetek vannak. Szóval a válasz: Igen is, meg nem is.
Ha olyan az a dac hogy van rajta mindenféle szokványos/elvárható bemenet akkor megoldható.
De ha pl. nincs rajta usb és mondjuk a tv-ből és a pc-ből is optikai kimenettel akarsz csatlakozni az egy szem toslink bemenetére , akkor legalább egy mechanikus át"kapcsolót" be kell iktatni.
Ha viszont pl. optikai bemenet nincs a dac-on, akkor cumi.

Ha egy jobbféle régi házimozierősítőt veszel, abban van dac és megvan pl. a több toslink bemenet is. Persze lehet még ezek sem tűnnek elég olcsónak számodra.
Viszont a külön dac se olcsó!

2. Azért elég húzósak tudnak lenni a kábelek árai is, ilyen hosszban; de amúgy nem okozhat gondot az összeköttetés kivitelezése. Persze ha olyan kábelt akarsz ami nagyon minőségi és métere esetleg több tízezer forint, :) akkor lehet érdemesebb volna inkább közelebb költöztetni a pc-t. Ha digitálisan és azon belül optikaival csatlakozol akkor jössz ki a legolcsóbban; 10m-es alap kábel kijön 3000Ft-ból.

3. Szerintem egy tv-t (kijelzőjét) azért járatni hogy menjen a beépített zenelejátszója, butaság. Természetesen ha filmet nézel akkor rendben van, hisz úgyis kell a kijelző, de ahhoz hogy a zenelejátszó béna képernyővédője totyorásszon rajta :N
Használd a pc-t.

4. Gőzöm sincs (amúgy meg nem Budapesti vagyok). Valószínűleg még az új cuccok meghallgatása is nehézkes nem még használtaké. Max. meghallgatod vásárlás előtt a kinézettet. De ragaszkodj hozzá hogy valami minőségi forrásról menjen és pl. ne egy sistergős rádióadást hallgass, mert úgy nem tudod megállapítani pl. ha valamelyik hangszóró nem megfelelően szól. Engem cseszett már így át egy "példás honpolgár".

Természetesen használt vásárlásakor mindig van kockázat. Mindenre érdemes rákérdezni és ha van lehetőség akkor ki is próbálni. Persze ettől még "később" előjöhetnek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#84036) fehér_ember válasza attiati (#84032) üzenetére


fehér_ember
addikt

1. Természetesen nem kell, enélkül is működik a tv is meg a pc is ;] . De valószínűleg én nem szívesen hallgatnám a tv fejhallgató kimenetét külön hangrendszeren.
3. Amúgy ezt ne tőlünk kérdezd, ott a tévéd, próbáld ki.
Valószínűleg igen, mivel minden "használhatatlan" dolgot is beléjük tesznek, így lehet hogy a legtöbb már ezt is tudja (alapszinten meg gyökkettővel) + lefagyásokkal tarkítva ha esetleg megfeledkezel magadról és véletlenül nem belassulva kattintasz.

[ Szerkesztve ]

(#84037) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Mission V63 hangfalat használ valaki?
Nem kifogástalan külsővel, de hibátlan hangszórókkal milyen értéket képvisel most?
Hagyaték gyanánt érkezett, és tudni szeretnénk,hogy érdemes-e eladni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#84038) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Gyerkőcöm megörökölte a régi pioneer vsxd912 avr-em.
Hozzá szeretnék egy pár hangfalat venni,általános mindenes felhasználásra.
Találtam egy ilyet,szerintetek???
https://www.jofogas.hu/pest/Monitor_hangfalpar_Vifa_hangszoro_keszlet_Szep_allapot_79444523.htm

(#84039) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Viszonlyag olcsón (40e Ft) hozzátudnék jutni egy Denon AVR 4805 típusú erősítőhöz. Ehhez szeretnék 2 hangsugárzót 80-90 ezer forint környékén. Főleg zenehallgatásra, néha filmre és sorozatnézésre lenne használva. Érdemesebb lenne inkább egy sztereó erősítőt vennem? Vagy ez a Denon is megfelelően kiszolgálna? Kicsit tanácstalan vagyok :U

[ Szerkesztve ]

(#84040) bajnokpityu válasza #46129152 (#84037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha "hibátlan" lenne, akkor kb 80-et érne. Jó hangú doboz, úgy emlékszem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84041) Webhun válasza Webhun (#84039) üzenetére


Webhun
tag

szerk lejárt és persze elírtam, denon 3805 lenne az erősítő

(#84042) Tomacko válasza Webhun (#84041) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ez egy nagy mozigép. Elvileg sokan azt mondják, hogy evvel már szabad zenét is hallgatni :) Én még nem hallottam, tuti páran majd elmesélik megérheti-e az árat amit írtál, szerintem amúgy ennyit megérhet simán.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#84043) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

Focal Aria 906-hoz szerintetek melyik erősítő passzolna inkább?
- Rotel RA-12
- Cambridge Auido CXA60/CXA80. Megéri-e a CXA80-as az annyira nem kevés felárat?

Előre is kössz!
H

(#84044) migabi24 válasza Webhun (#84039) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem inkább egy sztereó, ha nem akarsz házimozi rendszert később, azt a nagy mozi vasat egy használt 50-100 ezres sztereó megeszi reggelire

(#84045) krichd1 válasza Haja (#84043) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, szerintem egyiket se. Ha mindenképp újat akarsz a 200eFt-os árkategóriában, akkor az integrált Human Audio A42-t és a BC Acoustique EX-332D-t próbáld ki.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#84046) #46129152 válasza bajnokpityu (#84040) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszi. Valami ilyesmire gondoltam én is. Végül is választották már az "Év hangfalának" is , bár ez 2003-2004-ben volt! :-)
Nem is nagyon látni eladót belőle!

(#84047) Haja válasza krichd1 (#84045) üzenetére


Haja
tag

Ok, köszi! Megnézem, amiket írtál.
Mondjuk nem feltétlenül gondolkodok újban, részben azért dobtam fel most ezeket az erősítőket, mert néha felbukkannak használt piacon. Az RA12 és CXA60, ha van, akkor 130 körül talán elvihető, míg a CXA80 gondolom 200 körül.

(#84048) bajnokpityu válasza #46129152 (#84046) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem az a baj, h 2003as eredmény, hanem az, h az év hangfala cim kb pénzért vehető. az onlájn magazinok a hirdetőkből tartják fenn magukat, azokat a teszteket, amik hirdetők cuccairól szólnak, automatikusan skippelem.

ettől függetlenül jó cucc, nem tudom mennyire gáz a furnérja, azt azért tudni kell, hogy az újrafurnérozás akár a hangfal árát elérheti. hangfal esetén az hibás esztétika szerintem nagyon komoly árcsökkentő tényező.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84049) krichd1 válasza Haja (#84047) üzenetére


krichd1
addikt

Használt piacon nagyon sok minden felbukkanhat ennyiért, jobb dolgok is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#84050) kukulec válasza Haja (#84047) üzenetére


kukulec
őstag

en nyilvan elfogult vagyok cxa iranyban, de a multkor lattam egy primare i21-et eleg jo arban. na az szerintem eleg kellemes masina, persze ott meg jobban igaz, hogy a parositas nem mindegy.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.