Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) #71562240 válasza Dorian (#53999) üzenetére


#71562240
törölt tag

És Dantej
Az előző hozzászólásom nem zárja ki eleve házimozi célú erősítők hifi célú használatát és vételét. Konkrét tartalmú és tartalmatlanságú és formájú kérdésre adtam a speciálisan erre a kérdésre vonatkozó dodonai választ. Szándékosan dodonait, mert nem akartam rögtön pedagogizálni, és még most is kerülném az idevonatkozó ezerszer elcsépelt didaktikus szöveg ezeregyedszeri felmondását. - persze ez is könnyebb lesz a témaösszefoglalóval.

[ Szerkesztve ]

(#54002) nostromo73 válasza #71562240 (#53995) üzenetére


nostromo73
tag

mindhármat meghallgatom, és döntsön a fülem...:).....egyébiránt meg köszönöm a kimerítő válaszaid ......

(#54003) Dorian válasza dantej (#54000) üzenetére


Dorian
félisten

Gyere át a házimozi topikba, ott segítőkészebbek az emberek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54004) #71562240 válasza nostromo73 (#54002) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha már úgy néz ki, hogy maradsz az újaknál, nincs kedved kipróbálni azt a Pro-Ject Maiát? Sose lehessen tudni... ezeknél a méheknél...

(#54005) #71562240 válasza bunygyi (#53993) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha a postán való vásárlás biztonságosságára akarsz tőlem garanciát, arra ugyebár nem vagyok illetékes.
Ha arra utalsz, hogy csak a tanácsok alapján fogsz vásárolni, akkor a válaszomból látható, hogy én kb. milyen párosításokat próbálnék először összehozni az anyagi lehetőségeid függvényében, egy-két esetre garanciát vállalva, hogy biztosan eléggé tetszeni fog neked is, és nem azt fogod mondani, hogy hülye volt, aki tanácsolta - annak ellenére, hogy minden hifi készülék erények és hibák konglomerátuma.

(#54006) nostromo73 válasza #71562240 (#54004) üzenetére


nostromo73
tag

jókat olvastam róla, biztos a hangja se lehet rossz, de valahogy nem szimpatikus nekem ez a miniatürizálás....

(#54007) #71562240 válasza dantej (#54000) üzenetére


#71562240
törölt tag

A high-fidelity vagy hi-fi nem egy szabvány, hanem egy (több) szakma, hobbi, szenvedély. A DIN 45500 egy szabvány, van valamennyi kapcsolata a high-fidelity-vel.

(#54008) andorra válasza Dorian (#53999) üzenetére


andorra
őstag

Ez attól függ, hogy ki milyen igénnyel veszi. Tehát nem automatikusan fér bele, hanem esetlegesen. Amikor úgy véljük, hogy belefér, akkor sem az lesz hifi szempontból a legjobban ajánlott megoldás.
Ami pedig a segítőkészséget illeti: minél egyszerűbb egy feladat, annál többen képesek benne segíteni az egyszerű emberek nagy tömegéből.

(#54009) #71562240 válasza andorra (#54008) üzenetére


#71562240
törölt tag

A házimozi topikban rögtön meg is kapta az egyszerű választ:

"1312.A másik kettő nagyon régi,12-15 évesek."

Bufff.
És ha kolléga éppen antik darabot keres?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#54010) andorra válasza #71562240 (#54007) üzenetére


andorra
őstag

A DIN 45500 egy szabvány, van valamennyi kapcsolata a high-fidelity-vel.
Csak nem rokoni kapcsolatra gondolsz? Keresztapja?

(#54011) #71562240 válasza andorra (#54010) üzenetére


#71562240
törölt tag

A névadó szülő (keresztapa) a hifi. A DIN 45500 egy unokaöccs a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#54012) andorra válasza #71562240 (#54009) üzenetére


andorra
őstag

Azok között meg se próbálja, akik többnyire úgy gondolják, hogy egy filmet csak akkor érdemes megnézni, ha holnap mutatják be a mozikban. Két három éves HM erősítő már teljesen elavultnak számít, mert azokban csak "TFDTX" hangzás van az újabban már "TFDTX+" hangzás is van, igaz ugyan, hogy ezt csak két ezután forgatott filmben alkalmazzák majd kísérletképpen, de hát mégiscsak az az igazi és az a jövő.

(#54013) #71562240 válasza andorra (#54012) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érkeznek mostanában klassz filmek:

Az ezerpontegy éjszaka meséi II. rész - Hét csatorna hajósa
Star Wars 7.1 - The Holy Shit and the Jedi nights
Frontiers and reariers
Fear at the rear
Frightened rear on the sub-way
Wi-fi Harald - a Bluetooth dinasztia éneki és DALI
Home sweet home
Loudnessspeakers
CATV on the flat TV
Black CAT, white CAT
Táp Ábel - Rengeteg benn

(#54014) andorra válasza #71562240 (#54013) üzenetére


andorra
őstag

Legújabb kutatások szerint Jules Verne nem természetes halállal halt meg. Azért lett öngyilkos, mert nem sikerült megjósolnia a házimozit és az okostelefont.

(#54015) Dorian


Dorian
félisten

Látom kettőtöknek jól esik itt egymás fa... szóval kukorékolni a kis szemétdombon, hogy az a Himalája.
Nem véletlenül kihalt a topik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54016) liszi70 válasza andorra (#54012) üzenetére


liszi70
nagyúr

"többnyire úgy gondolják, hogy egy filmet csak akkor érdemes megnézni, ha holnap mutatják be a mozikban."

Még az sem teszi igazzá az állításodat, hogy "többnyire". Sokféle filmet nézünk, sokunk gyűjteménye áll nagyon sok régi és értékes filmből. Konkrétan rosszindulatú általánosítás amit írsz.

"Két három éves HM erősítő már teljesen elavultnak számít"

Ez sem igaz. Sokunk döntött az újabb hangformátumokat nem ismerő, régi, de felső kategóriás házimozi erősítő mellett, mert ezek sokkal jobban szólnak hasonló áron mint az újak. És a házimozi topikban sokszor kerülnek ajánlásra ilyenek, tehát tökéletesen indokolatlan amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#54017) #71562240 válasza liszi70 (#54016) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Azok között meg se próbálja, akik..."

Hol itt az általánosítás? Ha te (ti) nem tartozol (-tok) közéjük, akkor mi a gond?
Idézni tudni kell... - hogy ki tudja forgatni az idéző az idézetet. Ennyi erővel Andorra is magára vehette volna a saját szövegét, ő is mozizik otthon.

[ Szerkesztve ]

(#54018) liszi70 válasza #71562240 (#54017) üzenetére


liszi70
nagyúr

Rosszul értelmezted a mondatát. Egyébként nagy ívben le....... szóval nem érdekel, hogy mit gondol a házimozisokról, csak az ismeret és tapasztalathiányból fakadó rosszindulatú általánosítás nyilvános megjelenésére reagáltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#54019) #71562240 válasza liszi70 (#54018) üzenetére


#71562240
törölt tag

No igen. Mások meg egész szerkesztőségeket végeznek ki vicceket ürügyül használva... :B

(#54020) #71562240


#71562240
törölt tag

A CES-en bemutatkozott a (már néhány hete kapható) Pono Player. Van már Cowon P1, A&K, Colorfly...
A PMP-k kezdenek beszüremkedni a hifi világába. Érdemes figyelni, mennyire és/vagy mennyire nem tudnak kiváltani asztali készülékeket hangminőségben, szolgáltatásban.

(#54021) liszi70 válasza #71562240 (#54019) üzenetére


liszi70
nagyúr

A szégyenkező fejecske jogos. Sem erre a helyzetre, sem a tragédiára nem stimmel a mondatod.

[ Szerkesztve ]

(#54022) windlord


windlord
őstag

Kef C75 hangfalpár (4Ohm) mellé szeretnék sztereó erősítőt vásárolni.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás?
Használt is játszhat természetesen.

Egy HK AVR255 -öt váltana, mert nem akarok házimozit építeni...
Zene (rock, metál) és filmezésre szeretném használni.

Ársáv:
50-60khuf -> belépésre

Újban ezt néztem, szerintetek?

Vagy sokkal inkább egy régi motoros legyen vmely apróról?

(#54023) Auratech


Auratech
őstag

Találtam egy tízéves felvételt. Kisörspusztán csináltam benn a bozótosban augusztus 19-én. Nem igazán jó cuccal (ZoomH4n). Ilyen muzsikákat toltak egész éccaka. Ez egy jóféle perc a felvett 4 órából.
Kisőrs-2004-aug

Dresch Misi saját magát is megdicsérte a végén. :) A másik szívós fúvós Bede Péter. A doboknál Baló István. A bőgős Horváth Balázs volt.

Auratech Field Recording

(#54024) FID


FID
őstag

Visszatértem egy képpel és ez a kis tesója az enyémnek. Ezek szerint az a digital din csati analóg is csak ezen van választó nekem meg alapból automata.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#54025) blattida válasza FID (#54024) üzenetére


blattida
nagyúr

AZ nem a digital din üzemmódját állítja, hanem AZ analóg és digitális bemenetek közötti váltás módját.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54026) FID válasza blattida (#54025) üzenetére


FID
őstag

Nem tudom, De a genius 5000res szériához adnak kábelt ami ilyen és jack a vége ha tudok szerezni akkor kipróbálom.

És pár creative hangfalszetthez is adják.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#54027) #71562240 válasza FID (#54026) üzenetére


#71562240
törölt tag

Furcsa ez a ragaszkodásod a furcsa ötletedhez.
Ha a bemenetre az van írva, hogy digital DIN, és nincs más odaírva a bemenethez, akkor az digitális bemenet kell legyen.
Az általad most újabb ötletként mutatott kábelt márpedig még csak azért se fogod tudni kipróbálni az ötleted céljára, mert az nem is ilyen kábel, a csatlakozója sem ilyen, hanem teljesen más, és az a más csatlakozó is analóg célú az adott kábelen.
Érthetetlen, hogy mi fából vaskarikát akarsz elérni a gyökerében hibás ötleteddel, és az ahhoz való ragaszkodásoddal és a mindenféle nem hozzáillő dolog hozzákeverni akarásával.
Kérdezel egy gyökerében hibás, teljes hozzánemértésről tanúskodó kérdést, be is vallod, hogy teljesen nem értesz hozzá, majd sehogyse akarod elfogadni a hozzáértő válaszokat a gyökerükben hibás kérdéseidre újabb és újabb fordulókon keresztül. Tényleg nem értem. Mi a célod?

(#54028) MasterMark válasza #71562240 (#54027) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen kábellel amúgy digitálisan is lehet átvinni hangot. Régebbi Crative kártyáknál külön külön sztereó PCM-en viszik a hat csatornát. Bár ott a másik vége is ilyen DIN.

Switch Tax

(#54029) #71562240 válasza MasterMark (#54028) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tehát ott nem ilyen a kábel. :D
De ugyebár a kolléga témája nem a kábel, hanem az aljzat, amibe a kábelt kell dugni. Az aljzat, a kimenet-bemenet dönt, hogy mi mire használható.

[ Szerkesztve ]

(#54030) nostromo73 válasza #71562240 (#53995) üzenetére


nostromo73
tag

Na megszületett a döntés, ROTEL RA-12....elmentem, meghallgattam, megtapogattam, megízleltem, hazahoztam....

Első benyomások: van benne egy nagy adag nyugodtság, de ugyanakkor stabil is , a kis quadokkal szépen puhán szól, a basszus teltebb megfogottabb lett ezzel az erősítővel. A magas-hangok még változni fognak lévén bejáratós doboz és az elektronika is. Az RT-11 Tunert választottam hozzá ( két hét múlva jön )..

(#54031) toto0569 válasza #71562240 (#54029) üzenetére


toto0569
addikt

Szia!A véleményed szeretném kikérni...Van egy ilyen rendszerem :A video címében benne van,hogy mi az összeállítás.A hangfal állvány saját gyártású, saválló tárcsa (195mm x 10mm) alul,felül.Összekötve 30mm átmérőjű/70 cm hosszú saválló rúddal,kívül PVC cső ami a rúd és a PVC között homokkal van feltöltve. Van még kettő Db.200mm átmérőjű kb. 4kg-os tárcsa amit a tetejére lehet rakni súlynak a rezgés csökkentése érdekében.
A kérdésem az lenne,hogy mikor lesz jobb hangja a hangfalamnak,ha így marad vagy eltávolítom a PVC csövet a homokkal együtt?Szóval ,maradjon nehéz és stabil vagy éppenséggel a külső köpeny kiiktatásával jobb lenne a hangja.Mi való egy kis hangfalhoz?
Örülnék az építő jellegű kritikádnak :R

(#54032) Bargyu


Bargyu
tag

Kéretik nem savazni, első xlr forrasztás következne, ha sikerülne:
Kérdés, adott egy duplán szigetelt kábel és 3-tűs xlr csatlakozó. 1 és 2-tű világos.
Ami adott: 3. tű, 3. kábel, 1. és 2. szigetelő réteg és a csatlakozó tetején kis vezető lapka.

Olvasgattam és van ahol azt írják, hogy a 3-tűhöz a 3. kábelt és hozzá két szigetelő réteget együtt össze kell forrasztani és egy kis résszel a kapcsoló tetején lévő kis vezetőhöz is. Ez így rendben lesz?

(#54033) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék a Dali Lektor 2 hangfalaim alá egy-egy nagyon szép, esztétikus és jó hangfal állványt. Mi a véleményetek erről a modell-ről? Megér ennyit? Ha nem, mit érdemes helyette venni? :F

Köszönöm szépen a segítségeteket. :K

(#54034) #71562240 válasza nostromo73 (#54030) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze még a mélyek is változni fognak, meg a közepek is.

(#54031) toto0569 Hehe, és a többiek véleménye? És Bástya elvtárs?

Komoly konstrukció az az állvány, gratulálok hozzá. Amit mondani tudok ezzel kapcsolatban, az nem feltétlen lesz újdonság számodra, de összegzem. Az összegzésből látszani fog, hogy tudja a fene, hogy hogyan lesz jobb, ezt csak próba dönthetné el, különösen azt, hogy neked hogyan tetszik jobban.

Mi a hangdobozállvány feladata? Rezgéscsökkentés-elvezetés, rezgéshangolás, stabilitás (és persze a megfelelő magasság, de ez most mindegy). A feladatok megvalósításához szükséges az alkalmas anyagok, a jó konstrukció, a jó kötéstechnika, egyéb.
Ellenben nem feltétlen lehet igazságot tenni a különböző elvek között. Amit kérdezel, az ugyebár éppen a hangdobozállvány-építés két legerősebb irányzatának a különbsége: könnyű, vékony, rezgősebb, elsősorban rezgéshangoló állvány, vagy nehéz, csillapított, elsősorban rezgéscsökkentő állvány. Ki ezt kedveli, ki azt. Egyik hangberendezés/hangdoboz ezt kedveli, a másik azt. Nyilván a könnyű állványok rendszer- és készülékfüggőbbek, a nehezebb-csillapítottabbak nyilván egyöntetűbben viselkednek különböző rendszerekben. Én elvileg az utóbbiak híve vagyok, legyen minél nehezebb, csillapítottabb az állvány - de ennek is vannak elvi hátulütői is, mondjuk előnytelen rezonanciafrekvencia, esetleg afféle belső "tehetetlenség" révén nehezen tudják kivezetni a rezgést önmagukból... és hasonló okoskodások.
Szerintem az állványod elvileg sok szempontból igen jó konstrukció, vagy legalábbis nekem (elvileg) tetsző. Többféle anyag, többféle rezgéscsökkentés, főleg a homok. A kerekded formák is jó rezgéscsökkentésűek, ráadásul alacsony az akusztikai visszahatásuk. A megfelelő vastagságú és szerkezetű fém népszerű hangdobozállvány-anyag, a homok is. Én, elvileg homokkal feltöltéspárti vagyok, ha olyan az állvány, hogy lehetőséget ad rá. Talán a PVC-vel szemben vannak kétségeim, amellyel megintcsak elég jó rezgéstelenítési tulajdonságokat lehet elérni, de a műanyagok esetleges sztatikus, és más esetleges "erőtérszmog-szerű", környezeti hatásai esetleg hátrányosan szólhatnak bele a hangba, hangérzetünkbe. Műanyagokkal általában rosszabb tapasztalatok vannak a hifiben, általában kerülendők, kivétel a kivétel. Mindazonáltal, az említett műanyag feltételezett környezetiszmog hatása valószínűleg kisebb, mint amennyi előnyt az ottléte biztosíthat.
Másrészt a kisdobozokhoz a többség jobban szereti a könnyű állványokat, nyilván ez is rezgéshangolási kérdés, én nem biztos hogy egyetértek ezzel a szemlélettel, én a hályogkovács-szintű állványkísérleteimben végül mindig a rezgéscsökkentős eszközök mellett kötöttem ki, nem a rezgéshangolós eszközök mellett - ez kicsit az én voluntarista hajlamú személyiségemből is fakadhat. De szerencsés esetben nyilván dönthettem volna könnyedebb, hangolósabb megoldások mellett is.
Nem tudom, mennyire könnyen levehető-feltehető az a PVC-köpeny, de én csak akkor vágnék bele a kísérletezésbe, ha könnyen vissza tudnám állítani a mostani, szimpatikus állapotot. Egyúttal, könnyen lehet hogy a PVC eltávolítása jó változást okozna, a műanyag eltávolítása miatt - persze hifi kábelek szigeteléseként is sűrűn alkalmaznak PVC-t, nyilván nem eleve elvetendő anyagfajta.
A mostanihoz képest el tudom képzelni, hogy nekem, hangsúlyozom nekem a PVC-köpeny nélküli, egyúttal a fémcsövön belül homokkal feltöltött állapot kedvezne. A csak fém feltöltetlenül valószínűleg csak rövid ideig tetszene (fényesebb-fémesebb, keményebb, "cintányérosabb", transzparensebb, látványosabb, teresebb, magastónusúbb lenne úgy a hang), egy idő után elkezdene zavarni, és visszatérnék a minél csillapítottabb állapothoz. Nekem ez a tapasztalatom. Alátétek terén is ott szoktam kikötni a kísérleteimmel, hogy a különféle specialitásokat betéve először "hű de jó", aztán végül mindig az egymásra rakott kordbársony lapkákból álló kis alátétecskéim kerülnek minden alá a kis "döglött", puha, folyékonyabb hangjukkal. Nekem tehát valószínűleg a mostani állapot lenne az optimális az alternatíváidhoz képest. Nekem.

Bocs a semmitmondó ömlengésért, de bár az állványtervezésnek is vannak bizonyos axiómái, szélesek a választási lehetőségek is, ahol már nem az elv, hanem a próba-szerencse és az egyéni ízlés dönt.
Az meg most más kérdés, hogy ízléskérdésekben is természetesen Kammerer ízlése a mérvadó. :Y

[ Szerkesztve ]

(#54035) #71562240 válasza atika88 (#54033) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nézzél például Söund Arts-ot, azokat ki is tudod próbálni - például a Hi-Fi Barlangban. De lehetőleg mindenképpen olyat vegyél, amit itthon élőben meg tudsz szemlélni, ki tudsz próbálni.
Fénykép alapján elég becsapós ilyesmit - én legalábbis nem ismerem ezt a Transdeco-t mint márkát, így persze az adott típust sem.
Ránézésre kulturált, kissé túlárazottnak tűnik, persze nem tudjuk az anyagösszetételét, milyen fa, milyen fém, - lehet hogy platinafa, teakfém...

Vagy készíts magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#54036) toto0569 válasza #71562240 (#54034) üzenetére


toto0569
addikt

Óóó...Bárkinek a véleményét szívesen fogadom.
Volt egy másik állványom is ami 12mm-es kazánlemezből,120mm átmérőjű (olajos) fúrószár csőből,homokkal kitömve és betonitlap tetővel készült.(35kg/db)Eladtam :W , óccón... :W
A mostanit próbáltam külső köpeny nélkül és igazad van teljesen más volt a hangja.Nekem túl "zengős" volt.
Komolyzenét ,Jazz-t, és akusztikus zenét hallgatok.Az esetek 80%-ban tetszik a hangja,de szerintem ez egyrészt lemezfelvétel függő dolog.
A rendszeremben a hangfal a "hunyó",viszont nagyon szeretem.Nagyon régi.(14 éve nálam van). Anno nagyon jókat írtak róla,többek közt,hogy az árához képest nagyon jó minőségű hangszórókkal vértezték fel.A videón,mellette a Jamo S606 labdába sem tud rúgni.Nincs tere,anélkül pedig halott a dolog számomra.
Köszönöm,hogy szakítottál rám egy kis időt :R
Szerintem még készítek másikat kíváncsiságból...méghozzá,az alsó és felső saválló tárcsa ugyan ez marad,csak a magasságot 3db ,10mm átmérőjű saválló pálcával oldom meg. :K

(#54037) #71562240 válasza toto0569 (#54036) üzenetére


#71562240
törölt tag

Majd számolj be. Szerintem az 1centis pálcák kicsit rezgősek lesznek, bizonyára megérdemelnek egy-két áthidaló merevítést. Egyúttal, ha nem középtengely van, hanem 3-4 láb, akkor népszerűbbek szoktak lenni a négyszögvasak, esetleg L idomok. A hengeres szárvas kicsit kuriózum lesz.

Azok a Diamondok jól eltalált kis büdzsé dobozok, de persze szerintem is azok a gyengébb pontok a sztereó rendszeredben.
Egyszer végig kéne hallgatni egyben a Diamondok összes nemzedékét, hehe. Régi család, ha nem is főnemesi.

(#54038) FID válasza #71562240 (#54027) üzenetére


FID
őstag

Semmi gond! Havernak van geniusa és ilyen kábele csak normál jack a vége ha erre jár mondom neki, hogy hozza ha nem megy nem megy. Érdekel a dolog és nem hagy nyugodni.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#54039) funkmester


funkmester
aktív tag

hangminosegben hogyan jar jobban az ember ha
vesz kulon stereo erositot es kulon dac-t
vagy usb dac-al rendelkezo stereo erositot

mindket verzioban ugyanaz a nevu dac legyen az osszehasonlithatosag vegett es egyenlo penzosszeget koltunk persze mindket eshetosegre. az egyszeruseg kedveert jo ar/ertek aranyu termekek fuggvenyeben dontsunk es kozepkategoriaban

remelem ertheto voltam :)

(#54040) Tamoo válasza funkmester (#54039) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ennek az összehasonlításnak amit kérsz sok értelme nincsen. Konkrét példákat kellene venni.
Középkategória alatt mit értesz? Ha nézem a legolcsóbb és legdrágább dac-ot, akkor a középkategória még lehet több százezer Ft is.

(#54041) #71562240 válasza funkmester (#54039) üzenetére


#71562240
törölt tag

Te érthető voltál - csak a kérdés nem.
Ha egy halom független változó van még azon kívül, amit vizsgálni akarsz, akkor hogyan lehetne megtudni, hogy mi a szerepe az általad vizsgálandó tényezőnek? Miért pont a DAC legyen "ugyanaz a nevű"? Mi az, hogy ugyanaz a nevű DAC?... Költői kérdések, ne ezekre válaszolj, hanem fogalmazd meg, hogy mi a kérdés.

De megfogalmazom helyetted a feltételezésemet, hogy mit akarhattál kérdezni.
Te ugyebár nem az egybe és különépítés konkrét hatásait akarod vizsgálni, hanem a két módszer elektroszociológiáját. Arra gondoltál, hogy a középkategóriában az összehasonlítási alap egyik csoportjaként létezik a DAC-erősítő készülékeknek egy olyan köre, amelyekbe ugyanaz a DAC van építve, mint amely DAC külön is kapható, és emellé a leghatékonyabban erősítőket választva jutnánk el az összehasonlítási alap másik csoportjához. Nos, a készülékeknek nincs ilyen köre, DAC-típusok nem vándorolnak márkák között - hacsaknem az OEM-DIY-kit-sufnituning noname "márkájú" kínaiak között. Adott márkán belül esetleg megesik, hogy némelyik önálló DAC-jukhoz többé-kevésbé hasonló felépítésű DAC-ot tesznek némelyik DAC-erősítőjükbe. De ez is olyan esetleges, hogy ebből statisztikai következtetéseket levonni lehetetlen.

Ha önhatalmúlag kitágítjuk a kérdésedet arra, hogy adott árkategóriában a szerencsésebb hangminőségű megoldásokat inkább a külön DAC-ok és erősítők vagy inkább az egyben DAC-erősítők között találtuk-e meg mostanában, akkor én erre azt gondolom, hogy mindkét módszert alkalmazva meg lehet találni az adott személy számára legjobb hangminőséget nyújtó típusokat, tehát elsősorban azon érdemes elgondolkodni, hogy a felhasználó inkább praktikusabban használható kompakt készüléket szeretne-e vagy inkább rugalmasabban cserélgethető-fejlesztgethető-bütykölgethető külön készülékeket. Egyúttal a külön készülékek terén sokkal nagyobb a választék, mivel a DAC és az erősítő hagyományosan nem egybeillő készüléktípus - bár persze egyre több az ilyen készülék.

[ Szerkesztve ]

(#54042) andorra válasza #71562240 (#54041) üzenetére


andorra
őstag

hangminosegben hogyan jar jobban az ember
Bizonyára olvasott már a fórumban ezt azt, hogy ezt így fogalmazta meg. Mi másban, ha nem hangminőségben?
Ha nagyon lecsupaszítjuk a kérdést, (esetleg megvárjuk a következőt) az így hangozna: melyik a legjobb hangminőségű erősítő a középkategóriában, vagy pontosítva, X összegért ?

(#54043) #71562240 válasza andorra (#54042) üzenetére


#71562240
törölt tag

Cizellált válaszom után csak nem fog ennyire lecsupaszított (tollazatától teljesen megfosztott) papag... kérdést feltenni, hehe.

(#54044) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Kis teljesítményű, zenehallgatásra kielégítő (nem vagyok white fülü) minőségű cuccra lenne szükségem, ami tud erős mélyet is. Jobb lenne aktív mélyes megoldás. 20 nm.-es szobába lenne, és a szomszédok miatt nem tudom bömböltetni,szóval ezek figyelembe vételével kellene a teljesítményt kiválasztani. Amúgy vettem egy logitech z523-at a számítógépre, és bár játékokhoz kiváló, zenehallgatásra borzasztó, ezért nem is szeretnék 2.1-et. Hangsúlyozom csak kielégítő minőségben gondolkodom, nem kell high tech. Kb. 50 ropim lenne rá, akár egyelőre mélyláda nélkül. Használt is érdekel. Köszi

(#54045) thornadoj válasza thornadoj (#54044) üzenetére


thornadoj
aktív tag

http://www.electronic-star.hu/Auna-Linie-300-SF-BK-passziv-hangfalpar-fekete-70-W-RMS_i63245.htm
http://www.electronic-star.hu/Auna-Linie-300-SW-WN-aktiv-subwoofer-AUX-di-_i62524.htm
ilyeneken gondolkodtam...

(#54046) Dexar007


Dexar007
veterán

Üdv!
Kezdenem a muveszi rajzommal.: [link]
Az 5-ös alatti szürke resz a vaszon,jobb oldalt a kek: ajto/ablakok.Hatul a barna resz a szekrenysor. A kis kockak pedig a "vaszonnal" szembeni fotelek.A szaggatott vonal azt jelezne,hogy nincs elvalaszto fal a nappali es az etkezo kozott.
100 kornyeken lehet kapni normalisabb sztereo rendszert hasznaltan? Üldögelve zenet nem szoktam hallgatni,kizarolag filmre+ jatekra kellene.
Hangfalbol ezt neztem ki.: [link]
Igaz ez uj,gondolom hasznaltbol jobbat kapnek azonos aron.

Gondoltam itt is megkerdezem,hatha tobb errefele a botfulu. :DDD

Give me your cum,bull!

(#54047) toto0569 válasza #71562240 (#54037) üzenetére


toto0569
addikt

Na...ma megcsináltam az állványt.Még hiányoznak az alsó támasztó lábak.Azt majd a héten megcsinálom.
Viszont...!
A két hangfal között megjelent egy nagyobb,beláthatóbb tér.Az énekes sokkal közelebb állt hozzám a színpadon.Sokkal levegősebb lett a két hangfal közti rész.Az idáig lecsillapított frekik teresebbé tették a kettő közti távolságot.Mellékelek neked egy képet.hogy mire is gondoltam mikor kieszeltem tegnap a tartót.Még annyit,hogy nem lesz hegesztve az alsó láb csak középen felhúzatom egy központosító csavarral.Gondolom a hangja még változik ha felrakom a talpát.
Így már hallom,hogy idáig mi hiányzott onnan.

Az életben sokkal jobban néz ki mint itt...

(#54048) Tamoo válasza toto0569 (#54047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elég stabil ezen a doboz? Nem imbolyog?

(#54049) andorra válasza toto0569 (#54047) üzenetére


andorra
őstag

Az énekes sokkal közelebb állt hozzám a színpadon.
Pont az ellenkezőjét szeretjük. (Mi angolok.)

(#54050) toto0569 válasza Tamoo (#54048) üzenetére


toto0569
addikt

Írtam,hogy még nincs kész az alja.Csak kipróbálás szintjén raktam rá,hogy érdemes e továbbra is foglalkoznom vele.És úgy néz ki ,hogy idáig --> :C
195mm a tárcsa átmérő,ugyan az mint a másik.(méretre is és anyagminőségre is).A lábakkal együtt 250mm x250mm-es négyzetet foglalnak le.Nem fog imbolyogni. :N
andorra:Ha belegondolsz egy színpadon mindig is az énekes áll közelebb hozzád.(a legtöbb esetben)
Anno szedtem le egy teszt lemezt ahol dobolnak és előtte mindig bemondják,hogy milyen távolságról "kellene" hallanom.Majd megkeresem...
MasterMark:sajnos a szoba nem igazán alkalmas egy normális elhelyezéshez.Egy kicsit zsúfolt.Majd később ha lesz időm rendezgetem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.