Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) zoltanz válasza blattida (#24000) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem azzal van a gond, mert 4x DL -ekkel nincs hiba egyik író appnál sem (ha jól rémlik).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24002) eclipse006 válasza Sala76 (#23983) üzenetére


eclipse006
őstag

Áá értem. Szerintem, egyelőre bőven jó lenne neked egy olyan író, amivel tudsz 4x-esen írni. Vannak olyan felvételeim amik meg vannak eredetiben, írottan. Kipróbáltam korábban, de csak minimális különbséget hallottam, ha egyáltalán hallottam.. Kicsit túl van pörgetve ez az írós dolog úgy általánosságban. :)
Nekem nincs több milliós rendszerem, de mondhatni összhangban vannak a komponensek, CD-im nagy része írott, de úgy gondolom, hogy nem azzal tudnék nagyot dobni a hangrendszeremen, hogy vennék egy komoly írót.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24003) python1 válasza eclipse006 (#24002) üzenetére


python1
veterán

Az már igaz!

(#24004) super!!!


super!!!
csendes tag

üdv szakik.ki hallotta közepes rendszeren a VAN DEN HUL the bridge hangszorokábelt szolni?milyen a hangja?köszönöm előre is

(#24005) python1


python1
veterán

Ezzel a sony cdp-x222es cd játékossal találkozott már valaki?

(#24006) eclipse006 válasza python1 (#24005) üzenetére


eclipse006
őstag

Konkrétan ezt a típust nem ismerem, de szerintem az köztudott, hogy az ES szériás Sony CD-játszók jók. Ez már egy felsőbb kategóriás X555-ES belsője.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24007) python1 válasza eclipse006 (#24006) üzenetére


python1
veterán

Igen, van egy pár ES készülékem és már csak egy CD hiányzik belőle.

Van még egy kiszemelt áldozat ,Marantz CD5400 de nem tudom,hogy melyik képvisel jobb hangot a 2 közül.
Vagy, van egy komolyabb kiszemelt áldozat sony-cdp-x3000-es.

[ Szerkesztve ]

(#24008) eclipse006 válasza python1 (#24007) üzenetére


eclipse006
őstag

Egyértelmű, hogy a kiszemeltek közül a 3. x3000-ES viszi a prímet. Volt már amúgy Sony CD játékosom, de a jelenlegi Philips-em durván lenyomja minden szempontból. Igaz az csak sima CDP szériás volt.
Amúgy ha ezek közül amiket kiszemeltél rangsorolnék, így tenném: 1. x3000-ES, 2. Marantz CD5400, 3. X222-ES :)

De ha egy komplett szettet akarsz akkor csakis a Sony jöhet szóba, furán nézne ki a torony egy Marantz CD-vel. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24009) python1 válasza eclipse006 (#24008) üzenetére


python1
veterán

Köszi a válaszod! :R

Valahogy én is ezt a sorrendet állítottam fel magamban.
Egyébként beszélgettem a minap pár emberrel CD lejátszókról,akik járatosabbak a témában és érdekes módon, ajánlotta mindenki,ha olcsón szeretnék kiváló futóművet akkor Philips.
Számomra érdekes,de mivel elég sok CD játékost kipróbáltak már,bízok a tapasztalataikban,sőt van közöttük olyan aki százezres lejátszó mellett ma is használ.

Lehet, tanulmánynak beszerzek egy jó régi darabot.

(#24010) eclipse006 válasza python1 (#24009) üzenetére


eclipse006
őstag

Az tuti, hogy a Philips gyártja talán a legjobb futóműveket, persze ezek közt is vannak gyengébb szériák. Sok méregdrága játszóban van pl. Philips CDM12 Pro mechanika. Enyémben is hasonló teljesít szolgálatot, csak a költséghatékonyabb testvére, a CDM12-es. De az tény, hogy nagyon stabil, megbízható.
Egyébként a DAC-jai is ismertek a Philipsnek.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24011) blattida válasza python1 (#24007) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom, a két sony hangban nagyon közel van egymáshoz és nagyon hasonló is egyben, a marantz egy nagyon más világ.
Ezzel azt akarom mondani, hogy ha nálad a 3000-es sony lenne elöl, akkor a 222-es lenne a második (vagy az első, bármilyen furcsa), a marantz pedig csak a harmadik.

Valóban jók a philipsek (és a marantzok) futóműnek, de zömmel a régebbiek, azokkal pedig az a gond, hogy ha behal a lézer, akkor nehézkes a csere, már pediglen gyakran be szokott halni az ilyen korúak olvasófeje.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24012) python1 válasza blattida (#24011) üzenetére


python1
veterán

Marantz a kakukktojás,sajnos vásárlás előtt nem tudom meghallgatni őket.
Sorrend most az lenne 1: sony 222
2:marantz
De nem tudom eldönteni,talán a sony iránti szoros ragaszkodás miatt veszítenék egy jobb hangot?

(#24013) blattida válasza python1 (#24012) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a baj, hogy ezt csak Te tudnád eldönteni. Meg kellene hallgatni őket, de ha nincs módodban, akkor pedig rizikós. Lehet, hogy jobban tetszene a marantz hangja, de az is lehet, hogy nem.
Tuning vagy modifikáció szempontjából a sony és a marantz is jó választás, önálló futóműnek viszont egyértelműen a philips alapú gépek a nyerők, amilyen a marantz is.

Az eclipse006 által is emlegetett cdm 12-es futómű valóban nagyon jó, de azt olcsó gépben nem kapod meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24014) #03969024 válasza python1 (#24012) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én CD5000-et használok 12 éve, a kijelzője gyengült valamelyest, de a megfizethető kategóriában verhetetlen a Marantz, vagy a Philips öcsike, ha jó állapotú a Marantz, nem is gondolkodnék máson.

(#24015) eclipse006 válasza blattida (#24013) üzenetére


eclipse006
őstag

Ebben a Vincent CD S5 játékosban az olcsóbbik mechanika van, mint az enyémben is, hasonló van a Marantz CD5000-ben is.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24016) #71562240 válasza python1 (#24012) üzenetére


#71562240
törölt tag

A két kisebbik lejátszó közül én a Marantzot venném, hangban se rosszabb, mint az x222es Sony, pedig kicsit olcsóbb volt anno, ám "Marantz hangja" van, és újabb is, mint a Sony.
Az x3000 ellenben más kategória, hangban, kiszerelésben, mindenben, abba már van egy kevéske zene is belebújtatva. Ha hasonló árban megkapnád, mint a másik kettőt, akkor szerintem nem kérdés, mert eredeti árán is egy elég jó ár/értékű lejátszónak minősült (a hozzávaló erősítő is elég jól szólt az árához képest).

Tehát ezek közül az én sorrendem:
Elfogadható kategória: 1; Sony CDP-x3000
Futottak még kategória: 1; Marantz CD-5400; 2; Sony CDP-x222ES

(#24017) #03969024 válasza eclipse006 (#24015) üzenetére


#03969024
törölt tag

CDM 12.1-es mechanika van az 5000-esben, s rengeteg vélemény szerint a kategória legjobbja volt.

(#24018) blattida válasza eclipse006 (#24015) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a vam 1202 egy fokkal jobb, mint a cdm 12.1.

Nekem is egy moddolt cd 5000-es van, tényleg jó a futóműve, főleg ahhoz képest, hogy mennyire egy gagyi műanyag az egész...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24019) #03969024 válasza blattida (#24018) üzenetére


#03969024
törölt tag

Jaj, én az 5000-esre gondoltam, nem csupán a futóműre! Persze, sok jobb lejátszó van, ez is 80k volt 2000-ben, de még megfizethető, mostanában 30k körül látni használtan, ha vigyáztak rá, még mindig jó vétel.

(#24020) blattida válasza #03969024 (#24019) üzenetére


blattida
nagyúr

Én a futóművére, bár, maga a gépezet se egy masszív, elpusztíthatatlan darab.

Én gyári állapotban vettem az ebay-en másfél éve, akkor volt kábé 14000 magyar pénz.
Kevés ráfordítással, munkában és pénzben, nagyon sokat lehet javítani az amúgy sem rossz hangján!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24021) eclipse006 válasza blattida (#24018) üzenetére


eclipse006
őstag

És mivel jobb?, nem kötekedésképp kérdem, csak tényleg érdekel. Szinte ugyanaz. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24022) blattida válasza eclipse006 (#24021) üzenetére


blattida
nagyúr

A cdm 12.1-es belső felfüggesztése keményebb, kevésbé rugalmas, amit abban lehet a legjobban érzékelni, hogy erősebben fogja a lemezt. Persze, nem nagy különbség, a vam 1202-es egy módosított cdm 12.1-es, de egy árnyalattal kevésbé érzékeny a vibrációra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24023) L4D1K


L4D1K
őstag

Ezek a jóféle mechanikák csak komolyabb lejátszókban fordulnak elő? Például ha én szeretnék a külső dac elé vásárolni egy futóművet, jó mechanikával, akkor ezt meg lehet úszni egyszerűbb lejátszókkal (amikben vacak dac / kábelezés stb van), vagy erről ne is álmodjak :)

# ANTAL Tuning #

(#24024) Dorian


Dorian
félisten

Én is kíváncsi lennék, hogy a saját futóművem (ill. a CD lejátszómé :D ) milyen minőséget képvisel. H/K HD755. A beépített DAC-ja mindenesetre pocsék, legalábbis Lupushoz képest.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24025) blattida válasza L4D1K (#24023) üzenetére


blattida
nagyúr

Régebbi philips/marantz lejátszók alkalmasak csak futóműnek, nem is drágák.

Dorian
Abban egy átlagos sony werk van (kss213), sokat nem kell várni tőle ezen a téren.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24026) MC Pite


MC Pite
veterán

Megjött a javítás+tuningból az erősítő.
Este kötöm be, idáig nem túl hűde...

Dobozban adtam le, faszán becsomagolva; doboz nélkül érkezett, erősítő tetején egy karccal.
A 'csak külföldön kapható' tuning tápkábel teljesen mezei, szürke külsejű 3×1,5es kábel. A dugóban alkalmazott 'titkos svédcsavar' pedig bizonyosan átlátszó :U
A szupervastag kábel amihez nem létezik kábelkivezető akkora, hogy a gyári kábelkivezetőbe is belefért volna (tuti, mert szereztem még egy ilyet, picit meg kell farigcsálni hogy nem lapos, hanem kerek kábel megy bele. Így egy darab zsugorcső van rajta kívül, így már csak alig lötyög.

Miután kiderült hogy a tuning rca aljzat és hangfalkimeneti aljzat milyen módon kerülne beépítésre, inkább lemondtam róla.
Remélem a hangjával elégedettebb leszek :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24027) MC Pite válasza MC Pite (#24026) üzenetére


MC Pite
veterán

Más, aki tuningolt készülékkel rendelkezik Zoliéktól, szintén ilyen kábelt kapott? (Kétlem.. Nem kértem IEC aljzatot, de azért ez a kábel mégiscsak... A cégnél ugyanezzel kötjük a legegyszerűbb dolgokat; normálisabbakhoz már jobb kábelt használunk.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24028) Dorian válasza MC Pite (#24027) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a Hivoxos tápkábel 3*1,5mm2 MBCU kábel (vagy tömör (merevebb) vagy fonott (hajlékonyabb)), Bals villással. Abban van valamilyen kondi, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24029) bajnokpityu válasza MC Pite (#24027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hivox maga csinalta?
Hallgasd mar meg!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24030) eclipse006 válasza blattida (#24022) üzenetére


eclipse006
őstag

Az biztos, hogy jól odafogja a lemezt. Köszi egyébként az infót! :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24031) MC Pite válasza Dorian (#24028) üzenetére


MC Pite
veterán

Kopp márkájú, itt nincs kondi - ha jól látom a rácson át, a másik felén van. Sima, sodrott másfeles.

szerk: Igen, ő; illetve kettőjük közül valaki. Este megfülelem. Csak az a szöveg nem nyerő, hogy a cd-re azért nem tudták rárakni ezt a kábelt, mert elfogyott, és külföldről várják, meg a csatlakozóban 'svédcsavar', meg nem dobozában lett visszaküldve, meg a gyári kivezető sokkal igényesebb mint hogy lötyögjön és zsugorcsövezve legyen berakva. Jobban szeretem az egyenes beszédet.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24032) eclipse006 válasza MC Pite (#24031) üzenetére


eclipse006
őstag

Reméljük, azért a hangját illetően pozitív lesz a csalódás. Az tényleg gáz, hogy karcosan lett visszaadva a készülék...

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24033) MC Pite válasza eclipse006 (#24032) üzenetére


MC Pite
veterán

Hogy ott került rá, vagy hazafele, azt nem tudom - de ha dobozban jön haza, akkor az egyik lehetőség ki lenne zárva :U
Eleve aki már tuningoltatja a cuccát (fontos neki) nehogymár' nem tiszteljük meg annyira hogy nem rakjuk vissza a dobozába :((( Jó, az enyém nem egy drága cucc, bárki is karcolta meg nem akarta; de azért ez nekem mégiscsak fáj; és megtettem mindent hogy ez ne következzen be - megerősített, vízállósított, kibélelt dobozt gyártottam hozzá.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24034) bajnokpityu válasza MC Pite (#24033) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hát, ez rohadt nagy blamázs. Én meg kivixolva kaptam. Külsőre is alig ismertem rá.
Zolit kérdezted már?
És hallgattad már?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24035) L4D1K válasza blattida (#24025) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi szépen nézelődni fogok. Igazából kíváncsiságból ruháznék be egyre, illetve van jó pár olyan együttes akiknek a zenéit szeretném megvenni, mert mégiscsak az az igazi. 20e forintból mondjuk nem tudom mennyire lehet jókat kifogni.

Van egy 2000/2001 körül vásárolt Philips dvd 950 es lejátszóm amit megörököltem, eleve halott ötlet lenne bekötni, vagy megér egy próbát? Akkor 50e forintba került, de gondolom ez nem jelent semmit.

Találtam egy ilyen oldalt, "The complete CD Player D/A DAC converter list and laser head list. Van miből válogatni.

# ANTAL Tuning #

(#24036) eclipse006 válasza MC Pite (#24033) üzenetére


eclipse006
őstag

Megértem a csalódottságod. Az is igaz, hogy nem szándékos a karcolás, de ilyen helyzetben én is bosszankodnék...

L4D1K: Jó kis lista, megnéztem az enyémet, de már máshol is láttam ,hogy el van írva:
"PHILIPS CD750 TDA1541A / TDA1549 CDM 12.1 ", Miközben az enyémben SAA7350AGP DAC van, a mechanika stimmel.
Azért annak a DVD-nek más lehet a mechanikája jóval, valószínűnek tartom, hogy azt már nem a Philips gyárthatta, de persze attól még lehet jó.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24037) MC Pite válasza bajnokpityu (#24034) üzenetére


MC Pite
veterán

Még mindig este tudom csak meghallgatni :) (melóban vagyok) és nem kérdeztem.

Ezek közül melyiket kérdezzem tőle? A külföldi extrakábelt? Ami a (csak) cd-re nem jutott; nyilván azt fogják mondani hogy jaaa, az erősítőre sem jutott. Múltkor kérdeztem a kábelkivezetőt > válasz az volt, hogy annnnyira vastag, hogy nem kapnak hozzá kivezetőt - ugye még a gyári is jó lenne hozzá... :U
Ja, és hogy épp azon értekeztünk az elején telefonon hogy lenne fasza kábelem hozzá? [2 eresben]
Nem akarták ezt berakni, mondván nem nagyfeszhez való (300/500V ugye), plusz elég keveset vontak volna le az árból: Ha nem kell az alap 220as dugó+'svédcsavar'+IEC dugó+aljzat+spéci kábel lett volna mínusz 3000Ft, a több ezer forintnyi csatlakozók és szuper kábel fényében nem tűnt nagy biznisznek és nem akaródzott részükről, így inkább hagytam, nem erőszak.

A karcra nem üzent semmit, tehát biztos az lenne az álláspont hogy szállítás közben sérült. Hogy akkor miért nem került be a dobozába? (Beszéltük hogy ha ma nem tudja kollégám elhozni, akkor postán jön vissza, tehát tudniuk kellett hogy van doboza; megjegyzem ilyen fasza dobozt sztem ritkán látnak.)
Nem biztos hogy akarom rá hallani a választ... :( :W Bármi is lenne, a karcot el már nem tünteti, és inkább nem akarom felmérgesíteni magam...

Este dobok fel képet...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24038) L4D1K válasza MC Pite (#24033) üzenetére


L4D1K
őstag

Nem azért, de ha ha az erősítő nem úgy jött vissza ahogy vártad, akkor Zolival kéne sürgősen megbeszélned, mert itt hiába írod le hogy nem vagy vele megelégedve, attól még semmi sem fog változni.

Nekem az erősítőm és a hangfalaim is nála jártak. Dobozban mentek, dobozban jöttek meg, karc és por mentesen. Az erősítővel nagyon sok gondja akadt Zolinak. Megcsinálta rajta a tuningot, mégse lett teljesen jó, sőt. Szóltam neki, visszavitte, ült rajta jópár napot de megcsinálta. Kiderült hogy hiába boltból hoztam, valaki belepiszmogott vagy gyárilag szarul lett összerakva és emiatt újra szét kellett szedni. A végeredmény persze tökéletes. De ha nem szólok róla, akkor ez nem derül ki.

# ANTAL Tuning #

(#24039) #71562240 válasza L4D1K (#24035) üzenetére


#71562240
törölt tag

A korábbi javaslatokon kívül érdemes még a TEAC-ok között is nézelődni futómű témában, és talán meglepő, de a Sony CD-játszók is elsősorban a futóműben erősek (az elektronikát szokták inkább elcseszni), az olcsóbb típusaikban is vannak egészen jó futóművek, a "CD-játszós korszakban" más gyártók is vásároltak tőlük futóművet, nem véletlenül.

(#24040) L4D1K válasza #71562240 (#24039) üzenetére


L4D1K
őstag

Megnézem őket :)

Nagy általánosságban milyen mechanikákra érdemes felfigyelni? Akár konkrét típust is írhatsz, vagy hogy márkán belül milyen típustól fölfele :)

eclipse006: Szét fogom szedni azt a 950es Philipset, hátha meglepődök :))

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#24041) bajnokpityu válasza MC Pite (#24037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Figy ez nem játék. Zoli tuti nem tagad le semmit.
Neki kurtára nincs szüksége peches, nem elégedett vevőre.
1 negativ reklám többet rombol presztizsén, mint javít 10 pozitiv, mert mindenki vfélti az alapvetően szerett cuccait.

Szóval javaslom is, kérlek is, szólj neki,h gáz van!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24042) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van egy abszolút alsókategóriás Sony erősítőm. Szerintem az itteni átlag szinthez képest gagyi kérdésem lenne, fel lehet tenni anélkül hogy kinevetnétek?

(#24043) eclipse006 válasza lugosi (#24042) üzenetére


eclipse006
őstag

Tedd fel nyugodtan! :)

L4D1K: Esetleg képet is csinálhatnál, ha nem nagy fáradtság, én is kíváncsi lennék rá, mert neten nem sok mindent találtam róla, csak azt hogy Magyarországon rakták össze, mint a CD-játszómat is. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24044) L4D1K válasza eclipse006 (#24043) üzenetére


L4D1K
őstag

Ok, szerdán szétkapom. Apámé volt, csak ő nem használja, mert pár éve lecserélte egy Pioneer dvd re.

# ANTAL Tuning #

(#24045) #71562240 válasza L4D1K (#24040) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy idő után a TEAC-okban gyakorlatilag a legolcsóbb típusba is beletették a VRDS futóművük valamelyik egyszerűsített változatát. Ezt fel is szokták tüntetni felirat formájában a készülék előlapján.
A Sony-k erejét is a fémhangsúlyos anyaghasználat mellett főleg az adta, hogy elkezdtek a TEAC-éhoz hasonló, lemezleszorító tányéros futóműveket alkalmazni. Nekem például az olcsócska CDP-xe330 típusban is ilyen volt annak idején, de az azt követő Onkyo-mban is, a következő Sony CDP-xb820-asomban (mint a hogy a többi xb800-as/900-asban is) pedig már olyan speciális futóművek voltak, amelyekben a fiókal együtt közlekedett az optika is, az is igen jó volt "a maga nemében", a drágább típusokról meg ne is beszéljünk. Ha rákeresel az xb800/900-as sorozatok képeire, olyan nagyméretű lemezfiók-ajtót láthatsz, amilyen a legendás, alsó lemeztányéros, lemezt "fejtetőn" behelyezős Pioneer-oknak volt.

(#24042) lugosi: Ez egy abszolút alsókategóriás kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

(#24046) bajnokpityu válasza #71562240 (#24045) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként a hagyattmechanikás piok milyennek számitanak hangilag?
Ilyet hallottam ismerősnél. Annyi maradt meg,h rettentő fémes a hangja. Terminátor énekel :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24047) Tonyo válasza L4D1K (#24038) üzenetére


Tonyo
őstag

És ezt amúgy ő hogy nem hallotta, hogy nincs rendben?:S csak egy kérdés..

(#24048) #71562240 válasza bajnokpityu (#24046) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a futómű nagyon klassz dolog volt, az pedig, hogy a ráépített CD-játszó típusok közül melyiknek mennyire sikerült eltalálni az elektronikáját, az más tészta. De a fémes hang amit hallottál, nagymértékben függhetett az elektronika beállításától, ugyanis az a bizonyos Legato Link áramkör a különböző beállításai szerint nagyon más hangképet tudott kiadni magából, úgyhogy lehetséges, hogy egy másik beállításban (vagy a Legato Link kiiktatásával) az általad hallott típus is jobban tetszett volna. Inkább a CDP PD-S9xx-as típusok voltak ebből a fajtából sikeresebbek, és kevésbé a 7xx-asak.

[ Szerkesztve ]

(#24049) bajnokpityu válasza #71562240 (#24048) üzenetére


bajnokpityu
félisten

9xx volt.
Mi az a Legato Link?
Egyébként bártfayéknál is hallottam egy hasonló piot,ott nem volt ilyen a hangja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24050) #71562240 válasza bajnokpityu (#24049) üzenetére


#71562240
törölt tag

(Hozzáteszem az előzőhöz, hogy persze a PD-Sxxx szériánál magasabb kategóriájú típusok még jobbak voltak.)

A Legato Link (kissé leegyszerűsítve) egy változtatható karakterisztikájú áramkör-szoftver, amely elsősorban a 20kHz feletti frekvenciasávot próbálta belecsempészni a CD-szabvány erősen sávhatárolt lehetőségei közé. A CD-n levő, 15-20 kHz körüli adatok alapján interpolált egy 20-40 kHz körüli frekvenciaszakaszt, négy-öt választható algoritmussal-karakterisztikával. Szerencsére a jobb típusokban kikapcsolható volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.