Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Dorian válasza Polllen (#72000) üzenetére


Dorian
félisten

Ja még amit meg kell említsek: A korábbi Hivox erősítők számomra túl finomkodóak voltak, nagyon jó volt velük a klasszikus meg jazz zene, de hardrock, metal, meg elektronikus zenéken nem teljesítettek olyan jól. Na ez viszont nagyszerűen adja elő a finomabb zenéket, de ha kell előjön belőle a brutalitás :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72002) Polllen válasza Dorian (#72001) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem bírna el a rockzenével, nem is lenne nálam, szerencsére elég mindenevőnek tűnik.

Más:

Nem tudjátok, hogyan lehetne megoldani a következő problémát? Ha a hangfalakat úgy állítom be, hogy az egyenlő szárú háromszög csúcsánál üljek, akkor klassz a színpadkép, de a zúzósabb rockzenénél a mély kicsit torzít. Más stílusú zenénél nincs ilyen probléma.
Ha kifordítom egy kicsit a hangfalakat akkor ez megszűnik, cserébe a színpadkép romlik.

Mi okozza ezt a hatást és hogy lehetne kiküszöbölni?

Korábban amúgy soha sem próbáltam befordítani ennyire a hangfalakat, mert általában a kanapén vagy előtte fekve szoktam zenét hallgatni, így a háromszög ezen csúcsa egy elméleti hely, amit alig használok. Viszont a mostani, Zoltán által javasolt rendezkedés után feltűnt, így azért jobb.

Nyilván egy opció, hogy ne hallgassak metált, de ez nem járható út a számomra. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72003) Mikisys válasza Polllen (#72002) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez az érdekes jelenség lehet valamilyen rezonancia-hiba, valami berezonál és ez okozhatja a torznak hallott hangot.
A másik (rosszabb) lehetőség, hogy valamelyik hangszóró beteg és itt, illetve ott, kijön a hibája.
Meg kellene azt próbálni, hogy teljesen kifelé az oldalfalak felé kifordítva a hangsugárzókat, mit hallani?
Ha torz valamelyik oldalról, akkor az a hangsugárzó lehet beteg, vagy ott a közelében valami rezonál és az torzítja el a hangot.

Üdv!

(#72004) Polllen válasza Mikisys (#72003) üzenetére


Polllen
nagyúr

A hangszórók nem torzítanak, az volt az első amit ellenőriztem, viszont nem tudom mi rezonál. Illetve néhány fokot elforgatva megszűnik a jelenség.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72005) Dorian válasza Polllen (#72004) üzenetére


Dorian
félisten

Valószínű, hogy a szobaakusztika miatt épp a hallgatási helyen van valamely mélyfrekvenciák szuperpozíciója, és erősen kiemel bizonyos frekiknél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72006) dudi6


dudi6
senior tag

Ehhez az Orion hs 282 -höz mit szóltok? Lehet ez jó módosítás vagy inkább rosszabb mint az eredeti?
kép1 kép2 kép3

(#72007) krichd1 válasza Polllen (#72004) üzenetére


krichd1
addikt

Próbálj ki basszuscsapdákat. Legolcsóbb a nádszövet, úgy ahogy eredetileg össze van tekerve kell berakni a sarkokba, vastagabb szövetanyaggal lehet növelni a hatékonyságát és esztétikusabbá tenni. Hosszabb (6m+) üres oldalfalakra érdemes lehet annak közepére is tenni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72008) Polllen válasza krichd1 (#72007) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi, ezt kipróbálom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72009) Maxtreme válasza krichd1 (#72007) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ez a megoldás nekem is segíthet azon hogy sok esetben ne legyen 'huppogós' zúgó a mély?
Pl ha bedobok a hangfalak mögé a sarokba 1-1 ilyet az megoldást jelenthet? (hátul van a reflex cső kivezetés)

[ Szerkesztve ]

(#72010) krichd1 válasza Maxtreme (#72009) üzenetére


krichd1
addikt

Igen segíthet, de ki kell próbálni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72011) drfirsty


drfirsty
tag

Sziasztok!

A temaban teljesen jaratlankent szeretnek hangrendszert osszeallitani otthonra. Amikor idom engedi probalok utanaolvasni de eddig odaig jutottam, hogy sikerult teljesen elvesznem a hangrendszerek utvesztojeben.

A lakas kb 50m2-es igy nem a hangero, hanem a minosegi hangzas a fo szempont. Elsosorban zenehallgatasra kellene, ezert nem hazimozi rendszerben gondolkozom, viszont a TV-t is szeretnem racsatlakoztatni.
A zeneim most mar legnagyobbreszt digitalisan vannak tarolva kulonbozo fajlformatumokban ezert olyasmi kellene amivel mindenfele file-t le tudok jatszani, a CD olvaso mar nem szempont. Nagyreszt MacBook Pro-n vannak a zeneim, vagy kulso adattarolon, ezert fontos lenne, hogy ezekrol a forrasokrol tudjak lejatszani.
Nagyon sok fele stilusu zenet hallgatok, de talan a pop, rock, jazz es akusztikus zenek vannak eloterben.

Ezen szempotok alapjan azt hiszem, hogy egy streamer hi-fi rendszert keresek, amit ra lehet kozvetlenul kotni a TV-re is, de wi-fi es airplay kompatibilis, valamint kulso adattarolorol is le tud jatszani. Az is erdekes lenne ha valamilyen "multiroom" funkcionalitassal is rendelkezne a rendszer, pl konyhaba vagy haloszobaba 1-1 hangfalat ra lehetne csatlakoztatni kabelek nelkul.
Az arat egyelore nem sikerult belonom, igy elso nekifutasra a hangminosegen es a sokoldalusagon van a hangsuly...

A kovetkezo rendszereket talaltam elindulasnak:
Cambridge Audio CXN, vagy 851N; Naim ND5XS, vagy MU-so; Marantz 611
Nyilvan van Pioneer, Yamaha, Onkyo es Denon is ilyen celra, de ennel jobban meg nem tudtam belemerulni.

A konkret kerdeseim a kovetkezok:
Jo iranyba indultam-e el?
Erdemes-e egy mely hangsugarzot is rakotni a rendszerre (akar TV vagy zene miatt) vagy eleg csak egy sztereo hangfalparban gondolkozni?
A zenet wifi-n, airplay-en vagy USB-n keresztul jatszanam le, de a TV-t milyen csatlakozassal erdemes rakotni a rendszerre?

Elore is koszonom a segitseget!

(#72012) Nemir Ombe válasza drfirsty (#72011) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha wifi-n, airplay-en akarsz zenét hallgatni és a TV-ről akarod a hangot "levenni", akkor (szinte) felesleges a "komolyabb" minőséget keresned, szerintem neked egy HM erősítő teljesen elég lenne (amit tudsz használni 2.0-ban vagy 2.1-ben is), ami tudja az elvárt "ficsöröket" és a mutiroom-ot is meg tudod oldani vele .... ;)

Hmm ....

(#72013) krichd1 válasza Maxtreme (#72009) üzenetére


krichd1
addikt

Mondjuk neked az asztal miatt rezgéscsillapító állványokat, például IsoAcoustics-ot is érdemes lenne használni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72014) Maxtreme válasza krichd1 (#72013) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen egy ilyenen gondolkoztam én is, már csak a design miatt is (hogy a többi jó tulajdonságát ne is említsem) csak sajna egészen cukorfalat ára van.

[ Szerkesztve ]

(#72015) krichd1 válasza Maxtreme (#72014) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig a kiegészítők között jó ár/értét arányú, ha a tényleges hatást nézzük, elsőre persze drágának tűnik. Amúgy én is használok ilyeneket közeltéri monitorokhoz, DIY megoldásokkal nem igazán helyettesíthetőek.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72016) drfirsty válasza Nemir Ombe (#72012) üzenetére


drfirsty
tag

Koszonom a valaszod!
Egy csomo zenem CD-rol van felrakva a gepre, de meg CD-n is megvannak. A wifin elbukom a hangminoseget?

(#72017) pele79


pele79
csendes tag

Sziasztok!

Elkapott a láz és szeretnék egy kicsit audióba fejlődni!

Elképzelés

Erősítő: YAMAHA R-N402D, teszt
(Mert: sztereó, Airplay, USB elől iPhone, iPadhoz, hálozati lejátszás- netes rádiók, DAB+) ez fixnek tekinthető.

Amire használnám netes rádiók, telefonról zene (iPhone SE, iPhone 3GS), számítógépről zene/film/játék, játék főleg fülesen keresztül (AKG K240), tableről YouTube + Airplay.

Szoba 25nm. (5x5)

Zene: főleg techno, lounge, nagy ritkán Ákos, Adele (főleg vokál nélküli zenéket hallgatok, nem szeretem a nagyon dörmögős brummogós dolgokat)

Hangfallal elmennék max. 200K-ig.
Szeretném ha szépen, tisztán dinamikusan szólna a zene/film és persze betöltené a teret.

Hangfal elképzelések: álló hangfal

- Eleinte Castle Knight 3 ban gondolkoztam, de olvasgatva a fórumot elbizonytalanodtam kicsinek tűnik a szobához, most szetben (Castle Knight 3 Cinema Pack 5.0 hangfal szett) megérné az árát és a két Lincoln S1-et is tudnám használni külön a számítógép előtt (most EDIFIER R1600T van).
- Heco Music Style 800 jól néz ki bár nem tudom mennyire bírná az erősítő.
- JAMO S 626 barátságos áron van, de nekem jön össze a Mélysugárzó átmérője 203 mm - Minimum frekvencia átvitel 42 Hz?
- Esetleg KLIPSCH R-26F

Extreme Audio szaküzlet előnyben közelség, Debrecenben talán meg is tudnák hallgatni párat (100Km).
Használt cucc nem nagyon érdekel.

Segítséget előre is köszönöm!

pele

(#72018) #71562240


#71562240
törölt tag

Kocsis Zoltán

(#72019) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok!Hogyan tudnám az akusztikát jobbá tenni a konyhában?Ugyanis csapnivaló a hangzás.A szoba, ugyanúgy mint a konyha 4*4-es,szobában sok textil van ,padlószőnyeg stb,itt jó zenét hallgatni.Míg a konyhában ugye hidegpadló,nagy üvegfelület,textil szinte semmi,csupa olyan felület ami negatív hatással van a hangra.Főleg a mély hangokkal van a probléma.Mi lehetne megoldás?

(#72020) Dorian válasza nokia5201978 (#72019) üzenetére


Dorian
félisten

Röviden: sehogy.

A mély hangokkal közvetlenül max azért lehet probléma, mert a konyha általában nagyon kicsi, ettől lehet erős és brummogós mélykiemelés, dúsulás vagy hasonló .
(Meg esetleg megszólal a konyhaszekrény és a benne lévő poharak, stb.)

Ilyen full visszaverő felületekkel teli helyiségben a magasfrekik tobzódnak, mivel össze-vissza verődnek, ezt az ember úgy érzékeli, hogy kevés a mély, hiszen arányosít a hallás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72021) nokia5201978 válasza Dorian (#72020) üzenetére


nokia5201978
tag

:F

(#72022) Ribi válasza nokia5201978 (#72021) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tegyél bútort a konyhába, meg padlószőnyeget, meg a falra és a sarkokba elnyelőket.
Csak mivel ezt valszeg nem tudod megtenni, emiatt nem igazán tudsz javítani a hangzáson. Konyha nem zenehallgatásra való.

(#72023) dgyuri0123 válasza nokia5201978 (#72021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyet kell venni és nem lesz gond a mélyekkel ( sem a magasakkal) . :D

"csak a zene van"

(#72024) Mikisys válasza pele79 (#72017) üzenetére


Mikisys
őstag

A felsoroltakból a Klipsch a legjobb választás, a többi felejtős.

Üdv!

(#72025) Mikisys válasza nokia5201978 (#72019) üzenetére


Mikisys
őstag

A konyha nem Auditórium, hanem a hasi örömök terme.
Miután jóllakott, bemegy az ember a szobába zenét hallgatni, mosogatás, felmosás, takarítás után.

Üdv!

(#72026) nokia5201978 válasza dgyuri0123 (#72023) üzenetére


nokia5201978
tag

Nem rossz,neked biztosan bevált.😀

(#72027) nokia5201978


nokia5201978
tag

De én ott is szeretek zenét hallgatni,rádiót pl csak ott.Munkába indulás elött mindig,kaja közben.Nem értem mi ebben olyan különös?

(#72028) Phülöp válasza nokia5201978 (#72027) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem különös ez, nálam is szól folyamatosan a blues, amikor főzök.
Viszont én nem várok el olyan hangminőséget, mint a nappaliban - a szobaakusztika oltárán nem áldozom fel a praktikusságot (burkolatok, bútorok cseréje). Amúgy se egy helyt vagyok, a főzéshez állandó mozgásban kell lennem, az optimális hallgatói pozíció pedig nem követi le a mozgásomat. Valami szóljon, 'osztjóvan. Laptop meg egy pár kis aktív hangfal pont elég.
Ez persze nem azt jelenti, hogy neked is így kell, ellenben széllel szemben pisilni nem mindig érdemes.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72029) Jorus válasza nokia5201978 (#72027) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én is szeretek főzés közben zenét hallgatni, és hallgatok is, de tudomásul veszem, hogy erős kompromisszumokat kellett kötnöm ezért, és nyilván nem várok el még csak hasonló hangminőséget sem, mint a nappaliban, vagy épp a hifi szobában. Plusz még asszony miatt a konyhabútorhoz is passzolna kellett a hangszóróknak. :) Egyébként két db Elipson Planet L van a konyhában, 16.5-ös mélyközepekkel, szal sok mélyet egyébként sem adnának.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#72030) fehér_ember válasza nokia5201978 (#72027) üzenetére


fehér_ember
addikt

1. Hallgasd halkabban!
2. Variálj az elhelyezéssel. Találd meg a legkevésbé rosszat.
3. Vegyél fejlett mikrofonos bemérő rendszerrel rendelkező erősítőt :-)
4. Használj több kis dobozt 2 nagy helyett és legyen belőlük mindenhol.

(#72031) nokia5201978 válasza Phülöp (#72028) üzenetére


nokia5201978
tag

Persze,nem is szeretném szétbombázni a helyiséget.Erről szó sincs,csak valami egyszerű megoldásban reménykedtem,hátha.Ennyi.

(#72032) nokia5201978 válasza fehér_ember (#72030) üzenetére


nokia5201978
tag

Majd variálok az elhelyezéssel.Hangosan sosem halgatok zenét.

(#72034) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok! Régóta fontolgatom 5.1-es rendszerem sztereora cserélését a minőségibb zenehallgatás reményében. Nemrégiben ez a csere részben meg is történt, egyelőre csak ismerkedem a dolgokkal, nem is szántam túl nagy összeget a projektre. Jelenleg egy pár jó karban lévő Schneider 2 utas álló hangfallal rendelkezem, erősítő még nincs, de kaptam kölcsön (Technics su-vz220). Nagyjából az történ amire számítottam, egészen máshogyan szól mint a korábbi rendszer, az énekhangok és a hangszerek hangjai sokkal jobban érvényesülnek mint korábban. Kérdésem az volna, hogy milyen erősítőt ajánlnátok úgy 20-25e ft-ig (használt)? Persze mielőtt kérdeztem, próbáltam tájékozódni, olvasgatni itt is máshol is, ill. látok az összefoglalóban néhány ajánlást, de nem egyértelmű számomra, hogy pl egy ilyen Technics mennyire ajánlott. Az én fejemben ez mindig is egy jó márkának számított, de úgy láttam többen nem kedvelik. Jobban járnék esetleg egy Yamaha, Pioneer, Sony vagy más itthon jellemző és beszerezhető típussal?
Főleg elektronikus zenét hallgatok, a forrás PC (ALC892), mindez egy kicsi szobában, ahol jó eséllyel az akusztika sem lesz valami pazar.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#72035) Gabor970 válasza alex89 (#72034) üzenetére


Gabor970
addikt

Ebben az árkategóriában Denont ajánlanék zenehallgatáshoz. Én nagyon meglepődtem a PMA320 hangminőségén, de gondolom más idősebb denon PMA sorozatú erősítők is hasonlóan jóhangúak.
Technics nekem sem szimpatikus, igaz anno csak egy SA-DX930-as 5.1 erősítőm volt, de annak ordenáré szar volt a hangja.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#72036) Polllen válasza krichd1 (#72007) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sikerült megoldani némi pakolászással a szobában. Be tudtam teljesen forgatni a hangfalakat, uh most örül a fejem. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72037) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok!
Rég jártam erre (Rég írtam ide)...De olvasom a fórumot.
Ma voltam Szegeden az Audioline Hi-Fi Studióban (Gyenizse János).
Még régebben vettem egy ár Castle Knight 3-at.Pár napja arra adtam a fejem,hogy veszek bele
V.D.H. CS-16 -os kábelt és kicserélem a belső kábelezést.
Sikerült vele időpontot egyeztetni és elhozni az utolsó 4 métert.Nem is volt neki több belőle.
Hát először is -- :Y
És
másodszor is -- :Y
A hangkép helyre ugrott a rendszerben.
A kissé soknak vélt közép tartomány visszavett magából.
Az ének hang magasabbra (feljebb) és határozottabbra sikerült az elhelyezésben.
A tér sokkal teltebb a hangszerekkel és a gitár is gyönyörűen szólal meg.
Aki töri a fejét ilyen cserén az ne várjon vele.
Megéri.
:C
A címe megváltozott.:
Szeged ,Mikszáth Kálmán utca 4.
Sajnos még csak doboz halmaz volt az új üzlet.A honlapjával nem foglalkozik azt kár nézni.
Azt mondta,hogy aki akar valamit az úgy is telefonál.
A CS-16 kábel 1200Ft / méter.
Remélem nem zavartam senkit a szösszenetemmel. :R

[ Szerkesztve ]

(#72038) Phülöp válasza toto0569 (#72037) üzenetére


Phülöp
addikt

Én még akkor jártam nála, amikor Zebraudio-nak hívták. Legalábbis azt hiszem, abból lett az Audioline.
A srác neve ismerős Szegedről.
Ott hallottam először Krell monoblokkokat, a hajam leraktam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72039) toto0569 válasza Phülöp (#72038) üzenetére


toto0569
addikt

Sokat változott a tulaj is!
Régen nagyon beképzelt pasi volt,de most rá sem ismertem.Lehetett vele beszélgetni,sőt ő kezdeményezte a témát.Nem siettetett a vásárlás után sem,hogy "jóvan most má húzzá"...
Látszik,hogy változott az emberek Hi-Fi utáni érdeklődése.Mára kevesen maradtunk...
Próbálja megtartani a régi kuncsaftokat.Mondjuk nem nehéz,mert más értelmes bolt nincs a közelben.

(#72040) krichd1 válasza toto0569 (#72037) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem ebből nagyon úgy tűnik, hogy inkább csak fényessé tetted a Knight 3 hangját. Amúgy CS 16 helyett inkább a Skyline Hybridet ajánlanám, ha már valaki VDH kábelt szeretne belső kábelnek nem drágán.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72041) Polllen válasza Polllen (#72036) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ma reggel ki is forgattam újra egy kicsit, mert a hátam mögötti fal csillapítása így kevés. :N
(Utálom ezt a nappalit...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72042) krichd1 válasza krichd1 (#72040) üzenetére


krichd1
addikt

A Skyline helyett meg inkább a FT-12-t, ez mehet akár D-352 helyére is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72043) toto0569 válasza krichd1 (#72040) üzenetére


toto0569
addikt

Kissé "száraz" volt a régi kábel használatával a hangja.Így sokkal hallgathatóbb lett.
Viszont az is benne lehet,hogy a szoba akusztika miatt lett számomra jobb.
Sokkal jobban tetszik a hangja.
Éa hát a színpad ki szélesedett meg teltebb lett a hangszerek hangjával.
Ma még adok neki egy IsoTek lemezt...
Egyébként nagyon macerás a Castle Knight 3-ban kicserélni a kábelt.A lányom kicsi keze segített benne.

[ Szerkesztve ]

(#72044) dgyuri0123 válasza Polllen (#72041) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes dolog a szobaakusztika... :)

Nálam a Triangle ( meg az egész rendszer) furán (hasonlóan) viselkedett. Búgott ahol nem kellett volna, "igazi" mélye sem akart lenni, bezzeg a konyhában, fürdőben volt basszus bőven, pedig 2 helyiséggel arrébb vannak. :)

Aztán elkezdtem cserélgetni az erősítőket, meg a forrást, egyre "feljebb és feljebb".. Jelenleg Vincent-nél tartok, egy Pro Ject Dac Box RS-el az elején. Miért írom mindezt, aminek látszólag semmi köze az előzményekhez? Mert az első "minőségi" cserénél (NAD T748) gyakorlatilag kezdtek el-eltünedezni ezek a fajta akusztikai gondjaim. Illetve sokkal finomabban, kevésbé zavaróan voltak jelen. A jelenleg szolgáló Vincent-el (no meg RS Dac-al) olyan a hangzás, amire évtizedek óta vágytam. A poén pedig az, hogy semmit nem változtattam a szoba akusztikáján. Minden ugyanott van és mégis minden "jó"... A konyhában és a fürdőben alig hallom a rendszer hangját, pedig a "szokott" hangerővel szól. A hallgatási pozícióban van a legtöbb basszus, a legjobban hallható ének/magas hangok és a legjobb dinamika. Innen kimozdulva mindenből jóval kevesebb jut. Ennek (szerintem) így kellene "működnie".

Remélem a véleményem/tapasztalatom némileg hasznos volt/lesz számodra és nem tekinted értelmetlen firkálmánynak. A célom csupán annyi volt, hogy felhívjam a figyelmedet arra, nem feltétlenül a szobád tehet arról, hogy nem úgy szól a rendszer, mint elvárnád, sőt... nálam a legkevésbé számít(ott) a szoba elrendezése, az ide-oda tologatás, vagy különböző hangelnyelők rakosgatása a sarkokba, falakra. Természetesen adott volt egy "sűrűn" bútorozott, tapétázott, szőnyegezett, könyvespolcokkal telített szoba. A kongó, üres felületeket valahogyan csillapítani kell, ez nem vitás, de a csoda, elsősorban az "Ön" készülékében van (vagy nincs).

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72045) Polllen válasza dgyuri0123 (#72044) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hasznos írás, mindenből lehet tanulni.

Nálam sajnos két nagy egybefüggő szabad terület van szemben velem a TV felett (bár a TV is benne van ebben) és mögöttem.

Zoltán azzal nyitott, hogy szembe hangelnyelő, mögém pedig egy könyvespolc kellene. De addig is kell zenét hallgatni. Egy problémát megoldottam, van helyette más.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72046) liszi70 válasza dgyuri0123 (#72044) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor nálad ez másképp működik, mint általában. Mert hogy az akusztika az első szinte mindenhol, az egészen biztos. Szerencséd van, hogy ezt ilyen egyszerűen meg tudtad oldani.... :)

"Természetesen adott volt egy "sűrűn" bútorozott, tapétázott, szőnyegezett, könyvespolcokkal telített szoba."

Itt lehet a titok nyitja. :)

"egy Pro Ject Dac Box RS-el az elején"

Micsoda? Lecserélted a DA300-at??? :D

[ Szerkesztve ]

(#72047) krichd1 válasza dgyuri0123 (#72044) üzenetére


krichd1
addikt

Ez azt jelenti, hogy nálad alapvetően rendben van a szobaakusztika. Azt ne feledd, hogy a könyvespolcok (könyvekkel) is nagy akusztikai panelek, plusz a szőnyeg, bútorok, kiegészítők. Ha ezeket jól megválasztja az ember, tehát úgy rendezi be a szobát, hogy az megfeleljen az akusztikai elvárásoknak a hifihez, akkor már nem nagyon kell külön akusztikai paneleket rakni, csak a kihagyott kritikus helyekre esetleg.
Ez fordítva is igaz, tehát ha még nincs berendezve rendesen a szoba, csak nagyon minimálisan, akkor pár akusztikai panel sem fog nagy csodát tenni, aztán pakolhatod tele az egész szobát ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72048) Tamoo válasza krichd1 (#72047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt sajnos meg tudom erősíteni.... :( Friss tapasztalat, pofára esés nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#72049) dgyuri0123 válasza liszi70 (#72046) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Itt lehet a titok nyitja. "

Van benne valami, de.. készülékcserék előtt én is azt gondoltam, hogy az akusztika nincs teljesen rendben. Természetesen átestem a tologatás-rakosgatás szinte minden fázisán, oszt' mégse lett jó.

Semmi mást nem kellett tennem, mint lecserélni szinte az összes elektronikámat és máris rendbe jött. :D

Közel 2 évig hallgattam a DA300-at. Mint fentebb írtam, volt cserebere, így a jelenlegi felállás megkívánt egy kicsivel "erősebb" dacot. Ez sima evolúciós folyamat, ami a komponensek cseréjével "elengedhetetlenné" vált. :)

(#72047) krichd1: Egyetértek. Bár, fentebb ott a véleményem, bár nem fejtettem ki eléggé, ez tény.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72050) liszi70 válasza dgyuri0123 (#72049) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én arra tippeltem az előbb is, hogy neked alapvetően nem akusztikai gondjaid voltak, hanem egész egyszerűen nem tetszett még maximálisan az a hangzás, amit az akkori készülékparkod adott. Adott volt egy jó akusztikai helyiséged, amit most, ezekkel a készülékekkel tudtál igazán megtölteni neked tetsző hangzással. Persze ez csak tipp. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.