Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) dgyuri0123 válasza bta1 (#75845) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor nem értem, mi bajod a PC-vel, mint forrás, ha 100e-ért is rohadt jó hangot kapsz tőle...

De önmagában egy PC nem sokat ér dac nélkül, az meg úgy már nem 100e.

(#75850) python1: Akkor nálad tisztán digitális a forrás.? Viszont nem értem, miért rossz a PC-s hangod? Mégis mihez képest? Amennyiben a hálózati lejátszódhoz hasonlítod, akkor szerintem mégis a dac-od gyengélkedik. Vagy rossz lejátszó programot használsz...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75852) bta1 válasza DrDobos (#75847) üzenetére


bta1
őstag

Ezen a szinten alig van jelentősége... illetve ha tudsz forrasztani, akkor talán(!) hallhatóan jobbat is gyárthatsz magadnak.

(#75853) fehér_ember válasza fehér_ember (#75849) üzenetére


fehér_ember
addikt

Egy kis helyesbítés :)
Hiába egyértelműen jobb a forrás hangja, a végén mégsem érzek/hallok különbséget. helyett:
Hiába egyértelműen jobb a forrás hangja, a lánc végén ez már nem egyértelmű.

(#75854) python1 válasza dgyuri0123 (#75851) üzenetére


python1
veterán

A hálózati lejátszó az maga a DAC-is egyben,azzal nincs bajom. A PC-s zenehallgatás gyengélkedik a PC felépítésileg hordoz némi hiányosságot,de ha minden igaz Hétalvó kolléga megosztott egy infót,kíváncsi leszek a végeredményre.
PC- zene w10- foobar pöckölve,JRiver próba v,de mint írtam szerényebb a hang mint a stream magic 6-nál.
A CD-vonal kiépítéséhez adott 1-2 lehetőség,és nosztalgiából is kötődök a pörgetőkhöz ill van pár korongom itthon.

fehér_ember: Fejhallgatóval ne is tesztelj "nyílt láncot",nem fogod azt difit kihallani. Valamelyik láncszemben bennmarad a hang.

[ Szerkesztve ]

(#75855) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75853) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem még a CAL! is jobb volt akár telefonról, mint a hangfalas rendszerem (kis túlzással), pedig csak 15e-be került. :)

(#75854) python1:Mondom én, hogy dac... Meg kéne hallgatnod egy önálló daccal is, mert ez így nem az igazi. A CA belső dacja össze van lőve a saját lejátszó programjával, így PC-ről (nem stream) direktben nem biztos, hogy ő a legjobb megoldás. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75856) fehér_ember válasza fehér_ember (#75849) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#75852) bta1
Szerintem minden szintem van jelentősége, a felhasználónak pedig egyenesen joga van hozzá, hogy minél jobban tisztába legyen vele milyen hangot tud a rendszere, akár még kezdő szinten is. Tehát már itt sem mindegy milyen kábeleket használunk.
A linkeltjeim ár/érték arányban nagyon jók. Kizártnak tartom hogy otthon olcsóbban, jobbat lehessen alkotni :)

[ Szerkesztve ]

(#75857) python1 válasza dgyuri0123 (#75855) üzenetére


python1
veterán

A CA magában használható DAC-ként is,és nem egy utolsó darab,DAC magic 6-os van benne.
Van itthon music fidelity,emotiva XDA1-es ezeknél is egyértelmű a PC gyengesége pl CD-pörgetővel szemben.Ha magasabb szintet szeretnék lépni,már nagyon sokat kellene áldoznom,annyit meg nem érne a félmegoldás.
Az XTZ egy igen nívós rendszerbe volt használva,és abban a rendszerben is hallgatom meg,ha tényleg annyira jó a belső DAC-ja akkor a Bodorral nagyot fog alkotni,aminél már valóban nincs a számomra értelme,magasabb szintet lépni.

[ Szerkesztve ]

(#75858) liszi70 válasza DrDobos (#75847) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha csak ilyen beleposzintu technikam van, eleg a gyengebb minosegu pl Hama kabel is?"

Elég lehet, de ne felejtsük el, a hama-nak is vannak különböző kategóriái. Ne vegyél nagyon gagyit, de a fehér ember által linkelt árkategóriát tök felesleges túllépned.

[ Szerkesztve ]

(#75859) python1 válasza liszi70 (#75858) üzenetére


python1
veterán

+1
Nekem a szerelhető változata van otthon csak 1,5m-es változatban

Ha nekem megfelel,akkor valószínű,hogy a kollégának biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#75860) dgyuri0123 válasza python1 (#75857) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

XDA1 nem túl acélos dac. Nem csodálkozom, hogy hallod...:)

CD játszó dac-ját tudod önállóan is használni?

A CA belső dacja nem PC-s (önálló) zenehallgatásra lett tervezve. Szerintem.. Nagyon sokat számít a lejátszó szoftverrel való együttműködése, ami nem a Foobar, hanem valami saját program.

"csak a zene van"

(#75861) python1 válasza dgyuri0123 (#75860) üzenetére


python1
veterán

A CD dac-ját úgy értem,hogy beépített dac-ja elég jó,lehet elégséges lesz előerősítővel,majd kiderül.
Na akkor rugaszkodjunk neki mégegyszer. A Cambridge Audio-t lehet használni mint önálló DAC-ot,tehát bármilyen forrást csatlakoztathatok hozzá bármilyen bemeneten PC-hez is használhatom,függetlenül a beépített lejátszójától.
A PC-t most nem szeretném lineáris táppal etetni,mivel zenére vannak jelenleg jobb alternatívák nem izgat fel annyira a PC-s zenehallgatás.De nem zárkózom el a jövőben a lehetőségétől,ha kiforrottabb lesz az egész technikai háttér.
Majd visszatérünk a PC-s megoldásra inkább akkor.

(#75862) dgyuri0123 válasza python1 (#75861) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Eddig is értettem... de szerintem nem önálló használatra tervezték, hanem Stream-elni vele. Ezért lehet az hogy PC-s zenehallgatásra nem annyira jön be. De lehet, nincs igazam. Csak találgatok. :)

A zenéid min vannak? Honnan stream-elsz?

A CD meg szép és jó, ezt is értem, de rengeteg lemezt kell majd venned. Ezt is belekalkuláltad? :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75863) python1 válasza dgyuri0123 (#75862) üzenetére


python1
veterán

Szerveren vannak a zenéim.
A CD anyagok beszerzése nem probléma,de már a meglévő adattárra is alapozhatok,nem mai keletű ez már nálam,csak a jelenlegi pörgetőm nincs a toppon.
HTPC van mindkét helyen,tehát nincs gond ha arról kell valamit lejátszani,de az igazi elmélyült zenehallgatáshoz már nekem kevés.
Asszony jegyezte meg a napokban,hogy sok kacat aztán mind egyforma sz@rul szól. :W Na,most evvel a kijelentésével mit tudok kezdeni. :F
Pedig mennyit szenvedtem már vele,vagy az én fülem rossz vagy az asszonyé a jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75864) Sz.Péter válasza python1 (#75863) üzenetére


Sz.Péter
tag

Most milyen márkájú cd pörgetőd van?

(#75865) dgyuri0123 válasza python1 (#75863) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Higgy neki, mert az asszonyok nem süketek, csak jól titkolják a hallásukat. Már akié jól hall... Az enyém is jól hall, meg is mondja ha valami szar. :D

Mindezek fényében a CA-val mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75866) DrDobos válasza liszi70 (#75858) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#75867) python1 válasza Sz.Péter (#75864) üzenetére


python1
veterán

Harman Kardon HD7425.

dgyuri0123: A CA egy másik rendszer forrását fogja képezni,azért is remélem,hogy a leendő pörgettyűnek ér valamit a DAC-ja számomra. CA asszonybarát megoldás,könnyedén tudja kezelni,spotify is megy róla,telóról,Ipadról is lehet irányítani.
Tegnap vettem észre,hogy bekapcsolták a lánnyal a mozit a felső szinten,és 2-napig mentek az erősítők úgy,hogy egy fóliával szépen hermetikusan le volt zárva az egész rendszer(macska miatt).Most kell egy atombiztos és faék egyszerű rendszert építeni a számukra,mert a lány már a kábeleket is átdugdosta a múltkor. Sikerül nekik mindig valami alternatív módot találni a bekapcsolásra,holott 2 gombot kell megnyomni,és kiválasztani,hogy miről streamelje a zenét a rendszer. :DDD

De azért szeretem őket!

[ Szerkesztve ]

(#75868) Dorian válasza python1 (#75867) üzenetére


Dorian
félisten

"Harman Kardon HD7425"

Azt sztem nem lesz nehéz lelépni. Nekem is H/K HD 7valahány volt egy darabig, de nagyon nem szerettem. Egyrészt stílusban is az "amerikai nyomulós-csillogós" vonalat képviselte, másrészt a stíluson kívül értelmezett hangminősége is nagyon sok kívánnivalót hagyott.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75869) python1 válasza Dorian (#75868) üzenetére


python1
veterán

Kb így gondolom én is,legalább biztosan beszámolhatok minőségi ugrásról. :DDD

Tetszik az aláírás! :C

(#75870) robi-k válasza python1 (#75867) üzenetére


robi-k
őstag

Az XTZ CD 100/11 nem rossz CD lejátszó, de a benne lévő DAC hangja - AD1955 - eléggé megosztó. Én szerettem ennek a DAC-nak a hangját (az volt az én XTZ ClassA100D3 erősítőmben is), bár sokan "ingerhiányosnak" tekintik. Mielőtt megveszed, hallgasd meg.

(#75871) python1 válasza robi-k (#75870) üzenetére


python1
veterán

Köszi a kis ismertetést! :R
Rendszerben fogom meghallgatni,hogy otthon mennyire lesz élvezhető fogalmam sincs,de remélem valamelyik láncba illeni fog,és talán még DAC-ot is spórolok vele.
Neked is lágyabb,melegebb hosszan hallgatható hangja volt?

[ Szerkesztve ]

(#75872) bta1 válasza dgyuri0123 (#75851) üzenetére


bta1
őstag

Hát éppen ez a baj. Hogy önmagához képest nagyon rossz is tud lenni.

(#75873) bta1 válasza liszi70 (#75858) üzenetére


bta1
őstag

"a hama-nak is vannak különböző kategóriái"

Van a régi hama, meg az új hama, a többi csak porhintés.

(#75874) Alu válasza bta1 (#75821) üzenetére


Alu
senior tag

A Core Audio jóvoltából ma volt szerencsém meghallgatni két Vienna Acoustics - Liszt dobozt (új ár: 12.000€) az általuk készített Dac, illetve Pc párossal. Itt ugye a Pc alapú lejátszás volt a lényeg. A rendszer úgy nézett ki, hogy 2 Pc (egyik lejátszik másik számol) - dac - csöves erősítő - hangfalak. A hallgatóság szabadon vihetett otthonról hozott (és nem tudom milyen minőségű pendriveon lévő) anyagot. Én szerintem 2-3 órát biztos hallgattam őket, egyszerűen nem volt olyan szám, ami ne szólt volna jól rajtuk. A Kraftverk digitális zenéjétől kezdve a japán hegedűn át az akusztikus gitárig vagy épp szimfonikus zenekarig egyszerűen minden. :Y
Amit én leszűrtem az egészből, hogy a Pc alapú lejátszás igenis lehet jó, bár busás összeget kell fizetni a modern technikákért. Hazatérve szerény hajlékomba bekapcsolván a kínai raklapos csövest az ikon hatosokkal pedig arra jutottam, hogy (remélem nem köveztek meg a következő mondatomért, de) annyival nem szólt jobban (legalábbis nekem) ez a saccra 5 millás (ha nem több) rendszer, mint amennyivel drágább. Nyilván jobb, sokkal jobb volt, de én úgy érzem az ikon hatosokban megtaláltam a zenehallgatás számomra még megfizethető és kielégítő örömét. Ajánlásotokra erősen gondolkodok a kínai csöves lecserélésén, bár megmondom őszintén az én füleim (egyenlőre) meg vannak vele elégedve. :B
Ja és mellesleg még kéne egy normális dac. ;]

λŁƯ™

(#75875) python1 válasza Alu (#75874) üzenetére


python1
veterán

Ha elégedett vagy a mostani rendszereddel,nem kell gondolkodnod a cserén. ;)
Nekem is van kínai raklapos motyóm,de én nem cserélném le jelenleg semmire.

(#75876) dgyuri0123 válasza bta1 (#75872) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mi az, ami önmagához képest nem tud (akár) ocsmány lenni?

Egyet mondj... ;)

"csak a zene van"

(#75877) Lite válasza bta1 (#75648) üzenetére


Lite
őstag

Végre ki tudtam próbálni másik trafóval is. Sajnos így is van egy kis alapzaj (búgás) és ha a bemeneti rca-kat lehúzom, akkor még erős súgás is megjelenik. Vajon mi lehet a hiba?

Illetve:

Egy lemezjátszó előfok egyáltalán tud bekapcsolt állapotban teljesen csöndes / zajtalan lenni?

(#75878) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!
CD lejátszó vásárlásán töröm a fejem, amire nem akarok nagyon sokat költeni...ezért ezek a típusok kerültek a látókörömbe.
Ezek közül hangilag melyiket ajánljátok megvételre?

Micromega minium CD
Marantz 5004
Marantz Cd 63 ES
Denon 750AR
Onkyo Integra DX-7711
Onkyo Integra DX6850

A segítségetek előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#75879) TeeJay


TeeJay
félisten

van itt olyan szaki aki meg tudja nekem mondani milyen hangtechnika kell egy diszkóterem felszereléséhez?

Pioneer CDJ-2000NXS2 lejátszó meg Pioneer keverő addig tiszta sor hiszen valamivel nyomni kell a zenét
viszont utána milyen erősítő meg hangláda kell kb. és hány darab?

nézegettem mert nem vagyok szaki de JBL pro ládákból van 2x18"-os passzív mélynyomó ami 2000wattot tud adni 4ohm mellett folyamatosan csak sosem értettem 2 ilyen hangfalhoz akkor 2000wattos erősítő kell legalább, tehát egy diszkó teremben ha van 4ilyen dupla 18"-os dörrentő akkor 4erősítő csak elmegy erre?

4-8darab mélynyomó gondolom már elég szép hangerőt ad
mellé ugyaennyi 2utas közép+magas és kész is lenne?

komolyan érdekel melyik lottót kell megnyerjem ha szeretnék egy diszkótermet nyitni :D

a Pioneer CDJ-2000NXS2 720ezres áránál már rájöttem hogy itt 5-10milliós összegek repkednek egy nagyobb teremre és fénytechnikáról még nem is nézelődtem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75880) Nemir Ombe válasza TeeJay (#75879) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Fogadj el egy őszinte jótanácsot: ilyen "szakmai háttérrel" ne akarj "diszkótermet" nyitni .... mindenkinek jobb lesz szerintem .... ;]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#75881) Satellite válasza excalibur36 (#75878) üzenetére


Satellite
tag

Micromega.

(#75882) MCGaiwer válasza TeeJay (#75879) üzenetére


MCGaiwer
addikt

lesz az vagy 20 mire abból diszkó lesz... Persze ha falura kell valami akkor olcsóbban megúszható, de egy szórakozóhely sorsa kb az első pár rendezvényen dől el, arra meg nem igazán lehet spórolósan hozzáállni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75883) TeeJay válasza Nemir Ombe (#75880) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm a véleményed, remélem megengeded hogy elgondolkodjak rajta
és utána járjak mibe kerülne, max ha túl sokba nyílván akkor offos a dolog
valaki piára cigire költ én meg lehet befektetném egy kisebb diszkó teremre vidéken pl...
remélem nem zavartalak meg hogy meg mertem kérdezni kb. milyen hangtechnika való oda egy Hifi topikban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75884) Nemir Ombe válasza TeeJay (#75883) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egyáltalán nem zavartál, ha lenne még kérdésed, tedd fel nyugodtan .... ;)

Hmm ....

(#75885) excalibur36 válasza Satellite (#75881) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm, meg is vettem!
Elvileg kedden már nálam lesz.
Azt esetleg megtudod mondani, hogy a CDM 12.1 és a CDM 12.2 között i a különbség, vagy ezek teljesen felcserélhetőek egymással?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#75886) python1 válasza TeeJay (#75883) üzenetére


python1
veterán

(#75887) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Körbejártam a környező elektronika boltokat, és az 500ft-os noname jack-rca kábelen kívül még ilyet találtam, illetve ez valószínűleg ugyanez. Sajnos nem írtam fel a pontos nevét, de nagy valószínűséggel ő az, 1500Ft-ért. Erről esetleg vélemény? Esetleg a hasonló árban lévő hamával jobban járok? Még van egy bolt, ami ma zárva volt, ott nagy valószínűség szerint nagyobb a választék, azért kérdezem.

Samsung Galaxy A55 5G

(#75888) lemmy9 válasza DrDobos (#75887) üzenetére


lemmy9
őstag

Vélemény? Valószínű átmegy a jel az egyik végéből a másikba, és ellátja a feladatát.

Szerintem!

(#75889) DrDobos válasza lemmy9 (#75888) üzenetére


DrDobos
őstag

Minőségbeli különbségekre gondoltam :U

Samsung Galaxy A55 5G

(#75890) MCGaiwer válasza DrDobos (#75889) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ebben a kategóriában kb mind elég silány. a munkát elvégzik, de semmi több.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75891) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok valami budge erősítőt ajánlani 2x120W-os hangfalnak?

Egyik kolléga ezt ajánlotta, ez tényleg jó? A tény, hogy semmilyen szabályzó sincs rajta, az hogy befolyásolja a dolgokat?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#75892) Lite válasza DrDobos (#75887) üzenetére


Lite
őstag

Miért nem csinálsz magadnak? Ilyen kevés pénzből csak a DIY megoldás szokott elfogadható eredményt hozni...

(#75893) Ribi válasza TheProb (#75891) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ennek még kell egy 24V-os táp is, illetve a bemenetére egy potméter.
Vannak összeszerelt erősítők is ilyen panellel. Talán ennyit még megér, hogy legyen rajta mindenféle csatlakozó, de tápegység ennek is kell még.
Vagy 24V LED tápegységet szoktak rákötni, vagy 19V notebook tápot, de azzal ugye valamivel gyengébb lesz.
Elég jól meghajtja szerintem ez a kis erősítő is a hangfalat.

(#75894) opr válasza Ribi (#75893) üzenetére


opr
veterán

Hu, ez nem is rossz!
Ilyen kis picike erositobol van olyan, ami taviranyitos, esetleg van neki 2db rca-bemenete? Illetve letezik ezekhez normalisabb hangfal?

Megragadta a fantaziam, hogy egy jobb sima szamitogephangfal arabol lehet kihozni ilyet is, csak jobb tan, mint azok a kis muanyag fosok...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#75895) Ribi válasza opr (#75894) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hirtelen rákeresve találtam egy ilyet, de nem tudom ez milyen.
Van az előzőnek BT verziója, de arra sokan panaszkodnak, hogy a BT búgós.
Illetve a sima tpa3116 erősítők is általában kicsit zúgnak amíg az erősítést vissza nem veszed.
Van sokféle, nem igazán ismerem a többit, csak azt amit először linkeltem.
Kis hangfalakhoz meg aztán végképp nem értek.

Ezen az oldalon amit most találtam sokféle erősítő van összeszedve, de nem tudom melyik milyen. Inkább csak kiindulásnak, hogy milyenek is léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#75896) TheProb válasza Ribi (#75893) üzenetére


TheProb
veterán

Aha, ez nem is rossz. 19,5V/6,7A-es laptop tápot szerváltam hozzá. Viszont ezen a dobozon lévő csati nyilván nem jó hozzá.

Házilag rárittyenteni mennyire macera ezeket a csatikat, potmétert?

Találtam egy ilyet, ehhez van táp is, meg egyéb kábelek.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#75897) Ribi válasza TheProb (#75896) üzenetére


Ribi
nagyúr

Teljesen szabvány notebook csatlakozó van ezeken.

Gőzöm sincs milyen lehet, tapasztalatom csak a már linkelt verzióval van, annak olvastam utána. Nekem mondjuk kissé túl kicsinek tűnik amit linkeltél. Mondjuk a beléről kép.
Vagy forrasztasz, vagy csatlakozóval kötöd rá a dolgokat amit kell. Pont ezen macerák miatt nem volt kedvem panelossal mókolni. Ha minden csatlakozót és dobozt beszerzek, minimum ugyanott vagyok árban, csak mellé még randábban is néz ki. Kicseréltem így is a bemenő kondit rajta és állítottam az erősítésén, de ezek otthoni alkatrészekből.

[ Szerkesztve ]

(#75898) TheProb válasza Ribi (#75897) üzenetére


TheProb
veterán

Milyen az a szabvány noti csatlakozó? :DDD
Ahány gyártó annyiféle csatlakozója van az adaptereknek... sajnos.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#75899) Ribi válasza TheProb (#75898) üzenetére


Ribi
nagyúr

5.5/2.1 de erre szerintem az 5.5/2.5 is rámegy.
Én 5.5/2.1-et vettem.

(#75900) TheProb válasza Ribi (#75899) üzenetére


TheProb
veterán

Már csak az a kérdés, hogy a Dell csatlakozót, hogy alakítom 5,5/2,1-re. kulturáltan. :F

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.