Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) blattida válasza gorbep (#46999) üzenetére


blattida
nagyúr

Neked xda-2 van, ennek fényében kicsit furcsa, amit írtál.
A breeze tényleg jó dac, főleg annyiért, de azért az xda 1 is egyértelműen jobb (ami el is várható) nála.A hanghoz képesti árdifferencia pedig sosem lineáris, de ezt mindannyian tudjuk.

KisTücsök
A hivox analógosabb, simulósabb hangú, azt válaszd, amelyiknek a hangja jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47002) gorbep válasza blattida (#47001) üzenetére


gorbep
senior tag

az XDA-2 előtt (sőt 1 hónapig mindkettő) XDA-1-em volt, de már másik fórumtársnál zenél.... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47003) Auratech


Auratech
őstag

Hosszasan(hobbiból) keresem azt a hangkaraktert, amiből fejben "reszintetizálni" tudom Farinelli énekének fényét, erejét, énektechnikai bravúrosságát. Legalább is fejben.

Női alt tartományban, nem csak mezzo és alt de szoprán énekeseknél is..
- N. Stutzmann - az erő és mélység, líraian női hangtól szokatlanul férfias színezettel, humorral..
- Cecilia Bartoli - férfias erő és líraiság, magasakban is otthon van (D6)
- Vivica Genaux - technikailag Cecíliával egy szinten, kicsit lágyabb, de telt hangkarakter. Kiválóan ismeri a "nápolyi" énektechnikai stílust, ami szerintem technóban is megállná a helyét, olyan samplerszerű, ha profi.
Most nagy kedvencem : Vivica-Handel a felvétel is tiszteséges.. (Amúgy nem gyenge nő..) Jessica Bielre hasonlít szerintem...
- Kathleen Battle - gyönyörű telt magasak és nem gyenge lentebb sem...

Férfiak, esetleg idézőjelben férfiak...
- Andreas Scholl - képzett de hiányzik a felfelé szélesedő intonációs paletta
- Christophe Dumaux - alig kappanhangú, jó alsó tartománnyal
- Xiao Ma szinte női hang, plusz erővel, mélységgel
- Yoshikazu Mera, angyali magasságú "férfihang"-tisztaság, lent néha meglepő férfias karakterrel

A rengeteg férfitenor egyszerűen kappanhangú és/vagy erőtlen a koloratúrákban.
A szint ott kezdődik, mikor koncerten el merik énekelni a
Nicola Porpora - Come nave in mezzo allonde-t
C.B - Sacrificum

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#47004) blattida válasza gorbep (#47002) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, ezért is írtam, hogy furcsa, amit írtál... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47005) gorbep válasza blattida (#47004) üzenetére


gorbep
senior tag

:F Ma nem vagyok formában....

Azt tartom hogy az XDA-1 a jobb...... a döntésnél nem csak az ár/érték számít..... amíg a keret tart, egy ésszerű határig csak a hang számít..... és ez a határ nálam az XDA-2 nél van....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47006) bajnokpityu válasza gorbep (#47005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

usbről? ezeket az 1.1es usb chipeket jobb kikerülni. akár egy alaplapi koax kijárattal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47007) gorbep válasza bajnokpityu (#47006) üzenetére


gorbep
senior tag

Nálam most alaplapi koax -USB egál, bár most szopok kicsit a win 8.1-el, mert már ismeri a CM6631 chipet natívan is, és néha összekutyulja a win drivert az EMOs-sal.... és akkor restart nélkül nem keveredek ki.... :W

Úgy látszik az én realtek (EG45-UD2H) alaplapi koax-om f@s..... :O

Komolyabb koax forrásom sajna nincs kipróbálni, vagy máshol szűkebb a keresztmetszet.... vannak még javítani valók (pl hangfal belső kábelezés CAT7-ről.... talán CS122-re???)

1.1es usb--ezt az XDA-1 re értetted? Na annál az alaplapi koax tényleg jobb volt..... a "Breeze vs XDA-1" koax-al történt...

KisTücsök, Blattida: a DAC nem Breeze, csak a kollégám építette egy olyan dobozba, mert az volt occó kici kínaitól, előtte csupaszon ment...... a pontost típust tőle kérdezzétek...... Villamosmérnök, úgyhogy a beszerelés és kábelezés kivitelezése miatt nem kell aggódni, ha jól emlékszem, a trafót a nyíregyháziaktól rendeltük......

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47008) bajnokpityu válasza gorbep (#47007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha vki rákeres az ad1955-re talál egy pár kinai panelt. nyák egyforma, de a felhasznált alkatrészek különböznek. ha nem tudja ennyiért eladni, akkor csináljatok fotokat a belsőről.

nagyon kéne azért Hozzád egy rendes forrás már...
kölcsönöztem hétre ismerősnek a Tablát, emlegeti,hogy mennyivel jobb tablával a mytek 192, mint a firewire összeköttetésével. Pedig a firewire azért fölötte van a hasonló árú dacok gyári usb bejáratainak. Hallottam itthon Tablánál jobb forrásokat (2milláig bezárólag), azt kell mondjam, igen jó az ár/értéke. Szóval a lehető legjobb forrással kezdeném, csak utána kábeleznék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47009) gorbep válasza bajnokpityu (#47008) üzenetére


gorbep
senior tag

Egyet értek, csak most a Pana alá vágott a terveknek, lehet 65ST60 lesz, és akkor egy darabig semmi fejlesztés nem lesz, max filléresek, pl bifiláris ellenállás tekergetés a váltóba......meg úton van egy UMC-1-is..... így is túl van a takarómon..... :W

pár m CS122 nem a világ, ha lesz alkalmi vétel kipróbálom, persze amióta nézem senki sem akar eladni.....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47010) Dorian válasza bajnokpityu (#47006) üzenetére


Dorian
félisten

Fene tudja melyik lehet jobb 1.1 USB vagy alaplapi koax... Amit én halottam a kettőből, az csak máshogy volt rossz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#47011) Toobee válasza gorbep (#47009) üzenetére


Toobee
veterán

Nalam tekereg egy a sarokba. Minimum 2-3 hetig ott is marad meg, ha esetleg kellene viheted.

https://barbieripnk.hu/

(#47012) Ribi


Ribi
nagyúr

Nu a Pass B1 shunt reggel elkészült.
Mingyart keresek egy biztosítékot és megnézem mekkorát robban :D
1 2 3 4

(#47013) blattida válasza Ribi (#47012) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy fordítva szerelted föl a dobozra a cuccot? ;]

gorbep
Bocs, akkor a kijelentésem már nem biztos, hogy helytálló. ;]
Nem értem, miért fontosabb egy nyomi plazma, mint a zene. :U
Miért pont az a holland kábel?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47014) krx21 válasza blattida (#47013) üzenetére


krx21
nagyúr

A szemet is lehet gyönyörködtetni, nem csak a fület... Pláne egyszerre a kettőt...

(#47015) blattida válasza krx21 (#47014) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkettőt egy plazmával? :O ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47016) MasterMark válasza blattida (#47015) üzenetére


MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#47017) gorbep válasza blattida (#47013) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha az utópiába jó, talán ide is.... és occó.....

Eredetileg Digital Research van benne, de a szett elég borsos, nekem nem ér annyit.....

De ha van alternatív javaslatod megköszönöm, még semmi sem dőlt el.

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47018) liszi70 válasza blattida (#47013) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem értem, miért fontosabb egy nyomi plazma, mint a zene."

65ST60 egy nyomi plazma??? Szóval te a sötét oldalon állsz! :DDD

(#47019) blattida válasza gorbep (#47017) üzenetére


blattida
nagyúr

A bösendorfered cat7 belső kábelezését miért pont erre cserélnéd?
Azt gondolom tudod, hogy szinte az összes hangsugárzó belső kábelezése messze alulreprezentált a minőség szempontjából (mondjuk nem véletlenül). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az adott vdh rossz lenne, csak az ő nem túl magas áráért esetleg tehetsz bele mást is, már csak azért is, mert nagyon sokfélék a kábelek hangjai ebben az alacsonyabb árkategóriában...

A panelre vonatkozólag nincs más tanácsom, a kérdésem nem a pana minősége miatt született...

liszi70
Nem állok én sehol, amúgy semmi bajom a plazmával a fogyasztásán, a melegedésén és a változó képén kívül. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47020) liszi70 válasza blattida (#47019) üzenetére


liszi70
nagyúr

"semmi bajom a plazmával a fogyasztásán, a melegedésén és a változó képén kívül."

Na jó, semmi baj, mindenhez te sem érthetsz! :DDD

(#47021) blattida válasza liszi70 (#47020) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban nem értek mindenhez, de a plazma:

- még mindig jóval többet fogyaszt, mint az lcd, ez tény
- még mindig jobban melegszik, mint az lcd, ez tény
- a beégés és a ghosting (ezt értettem a nem állandó képen) még mindig elég általános, ez tény

Senki nem írta azt, hogy rosszabb lenne a képe, mint az lcd.nek, hiszen azt mindenki tudja, aki már látott, hogy jobb.
Én sem írtam ilyet és nem is támadtam, de a reakciód alapján érzékeny területre tévedtem. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47022) MasterMark válasza blattida (#47021) üzenetére


MasterMark
titán

A többit már hallottam, de az hogy melegedik mégis mit befolyásol? :DDD

Áh ez melegedik nem veszem meg, vagy hogy? :D

Switch Tax

(#47023) blattida válasza MasterMark (#47022) üzenetére


blattida
nagyúr

Például a környezeti hőmérséklet emelkedése, ami nyáron, nem túl nagy helyiségben egyáltalán nem elhanyagolható szempont... ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47024) krx21 válasza MasterMark (#47022) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy kis panel szobába, nyári melegben 35C-ban lehet az elég kellemetlen... ;]

(#47025) MasterMark válasza krx21 (#47024) üzenetére


MasterMark
titán

Elképzelni nem tudok ilyen helyzetet. :D

blattida: Szerintem kizárt, hogy számítana. :)

Switch Tax

(#47026) KisTücsök válasza gorbep (#47007) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nekem amúgy nagyon tetszik a kivitelezés. De a Hivox is szép.

Úgy döntöttem, hogy akkor belevágok ebbe a DAC dologba. Ez a két versenyző van. Meghallgatni egyiket sem tudom. Melyik legyen?

Olvastam itt olyanokat, hogy a Hivox "analógosabb", ez mondjuk előny lenne. De a másikon meg van USB bemenet (amit nem tudom, használnék-e majd).

(#47027) blattida


blattida
nagyúr

Akinek kéne egy jobb fajta dac 50 ezer jmf-ig bezárólag, az tehet egy próbát ezzel a kutyafélével. jól táplált, jól felkészített egyed, jó befektetés (tenyészkannak viszont nem ajánlom).

Kistücsök
Az usb a lupuson is megoldható.

MasterMark
Nálad, neked lehet, hogy nem számít, de a gyakorlatban van ilyen, már én is tapasztaltam. Próbálj nyitottabb lenni. :) :R

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47028) liszi70 válasza blattida (#47021) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ha már belemegyünk a durván off-ba:

Többet fogyaszt, ez tény. Viszont havi párszáz forintos tételről beszélünk, napi 4 órás használat esetén. Konkrétan az én 65"-os tévém 42/60-as kontraszt mellett 150, 50/60-as kontraszt mellett 180 W-ot "zabál", öko-mód használatával. Pontos fogyasztásmérés-adatok és leírás a plazma-topicban. Abba meg ne menjünk bele, hogy azonos méretű és a plazmát csak megközelítő képminőségű LCD mennyivel kerül többe.

A melegedés egy nagyon régi beidegződés és sztereotípia, a régi plazmák valóban nagyon melegedtek. A maiak alig jobban mint egy LCD, az enyém épp csak langyos. És ha pár fokkal melegebb is? Az nyáron szar, télen jó! :D

Az egyedüli valós probléma az általad felsoroltak közül, az a ghost. Az megint más kérdés, hogy konkrét beégésről egyetlen esetben hallottam jó pár év fórumozás alatt. Ghosting van, de hogy beégéssé váljon, az a legritkább esetben fordul elő. Nekem egyik plazmámon sem sikerült tartós ghostot sem előidéznem, nemhogy beégést. Egyébként láttál már beégést? Félelmetes neve van, de normál képtartalom esetén alig észrevehető halvány foltról van szó, ami kisebb jelentőségű látvány, mint egy szokásos és természetes LCD-felhő. ;]

A plazma jobb képminőségére vonatkozó megállapításoddal viszont tökéletesen egyetértek! :D

(#47029) blattida válasza liszi70 (#47028) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a fogyasztás igenis számít, még akkor is, ha ezt Te nem így gondolod.

Valóban nem melegszenek annyira, mint régen, de jobban melegszenek és én is ezt írtam.

Persze, a beégést nehéz előidézni, de nem lehetetlen, én két esetben találkoztam ilyennel, igaz, sok évvel ezelőtt. A ghosting is létezik, ezért nem érzem, hogy nem lehet esetükben valós problémáról beszélni, az egy más kérdés, hogy számodra nem az.

Az egyetlen plazma előny a képminőségben van, de az is egyre kisebb, ráadásul drágább és rövidebb élettartamú is, ezért is van az, hogy nemsokára már nem nagyon fognak gyártani belőle.
Szeretni lehet és jogos is a vonzalom, de a tények és a valóság ettől még elrobog ezen technológia mellett (is). ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47030) MasterMark válasza blattida (#47029) üzenetére


MasterMark
titán

És így lett a chocapic... vagyis izé hal ki a plazma.

Switch Tax

(#47031) Toobee válasza blattida (#47029) üzenetére


Toobee
veterán

Hú, de nagyon off és ráadásul butaság is. Nem is szeretnék itt erről beszélni, inkább azt írom neked, hogy VdH SCS8-at járatok éppen, 30 óra körül járok és lassan megtetszik a hangja is.

https://barbieripnk.hu/

(#47032) blattida válasza Toobee (#47031) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudtommal nincs belőle nyolcas, de jól teszed, hogy járatod.

Nem írtam gorbepnek, hogy ne használja a 122-est, csak megkérdeztem, hogy miért pont azt. Magam is ajánlottam már itt e típust.

Egyébként miért is butaság?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47033) KisTücsök válasza blattida (#47027) üzenetére


KisTücsök
addikt

Végül is az nem feltétel. Egyelőre koax-ról kapná a jelet.

Jól vettem le, hogy Te a Hivox-ot ajánlod? Fontos, hogy zenei legyen, de kellően részletező is. Nem tudom, ez a kettő mennyire összeillesztethető.

(#47034) Toobee válasza blattida (#47032) üzenetére


Toobee
veterán

Régen volt, de kapni boltban nem lehetett. Ez is úgy "szerződött" valahonnan, szitázva sincs. Mindenesetre a szintén nálam lévő D300S-t már talán lelépte, de minimum egálban van vele és még csak 30 órát ment.

Offodba meg nem szeretnék belemenni, ott a plazmás topik nyálazd át nyugodtan, sokan megtettük ezt, meg hordtunk haza "nem sokkal rosszabb" LCD-t, nyilván drágábban, mint az ugyanolyan méretű plazma

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#47035) liszi70 válasza blattida (#47029) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az a fogyasztás igenis számít, még akkor is, ha ezt Te nem így gondolod."

Furcsa azt olvasni 60-80 ezres tápkábelek, százezres hangfalkábelek között, amit pici hangminőség-különbségek miatt veszünk, hogy az egyértelműen jobb képminőség érdekében pár száz forintos plusz áramszámla igenis számít. Erősítőt sem az alapján ajánlotok, hogy többet fogyaszt-e vagy kevesebbet.

"Az egyetlen plazma előny a képminőségben van"

Nem is kell több, egy képmegjelenítő esetében ennyi bőven elég érvnek!

"ráadásul drágább és rövidebb élettartamú is, ezért is van az, hogy nemsokára már nem nagyon fognak gyártani belőle."

Az előállítási költsége több, az eladási ára kevesebb mint az LCD-nek, tehát kevesebb rajta a haszonkulcs, ez az egyik oka a pana kiszállásának is.
Nem rövidebb élettartamú, ezt honnan vetted? 100.000 órás, saccolt élettartamot jósolnak mindkét technológia esetén, de ez is csak találgatás.

[ Szerkesztve ]

(#47036) bajnokpityu válasza blattida (#47032) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Állítólag szerelőkábelnek használták hangfalgyárak, és nem volt boltban. Régi utópiákban volt, úgy hírlik. neten viszont semmi hírét nem találtam,szóval lehet, hogy kacsa.

gorbep:sokféle kábelt, több gyártótól használt a focal. gondolom a dobozhoz illesztették/spóroltak..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47037) Toobee válasza bajnokpityu (#47036) üzenetére


Toobee
veterán

Egy árva semmi nincs rajta, csak színezve van a szigetelés rajta. Majd holnap utánakérdezek kicsit, mert most engem is elkezdett érdekelni. A gazdájával ma beszéltünk, nála SCS2 van most, azt mondja teljesen ugyanez a karakter, csak mindenhol jobb egy kicsivel. Mondjuk az már 400e körül megy.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#47038) blattida válasza liszi70 (#47035) üzenetére


blattida
nagyúr

Tőlem nem túl gyakran láthattál csöves erősítő vagy "A" osztályú tranzisztoros ajánlást és alapvetően a drasztikus fogyasztásuk miatt (bár mindkettő hangját kedvelem és sokra tartom).

Nem pusztán panel élettartamáról írtam, hanem a teljes készülékekről, összességében a plazma gyakrabban hibásodik meg és lényegesen drágábban szervizelhető.

Ezt itt tényleg fejezzük be, mert nagyon off.

Tobee
...meg hordtunk haza "nem sokkal rosszabb" LCD-t, nyilván drágábban, mint az ugyanolyan méretű plazma Ezt nem értem... :N
Ez olyan Erik, a vikinges Nem süllyedünk! szerű... :)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47039) liszi70 válasza blattida (#47038) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyetértek, itt tényleg fejezzük be, egyetlen mondat még, én nem hallottam arról, hogy a plazma gyakrabban hibásodik meg, legalábbis évek alatt még nem találkoztam ilyen statisztikai adattal sehol, az biztos. Privátban írd már meg légyszi, hogy ezt miből gondolod? :R

[ Szerkesztve ]

(#47040) eclipse006 válasza Ribi (#47012) üzenetére


eclipse006
őstag

Szép munka!
Remélem nem azért nem írsz, mert felrobbant az alkotás. ;) :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#47041) Toobee válasza blattida (#47038) üzenetére


Toobee
veterán

Pár karaktert, meg ékezetet elnyelt a világegyetem. Tényleg nem sok értelme van.

https://barbieripnk.hu/

(#47042) blattida válasza Toobee (#47034) üzenetére


blattida
nagyúr

+ bajnokpityu
Elhiszem, én nem ismerem és nem is hallottam róla, de simán lehet igaz, hiszen annyi gyártó rendel saját szájíze szerinti specifikációjú cuccot, alkatrészt, részegységet.

liszi70
Menj be egy lcd, plazma szervizbe és érdeklődj.
Plazmából jóval kevesebb van forgalomban, ezért lcd-ből több vana szervizekben, viszont a volumenhez képest a plazma gyakrabban hibásodik meg, de ez teljesen logikus, mivel összetettebb, bonyolultabb felépítésű ésa gyártók esetükben sem fekszenek rá jobban a megbízhatóságra...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47043) liszi70 válasza blattida (#47042) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Menj be egy lcd, plazma szervizbe és érdeklődj."

Több szervizes ismerősöm is van (2 az már több nem? :D ), beszélgettem is már velük, konkrétan plazmákról is, de ez nekem új, amit írtál. Oké, ennyi a téma! :D

ON:

Már rég kérdezni akartam: A jobb oldalon a hangfalam mögött nem fal, hanem az étkező van, csak egy fonott, áttetsző paraván rejti el az ott lévő műszaki eszközök hátát. A bal oldali hangsugárzó mögött fal van. Ez a fajta asszimetria mennyire teszi fontossá azt, hogy a leendő hangfalamnak elől lévő bass-reflex nyílása legyen? Foglalkozzak vele, vagy egy hátsó bassz-reflexből is jön annyi mély előre is, hogy ez ne legyen szempont? Nem veszik el a jobb oldalon a mély hangok jelentős része egy hátsó bassz-reflex esetén?

Köszönöm!

(#47044) blattida válasza liszi70 (#47043) üzenetére


blattida
nagyúr

De, ilyen felállás esetén valóban szerencsésebb és jobb lehet az első reflexnyílás, ám így is lesznek problémák bőséggel, melyeket legalább kezelni kellene valamennyire, szobaakusztikai megoldásokkal, akusztikus panelekkel, diffúzorokkal...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47045) Ribi válasza eclipse006 (#47040) üzenetére


Ribi
nagyúr

Működik, csak valamiért igen hangosat kattan amikor átkapcsoltam a kimenetet. Valszeg földet össze kell kötni.
Majd valamikor holnap tesztelem milyen, mert még oszciloszkóppal akartam méricskélni mielőtt rákötöm a gépre.

(#47046) #03969024 válasza blattida (#47038) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Tőlem nem túl gyakran láthattál csöves erősítő vagy "A" osztályú tranzisztoros ajánlást"
Pedig egy "misét" azért megérne... :)

(#47047) liszi70 válasza blattida (#47044) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kezelni kellene valamennyire, szobaakusztikai megoldásokkal, akusztikus panelekkel, diffúzorokkal..."

Atttyaúúúristen! A fonott, áttetsző paraván belső oldalára tudnék feltenni valami anyagot, hogy ne ússzon el a hang hátrafelé, az egy 160 magas, 140 széles felület. Mit kéne oda felerősítenem? Valami rücskös szivacsot?

(#47048) blattida válasza #03969024 (#47046) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy megérne, írtam, ajánlottam is már embereknek, csak ritkán és mint írtam, nem a hangminőségük miatt kerültek/kerülnek ritkán terítékre.

liszi70
Az sajnos édeskevés, ha komolyan gondolod, abban a térben olyan mértékű akusztikus gondok vannak/lehetnek, hogy egy panel nem fogja megoldani őket...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47049) gyurczy válasza liszi70 (#47047) üzenetére


gyurczy
őstag

Jobban jársz, ha 90°-al elforgatod a nappalis beugró elrendezését. A közlekedési útvonalnak nem tesz jót, az akusztikának annál inkább.

(#47050) blattida válasza gyurczy (#47049) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt nem tudja (ez volt az első tanácsom), az a megoldás így nem játszik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.