Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) schawo válasza PuMbA (#24999) üzenetére


schawo
titán

Noisefloor alatti hangokat is hallunk, nem szabad elfelejteni :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25002) blattida válasza PuMbA (#24999) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek a dinamikacsúcsok, ami egy szimfonikus műnél mondjuk elég gyakori.

kammerer
Használtan nagyon jó lemezeket is lehet kapni, érdemes a concerto-ban szétnézni, lehet, hogy ismered is!

Vagy például a Clearaudio által újra kiadott régi deutsche gramofon felvételek nagyon jók, az a 20-25 euro tényleg nem kevés, de megéri.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25003) #71562240 válasza blattida (#25002) üzenetére


#71562240
törölt tag

Naná, hogy ismerem, kifejezetten ritkaságokkal is lehet találkozni! Hiánypótló hely.
Rockzenében Laci bácsi lemezboltja ilyen szintű.

[ Szerkesztve ]

(#25004) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Na átpakoltam a gépem a másik szobába, most egyedül a monitor trafója ad ki hangot, kezdődhet a zenehallgatás :).

(#25005) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hagyjuk ezt az anakóg digitális vitát, mert múltkor is kaptam érte egy PÜ-t egy moditól. :U

(pedig igazam van ;] )

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25006) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Na csak hogy én is belebeszéljek:
A FLAC ugyanaz mint a RAR vagy a ZIP, csak éppen lehet benne tekerni.

(#25007) Lompos48 válasza PuMbA (#24999) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Extrém esetek ezek. Ellenben olvasásra találtam egy jó kis tanulmányt a Dolby Laboratories-től. Érdemes belenézni. A név alapján akár hitelesnek is tűnhet.

(#25008) priusz


priusz
aktív tag

A fenti eszmecsere olvasása alatt felmerült bennem egy kérdés, nem hozzáértőként.
Miért van az, hogy a tömörítetlen WAV "jobban" szól mint az elvileg ugyanaz de tömörített FLAC fájl? Becsap a fülem? Esetleg a FLAC feldolgozás miatt?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25009) schawo válasza priusz (#25008) üzenetére


schawo
titán

Jajjj, neee, már' megint. Kééérlek, könyörgöm, csak ezt ne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25010) priusz válasza schawo (#25009) üzenetére


priusz
aktív tag

Köszönöm a megtisztelő válaszod! Gondolom az a válasz, hogy nem kellene hallanom különbséget. Milyen megint? Nem kérdeztem semmit eddig, ha ez téged kiborít ugord át kérlek.
25012Ok.

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25011) zoltanz


zoltanz
nagyúr

De a jó Dinamika sem jelent semmit, ha pl magas az alapzaj nem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25012) schawo válasza priusz (#25010) üzenetére


schawo
titán

Igen, és pont a mai napon ez volt a fő téma kb 30-40 hozzászóláson keresztül. Nem kell sokat visszaolvasni :) Annyi pont elég volt erről.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25013) AMDFan válasza priusz (#25008) üzenetére


AMDFan
addikt

Csinálj foobar ABX tesztet, és akkor majd rájössz, hogy semmi különbség köztük.

(#25014) SunSoul válasza AMDFan (#25013) üzenetére


SunSoul
tag

Meghallgatásos összehasonlításra meg ott a Mixxx.Van Wasapi, a két decket szinkronban indítva könnyű A-B-zni.

(#25015) AMDFan válasza SunSoul (#25014) üzenetére


AMDFan
addikt

A foobar-os teszt is "meghallgatásos".

(#25016) #56474624 válasza AMDFan (#25013) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó lenne, ha valaki egyszer eleve úgy jönne ide, hogy mutatna ilyen foobar-os vakteszteredményeket, ami persze őt igazolná. ;]

(#25017) cipofuzo87 válasza priusz (#25008) üzenetére


cipofuzo87
tag

Nem szól jobban, a füled csal. A FLAC ugyanaz, mint a ZIP, csak lehet tekerni a zenében. Épp úgy, ahogy egy programot veszteségmentesen tömörítesz, úgyanúgy tömörít a FLAC is WAV-ot.

Amúgy minden bántás nélkül, sztem az ilyen hozzászólások, amikből egyértelműen lehet tudni, hogy placebo áldozata a hallgató, megerősítik bennem azt a hitet, hogy valószínűleg a magasabb kategóriás kábelek között is kb annyi a különbséget hall a hallgató, mint amennyi WAV és a FLAC között van :).

Túl sok tényező játszik:
Ha megveszel egy drága kábelt, akkor ott a vásárlás élménye, az új szerzeményre való "izgulás". Nagy reményekkel dugod össze a rendszert, továbbá tudod, hogy drága volt a kábel, emiatt, ahhoz, hogy ne kerülj saját magaddal ellentétbe, csak úgy tudod rendberakni a dolgokat fejben, hogy elfogadod, hogy a frissen vásárolt drágább kábel jobban szól, mert ellenkező esetben saját magaddal kerülsz ellentétbe, az derül ki, hogy jó hülye voltál, hogy megvetted a drága kábelt, amit nem tud az ember feldolgozni, muszáj fejben feloldania az ellentétet. Arra pedig mindenki tudna mondani példát a saját életéből, hogy csinált valami hülyeséget, de akkor jó ötletnek tűnt, sőt meg is tudta magyarázni, ezzel a saját fejében elsimítani a dolgokat, hogy "igen, jól tettem", később kiderült, hogy jó hülye volt (pl amikor szerelmes, akkor máshogy gondolkodik, cselekszik az ember).

Én csak a zeneszám közbeni váltásos vakteszt alapú kábel tesztben hiszek, ez kizárja a placebot. Már az is eredményezhet placebot, hogy végighallgatsz egy számot egyik, majd a másik kábellel, ugyanis elsőre más élményt adhat egy zene, mint másodszorra (amikor már esetleg kevésbé figyelsz rá, unod, stb).

[ Szerkesztve ]

(#25018) python1 válasza cipofuzo87 (#25017) üzenetére


python1
veterán

Ringasd magad ebben a hitedben,maradjunk ennyiben. ;]

(#25019) schawo válasza cipofuzo87 (#25017) üzenetére


schawo
titán

Ehhez képest sokszor jön a csalódás:
"Én idióta, ezért a sz@rért fizettem? :W"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25020) AMDFan válasza python1 (#25018) üzenetére


AMDFan
addikt

Maradjunk annyiban, hogy pár hónapja amikor itt a topikban szintén nagyon ment az mp3 vs. flac vita, akkor nem egy és nem két ember csúszott el a foobar ABX teszten, akik előtte olyanokat nyilatkoztak, hogy könnyedén hallható a különbség az mp3 és a flac között, meg hogy akkora a különbség "mintha nem is ugyanaz a szám szólna", és hasonló szösszenetek. Aztán amikor nem jött össze az ABX teszt, akkor jött a süketelés, hogy nem elég jó a lehallgató rendszerének a felbontása stb stb...
Nem magamat akarom fényezni, de tény, hogy egyedül én raktam a fórumba 10/10es eredményt sikeres ABX tesztről, amivel csak azt akarom mondani, hogy tudom, hogy mi a különbség egy 320as mp3 és a flac között, mert bizonyos zenéknél hallani lehet (nem mindegyiknél). De aki tudja mi a különbség a két formátum között, az azt is pontosan tudja, hogy a normálisan kódolt 320as mp3 és flac közti különbségnek semmi jelentősége a zene élvezhetőségének szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#25021) python1 válasza AMDFan (#25020) üzenetére


python1
veterán

Ezzel nem is vitatkozok,egyet is értek,értettem. :R

Kábelekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#25022) #71562240 válasza cipofuzo87 (#25017) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ááááááááááá...

(#25020) AMDFan: Ááááááááááá...

(#25023) Tonyo válasza cipofuzo87 (#25017) üzenetére


Tonyo
őstag

kisapa és amikor hazavittem tegnap a 100 ezer forintos Bladelius dac-ot és szarul szólt!?!?! Hol hagytam a placebot???Pedig hangyafa**nyit drágább, mint az előző DAC-om..

[ Szerkesztve ]

(#25024) #71562240 válasza Tonyo (#25023) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez a placebónak a speciális fajtája. Bemesélted magadnak, hogy szarul szól, így elkerülhetted azt az érzést, hogy csak a placebó hatás miatt érzed jobbnak az új, drága készüléket az olcsóbb régihez képest. Ez a duplafenekű placebó. :Y

(#25025) bajnokpityu válasza #71562240 (#25024) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah,menjél már.én is hallottam.sztem a fele olyan drága dac zeneibb volt.pedig én is úgy mentem oda,h meg lesz verve a saját dacom. el is ismertem volna...

de hogy normális kábelek között ne lehetne hallani a különbséget...
SZTKban ingyé van fülmosás.
wav vs flac:talán valami lejátszó program hiba miatt lehetett difi.de nem akkora,mint 320as mp3 és flac között.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25026) cipofuzo87 válasza bajnokpityu (#25025) üzenetére


cipofuzo87
tag

akkor te hallod a különbséget a 15k, 25k, 40-ks 1m-es IC kábelek között?

(#25027) Tonyo válasza #71562240 (#25024) üzenetére


Tonyo
őstag

jól átba@xtam magam..:D ;]

Pityu: azért az is hozzátartozik, hogy valami még mindig nem kóser a láncomban, meghallgatnám én máshol is ezt a dac-ot..ja és járatni kell.

(#25028) L4D1K válasza Tonyo (#25023) üzenetére


L4D1K
őstag

Az is szarul szólt? Holnap csapassál fel facebookra ezt megbeszélni :))

# ANTAL Tuning #

(#25029) Tonyo válasza cipofuzo87 (#25026) üzenetére


Tonyo
őstag

cipofuzo87: Nem csak Ő, hanem én is, Dorian, L4D1K(bocs nem tudom fejből a neved Csabi SZERK: dejó,h jöttél így ki tudtam javítani:D:D):D is..és kapaszkodj meg Te is hallanád, ha olyan rendszerben hallgatod, ami elér egy bizonyos szintet.

[ Szerkesztve ]

(#25030) #71562240 válasza bajnokpityu (#25025) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak nem vetted tényleg komolyan, amit a duplafenekű placebóról írtam?! :D

(#25031) AMDFan válasza cipofuzo87 (#25026) üzenetére


AMDFan
addikt

Csak viszonyításképp: kábelek között nagyobb és egyértelműbb (lehet) a különbség, mint amennyit egy 320as mp3 meg a flac között észreveszel.

[ Szerkesztve ]

(#25032) schawo válasza AMDFan (#25031) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25033) bajnokpityu válasza cipofuzo87 (#25026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen,sőt még tovább is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25034) priusz


priusz
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Sokan egyből ugranak ha feltesznek egy ilyen jellegű kérdést, bár már a kérdésben is benne volt, hogy simán lehetek placebo áldozata is, és, hogy nem igazán értek a technikai részéhez. Azt hogy ennek a kérdésnek mi köze van a különböző minőségű kábelekhez végképp nem tudom, de sebaj.

Hogy ON is legyek egy kis zenei ajánló: HDEND-Audiophile.Air.Vol.1-2
egész jó kis válogatás.
Mástól is szívesen várnék ilyen ajánlást!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25035) Lompos48 válasza AMDFan (#25031) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem is beszélve az ezüstös meg a mezei förrasztóónnal elkövetett forrasztások közti evidens külömbségekról. ;)

(#25036) Dorian válasza Tonyo (#25027) üzenetére


Dorian
félisten

Na mi volt, én is kíváncsi vagyok!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25037) blattida válasza Lompos48 (#25035) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt már csak megemlítem, hogy a hagyományos ón-ólom forrasztóón eltűnt, az ólom nélküli pedig mennyivel rosszabb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25038) Tonyo válasza Dorian (#25036) üzenetére


Tonyo
őstag

Eddig nem túl rózsás a helyzet, viszont szombaton kipróbálom egy épített hibrid erősítővel. (Heed alapok) Ennek meleg hangja van. Meglátjuk ezzel hogy érzi magát. Egyelőre ideges a hangkép..és ezen a Bladelius sem tudott változtatni. Lupus + suricata tényleg nem marad el sokban, Pityunak egyenesen jobban tetszett:)

(#25039) bajnokpityu válasza Tonyo (#25038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mivel a hangszerhangok sztem rosszak voltak a bladin, ellenben a lupuson enyémhez hasonló,igy mellette döntenék. másik spdif transporttal sztem jó lenne. Nemtom,h placebó-e, de kajak műanyagnak, magas kiemeltnek hallom. szivem szerint rámérnék valami komoly oszcilloszpókkal,h mennyi a jittere.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25040) Dorian válasza bajnokpityu (#25039) üzenetére


Dorian
félisten

Furcsa amit írsz :F

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25041) Ear001 válasza #71562240 (#24935) üzenetére


Ear001
addikt

A felvételkészítési és lehallgatási környezetnek semmi köze a hifi rendszer hangjához? :Y Én kérek elnézést.

(#25042) schawo válasza Ear001 (#25041) üzenetére


schawo
titán

A süketszoba-szerű viselkedéshez semmi köze. Az egy fizikai jellemző, nem csak és főként nem arról szól, hogy nem hallok semmit. Ha valaki bejön, és ott kiabál, attól még süketszoba a süketszoba.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25043) #71562240 válasza Ear001 (#25041) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem az volt a téma, tehát megint csúsztatsz, mint ahogy abban a két hozzászólásodban is úgy próbáltál tenni, mintha a témához illetve az általam írottakhoz szóltál volna hozzá, pedig nagyon nem azt tetted. Ezt csak a „politikai korrektség” jegyében hívom csúsztatásnak, hogy úgymond tapintatos legyek.

(#25044) bajnokpityu válasza Dorian (#25040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem tudom,hogyaz-e amit hallok(mert nem azonos láncokon hallottam), de mintha a hiface jobb transport lenne. Ismerősnél wifin keresztül meg egy hardvertuning mentes squeezebox touch, furu alfán, és hát a hiface egyértelműen elkente a pics*ba.
A suricata ellenben a gyári squeeebox alatt van sztem...

Összegezve a tippem szerinti sorrend:
Suricata<tuningmentes squeezebox<hiface<tuningos squeezebox.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25045) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#25044) üzenetére


bajnokpityu
félisten

És ezt azért merem leirni, és tisztességes AB teszt előtt megtippelni, mert úgy tűnik hárklisabb vagyok a digi átvitelre, mint kéne, és olyan,mintha hallani vélném a digi hibákat. Ez nem csak hangszinben,sávszélben jelentkezik,hanem zenei élményben,hangszerek hangjában. A tuningos squeezebox amúgy mellékesen mélyebbre megy,mint a tuningmentes.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25046) Dorian válasza bajnokpityu (#25045) üzenetére


Dorian
félisten

Úgyis ma találkozom Zolival, majd rákérdezek, van-e valami mért adata vagy véleménye erről.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25047) general válasza priusz (#25034) üzenetére


general
addikt

akkor zeneajánló:

Linn Selektions innen sajnos már nem tölthető, csak a borítók, címlista miatt linkeltem.
:)

(#25048) Deadzone41


Deadzone41
őstag

hogy a tegnapi parázsvitához én is hozzászóljak az internet és az informatika már rég kihalt volna ha nem tudnánk bitpontosan adatot küldeni vagy másolni. (tcp/udp)

(#25049) priusz válasza general (#25047) üzenetére


priusz
aktív tag

Köszi! Ez jónak tűnik, délután meg is "vásárolom".

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25050) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#25048) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De az csomagkapcsolt adat, az spdif meg stream. Vagy infósok hogy mondják?
Erre mondtam,kb egy éve,mikor elkezdtem foglalkozni újra a hifivel,h egy ritka rossz szabvány az spdif, h nem is tud róla az induló oldal,h megértkezik-e a fogadóhoz.

olyan, mintha nagy zajban az út két oldalán lenne két ember, egyik pofázik,és halovány fingja sincs, h a túloldal mit ért belőle, és mikor.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.