Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) blattida válasza MCGaiwer (#74100) üzenetére


blattida
nagyúr

Például.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#74102) Ribi válasza MCGaiwer (#74100) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg leírod, hogy konkrétan mit akarsz hova forrasztani?

(#74103) MCGaiwer válasza Ribi (#74102) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a kábel egy Oehlbach Twin Mix One, 3mm vastag. A végeit akarom normálisra megcsinálni, de dugó nem kell, mert cserélgetni nem fogom. A normális felfogatáshoz akarom öszeforrasztani, hogy ne "rojtosodjon".

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74104) Ribi válasza MCGaiwer (#74103) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint ezt a drótot akarod beforrasztani az erősítőbe? Erősítőnek nincs csatlakozója?
De lehet csak nekem nem világos, hogy hova akarod forrasztani. Vagy csak összeónozni? De ha nem cserélgeted meg minek összemacálni?

[ Szerkesztve ]

(#74105) Phülöp válasza Ribi (#74104) üzenetére


Phülöp
addikt

csak le akarja zárni a zsinór végét rojtosodás ellen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74106) Pazolini válasza MCGaiwer (#74100) üzenetére


Pazolini
senior tag

forrasztási fogások

forrasztás kezdőknek

youtube

Azért a simán erős túlzás. Nem mindegy, mit és hogyan. Érdemes elsőre áthívni egy jó havert, és lesni, eltanulni a fogásokat. :))

(#74107) Nemir Ombe válasza Phülöp (#74105) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem cipőfűző az, hogy "rojtosodjon" .... :D

(ha nincs naponta-hetente ki-be dugdosva, akkor még "cinezni" is tök felesleges szerintem .... nem kell "összerondítani" azt a jó kis kábelt .... ;) )

Hmm ....

(#74108) Pazolini válasza Nemir Ombe (#74107) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én se nyúlnék hozzá feltétlenül. :N

(#74109) python1 válasza MCGaiwer (#74103) üzenetére


python1
veterán

Nyugodtan futtasd be ónnal,nem fog veszíteni a minőségből semmit a kábel,viszont véded az erősítőt is az esetleges zárlat lehetőségétől. Nem kell hozzá semmi hókusz pókusz,egy egyszerű páka és egyszerű ón,csak arra vigyázz,hogy ne égesd el az újjad.

(#74110) Kiskokó válasza python1 (#74109) üzenetére


Kiskokó
veterán

Vagy a kábelt... :D
Előtte nem árt valami savban letisztitani és akkor szépen magától körbefutja a cin.
Bár lehet csak nekem fura, hogy valakinek ennyire "ismeretlen" legyen a forrasztás.
Jó persze nem érthet mindenki mindenhez... meg hát kinek mit tanitott meg az apja stb

MCGaiwer ez a név így nem valami helytálló ;] ;] :DDD

Speedfire : én még a letvasszernél leragadtam 12 évesen... hogy pontosan miből áll meg nem mondom :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74111) Speeedfire válasza python1 (#74109) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1 Egy zárlatot én se kockáztatnék. Az erősítőn belül is sima ón van.


Kiskokó: Nem sav kell, hanem alkohollal eltávolítani a koszt és utána folyaszttószert kell használni a "körbefutáshoz". Bár sok cin alapból tartalmaz valamennyit.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74112) MCGaiwer válasza Kiskokó (#74110) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a forrasztással nincs gond, csak itt az ezüst/réz kábel és a forrasztás jellre gyakorolt hatásával nem voltam tisztában, illetve hogy van-e valami "spéci" módszer, vagy csak maradjak a hagyományosnál :)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74113) Ribi válasza MCGaiwer (#74112) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak arra nem árt figyelni, hogy utána be tudd fogatni a drótot egyáltalán.
Van erősítő aminél "keresztül" kell dugni a drótot a tengelyen, és van ahol a lefogató köré kell csavarnia drótot.
Ha összecienzted utána már nem tudod hajtogatni, mert igen merev lesz. A képekből nekem a körbetekerősnek tűnik, szóval igencsak profilra kell kanyarítani a drót végét, hogy rendesen érintkezzen. És lehet akkor is csak 1-2 ponton fog érintkezni.

[ Szerkesztve ]

(#74114) MCGaiwer válasza Ribi (#74113) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az erősítő oldala körbetekerős (tehát egy menetes tengely köré kell tekerni a drótot), míg a hangszóró vége leszorítós. Mit érdemes akkor csinálni? ónozzam a hangszóró felöli részt, az erősítőst meg csak "barmoljam" bele a dugóba?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74115) Ribi válasza MCGaiwer (#74114) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igazából ezzel senki sem szokott foglalkozni, főleg ha nem cserélgeted a dolgokat. 1x beszorítod és szevasz.
Ha zavar akkor meg dugó. Az való erre. Amúgy ha rámhallgatsz azt csinálsz amit akarsz :U
Nem világos még mindig, hogy miért akarod összeónozni. Miért lesz jobb?

(#74116) Mikisys válasza MCGaiwer (#74114) üzenetére


Mikisys
őstag

Megint kibújik belőlem a deviáns Mr Hyde, azaz, használj tömör vezetéket.
Ebből van 2x1,5-es 2x2,5-es, 4x1,5-es, MM FAL lapos vezeték 2x1,5-es, 2x2,5-es, stb.
Ne foglalkozz azzal amit a fórumokon emlegetnek állandóan, hogy hangsugárzóhoz olyan vezeték kell, amit erre gyártottak, ez nem igaz, tökéletesen megfelel a tömör villanyvezeték, ami ráadásul erősebb szigeteléssel van ellátva, ami lehet előny. Ráadásul sokkal olcsóbbak, mint a hangszórókábelnek nevezettek.
Mivel senki sem próbálta(rajtam kívül), így mindenki szidja, meg engem is letorkollnak állandóan.

Üdv!

(#74117) cappa72 válasza Mikisys (#74116) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg NF mérőkábelt vagy Litze huzalt nem próbáltál?
(No offense, komolyan érdekel, mivel szkeptikus hozzáállású vagyok)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74118) Dorian válasza cappa72 (#74117) üzenetére


Dorian
félisten

Én próbáltam. Villanydrótot is (jó szar volt) meg Litze huzalból készült hangfalkábelt is, az en is volt olyan rossz, de azért normál hangfalkábelből simán volt jobb

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74119) Kiskokó válasza Mikisys (#74116) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én hallottam, olyat hogy UTP Cat 6 kábel abból is a használt :D összekötnek 4-4 eret :D
Vajon ? :F :DD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#74120) Dorian válasza Kiskokó (#74119) üzenetére


Dorian
félisten

Abból inkább a Cat7 1200MHz-est javasolják, de szét kell szedni a szálakat és összefonni. Sokan kipróbálták, de amennyibe kerül vannak sokkal jobb hangfalkábelek

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74121) Nemir Ombe válasza Mikisys (#74116) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Biztos vagy abban, hogy rajtad kívül mások nem próbáltak még "villanydrótot" (vagy tűzáló "halogen free" kábelt, CAT kábelt, stb-t vagy ezek esetleges "fonott" változatait).... ;)

Mellesleg azt elárulhatnád, hogy az "erősebb szigetelés" miért jelent előnyt hangfalkábel esetén (villamosszéknél még megérteném), ha már említetted ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#74122) krichd1 válasza Mikisys (#74116) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt most mitől hallucináltad, hogy rajtad kívül senki nem próbált még tömör villanykábelt?
Ha valótlan dolgokat állítasz sokszor, akkor ne csodálkozz, hogy "állandóan letorkollnak".

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74123) Sz.Péter válasza MCGaiwer (#74112) üzenetére


Sz.Péter
tag

A spéci módszer,hogy lehegeszted,nem kel se ón,se cin,csak egy kis réz.:)Ha ügyes vagy mivel ez is oldhatatlan kötés egy körömvágó csipeszel oldható,max olló. :D És ne hagyd magad a hagyományos tömegtermelési módszerekkel megvezettetni. :B

(#74124) adodaniel


adodaniel
őstag

Adott egy Cyrus 3i, a banáddugó nem akar belemenni. Olvasom, hogy kisebb lehet az aljzat átmérője, mint a sztenderd méret. Hol lehet akkor ilyen dugót venni?

(#74125) torzo


torzo
Ármester

Jó reggelt!

Igyekszem rövidre fogni magam. Hajdan Taya lemezjátszóval, AIDA erősítővel, Videoton DC2050E hangfalakkal kellemesnek éreztem a hangzást. Nevezett eszközeim javarészt tönkrementek és szeretnék legalább ilyen hangzási minőséget újra megteremteni, persze, nem baj, ha jobbat sikerül.
Az összefoglalót természetesen elolvastam, teljes bennem a káosz. A szobaméret, ahová a cucc kerülne, 12 négyzetméter. Klasszikus zenét, jazzt, bluest szeretem leginkább.
200-300 ezer Ft-ig el tudok menni, többet csak akkor, ha képes vagyok érzékelni a hangzásbeli különbséget.
Lehet használt is, csak ne verjenek át vele. A forrás dominálóan PC lenne (integrált hangkártya, fogalmam sincs, milyen, ha kell ebben fejleszteni, megoldható), de vannak szép számmal bakelit lemezeim, tehát egy frankó lemezjátszó mindenképpen kell.

Ha szakszerűtlen vagyok (valszeg), sorry!

Üdvözlet és köszönet.

(#74126) Dorian válasza torzo (#74125) üzenetére


Dorian
félisten

Röviden, elöljáróban csak annyi, hogy 2-300-ból használtan teljesen bizonyos, hogy egyértelműen és sokkal jobb hangot kaphatsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74127) python1


python1
veterán

Végre sikerült összehozni a sztereó láncomat. :))
Még lesz némi finomhangolás a rendszeren,de a kapott hang már most is meggyőző a számomra.
A két sub mozihoz készült eredetileg,de annyira megtetszett a zenei láncomban,hogy nem volt szívem átrakni a mozi szekcióba.

[ Szerkesztve ]

(#74128) Ereshkigal válasza python1 (#74127) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:C
A hangdobozok mellett/mögött nem sok üres tér van. Próbálgattad tologatni őket, vagy direkt így lett jó az összképhang? Középen az asztal nem szól bele a hangba? :D

[ Szerkesztve ]

(#74129) dgyuri0123 válasza torzo (#74125) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha megvan még a Taya, akkor ne kukázd egyelőre, mert egy "frankó lemezjátszó" nem olcsó ám, még használtan sem. Annak a cseréjét inkább hagyd a legvégére, ha javasolhatom.

"csak a zene van"

(#74130) python1 válasza Ereshkigal (#74128) üzenetére


python1
veterán

Köszi!

Jelenleg 80cm van az OB és a fal között,nem hallottam ki eddig a változást ha távolabb kerültek a faltól.
Az asztal egy 70 kg-os márvány lekerekített élekkel,rezonálni biztosan nem rezonál,méréssel lehetne kideríteni,hogy mi szól bele a hangba nálam.
Még véglegesítenem kell az OB kat is,nem hallottam egyelőre nekem jobban tetsző karakterű dobozokat,tehát maradok az OB mellett véglegesen.

(#74131) Dorian válasza python1 (#74130) üzenetére


Dorian
félisten

Ami viszont tutira beleszól, az a sok üres fal- és tévéfelület.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74132) torzo válasza dgyuri0123 (#74129) üzenetére


torzo
Ármester

Voltam olyan hülye, hogy egy gyűjtő havernak adtam néhány éve. INGYEN ! :W :W :W
Rongyokban lógtak a gumilábak, karcos volt a plexije és egyenetlen volt a fordulata, vsz. csak a sebesség potmétert kellett volna javítani. Pedig az tényleg minőségi hangzást produkált még Videoton erősítővel és hangfalakkal is. Szóval az a vonat már elment.
Az AIDA és a hangfalak még megvannak, de kicsit viharvertek.

(#74133) dgyuri0123 válasza torzo (#74132) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha ennyire ratyi volt, ne sajnáld. Viszont kösd fel az alsót... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#74134) python1 válasza Dorian (#74131) üzenetére


python1
veterán

Na az már biztos,érezni is a csörgővisszhangot.
De egyben van is valami megfoghatatlan atmoszférája amit teremtenek ezek az OB-k,talán az együttes membránfelület.
Próbáltam ebbe a térbe "hagyományos" álló dobozokat,egyszerűen hallgathatatlan volt,de a másik sztereó rendszeremnél is észreveszem a különbséget,pedig az még komolyabb is mint ez.
A tanulság a számomra,hogy vagy süket vagyok vagy pedig ennyire hozzászoktam az OB-karakteréhez,dinamikájához,nyílt hangjukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#74135) krichd1 válasza python1 (#74134) üzenetére


krichd1
addikt

Egy dipól hangsugárzó mindig más világ, és más akusztikai körülményeket kedvel, mint egy hagyományos hangdoboz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74136) Ereshkigal válasza python1 (#74130) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, így már másabb, van hely mögöttük. Szemből csalóka.
Az asztalt félig viccből kérdeztem, nekem is van egy hasonló a szoba közepén, szerintem nem játszik szerepet, de tudat alatt zavar, hogy ott van. :)

[ Szerkesztve ]

(#74137) python1


python1
veterán

Az érdekesség kedvéért leírom,hogy hogy oldottam meg a sub/OB koncepciót zenére.
Már írtam,hogy a 2db sub zárt rendszerűre lett tervezve 2db 30cm-es peerless motorral,de az elektronika nem került beépítésre így a sub is nyitott hátul.A meghajtásról CAV A 8m gondoskodik végfokként a processzor szerepét egy pioneer vsx ax5i végzi,ami elég zeneinek mondható,és usb bemenete is van. Szépen össze lehet lőni a késleltetéseket ill a vágásokat is korrektűl végzi.

Természetesen majd kap igényes hátsót korrekt csatlakozókkal.

[ Szerkesztve ]

(#74138) torzo válasza torzo (#74125) üzenetére


torzo
Ármester

Ja? Kérdést persze nem tettem fel. Legyetek kedvesek, adjatok tanácsot, merrefelé tapogassak?!
A bőség zavara és csekélyke ismeretanyagom miatt nagyon nehéz diónak látom a projektet.
Szóval használt holmit saját elhatározásból nem merek venni. Ha vannak ajánlott modellek, az már komoly támpont. Az újak meg ahogy nézem...., hát szóval ott ki kell nyitni a buxát! :D

Ha túl globális a kérés, akkor meg bocsi az alkalmatlankodásért!

(#74139) python1 válasza torzo (#74138) üzenetére


python1
veterán

Használtban érdemes elsősorban nézelődnöd,én minent használtban vettem töredék összegért,annyira nem kell félni ám a használt dolgoktól,de azért az óvatosság nem árt.
A régi "etalon" rendszeredet könnyen felejthető,új hangzásra tudod cserélni a rendelkezésre álló összegből.
Szerencsére a szoba mérete nem nagy,tehát nem kell erőgép erősítőnek,mivel Pc-ről megy majd a zene kell egy DAC is a hangkártyát felejtheted is.
Összegzés képpen kell neked erősítő,DAC,pár doboz.

[ Szerkesztve ]

(#74140) torzo válasza python1 (#74139) üzenetére


torzo
Ármester

Fotózom egy ideje. Ott is mindent használtam veszek, csak ott tudom, mit szabad, mit nem. Meg értő módon ki is tudom próbálni. De ezen a területen nagyon járatlan vagyok.

OK, köszi. Máris segítettél. Ajánlanál néhány modellt, márkát? Korábban azt hittem, a Sony fent van a szeren, aztán most látom, nemigen jegyzik. Marantz? Technics? JBL? Pioneer? Denon? Onkyo? De ezekben sem mindegy valszeg, hogy melyik modellről van szó.

Nagyon gáz, ahogy kérdezek? :D

(#74141) python1 válasza torzo (#74140) üzenetére


python1
veterán

Dehogy gáz,látszik,hogy kiestél ebből a szegmensből.
Vannak ezeknél egzotikusabb márkák is, AVX,Hi-fi piac elég megbízható használt kütyük terén.
Most egyelőre nem vagyok benne a kisebb teljesítményű erősítőkben,és a hangsugárzók is most kiestek egy ideje.
Elkalandoztam a DIY irányába,világába,és az extrémebb teljesítmények hajhászása irányába.

(#74142) Pazolini válasza python1 (#74141) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ennél durvábbal tolod???

(#74143) Pazolini válasza Pazolini (#74142) üzenetére


Pazolini
senior tag

Bocs! Nem tudom miért nem működik a link...

(#74144) python1 válasza Pazolini (#74142) üzenetére


python1
veterán

Ja,van ilyen teljesítményű vasam is,de a nagyobbik Nagy Bodor 50 kg és 4x 750 w-os toroid biztosítja a szuflát.

Félve kapcsolom be,mert néha leveri a kimegszakítót.

(#74145) krichd1 válasza python1 (#74137) üzenetére


krichd1
addikt

Ez nyitottan marad?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74146) Pazolini válasza python1 (#74144) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem semmi, amiket Bodor Feriék összeraknak! D osztályos ez a vas? Mert, ha jól tudom, abban (is) utaznak... Dynokat hajtasz velük?

(Kösz a képet!)

A teljesítmény iránti szenvedély milyen tapasztalatokat adott neked a sztereozásban? Meddig van értelme elmenni otthoni viszonylatban? Van direkt összegüggés teljesítmény és zeneiség, ill. hangzásminőség, hangélmény között?

[ Szerkesztve ]

(#74147) python1 válasza krichd1 (#74145) üzenetére


python1
veterán

Igen marad nyitott,ezek a hangszórók alkalmasak OB-kivitelű subok készítéséhez.
Érdekes a zártakra jellemző feszes,gyors,precíz hangra képes,egyáltalán nem brummog vagy gerjed és még a másik,hogy nem hallok dúsulást sehol a szobában.
150 hz-ig engedtem fel,mert addig egyenletesnek lehet mondani az Ob-kat a váltót kell még dobozolnom,és az OB-k is kapnak váltót mérés után.

Érdekes,hogy egész nap ment a rendszer és nem volt fárasztó,tehát az első benyomás ok.
Egyébként még ajánlanám másoknak is ezt a rendszerű subot zenéhez.

Pazolini: Nem,ez egy A osztályú vas,egyelőre egy modifikált pioneer dobozt hajt,de már gyűlik a következő DIY hangsugárzó pára az anyagom.

[ Szerkesztve ]

(#74148) python1 válasza Pazolini (#74146) üzenetére


python1
veterán

Természetesen van jelentősége a teljesítménynek a kapott hangreprodukcióra.
Volt rengeteg teljesítmény sávbból már erősítőm a gyengébbekkel igen sokat küszködtem,vagyis a hangsugárzók,könnyen kiürülnek dinamikátlanná válnak,magasak is veszítenek a pontosságukból,nekem olyan csörömpölősnek hatottak.
Volt már rá példa,hogy erősítőt teszteltünk 2 -féle teljesítményű trafóval,és simán jobb volt a nagyobb teljesítményűvel.
Számomra az otthoni normál zenehallgatásra ami bejön,ez függ a kapcsolástól is nem lehet általánosítani w-ban,de az biztos,hogy minél nagyobb annál jobb elvet vallom.Meg ugye a hangsugárzókra is jótékony hatással van a nagyobb teljesítmény,mert a torz jel teszi tönkre a leghamarabb a hangsugárzót.

(#74149) cappa72 válasza python1 (#74148) üzenetére


cappa72
nagyúr

mert a torz jel teszi tönkre a leghamarabb a hangsugárzót.
Akkor a rock zene halálra ítéli a hangszórókat (építettem torzítókat...)
Nem osztanám eme véleményedet. Igaz, hogy egy négyszögjelnek van x-tengely irányú, egyenfeszültség-jellegű szakasza, de az felbontható periodikus, szinuszos jelek összegévé.
Ami tönkreteszi a hagszórókat az az egyenfeszültség és a gyerekek.

@(#74150) Speeedfire
bár új létére kicsi pattogás, sercegés van
Ne is mond...1965-ös, britt nyomású Oscar Peterson lemezhez jutottam, az is kicsit serceg. De valahogy olyan él(het)ő hangzása van még az én nyamvadt cuccomon is. Szóval fel a fejjel/hanggal!
hétvégén meg elnézek a lemezbörzére irígykedős szmájli nincs? Nekem 38 m*m laminált padlózás lesz a börze... kiiktatott rendszerrel. :O

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#74150) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Megvan az első lemez. Elvileg minden beállítva megfelelően (új AT95E tű, új szíj, dőlés, tűnyomás). :)
Eddig kellemes, bár új létére kicsi pattogás, sercegés van. Jövő héten jön már pár új lemez, hétvégén meg elnézek a lemezbörzére, hátha lesz valami érdekesség. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.