Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) ozzy711 válasza bkercso (#104000) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, a helyesebb az lenne, hogy "jobban tetszik" ami aztán végképp szubjektív. :D

(#104002) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek tapasztalata Linn előfokokkal kapcsolatban?
A konkrét kérdés az lenne, hogy egy Kolektorhoz képest egy Kairn mekkora előre lépés lenne?
Elég korrekt áron hozzá tudnék jutni egy Kairnhoz, de már igencsak kiköltekeztem, szóval nem mindenáron lépném meg a cserét, csak ha tényleg hozna egy kis plusszt.
Keilidh dobozokkal, két LK85-ös végfokkal, aktív kártyákkal zenél együtt a Kolektor.
Köszi! :R

(#104003) Én 13 válasza Én 13 (#103962) üzenetére


Én 13
csendes tag

Erre valaki? Valamit a Panára? :)

(#104004) wm2


wm2
őstag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a Phono Box DS-t. Nem tudom mi lehetne a következő lépés, mert ez a Project dobozka nálánál jóval drágábbakkal is partiban volt/van. Viszont a térleképzésben el tudnék viselni némi javulást. A hangszedő a Rega lemezjátszóban egy Goldring 2300 MI. Ez egyelőre nem lesz cserélve jobbra. Tippeket, jótanácsokat várok ezzel kapcsolatban. Ha rossz helyen tettem fel a kérdést, akkor előre is elnézést.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#104005) Ear001 válasza wm2 (#104004) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ha a phono tetszik, meg a Goldring is, akkor cseréld ki a Regát.

(#104006) wm2 válasza Ear001 (#104005) üzenetére


wm2
őstag

:) A “made in EU” lemezekhez, amiket mostanság kapott, bőven elegendő kombónak bizonyult. A belépő “MC low” irányba elmenni nem tudom van értelme? Jó ez az “MI high”. Valamit mégis illene javítani ezen (is). Talán egy Hana és egy jobb phono? Nézem a Limetree-t hozzá (ahol nincs finomhangolás) és máris 450-nél járok pénzben. Tudom, tudom, vegyek jobb lemezeket! :)

Ozora <3

(#104007) Ear001 válasza wm2 (#104006) üzenetére


Ear001
addikt

Rega P3-hoz, meg egy ic-ből összerakott Project phonóhoz Hana? Vegyél inkább jobb lemezjátszót.

(#104008) wm2 válasza Ear001 (#104007) üzenetére


wm2
őstag

Nem tudtam, hogy a Lindemann Limetree egy “ic-ből összerakott Project phonó”. De azért köszi a segítséget. Roppant hasznos volt.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#104009) Ear001 válasza wm2 (#104008) üzenetére


Ear001
addikt

Szivesen. Amúgy a ProJectre írtam hogy egy IC-s, sdm-alkatrészekkel megcsinált egyszerűolcsó cucc, messze nem a Hana színvonala. A Rega meg egyszerűen nem alkalmas egy Hana szintű hangszedő kiszolgálására.

(#104010) wm2 válasza Ear001 (#104009) üzenetére


wm2
őstag

Nem is írtam, hogy ezzel akarom használni. Egyébként a Hana SL-t (ami nem egy drága MC) több helyen ajánlják a Regaba. Főleg ha az egy Lim-féle tuningolt P3 (amit eszem ágában sincs eladni). Kapni fog egy jobb phonot, de ahogy elnézem nehezen fogom olcsón megúszni. :)

Ozora <3

(#104011) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Tudna valaki segíteni abban, hogy ha az erősítőben cserélek biztosítékot, amire rá van írva, hogy T1.25/250V és a helyére teszek egy T2A/250V vagy valami hasonló paraméterű biztosítékot, lehet-e belőle probléma?

Gondolom az 1. szám az Amper, a 2. a Volt érték.

Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104012) bkercso válasza HUNNIA1920 (#104011) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet. :) Kis valószínűséggel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#104013) HUNNIA1920 válasza bkercso (#104012) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Milyen probléma lehet belőle?

Gondolom ha kisebb értékű a biztosíték, akkor nem védi meg az eszközt. Viszont ha nagyobb, akkor mi a gond vele?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104014) cs.sz.


cs.sz.
újonc

Sziasztok!

Ha számítógépet használok forrásként, akkor mikor érhető el szerintetek a legjobb hangminőség? A PC-ből digitális audió jel jön ki, és ez megy egy DAC-ra. Ha jól gondolom a számítógépen a hangerőt 100%-ra érdemes állítani.
Erősítőt kímélendő idáig mindig a számítógépen állítottam a hangerőt, de ez talán a minőség rovására megy.
?
Köszi!

(#104015) #10726912 válasza HUNNIA1920 (#104013) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha kisebb értékűt raksz bele, az védi meg, hiszen hamarabb olvad túláram esetén, hátránya, hogy nagyobb terhelésnél is leoldhat, és jobban beleszól a hangba. Nagyobb értékűt raksz, az szinte felesleges akadály tápoldalon, mert mire elolvad, addigra valószínűleg felszáll a füst. Viszont én személy szerimt kivettem belőle, ellenőrzés nélkül nem használom, ha baj lenne, kikapcsolom, cserében sokkal jobb a hangminőség. De ez a saját vállalásom.
Cs. Sz: a pc-n teljesen vedd fel a hangerőt, és az erősítőn állítsd.

[ Szerkesztve ]

(#104016) denesdr válasza cs.sz. (#104014) üzenetére


denesdr
addikt

Ezt rendkívül könnyen ki tudod próbálni, hallgasd meg ígyis-úgyis. Tapasztalatom alapján egy digitális hangerőszabályzás jobb tud lenni mint egy hagyományos potméteres, főleg ha a potmétert teljesen ki tudod hagyni a jelútból. Például digitálisan hangerőszabályzós DAC (Topping E30, DX3 Pro, stb.) vagy belső hangkártya közvetlenül a végerősítőre csatlakoztatva, így egy rakás analóg elem és áramkör kikerül az analóg jelútból. Ha hagyományosan potméterrel szabályzol, akkor könnyen ki tud alakulni channel imbalance és a zaj, illetve torzítás is több általában, bár van aki pont a torzítást és a zajt szereti.
Másvalaki lehet, hogy mást fog mondani erről, nekem ez a véleményem és a tapasztalatom.

(#104017) HUNNIA1920 válasza #10726912 (#104015) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi!

Azt honnan tudod előre, hogy mikor lesz baj? Villámlásra gondolsz?
Gondolom nem véletlenül van bennük biztosíték.

Szerk.: Gondolom az 1.25A helyett a 2A még nem akkora nagy érték különbség, ami leolvadás gátló tényező lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104018) Dorian válasza HUNNIA1920 (#104017) üzenetére


Dorian
félisten

Szeret veszèlyesen èlni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#104019) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#104017) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha baj van és vagy hallod, vagy már látod is, akkor rég késő. :)
A közel 2x nagyobb értékű biztosíték azért nem jó, mert nem tudja megvédeni az elektronikát. Később olvad ki, nagyobb terhelést bír, mint az 1.25-ös. Ha nagy a baj, akkor egy 2A-es simán hagyja elfüstölni a legkényesebb áramköröket. Az 1.25 azonnal kiég, ezzel megelőzve a nagyobb bajokat. Szal' kockázatos... ez a lényeg.

"csak a zene van"

(#104020) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

Igazából egy régi mono végfokról van szó (már mint 2db), amiben már az előző tulaj sem éppen tudta milyen biztosíték kell, mert az egyik oldalon 2A-s, a másikon 4A-s biztosíték volt.
Gondolom azzal nagy hibát nem követek el, ha kicserélem 2db ugyanolyra és nem két különböző lesz benne. Ráadásul az egyik sima üvegszálas, a másik meg homokkal töltött. Biztos ezek voltak éppen kéznél. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104021) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#104020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nyákon nincs jelölve a bizti fajtája?

"csak a zene van"

(#104022) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#104021) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem látni. Ez egy 80-as évekbeli erősítő, faék egyszerűségű felépítéssel, se kívül, se belül nincs felirat. Hiába hagyatkozom arra, hogy mi volt benne, mert egyikbben ilyen, a másikban olyan volt.

Emlékszem a Vincent Audio SV-500-ason pontosan jelölve van, hogy 110V-nál és 230V-nál milyen biztosíték való bele.

Mindegy, egységes paraméterű biztosítékot teszek bele, aztán remélem a legjobbakat. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104023) wm2 válasza HUNNIA1920 (#104022) üzenetére


wm2
őstag

SV-500 csőcserével nincs véletlenül tapasztalatod? :) Milyet és mennyit dob rajta?

Ozora <3

(#104024) HUNNIA1920 válasza wm2 (#104023) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Azzal nincs, nem akartam bele nyúlni, amíg megvolt.

Nem akarok senkit se megsérteni, de nekem hangra annyira nem vált be. Nem volt rossz, főleg a benne lévő DAC-al együtt, de voltak hangfalak, amiket eléggé vissza fogott. Nem tudom a cső csere mennyit segítene rajta.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104025) wm2 válasza HUNNIA1920 (#104024) üzenetére


wm2
őstag

Jah. Párosításra érdemes odafigyelni. Quadral, AE, AS, Neat, ezekkel jó recept. Vhol olvastam, hogy erősen javasolt a két trióda cseréje, mert jelentős pluszt kap az ember, de a konkrét tapasztalatok vázolása elmaradt.

Ozora <3

(#104026) #10726912 válasza HUNNIA1920 (#104017) üzenetére


#10726912
törölt tag

A baj alatt azt értem, hogy ha meghibásodna az erősítő, akkor ott legyek, kikapcsoljam ( minthogy volt is erre már alkalom). Villámcsapás ellen, azaz a hálózat felől érkező túlfesz ellen vajmi keveset ér, vihar esetén mindig kihúzom a teljes rendszert a hálózatból. Nem véletlen a biztosíték, de az távolról sem védi meg a készüléket, csak ahogy írták, kisebb lesz meghibásodás esetén a pusztulás, cserében gyengébb lesz a hangminőség. Részemről a hangminőség mindenekelőtti, de mint írtam, mindez személyes döntésem, mindenki maga mérlegeli az előnyt a kockázathoz képest.

(#104027) HUNNIA1920 válasza #10726912 (#104026) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi!

Végül rájöttem, hogy 2A-s biztosíték kell bele, akkora betűkkel rá van írva a hátuljára a bemenő tápkábel alá, hogy még a vak is látná, csak én nem. :DDD

Mentégemre az előfoknál viszont nincs feltüntetve se kívül, se belül.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104028) HUNNIA1920 válasza wm2 (#104025) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem tudom akarsz-e ennyit rákölteni az SV-500-ra, de pl. a Genelax Gold Lion csövekről elég jó vélemények vannak, igaz nem is olcsó.

Van itt a fórumon jó pár szakember, aki biztosan tud majd ajánlani olcsóbban jó minőségű csöveket.

Illetve amíg volt SV-500-asom, kicseréltem benne az olvadó biztosítékot (hátulján kitekerhető ) Hydra Fuse Gold biztosítékra, ami hallhatóan pozitívan hatott a hangjára. Pár éve 5.000Ft-ba került, szerintem annyit bőven megért.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104029) wm2 válasza HUNNIA1920 (#104028) üzenetére


wm2
őstag

Ó szuper infók! :R

Nem tudom milyen csöveket rakott bele a srác, de kiemelte, hogy jelentősen megdobta és nagyon örült neki. A fázisfordító cseréjét nem forszírozta ennyire. Majd ha lejár a garancia, visszatérek rá. Most a lemezjátszó körüli dolgokat rakom rendbe, mert (bár nem ez a fő forrás) nagyon elhanyagoltam és szeretem ezt is. A mai lemezek minősége (főleg a könnyűzenei rész) miatt viszont nem akarom túlzásba vinni. Értelmetlen. Egyébként itt egy tuningolt Rega Hana SL hangszedővel. Ezzel is csak az a baj, hogy mire a végére érsz vehetsz egy P6-ot vagy vmi sokkal jobbat. Sajnos a “szerelem” sokszor erősebb, mint a józan ész.

Az SV-500-ra kötött “olcsó” Dalik nekem sem tetszettek. Ugyanúgy voltam vele, hogy “nem rossz, nem rossz, de ide jobb dobozok kellenek.”

Ozora <3

(#104030) dgyuri0123 válasza wm2 (#104029) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" SV-500-ra kötött “olcsó” Dalik nekem sem tetszettek."

Létezik olyan erősítő, amelyikkel jól szólnak? :)

"csak a zene van"

(#104031) wm2 válasza dgyuri0123 (#104030) üzenetére


wm2
őstag

:) Sőt, az Oberon mellett a Monitor Audio hasonló árszegmensű dobozai sem ide valók. Az F500/F501 egy jó, jobb vonal, csak ez sem 18- 20nm-en. Koherencia szempontjából (ami még a megfizethetőbb polc-vonal) Quadral, Acoustic Energy, Audio Solutions. Ezekről bőven vannak pozitív tapasztalatok. AS-el is a mély felé húz a Vincent, de nincs puffogás, brummogás, hanem nagyon szép egységes az egész. Meghálálja a jobb dobozt. Ez a lényeg. Meg a jobb phonot. :B ;) Haverom nagyon kínaizza az SV-500/227-es vasakat, de szerintem akinek csak ezekre van pénze és jó dobozt választ hozzájuk, az nem fog csalódni. Az újabbakban eco mód is van már. 45 perces gyári beállítással. Ha nem kell az erősítő hátulján lehet off-olni. Ezt a legtöbb SV-500 képen nem láttam, gondolom nemrég tették bele.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#104032) PiszokAlfréd válasza wm2 (#104031) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy cd lejátszót, ami megfelelően kiszolgálna egy Edifier S350DB-t? Látom a felső határ kb a csillagos ég, nem költenék rá egy vagyont, de azért mégse egy 10k-s kacattal kínálnám meg. :)

(#104033) HUNNIA1920 válasza PiszokAlfréd (#104032) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha nem félsz a régebbi elektronikáktól, akkor pl. a hazai nagy kereső oldalon van fent egy Marantz CD-57, vagy "veterán" egy CD-63 Mk2. Vagy ott vannak a nagyobb modellek (CD-74, CD-84, CD-94), de ezek már inkább az 50-150eFt közötti kategória.

Én hallottam a CD-57 Mk2-t egy igényes rendszeren és azt mondhatom, hogy hiányérzetem nem volt.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104034) PiszokAlfréd válasza HUNNIA1920 (#104033) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

A régebbi elektronikával nincs semmi baj, egy régi Harman Kardon erősítőt használtam napjainkig, nagy megelégedéssel.
Azt hiszem megtaláltam amire gondolsz, 28 papírért vesztegetik, Szögeden? Viszont kidobott egy PH-s aprót is, 2019-ből, ahol hibás, de javítható távirányítóval árulta a srác, tizenvalamennyiért. Akkor most az volt gyanúsan olcsó, vagy ez van túlárazva? :F
Nem vettem még így semmit, mi van ha mondjuk hibás a cucc, vagy nem megbízható az ember, ilyesmi?
Szerinted ki lehet egyáltalán hallani a különbséget egy Edifier S350DB szintű cuccal mondjuk egy FLAC és egy CD között?

(#104035) HUNNIA1920 válasza PiszokAlfréd (#104034) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ezek a relatív régi CD pörgetők ára szerintem nevetséges ahhoz képest, ahogy szólni tudnak. Hallottam már egymás mellett szanaszét tuningolt csöves DAC-ot Audio PC-vel, mindenféle szoftveseres sallanggal és egy Denon 20-30eFt-os CD-t, és ismerősömmel egyértelműen a CD-t hoztuk ki győztesnek. Persze számít a CD/FLAC minősége is, de több CD és FLAC esetén is ez volt a tapasztalat.
Én személy szerint nem szeretem se a bakelitet, se a CD-t, nincs is ilyenem. Nekem már nyűg ki-be pakolgatni, tárolni a sok lemezt.

Nem rosszak az Edifier hangfalak, de annyira nem is jók. Nekem is volt Logitech Z3-asom, PC mellé filmhez, játékokhoz tökéletes volt, de minőségi zenére már nem használnám.

Megint csak retro. Ismerősnek van egy pár 70-es évek beli Braun L-710 hangfala, amit ilyen 20-50eFt körül lehet kapni, na annak is nagyon jó hangja van, igaz nem tuc-tuc házi bulira való.

Én eléggé rákattantam mostanság a régi cuccokra, sok kincset lehet fellelni. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104036) PiszokAlfréd válasza HUNNIA1920 (#104035) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Én is nagyon szeretem a régi cuccokat, a baj az, hogy helyem nincs sajnos. Családi házban élünk, de ha nem akarom hogy túl zsúfolt legyen a szoba, kénytelen vagyok kisebb, aktív hangsugárzókra váltani, nemhogy bővítsek. :( Egyszer, talán egy kisebb garázs méretű helyiséget berendezhetek az én kis birodalmamnak, de az nem mostanában lesz sajnos.

Úgy általában nem tudom milyenek az Edifier hangfalak, konkrétan az S350DB-ről állítják, hogy bármilyen 2.1-es szettet körberöhög. Ha Z333-ra gondoltál ami neked volt, akkor ahhoz ne hasonlítstd, köszönőviszonyban sincsenek. Az egy 25-30 ezres cucc, ez pedig alsó hangon 100-120 ezer és azt mondják hogy az ár/érték aránya kiváló!

A lemez pakolgatásnak én sem vagyok a híve, könnyű megszokni a kényelmes dolgokat. :)
Az igaz, hogy megvan a feelingje annak is, amikor előkotrod a kedvenc korongodat, felteszed és rányomsz a play gombra :K

(#104037) HUNNIA1920 válasza PiszokAlfréd (#104036) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem, nekem Logitech Z3-asom volt (ilyen: [link] ), annak idején a nagy Z-2300-as kis tesója volt. Emlékszem, a Z-2300 elég komoly hangfalnak számított PC-s körökben, használtan se volt éppen olcsó. A kis Z3-as azért 15eFt körül nem szólt rosszul. :)

Én is nézegettem az Edifier hangfalakat, de végül Genius HF1250B lett, társasházba még ez is sok, nincs kihasználva.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#104038) PiszokAlfréd válasza HUNNIA1920 (#104037) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Kár hogy a képeket nem tölti be. Nekem akkortájt (2008 környéke, pontosan nem emlékszem) egy Genius 5.1 rendszerem volt, bár csak 2.1-ként használtam az első hét után. Akkor nagyon örültem neki, csak később valamikor meghallottam egy sztereó hangfalpárt, normálisan meghajtva.. Igaz, valami nagyon gagyesz zene szólt rajta, de a minősége olyan volt, hogy percekig álltam csak ott bambulva, és csak azt tudtam kinyögni hogy aztakurva nahát!

Nálunk nincs gond a hangerővel, nem zavarna senkit, de mégsem jellemző hogy úgy hallgatnék zenét. Nem állítom hogy néha egy-egy péntek délután munkából hazaérve nem fordul elő, de azért alapvetően élvezni szoktuk a zenét, nem házibulit csinálni. :)

Sajnos egy darabig még várnom kell a személyes tapasztalatokra, nemrég kaptuk az emailt, hogy várnak a beszállítóra. Júni közepére ígérték csak. :(((

[ Szerkesztve ]

(#104039) wm2 válasza HUNNIA1920 (#104035) üzenetére


wm2
őstag

Hallottam már egymás mellett szanaszét tuningolt csöves DAC-ot Audio PC-vel, mindenféle szoftveseres sallanggal és egy Denon 20-30eFt-os CD-t, és ismerősömmel egyértelműen a CD-t hoztuk ki győztesnek.

Az a baj ezzel, hogy az újabbnál újabb DAC-ok és a forrásoldal sokszor köszönőviszonyban sincs egymással. A legtöbb FLAC sima CD rip, hiába ott van mellette egy esetleges Hi-Res felirat, a forrás 16/44,1 egy nagyobb “Hi-Res” konténerben. A “bakelitnél” is megvan a parasztvakítás csak másképpen. Méregdrága csövek és tű, szentelt víz meg shakti-kő meg Pink Floyd korongok lobogtatása; mert ugyebár 2021-ben más zene sincs, meg más műfajok stb. stb. Rém unalmas 100 éves zenékre támaszkodni. Mindegy. A lényeg a pénz. Félrevezetés. Forrásoldalon borul az egész. Csak ezt azok sem akarják belátni, akik eleve nagyon is jó tudják ezt. Miért? A pénz miatt. Mi másért.

Jah igen, van YT-on egy olyan, hogy “Mastering Ákossal”. Érdemes belenézni.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#104040) #10726912 válasza HUNNIA1920 (#104035) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha erre jársz, hozz egy Denon cd pörgetőt, Bodor pc és Nuprime dac ellen teszteljük meg..🙂 :R

(#104041) dgyuri0123 válasza wm2 (#104039) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha csak a hangra koncentrálunk, akkor mondjuk... az audio PC és a dac mondjuk összesen 300e, akkor ennyiből egy LP pörgető tuti jobb hangra képes. Szerintem... És ha emeljük az összeget, ez akkor sem lesz másképp. 1m esetén is ugyanaz lenne.

"csak a zene van"

(#104042) denesdr válasza dgyuri0123 (#104041) üzenetére


denesdr
addikt

Nagyon lényeges és jó, hogy odaírtad, hogy szerinted.

(#104043) wm2 válasza dgyuri0123 (#104041) üzenetére


wm2
őstag

Én is nagyon szeretem. Gábor (AudioWorld) annak idején jól össze is foglalta, hogy mire illik itt figyelni. Viszont, még így is, nagyon sok embernek macera. Nyűg. “Nekem ez nem kell”. Megértem. Klasszikus és jazz zenei műfajokon belül azért még mindig adnak a minőségre (nem véletlen az áruk sem) ám ún. undergrund vonalon ennek megítélése változik. Pl. a Massive Attack “Mezzanine” albuma. Az első original CD hangban lenyom mindent. Az LP itt csak mutatóban, a polcra, ott jobb. A Tidal-t is sokan ekézik mostanában. Főleg a Rock/Metál zene rajongói. Azt mondják, inkább a CD.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#104044) dgyuri0123 válasza wm2 (#104043) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

CD kényelmesebb, de nem ez volt a kérdés, hanem a hangminőség. :) Egy nagyon jó fülű és nagyon tehetős barátom szerint (is), egy 6m Ft-os digitális forrás után még mindig jobb/kellemesebb a fülnek egy annál alacsonyabban árazott lemezjátszó (ugyanabban a rendszerben). Saját, olcsó ProJect lemezjátszóm, Roksan Chorus Black hangszedővel, CA phonoval simán lenyomja a nála drágább dacokat/hálózati lejátszókat ha jó minőségű LP van a tányérján. Ha pedig véletlenül egy digitálisan rögzített LP kerül rá, az maga a mennyország. Aki akarja, hallgassa meg (ha tudja) Nikola Parov "A balkán varászlatos hangja" c. lemezét [link] és azonnal rájön, miről beszélek. Elképesztő dinamikával és tisztasággal tud megszólalni ez az album. Egy FLAC, vagy CD a nyomába nem ér...természetesen kb. azonos árú lejátszó készülékekről beszélek. Nálam annyival jobb, hogy utána elmegy a kedvem attól, hogy digitális forrásról hallgassak bármit is.

"csak a zene van"

(#104045) denesdr válasza dgyuri0123 (#104044) üzenetére


denesdr
addikt

Amiről Te beszélsz "jóság" az totálisan rendszer- és ízlésfüggő.

(#104046) dgyuri0123 válasza denesdr (#104045) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A fenéket.. Bárki meghallja, aki akarja, ha nem 1970-es indiai lemezekkel és Tesla NC420-on hallgat lemezeket. :)

"csak a zene van"

(#104047) denesdr válasza dgyuri0123 (#104046) üzenetére


denesdr
addikt

Hát, oké. :R

(#104048) #01758976 válasza denesdr (#104047) üzenetére


#01758976
törölt tag

Elég hamar megadod magad. ;]

Szerintem sincs így, a digi az alsó kategóriákban egyértelmű előnyben van. És nem a párszázezer forintos felállásnál kezd fordulni a kocka, jellemzően. Aki kétkedik annak tessék tapasztalatot szereznie és letenni a garast egyik vagy másik oldalon. Gyuri szerint úgy van ahogy írta, hát legyen, de lehet azért másnak is véleménye, nem? :)

(#104049) wm2 válasza dgyuri0123 (#104044) üzenetére


wm2
őstag

“…ha jó minőségű LP van a tányérján.”

Nem írom le milyen minőségű lemezekbe futok bele mostanság, mert az már nagyon off. :) Értek már komoly csalódások, de szerencsére kellemes meglepetések is. Nagyon megválogatom már mit gyűjtök be, de még így is van ami csak a polcon porosodik, hiába van rajta a plecsnyi, hogy “original analogue master tapes” vagy hasonlók. Leginkább a jazz kivétel, de még a műfaj sem készpénz semmire. Ennek ellenére szeretem. Vannak azért szép nyomatok is. Számomra hangulata van, ám lemezbörzéken sokszor futok bele olyan diszkurzusokba, amit csak megmosolyogni tudok. Az underground/elektronikus vonalon belül a 300 limitált privát példányszám is nagy szó, nemhogy a csillagos ötös minőség, valami neves hangstúdióból komoly kiadókon keresztül.

Ozora <3

(#104050) dgyuri0123 válasza #01758976 (#104048) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt "tisztességesnek mondható" lemezjátszód? Milyen láncon hallgattad? Mai láncodon hallgattál már LP-t? Ha sok a nemleges válasz, akkor miről beszélsz? ;]

#104049wm2
"Nem írom le milyen minőségű lemezekbe futok bele mostanság"
Van fogalmad róla, hogy 40 év alatt hány "szemét" minőségű CD lemezbe futottam bele? Rosszabbul szóltak, mint egy P. Mobil kazetta. :)

De értem a dilemmádat, csak ha ismered a régebbi kiadókat/kiadványokat, akkor kevésbé futhatsz bele moslék nyomásba. Új LP-t én nemigen vennék manapság, inkább turkálnék a használtak között, ahogy réges-régen is ezt tettem, mikor közel egy heti fizetésembe került egy egy jobb kiadású LP.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.