Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) Ribi válasza MCGaiwer (#75450) üzenetére


Ribi
nagyúr

OszlopBA. Nem ra.

[ Szerkesztve ]

(#75452) MCGaiwer válasza Tamoo (#75439) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az AIR Blue vékonyabb mint az én kábelem, mindenesetre megrendeltem ezeket a Viborg csatlakozókat. (remélem ugyan az a modell, mint amit linkeltél) Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75453) Tamoo válasza MCGaiwer (#75452) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

XXL Air Blue 5 ? Szerintem nem vékonyabb, elvileg az is 2x3mm2.
Azt hiszem pont ezt rendeltem meg én is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#75454) MCGaiwer válasza Tamoo (#75453) üzenetére


MCGaiwer
addikt

hát nem vagyok biztos abban, hogy ugyan az lesz, mert 20ért adja a srác ilyen csomagban a 4db-ot, 28ért meg a 8at, de ott nincs a képen ilyen csomag. meglátjuk. (amúgy a tiéd lehet 3mm2, ami 1,9mm átmérőben, de az enyém biztosan 3mm átmérőben |lemértem|, tehát kb 7mm2)

szerk:

Ez a 4db-os, ez meg a 8-as. az eladó ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75455) Sz.Péter válasza robi-k (#75424) üzenetére


Sz.Péter
tag

Mindegy.Egyik sem tiszta réz.Egyedül a foszfor bronz.Az is csak azért,mert a tiszta réz tisztításához használják,de ott nagy tisztaságú kohóréz miatt,a a foszfor csak pár század %.A réz meg vörös.Az elektrolitréznél a foszfor is csak max ezrelékek.

(#75456) Tamoo válasza MCGaiwer (#75454) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akarok vitatkozni, mert már rettentő unalmas a téma déltől ... :D De szerintem ugyanolyan vastag.

Én is az olcsóbb 8asat rendeltem, de ezt a dobozosat kaptam. Nem kizárt, hogy véletlenül, mindenesetre nem bántam.

[ Szerkesztve ]

(#75457) Nemir Ombe válasza MCGaiwer (#75452) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Megnyugtatlak, hogy a Twin Mix One és Air Blue 5 ugyanolyan vastag (a vezető) és mindegyiket (viszonylag) egyszerűen be lehet szorítani egy "átlagos" tekerős csatlakozó alá és a kettő közül az Air Blue a "macerásabb" mert kb. 2-3x vastagabb a szigetelése, így nehezebben fér el, de így is 5 perc alatt megoldható .... ;)

Hmm ....

(#75458) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#75457) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem inkább az Onkyo 656-al van "bajom"... nem a dugókkal. ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75459) MCGaiwer válasza dgyuri0123 (#75458) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mire gondolsz pontosan?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75460) dgyuri0123 válasza MCGaiwer (#75459) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Javulgatnak ugyan az újabb Onkyo-k, de sztereóban még mindig elég gyengék (szerintem). Inkább mozira való, mint "igényes" kétcsatornás zenehallgatásra. Meg ne haragudj érte.. ;) Bár, a házimozi erősítőkre általánosan jellemző ez a "tulajdonság", még jóval magasabb árkategóriában is. Persze akadnak kivételek, de azoknál meg másban kell kompromisszumot kötni.

"csak a zene van"

(#75461) bta1 válasza Sz.Péter (#75455) üzenetére


bta1
őstag

Ha ~99%-os rézre gyúrtok, akkor villanyszereléshez való ónozott rézsarut kellene venni. Nem vicc, a hifi-kiegészítőként kapható "megfizethető" csatik többségénél kevesebbet ront. Az általam nemrég ajánlott mezei angol banándugó dettó. Van még ez a purista csavarkötés-mánia, amelynek én is majdnem bedőltem. Ma már ki merem jelenteni, hogy szakszerűen forrasztva, annak "bejáratása" után jobban szól.

(#75462) egykori válasza Tamoo (#75453) üzenetére


egykori
őstag

Én EZT vettem nem régen, eddig jónak tűnik.

(#75463) Sz.Péter válasza bta1 (#75461) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az első témánál sztem korrekt amit mondasz.Talán még ónozatlan csatikat is lehet kapni.A másodiknál,nekem kicsit más a tapasztalatom.Az ideális az lenne,ha egyetlen toldatlan vezetőből lenne az egész,de ez nyilván nem kivitelezhető,sok szempontból,de elektroguru sem vagyok.Nekem a a csavaros kötés jobban bejött,ha relative nagy felületen érintkeznek.Jelenleg impulzus hegesztett kötésekkel hallgatok egy koax,és egy tápkábelt,vs forrasztott,és csavaros kötés,teljesen azonos anyagokból,és hallgatózok. :U

(#75464) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, talán ebben a topikban kapok némi segítséget:

Vettem egy ASUS Xonar DS hangkarit a Creative T20 SII hangfalaimhoz, mert PC-n foobar-al szoktam néha FLAC-ot, meg 320-as MP3-at hallgatni. Olvastam itt is, hogy sokan cserélték a Műveleti erősítőt. Az ebay-en kapható OPA2604-es műv. erősítők 3-400Ft-ért eredetiek lehetnek vajon?

Másik kérdésem, hogy ha leginkább FLAC-ot, meg 320-as MP3-at hallgatok akkor mit kellene beállítanom a Foobar-on? A hangkártya szoftverében és a Foobar-ban is 44.1kHz-en van a Sample Rate, de Windowsban 16bit 44.1kHz-ről feljebb vettem 24bit 44.1kHz-re. Ezeket érdemes máshogy állítani, vagy jók igy?!

köszönöm a segítséget! :R

(#75465) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

Gondoltam, kellene egy "normális" kábel a Bodor táphoz, nem az a nyamvadt pc-s kábel, ami otthon volt. Nos, hűen önmagamhoz, vettem még régebben VanDamme árnyékolt (ipari) hangfalkábelt és nemrégiben vettem hozzá Fapaciféle dugó-csati párost... Kellett azért egy kis idő, mire megjött a hangja, mert először kb. semmi nem történt a 300 Ft-os pc kábelhez képest, aztán szép lassan elkezdett változni. A (kissé domináns) mély tartomány visszafogottabb lett és a magasakon lévő enyhe fátyol is lehullott. Most nagyon kiegyenlített a hang minden tartományban. Csak ajánlani tudom ezt a (szó szerint) filléres kábelt bárkinek. Ha jól emlékszem a típusára... :B

"csak a zene van"

(#75466) PuMbA válasza Kroni1 (#75464) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, de az output menüben mi van beállítva?

(#75467) Ribi válasza dgyuri0123 (#75465) üzenetére


Ribi
nagyúr

" Kellett azért egy kis idő, mire megjött a hangja, mert először kb. semmi nem történt a 300 Ft-os pc kábelhez képest, aztán szép lassan elkezdett változni."
Valami biztos történt, de nem a kábeltől... :P

(#75468) Engineer086 válasza Kroni1 (#75464) üzenetére


Engineer086
Modder

Nem tudom, hogy van.e még lehetőség rá, én anno közvetlenül a Texas Instrumentstől rendeltem próbadarabokat.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#75469) python1 válasza Engineer086 (#75468) üzenetére


python1
veterán

Foglalkozott itt már valaki azzal,hogy CD-re írt ki flac ill waw formátumban zenéket?

Arra gondoltam,hogy PC-s zenelejátszó helyett ezt az utat próbálnám meg,természetesen egy minőségi futóművel.Régebben foglalkoztam ezzel az úttal is,csak nem volt még akkor minőségi rendszerem,hogy tovább vigyem az ötletet.
Most alkalmam nyílna egész jó futóműveket venni alkalmi áron.

(#75470) Ribi válasza python1 (#75469) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ennek mi az értelme?
Onnantól már adat CD. CD lejátszó dekódolná? Akkor mint DAC üzemelne.

(#75471) bta1 válasza Ribi (#75467) üzenetére


bta1
őstag

"Valami biztos történt, de nem a kábeltől..."

Hanem? Vajon megcsináltad-e a perdöntő próbát? Hát persze, hogy nem, de azért véleményed van róla. Na ez a baj a cyber-hifizéssel...

[ Szerkesztve ]

(#75472) python1 válasza Ribi (#75470) üzenetére


python1
veterán

Jól látod a dolgot,csak van némi különbség a lejátszó eszköz minősége között.

(#75473) bta1 válasza python1 (#75469) üzenetére


bta1
őstag

Ha tényleg jó (konkrétan..?) , akkor vedd meg. Vegyél egy hozzá méltó DAC-ot, és jó cédéket, az életen át tartó szenvedést, kütyüzést a "PC alapú forrással" pedig felejtsd el.

(#75474) dgyuri0123 válasza Ribi (#75467) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam egyetlen kábel sem hozta a formáját bejáratlanul. ;) A VDC kábeleim pl. mind "szarul" szóltak nyers állapotban. De amúgy 500 Ft-ért akkor is megéri, ha épp nem is kell. Én pont emiatt vettem anno 1,5m-t. És igen, most csodálkozom, mennyire jó kábel. Csak épp nem hangfalhoz használom, hanem táphoz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75475) python1 válasza bta1 (#75473) üzenetére


python1
veterán

Amit kinéztem futóműnek valószínű,hogy még a dac is jó lehet benne,de van itthon pár dac majd meghallgatom azokkal is.

(#75476) Ribi válasza bta1 (#75473) üzenetére


Ribi
nagyúr

"kütyüzést a "PC alapú forrással" pedig felejtsd el". Mégis miért? Biztos annyira hiperszuper uccot raknak egy CD lejátszóba ami leköröz bármilyen PCt. Azokban tipikusan a tápellátás is csodás minősg.
Már értem miért jösz "cyber-hifizéssel" :C

Hát ha le sem írod te miről beszélsz úgy nehéz. :U

[ Szerkesztve ]

(#75477) python1 válasza Ribi (#75476) üzenetére


python1
veterán

Ja,mi nem egy szintet nézegetünk valószínű.

(#75478) Ribi válasza python1 (#75477) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ehh, az előző hszben a "Hát ha le sem írod te miről beszélsz úgy nehéz. :U" neked ment volna.

(#75479) python1 válasza Ribi (#75478) üzenetére


python1
veterán

Még nincs konkrét futómű,de kb 150e-ig gondolkodtam,használtban.

Tényleg OPPO tulajok,esetleg zenére alkalmasak lehetnek a 93-103eu-s modellek?

[ Szerkesztve ]

(#75480) Ribi válasza python1 (#75479) üzenetére


Ribi
nagyúr

És vajh mennyivel jobb egy SSDs lineár tápos PCnél, plusz 100k DAC-nál?
Csak hogy a másik oldali szint is meglegyen :U

(#75481) python1 válasza Ribi (#75480) üzenetére


python1
veterán

Erre majd akkor tudok válaszolni,ha már itt zenél nálam a futómű. ;)

(#75482) Sz.Péter válasza python1 (#75469) üzenetére


Sz.Péter
tag

Mindkét rendszer nagyon jól tud zenélni.Inkább csak ízlés,és hangulatfüggő.

(#75483) Tomacko válasza Sz.Péter (#75482) üzenetére


Tomacko
senior tag

:R Ott a pont.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#75484) python1 válasza Sz.Péter (#75482) üzenetére


python1
veterán

No,ez már használható és jól csengő szavak a füleimnek.

(#75485) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Múltkor az avx-en ment a polémia koax kábelhossz ügyben.Na mondom kipróbálom.Elvágtam a kőkemény 1500ft-os,3m-es prowire noname kábelemet, 69cm-re,az a legrövidebb de kényelmes út a pc-től a dacig,és dobtam egy hátast.Nem tudom minden kábelnél működhet ez,mert lehet nem,de ennél durván jobb lett.

(#75486) Sz.Péter válasza python1 (#75484) üzenetére


Sz.Péter
tag

Mozizni is akarsz vele?

(#75487) python1 válasza Sz.Péter (#75485) üzenetére


python1
veterán

Ez egy érdekes téma a kábelhossz.
Én azt vallom,hogy akkora kábel a megfelelő a te szavaiddal élve,ami "kényelmesen" összeköti az eszközöket. Nem szoktam feleslegesen hosszabb kábeleket használni semmihez,de hallottam már az ellenkezőjét is.

"Mozizni is akarsz vele?"
Gondolom az Oppo-ra értetted,de már el is vetettem az ötletet,egyébként koncertek miatt gondoltam.De eszemben jutott,hogy folyamatban van a HTPC upgrade táp űgyben,és azzal fogom megoldani.
Hozzá tartozik a dologhoz,hogy itt 2 zenei rendszer pofozgatása fog történni egyidejűleg.

[ Szerkesztve ]

(#75488) Sz.Péter válasza python1 (#75487) üzenetére


Sz.Péter
tag

Akkor gyorsan beljebb lettél 150-el.Persze csak virtuálisan.Ha gondolod megadhatom a szszámom?. :D :)

(#75489) bta1 válasza Sz.Péter (#75485) üzenetére


bta1
őstag

"Elvágtam a kőkemény 1500ft-os,3m-es prowire noname kábelemet, 69cm-re,az a legrövidebb de kényelmes út a pc-től a dacig,és dobtam egy hátast.Nem tudom minden kábelnél működhet ez,mert lehet nem,de ennél durván jobb lett."

Ennyit a 75Ω-os S/PDIF kábel túllihegett jelentőségéről. Te legalább csináltál egy fontos tesztet, miközben az AVX cyber-hifistái egyik teóriát a másikból spekulálják ki - az okoskodás vége pedig rendszerint köszönőviszonyban sincs a valósággal. Gyengébb minőségű kábeleknél működni szokott a rövidítés, a "felső kategória" ott kezdődik, ahol már nem egyértelmű...

(#75490) dgyuri0123 válasza python1 (#75487) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nem szoktam feleslegesen hosszabb kábeleket használni semmihez,de hallottam már az ellenkezőjét is."
Bizonyítékom nekem sincs rá, de én is hallottam, hogy bizonyos esetekben (kábeleknél :) ) a hosszabb lehet akár jobb, mert a kábel "saját hangja" "javíthat" is a hangzáson.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75491) MCGaiwer válasza dgyuri0123 (#75490) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én mindenből egy kicsit hosszabb kábelt vettem (bár ez egyben HM rendszer is):

Frontoknak 3m
Centernek 2m
subnak 5m

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75492) Ragadozó válasza python1 (#75487) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Én se szoktam. De mostanában inkább, hagyok rá pluszt. Mert ahànyszor átrendeződnek a komponensek mindig rövidnek bizonyul némelyik kábelem :(((

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#75493) bta1 válasza Sz.Péter (#75482) üzenetére


bta1
őstag

Sajnos nem. A szomorú tapasztalatom, hogy az ún. audiofil PC (a megfizethető konfigurációban) a sznobizmus irányába mutat. A rossz középkategóriás hifi is ezt csinálja*, de talán egy-két fokkal kevésbé. Tegye fel a kezét, aki rendszeresen hallgat/keres a neten művészileg értékes archív ritkaságokat. Ja, hogy azok rendszerint "kiábrándítóan rossz"minőségben vannak feltöltve?!

"Az a legnagyobb baj, hogy mindig a lejátszóberendezés dönti el,
mit szeressünk hallgatni. A régi jó időkben, meg ma is, ha valaki
hifitornyot vásárol: csak felteszi a tűt a lemezre, és hallgatja, ami
szól. Nem sok köze van az élő zenéhez, de ki bánja. Aztán, amikor
egyre többet költ a berendezésére, egy egész tilalmi listát kell
összeírnia arról, hogy mit nem tanácsos hallgatnia. Nem lehet feltenni
ezt, nem lehet feltenni azt, mert ez sem szól jól, az sem szól jól, és
csak azt lehet feltenni, ami jól szól. Az emberek teljesen leszakadnak
a zenéről, és eljutnak az úgynevezett audiofil lemezekig, amelyeket
egyébként senki sem hallgatna."
"Célom, álmom, hogy azt mondhassam: hallgasd, amit akarsz! Menj be
a boltba, vedd meg, amit látsz, LP-n, CD-n vagy műsoros kazettán, és
hallgasd otthon békességben." /Mark Levinson-interjú, HFN&RR 1987 március/

(#75494) liszi70 válasza bta1 (#75493) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egy nagy pluszegy Mark Levinson véleményének. És neked is sznobizmus témakörében, bár nem hinném, hogy ez audio-pc-től, vagy rendszerek kategóriájától függ. Ott van az mindig és mindenhol, ahol a kütyüzés és a rendszer hangjának értékelgetése megölte a valódi zenehallgatást.

[ Szerkesztve ]

(#75495) dgyuri0123 válasza liszi70 (#75494) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Célom, álmom, hogy azt mondhassam: hallgasd, amit akarsz! Menj be
a boltba, vedd meg, amit látsz, LP-n, CD-n vagy műsoros kazettán, és
hallgasd otthon békességben."

Szerintem arra gondolt, hogy olyan készülékeket szeretne/kellene gyártani, amikkel ez meg is tehető.
Az Ő szájából fura lenne azt hallani, hogy a kütyüzés megölte a zenehallgatási kedvet. Inkább a sok borzalmas elektronika tehet erről, nem? ML termékekkel nem nagyon van olyan gond, hogy ezt, vagy azt nem jól interpretálja. Persze csak szerintem... ;)

"csak a zene van"

(#75496) blattida válasza liszi70 (#75494) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért most is meghallgatnám Mark válaszát erre a kérdéskörre vonatkozólag, főleg annak a fényében, hogy a mark levinson cuccok nem ár/érték bajnokok és koránt sem mindenki számára elérhetőek (nem csak nálunk).
Arról nem is beszélve, hogy a sznobizmussal elég szoros kapcsolatokat ápolnak...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75497) Tamoo válasza bta1 (#75493) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez jól hangzik, csak arra vonatkozik amit Gyuri is írt. :D
Ráadásul 87-ben még nem sokan használtak forrásnak PC-t. :D

(#75498) liszi70 válasza dgyuri0123 (#75495) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem én hogy miért mondja a második bekezdést, ettől függetlenül tökéletesen igaznak tartom, hogy sokan leszakadnak a zenéről, mert sajnos fontosabb a "hogyan szól", mint a "mi szól". Ha ML, ha nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#75499) blattida válasza liszi70 (#75498) üzenetére


blattida
nagyúr

A "min szól" kitételt se felejtsd el, mert a legtöbb hifista számára ez a legfontosabb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75500) liszi70 válasza blattida (#75499) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igazad van, még fontosabb sok esetben, mint a "hogyan". :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.