Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Dorian válasza #58092032 (#106997) üzenetére


Dorian
félisten

Nem általában a fém magassugárzóknak van jellegzetes hangjuk, hanem egyes fém magassugárzóknak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107002) liszi70 válasza avl (#106978) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Squeezebox Touch-ot hasznalok.... hasonlo, nem draga mai cucc mi lenne ? ami ezt tudja....(tudna stream-elni, netradio, nem kell külön eszköz a kezelesehez, mert erintökijelzös + sajat hagyomanyos tavja van).....nem sürgös, mert tökeletesen müködik - de gondolom nem örökke... hangminösege tökeletesen megfelel"

Ha esetleg a "nem örökké" bekövetkezne, vagyis bedöglene, akkor javaslok használtan egy Squeezebox Touch-ot. :D
De komolyan, amikor pár éve lejátszót kerestem a volumio-s mini pc helyett, nekem is hasonló elvárásaim voltak. Stream, netrádió, hatalmas kijelző, hagyományos táv, számomra megfelelő hangminőség. Ennek megfelelően egy Squeezebox Classic-ot vettem használtan (már akkor sem lehetett kapni újban), azóta is azt használom. (Számomra majdnem tökéletes, egy dolog hiányzik, az usb aljzat, hogy egy hdd-t is rá tudjak csatlakoztatni. Mert csak hálózatos lejátszást tud a drágám. A tiéden van usb is.)
Ilyen szolgáltatásokat csak jóval drágábban tudtam volna megvenni, ha egyáltalán. Körülnéztem, de saját értékrendem szerint ár-érték arányban verhetetlennek tartottam. Nem hiszem, hogy manapság változott a helyzet, ma is ezt venném. (Vagy a Touch-ot.)

Szóval én a helyedben megnyugodnék abban ami van, és inkább zenét hallgatnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#107003) dgyuri0123 válasza #58092032 (#106990) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Q Acoustic 3050i ritka kellemes állatfaj, főleg áráért. Tipikus (ha lehet ilyet mondani) Angol hang. Meleg, nem túlzón részletes, bensőséges, testes, de nyilván ennyi pénzből mindezt nem úgy tudja, mint egy nálánál 3-5x drágább doboz tenné. Most [link] ennyiért nincs nagyon vetélytársa. Új áron 250e Ft-ért ma nem sok mindent kapni, ami nem cseszi szét a füled pár óra zenehallgatás után. Szerintem... :)

"csak a zene van"

(#107004) Panthera


Panthera
őstag

Creek erősítők esetében mennyire kevés a 45-55W 8ohm-ra (Evolution 50, azt hiszem eltérő a watt a sima és a 2. verziónál)? 91db érzékenységű Elara-hoz gondoltam. Egyébként szimpatikus amiket írnak róluk, kíváncsi lennék rá.

Mostanában gondolkoztam egy A-S801-en, de az túl messze volt tőlem.

(#107005) #58092032 válasza dgyuri0123 (#107003) üzenetére


#58092032
törölt tag

Igen, szerintem is jól sikerült darab. Van az most 220 ezerért is (itt) vagy a Homie Movie-nál.
Utóbbi céggel nagyon jó tapasztalatom volt, itt ugyanis letét ellenében a legtöbb hangdobozt el lehet hozni meghallgatásra egy hétvégére. Ez szerintem nagyon tisztességes.

(#107006) #58092032 válasza Panthera (#107004) üzenetére


#58092032
törölt tag

Az is kérdés szerintem, hogy a 91 dB mennyire valós adat - mért vagy a gyártó adta meg. (ha utóbbi, akkor kicsit nagyvonalúbb lehet a valóságnál.) Nincs olyan teszt, ahol meg is mérték?

(#107007) #58092032 válasza Dorian (#107001) üzenetére


#58092032
törölt tag

Legyen akkor úgy, így pontosabb megfogalmazás.

(#107008) Dorian válasza #58092032 (#107006) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem valami komolytalan márka, akkor a jelzett 91 dB-es érzékenység a valóságban olyan 89 szokott lenni, 50 W ehhez simán elegendő egy átlagos méretű szobában.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107009) avl válasza vlaca2 (#106998) üzenetére


avl
aktív tag

random velemennyel nem nagyon, igazad van.
de van egy kepem, ismerek neveket, nickneveket, igy nagyjabol van egy "értékelési sémám", kiére mennyit adok ;-)

(#107010) avl válasza dgyuri0123 (#106996) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.
itt uj vagyok, "bemutatkozom":
30+ éve vettem elsö hifimet
probaltam 8-10 tunert, erösitöt, hangfalparat
megallapodtam dragonweed dobozoknál :K
zenehallgato szoba, meglehetösen akusztika alapjan el/berendezve

fülesem is van (volt kb. 6-7 tipus, maradt AKG K601, Alessandro MS1), de avval más az élmény

(#107011) denesdr válasza Dorian (#107008) üzenetére


denesdr
addikt

Jól saccoltad, 89dB a mért érzékenység, a doboz 4 Ohmosnak számít: [Triangle Elara LN07]

(#107012) avl válasza liszi70 (#107002) üzenetére


avl
aktív tag

köszi !
igen, ebay-en kb. 2 eve nezem a hasznaltakat, parra licitaltam is, hogy legyen tartalek.
igen a Touch jo - nekem - csak*, a lokalisan radughato tarolo + sajat kijelzö (es ott erintös kezeles is) miatt

persze: "meg vagyok nyugodva" es zenet is hallgatok :R

..pont a "zenehallgatasi függés" miatt gondolok elöre, nem szeretnék a - remélhetöleg minél távolabbi - SB Touch hirtelen halála miatt 2-3 hetre nélküle maradni (persze kibírnám ;) )

* erdekes kerdes, hogy Duett a kijelzös tavjaval is jo-e (talan 64-es SD mehet a controllerjébe)...raadasul abbol neha igen olcso kinalat is van ...persze a Touch az igazi (nekem, en elvaraskombinaciomhoz es igenyszintemhez) !

(#107013) Panthera válasza #58092032 (#107006) üzenetére


Panthera
őstag

A gyártó oldalán 90db-t írnak. [Triangle]

Ways 2.5
Sensitivity (dB/W/m) 90
Bandwidth (+/-3dB Hz-KHz) 45-22
Power Handling (W Rms) 110
Nominal Impedance (ohms) 8
Minimum Impedance (ohms) 4.1

(#107014) Panthera válasza denesdr (#107011) üzenetére


Panthera
őstag

Ez jó, mert a hangsugárzón meg 91db és 8 ohm van írva.
A db-Hz grafikonon mit jelentenek a különböző színek?

(#107015) Dißnäëß válasza avl (#106995) üzenetére


Dißnäëß
veterán

tenyésztett audio PC :))
Ezen akkorát nyerítettem :C Kúúúúvajó. Köszi :D
Hát ez állat :D Még mindig röhögök..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#107016) fererencz89 válasza Panthera (#107014) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Különböző szögekből mérik a frekimenetet.
[link] 24. oldaltól.

Nem szotkam hibázni.

(#107017) Dißnäëß válasza Panthera (#107004) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem elég, ha nem diszkózol. Peak-ben bőven oké.

Az erősítő 85W képes 4 Ohm-ra, a hangfal pedig 2.5 utas, tehát legalsó frekikben megy ki 4 Ohm impedancia mellett a legtöbb áram az erősítőből, ahogy nő a freki, egyre kevesebb, majd beáll 8 Ohm-ra.

Ez egyben azt is jelenti, attól függ, honnan nézzük, hogy a mélyszekciód érzékenyebb egy kis "dögös" kiemelés érdekében, mint a középmagas, vagy megfordítva: ha az egész hangsugárzó 4 Ohm-os lenne, annál ez a mostani felállás mákszemnyivel kevesebbet vesz ki az erősítőből a középmagas tartomány 8 Ohm-ja miatt, ahhoz képest, ha ők is 4-esek lennének.

Szóval én meglépném simán.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#107018) kukulec


kukulec
őstag

[link] - ez azért kissé szomorú eredmény a Limetree-től.
más: nézem, hogy milyen black friday árak várhatóak. hááát, tényleg elég hulladék a forint, mert több eszköznél én semmilyen akciót nem látok.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#107019) #58092032 válasza Panthera (#107013) üzenetére


#58092032
törölt tag

Akkor, ahogy Dorian is írta, kb.88 dB lehet a valóságos adat. Kerestem mérést, de sajnos nem találtam.(de látom, hogy közben lett) Viszont egy hasznos videó úgy általában a hangfalak érzékenységéről: itt megnézhető.

[ Szerkesztve ]

(#107020) #01758976 válasza avl (#107010) üzenetére


#01758976
törölt tag

Satorid van?

(#107021) Dorian válasza Panthera (#107014) üzenetére


Dorian
félisten

Ami rá van írva, az csak vmi átlag érték a mély meg magas sugárzókból számolva. De valójában a legtöbb energiát a mélysugárzók igénylik, így azt kell figyelembe venni. A lényeg úgyis csak az Ohm-minimum, ami nálad 4.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107022) Panthera válasza #58092032 (#107019) üzenetére


Panthera
őstag

Most egy 85W/8 ohmos erősítő hajtja meg, elégedett vagyok (lennék) a mélyeivel. Persze az más kérdés, hogy ez nem ott jön ki, ahol kellene. Egy kis rendezéssel lehet, hogy ezen tudok javítani. (A dobozok a fal hosszúságát tekintve nem szimmetrikusan vannak elhelyezve. Az a tippem, ha ezt korrigálom, az alsó tartomány a hangsugárzó mozgatásával ellentétes irányban a helyére kerülne. A jobb oldali hangsugárzó nem a sarokban van, de közel ahhoz. )

fererencz89:
Köszönöm a linket, majd átnézem.

#107017 Dißnäëß:
Azt hiszem értem, mivel a nagyobb energiaigényű driver az pont 4 ohmos (és nem 8), így inkább az számít, ennek mennyi kraftot tud küldeni az erősítő.
A 2,5 út az mindig így alakul ki? Vagy ez csak véletlen ebben az esetben?

(#107023) #58092032 válasza Panthera (#107022) üzenetére


#58092032
törölt tag

Igen, az segíthet. A sarkot kerülni kell, ezt én is megtanultam a saját káromon. Van olyan gyártó, aki azt mondja, hogy ne legyen ugyanakkora távolságra a hátsó- és az oldalfaltól a hangdoboz, esetleg ezzel is lehet játszani.

(#107024) denesdr válasza Panthera (#107022) üzenetére


denesdr
addikt

Lehetőség szerint a dobozok elhelyezésénél érdemes kipróbálni az 1:1,26:1,6 faltól való távolsági arányt, nálam bevált, mérve is, fülre is, ez hozta a legegyenletesebb mélyátvitelt. Ha esetleg teljesen nem is megvalósítható, kiindulási alapnak még jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#107025) vlaca2 válasza avl (#107009) üzenetére


vlaca2
tag

így így :R

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#107026) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Szemezgetek egy Arcam Delta 290 erősítővel (Denon PMA255UK-t váltaná), 50e HUF lenne, viszont az eladó állítása szerint a bemenet választó váltáskor serceg. amúgy bemenet váltás után minden oké. Külföldi fórumokon utána nézve a benne lévő ALPS motoros cucc úgy van az alaplapon, hogy csak leforrasztás után férhető hozzá, a benne lévő "zsírzás" kiszárad, a kosztól kikopik az egész és végül vagy az egyik csatorna nem szól, vagy nem lehet bemenetet váltani vagy állandó zaj lesz. Típushiba ennél és még az Alpha 9-eseknél. Az ALPS bemenet választót már nem gyártják. Tehát ha megveszem előbb utóbb tuti elromlik, illetve ha jól veszem ki, ilyen állapotban még megoldás egy leforrasztás, szétszedés, érintkező zsírzó cucc újra applikálása és összerakás. Gondoltam elviszem majd átnézetni/helyre rakatni vásárlás után, de ebbe így nem tudom, hogy érdemes-e belevágni.

(#107027) kukulec válasza Akos1994 (#107026) üzenetére


kukulec
őstag

"ebbe így nem tudom, hogy érdemes-e belevágni" - te is tudod: nem.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#107028) Panthera válasza #58092032 (#107023) üzenetére


Panthera
őstag

Az enyémre ez a gyári ajánlás. [16.oldal]

Positioning for stereo
When positioning your loudspeakers, apply the following rules :
- Avoid rooms with too much reverberation, such as tiled rooms without carpets or curtains.
- Your listening position should not be too close to the loudspeakers, leave a minimum of 2 m.
- The distance between the speakers should be a minimum of 2 m for a good stereo effect.
- If possible, place the speakers so that sound is «diffused» lenghwise within the room.
- Avoid placing the speaker in corners ; they should be at least at 40 cm away from the back wall and
at least 50 cm from the sidewalls. Generally, a position close to the rear wall increase the response
in the low frequencies (and reduce the imaging) and contrariwire, a position far from the back wall
reproduces a wide and deep sound image. Carry out several test positions to fid the best room
set-up.



#107024 denesdr:
Köszi!

(#107029) avl válasza #01758976 (#107020) üzenetére


avl
aktív tag

Kolibri es modifikalt Denon - nekem nálam nagyon jók ! (REL T2 nagyon finoman = 40 intenzitasi fokozatbol 6-8-on, es legalul = kb 32-35 Hz-es crossover beallitassal támogatja őket)

annyira, hogy eladtam miattuk Jungson LS3/5A-t, Swans M1S-t
korabban voltak Dyno A52, Celestion Ditton 15, Mission 761i es regen Orion HS288

(#107030) v-man válasza Panthera (#107028) üzenetére


v-man
őstag

Köszi, nekem kb pont így is van jelenleg az Elara, kivéve a szőnyeg, mert az nincs.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#107031) fererencz89 válasza v-man (#107030) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Pedig ha lenne, az felérne egy minőségi készülékcserével. :)
(Ugyan ez igaz akkor is, ha az ablak nem csupasz, hanem egy alap csipkefüggöny van rajta.)

Nem szotkam hibázni.

(#107032) Panthera válasza v-man (#107030) üzenetére


Panthera
őstag

És mivel hajtod?
Az aláírásodban szereplő a láncod?

[ Szerkesztve ]

(#107033) Dorian válasza Panthera (#107028) üzenetére


Dorian
félisten

Ez kb. semmit nem mond ezzel. Hogy a jelzett távolságoknál nagyobbak legyenek az egyes távok az persze, h úgy van, a fél m oldaltávolságnál (ami elég karcsú, és szép fésűszűrő-hatást okoz) meg jobb az 1 m, stb.

A hátsó faltó való távval meg azt szabályzod, hogy milyen frekvenciatartományban keletkezzen kioltásod és megnövekedett torzításod + milyen szűk sávban.
Ha tudod kezelni megfelelő elnyelővel a mögötte lévő falat, akkor érdemes annyira kihúzni amennyire csak lehet (h mélysége is legyen a színpadnak), hogy az így számolt mélyfrekvenciát még tudja csillapítani 10cm vgt. 70 v esetleg 90 kg/m3-es gyapot.
Vagy ami nálam van: én nem tudom kezelni ezt a falat, mert parapetradiátor + ablak van mögötte, ígyhát 125cm-re van kihúzva. Ezzel azt értem el, hogy a mélynyomóm vágási frekvenciája alá került a kioltott sáv (az ,meg ugye szabadon, máshová helyezhető) + a 70 Hz-et már az ablakok is vmennyire átengedik + minél kijjebb van, annál szűkebb a problémás sáv.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107034) #58092032 válasza Panthera (#107028) üzenetére


#58092032
törölt tag

Igen, hasonlókat láttam én is a kezembe került használati utasításokban. A baj csak az, hogy egy keskenyebb szobában ez már nem megy. (az enyém 3 x 6,8 m, bár ehhez még hozzájön egy amerikai konyhányi és előszobányi tér is, ami szintén nyel a hangból). De igen, ez lenne a jó, amit az ábrán is mutatnak: minimum két méter a hangdobozok között. Aztán meg lehet tologatni, hogy hol lesz jó :-)

(#107035) v-man válasza fererencz89 (#107031) üzenetére


v-man
őstag

Élethelyzetből adódóan nem megoldható (kerekesszék, feltekeri a szőnyeget). De legalább függöny van :))
#107032 Kvardlipot, igen az van ami ott szerepel, a Puccini csak 2x50W, de egyelőre nem tervezem cserélni.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#107036) Dorian válasza fererencz89 (#107031) üzenetére


Dorian
félisten

A sima, átlátszó függöny akusztikailag pont mintha ott sem lenne.
A szőnyeg valóban sokat segít, egyrészt utózengésben (de ahhoz mindegy hol lenne a kezelt felület), másrészt az elsődleges padlói visszaverődések csillapításában.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107037) #01758976 válasza avl (#107029) üzenetére


#01758976
törölt tag

Azt pont nem hallottam, de a Satoriért ölre mentem volna egy időben.

Egyébként TP T460s Linuxal, nem gáz hangra, sőt, lehet simán hozza a Node2I szintjét, össze nem lőttem őket.

(#107038) fererencz89 válasza Dorian (#107036) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ablakcsere miatt javítottam a falakat, ezért a sima alap függönyeink le voltak véve. Borzalmas volt zenét hallgatni. Egyből a függönyökre gondoltam, gyorsan visszaraktam, megnyugodtam. Mély-középben biztos nincs semmi jelentősége, de a magasak tisztaságán, így az egész hangzáson sokat javít.

Nem mértem meg. Akár pszichoakusztika is lehet, de általában nem hagyom magam becsapni. :D

v-man:
Nem csak klasszikus szőnyeg lehet a padlón, szerintem van sokféle megoldás.

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#107039) Dorian válasza fererencz89 (#107038) üzenetére


Dorian
félisten

A sima nem-sötétítő függöny valami minimálisat csillapít a magasakon. Ha egy felújítás miatt össze van a szobában minden pakolva, szőnyeg felhajtva, meg minden, (vagy akár csomó dolog kipakolva) akkor ér valamit, de egy normálisan berendezett szobában ez nulla. Ráadásul egy normálisan berendezett szobában a magasak utózengése eleve túlcsillapított, így pont nem lenne rá szüksége, de persze nyilván hülyén néz ki egy ablak függöny nélkül. Ez utóbbi hatást sem érdemes lebecsülni, mert a légnyomáskülönbségeket a fülünk csak felfogja, de az agyunk dolgozza fel hangnak. Ha ronda dolgot kell nézegetni zenehallgatás / evés/ dugás közben, akkor az a tevékenység máris nem esik olyan jól :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107040) fererencz89 válasza Dorian (#107039) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nem eget verő a hatás, nem azt írtam. Viszont, bárki könnyen kipróbálhatja. :)
Javítás:
A minőségi készülékcsere nem egyenlő valami gagyiról több kategória ugrással. Így valóban lehet, hogy eltúloztam.

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#107041) salesman


salesman
őstag

Respect a Mesternek...
[link]

Türűűűdrááá!

(#107042) v-man válasza salesman (#107041) üzenetére


v-man
őstag

Nekem épp ma ért ide az új modell tőle :))

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#107043) Dißnäëß válasza Panthera (#107022) üzenetére


Dißnäëß
veterán

3 hangszoronal szoktak olyat (2.5 ut), hogy igazabol ketutas az eszkoz, azaz mondjuk melykozep + magas, es a melykozeppel parhuzamosan betesznek meg egy ugyanolyan melykozepet, amit lekevernek idovel, boven a magas elott.

Igy az also frekikben 2x8 ohm melykozep 4-en szol, a 8 ohm-ra vetitett eredo erzekenyseg itt magasabb, majd ahogy keverodik le az egyikuk a hangvalto altal, a masik marad onmagaban, es o viszi tovabb a dalt a magasig, 1.5-2K korulig.

Anyamek Magnat alloja is ilyen, nem rossz otlet amugy.
[link]

Ez nem a Magnat, vmi más, de kb. ez történik:

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#107044) Eugene Roe válasza Dißnäëß (#107043) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én meg erre laikusként ugyan, de öszvérmegoldásként tekintek. Inkább vennék egy minőségibb kétutast ugyanannyiért, vagy drágábban egy igazi 3 utast (és vettem is).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#107045) kukulec válasza Eugene Roe (#107044) üzenetére


kukulec
őstag

a fül dönt. nekem 2 darab 2,5 utas hangfalam van. egyik jobb mint a másik. a 3 utasok általában nagyok és szerintem baromi nehéz őket a tipikus magyar lakások falai között kihajtani. a 2 utasok meg egy fokkal kevesebb basszussal bírnak az én tapasztalatom szerint.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#107046) Dorian válasza Eugene Roe (#107044) üzenetére


Dorian
félisten

2,5 út tök jó megoldás, nem véletlenül szinte a leggyakoribb megoldás értelmes méretű állók esetében. Felső mélyközép közepet és mélyet ad, alsó csak mélyet. Nálam pl. olyan a hangfal, hogy valójában egy különválasztott "szub" ra van rátéve egy monitor hangdoboz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107047) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Komám vett egy Audiolab 6000n-t.
Eddig egy axr 100 dacját használta.
Mit gondoltok az új szerzeménybe lévő dac jobb lehet , vagy használja tovább a axr-ét?

(#107048) migabi24 válasza ctrlaltdel13 (#107047) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ki kell próbálni, de szerintem jobb, csak legyen egy jó rca kábel.

(#107049) ctrlaltdel13 válasza migabi24 (#107048) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kábellel nem lesz gond, adok neki egy párt.
Inkább a hangkeltők miatt aggódom.
Azok rettentő gyenge láncszemek, és félek nem fogok semmi értékelhető különbséget vélni.

(#107050) Dißnäëß válasza Eugene Roe (#107044) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Te dolgod, de rengeteg gyári készül is, prémium ligában is. Ahogy kukulec mondja, a fül dönt. Ha Te elvek mentén kizársz bármit is, az sokat nem mond a kizárt eszközökről, Rólad viszont igen. ;) ;) :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.