Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) Pazolini válasza Phülöp (#75150) üzenetére


Pazolini
senior tag

Bizony nagyon extrém ez a 10-12 óra várakozás! Nem hétköznapi embernek való. :O

(#75152) Phülöp válasza Pazolini (#75151) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez esetben a két említett vasat elkerülöm messziről. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75153) Dorian válasza Phülöp (#75152) üzenetére


Dorian
félisten

Az biztos. De nekem az 1 óra is sok

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75154) blattida válasza dgyuri0123 (#75147) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálad mennyire megy föl a zeneisége órák alatt, eléri legalább a 92 százalékot? És a dinamika, az fölugrik minimum 89 százalékra?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75155) Phülöp válasza Dorian (#75153) üzenetére


Phülöp
addikt

Türelmetlen vagyok, ezért a D osztályon utazom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75156) dgyuri0123 válasza blattida (#75154) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fogalmam nincs... zenében nem ismerem ezt a mértékegységet. :D

(#75153) Dorian: Nem veszel észre különbséget a hangminőségen, ha már több órája hallgatod? Még a médialejátszómnál is hallom mennyivel jobb melegen, mint amikor hidegen szól. Igaz, annak valóban elég kb. 30 perc.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75157) Ribi válasza dgyuri0123 (#75156) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mégis csak jobb egy bemelegített szobában zenét hallgatni, mintha hideg lenne. ;]

(#75158) Dorian válasza dgyuri0123 (#75156) üzenetére


Dorian
félisten

Erősítőileg én is D osztályon utazom, így szerencsére nincs ilyesmi.
DAC-nak valóban kell egy kis idő, de 20 percnél sztem nem több.
Megjegyzem, sosem szoktam ezt mérni, vagy külön erre figyelni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75159) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#75149) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kábel miatt is lehet.
De egy üzemmeleg készülék mindig jobban szól, az is biztos.

(#75158) Dorian: Én sem figyelem direkt. Nem vagyok én mazochista.. :) De attól még sziszeg, kisebb a dinamika, kisebb a tér, nem szálldos a hang szabadon, inkább a hangfalakból zenél. Hangsúlyozom, nem ennyire sarkos a dolog, de jól észrevehető.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75160) lemmy9 válasza blattida (#75154) üzenetére


lemmy9
őstag

Nálam 91, és 88 %. ;]

Szerintem!

(#75161) bta1 válasza Phülöp (#75150) üzenetére


bta1
őstag

"Azt mondod, hogy hajnalban be kellene kapcsolni az erősítőt ahhoz, hogy este már jól szóljon?"

Nem egészen. A javulás óráról órára csekélyebb*, az egész exponenciális folyamatnak tűnik (ha megfeledkezünk néhány, hosszabb távú "bemelegedési" jelenségről, de most inkább nem borzolnám kifejezetten misztikusnak tűnő jelenségekkel a kedélyeket). Kérdés, ki hol köti meg a kompromisszumot... sajnos azok számára se tudnék jó hírrel szolgálni, aki csak ímmel-ámmal, hetente néhány órát hallgatnak zenét a hifijükön.

* Ráadásul sokkal többet nyomhat a latban az elektromos hálózat leterheltsége. Gondolom, sokan észrevették, hogy késő délután (általában) mennyivel fárasztóbb / érdektelenebb a hangzás...

(#75162) Ear001 válasza Dorian (#75158) üzenetére


Ear001
addikt

Azt te csak hiszed, hogy a D- osztálynál nem számít a "bemelegedés." Az más kérdés, hogy te nem hallod, vagy nálad csekély a hatás.

(#75163) krichd1 válasza Ear001 (#75162) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, például a NAD M22-nek, Hypex NC400 kitnek is kell legalább fél óra.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75164) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Megint nehéz helyzetbe hoztam magam. :D

Hangjáról még nem írok. Napokban tolok így pár AB tesztet aztán elhelyezem normálisan "hosszabb" távú tesztre. Így elsőre a van damme nem biztos, hogy illik hozzá.

Ha az a csúnya Oehlbach marad nálam, bele kell húzni valami harisnyába az biztos. Asszony sokat eltűr, de ezt már nem.

(#75146) bta1: Akkor azokat nem kell lekapcsolni. :D Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#75165) python1 válasza Tamoo (#75164) üzenetére


python1
veterán

Pofás darabok.
Gratulálok hozzá!

Kíváncsi leszek,ez a fránya bogár míííí?
Nálam is óriási változások vannak folyamatban mozi/zenei vonalon. Most NAD-ozok,és tetszik amit hallok.

[ Szerkesztve ]

(#75166) Pazolini válasza Tamoo (#75164) üzenetére


Pazolini
senior tag

Arra a csúnya Oehlbachra vevő lennék. Majd gondolj rám! ;]

(#75167) Dorian válasza Ear001 (#75162) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h igazad van. Mindenesetre ritkán (soha?) fordul elő, hogy előmelegített DAC-kal és hideg erősítővel kezdek zenét hallgatni ;] így, mivel a DAC-nak kell az a 20 perc, az erősítő bizonyára kisebb és kevesebb javulása /ha van/ kiesik. Ráadásul általában beteszek vmi zenét, teszek-veszek otthon amit kell és utána ülök le "hallgatni"
Ismerem a jelenséget, volt olyan erősítőm, aminek kellett 3/4 sőt aminek 1,5 óra, addig elég határozottan halhatóan szóltak gyengébben, de ezektől távol tartom magam. A jelenlegi erősítőmnél ha van ilyesmi, az a fentiektől minőségváltozás tekintetében legalább 1, de inkább 2 nagyságrenddel kevesebb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75168) Tamoo válasza python1 (#75165) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, bántam volna ha nem csapok le rá. :) Ráadásul ez a "tuning váltós".
Majd átjön Liszi is vaktesztelni! :D

[ Szerkesztve ]

(#75169) python1 válasza Tamoo (#75168) üzenetére


python1
veterán

Laknánk közelebb egymáshoz,én is mennék tesztelni. :K

(#75170) fehér_ember válasza Tamoo (#75164) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem is tudtam hogy így szokás összehallgatni; én tuti külön-külön, páronként hallgatnám őket meg, nem pedig így vegyesen :) .
Ha kell nem vak tesztre (szerencsére még látok "valamennyire") megmondóember, vállalom.
Látom mindig próbálsz változtatni, ennek biztos komolyabb oka van a hifibogárnál. Mi az ami nem az igazi, illetve hol hallottál olyat, amilyet keresnél?
Én jelenleg a dac-omba látok bele egy kis hibát, a magas hangok (néhány énekhangnál és hegedűnél is) élessége már eléggé súrolja a tűréshatáromat; persze nem biztos hogy a hiba a készülékben van, lehet hogy élőben is ez lenne, nem tudom.

(#75161) bta1
Arról már máskor is beszéltünk hogy 17:30-után jön meg igazán a jó hang; ami minimum annyit szokott hozni a konyhára mint a bemelegedés (ami nálam szerencsére úgy max. 20-25 perc alatt biztos végbemegy). Amúgy panelben alu vezetékes hálózattal vagyok "megáldva", de legalább az óra analóg ;] .

(#75171) blattida válasza lemmy9 (#75160) üzenetére


blattida
nagyúr

Cserélj rendszert, mert ez túl kevés... ;]

dgyuri
A linkelt cikkben százalékolták a produkcióját, onnan bátorkodtam átemelni a terminológiát.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75172) Sz.Péter válasza blattida (#75154) üzenetére


Sz.Péter
tag

142,234% ill 167,618.De ezeket csak egyes Zámbó felvételekkel sikerült elérni,masszív hőtakarós melegítéssel. :D

(#75173) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ma volt nálam öcsém, hozta magával a lemezjátszóját is (pioneer pl-990), amit itt azért a legtöbben nem neveznének annak. Mivel még úgysem volt dolgom vinyllel, azért erre is kíváncsi voltam. Érdekelt hogy lesz-e sistergés meg pattogás a felvételek hallgatásakor és hogy mit mutat cd ellenében. Meglepett hogy a "szünetekben" sem mindig lehetett felfedezni hogy vinylt hallgatunk, a zenék alatt meg egyáltalán. Sajnos analóg-digitális összevetés nem lett belőle mert jelen esetben a felvételek minősége annyival jobb volt a lemezen, hogy a gyári cd-nek és főleg a nagyon pocsék stúdiómunkájú gyári dvd-nek semmi esélye nem volt.
Hogy lehet egyáltalán kivitelezni ilyen összevetéseket ha ennyire szórnak minőségben a felvételek :F
Amúgy pc-ról is hallgattunk egy csomó jó zenét; a sztereóm meg le lett szólva hogy kellene még egy kis mély :Y Biztosíthatok mindenkit, hogy nem kell, van bőven. Elhiszem hogy nincs az a basszus amit Kraftwerk vitaminja ne bírna el, de azért ...
Ez oknál fogva semmi esélyem nem volt rábeszélni arra hogy fejlesszen valami értelmesebb kisebb átmeneti sztereót magának. Azt mondta inkább kivárja hogy elköltözzenek és valami nagyobb helyiségben összerakhassa a házimozit a mélynyomóval.

(#75164) Tamoo
Na jó, azért az egyik oldal ethosz a másik oldal m.a. dolgot is értem. Tény hogy a balansz teljes áttekerésével gyorsan lehet váltani; monó teszteléshez rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#75174) bta1 válasza Tamoo (#75164) üzenetére


bta1
őstag

"Akkor azokat nem kell lekapcsolni. :D Problem solved."

Most jön a poén. Az F99X előtt használt VT RT7300S tuneremet (akkor még sokat rádióztam) hetente ki szoktam kapcsolni egy órára. Csak azért hozom szóba, mert a számítógépeknek ennél is gyorsabban "fárad el" a hangja...

[ Szerkesztve ]

(#75175) Tamoo válasza fehér_ember (#75170) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Páronként hallgatom össze természetesen, utána meg majd hosszabb "tesztek" normális elhelyezéssel. Valószínűleg még bejáratós a doboz.
Helyben volt, mindenféle macera nélkül meg tudtam venni jó áron, bántam volna ha nem adok egy esélyt neki. Nem elégedetlenség miatt történt a vásárlás hanem "hobbi" címszó alatt. 2014 óta GS-t hallgatok, csak a körítést variálgattam, hogy mit lehet belőle kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#75176) fehér_ember válasza Tamoo (#75175) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Páronként hallgatom össze természetesen"
Én csak próbáltam magyarázatot találni (a bal oldali kis képen látható) nem középpontosan szimmetrikus (ethosz)(m.a.)(ethosz)(m.a.) elrendezést meglátván az általam várt (ethosz)(m.a.)(m.a.)(ethosz) vagy (m.a.)(ethosz)(ethosz)(m.a.) helyett.

[ Szerkesztve ]

(#75177) Tamoo válasza fehér_ember (#75176) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pedig egyszerű. :) Párban így vannak egyenlő távolságra egymástól. Nekem könnyebb arrébb ülni.

[ Szerkesztve ]

(#75178) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75170) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"a magas hangok (néhány énekhangnál és hegedűnél is) élessége már eléggé súrolja a tűréshatáromat; "

Ez lehet a Sabre chip "saját hangja" . Természetesen lehet még bármi miatt a láncból, de gondolom ismered annyira a hangját, hogy ezt meg tudd állapítani. Viszont a gyári tápja szerintem kapcsolós, ha jól tévedek. Akkor viszont egy lineáris táp igen sokat lágyítana a hangján. Vagy egy Bertalan-féle szűrő... Amennyiben nem kapcsolós a gyári táp, akkor nem szóltam, bár a tápszűrés akkor is lehet alternatíva.

(#75171) blattida: Agybajt kapok amikor %-ban adja meg a tetszési indexét egy újságíró/tesztelő... én is ezért mondtam, hogy nem ismerek ilyen mértékegységet, mert baromságnak tartom. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75179) blattida válasza Sz.Péter (#75172) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért nem Elton Johnnal teszteltél? Akkor még takarni sem kellett volna. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75180) lemmy9


lemmy9
őstag

HECO Metas XT 301-et hová tennétek hangban? El lehet vele lenni?
Előzetes meghallgatás nem kivitelezhető. Egy Teac 500 szetthez kéne valami állványos sugárzó. Most egy Technics SB-F3 van, amit a padláson találtam, ez meglepően nem rossz, még ELAC után sem. A HECO-t nem ismerem. A lényeg, hogy pofás is legyen hiszen élettér. Valami ajánlás, ilyesmi méretben és 60 rongyig? Rock, jazz.

Szerintem!

(#75181) robi-k válasza lemmy9 (#75180) üzenetére


robi-k
őstag

Nekem a kicsit nagyobb testvére volt meg, a Metas XT-501.
Elég szép a hangja.

(#75182) krichd1 válasza lemmy9 (#75180) üzenetére


krichd1
addikt

A Vitas fölé. Ha nincs túl nagy igényed, akkor el lehet vele lenni, de ez a kérdés elég nehezen értelmezhető. Márkán belül inkább keress Argon 30-at, az elég olcsón szokott menni, a kis Metasnál simán jobb. Más márkákból is keress használt piacon. Bár a rongy nem valami erős fizető eszköz. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75183) blattida válasza krichd1 (#75182) üzenetére


blattida
nagyúr

Az abból is látszik, hogy milyen sokat kell belőle adni egy ilyen nem túl igényes hangdobozért...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75184) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75178) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen a gyári kapcs. üzemű táp van használatban. A "rossz vásár" lineáris-ban hiába cseréltem transzformátort, utána is maradt a bosszantó búgó-zúgó hang; azután meg már nem volt kedvem vele többet vacakolni és félretettem. - Akkor majd még próbálkozom

(#75180) lemmy9
Egy olyan fémöntvény dobozú Technics hangjára is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#75185) krichd1 válasza Tamoo (#75164) üzenetére


krichd1
addikt

Érdekes dolog ez a esztétikai ízlés, én a képen legalább öt dolgot mondanék ami szerintem sokkal rondább az Air Blue 5 kábelnél. :)
Nekem például kifejezetten tetszik az a kék szín, a Quadra Blue színe még inkább.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75186) Tamoo válasza krichd1 (#75185) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ötöt talán még én is tudnék! :D

(#75187) lemmy9 válasza robi-k (#75181) üzenetére


lemmy9
őstag

Köszönöm.

Szerintem!

(#75188) PrinceHerceg válasza bta1 (#75146) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor ezek szerint neked jó hír Paks II, illetve az ELMŰ-nél is biztosan szeretnek... :D

(#75189) bta1 válasza dgyuri0123 (#75178) üzenetére


bta1
őstag

Nem tudom miért féltek ennyire a kapcsolóüzemű táptól? Az egész "audiofil PC" egy óriási rakás problémahalmaz, kezelhetetlenül sok változóval. Nem ritka a pozitív vagy negatív irányú meglepetés, és ha az utóbbira sok pénzt áldoztunk, akkor nagyon tud működni a pszichológia...

(#75190) bta1 válasza PrinceHerceg (#75188) üzenetére


bta1
őstag

Dilettánsok számára poénos - viszont akinek van némi fogalma a villamosenergiát elosztó rendszer ill. hálózat működéséről, alighanem a fejét fogja... :P

(#75191) Polllen válasza bta1 (#75146) üzenetére


Polllen
nagyúr

Volt nad 3020-s erősítőm, a 10-12 óra egy erős költői túlzás...
Az emotiva xda-1 dac-nál volt nagyon maxium 1 óra, a nad-nál se nagyon beszélhetünk többről, inkább kevesebbről.

És mondom úgy ezeket az értékeket, hogy nálam napközben áramtalanítva van a lánc. Hétvégén meg folyamatosan szól, vagy TV/film vagy zene. Szóval igen, hallottam a hangjukat 12 óra használat után is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75192) dgyuri0123 válasza bta1 (#75189) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Részemről két dacnál cseréltem kapcsolós tápot lineárisra és igen meggyőző volt a végeredmény. Oly annyira meggyőző volt, hogy gyári táppal már "nem tudnám elviselni" a hangját.
Ez egy Denon DA300 USB és egy Pro Ject RS dac volt/van.

Persze, hogy el tudnám viselni, de fanyalognék pár héten át. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75193) bta1 válasza dgyuri0123 (#75192) üzenetére


bta1
őstag

Félreértjük egymást, én a PC tápjára gondoltam... viszont még mindig nem értem, hogyan kerül kapcsolóüzemű egység egy "audiofilnek" hirdetett DAC-ba? :)

(#75194) dgyuri0123 válasza bta1 (#75193) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Külső tápos dacoknál "előfordul" a kapcsolós táp... Legalább lehet tuningolni.. :)

"csak a zene van"

(#75195) blattida válasza dgyuri0123 (#75194) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha külső tápos is, akkor is, szinte kivétel nélkül, a készüléken van a hálózati kapcsoló. ;]
Ebben az esetben, mondjuk, a kapcsoló söntölése is lehet a tuning... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75196) dgyuri0123 válasza blattida (#75195) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt nem tudom/akarom értelmezni... :)
Egy kapcsolós táp cseréje lineárisra, nem kis hangminőség javulással jár. Valamivel többet hoz, mint söntöket birizgálni. (gondolom) ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75197) Sz.Péter válasza blattida (#75179) üzenetére


Sz.Péter
tag

Mázli,hogy nem Kolbász Conchitát mondtál.Tiszta horror. :U

(#75198) klacaca válasza dgyuri0123 (#75192) üzenetére


klacaca
tag

Tavaly az itteni fórumokat olvasgatva döntöttem én is a DA-300-as DAC mellett - amit nem bántam meg, de nálam is elindult az a bizonyos vezérhangya :) . Megkérdezhetem, hogy milyen táppal használod? Néztem az Abasco-t, de vegyesek a vélemények, az iFi iPower meg nem győzőtt még meg.

[ Szerkesztve ]

(#75199) Polllen válasza dgyuri0123 (#75196) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem Bkercso lehet nem ért ezzel egyet. Nem mindig hoz javulást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75200) dgyuri0123 válasza klacaca (#75198) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez volt az. De számíthatsz arra, hogy cserés lesz, mert a hűtőborda le szokott szakadni ( ic-vel együtt) a nyákról, mert elég szarul szerelik. ( meg dobálják a futárok is ) De megéri a kínlódást, mert sokat dob a hangján. Garanciában cserélik, ha úgy alakul és elég gyorsan megjön a cseredarab. Azzal már nem szokott probléma lenni.

(#75199) Polllen : Lehet, de ezen is csak a meghallgatás segít. Mindazonáltal (szerintem), kevés olyan külső tápos dac van a piacon, ami jobban szól kapcsolós táppal, mint lineárissal. Ha van kivétel, szívesen olvasnék róla.. de gondolom, nem az olcsó dacok világában fordulhat elő ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.