Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) Ribi válasza TheProb (#75900) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem tudom az hogy néz ki, de szerintem ebaj szörcs megadja a választ. De lehet itthoni boltban is kapni.

(#75902) bta1 válasza dgyuri0123 (#75851) üzenetére


bta1
őstag

Analóg az elsődleges forrás: Voyd Valdi + Syrinx pu3 + Audio Note Soara + egy már beszerezhetetlen 30x áttételű Haufe stúdió-illesztőtrafó.

Ügyesen torzítod el a mondanivalóm, nem először... az a helyzet, hogy a 100eFt-os lemezjátszó (konkretizáljuk kicsit, mit kaphatunk 100k-ért?) messze van a "rohadt jó hangtól". Hosszabb távon húszból talán egy összeállítás alkalmas a könnyebb műfajok többségének "gondtalan" hallgatására. És ezzel nyilván a hanglemezt is csúnyán leszóltam az 1bitesek szerint... :DDD

(#75903) python1


python1
veterán

Üdv Mindenknek!

Végre nálam a pörgető. :))

Tegnap voltam érte és közben zenét si hallgattunk a régi tulajnál. Az embernek 3 high end rendszere volt,azonnal a szimpátiámat élvezte,minden rendszere végén Martn Logan szólt. Ami meglepő volt a számomra a 3 arendszernél a szintugrások,minden rendszer gndosan összeválogatva igazi kütyü orgia.
Az XTZ-t a gyengébbik láncon hallgattuk,feltételezte,hogy nekem kb az a szint van otthon,tévedett.
Hangja nagyon tetszett bár érdekes,hogy a jellemző "digitális" hang mennyire jelen volt,hozzá teszem a magasabb szintű rendszerén ez eltűnt,de ott már nem az XTZ volt bekötve.
Egyébbként abban mindketten egyetértettünk,hogy nem kell kütyüzni,mindkettőnknek legalább 10 vas dlgozik otthon. :DDD
Már csak helyet kell találnom neki,és meget a zenehallgatás.

[ Szerkesztve ]

(#75904) Pazolini válasza python1 (#75903) üzenetére


Pazolini
senior tag

Gyönyörű monstrum! :C

Én is XTZ-t használok (Class A100D3, a cég szerint "high end") integrált sztereó vas végfok üzemmóddal (robi-k fejlesztés), de Oppo 103 a játékos előtte.
A digitális szekciót is szívesen használom, nekem nagyon bejön a naturális DAC-ja: ebben is AD1955-ös van. Sok komoly vasba tesznek ilyet, van, amelyikben 2 mono DAC-ként szolgál. :))

[ Szerkesztve ]

(#75905) python1 válasza Pazolini (#75904) üzenetére


python1
veterán

Köszi! :R

Minőségi elektronikát gyártank,de nincsenek elszállva az árakkal. Biztosan szépen zenél az erősítőd is.
Egyébbként,most a vncent fanok görgessenek is tovább,azt a minőséget hozzák fele összegért a XTZ-k.
Akitől vettem a lejátszót,előtte vncent pörgetőt használt 500 ezres kategória,és ez váltotta le,mert szerethetőbb volt a hangja a rendszerében.Nem rosszak a vincentek hozzá tette,de túlárazottak.
Külön örülök annak,hogy egy komoly dac-ot is vettem tulajdonképpen egy készülékben,mélyen a zsebembe kellene nyúlnom,hogy a beépített dac-ját meglépjem.

[ Szerkesztve ]

(#75906) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

A CDM 12.1 és a CDM 12.2 között van valami különbség, vagy ezek teljesen felcserélhetőek egymással?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#75907) bta1 válasza Lite (#75877) üzenetére


bta1
őstag

"Egy lemezjátszó előfok egyáltalán tud bekapcsolt állapotban teljesen csöndes / zajtalan lenni?"

Tud, sőt ezt 30 éve, az akkori félvezetőkkel el lehetett érni. Normál hangerő mellett egy jobbféle csöves phono zaját is csak egészen közelről, "hangszóróba bújva" lehet hallani.

(#75908) Lite válasza bta1 (#75907) üzenetére


Lite
őstag

Akkor itt van baj rendesen... Én is így gondoltam egyébként. De akkor mi lehet a baj? MC-re már át sem merem kapcsolni, azzal az erősítési szinttel rémálom lehet...

Már csak 1 dolgot nem próbáltam ki: másik rca-val kötöm a kimenetét az erősítőre. De azért azt nem hiszem, hogy a kimenő ág okozza a búgást. Vagy lehet ez is?

(#75909) python1


python1
veterán

Megvolt az első közös zenehallgatás az új összeállítással. Egyre jobban élvezem a kedvenc zenéimet,minden korszak zenéi külön atmoszférát varázsolnak a nappaliba. Mondhatnám,hogy megérkeztem és kiszállok itt,de a rendszer utolsó darabját még keresem."Sajnos" amit hallotam legutóbb Martin Logan személyében,azt lehet mondani azzal végleg kiszállhatnék a kütyüzés világából.

(#75910) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Összeakarok dobni egy erősítő+ hangfal szettet 100k hufból.
Nem rendelkezme semmilyen eszközzel,a semmiből kéne felépíteni.
Zenei műfajok az leginkább zenék rock coverei, rock metál hard rock, és néha zongora/gitár instrumental is akad, egyenlőre nem tervezek műfajt váltani ,de ha kíváncsiskodok ne szarja összemagát :D
Eredmény nem tudom mit várhatnék, minden képpen fontos az hogy a basszus ne legyen tolakodó, de érezzem hogy ott van és kiveszia részét a zenéből legalább olyan 40-45% osan.A esetleges zongora szintetizátor és gitár hangokat is szeretném az árhoz képest a legélesebben hallani, talán a természetes lenne a legjobb kifejezés.Sajnos egyenlőre asztalon lenne, de ez hamarosan eltűnik és tv mellé fogom rakni, kb 1-2 hónap.Van még egy fontos szempontom ami az lenne hogy ne kelljen tökig feltekerni ahhoz hogy a legjobb hangminőséget kapjam, vagyis ha tegyük fel valami lazulos pihengetős nap,a háttérben szólna, kapjam ugyan azt mintha feltekerném 50%+ ra.Ja és újban gondolkodom.
Ami eddig tetszik és gondolom nemlehet rossz + van egy két vélemény az a
MAGNAT Monitor Supreme 102 Hangfal pár+Denon PMA-520AE erősítő
Eddig ezeket néztem más alternatíva nem bukkant fel még, de úgy vélema hangfal talán túl gyenge lenne ebben a szettben.
Köszönöm.

(#75911) NOKA32 válasza NOKA32 (#75910) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A nagy rohanásban most látom nincs bass reflex nyílás :O
Ez okozhat problémát?

[ Szerkesztve ]

(#75912) Pazolini válasza python1 (#75909) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én hallottam ML sztatikusokat, jó láncon, nagyon adja az analógos hangzást! Szereti az ezüstözött rezet a drótok közül. Meg is értem, hogy az lenne/lehetne az első végállomás... ;]

(#75913) python1 válasza Pazolini (#75912) üzenetére


python1
veterán

Így van.
A tulaj csövessel hajtotta az egyik rendszerét,és ajánlotta az ezüstöt hozzá.A másik rendszerében futóműhöz használt csöves dac-ot,végfoknak 2db A osztályos monoblokkot de ott is ezüst kábeleket használt.
Most itthon el van cseszve az egész,tényleg nem szabad elmenni ilyen helyekre hallgatózni.
De hihetetlen érzékkel válogatta össze a rendszerét,vagy szerencsés volt fogalmam sincs,de hibát "nagyítóval "sem találtam volna.
Valóban ML lesz a végállomás,már mást nem merek megkockáztatni.Bát az OB-k hangja hasonló,de itt az ML-nél nincs kompromisszum.

(#75914) krichd1 válasza python1 (#75909) üzenetére


krichd1
addikt

Melyik típus volt?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75915) krichd1 válasza NOKA32 (#75910) üzenetére


krichd1
addikt

"vagyis ha tegyük fel valami lazulos pihengetős nap,a háttérben szólna, kapjam ugyan azt mintha feltekerném 50%+ ra"

Ez eleve fizikai képtelenség. Amúgy 100eFt-ért biztos találnál nem kicsit jobbat használtan.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75916) NOKA32 válasza krichd1 (#75915) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Talán kicsit nyersen fogalmaztam, sőt biztos.Tudom hogy jobbat kapnék, de pl. melyik helyett kellene?

(#75917) python1 válasza krichd1 (#75914) üzenetére


python1
veterán

Mondta pedig a tulaj,de csak annyit jegyeztem meg,hogy 2.generációs válltozat,mert az jobb technikailag.

(#75918) NOKA32 válasza NOKA32 (#75916) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A 202 es az emlitett erosito nem jo paros?

(#75919) krichd1 válasza NOKA32 (#75916) üzenetére


krichd1
addikt

Mindkettő elég alap szintű, az 520AE meg még drága is.

(#75917) python1: A típus lenne a lényeg, nem a hablaty. Arra emlékszel, hogy a sztatikus panel meg volt-e támasztva a két szélen?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75920) bta1 válasza NOKA32 (#75910) üzenetére


bta1
őstag

Lássuk, kb. mit szeretnél:

- legyen "igazi" mélye, a húszból 19 hifiláncra jellemző basszusproblémák nélkül
- a felsőprezensz ne legyen visszafogott, de tolakodó se (tudjál ellazulni*, ha olyan a zene)
- lehessen viszonylag szabadon bánni a hangerővel

Minidobozt választva rögtön az első követelménnyel komoly problémák lesznek. El lehet érni, hogy viszonylag szépen szóljon (bár csak "belépő szint", a Denon erősítő előtti forrás szerepét nem szabad lebecsülni), de ugye a rockzenének nem egészen ez a lényege...

* = Magnat kihúzva

(#75921) python1 válasza krichd1 (#75919) üzenetére


python1
veterán

A komolyabbik rendszerénél amit említettél is erősített,támasztott kvitel volt fa szegélyel a másik az kisebb is volt,ott csak egyszerű fém keret.
Nem jegyeztem meg a típusát,majd ha arra kerül a sor,hogy vszek úgyis elkél a segítsége.Az biztos,hogy kizárólag a rendszerembe illesztve meghallgatás után választom ki a végleges megoldást.

(#75922) bta1 válasza python1 (#75913) üzenetére


bta1
őstag

Ha ennyire elégedett vagy, akkor egyelőre dőlj hátra, és hallgass zenét. Az AVX-es rokontotyik okoskodásait mindenesetre ajámlatos jó messzire elkerülni. A művészethez ui. tutira nem fogsz közelebb kerülni pl. olyasvalaki által, aki szerint 1) az operett komolyzene; 2) a komolyzenét (fogadni mernék, hogy ott véletlenül sem a jajcicára és hasonlókra gondolt) úgymond nem kellene "ajnározni".

(#75923) python1 válasza bta1 (#75922) üzenetére


python1
veterán

Ebben egyetértek veled.
Ami ott megy,hát finoman fogalmazva is mélyrepülés,felesleges is volt beszállni a "keménymag" agymenéseibe.

(#75924) fehér_ember válasza NOKA32 (#75918) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem sok értelme van olyan pici mélyközéppel ellátott hangdobozt venni, hacsak nem a konyhába kell, rádiózni, híreket, időjárást meghallgatni :) .
Tele a használtpiac, olcsón tudsz normálisabbakat venni. Persze fontos őket vásárlás előtt meghallgatni, azért is hogy tetszik-e az a hang illetve hogy működnek-e rendesen.
Egy gazdaságos megoldás pl.: egy nem is régi yamaha erősítő vagy egy régi + grundig box 5500 illetve még ez a fine arts bx 2 is minden bizonnyal jobb annál a Magnatnál.
Persze álló doboz volna az igazi: Canton Ergo 70 DC vagy Canton Ergo 100 DC ez utóbbi pl. elég húzós áron volt annak idején.

Ha nem ragaszkodsz erősítő esetében a távirányítóhoz, illetve meg tudod oldani infrás mobillal vagy Logitech harmony-val, akkor meg van bőven választék.

[ Szerkesztve ]

(#75925) fehér_ember válasza NOKA32 (#75910) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha fönt lenyitod az összefoglalót, akkor ott láthatsz ajánlott összeállításokat; illetve ha szebb külalakút szeretnél a Németből kukázottaknál akkor az avx-en nézelődj a használtak közt.

(#75926) NOKA32 válasza fehér_ember (#75925) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Köszönöm a részletes választ.
Az összefoglalót már olvasgattam, de valahoyg elkerülte a figyelmem ez a szett.
BC Acoustique EX-202.2 erősítő + Cambridge Audio SX-50
Újonnan is bele férnék igaz 110-115 kábellel együtt de ez még beleférne,valahogy érzem ennyiért ennél jobbat nem kapok és maga a hangfal, mérete és stílusa ileltve hogy van dió eléggé vonzónak tűnik.Tekintve hogy nem vagyok a témában otthon biztos sokatkértem, sőt túl is becsültem amit akarok.Ha úgy érzem nem kidobott pénz már elégedett vagyok és a mostani kis panasonic SA-PM15 és SB-PM15 nél fényévekkel jobb, igaz ez egy régi hangfal,de talán az idegesít a legjoban hogy, feltekerve a basszus mellé egy zörgés társul, na meg a membrán is kicsit be van horpadva a magason.
Ami lemaradt az az lenne hogy egy xonar dg ről kapná a jelet.No meg ha már itt tartok megkérdem érdemes a spdif/out ot használni vagy nincs érdemi előnye?
A gond akkor van ha a hangfal nem párban 50k akkor összezuhanok. :D

[ Szerkesztve ]

(#75927) fehér_ember válasza NOKA32 (#75926) üzenetére


fehér_ember
addikt

Használtból tudnál jobb hangminőséget is összehozni, igaz ott figyelni kell hogy hogy át ne csesszék a vásárlót (valóban rendesen működjenek) és általában a külső sem makulátlan. De pl. ha azt nézed hogy az a 4000DM-be kerülő Canton akkoriban vagy 7-8 havi Magyar átlagfizetésbe fájt, akkor könnyen belátható hogy valószínűleg nincs ellenfele a mostani árán az újak közt.

(#75928) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

soha ne álljatok neki hálózati kábeleket szerelni, ez egy rémesen szar meló...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75929) NOKA32 válasza fehér_ember (#75927) üzenetére


NOKA32
aktív tag

De jelenleg nem tudok álló hangfalat elhelyezni, ezért nem is akarok sokat költeni, ha esetleg utána váltok idővel de ha nem akor is nyújtson annyit hogy elmegy egynek a szett.

(#75930) Phülöp válasza MCGaiwer (#75928) üzenetére


Phülöp
addikt

Ma kezdtem, de azért köszi.
8 végpont, 150m kábel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#75931) krichd1 válasza python1 (#75921) üzenetére


krichd1
addikt

Ami nincs megtámasztva, az nem is rendes Martin Logan, hanem csak Margit Lebegő. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75932) bta1 válasza MCGaiwer (#75928) üzenetére


bta1
őstag

Megfelelő szerszámok nélkül tényleg szenvedés lehet;)

(#75933) bta1 válasza NOKA32 (#75929) üzenetére


bta1
őstag

A helyhiány mindenképpen komoly kompromisszum... a "polcsugárzók" sem a szekrény polcán, hanem jó minőségű állványon szólnak jól. Ha rövidebb távú, átmeneti megoldás lesz, akkor az eladhatóságra is figyelned kell.

(#75934) NOKA32 válasza bta1 (#75933) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ha az eladhatóságra figyelek akkor, nekem a garanciális termékek jutnak eszembe.Szerintem gondolkozok a
BC Acoustique EX-202.2 és cambridge cuccon, szerintem nem bánnám meg.

(#75935) tcarina válasza fehér_ember (#75924) üzenetére


tcarina
csendes tag

Szia !
Néztem én is a nagyobbik Cantont,csak azon gondolkozok,hogy az a min.20 -22 év mennyire változtathatta meg a hangszórókat(membránt) benne,.ezzel a hangzást is ,még ha egy nagyon gondos tulajdonosa is volt.De ahogy az árát néztem nem biztos hogy magyar országon lett vásárolva .

(#75936) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy érdekes tapasztalatot szeretnék megosztani.
Számomra az audiofil világ lényege, hogy a hang minél élethűbben szóljon. Egy hifista ezért hajlandó mélyen a zsebére nyúlni.
A héten volt szerencsém egy 60-as, 70-es évek hangulatát sugalló étteremben járni. A hangulathoz hozzátartozott a szokol rádió hangzása. Mély nyista, minden hangot a maga képére torzított, pont Adele ment, teljesen másként szólt, mégis megvolt a maga varázsa. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a rendszert dobom ki, és más is kövesse a példámat, mert otthonra nem szeretnék szokol hangzást. De elgondolkodtam, hogy egy táncklubban, tánciskolában, vajon milyen lenne úgy táncolni, hogy a jazz, vagy a charleston úgy szól, ahogy az 60években szólhatott, mikor egy tucat fiatal összejött rádiózva táncolni. Hogy van, mikor a zene pont azzal varázsol el, hogy nagyon nem természetes.

(#75937) hm74 válasza borg25 (#75936) üzenetére


hm74
aktív tag

Van benne igazság. Már nekem is feltűnt, hogy más érzése van egy zenének ha nem az otthoni, általam összekínlódott "mindent bele" hifi rendszeren szól, hanem pl. egy áruházban háttérzeneként vagy az autóban vezetés közben vagy akár egy pizzériában. Szerintem az összes ilyenkor ránk zúduló inger együttes hatásaként jön meg egy más jellegű érzés, mint az otthoni steril, odafigyelős zenehallgatás közben. És igen, ilyenkor akár jobban tetszhet egy totál gagyi minőségben megszólaló dallam. :K

(#75938) python1 válasza hm74 (#75937) üzenetére


python1
veterán

A lényeg,hogy otthon is tudni kell felszabadultan zenét hallgatni,akkor nincs helyhez kötve a zene.
Én szoktam otthon hangosan énekelni,vagy a párommal táncolni.

(#75939) hm74 válasza python1 (#75938) üzenetére


hm74
aktív tag

:DD
Én fejhallgatózok. Hangfalas hifit kiépíteni hely hiányában nincs értelme. Így a páros táncot nem erőltetem a páromra, hiszen ő nem hallhatja úgy a zenét ahogy én, legfeljebb valami kiszűrődő cincogást. :D
Amúgy igen, másképp hat a zene, ha mellette az ember olvas vagy esetleg játszik valamivel.

(#75940) dgyuri0123 válasza hm74 (#75937) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Saját autómban mindig tetszett a beépített hifi hangja...eddig. Mióta cseréltem az itthoni rendszeremet, már nem nagyon tetszik, de nemcsak a saját autómé... :)

Én sajnos soha nem tudtam elszakadni a zene hangminőségétől, egy "kocsmai" biliárd közben sem. Zavar/t a sistergő magas, a bömbölő vagy épp semmilyen mély, és a rikácsoló énekhang. Irigyellek benneteket. :) Mondjuk pár sör oldja a feszültséget, az igaz.. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75941) python1


python1
veterán

Nos itt a megálló a nappaliban csak zene van,ez lett a megállapodás a párommal.

(#75942) python1


python1
veterán

Így több variációt kipróbálva,ami a legjobb hangot hozta az XTZ mint forrás,Bodor előerősítő és CAV A12 mint végfok. Próbáltam még Cambridge Audio-t illeszteni mint DAC-ot,de ott elveszett kissé a dinamika,és magasabb tartományban kissé kiemelt,és "függöny" került a hangsugárzók elé.
XTZ-CAV párosítás sem volt rossz,de ahogy Bodor előerősítőt bekötöttem a láncba,azonnal előjöttek a részletek,dinamika és a digitális technikára jellemző steril hang is analógosodott,érdekes.

(#75943) celf


celf
őstag

Tudom, hogy nem leszek népszerű a kérdés miatt, de fel kell tegyem:

Szerintetek mi az a legolcsóbb távirányítós (természetesen használt) erősítő, ami hozza azt a fekete, dinamikus hangzást mint amit kb. a NAD 3020-ra, vagy a Denon PMA-320-ra mondanak (utóbbi talán nem annyira dark?)

(#75944) Polllen válasza borg25 (#75936) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én egy mobilt kihangosítva is tudok élvezni, ha csak az adott. Az a lényeg, hogy mi szól és nem az, hogy hogyan. Csak ne legyen hamis vagy torz.

celf

A NAD 3020 "feketének" számít?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75945) dgyuri0123 válasza Polllen (#75944) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Én egy mobilt kihangosítva is tudok élvezni, ha csak az adott."

Én meg inkább ülök a csendben, ha csak ilyen forrás van. Soha életemben nem jutna eszembe, hogy telefonon kihangosítva hallgassak zenét. De így szép az élet, hogy mindenki mást szeret. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75946) celf válasza Polllen (#75944) üzenetére


celf
őstag

en ugy vontam le a kovetkezteteseket abbol a kevesbol, amit olvastam rola, hogy a sotetebb oldalon van, ha lehet ilyen egyszeruen kifejezni ezt hi-fi erositok eseteben.

mindenesetre a mostani Sony F345R-nel biztos dinamikusabb es sotetebb is.

legyszi adjatok valami tippet, h. milyen taviranyitor erositot vegyek max. 30k-s kerettel :)

taviranyito azert fontos, mert chromecast audio volume-t nem mindig lehet mobilrol jol iranyitani, es asszonynak kell a munkajahoz (nyelvtanar), hogy a hanganyagokat tudja kezelni ora kozben.
csak, hogy a mobilrol hanglejatszas temajahoz is kapcsolodjon a dolog :)

bar a holland nyelvlecke nem.lesz soha egy audiofil elmeny

[ Szerkesztve ]

(#75947) Polllen válasza celf (#75946) üzenetére


Polllen
nagyúr

3020-ból nem készült távos?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75948) celf válasza Polllen (#75947) üzenetére


celf
őstag

abszolute nem, ahogy elnezem

(#75949) dgyuri0123 válasza celf (#75948) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

30e nagyon karcsú.

"csak a zene van"

(#75950) earbash


earbash
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni normális erősítő+hangsugárzó összeállításában. Jelenleg van egy gagyi rendszerem, ezt szeretném teljes egészében lecserélni. Elektronikus zenét hallgatok, álló hangfalakat szeretnék, jelenleg is olyanok vannak, de hiányolom a mélytartományt. 16nm a szoba amit meg kellene tölteni. Forrásnak Macbook/Pioneer Ddj-S1 kontollert használok. 150-200e Ft-ot szánnék rá. Nem tudom hogy szokás-e, de idővel szeretnék egy plusz aktív mélyládát is a rendszerhez. Lehet hogy ezért megöltök, de nem lenne baj ha az erősítő tudna bluetooth/wifiről játszani nem baj ha nem lóg vezeték a laptopból néha telefonból. Új illetve használt is érdekel.
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.