Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) dgyuri0123 válasza python1 (#77000) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kéne venni még egy garnitúrát, így meg tudnám hallgatni más kábelekkel is. Forrasztás után nem igazán lehet gyors teszteket megejteni. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77002) blattida válasza dgyuri0123 (#77001) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi értelme van a gyors teszteknek? Azt, hogy hosszabb távon is jobb e/beválik e, gyorsan nem lehet eldönteni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#77003) dgyuri0123 válasza blattida (#77002) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. (?) Arra gondoltam, mire átforrasztom a vezetéket, "elfelejtem" a korábbi "drót" hangját, ráadásul, közvetlenül forrasztás után nem is szól jól. Így nem lehet kábelt tesztelni.
Ezért, négy egyforma dugópárral, sokkal biztosabb lenne a végeredmény.

"csak a zene van"

(#77004) MasterMark válasza dgyuri0123 (#77003) üzenetére


MasterMark
titán

Ha elfelejted a hangját, akkor kérdés, hogy megéri egyáltalán a cserét? :U

Switch Tax

(#77005) dgyuri0123 válasza MasterMark (#77004) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez nem egészen így van. Nem emlékezhetek minden hangra. :)

"csak a zene van"

(#77006) Polllen válasza dgyuri0123 (#77005) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77007) MasterMark válasza dgyuri0123 (#77005) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem emlékszel az előzőre, honnan tudod, hogy a mostani jobb, vagy rosszabb?

Switch Tax

(#77008) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, szeretném az otthoni yamaha a-s500 erősítőmet rákötni a laptopomra, amihez egy fiio e10k DAC-om van. ehhez kellene nekem egy 1-2 méteres jack-rca kábel.
a kérdésem az volna, hogy milyen kábelt érdemes közéjük venni mondjuk max 5k-ig (ha egyáltalán van értelme )? illetve, hogy Budapesten belül hol tudok ilyet beszerezni hamargyorsan?

előre is köszönöm :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#77009) krichd1 válasza sarasota123 (#77008) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Valami Cordial kábelt például, Hicon Ergonomic, vagy nem tudom még mik vannak ennyiért szerelve. Rövidebbet majd keresel, meg nézz szét más gyártók között is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77010) krichd1 válasza MasterMark (#77007) üzenetére


krichd1
addikt

Pont ezért akarja csinálni azt, amit, visszaellenőrzés. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77011) kukulec


kukulec
őstag

az normális dolog, hogy nagyon alacsony hangerőnél két erősítőnél is előbb a jobb hangfal szól, aztán a bal is bekapcsolódik?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77012) bta1 válasza johnywalker (#76997) üzenetére


bta1
őstag

"mert igenis kiegészítík hangzástanilag a megjelenítendő zenét, de mennyire tudjuk ezt közvetlenűl érzékelni.Mármint pl egy Sacd lemeznél"

Kétféle hifista létezik:

1) Vab személyes tapasztalata 20kHz körül induló szupertweeterrel és CD-játszóval, amely 20kHz felett gyakorlatilag nem ad jelet. Jobb rendszereken felesleges az AB vakteszt, bár egyszerűen kivitelezhető, és tanulságos, mert kikötve hiányérzetet tud kelteni.
2) Nincs személyes tapasztalata, csak okoskodik. Sokáig én is a második kategóriába tartoztam.

(#77013) bta1 válasza kukulec (#77011) üzenetére


bta1
őstag

Kellemetlen, ha éppen ott a legnagyobb az együttfutási hiba, de olcsó hangerőpotiknál talán még bele is fér a tűrésbe. Ha van hozzá érvényes jótállás, akkor próbáld meg minőségi kifogással beadni a márkaszervizbe. 3 napon belül kellett volna kicseréltetni...

(#77014) johnywalker válasza bta1 (#77012) üzenetére


johnywalker
őstag

Igaz ami igaz, nincs szuper tweeterem, de ilyen szuper hallásom sincs hozzá.A frontjaim elméleti képessége is 32 kHz-ig terjed.Csodálkozom is hogy, hogy lehet meglenni nélküle... :R

[ Szerkesztve ]

(#77015) dgyuri0123 válasza krichd1 (#77010) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te értetted a miértet. :) Már azt hittem, ennyire nem tudok fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77016) python1 válasza dgyuri0123 (#77015) üzenetére


python1
veterán

Benne marad a másabb hang az ember agyában. :K

(#77017) krichd1 válasza python1 (#77016) üzenetére


krichd1
addikt

Csak a különbségeket hajlamos eltúlozni, a rendes összehasonlító teszt mindig jó dolog, vissza kell ellenőrizni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77018) dgyuri0123 válasza python1 (#77016) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyjából... de csak akkor, ha hosszabb ideje használod már (szerintem). Nálam most egy "ősrégi" AQ Topaz IC kábelt kellene összevetni, mondjuk egy Sommer Stratossal és ehhez jól jönne 8 db Viborg dugó, hiszen, ha esetleg fingot kell reszelni, az azért nem megy emlékezetből. :) És bizony, ha csak leheletnyivel lenne jobb a Stratos, akkor is az maradna a rendszerben. Viszont az is lehet, hogy magasan jobb, ami viszont menne emlékezetből. Ja és persze lehet, rosszabb a Sommer...ezt sem zárhatom ki teljesen. Na most ilyen felindulásból kifolyólag igen előnyös lenne két, azonos dugóval szerelt kábelpár. Én csak így hiszek magamnak is, meg bárkinek is. És akkor még nem beszéltem megszokásról, mert idővel igencsak változhat a véleményem és akkor ott a másik kábel, ugyanolyan szerelékkel... csak be kell dugni. De túl sokat beszéltem erről azt hiszem, így inkább OFF-ba teszem. ;)

krichd1 megelőzőtt, de nem törlöm, ha nem baj...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77019) python1 válasza dgyuri0123 (#77018) üzenetére


python1
veterán

Igazából te tudod,hogy neked mi a meggyőzőbb tesztelési kultúra.
Én a gyári szerelt kábeleimet nem is tesztelem másik dugóval,hagyom az eredetivel,talán ha méterre vennék valamilyen kábelt,de inkább csak hangsugárzó kábelnél szerelgettem eddig.
Mozinál vagyok kicsit sz@rban,most kell 5-7db összekötő oda kell valami megoldást találnom,ami nem csillagászati összegű.

Tényleg,van valami ajánlatotok kábelekre,van damme kábelek esetleg,kizárólag mozira kellene?

(#77020) dgyuri0123 válasza python1 (#77019) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerelt kábel egész más tészta... én méterben venném.

Sommer Stratos, Hicon dugóval szerelve kb. 36e pénz 0,6 m. hosszban. Ha én szerelem Viborg dugóval, megáll 17e-ben. Nekem ez nem mindegy... sajnos. ;) Ráadásul a Viborg kisebb csodát tett az AQ kábelemmel, így mindenképpen rá gondoltam.

Mozira VDC 268-006-000 is simán megteszi, szerintem, ha olcsón szeretnéd megúszni. Nem olyan rossz, mint ami az árából kikövetkeztethető lenne. Sőt...

"csak a zene van"

(#77021) Tamoo válasza python1 (#77019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A van damme silver session-től nem kell jobb kábel szerintem mozihoz. Sőt amíg a Musical Fidelity A5-öt használtam frontokhoz végfoknak, tökéletes volt az olcsó XKE is.

(#77020) dgyuri0123: Nekem is beleültette a bogarat a fülembe krichd1, hogy esetleg másik dugóval kellene megnézni a Stratost, de nem akarok most ezzel foglalkozni illetve ráfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#77022) dgyuri0123 válasza Tamoo (#77021) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mi nem tetszik a hangjában?

"csak a zene van"

(#77023) python1 válasza Tamoo (#77021) üzenetére


python1
veterán

Köszi srácok! :R

Akkor maradok a van damme silvernél.

(#77024) Tamoo válasza dgyuri0123 (#77022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt tudom hogy a rendszer hangjában mi nem tetszik, de külön a kábelt kiemelve nem tudnék rá semmi rosszat mondani. Viszont nem érzem határozottan sokkal jobbnak a Silvertől sem. Nem ezek fogják vissza a rendszert.
Pl. az Oelhbach (xxl air blue 5) hangfalkábellel kapcsolatban már határozottabb vagyok, az egyértelműen jobbnak tűnik a vdc hifi series-től.
De az elmúlt hónapokban nemigazán tudtam ezzel foglalkozni, egyszer ültem neki, akkor is csak félórára.

[ Szerkesztve ]

(#77025) dgyuri0123 válasza Tamoo (#77024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes, amit mondasz.

Én kicsit másképp éltem meg a drótok csereberéjét. Sokáig a Silver Session volt a nyerő (DA300 korszak), aztán RS daccal, a "kis" VDC bizonyult jobbnak. Most pedig az AQ Topaz / Viborg dugó felforgatott mindent. A "Silver" már egy picit "erőszakosnak" tűnik, a 268 506 000 viszont visszafogottabb, "cizelláltabb", így ismét ő lett a befutó. Az AQ Topaz/Viborg egészen más oldalról közelít. Bődületes mélyek, igen árnyalt magas tartomány, hatalmas tér/színpad. A hangkép sötét, füstös, de minden nüanszot kihallani.

(Ezzel csak azt akarom mondani, ahányféle elektronikám volt, annyiféle kábel passzolt hozzá.) És persze, mind "jelentősen" másképpen szólt.

Nos, ehhez képest kellene a Sommernek valami mást nyújtania, ami vagy tetszik, vagy nem, de abból, amit írtál, nem igazán tudok mire gondolni. :D Azért kösz a választ. Ismersz már annyira hogy tudod, nálam egy kábelcsere is tud sokat hozni-vinni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77026) Polllen válasza dgyuri0123 (#77025) üzenetére


Polllen
nagyúr

A "jelentősen" alatt azt érted, hogy pár perc után már nem is tudod mi volt a különbség? ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77027) Tamoo válasza dgyuri0123 (#77025) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyunk egyformák.
Én egy kábelt szinte soha nem éltem meg jelentősebb jobbnak. Olyan volt, hogy valami zavart benne, vagy volt utána "hiányérzet" ha visszaraktam a régit, de olyanra nem emlékszem, hogy egyszer is ledöbbentem volna a változás mértékén.

[ Szerkesztve ]

(#77028) fehér_ember válasza Tamoo (#77021) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én nem igazán hiszek ebben a jó dugó rossz dugó dologban, nehéz elképzelnem hogy amit egy kábel egy jóval nagyobb hosszon (a dugóhoz képest) "rendbetesz/rendbeszed" azt a dugó jelentősen vissza tudná rontani;(abból kiindulva hogy ha az ellenkezője működik, akkor ennek már nem igazán kellene: lásd tápkábel). De pont azért vettem a furut és mérem majd rean-hez hogy igazolódjon vagy netán cáfolódjon amit gondoltam.
Persze a ródium, arany, ezüst kérdés valamennyire még utána is foglalkoztatni fog, habár az eredeti feltevés életbe lépése után már annak sem kéne. De lehet majd még fel kell állítanom egy-két újabb hipotézist :D

[ Szerkesztve ]

(#77029) Dorian válasza Tamoo (#77027) üzenetére


Dorian
félisten

Van aki szeret ilyesmivel játszani, van aki nem.
Én rájöttem, hogy az aktuális hangulatom függvényében sokkal jobban változik, a hangzás megítélése, mint ilyesmitől, úgyh egy problémát kipipáltam.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77030) bta1 válasza johnywalker (#77014) üzenetére


bta1
őstag

Nem denevérfül kell hozzá, azon képes hiányérzetet kelteni. És nagyon nem azt kapod, amit "elméletileg" vársz, hiszen nem magasban domináns a különbség. Mondom, előtte én is csak "okoskodtam" és mosolyogtam a szkeptikus analógosokkal együtt. (Akik először számoltak be róla, azok CD-játszós rendszerben próbálták.)

(#77031) bta1 válasza dgyuri0123 (#77025) üzenetére


bta1
őstag

(Ezzel csak azt akarom mondani, ahányféle elektronikám volt, annyiféle kábel passzolt hozzá.)

A zárójeles mondat a lényeg, és végül már csak emiatt is a "Best Buy" készülékekből összetákolt rendszer lesz a drágább.

[ Szerkesztve ]

(#77032) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem annakidején elég transzparens rendszerem volt, és durván másképp szólt ugyanazon ezüst összekötő kábel másféle, dugóval. Ez azért valahol bosszantott is...

(#77033) bta1 válasza bta1 (#77030) üzenetére


bta1
őstag

Ebből meg kimaradt a lényeg, bocs..:
Nem denevérfül kell hozzá, hanem jó rendszer, azon képes hiányérzetet kelteni.

(#77034) fehér_ember válasza bta1 (#77030) üzenetére


fehér_ember
addikt

A hiányérzettel is csak a mértéke a baj és az hogy viszonylag hosszabb idő is kellhet a tudatos észlelés realizálódásához, ami miatt klasszikus időtartamú vakteszteknél nem tudjuk 100%-ban hasznát venni.
Persze erről a másik tábor véleménye meg csak annyi lenne: hogy ez csak rizsa, rizsa, rizsa ...;
Pedig nincs igazuk :N

[ Szerkesztve ]

(#77035) bta1 válasza MasterMark (#77004) üzenetére


bta1
őstag

"Ha elfelejted a hangját"

Ilyen rendszer kell nekem is... amelynek el lehet felejteni a hangját, és csak hátra kell dőlni fotelben;)

Re: Hallgasd, amit akarsz

(#77036) bta1 válasza fehér_ember (#77034) üzenetére


bta1
őstag

"A hiányérzettel is csak a mértéke a baj"

Itt csak egyféle értelmezhető "mérték" van: a vételár... és ugye én nem belépő szintű rendszerről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#77037) dgyuri0123 válasza Polllen (#77026) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nana, már megint kötözködés szagot érzek... :D

A jelentősen, azt jelenti nálam, hogy "határozott eltérés", nem fingreszelésnyi, ha szabad ezt a "mértékegységet" használnom. Aki nem hall különbséget az egyes kábelek között, az vagy süket, vagy sz@r a rendszere, vagy, harmadik variációként még az is lehet, hogy véletlenül tök egyforma karakterű kábeleket váltogatott össze magának. Úgy nem is lesz hallható különbség, vagy éppcsak' egy kis placebo.

Konkrétan, a 268 006 000 és a 268 900 055 között elég durva különbség van. Aki szerint nem, az ...... másképp gondolkodik. ;] Még Denon DA300-al is egyértelműen hallható volt a különbség.

(#77027) Tamoo: Tudom, nálad a kábel az kábel, ezt tiszteletben is tartom. Nincs ezzel semmi baj, csak bíztam abban, hogy lesz valamilyen véleményed a Sommer kábelről, de lényegében nincs.. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77038) python1


python1
veterán

Ehhez a kábel,dugó stb teszteléshez elsősorban jó forrás és olyan szinergia a rendszerben szükséges,hogy azonnal borul vagy ha lehet úgy fogalmazni a gyenge láncszem azonnal felfedi magát.
Nekem sem volt eddig szembetűnő,sajnos a rendszerem nem tette egyszerűen hallhatóvá a difit,de most,hogy lett egy jól összeválogatott sztereó,jobban kijönnek a változások.
2.-rendszernél még akkora a káosz,hogy semmit nem hallok ki,szó szerint még a tacskós kábel is úgy szerepel mint a minőségi.
Valahol bennmarad a hang. :U

(#77039) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#77037) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mivel az egyik hangfalkábel a másik meg ic :D

Na jó, tudom hogy csak elírás (már másodszor), és valójában 268-006-000-át akartál írni.

(#77040) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#77037) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Konkrétan, a 268 506 000 és a 268 900 055 között elég durva különbség van."
Mivel az egyik hangfalkábel a másik meg ic :D

Na jó, tudom hogy csak elírás (már másodszor), és valójában 268-006-000-át akartál írni a 268 506 000 helyett.
Bocs, de nem hagyhattam ki :B .

U.I.: Nálam még rendes szerkesztési időn belül (5perc) is tudott duplikálódni :((

[ Szerkesztve ]

(#77041) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#77040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Javítottam. Persze, hogy elírás, de szoktam ilyesmiket művelni, bocs érte... :)

(#77038) python1: Valahol itt van a kutya elásva.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77042) Polllen válasza dgyuri0123 (#77037) üzenetére


Polllen
nagyúr

Természetesen csak ugrattalak. :)

Sajnos én is szoktam hallani, amikor változik a rendszerem hangja. De amire nem emlékszem egy perc után az nekem nem lényeges.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77043) dgyuri0123 válasza Polllen (#77042) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, sok minden megmarad, de idővel szépül az emlék. Mint a hadseregből visszamaradó "élmények"... hogy élted meg akkor és most mire hogyan emlékszel vissza. :)

"csak a zene van"

(#77044) Tamoo válasza dgyuri0123 (#77037) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Tudom, nálad a kábel az kábel"
Nem egészen így van, mert én is meg szoktam hallani a különbségeket, főleg ha az valóban jelentős. Maximum annyi, hogy én talán többször kérdőjelezem meg magam, hogy valóban jól hallottam-e, próbálom többször visszaellenőrizni magam. Sokszor van, hogy kihallani vélek új részleteket aztán nem vagyok rest és ugyanazt megtalálom a régi kábellel is. Vagy van, hogy felfedezni vélek valami zavarót/hibát a hangban, de visszaellenőrizve rájövök, hogy az ott van ám a másikkal is. :D
Van olyan napom amikor teljesen fölöslegesen ülök neki tesztelni és van olyan amikor egész jól összejön. De én ezt igazából egyik esetben sem élvezem, ezért is nem fogok elkezdeni még dugókkal is "játszani".

(#77029) Dorian: Hasonlóan vagyok ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#77045) krichd1 válasza fehér_ember (#77028) üzenetére


krichd1
addikt

Ez sem hit kérdése. :)

(#77031) bta1: Ez így van. Nekem két hifi rendszerem van, teljesen más kábelezést használok náluk. Közel téri monitoroknál meg megint egy harmadik fajta IC-t.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77046) python1 válasza Tamoo (#77044) üzenetére


python1
veterán

Valahogy én is így vagyok ezzel,nem vagyok ám egy nagy tesztelő,annyi,hogy általában megveszem pl a jobb minőségű dugót vagy kábelt és használom,esetleg a meglévőkkel összehasonlítom,hogy melyik illik az adott rendszerbe jobban.
Szerencsére van egy olyan "képességem",hogy vissza tudom hallás alapján idézni a régi hangzásokat.Még ez megmaradt abból az időkből mikor még zenéltem,ott is szükség volt rá,hogy hallás után tudj eljátszani valamit.
Én a tesztelést is másként élem meg,nem éppen a nüánszokra figyelek oda,inkább arra,hogy mennyire ragad,fog meg a zenemű,mennyire gyors és dinamikus.Ha ezek megvannak,akkor nem is foglalkozok többé a tesztelgetésével.

krichd1 : Így így,minden magára adó hifistának legalább 2-rendszere van,hogy miért azt nem tudom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77047) krichd1 válasza python1 (#77046) üzenetére


krichd1
addikt

Két külön lakásban vannak. :D
Milyen élettér az, amiben nincs hifi? ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77048) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Használt subwoofer vásárláson töröm a fejem. Néha hallgatok elektronikus zenét, ahhoz nagyon tud hiányozni, meg néha filmhez is használnám. Elsősorban komoly-, akusztikus- és kamarazenét hallgatok, így a hifiláncomat nem alakítanám át, tényleg csak kiegészíteném egy subbal, amit csak néha kapcsolnék be.
Tudnátok ajánlani pár típust, amire érdemes vadászni a használpiacon 50-60ezer Ft körül? 25nm-es nappaliba, erősítőn van sub kimenet.

Ahogy böngészgettem egy Canton Sub 600-at és egy HKTS 210/230-t találtam 60k-ért, ezek jónak számítanak ebben az árban? Esetleg más?

Köszi előre is!
Laci

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#77049) python1 válasza Alabástrom (#77048) üzenetére


python1
veterán

Canton a kettő közül.
A HKTS-t azonnal felejtsd is el,zárt rendszerű típus a te "hangszered" főleg a műfajt illetően. A rendszeredbe kell,hogy passzoljon,hozza azt a gyorsaságot,dinamikát mint a frontok különben visszahúzza a minőségét az egész láncnak.

(#77050) krichd1 válasza Alabástrom (#77048) üzenetére


krichd1
addikt

60eFt körül ki lehet fogni például használt REL Q200E példányt. Azon is gondolkozz, hogy oldod meg a hangváltást.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.