Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) MCGaiwer válasza blattida (#75348) üzenetére


MCGaiwer
addikt

+#Dorian

Igen, de akkor meg a bal lesz hangosabb.

és nem. a jobb hangszórót hallom hangosabbnak, és a balhoz közelebb van egy fal, míg a jobbnál semmi.

kb így néz ki:

||==========================||
|| X X
||
||
|| :)
||
||

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75352) fehér_ember válasza MCGaiwer (#75351) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha egész véletlenül házimozierősítővel zenélnél, akkor lépj be a hangsurárzók menüjébe és nézd meg hogy egyenlő erősítés van-e adva mindkét oldalra illetve egyformák-e a távolságok. Ilyen elrendezésnél pont a jobb oldalira kellett volna nagyobb hangerőt állítania beméréskor (vagy azon hangsugárzót érzékelnie távolabbinak), de ha most hallod az eltérést akkor nem értem hm alatt miért nem vetted észre. Nekem mindig csak fejhallgatózáskor tűnt fel az ilyen asszimetrikus dolog, mert ha a hm vas bemérte az úgy asszimetrikusan volt a jó (akkor halottam az ülőpozícióban egyformának). Amúgy azóta már szimmetrikus az elrendezésem, így fejhallgató csatlakoztatáskor se kell mindig egyformára állítgatnom a két oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#75353) fehér_ember válasza MCGaiwer (#75347) üzenetére


fehér_ember
addikt

De ha a "Sztereó rendszerem" nem csak nyelvbotlás/félrevezetés :P volt és a a HM erősítődön kívül van rendes sztereód is; akkor vedd úgy hogy nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#75354) MCGaiwer válasza fehér_ember (#75352) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Onky TX-NR656 az erősítő, és eredetileg én is arra tippeltem, de teljesen gyári beállítással ment, tehát minden hangszóró ugyan arra az értékre volt állítva, ezért furcsállom a dolgot. Persze beállítással tudom orvosolni a problémát, mert nem olyan nagy a különbség, éppen csak észrevehető, de gondoltam hátha a hangszórókkal van vmi gond, vagy pedig teljesen normális, hogy beállítás nélkül ilyen.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75355) fehér_ember válasza MCGaiwer (#75354) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát ha a dB. értékek és a jobb és bal oldal távolsága is azonos a menüben, akkor nincs tippem.
A fal a közelebbit erősítené nem pedig a távolabbit, és ezt kompenzálta volna ki a mikrofonos bemérés után az erősítő.
Amúgy miért nem méretted még be a rendszert a bemérőmikrofonjával? Házimozira biztos jobb térhatást kapnál és valószínűleg a hangminőség is javulna.

(#75356) MCGaiwer
Ha a menüben a jelenlegi hangszórókészlet van konfigurálva, akkor nyugodtan ráengedheted a bemérést, szerintem nyersz vele.
Ha mégsem tetszik, kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#75356) MCGaiwer válasza fehér_ember (#75355) üzenetére


MCGaiwer
addikt

még nem érkezett meg a többi hangszóró, ezért még feleslegesnek tartottam a bemérést.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75357) Dorian válasza MCGaiwer (#75356) üzenetére


Dorian
félisten

Tart vagy 10 percig, ennyi időt spóroltál eddig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75358) fehér_ember válasza fehér_ember (#75355) üzenetére


fehér_ember
addikt

"A fal a közelebbit erősítené ..."
Mondjuk azért biztos nem ennyire egyszerű minden esetben, mert a visszaverődések meg kioltásokat okozhatnak ... stb. Szóval csak azt akarom mondani hogy Dorian-nak igaza volt amikor a nem egyforma hangerő miatt egyből az elhelyezésre tippelt. A megcseréléssel nem ment át a hiba; tehát valószínűleg a hangdobozokkal nincs baj. De ahhoz hogy előrébb legyél hibakaresésben, legalább átmenetileg szimmetrikus elhelyezésben is meg kell hallgatnod; ha izgat ez az egyik oldal hangosabb dolog.

[ Szerkesztve ]

(#75359) MCGaiwer válasza Dorian (#75357) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de itt nem az a kérdés, hogy jól be van-e állítva, hanem hogy gyári beállításon, tehát azonos értékeken miért hangosabb az a hangszóró, amelyik még a faltól is távolabb van.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75360) Dorian válasza fehér_ember (#75358) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, simán okozhatnak kioltásokat is akár, ha olyan a geometria, pozíció.
Ha nagyon izgat, akkor helyezd őket ideiglenesen szimmetrikusan el a szobában és kiderül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75361) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hellóka!

Nos így néz ki jelenleg. Amúgy ez az aranyozott lap nekem elég masszív darabnak tűnik, jobb lehet mégis a kábellel ?
A hangfal és erősítő közti kábelből amúgy díjaznám ha banándugós lenne amit majd veszek, nagyon nem ajánlott? És mondjuk maradjunk józan határon belül árba. Előre szerelten gondolkoznék, bár nem vagyok profi de azért tudok forrasztani. Érdemesebb lenne nekem rárakni? vagy hagyni a banándugót a picsába ?

Merev Vezeték darab, hogy megszoruljon:

Bár gondolkozok, hogy sima sodrott vezetékre (ami jelenleg a hangszórókábel (sima MKH 2,5) vészmegoldásként.) cserélem

Köszönöm,
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75362) fehér_ember válasza Kiskokó (#75361) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az ott a piros jelölésű alatt pozdorjacsavar, vagy valami vezetékdarab? (mert oldalnézetből meg inkább az utóbbinak látszik. Odaszorul tőle rendesen a lemez a vezetőfelülethez?

(#75359) MCGaiwer
Tudom újabb felesleges kör: De a forrás oldalt megnézted már hogy minden ok-e? Gondolok itt pc esetében hangerőcsúszkára, jack-RCA kábelnél a két rca felcserélésére ... és hogy pl. minden zenénél hangosabb-e az egyik oldal ...stb.

[ Szerkesztve ]

(#75363) MasterMark válasza Dorian (#75360) üzenetére


MasterMark
titán

Azt írta ha megcseréli a dobozokat akkor a másik lesz hangosabb.

Itt valami a dobozokkal lesz ebben az esetben. Már ha jól értem.

Switch Tax

(#75364) MCGaiwer válasza MasterMark (#75363) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ezt úgy kell érteni, hogy ugyan az a doboz a hangosabb, csak nyilván az átkerül a másik oldalra :)

Én is attól félek, hogy a dobozokkal, jobb esetben a kábellel van vmi gond. Bár beállítással simán orvosolható, mert nem olyan nagy a különbség, meg az is lehet, hogy az egyik kicsit több bejáratást igényel, de remélem semmi komolyabb probléma nem keletkezhet ebből.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75365) MasterMark válasza MCGaiwer (#75364) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor jól értettem. :R

Kábelt hamar ki tudod próbálni. Cseréld meg. Mindenesetre az erősítő után lehet a gond így csak.

Kiskokó: Biztos, hogy lefelé kell annak szorulnia, és nem felfele a csavarható részhez?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#75366) Kiskokó válasza fehér_ember (#75362) üzenetére


Kiskokó
veterán

"Merev Vezeték darab, hogy megszoruljon"
Így oda szorul rendesen, a lapot se bírom kilökni mert megszorul de nem tudom mennyire lehet jó az átvitel.

Mastemark :
Nem értem mire gondolsz pontosan.
A többi mind jó csak ez az egy nem, van amúgy olyan amelyik 2 része külön is forog az anyának.

Majd lehet megnézem sodrott kábellel nagyobb felületen szorulna, csak remélem meghúzni is megtudom.

Köszönöm,
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75367) MasterMark válasza Kiskokó (#75366) üzenetére


MasterMark
titán

Arra, hogy a lemez alá rakod a vackot. Így a lemezt az anyához nyomja.
De csak kérdezem, nem tudom hogy van.

Miért nem lehet teljesen becsavarni amúgy?

Switch Tax

(#75368) python1 válasza Kiskokó (#75366) üzenetére


python1
veterán

(#75369) Sz.Péter válasza python1 (#75368) üzenetére


Sz.Péter
tag

High end villa,bronzból.Mindezt egyetlen mondatban.De mért nem vasból?. :)

(#75370) Kiskokó válasza MasterMark (#75367) üzenetére


Kiskokó
veterán

Akkor alulról nem lesz olyan a kontakt, szerintem nem számottevő. Alul nem fekszik fel rendesen akkor.

Ez a villa nem rossz, előre szerelve is van ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75371) MCGaiwer válasza Kiskokó (#75370) üzenetére


MCGaiwer
addikt

előre szerelve mire? kábelt is akarsz venni hozzá, vagy vinni a sajátod, amire felrakják? Amúgy a saját dugókat szerelik, így ezt is, 350ft/db.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75372) Kiskokó válasza MCGaiwer (#75371) üzenetére


Kiskokó
veterán

Venni akarok majd kábelt is. Kácsánál régebben néztem kábelt, nem tudom mit kéne onnan választani, megnézem majd újra.
Oelabch vagy mit néztem ki énis amugy. kéne még RCA meg USB is...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75373) python1 válasza Sz.Péter (#75369) üzenetére


python1
veterán

Csak egy finomabb megoldás a vezeték helyett,lehet tőlem színaranyból is. ;]

Kiskokó:egyszerű ezek szerelése,kb 5perc alatt megvan a 4db villa felcsavarozása.

[ Szerkesztve ]

(#75374) Sz.Péter válasza python1 (#75373) üzenetére


Sz.Péter
tag

Biztos.De nem neked szólt a kritika.Nyilván jót akarsz,de a réz ennyire Még nem drága.

(#75375) bta1 válasza Kiskokó (#75361) üzenetére


bta1
őstag

Az aljazatokat összekötő rövid pántok (ahogy Darvas fogalmazott egykor) "teljes értékű kábelként" viselkednek. Miután eltérő kábelek kombinálásáról nincs elég tapasztalatod, kerülni kellene az előítéleteket - de az olyan gyengébb hangminőségű vezetékeket is, mint az MKH. Ha nem akarsz kettős kábelezéssel foglalkozni , a legjobb megoldás kihagyni = közös csatlakozóra vezetni a magas ill. mély/közép szekció belső vezetékpárjait.

(#75376) bta1 válasza Kiskokó (#75372) üzenetére


bta1
őstag

"Kácsánál régebben néztem kábelt, nem tudom mit kéne onnan választani"

Szerintem onnan semmit.

(#75377) Tamoo válasza Kiskokó (#75361) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is közösíteném a helyedben. Csavarozd ki azt a panelt, jó eséllyel még forrasztani sem kell mert a MA sarus megoldásokat használ.

(#75378) blattida válasza Sz.Péter (#75369) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert az csak 1500 ft/db lenne és mid end...

Tamoo
Lehet, hogy a HOLNAP már nem sarus lesz... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75379) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Szerinten 4-8db "hájend villa" árából már lehet venni egy vadiúj csatlakozót a doboz hátuljára és akkor villa meg dugó sem kell + újra elérhető a "gyári állapot" .... minek is egy "jó" kábelre tenni plusz egy (nagyrészt) felesleges (és esetenként t túlárazott) csatlakozást .... a "dizájnt" úgysem látod a hangon meg nem szokott javítani .... ;)

Hmm ....

(#75380) blattida válasza Nemir Ombe (#75379) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, a terminálok cseréje a leginkább költséghatékony megoldás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75381) Ragadozó válasza bta1 (#75376) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Annyira nem rosszak a Kácsás kábelek. :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#75382) bta1 válasza Ragadozó (#75381) üzenetére


bta1
őstag

Inkább azt mondanám, hogy a drágák nem elég jók, olcsó pénzért pedig van ott van a "Van Damme" vagy a Belden 9497. Esetleg a már évek óta nem gyártott, véletlenül egész jóra sikeredett Ixos 603 (brit használtpiac). De igazából a legfontosabb, hogy a kábelezést is "rendszerként" kezeljük, mert előfordul, hogy egy önmagában jó interkonnekt és egy úgymond másféle elveket követő jó hangszórókábel nem fér össze egymással (nem a megismert karakterük alapján elvárt hangzást kapjuk, hanem valami sokkal rosszabbat).

(#75383) Sz.Péter válasza blattida (#75378) üzenetére


Sz.Péter
tag

A beszéded nemes és egyszerű,mellőzve a mellébeszélést,jó lovag.Mid endet a népnek. :R :B

(#75384) blattida válasza Sz.Péter (#75383) üzenetére


blattida
nagyúr

Én beérem low end vörösrézzel, 150 ft darabja. A többi csak úri hívság, Fennség. :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#75385) python1 válasza blattida (#75384) üzenetére


python1
veterán

Van egy jó komám akinek a szavai vissza csengenek ilyenkor,"azért egy szintet tartson már az ember". :K

Mennyire igaza volt.......

(#75386) eddy123


eddy123
csendes tag

Kinek van félsávos revox magnója, amin be van kalibrálva fejek, bias, eq stb. 19/9,5? Szeretnék csináltatni egy beállító szalagot. Elküldöm a file-okat és fel kellene venni "egész sávosan" monóban a fenti magnóra.

(#75387) attka válasza MCGaiwer (#75351) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok,

Majd nem ugyanezzel a problémával küzdök, ugyanilyen elrendezés mellett, de nálam a falhoz közeli az erősebb hangú hangfal, gondolom ez sajnos normális.
Most álló hangfalaim vannak. Tud ezen a problémán segíteni az álló helyett inkább egy monitor típus?

Üdv.

(#75388) Sz.Péter válasza python1 (#75385) üzenetére


Sz.Péter
tag

Erről,és erről mi a véleményed?Csak hogy mi a jó szint?. ;)

(#75389) dgyuri0123 válasza Sz.Péter (#75388) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A kácsásnak legalább aranyozottak a csatlakozói.

"csak a zene van"

(#75390) Sz.Péter válasza dgyuri0123 (#75389) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az kb annyit ront,mint használ.Egy normál lakásban a sima réz,nagyon nehezen oxidálódik,ráadásul nagyon könnyen tisztítható. Elég 1-2 évente,egyszer.Az arany vezetőképessége meg alig jobb mint az alué,Az az 1-2 mikron amit felraknak az ilyen terminálokra az cc 20-on 30 forintos tétel.A réznél csak annyi,hogy pzs-vel kell hozzányúlni,vagy pl cérnakesztyűvel,az 100ft.

(#75391) bta1 válasza Sz.Péter (#75388) üzenetére


bta1
őstag

"Belépő szintre" ilyen Schurtert érdemes venni. Aki a nemesfémbevonat hiánya miatt rövidebb távon is korróziótól tart (ilyen környezetben én inkább az egészség miatt aggódnék), pattintsa ki az érintkezőket, vegye ki belőlük a csavarokat, és forrassza be a vezetékeket.

A 4782.0x00 ugyanez, csak sima D alakú, nincs bevágás az egyenes oldal közepén. A pont utáni második számjegy 1 vagy 0 lehet, a nulla a vastag törésgátlós (ø7-10mm)

Ha Fapacinak egy darabig jó volt, szerintem neked is megfelel...:)

(#75392) bta1 válasza Sz.Péter (#75390) üzenetére


bta1
őstag

Ezek a gagyi Ni+Au bevonatok inkább rontanak a hangminőségen, és akkor még finoman fogalmaztam...

(#75393) python1 válasza bta1 (#75391) üzenetére


python1
veterán

Pont ilyenből is készítettem már kábelt,és igen,jobb mint a kácsás.Jobb szerelni,és jobban passzol az apa részhez.

Sz.Péter : Egyébként ezeknél jobbakat szoktam használni,de nkább gyáriak fordultak meg nálam,amik azért sokkal-skkal jobb minőségűek. Nálam skat nyom a latban a mnőségi megjelenés,és strapabíróság is.

[ Szerkesztve ]

(#75394) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha valaki esetleg Arcam-ot keresne jó áron: Alpha AV50 (mielőtt még elcsábulok :) de ha véletlenül bejönne mit csinálnék a jelenlegi erősítőimmel :Y ?)
Valószínűleg nem véletlen hasonlít belsőleg kicsit az Alpha 9-re, gondolom sztereóra is érheti az árát.
5.1 analóg kimenetes dvd lejátszóval vagy pc hangkariról meg akár még sokpontegyes zenére vagy mozira is használhatjuk (mivel 5 csatornát tud erősíteni).

Persze azt azért érdemes figyelembe venni hogy a táv hiánya miatt esetleg nem tudunk mindet beállítani (pl. delay-t a surround-okra ...) de talán még így se rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

(#75395) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75394) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem meg, ne csábulj sehova.. Alpha 9-et nem fogja überelni. :)

"csak a zene van"

(#75396) Ribi


Ribi
nagyúr

(#75397) bta1 válasza Ribi (#75396) üzenetére


bta1
őstag

"Folyik a tesztelés"

Súllyal leterhelt, ~1m magasra emelt doboz vs. másfél méter magasra emelt?:P

(#75398) Ribi válasza bta1 (#75397) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sőt nem is ugyan olyan kábellel, sőt nem is ugyan olyan erősítővel.
Na erre mit mondasz?
Ez van amikor azzal dolgozik az ember ami van.
Nyilván teszteltem őket külön az állványon is ;)
Az alsón pedig nem sokat lehet leterhelni, mivel hozzá van csavarozva a nem kicsit nehéz állványhoz.
Felső az Infinity Beta20, alsó pedig DIY hangdoboz ami jött összehasonlításra.
Eddig úgy elvoltam Inifnityvel, de jobbhoz hasonlítva jön rá igazán az ember, hogy mi is vele a bibi.
Kissé (eléggé) V hangja van, mélyeknek eléggé búgó hangja (emiatt mondjuk testesebbnek hangzik), illetve nem is megy olyan mélyre a hangja. Kicsit csörömpölősek a magasak, illetve hétvégén még szülők is azt mondták, hogy nem szeparálódnak el olyan jól a hangszerek mint a másiknál. Úgyhogy ... töprengés elindult. :O

(#75399) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha valaki jóféle szubot szeretne a mélyhiányos dobozai mellé, annak ez jó vétel lehet: REL
Egy pillanatra én is elgondolkodtam hogy megveszem második szubnak, de olyan ritkán van használatban a hm rendszerem (és lehet a kettő elhelyezésével is gondban lennék), hogy inkább meghagyom másoknak az örömöt ;)

[ Szerkesztve ]

(#75400) bta1 válasza fehér_ember (#75399) üzenetére


bta1
őstag

Ennyiért alkalmi vétel, ha tényleg hibátlan állapotú. Persze a REL-t sem gyerekjáték jól elhelyezni, az alkalmas kábelt megtalálni stb., egyszóval, rendszerbe illeszteni. Essenek nekem a mókusok, de figyelmeztetésként még 1x elmondom: a PC, mint műsorforrás jellegzetes basszus-problémái nálam akkor váltak kritikussá, amikor SBL-re (~35Hz) váltottam az AP2-ről (~55-60Hz). És ne higgyétek, hogy ezt egy "lineáris" táp vagy komolyabb DAC megoldja...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.