Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#71000) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, nem tőled vártam, hiszen nem tudom pontosan, mit hallgatsz otthon. Csak általában jönne jól egy kis tapasztalat Vincentileg.

Privátban a többi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71002) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Egy 2.0 rendszert hova/mire lenne érdemes elhelyezni ebben a szobában, ha:
[kép]

b) ágyról hallgatnám
a) asztaltól hallgatnám
c) mindkét helyen lehetőleg azonos legyen a hang

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#71003) Z10N válasza fehér_ember (#70998) üzenetére


Z10N
veterán

Ebay-rol lesz, meg sajnos rajon a 15GBP-s posta. Grunding-bol 850 Box-t tudok szinten apro penzert. Lehet az lesz neki kezdesnek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#71004) Tomacko válasza cappa72 (#70935) üzenetére


Tomacko
senior tag

Üdv.

Prosectura első demónak, leborulok :R milyen jó is, hogy egy helyen élünk :) V.O.V. felvételed nincs véletlenül ? Vagy Happy Ebihalál ? :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#71005) Dorian válasza Tomacko (#71004) üzenetére


Dorian
félisten

Bevallom, múltkor betettem Prosecturát, amire annak idején nagyon menő volt de pont olyan kellemetlenül éreztem magam, mint amikor ugyanezért Scootert tettem be "nosztalgiából"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71006) cappa72 válasza Tomacko (#71004) üzenetére


cappa72
nagyúr

Írok privátot, a szétoffolás helyett.
;)

@(#71005) Dorian
múltkor betettem Prosecturát, amire annak idején nagyon menő volt de pont olyan kellemetlenül éreztem magam, mint amikor ugyanezért Scootert tettem be "nosztalgiából"
:DDD
Azért a negyd évszázad az nem kevés idő. Van akinek benő a feje lágya, van aki marad 15 éves (belül).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#71007) Ribi válasza Dorian (#71005) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pedig a Scooter az még most is inkább zene, mint sok szemét manapság. :K
Persze én is inkább csak akkor hallgatom haverokkal amikor már megfelelően lealjasodtunk :)

[ Szerkesztve ]

(#71008) Dorian válasza Ribi (#71007) üzenetére


Dorian
félisten

Manapság is járogatok elektronikus zenei partikra, nemrég összedobtam egy válogatást a 90-es évek közepi akkori menő diszkózenéiből (nem csak Sco.) és egy 2 órás út elején betettem az autóba, h "most majd nosztalgiázunk" Nem bírtuk sokáig, még a nosztalgiafaktorral együtt sem, az a primitív zenei alap ami ezek alatt megy szörnyű. Semmilyen műfaj nem fejlődött akkorát ez időszak alatt, mint az elektromos diszkózene (persze most is van rossz).

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71009) krichd1 válasza dgyuri0123 (#70999) üzenetére


krichd1
addikt

Miért nem viszed el az erősítőt a saját rendszeredbe, hogy kipróbálhasd? Mindig az a legjobb eldönteni egy erősítőről, hogy kell-e, vagy nem. Letét ellenében normálisabb eladók megengedik.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71010) dgyuri0123 válasza krichd1 (#71009) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz az ötletet, de szerintem ez nem fog menni. Ha mellényúlok, majd én árulom tovább.

"csak a zene van"

(#71011) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Nem tudom melyik topikban lenne a leginkább helye, leírnám ide a problémámat.

Adott egy igencsak korosodó Orister 1015 erősítő és ahhoz egy Orion HS 280 hangfalpár.

Pár napja sípoló hangot adnak ki a hangfalak ha be vannak kapcsolva, attól függetlenül, hogy kap-e az erősítő bemenő jelet vagy sem (kábel ki/be húz). Mi lehet a probléma forrása? Javítható-e egyáltalán, vagy csak teljesen eljárt felette az idő?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#71012) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#70999) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem fuggoben van egy meghallgatas a szomszed faluban. Quadral M40-ekkel. De sok az en dolgom is es a delikvensnek sem egyszeru a beosztasa :). Ha sikerul par naponbelul eljutnom jelentkezek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71013) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#71012) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És netán ilyen Vincent erősítő hajtja? :)

"csak a zene van"

(#71014) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#71013) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igy van. Valami hibrid cso abemeneten fet a vegen.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71015) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#71014) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én szerdán megyek érte.

"csak a zene van"

(#71016) maci1234 válasza krichd1 (#70889) üzenetére


maci1234
tag

A Sanskrit saját tápját konkrétan milyen típusúra kellene cserélni?

A zenéhez hangszer is kell!

(#71017) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!Tudnátok jó összekötö kábelt ajánlani?
A helyzet a következő jó pár éve vettem egy neotech ezüstözött kábelt amit beleraktam a rendszerbe kb 9ezer volt és azon hallgattam a zenét (ez drágább jobban is szól alapon) de visszaraktam nemrég az auchanes no name kábelem kb 2-3 ezer volt és sokkal jobb a neotechnél.A Neotech felfelé húz ennek ellenére vékonyak a magasai a mélye meg kevés az olcsó kábelnek meg kisebb a részletezése de valahogy mégis jobban összeáll az egész .Szóval vmi normális kábelt keresek olcsó árkategóriából. Max 10-15 ezer. Rendszerem Wharfedale 9.5 Denon pma 260 ha bekrepál 520-as lesz helyette. A vicc az egészben hogy youtubeos videón simán hallatszik könnyűzenén. :)

(#71018) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#71015) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sanszos hogy le fogom késni a hasznos beszámolót sajna...
Tegnap/ma épp megtanultam (miközben magam csináltam) a burkoló szakmát és padlólapoztam... a térdeim hátam cserébe oda van egy pár napig igy nem megyek látogatóba csak hétvège fele.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71019) Gabor970 válasza nonsen5e (#71011) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem értelmes javítás drágább, mint amennyit megér. Hacsak nincs valami különös családi/érzelmi kötődés, inkább lecserélném az erősítőt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71020) krichd1 válasza maci1234 (#71016) üzenetére


krichd1
addikt

Legalább egy Abascora, vagy csinálsz egyet magadnak egy lineáris tápot, ha értesz hozzá, de túl sokat nem érdemes rákölteni szerintem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71021) bodo753


bodo753
tag

Néhány hete írtam hogy az abasco tápomat cserélték,de azt azért sem akartam használni mert sokszor lekapcsolt vele a denon da300-am.Másodszorra már nem akartam visszaküldeni,ezért szétszedtem,és középen a hűtőborda lötyögött,de nagyon.mire szétszedtem csavarjaira már le is esett.
vissza lett forrasztva.ez volt 2 hete,azóta hibátlan.
Csak azért írtam hátha másnak is volt ilyen baja.

(#71022) fehér_ember válasza fehér_ember (#70848) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nagyon gyorsan megérkezett a Kínából rendelt DC csatlakozó, de végül mégis inkább vettem a lineáris táphoz egy gabika1969 által ajánlottat kemény 200Ft-ért egy elektronikai üzletben és vastagabb "dróttal" csatlakoztam.
Sajnos végül mégsem lett jó a tápegység mert egy idő eltelte után elkezd erősen zúgni a trafója és utána már nem hagyja abba; próbáltam merevíteni a dobozon de hiába, akkor sem lett halkabb. Így inkább nem használom, mert idegesít.
Azt hittem hogy használt eszközök transzformátorainál ritka ez a hiba, de sajnos már nem először futok bele ilyesmibe. Nem tudom érdemes-e ezzel tovább vacakolni (áttekercseltetni, lakkba meríteni ...) vagy inkább nézzek az ebay-en egy "újat" :F

[ Szerkesztve ]

(#71023) Zsolt!! válasza Zsolt!! (#71017) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Téves bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#71024) krichd1 válasza Zsolt!! (#71023) üzenetére


krichd1
addikt

Miért téves? Éppen neki akartam kezdeni írni néhány típust. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71025) Zsolt!! válasza krichd1 (#71024) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem az első hozzászolásom volt téves hanem a második, Az autós topikba akart menni a hozzászólás :) Várom a tippeket de megyek munkába majd válaszolok ha tudok :)

[ Szerkesztve ]

(#71026) vackor6


vackor6
újonc

Sziasztok!
Megvettem a VDC hangfal és IC kábeleket és nagyon tetszik a hangjuk. Hálózati kábelnek (230V) használja őket valaki? Van ezzel valamilyen tapasztalat esetleg konkrét ajánlható típus?
Köszi

(#71027) Ereshkigal válasza vackor6 (#71026) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A H07RNF szériát szokták tőlük ajánlani. Van belőlük vagy 20 fajta, különböző keresztmetszettel, érszámmal.

(#71028) PrinceHerceg válasza vackor6 (#71026) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem vágna agyon?

(#71029) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Egy Infinity Reference 30-as hangfal szettem van, amit jelenleg egy Yamaha AX-550 erősítőről hajtok. Mivel megadta magát az egyik oldal, így most a gyári Toshiba végfokok helyett OnSemi típusok keretében (MJL széria) kap egy kis tuningot. Egyébként egy épített DAC-ról megy a jel, a hangfalak pedig Mogami kábellel csatlakoznak az erősítőhöz.

A hangfal a rendszer alapköve, nagyon szeretem a hangját, viszont furdal a kíváncsiság, hogy vajon szerintetek az erősítő hol áll hozzá képest, érdemes lenne-e esetleg másik, régebbi típussal próbálkozni?

Ha cserélném is a jelenlegit, akkor is csak minimális ráfizetéssel, szóval olyan 35-40k lenne a plafon. Inkább a melegebb, teltebb hangzást kedvelem (a hangfal is ezért kedvenc).

(#71030) #03969024


#03969024
törölt tag

Szeptember 23-25. Annafürdő!!! :DD

(#71031) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

A képen látható (caution felirat alatti) csatlakozók mi fán teremnek?

Nem nagyon vagyok otthon a témában, van hozzá átalakító 2pin DIN csatlakozóról? Vagy csak fogjam meg a kábelt és rögzítsem bele valahogy? :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#71032) krichd1 válasza Zsolt!! (#71017) üzenetére


krichd1
addikt

Például amit érdemes kipróbálnod, Van Damme Cable 268-006-000, 268-900-055, Belden 8412, 8402, Sommer Albedo, Corona, Stratos. RCA csatlakozókat Amphenol, Neutrik, Hicon, Switchcraft, Audiocrast kínálatából, vagy ami már bevált.

(#71031) Gertrius: Beszoríthatod a kábeleket "csupaszon" is, vagy használhatsz villás csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71033) Sz.Péter válasza nonsen5e (#71031) üzenetére


Sz.Péter
tag

Hansugárzó csati :).Kiteker kabel bedug visszateker,ugyanez a speakernél.

[ Szerkesztve ]

(#71034) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Egy 10 éves LG XC102 mikrohifit cserélnék le egy Denon D-M40 DAB+ mikrohifire. Főleg otthoni használatra, szobában, főleg rádióhallgatásra kell (rádió optikai digi-n jön, ami elvileg ugye digitális), USB és CD is kell (igaz ritkán). Az LG-t nem saját hangfalával használtam, mert elég fosch hangja volt, hanem egy kb. 20-25 éves Panasonic SA-CH 32 hangfalával, amivel viszonylag jó volt.

Vélemény?
Esetleg más úgy 150 ezerrel bezárólag? Használt nem jöhet szóba.

Köszi:sinick

(#71035) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Segítséget kérek :)

Egy plázás bemutatóteremben kellene megoldani a mikroportos BT kihangosítást valami nem túl drága
mikrotoronnyal...
Van esetleg valami tippetek melyik lenne a megfelelő ?

Laca

(#71036) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Köszönöm a válaszokat, akkor csak beledugok egy kábelt és kész. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#71037) Nemir Ombe válasza nonsen5e (#71036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem igazán .... a csatlakozókat (piros - fekete) kitekered, de nem teljesen, mögötte lesz hely, hogy bedugd a kábelt (merőlegesen a csatlakozóra, mindegyikhez csak egyet-egyet) és visszatekered, amíg meg nem szorul..... ;)

Hmm ....

(#71038) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Zene lejátszásához keresek lejátszót.
A zenéim merevlemezen vannak.

Filmet jelenleg Med600-ról és AVR-ről nézek, de a zenehallgatás nem megoldott.

Alternatíva lehet egy hálózati lejátszó merevlemezről?

Köszönöm előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#71039) Phülöp válasza sony309 (#71038) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha szeretsz szüttyögni (csak az elején kell és nem is sokat), akkor erősen jó megoldás lehet egy rPi (akár dac+ kiegészítéssel), amin runeadudio vagy egyéb "hifista" rendszer fut.

ilyesmi

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71040) sony309 válasza Phülöp (#71039) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, de nem szívesen szüttyögnék, helyette inkább csak a csatlakozókat dugnám a helyükre!

S3x, hifi & rock and roll

(#71041) krichd1 válasza sony309 (#71038) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. A legolcsóbb egy kis egyszerű PC, de igénytől függően van sok gyári zenelejátszó is, ami közül választhatsz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71042) cappa72 válasza sony309 (#71038) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem adott volt a laptop, dac, erősítő, amit megfejeltem egy NAS-sal, s most arról tudok zenét hallgatni (meg mindenki, aki eléri a NAS-t). Így a rendszer nem változott, csak nem kell cserélgetni a hdd-t, nem kell másolgatni, prndrájvon áttenni ide-oda. A laptop a nas-ról kapja a hangfájlokat.
Csak ötletként.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#71043) sony309 válasza krichd1 (#71041) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a válaszokat Neked és cappa-nak is!

Kiemelnél egyet-kettőt a lejátszók közül?
Csak hogy miket keressek!

Aztán jövök még érdeklődni!

S3x, hifi & rock and roll

(#71044) krichd1 válasza sony309 (#71043) üzenetére


krichd1
addikt

Például Linn, Lumin hálózati lejátszókat, ezek általában jók szoktak lenni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71045) krichd1 válasza sinick (#71034) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Hallgasd meg a többi gyártó mikrohifijét is, ha ilyen új, mindent tudó kütyüt keresel. Figyeld az akciókat is, például az általad említett Denon M40 van most Boston A25-el is szettben.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71046) Zsolt!! válasza krichd1 (#71032) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi! Nem igazán hallottam még róluk tesztet szerencsére találtam. Honnan lehet ezeket legkönnyebben beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#71047) krichd1 válasza Zsolt!! (#71046) üzenetére


krichd1
addikt

Mindegyikhez lehet találni webshopot, boltot, azt meg nem tudhatom, hogy neked honnan könnyebb beszerezni. ;)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71048) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Tudtok esetleg arról valami infót, hogy 4db BOSE Free Space® 51 hangszóró meghajtására mi javasolt? 40/27/25/18m-es távolságokban vannak a hangszórók a leendő erősítőtől.
Elvileg a hangszórók 50W-osak, a leírásban ez áll:
• Compatible with amplifiers or receivers rated 4 to 8 ohms
• 50W IEC continuous power-handling compatible with receivers and amplifiers rated
10-100W
2*3mm2-es kültéri hifi kábelekkel van bekötve, minőségi darabok...
Előre is köszi :) mert infót nem találtam róla sehol eddig :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#71049) dz1 válasza dgyuri0123 (#71015) üzenetére


dz1
tag

Mizu gyuri Vincentileg? Szebben szól mint a NAD? Előrelépés hangminőségben...?

(#71050) dgyuri0123 válasza dz1 (#71049) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ühüm... :K

De, nem akkora a különbség, mint vártam volna, ha a "papírformát" is figyelembe vesszük.
Viszont megfogott, nem ereszt, így a másiknak mennie kell...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.