Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Sziasztok,

Android telefonról lehet youtube tartalmat küldeni streamerre airplayen keresztül? Elvileg chromecastot is tud, de android yt appba hiába mentem a jobb felső sarok négyzet ikonra,csak a tv-m látja. itt azt reklámozzák tud yt musicot streamelni. de hogy? [link]

ezt is irják: Integrated Airplay – easy streaming from Apple and Android devices

Eszerint androidról is mennie kell valahogy, csak nem értem mi módon.

Van ötletetek?

(#113002) bala6120 válasza denesdr (#113000) üzenetére


bala6120
senior tag

Amelyik fogadja a streamet. Tidalt, Apple Musicot használok. Tidalon 48/24 a max, ha jól tudom, Apple Musicon van 192/x( em tudom hány bittel) anyag is.
Nem tudom, hogy működik az, hogy pl. Tidalon az anyag elérhető MQA, valamint 44/16 verzióban. Ilyenkor megtalálható a 2 verzió? Így viszont ugye biztosan nincs konvertálás.

(#113003) Dißnäëß válasza Bane03 (#112989) üzenetére


Dißnäëß
veterán

SSD. Ha számít 1-2 màsodperc betöltési sebesség SSD javára, de lejátszó függô. Pl. ha memóriába dekódoltan le kell tenni, vagy kódolva de onnan játszani, akkor a lejátszónak (pl. JRiver) elôbb fel kell nyalnia az anyagot, a teljes fájlt a HDD/SSD-rôl. Nyilván utóbbi gyorsabb a HDD-hez képest.

Tárolni NAS-on a raidz1, raidz2 vagy mirror típusú ZFS szoftveres raid a legkomolyabb védelem bithiba és egyéb szarok ellen. ECC RAM-al párosítva.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#113004) denesdr válasza bala6120 (#113002) üzenetére


denesdr
addikt

Akkor viszont nem értem miért van a 96/24 korlát, hiszen net sávszélességet nem spórólunk vele, mert ha pl egy 192/24-nek kellene eljutni a hálózati lejátszóig, az teljes egészében el is fog és úgyis csak a hálózati lejátszóban fog lekonvertálódni.

(#113005) Bali27


Bali27
addikt

(#113006) VoidXs válasza denesdr (#113004) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lehet az oka egyszerű teljesítménykorlát is, mégiscsak egy olyan eszközről beszélünk, ami 1 wattot se tud felvenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#113007) Dißnäëß válasza denesdr (#113004) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Historikus sztem + 24/96 mire nem elég, így is lehetnek vele. Passz :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#113008) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hangszórók kicsit furán néznek ki, de: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#113009) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Erősítő vásárlás előtt állok, vannak bizonyos elképzelések.
A kiszemeltek:
Marantz 6006 (esetleg 6007)
Cambridge Minx XI
Cambrige CXA60

(Volt még gondolatok között Onkyo is, de ott nem toroid trafóval van szerelve és olyat szeretnék.

Zene, filmnézés a cél. A zene épp mikor mire van szükség, nem csak egy fajta zenei stílusra korlátozódik.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#113010) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113009) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!

A toroid hiánya miért kizáró ok? Tudom, hogy ad egyfajta minőségérzetet, meg sokkal "hifibb". :D

Ami még nagyon fontos, hogy ha a többi komponens adott, azok mifélék? Milyen, mekkora szobában?

Nem szotkam hibázni.

(#113011) ANDROID??? válasza fererencz89 (#113010) üzenetére


ANDROID???
addikt

QAcoustic hangfalak, a helyiség 4*5, a kábelek egyenlőre rendben VD. Szeretnék egy normális hangzást (teret).
Használtan tudok ezekhez már csak hozzájutni.

(#113012) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113011) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Papírforma szerint a cxa60 a jobb, de a puding próbája az evés. Könnyen lehet csalódás egy "jobb" erősítő, vagy akár egy olcsóbb is megfelelő lehet. Apropó, mitől szeretnél jobbat?
A teret (az igazán jó teret) talán nem is egy erősítő fogja elhozni...

Nem szotkam hibázni.

(#113013) ANDROID??? válasza fererencz89 (#113012) üzenetére


ANDROID???
addikt

Marantz Melody 510. :U

Minx-et hallottam, már az is tetszik, de ha a 6006 vagy a CXA60 jobb, akkor inkább azt "pudingoznám " :)

[ Szerkesztve ]

(#113014) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113013) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A Minx-et valahol hallottad, vagy a saját rendszeredben? :)

Nem szotkam hibázni.

(#113015) ANDROID??? válasza fererencz89 (#113014) üzenetére


ANDROID???
addikt

?

(#113016) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113015) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A saját szobádban, az említett eszközökkel hallottad, vagy valahol máshol, teljesen más körülmények mellett?

Nem szotkam hibázni.

(#113017) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#113015) üzenetére


ANDROID???
addikt

Hallottam, miért?

[ Szerkesztve ]

(#113018) funkmester


funkmester
aktív tag

:) :) :)

(#113019) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113017) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én, ha nem otthon hallanám, nem lenne támpontom, nem vonnék le konkrét következtetést. Bár én még nem vagyok elég edzett fülű. :D

Na ne érts félre, semmi rosszat nem akartam mondani, csak arra próbállak biztatni, hogy otthon próbálj ki pár dolgot. Ha nem laksz messze, tudok vinni próbára erősítőt is. :R

Nem szotkam hibázni.

(#113020) avl válasza ANDROID??? (#113017) üzenetére


avl
aktív tag

mert ha nem otthon, akkor miért szólt neked úgy, ahogy szólt; Te meg tudod mondani ? szerintem nem megmondható

- más a szoba, a szobaakusztika hatasa igen komoly
- más hangfal
- mas erösitö
- ...

honnan lehetne tudni, melyik mekkora hatasu ?
ezert érdemes a sajat helyen (es csak 1 dolgot változtatgatva)

(#113021) ozzy711 válasza fererencz89 (#113008) üzenetére


ozzy711
őstag

A magas valszeg újra lett peremezve, mérés nélkül nem venném meg.

(#113022) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Igaz. :B :U

Na de melyik irány a legjavasoltabb, cxa60?

(#113023) dgyuri0123 válasza avl (#113020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Minx egy egybecucc. Csak a mögé akasztott doboz szólhat másképp és persze a szobaakusztika. De... ha bármit jónak hallok/vélek valahol, az nekem jó. Ha otthon ugyanaz nem szól jól, az az én bajom, de.... attól az még jó. És ha nálam rossz a szobaakusztika, onnan kezdve nálam semmi nem fog igazán jól szólni.. akkor ne is akarjak zenét hallgatni, vagy arra törekedni, hogy amit megveszek, az amúgy jól szóljon? :)

"csak a zene van"

(#113024) fererencz89 válasza dgyuri0123 (#113023) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ebben TFH egyet értek veled, "ami jó, az jó". De azt hogyan tudjuk megmondani, hogy melyik a jobb és mennyivel, ha nem azonosak a körülmények?

Nem szotkam hibázni.

(#113025) tomisanzero


tomisanzero
tag

Üdv.

Kb. 25m2 nappaliba keresnék 150.000-ig főleg elektronikus zenére lehetőség szerint álló dobozokat. Van egy denon 2113 avr-em amit megtartanek, illetve a távoli jövőben lenne belőle 5.1-es hm elrendezés, de egyelőre csak stereoban menne zenére, sub nélkül. Jelenleg egy ~30 éves grundig 3 utas polc sugárzóm van, azzal is elégedett lennék, de kevés a mély. Mit javasoltok? Tudom, hallgassak meg párat és döntsek, de elég gyatra a használt piac, meg gondolom ennyiért amúgy is régi darabok vannak, amiket ujkent már üzletben nem tudok hallgatni. Jó lenne konkrét típus megjelöléssel a javaslat, a nagy márkákat ismerem, de azon belül tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#113026) dgyuri0123 válasza fererencz89 (#113024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az egy egészen más történet. Csak saját rendszerben működik igazán, vagy esetleg egy "szalonban". Ha viszont rossz az akusztika, akkor nehezebb az apró kölönbségeket meghallani, de nem lehetetlen. A kockázat marad, mert egyetlen komponens cseréje is boríthat mindent szerintem.

"csak a zene van"

(#113027) dgyuri0123 válasza tomisanzero (#113025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezzel az erősítővel nem is lesz basszusod. Esetleg egy mélynyomóval kiegészítheted és a Grundig is maradhat.

"csak a zene van"

(#113028) tranceplanet válasza tomisanzero (#113025) üzenetére


tranceplanet
addikt

#113027 dgyuri0123

+1

Vegyél egy subot és letudtad a mélynyomó beruházást.
Lenne mélyed egy jó sztereó elektronikával, de mivel mozi vasad van, ezért aktív szubládával lesznek értékelhető basszusaid.

[link]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#113029) tomisanzero válasza tranceplanet (#113028) üzenetére


tomisanzero
tag

+dgyuri0123 Köszi nektek. Volt nekem is eszembe, hogy már most veszek aktív subot front csere helyett. Viszont ahhoz meg egyelőre nagyon nincs helyem, mert egy sarokba van beszoritva minden és a teljes rendelkezésre álló hosszt kitolti a tv állvány. No de ez legyen már az én gondom, akkor lehet elindulok ládát keresni :)

(#113030) Dißnäëß válasza avl (#113020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K :K :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#113031) ANDROID??? válasza avl (#113020) üzenetére


ANDROID???
addikt

Értem amit mondasz, csak ugye a használt cuccok lévén érdemes azt az eladónál kipróbálni, és ha elmegyek valahová sok - sok km-re (idő/üzemanyag stb) azt próbálom úgy tenni, hogy annak legyen értelme is.
Nyilván nem azt várom, hogy megmondjátok konkrétan azt vedd, mert csak az a jó. :D

Bíztam abban, hogy lesz valakinek esetleg a három típusból esetleg kettővel valami tapasztalata, mivel ezeket már újban nem hiszem, hogy be lehet szerezni, vagy nagyon elvétve ezért érdekelt volna a vélemény. Pl. CXA60 van hirdetve és 6006 (6007) is, de azért egyik sem 20.000 -ért. Azért az luxus, hogy beruházzak egyszerre 2-re is, aztán mehet a küzdelem az eladással. :D
Úgy fogok tenni, ha látok egyet ami szimpatikus helyen van beruházok rá és megláom mi lesz az eredmény. :K

[ Szerkesztve ]

(#113032) tranceplanet válasza tomisanzero (#113029) üzenetére


tranceplanet
addikt

Most már csak azt nem értem, ha a sub nem fér el, akkor a két nagy álló front hová fog férni? :F Sztereónál és 5.1 elrendezés esetén is figyelni kell a pozíciókra, a válaszodból nekem az jön le, hogy ez nehezen lesz kivitelezhető.
[link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#113033) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113031) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szerintem, akinek egyik van, az azt dicséri, akinek a masik, az meg azt. Avl sem azért írta, mert nincs értelme meghallgatni, hanem hogy nem az alapján fogod megállapítani, hogy jobb lesz-e, mint a mostani. Az otthon fog kiderülni. :)

Én meg azt próbáltam sugallni, hogy szvsz nem az erősítőnél van a kutya elásva. Persze tévedhetek ebben... ezért ajánlottam fel a teszt erősítőt, hogy kiderüljön

Használt készüléken jó esetben nem lehet bukni, szóval tapasztalatszerzésnek mindenképpen jó.

Nem szotkam hibázni.

(#113034) ANDROID??? válasza fererencz89 (#113033) üzenetére


ANDROID???
addikt

Rendben köszönöm, olvasgatok, keresek.. :R

(#113035) tomisanzero válasza tranceplanet (#113032) üzenetére


tomisanzero
tag

Igen, egy korrekt elrendezés jelenleg nem kivitelezhető subbal. Front cserével sem lett volna ideális a kialakitas, de ugye az a régi állványos polc sugárzóim helyére került volna.

(#113036) tranceplanet válasza tomisanzero (#113035) üzenetére


tranceplanet
addikt

Igen, az a legjobb, ha felvázolod az elrendezés jelenleg milyen és úgy már többen tudnak segíteni. Sokszor elég rendezkedni is az is javítja a hangzást. Ahogy előzőleg írta dgyuri0123 az AVR erősítőd sub nélkül melyhiányos lesz.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#113037) avl válasza ANDROID??? (#113031) üzenetére


avl
aktív tag

nem is egyszerü a hasznaltan (azaz realisabb áron) vasarlas, epp emiatt

gondolom mindannyian egyensulyozunk, ilyesmik:

- olcson venni "idegenböl", hogy ha el "kell" adni, ne kerüljön sokba a "kiserlet"
- elvinni sajat relevans cuccost (pl. erösitöhöz hangfalat vagy hangfalhoz erösitöt, mert ezek összeillese lenyeges)
- eladoval egyezkedni, hogy letet elleneben el lehessen hozni
- csak megbizhato eladotol, olyan cuccot, amiröl a neten - nem a mostani eladotol - több/sok/elegendö pozitiv véleménye van (esetleg az eladotol: de joval korabbrol)
- ...

de azert en is vettem korabban jo sok cuccot "lutrira", de inkabb kivartam, mig jo aron tudom (..mindig van egy ujabb kinalat, nem kell 1 vagy elsö kinalatra rabukni -> persze ha nem feszült, hanem játék, ez is a hobby része, akkor hajrá)

(#113038) ANDROID??? válasza avl (#113037) üzenetére


ANDROID???
addikt

Fejest az elsőre semmiképp. :N
Minél többet olvasok, annál jobban cxa60 a tesztek véleménywk alapján a legesélyesebb a 3 közül. Persze jó lenne BT is, de anélkül is van élet, főleg ha azt is számításba vesszük, hogy ott bizony azért akad veszteség könnyen.

(#113039) Dorian


Dorian
félisten

Mit érdemel az a kutya, aki lehúgyozza a Zu Audio Libtec hangfalkábelemet? :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#113040) ANDROID??? válasza Dorian (#113039) üzenetére


ANDROID???
addikt

Házon kívült! :DD

(#113041) dgyuri0123 válasza ANDROID??? (#113022) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor legyen valami konkrét is... :) Magam részéről inkább vannék Marantzot, ha nincs szükséged USB bemenetre. A Minx egy egydobozos kis játékszer. Nem rossz, de messze van a jótól. CXA60 szerintem "fiatalosabb", de nem eléggé "érett" hang. Marantz nyugodtabb, simulékonyabb és kevésbé exhibicionista. Áráért jó kis vas....ha csak kettejük között kéne választanom. Hátha segítettem.... vagy nem. :)

"csak a zene van"

(#113042) VoidXs válasza Dorian (#113039) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon okos kutya, arra akar utalni, hogy költhetnéd hasznos dologra a pénzed :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#113043) migabi24 válasza Dorian (#113039) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mit keres bent a házba?

(#113044) Dorian válasza migabi24 (#113043) üzenetére


Dorian
félisten

A kutya falkaállat, így nyilván a család közt a helye.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#113045) ANDROID??? válasza dgyuri0123 (#113041) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nocsak egy konkrét válasz. :D
Okés, köszönöm! :R

(#113046) fererencz89 válasza ANDROID??? (#113045) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

"Szeretnék egy normális hangzást (teret)."

Azt hittem, ez a cél, nem hogy a 3 erősítő közül válasszunk ki Neked egyet. :)

Azt ugyanis nem kérdezted meg, pedig többször utaltam rá, hogy ezt hogyan lehet elérni, ha nem egy másik erősítővel... :R

Nem szotkam hibázni.

(#113047) fererencz89 válasza fererencz89 (#113046) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

*Ha már mindenen túl vagy, kivéve az erősítő cseréjén, akkor nem szoltam. :))

Nem szotkam hibázni.

(#113048) Dißnäëß válasza Dorian (#113039) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jutifalit, amiért megmutatta a gazdinak az igazságot :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#113049) Dißnäëß válasza Dorian (#113044) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az ok h falkaállat, de szerintem arra gondolt, hogy miért nem a család megy ki hozzá ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#113050) ANDROID??? válasza fererencz89 (#113047) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kábelek rendben (egyenlőre), hangfal sem utolsó (qacoustics), ehhez már csak jöhet egy normális erősítő. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.