Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) Kiskokó válasza Kiskokó (#75448) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nyalihó!

Esetleg valakinek valami tapasztalat/ ötlet/ tipp ?
RCA kábelt keresek 1,5-2 Fm-est maximum 8-10ezer ft körül.

Erre a konkrét darabra / márkára vélemény?

Köszönöm
Szabolcs

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75552) Dorian válasza Kiskokó (#75551) üzenetére


Dorian
félisten

A fent említett (szidott ;] ) VDC kábel ennél a linkeltnél pl. sokkal jobb, olcsóbban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75556) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Ha már kábel téma: érdemes gyárilag nem árnyékolt kábel árnyékolásával szórakozni?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75557) bta1 válasza MCGaiwer (#75556) üzenetére


bta1
őstag

Nem igazán, de ettől függetlenül érdekelne, h mit és miért akarsz árnyékolni?

(#75558) MCGaiwer válasza bta1 (#75557) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Hangszóró kábelt. A miért meg az, hogy úgyis harisnyázni fogom, ez pedig filéres tétel, így a kettőt megcsinálnám egyben. Persze ha nincs értelme nem szenvedek vele

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#75560) Kiskokó válasza Dorian (#75552) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszönöm.
Tudnál linkelni egy oldalt, mert nem nagyon találok ilyen VanDam kábeleket főleg nem szerelve.
Anno volt szó itt a Klotz- kábelekről vagy akkor már inkább a VanDam (vagy nem tudom hogy írják)

Fehér Ember : 1m-es is elég lehet keress meg privátban kérlek pontosabb infókkal!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75561) bta1 válasza MCGaiwer (#75558) üzenetére


bta1
őstag

10 az 1-hez, hogy az árnyékolt verzió hangja lesz a rosszabb, és talán nem is kevéssel.

(#75563) bta1 válasza Kiskokó (#75560) üzenetére


bta1
őstag

GEM Kft
info@vandamme.hu
gem@gemkft.hu

Az utóbbin a típusszám alapján kérdezz rá (a hifisták számára kitalált fantázianevet nem ismeri mindenki).

(#75564) Sz.Péter válasza Kiskokó (#75551) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ha jól emlékszem villamossági boltban dolgozol?Árultok Prysmian kábeleket?

(#75566) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Én meg gyorsan ezekből rendeltem. Habár nem igazán szeretek az ilyen bejáratós meg kielemzős dolgokkal foglalkozni.
u.i.: (remélem a 98% réz csak elírás az egyiknél) :)

[ Szerkesztve ]

(#75569) Kiskokó válasza bta1 (#75563) üzenetére


Kiskokó
veterán

köszi :)

Sz.peter : igen, van pyrsmian kábelünk.

fehér ember : ugyan ezeket a kábeleket néztem pont én is.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75571) Sz.Péter válasza Kiskokó (#75569) üzenetére


Sz.Péter
tag

Van tömör 0,5 vagy 1-es kábeletek?Gondolom méretre is vágtok nem csak teljes tekercs?

(#75573) Kiskokó válasza Sz.Péter (#75571) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló.
Van tömör MCU-nk mindkét méretben, méterre is adunk. De ezek NKT és nem Prysmian márkájú.
Miben számít hogy Prysmian legyen?
Ezeket úgy kapjuk, ahogy hozzák. Nem márka szerint. Hanem MCU vagy MTK vagy MBCU és ugye mérete meg ha kábel hogy hány eres. Aztán olyan márka lesz amilyet küldenek.
Ezek ugye alap esetben villanyszerelési kábelek.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#75574) krichd1


krichd1
addikt

Sz.Péter és Kiskokó, üzletelést privátban intézzétek.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75575) Sz.Péter válasza Kiskokó (#75573) üzenetére


Sz.Péter
tag

Mert filléres tétel,és jó kábel.Kb fél éve próbálkoztam vele kíváncsiságból,és tetszett.Aztán a dac topikban dgyuri vett Bodoréktól egy külső tápot amiben megsasoltam ,hogy Ők is használják.Aztán rákerestem a neten hőkezelt tiszta réz kábel,és nem piti gyártó.Nem vesztesz semmit ha kipróbálod.

(#75576) Sz.Péter válasza krichd1 (#75574) üzenetére


Sz.Péter
tag

Szia. Nincs üzlet,csak ajánlás volt,van.

(#75577) JLaca


JLaca
csendes tag

Üdv,
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Számítógépes forrásról (teac ud-503 dac - már van) szeretnék nem csak fülessel zenét hallgatni.
Tervem egy Rotel RA-10-es erősítő és egy Dynaudio Emit M10, beszerzése (kb. 98e+160e)
Otthoni zenehallgatásra, vegyes stílusban, kis szobába (~15m2) lenne. Csak állványos megoldás jön szóba, álló hangfalra nincs hely.
Ha a mély nem lenne elég akkor később esetleg egy SUB beszerzése.
Eredetileg egy aktív stúdió monitor volt a tervem (pl. yamaha hs8), de úgy tűnik jobb megoldás egy elemes rendszer.

Elég ez az erősítő ehhez a hangfalhoz?
Van esetleg nagyjából hasonló árszinten jobban ajánlott erősítő + hangfal szett? (esetleg használt is szóba jöhet)
Külső aktív SUB esetén az hogyan kell bekötni a rendszerbe (ha y kábellel kötöm be akkor a SUB egyszerűen "leválasztja" ami neki kell)? Csak a bővíthetőség miatt kérdezem ha néha filmnézésre is használnám.
Kábelek terén valami alap verzióban gondolkodom egyenlőre (eddig csak oelbach és inakustic alapokat használtam), konkrét típusról fogalmam sincs.
Nem nagyon értek a témához, olvasgatom egy ideje a fórumot (főleg a dac és fejes kapcsán), de most túl nagy a köd.
Remélem jó helyen kérdezek, minden választ előre is köszönök.

(#75578) fehér_ember válasza Dorian (#75546) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Attól függ mihez képest."
Ez valóban így van :K
Ugyanis ha már kezembe került az a Klotz úgy döntöttem beteszem hadd szóljon. Eddig bírtam, persze nincs bejáratva de akkor sem bírom tovább :O ; inkább kinyomtam a notebook-ot és betettem egy cd-t a denonba már az is megváltás (igaz ott is olyan vandamme az összekötő, a 3m-esből rövidített) :) .

[ Szerkesztve ]

(#75580) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75548) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hidd el, nincs semmi gond azzal a VDC kábellel. Nekem ma is szolgál egy a Pro Ject lemezjátszóm fenekében és semmilyen fedettséget nem veszek észre. Testes, nyitott, sima hangú kábel, főleg ha az árát is figyelembe vesszük. ;) De ezt megelőzően járt jó pár készülékem seggében és igazából csak a DA300 dac-nál vettem észre, hogy picit fedett. Később kiderült, nem a kábel fedett..

Egy rohadt drága rendszerben, gondolom, megérne egy meghallgatást, hogy "elég-e" ez a kábel, de hol az a rohadt drága rendszer? :D Szerintem.

"csak a zene van"

(#75581) bta1 válasza dgyuri0123 (#75580) üzenetére


bta1
őstag

Tessék ezek itt fedettek, legalábbis részben :D

(#75582) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75580) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem kell ahhoz olyan drága rendszer csak egy jobb kábelbe kell botlanod és utána már érezni vagy jobb esetben kihallani is fogod.

Ellenben nagyon gondolkozok egy dac vételen is, még ha meg is haladja a keretemet. Mert mióta bajnokpityu elültette bennem a bogarat :Y azóta állandóan ott motoszkál :)

[ Szerkesztve ]

(#75583) Sz.Péter válasza dgyuri0123 (#75580) üzenetére


Sz.Péter
tag

Vannak ilyen rendszerek csak nem feltétlenül a hájendben.Volt szerencsém Mannheimben a BASF-nél dolgozni ahol előre szóltak hogy,akkora mágneses tér lesz a helységben,hogy órát,mobilt vegyek le,persze pacemaker kizárt.Ilyen helyeken 100x600-as mérető alu tömbök viszik,az áramot vagy rézből 40-50mm-es raklap méretű anyagok.Ott tudják milyen kábeleket használnak,és mérni is tudnak. :R

(#75584) Tamoo válasza fehér_ember (#75582) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vasárnap itt volt gordonfreemN fórumtárs és ezzel a vdc-vel kötöttem be a Hiraga erősítőjét.... az Ethosz dobozokat hallgattuk. :) Minden volt csak fedett nem. A drágább Sommer Stratos után sem tűnt annak, pedig az Obelisk nekem azzal volt bedrótozva.

(#75585) fehér_ember válasza Tamoo (#75584) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tényleg, jó hogy szóbahoztad, mondj valamit az Ethosz-ról, gondolom mostanra már van valami véleményed róluk az MA-val összevetve.

[ Szerkesztve ]

(#75586) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75582) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha már "pityut" említetted, tudtommal neki sincs baja ezzel a kábellel. De komolyan ez nem az első kábelem, inkább a huszadik és szerintem ezen az árszinten (vagy 10x többért) nem nagyon találnék nála jobb kábelt. Ja, de, egy másik VDC-t. :D Az is lehet, hogy eddig nem volt szerencsém...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75587) Tamoo válasza fehér_ember (#75585) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nyers volt a doboz, még most kezd bejáratódni, nem lenne korrekt ha most írnék róla. Majd az elkövetkezendő napokban, hétben akarom újra összevetni párszor a GS10-el, utána írok. Egyelőre nem vagyok benne biztos, hogy az Obeliskemmel nyerő páros. Elég informatív a magas tartománya (is), könnyű eltolni fárasztó irányba. Persze ki mennyire érzékeny erre. Bármelyiktől is válok meg, nagyon fogom sajnálni.

(#75588) johnywalker válasza Dorian (#75552) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem olyan rossz kábel az...!Én hasonlót használok sub-hoz y-verzióban, és teljesen tökéletes az árkategóriájához képest...!Tiszta és felhangmentes átvitelt tud biztosítani belépő és középkategóriás rendszerekhez.Persze vannak jobbak is, jobb áron... :D

[ Szerkesztve ]

(#75589) Pazolini válasza fehér_ember (#75582) üzenetére


Pazolini
senior tag

Milyen láncon jött ki nálad ez a fedettsége a VDC-nek?

(#75590) Dorian válasza johnywalker (#75588) üzenetére


Dorian
félisten

Végül is belépő rendszerekhez jó, bár a régi belépő subom esetében is határozott (bár nem nagy) különbség volt ez és a Kácsás KCO közt.
(teljes spektrumú) IC vonatkozásában meg egyértelmű a helyzet, ha van más (pl. az a VDC) ami sokkal jobb és ráadásul 2/3 áron.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75591) johnywalker válasza Dorian (#75590) üzenetére


johnywalker
őstag

Mondjuk, ez igaz! Amikor én hozzájutottam, akkor a hivatkozott listaár feléért vettem!

(#75592) fehér_ember válasza Pazolini (#75589) üzenetére


fehér_ember
addikt

Adatlapomon láthatod, hogy nem nagy szám dolgaim vannak, talán ennek is köszönhető hogy sosem vagyok mindennel 100%-ig elégedett és próbálom a hibák lehetséges okait keresni. Ha a fejes rendszer ami teljesen független a "hifi"-től nem igazolta volna, akkor én sem lennék ennyire biztos benne.
De lehet hogy nem kellett volna megemlítenem.

(#75593) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75592) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolom, Impact Twin a fejes erősítőd is..

"csak a zene van"

(#75594) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75593) üzenetére


fehér_ember
addikt

Á dehogy és nem is a xonar u7.
Asztali pc-->Asus Xonar U7-->Lehmann Black Cube Linear klón-->Beyerdynamic DT 880 PRO

(#75595) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75594) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Értem.
Az Asus Xonar U7 itt a szűk keresztmetszet. Kéne neked egy jó kis dac. Hiába a kiváló fejes erősítő, ha nem kapja meg, ami jár neki. Szerintem...

"csak a zene van"

(#75596) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#75595) üzenetére


fehér_ember
addikt

A Xonar U7 szerintem árán túlmutatóan jó és ráadást nagyon megy a DT880-hoz, úgyhogy azt eszem ágában sincs cserélni.
Az Impact Twinnel vagyok egyre inkább hadilábon, néha tetszik néha meg nem, a DT880-hoz amúgy egyáltalán nem passzol, lehet a hifi-hez sem.
Fura hogy az idő múlásával a xonar inkább jobban bejön, a twin meg épp ellenkezőleg.
Persze ha lenne egy jobb dacom az akár elméletileg még a xonart is leválthatná.
Amúgy nappal úgyis a hifi szól, annak kellene jónak lennie. A fejes rendszer meg nekem így teljesen rendben van, így is le szokott tőle esni esténként az állam amikor pl. Katie Meluát hallgatok, nem mintha most délután a cd-ről a hangfalakon ne szólt volna jól.

[ Szerkesztve ]

(#75597) krichd1 válasza dgyuri0123 (#75595) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem inkább a Dt880 Pro az. Van egy nagyon erős saját karaktere, elég sok hibával, így kábel tesztelés céljára is elég alkalmatlan. Egy tiszta, őszinte láncról borzasztóan szól, saját fülem szerint, muszáj erősebb színezéssel játszani hozzá, ha hallgathatóvá akarja valaki tenni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#75598) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#75596) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én hiszek neked. Egyszer úgyis cserélni fogsz... majd akkor visszatérünk erre a beszélgetésre. :D

(#75597) krichd1 : Ennyire nem ismerem a Beyereket. Elhiszem, ha ezt mondod.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#75599) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Az egyik fórumtárs kérdezte hogy az említett 268-006-000-ás kábelre hogy szokás ráforrasztani a csatlakozókat.
Ha nem gond, itt válaszolok, mert ha újra felmerülne akkor egyszerűbb lesz hivatkozni.

Az említett kábel két eres és árnyékolt.
Hifis körökben figyelni szokás a kábel irányára is :)
A hangszórókábelt is pl. úgy szokás használni hogy ami rajta van felirat annak az olvashatóságát figyelik (normál módon, balról-jobbra) és így az erősítőtől a hangsugárzók irányába mutató felirattal használják.
Így szokás ez a készülék összekötő kábeleknél is, tehát a dac vagy hangkártya irányából van az olvashatóság az erősítő felé. Így akárhányszor is szedik szét és rakják össze a rendszert a kábelek mindig ugyanúgy kerülhetnek vissza.

Tehát veszel majd 4 db. szerelhető rca csatlakozót (apa), ha van lehetőség választani akkor pl. 2 piros színjelölésűt és 2 fehér színjelölésűt kérjél; mert az aljzatoknál is általában ezt a két színt szokás használni.

Tehát leteszed magad elé az asztalra a kábelt úgy hogy balról jobbra mutat rajta a szövegirány (hangkaritól, dactól --> erősítő felé). Előveszed mondjuk a két piros színjelölésű rca-t. Szétcsavarva így néz ki; mint láthatod van egy középső része, oda történik az egyik forrasztás és van egy másik nagyobb felület ami a külső résszel van kapcsolatban, ide történik a többi forrasztás. Ez meg egy másik ábra, látszik rajta a minimális kábelér ráhagyás és szükséges csupaszolási hossz is.
Tehát a bal oldalon (forrás oldal, hangkari, dac) a kábel piros erét beforrasztod az rca közepéhez, a zöld eret pedig "külső rész lemezének" belső felére, az árnyékolást itt nem használod, nem forrasztod sehová.
A jobb oldalon (erősítő oldal) a kábel piros erét szintén hozzáforrasztod az rca középső részéhez, a zöld eret és az árnyékolást meg az rca "külső rész lemezének" belső oldalára.
A másik kábelnél ugyanezt megismétled és kész is vagy.
Pár kép: 1; 2; 3

[ Szerkesztve ]

(#75600) bta1 válasza fehér_ember (#75599) üzenetére


bta1
őstag

Az árnyékolóharisnyát éppen ellenkezőleg, kizárólag a forrásoldali dugóra kellene beforrasztani !

Kábelirány: ha már elkezdtük "rossz" (valójában jó) irányba bejáratni, ne fordítsuk meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.